Hindistan 2020 için En İyi VPN: Netra, Bollywood ve Akış

Hindistan’ı düşündüğünüzde, muhtemelen Bollywood ve baharatlı yiyecekler düşünüyorsunuz. Yine de bundan çok daha fazlası. Zengin ve çeşitli kültürlerin bir eritme potası. Yine de, oradayken ziyaret etmek zorunda olduğunuz başka bir dünya var ve güvende kalmak için Hindistan için en iyi VPN seçimlerimizden birini kullanmalısınız. 


Seyahat ediyorsanız veya Hindistan’dan taşındıysanız, normal web sitelerinizi ve hizmetlerinizi kaçırıyor olabilirsiniz. Belki de en sevdiğiniz TV dizilerini Hint bölgesi dışında izlemek istersiniz (eğer peşindeyseniz Hotstar’daki özel parçamızı okuyun). Bazı içerikler ve hizmetler coğrafi engellemeler nedeniyle ülke dışında kullanılamıyor.

Aşağıdaki en iyi VPN sağlayıcılarımızdan herhangi biri, Hint içeriğine erişmenize izin verir ve ayrıca bunun için bir Hint IP adresi alma konusunda bir kılavuzumuz vardır. Bununla birlikte, nerede olursanız olun, sanal özel ağ kullanmanın başka nedenleri de var. Bu makalede, Hindistan’da neden VPN kullanmanız gerektiğini anlatacağız.

Hindistan 2020 için En İyi VPN

Hindistan’da Online Sansür

Birçok ülke çevrimiçi içeriği sansürler, ancak farklı derecelerde yaparlar. Çin, Büyük Güvenlik Duvarı’ndaki makalemizde okuyabileceğiniz gibi sınırlı internetiyle bilinir. Hindistan bu kadar kötü değil, ama sansür artıyor. 

Hükümet, internet servis sağlayıcılarına çevrimdışı olmalarını emrederek interneti kapatabilir. Ceza Muhakemesi Kanunu’nun 144. maddesi hükümete isyanları ve diğer istenmeyen davranışları önlemek için halka geçici kısıtlamalar uygulama yetkisi vermektedir..

Kumar, pornografi ve flört web sitelerinin yanı sıra sivil toplum kuruluşlarına, feminist gruplara ve insan hakları gruplarına ait web siteleri de engellenebilir. Ayrıca birkaç mobil ve proxy web sitesinin Hintli mobil operatör Reliance Jio tarafından engellendiğine dair raporlar da vardı.. 

Müstehcen veya müstehcen içeriklerin çevrimiçi ortamda yayınlanması veya iletilmesi Bilgi Teknolojileri Yasası’nın 67. Bölümü uyarınca cezalandırılmaktadır. Sahtekarlık yapmak için başkasının kimliğine bürünmek için bilgisayar kaynaklarını kullanmak da Bölüm 66D kapsamında cezalandırılabilir.

Hindistan hükümeti Facebook, Twitter, YouTube ve diğer şirketlerle birlikte çalışarak sakıncalı bulduğu web sitelerindeki belirli içeriği engellemek için çalıştı (YouTube makalesinin engellemesini nasıl kaldıracağımızı kontrol edin). Yapılan nedenler, tehditleri önlemekten kamu düzenine, ahlaksız veya dine karşı görülen her şeyi gizlemeye kadar değişir. 

Hükümet ayrıca platformların yasa dışı içeriği kaldırmasını veya yaptırım uygulanmasını gerektirecek düzenlemeler yapmayı da düşündü. Video paylaşım uygulaması TikTok, bir mahkeme kararının çocukları uygunsuz içeriğe maruz bırakabileceğini söyledikten sonra engellendi. Endonezya’da zaten yasaklanmıştı ve ABD bunun reşit olmayanlardan kişisel veri topladığını buldu.

Hindistan’da Çevrimiçi Gözetim

Düşünülmesi gereken başka çevrimiçi tehlikeler de var. Dünyanın dört bir yanındaki birçok hükümet çevrimiçi gözetim yapıyor ve Hindistan bundan masum değil. 

Örneğin, ağ trafiğinden veri yakalayan ve “bomba” ve “terörist” gibi anahtar kelimeler için analiz eden, Ağ Trafiği Analizi veya NETRA adlı gerçek zamanlı bir izleme aracı vardır. Şifrelenmiş olsalar bile mesajları, Facebook’u, internet trafiğini ve daha fazlasını izleyebilir. Olası bir güvenlik tehdidi tespit ederse, ilgili ajansları uyarır ve kaynak IP adresini sağlar.

