Hong Kong için En İyi VPN: 2020’de Özgür Kalmak

Hong Kong, I.M. Pei’nin Çin Bankası Kulesi’ni içeren inanılmaz bir manzarasıyla turizm için en popüler yerlerden biridir. Yoğun nüfuslu ve birçok yiyecek ve alışveriş imkanına sahip. İnternet dünyanın en özgürleri arasındadır, ancak Hong Kong seçimleri için en iyi VPN’lerden birini kullanmak hala iyi bir fikirdir.


Hong Kong, Çin’in bir parçasıdır, ancak Özel İdari Bölge olarak bağımsız bir ülke olarak faaliyet göstermesine izin verilmektedir. Bu, kendi kurallarını ve yönetmeliklerini belirleyebileceği ve Orta Krallık kurallarına tabi olamayacağı anlamına gelir. Sonuçta, Büyük Güvenlik Duvarı’nın arkasında olsaydı, interneti çok farklı görünüyordu.

Hong Kong’daki tek sansür biçimi çocuk pornografisi ve diğer müstehcen görüntüler gibi materyaller içindir. Sosyal medya ve mesajlaşma uygulamalarının kullanımı da ücretsizdir.

Hong Kong’un interneti birçok kısıtlamadan muzdarip olmadığından, sanal özel ağ kullanmanın ana nedenlerinden biri coğrafi engelleri atlamaktır. Diyelim ki Netflix ABD’yi izlemek istiyorsunuz, ancak kendinizi Hong Kong’un kütüphanesinde gezinirken bulabilirsiniz. Bir VPN, fiziksel olarak ABD’deymişsiniz gibi görünmesini sağlayarak, size ABD kütüphanesini göstererek bunu atlamanıza yardımcı olur..

Bu, erişmek istediğiniz diğer ülke kütüphaneleri için de geçerlidir. Bazı öneriler için Netflix için en iyi VPN kılavuzumuza göz atın. 

Alternatif olarak, Hong Kong’dan uzaksanız ve bazı yerel kısıtlanmış içeriğe erişmek istiyorsanız, bir VPN bu içeriğe kolayca erişmenize izin verecektir. Hong Kong IP adres rehberini nasıl alacağımız da bu konuda size yardımcı olabilir.

Geoblock’ları atlamak bir VPN kullanmak için iyi bir nedendir, ancak başkaları da vardır. Daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin.

Hong Kong 2020 için En İyi VPN

Hong Kong’da Çevrimiçi Gözetim

Kullanıcıların etkinliklerinin nasıl izlendiğiyle ilgili endişeler var. Hong Kong’daki hükümet gözetimi, İletişim Toplama Yasası tarafından düzenlenmektedir, ancak 2006 yılında yürürlüğe girdiği için güncellenmemiştir.. 

Bu nedenle, yetkililer, yargı gözetimi olmaksızın yasa kapsamına girmeyen yeni iletişim biçimlerine müdahale edebilirler. Buna sosyal medya ve mesajlaşma uygulamaları gibi çevrimiçi iletişim de dahildir. 

Haziran 2019’da ülke, yılların en büyük protestolarına tanık oldu ve yazma zamanına kadar devam etti. Çin anakarasına karşı işlenen suçlarla suçlanan kişilerin mahkemeye gönderilmelerini sağlayacak bir iade kanununa karşı çıkmak için toplanan kalabalıklar.

Protestocular kendilerini gizlediler, yerlerini kapattılar ve radarın altında kalmak için nakit parayla tren bileti gibi şeyler satın aldılar. Yetkililer iletişimi kesebildiğinden, çevrimiçi yayınladığınız içerik konusunda dikkatli olmanız gerekir.

Neyse ki tasarı askıya alındı, ancak bu, Çin’in sadece ülkeyi eleştirenleri terk edeceği anlamına gelmiyor ve yasadışı olarak hareket edeceklerine dair kanıtlar var.

Hong Kong’da Çevrimiçi Konuşma Özgürlüğü

Çin halihazırda “bir ülke, iki sistem” sözüne karşı çıktı. 2015 yılında, Çin’i eleştiren kitaplar yayınlayan bir Hong Kong şirketinin beş çalışanı ortadan kayboldu. Çinli yetkililer tarafından tutulduktan sonra 2016 yılında geri döndüler. 