Hükümet, gıda damgaları ve cep telefonu bağlantıları gibi kamu hizmetlerinin sağlanması için Aadhaar adlı bir kimliklendirme projesi kullanıyor. Parmak izleri, fotoğraflar ve iris taramaları dahil olmak üzere 1 milyardan fazla Kızılderili’nin kişisel verileri toplanır ve saklanır. Yine de güvenlik ihlalleri ve verilerin nasıl kullanıldığı konusunda gizlilik endişeleri ortaya çıkmıştır.

Aadhaar gönüllüdür, ancak hükümet, belirli istihdam rolleri ve refah planları dahil olmak üzere hemen hemen her şey için zorunlu hale getirerek vatandaşları kayda geçirmeye zorlamaktadır. Ayrıca, mobil müşteriler, siber güvenlik kullanıcıları ve internet kullanıcıları kimlik bilgilerini sunmalıdır. Verilerin yukarıdakilerin dışında nasıl kullanıldığı net değil.

2018 Kişisel Veri Koruma Yasası, hükümet tarafından istilacı gözetimi kolaylaştırmak için kullanılabileceği için eleştirildi. Telgraf Yasası ve BT Yasası, ulusal güvenliği korumak için iletişim gözetiminin yapılmasına da izin verir. Ayrıca Hindistan’da FinFisher gözetim sunucuları bulundu.

Hindistan’da Çevrimiçi Konuşma Özgürlüğü

Hindistan’ın anayasası ifade özgürlüğü sağlıyor, ancak bazı türlerde kısıtlamalar var. Hakaret, ceza kanunu ve Ceza Muhakemesi Kanunu uyarınca suç sayılıyor ve çevrimiçi konuşmaya karşı kullanıldı. Ayrıca, baştan çıkarıcı veya müstehcen olduğu söylenen konuşma iki ila yedi yıl hapis cezası ile cezalandırılabilir.

Sahte haberler ve söylentiler sosyal medyada yayılıyor ve birçok insan bunun için tutuklandı. Politik veya dini açıdan aşağılayıcı olduğu düşünülen içeriği paylaşmak gözaltına alınmasına neden olabilir. Ayrıca, gazeteciler çalışmalarına tepki olarak şiddetli tehditlerle karşı karşıya. Çevrimiçi ortamda ne yayınladığınıza dikkat edin.

Hindistan’da işkence

Hindistan’da torrent sunmanın iyi olmasına rağmen, telif hakkıyla korunan materyalleri indirmek yasalara aykırıdır. Binlerce torrent web sitesi engellendi ve sadece bunlara erişmek para cezaları ve hapis cezası gibi ciddi cezalara neden olabilir. Almanya için en iyi VPN kılavuzumuz, telif hakkı ihlali konusunda sert olan başka bir ülkeyi gösteriyor.

Hindistan’da siber suç

Yukarıdakilerin tümü Hindistan’da bir VPN kullanmanın başlıca nedenleri olmasına rağmen, tarama yaparken ortaya çıkabilecek riskleri unutmayalım. 2018 Symantec İnternet Güvenliği Tehdit Raporu, Hindistan’ın 2015-2017 yılları arasında dünyadaki en yüksek hedefli saldırı sayısını gösterdiğini gösterdi.

Ücretsiz halka açık WiFi bağlantı noktaları daha popüler hale geldiğinde, siber suçlar asla çok uzakta değildir. Bağlantının ne kadar güvenli olduğunu bilmiyorsunuz. Bir VPN ve iyi bir antivirüs sahibi olmak, kişisel verilerinizi meraklı gözlerden korumaya yardımcı olacaktır.

VPN’i Hindistan İçin En İyi Yapan Nedir

VPN incelemelerimizdeki çoğu sağlayıcı kağıt üzerinde aynı özelliklere sahip olsa da, bazıları pratikte daha iyidir. Hindistan için VPN almanın en önemli yanı güvenliktir. Çevrimiçi etkinliğinizi gizlemek ve sizi siber saldırılardan korumak için iyi güvenlik ve gizliliğe sahip bir tane seçmeniz gerekir. İyi bir gizlilik politikası, VPN sağlayıcısının çevrimiçi etkinliğinizi kaydetmediğini söyleyecektir.

VPN hizmetinin sunucu ağı da önemlidir. Dünyayı süsleyen çok sayıda sunucuya sahip olmak, Hindistan’da bloklar etrafında dolaşmanız için çok önemlidir. İstediğiniz Hint içeriği ise, ülkede bulunan sunuculara ihtiyacınız vardır. Ne kadar yakınsa o kadar iyidir, çünkü bu hıza yardımcı olur. 

Aslında, VPN’nin hızı önemli bir faktördür, çünkü favori programlarınızı yayınlamaya çalışırken yavaş bir hizmet istemezsiniz. Sınırsız bant genişliğine sahip olduğundan emin olmak çok önemlidir. Bir kapakla, VPN hizmeti sınıra ulaştığınız anda duracak ve sizi sadece savunmasız değil, aynı zamanda şovunuzun yarısında da bırakacak.

Dikkate alınması gereken diğer şeyler, akış hizmetlerine girip giremeyeceği, hangi cihazları desteklediği ve aynı anda kaç tane bağlayabileceğiniz, kullanılabilirliği, müşteri hizmetleri ve maliyeti. Hindistan için en iyi seçimimize bir göz atalım.

1. Hindistan için En İyi VPN: ExpressVPN

ExpressVPN hızlı ve güvenli bir hizmet sunar ve genellikle Cloudwards.net’te en üst sırada yer alır. Çoğu duruma hitap eden özelliklerin iyi bir kombinasyonuna sahiptir ve Netflix için en iyi VPN’imizdir..

Güvenliği mükemmeldir, artırabileceğiniz 256 bit şifreleme sağlar. Gizlilik, kayıt tutmayan bir politika ile onurlandırılır ve ek koruma için bir öldürme anahtarı vardır. Güvenliğinin ve gizliliğinin ne kadar iyi olduğunu görmek için ExpressVPN incelememizi okuyun.

ExpressVPN-Web sitesi

ExpressVPN-Kayıt

ExpressVPN-Speedtest

ExpressVPN-Tünel-Seçenekler

ExpressVPN-Tam App

Önceki

Sonraki

Chennai ve Mumbai de dahil olmak üzere 94 ülkeye yayılmış sunucuları vardır, bu nedenle karşılaştığınız herhangi bir bloğu atlatmak için uygun bir tane bulacağınızdan emin olabilirsiniz. Hız da bir sorun değil, çünkü en hızlı VPN hizmetlerinden biri. 

Bant genişliği sınırları yoktur, bu nedenle ne kadar akış yaptığınız veya izin verdiği gibi torrent hakkında endişelenmenize gerek yoktur. Ayrıca, çoğu hizmete girebileceğinden akış için en iyi VPN’imizdir.

ExpressVPN’i Sevdiğimiz Diğer Nedenler

ExpressVPN’in kullanımı kolaydır ve kutudan çıkar çıkmaz neredeyse her şeyi halleder. Windows, macOS, Android ve iOS’ta kullanabilirsiniz. Mozilla Firefox, Google Chrome ve Safari için tarayıcı uzantıları da vardır. Kurulduktan sonra saniyeler içinde bağlanabilirsiniz ve konumunuzu değiştirmek kolaydır. Aynı anda en fazla beş cihaz bağlayabilirsiniz.

Yardıma ihtiyacınız varsa, çevrimiçi olarak yararlı bir bilgi tabanı vardır. Ayrıca, canlı sohbet ve 7/24 e-posta yoluyla desteğe başvurabilirsiniz. Canlı sohbet en hızlıdır, ancak daha ayrıntılı yardım için e-postayı kullanmaktan daha iyidir.. 

ExpressVPN’in dezavantajı fiyatıdır. Rakiplerinden çok daha pahalı, ancak aldığınız hizmet için paraya değer. Ayrıca, beğenmediğinize karar vermeniz durumunda 30 günlük para iade garantisi vardır.

2. NordVPN

NordVPN, birçok özellik sunan başka bir kaliteli hizmettir ve Hindistan için ikinci sırada yer almaktadır. VPN tüneline daha fazla güvenlik katan çift sekmeli şifreleme kullanma seçeneği de dahil olmak üzere en iyi güvenlikten bazılarına sahiptir. Ayrıca, sıkı bir kayıt tutmama politikasıyla gizliliğinizi onurlandırır.