Hong Kong’un Haklar Bildirgesi’nde ifade özgürlüğü korunuyor ve vatandaşlar konuları özgürce tartışabiliyor. Bununla birlikte, Çin’in kritik sesleri alıkoymak için bu kadar çaba sarf etmesi ve bazı haber kuruluşlarının anakara işletmeleriyle bağları olduğu ya da bu şirketler tarafından edinildiği birçok gazeteciye otosansür uyguladı. Bazı gazeteciler de çalışmaları için fiziksel olarak saldırıya uğradı.

Hong Kong’da Siber Suçlar

Hong Kong’daki siber suçlar yıllar içinde arttı. 2017’de en az iki milyon insan siber suçlardan etkilendi ve 2018’in ilk dokuz ayında 9.000’den fazla saldırı gerçekleşti. Saldırıların çoğu kimlik hırsızlığı, fidye yazılımı ve kimlik avı e-postaları ve sahte bankacılık uygulamaları veya web siteleri gibi dolandırıcılık içeriyor. 

Siber suçları önlemeye çalışan, para cezasına ve muhtemelen hapis cezasına yol açan yasalar mevcuttur. Ancak, zorlansalar bile, bu herhangi bir tehditle karşılaşmayacağınız anlamına gelmez. Tayland için en iyi VPN’imiz, eğer siber suçun eğer.

Artık her zamankinden daha fazla kişi çevrimiçi ve birçoğu sürekli büyüyen halka açık WiFi erişim noktalarına bağlanıyor. Bununla birlikte, bağlantının bunlar yoluyla ne kadar güvenli olduğunu bilmenin bir yolu yoktur. VPN koruması olmadan bir tane kullanmak kötü bir fikirdir, ancak aynı zamanda iyi bir antivirüs yüklemenizi de öneririz..

Bir VPN’i Hong Kong İçin En İyi Yapan Nedir

VPN incelemelerimizde test ettiğimiz tüm sağlayıcılar benzer özelliklere sahiptir, bu nedenle oradan bir tane seçebilirsiniz. Bununla birlikte, hizmetlerin nitritine girdikten sonra, bazıları diğerlerinden daha iyidir ve Hong Kong için uygun olduğundan emin olmanız gerekir.

Sansür pek bir sorun yaratmadığından, en büyük engellerden biri coğrafi engelleri aşmaktır. Bunu yapmak için en iyi şansı elde etmek için dünya çapında sunucuları olan bir sağlayıcı seçmeniz gerekir. Ne kadar çok olursa, o kadar iyi. Ayrıca, Hong Kong kısıtlı içeriğine erişmek istiyorsanız, ülkede sunucuları olan bir içeriğe ihtiyacınız olacak.

Dikkate alınması gereken bir diğer faktör VPN hızlarıdır. Yavaşsa, sürekli olarak içeriğin yüklenmesini beklersiniz, bu nedenle iyi hızlara sahip bir tane seçin. Sınırsız bant genişliği de faydalı olduğu gibi, indirebileceğiniz veya akış gerçekleştirebileceğiniz sınır yoktur. 

Güvenliğiniz ve gizliliğiniz önemlidir. Korunduğunuzdan emin olmak için, güvenliği yüksek olan ve çevrimiçi etkinliklerinizin kaydını tutmayan birini seçmeniz gerekir. Bir kill switch de iyi bir fikir çünkü VPN bağlantınızı keserek başarısız olursa sizi koruyacak. 

Dikkate alınması gereken diğer özellikler, hangi cihazlarla uyumlu olduğu ve kullanım kolaylığıdır. Her hizmetin farklı bir limiti olduğundan, VPN üzerinden kaç cihaz bağlamak istediğinizi unutmayın. Son olarak, fiyat nihai kararınızı etkileyebilir, çünkü bazıları diğerlerinden daha pahalıdır.

1. Hong Kong için En İyi VPN: ExpressVPN

Hong Kong’un galibi olarak ExpressVPN’i seçtik. Mükemmel bir hizmettir ve genellikle VPN makalelerimizde yer alır. 94 ülkeyi kapsayan devasa bir sunucu ağına sahiptir. Bu, Hong Kong’daki bazı kişiler için de geçerlidir.. 

ExpressVPN-Web sitesi

ExpressVPN-Kayıt

ExpressVPN-Speedtest

ExpressVPN-Tünel-Seçenekler

ExpressVPN-Tam App

Önceki

Sonraki

Hız, test ettiğimiz en hızlı VPN olduğu için ExpressVPN ile ilgili bir sorun değildir. Ayrıca, sınırsız bant genişliğine sahiptir, bu nedenle bir sınıra ulaşmazsınız. Tüm akış platformlarına girebileceksiniz ve akış karşılaştırması için en iyi VPN’imizde ilk geldi, bu nedenle akış ana faaliyetiniz olacaksa bu sağlayıcıyı seçmek beyinsizdir. 

256 bit şifrelemede mükemmel bir güvenlik ayarına sahiptir ve ekstra koruma için bunu da artırabilirsiniz. Daha fazla gönül rahatlığı için bir kill anahtarı da sağlanmıştır ve varsayılan olarak etkindir. ExpressVPN, çevrimiçi etkinliklerinizde de kesinlikle kayıt tutmaz. Servise daha ayrıntılı bir bakış için ExpressVPN incelememizi okuyun.

ExpressVPN’i Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Kullanıcı dostu olma söz konusu olduğunda, ExpressVPN en iyi yarışmacıdır. Kutudan çıkar çıkmaz çalışır ve yeni başlayanlar için harikadır. Kurulduktan sonra, tek yapmanız gereken güvenli bir sunucuya bağlı olduğunuzdan emin olmaktır.. 

Windows, macOS, Android, iOS ve Linux’ta kullanabilirsiniz. Aynı anda beş cihaza kadar bağlanabilir. 

Herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, ilk durağınız olan yararlı bir bilgi tabanı ile destek alabilirsiniz. Hâlâ yardıma ihtiyacınız varsa 7/24 canlı sohbet ve e-posta desteği bulunmaktadır. Canlı sohbet size en hızlı yanıtı verecektir, ancak daha ayrıntılı yardım için e-posta yolunu izlemelisiniz.

Ne yazık ki, ExpressVPN diğer sağlayıcılarla karşılaştırdığınızda pahalı bir hizmettir. Ancak, aldığınız hizmet bunu değerli kılar ve daha uzun bir süre abone olursanız, toplam maliyet önemli ölçüde azalır. Ayrıca, geri çekilmek için 30 günlük para iade garantisi var.

2. NordVPN

Hong Kong’da size istediğinizi sağlayacak başka bir sağlayıcı NordVPN’dir. 60 ülkeyi süsleyen 5.000’den fazla sunucunun bulunduğu harika bir hizmettir. Ayrıca, Hong Kong’da 80 tane var, böylece içeriğe oradan erişebilirsiniz. 

NordVPN-Slider1

NordVPN-slider2

NordVPN-slider3

NordVPN-slider4

NordVPN-Slider5

Önceki

Sonraki

Hızları iyidir, ancak uzun mesafelerde yavaşlayabilirler. Bu yüzden en üst sırada yer almadı. Bunun dışında, ExpressVPN vs NordVPN parçamızda okuyabileceğiniz gibi, hizmeti ilk tercihimizle karşılaştırılabilir. NordVPN’in herhangi bir bant genişliği sınırı yoktur ve tüm akış hizmetlerine girebilir. 

Eğer torrent’i seviyorsanız, fantastik güvenliği sayesinde NordVPN’in torrent için en iyi VPN’imiz olduğunu bilmeye değer. Bunun için piyasadaki en iyilerden biridir ve kullanmayı seçerseniz VPN tüneline temel olarak daha fazla koruma ekleyecek çift sekmeli şifreleme içerir. Ayrıca yerleşik bir kill anahtarı ve katı bir kayıt tutmama politikası var.

Sağlayıcıya daha iyi bakmak için NordVPN incelememizin tamamını okuyun.

NordVPN’i Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Kullanımı kolay istemcilerle Windows, macOS, Android ve iOS ile uyumludur. Aynı anda altı cihaza kadar bağlantı yapabilirsiniz.