NordVPN-Slider1

NordVPN-slider2

NordVPN-slider3

NordVPN-slider4

NordVPN-Slider5

Önceki

Sonraki

Büyük bir sunucu ağına sahiptir ve 5.000’den fazla ülkeyi kapsamaktadır. Hindistan’da 21 tane bulunduğundan, ülkeyle sınırlı içeriğe erişebilirsiniz. İyi hızları var, ancak uzun mesafelerde yavaşlayabilir, bu yüzden burada en üst noktayı almadı. Sınırsız bant genişliğine sahip olursunuz ve Netflix gibi akış hizmetlerine girmekte harikadır. 

NordVPN sadece torrent için değil, torrent için en iyi VPN’imizdir. Daha fazla bilgi için NordVPN incelememizi okuyun.

NordVPN’i Sevdiğimiz Diğer Nedenler

NordVPN’in Windows, macOS, Android ve iOS için istemcileri vardır. Kullanımı kolaydır ve aynı anda altı cihaza kadar bağlantı yapabilirsiniz. 

NordVPN ile müşteri hizmetleri için ilk adımınız kendi kendine yardım için bir bilgi tabanı olacaktır. Bundan sonra, 7/24 canlı sohbet ve e-posta var. Canlı sohbet en hızlı şekilde yanıt verir, ancak yardım her iki şekilde de iyidir.

NordVPN para için iyi bir değerdir. Aylık maliyet iyi değildir, ancak daha uzun bir süre abone olursanız tasarruf görürsünüz. Test sürüşü için yeterli zaman olması gereken 30 günlük bir geri ödeme penceresi var.

3. CyberGhost

Sırada büyük güvenlik sunan iyi bir hizmet olan CyberGhost var. Bununla birlikte, VPN başarısız olursa, sizi İnternet’ten ayıracak, kalıcı olarak etkinleştirilmiş bir kill anahtarıyla korunacaksınız. Diğer seçimlerimiz de dahil olmak üzere çoğu sağlayıcı bunlara sahiptir, ancak genellikle manuel olarak açmanız gerekir. CyberGhost’un günlüksiz sağlam bir politikası da var.

CyberGhost-Slider1

CyberGhost-slider2

CyberGhost-slider3

CyberGhost-slider4

CyberGhost-Slider5

Önceki

Sonraki

58 ülkede 4.000’den fazla sunucusu var ve bunların 20’si Hindistan’da. NordVPN gibi, hızlıdır, ancak uzun mesafelerde yavaşlayabilir. Bant genişliği sınırı yoktur ve çoğu akış hizmetine girebilir. Ayrıca, torrent kullanımına izin verir. Daha fazla bilgi için CyberGhost incelememizi okuyun.

CyberGhost’u Sevdiğimiz Diğer Nedenler

İstemciler Windows, macOS, Android ve iOS için kullanılabilir. CyberGhost’un arayüzü yakın zamanda güncellendi ve alışması biraz zaman alsa bile kullanımı kolaydır. Aynı anda en fazla yedi cihaz bağlanabilir, bu da CyberGhost’u birden fazla cihaz karşılaştırması için en iyi VPN’imizde bir yer kazandı. Bununla birlikte, aynı anda yalnızca yedi cihaza kurabilirsiniz.

Gördüğümüz en geniş bilgi tabanlarından birine sahip, bu da küçük sorunları çözmek için harika. Hâlâ yardıma ihtiyacınız varsa, canlı sohbet ve e-posta desteği vardır. Canlı sohbet en hızlı seçenektir, ancak en iyi şekilde basit sorular için kullanılır. Daha karmaşık konular en iyi e-posta desteğine yöneliktir.

Aylık ücreti seçmediğiniz sürece CyberGhost ucuz bir hizmettir. Beğenip beğenmediğinizi görmek için Android ve iOS için yedi günlük ücretsiz denemeden yararlanabilirsiniz ve daha fazla zamana ihtiyacınız varsa, tüm platformlar için geçerli olan para iade garantisine geri dönebilirsiniz. Aylık plan 14 güne izin verir, ancak daha uzun planlarla 45 gün alırsınız.

4. VyprVPN

VyprVPN Hindistan için iyi bir seçenektir. Tescilli Chameleon protokolü kullanılarak yükseltilebilen mükemmel, özelleştirilebilir güvenliğe sahiptir. VyprVPN incelememizde bunun hakkında daha fazla bilgi edinin.

VyprVPN-Slider1

VyprVPN-slider2

VyprVPN-slider3

VyprVPN-slider4

VyprVPN-Slider5

Önceki

Sonraki

Bununla birlikte, sunucu bölümünde yoktur. 64 ülkede 1.000’den az sunucu var. Yine de kısıtlamaları aşmak için yeterli olmalı ve Mumbai’de sunucular var. 

Hızları harika değil, ancak çoğu etkinlik için iyi olmalı. Bant genişliği sınırı yoktur ve çoğu akış platformuna girebilir. Torrent için de kullanabilirsiniz.

VyprVPN Sevdiğimiz Diğer Nedenler

VyprVPN’i Windows, macOS, Android ve iOS’a yükleyebilirsiniz, ancak arayüz tarihli görünüyor. Yine de kullanımı kolaydır ve Standart paket ile en fazla üç cihaz veya Premium seçenek ile en fazla beş cihaz bağlayabilirsiniz.

Yardım bir bilgi tabanı, canlı sohbet ve e-posta biçimindedir. 7/24 kullanılabilir, ancak kısa yanıtlara hazır olun.

VyprVPN’in seçebileceğiniz iki paketi vardır: En ucuz olan Standart ve Premium. Premium size iki ek bağlantı ve Chameleon protokolü verir. Aylık fiyat kötü değil, ancak yıllık bir abonelik seçerek paradan tasarruf edersiniz.

Test etmek için de kullanabileceğiniz 30 günlük para iade garantisi vardır..

5. TorGuard

Son seçimimiz TorGuard. Mevcut en özelleştirilebilir güvenlik özelliklerinden bazılarına sahip iyi bir hizmettir. Farklı protokoller arasından seçim yapabilirsiniz ve otomatik bir öldürme anahtarı vardır. Gizliliğiniz günlüksiz bir politika ile de korunmaktadır.

TorGuard-Slider1

TorGuard-slider2

TorGuard-slider3

TorGuard-slider4

TorGuard-Slider5

Önceki

Sonraki

TorGuard’ın 55 ülkede, bazıları Bangalore dahil olmak üzere 3.000’den fazla sunucusu var. Hızları yüksektir, ancak bu seçtiğiniz güvenlik ayarlarıyla değişebilir. Daha yüksek güvenlik onu yavaşlatacaktır. Sınırsız bant genişliği vardır ve torrent kullanımına izin verir.

Bununla birlikte, TorGuard, Netflix gibi bazı akış hizmetlerine girmede harika değil. Yine de, aylık 7,99 ABD doları için özel bir akış IP satın alabilirsiniz. Ülke başına satılıyor ve çalışacakları garanti ediliyor, bu yüzden TorGuard gezginler için en iyi VPN makalemizde ikinci oldu. TorGuard incelememizde daha fazlasını okuyun.

TorGuard’ı Sevdiğimiz Diğer Nedenler

TorGuard Windows, macOS, Android ve iOS ile uyumludur, ancak mobil kurulum bir acı olabilir. Varsayılan olarak en fazla beş cihaz bağlayabilirsiniz ve her biri 1 $ için 20 adede kadar daha fazla satın alınabilir.

Sorunlara yardımcı olacak bir bilgi tabanı, kaynaklar ve bir forum var. TorGuard’ın canlı bir sohbet seçeneği var, ancak sözleşmeli bir müşteri hizmetleri şirketine gidiyor. Bu nedenle, daha fazla teknik sorun için 7/24 e-posta seçeneğini kullanmak en iyisidir. 

Aylık oran kötü değil, ancak daha uzun planlarla tasarruf edebilirsiniz. Yedi günlük para iade garantisi var ve denemek için size bolca zaman veriyor.

Son düşünceler

İster en sevdiğiniz Hint TV şovuna erişmek ister ülkedeki blokları atlatmak isteyin, seçimlerimizden birini kullanarak bunu kolayca yapabilirsiniz. İyi güvenlikli bir VPN ve Hindistan’daki sunucular da dahil olmak üzere geniş bir sunucu ağı seçmenizi öneririz. Sınırsız bant genişliğine sahip hızlı bir servis de faydalıdır.

ExpressVPN, mükemmel güvenliği, devasa sunucu ağı ve süper hızlarıyla burada şampiyon. 30 günlük para iade garantisi sunduğundan, denemenizi öneririz.

Hindistan’a gittiyseniz ve favori içeriğinize erişmek için bir VPN kullandıysanız, yorumlar bölümündeki deneyiminizi duymak isteriz. Daha yararlı makaleler için VPN arşivimize de göz atın. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me