Küçük sorunlara yardımcı olacak kullanışlı bir bilgi tabanı var. Daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, 7/24 canlı sohbet veya e-posta yoluyla destek ekibiyle iletişime geçebilirsiniz. Canlı sohbet en hızlı yoldur, ancak her iki durumda da yardım iyidir.

NordVPN para için iyi bir değerdir, ancak aylık planı seçmenizi önermiyoruz. Fena değil, ama maliyet uzun planlarda daha iyi sonuç veriyor. Beğendiğinizden emin olmak için size bolca zaman veren 30 günlük bir geri ödeme penceresi var.

3. CyberGhost

CyberGhost, Hong Kong için de iyi bir seçimdir. İyi bir sunucu ağına sahiptir ve 59 ülkede 4.000’den fazladır. Bunların kırk altısı Hong Kong’da. Yüksek hızlara sahiptir, ancak uzun mesafelerde yavaşlayabilmesi için NordVPN’e benzer. Bant genişliği sınırı yoktur ve çoğu akış platformuna da girebilir.

CyberGhost-Slider1

CyberGhost-slider2

CyberGhost-slider3

CyberGhost-slider4

CyberGhost-Slider5

Önceki

Sonraki

Güvenlik iyidir ve sizi güvende tutmak için kalıcı olarak etkinleştirilmiş bir öldürme anahtarı vardır. Gizliliği sağlamak için günlük kaydı olmayan bir politika da vardır. Daha fazla ayrıntı için CyberGhost incelememize göz atın.

CyberGhost’u Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Windows, macOS, Android ve iOS’a yüklenebilir. Arayüz yakın zamanda güncellendi, ancak eski sürümden daha iyi olsa da, alışmak biraz zaman alabilir. CyberGhost aynı anda en fazla yedi cihazın bağlanmasına izin verir, bu da birden fazla cihaz için en iyi VPN’imizde ikinci olmasına yardımcı olur.

Müşteri desteği, ilk çağrı portunuz olarak kullanışlı bir bilgi tabanıyla kullanılabilir. Bundan sonra canlı sohbet ve e-posta var. Canlı sohbet 7/24 açıktır ve hızlı bir yanıt alırsınız, ancak daha fazla teknik yardıma ihtiyacınız olursa, e-posta yoluyla destekle iletişim kurmanız daha iyi olur.

CyberGhost ucuz bir hizmettir, ancak aylık oran kötüdür. Android ve iOS için mevcut yedi günlük ücretsiz deneme ile bir koşuşturma verebilirsiniz. Ayrıca, tüm platformları kapsayan bir para iade garantisi vardır. Aylık plan 14 gün, daha uzun planlar 45 gün alır.

4. TorGuard

Hong Kong için TorGuard’ı da kullanabilirsiniz. Ağı 55 ülkede 3.000’den fazla sunucudan oluşuyor ve bu sunuculardan bazıları da Hong Kong’da. Bununla birlikte, dikkat edilmesi gereken bir şey, sunucuları değiştirmenin can sıkıcı bir süreç olmasıdır, çünkü bunu yapmak için VPN ile bağlantıyı kesmeniz gerekir.. 

TorGuard-Slider1

TorGuard-slider2

TorGuard-slider3

TorGuard-slider4

TorGuard-Slider5

Önceki

Sonraki

Yüksek hızlara sahiptir, ancak seçtiğiniz güvenlik düzeyi ve hangi konuma bağlı olduğunuz onu büyük ölçüde etkileyebilir. Sınırsız bant genişliği hizmete dahildir. Ancak, temel sürüm Netflix gibi bazı akış platformlarına giremez. 

Yine de bunun bir yolu var. Seçtiğiniz akış hizmetine erişmesi garanti edilen özel akış IP’leri satın alabilirsiniz. Bu, özel IP’ler parçası ve gezginler için en iyi VPN’imizdeki bir yer ile en iyi VPN’imizde en üst sırada yer aldı.

Güvenliği, farklı protokoller arasından seçim yapabilmenizi sağlayan en özelleştirilebilir seçenekler arasındadır. Otomatik olarak etkinleştirilen ve şirket tarafından kesinlikle hiçbir günlük tutulmayan bir kill anahtarı sağlanır. Daha fazla bilgi için TorGuard incelememizi okuyun.

TorGuard’ı Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Windows, macOS, Android ve iOS için kullanılabilir, ancak mobil kurulum bir acı olabilir. Standart paketle aynı anda beş cihaza kadar bağlayabilirsiniz, ancak her biri 1 ABD doları karşılığında 20 cihaza kadar satın alınabilir.

Herhangi bir problemde size yardımcı olacak bir bilgi tabanı, kaynaklar ve bir forum var. Canlı sohbet mevcuttur, ancak temel bir müşteri hizmetleri ekibi tarafından yönetilir. Bu nedenle, e-posta destek ekibi için teknik soruları 7/24 açık tutmak en iyisidir.

Aylık maliyet kötü değil, ancak daha uzun planlar daha iyi. Ondan memnun kalmamanız durumunda yedi günlük para iade garantisi de vardır.

5. VyprVPN

Son seçimimiz VyprVPN. Diğer seçimlerimizin tüm özelliklerine sahip olmasa da, hala dikkate değer bazı şeyleri var. Aralarından seçim yapabileceğiniz 64 ülkede 1.000’den az sunucu var. Yine de, blokları atlatmak için bol olmalı ve Hong Kong’da da var.

VyprVPN-Slider1

VyprVPN-slider2

VyprVPN-slider3

VyprVPN-slider4

VyprVPN-Slider5

Önceki

Sonraki

Hızları yavaş olabilir, ancak çoğu etkinlik için iyi olmalıdır ve bant genişliği sınırı da yoktur. VyprVPN de çoğu akış hizmetine girebilir.

VyprVPN’in ana özelliklerinden biri güvenliği çünkü mükemmel. Özelleştirebilirsiniz, ancak yeni başlayanlar için de iyi bir seçimdir. Ayrıca kendi Chameleon protokolüne de sahiptir, bu da bağlantınıza daha fazla koruma sağlar. Bununla birlikte, VyprVPN incelememizde daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Bir öldürme anahtarı ve kayıt tutmama politikası da hizmetin bir parçasıdır.

VyprVPN Sevdiğimiz Diğer Nedenler

İstemciler Windows, macOS, Android ve iOS için kullanılabilir. Arayüzün kullanımı kolaydır, ancak tarihli görünüyor. Standart paket ile üç eş zamanlı bağlantıya ve premium seçenekle beş adede kadar bağlantıya izin verir. 

Yardıma ihtiyacınız varsa, kullanılabilir bilgi tabanını kullanabilirsiniz. Ayrıca, her ikisi de 7/24 açık olan canlı sohbet ve e-posta var. Bununla birlikte, alınan yardım gördüğümüz en büyük yardım değil.

VyprVPN’de hem aylık hem de yıllık plan seçimi ile seçim yapabileceğiniz iki paket vardır. Standart paket üç eşzamanlı bağlantıya izin verir, ancak premium olanı beş bağlantıya ve Chameleon protokolünün kullanımına izin verir. Siz de yararlanabileceğiniz 30 günlük para iade garantisi vardır.

Son düşünceler

Hong Kong’un İnternet’i çoğunlukla ücretsiz olmakla birlikte, orada VPN kullanmak için geçerli nedenler vardır. Çoğunlukla, coğrafi engelleri aşmak için büyük olasılıkla bir tane kullanırsınız. Bununla birlikte, kendinizi devlet gözetimi ve siber suçlardan korumak da bir öncelik olmalı. 

Bu nedenlerle, sizi güvende tutmak için herhangi bir kısıtlamayı ve makul güvenliği atlamanıza yardımcı olacak iyi bir sunucu ağına sahip olanı seçmeniz gerekir. Kayıt tutmama politikası, gizliliğinizin de korunmasını sağlar.

Önerdiğimiz VPN’lerden herhangi birini kullanabilirsiniz, ancak ExpressVPN Hong Kong için en iyi VPN’dir. Büyük bir sunucu yayılması, mükemmel güvenlik ve diğer birçok özelliğe de sahiptir. Ayrıca, en güvenli VPN’imiz olduğu için Çin için de en iyi VPN’imiz olduğundan, anakarayı ziyaret etmeyi planlıyorsanız,.

Hong Kong’da VPN kullanma konusunda deneyiminiz var mı? Deneyiminizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın, duymak isteriz. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me