Güney Afrika, Afrika kıtasının en güney ucundadır. Güzel sahilleri, farklı kültürü ve çeşitli vahşi yaşamla dolu dramatik manzaraları, turistler için popüler bir yer haline getiriyor. Siz oradayken ne yaparsanız yapın, büyük olasılıkla internette sörf yapmak istersiniz ve koruma için Güney Afrika için en iyi VPN seçimlerimizden birini kullanmalısınız.


En sevdiğimiz ExpressVPN’dir, ancak diğer seçimlerimiz size paranız için iyi bir koşu verecektir..

Çevrimiçi olduğunuzda, dünyanın neresinde olursanız olun sanal bir özel ağ kullanmak her zaman iyi bir fikirdir. Başlıca kullanımlarından biri kısıtlanmış içeriğe erişmektir. Güney Afrika’dayken, normalde çevrimiçi yaptığınız şeye erişemediğinizi görebilirsiniz. Bunun nedeni, temel olarak belirli bir ülkedeki içeriğe erişimi kısıtlayan coğrafi engellemelerdir.

Örneğin, Netflix’e giderseniz, Güney Afrika kütüphanesiyle karşılaşacaksınız. ABD sürümüne erişmek istiyorsanız bir ABD IP adresine ihtiyacınız olacaktır.

VPN incelemelerimizden sağlayıcılardan birini seçebilirsiniz, ancak birçoğu Netflix’in VPN algılama sistemini geçemez. İstediğiniz buysa, Netflix için en iyi VPN parçamızda bu göreve uygun beş VPN topladık.

Güney Afrika 2020 için En İyi VPN

Güney Afrika’da Çevrimiçi Sansür

Bölgesel kısıtlamaların yanı sıra, uğraşmanız gerekebilecek başka bloklar da vardır. Bazı ülkeler belirli web sitelerini ve çevrimiçi içeriği engeller. Blokların nedenleri değişkendir, ancak politik ve ahlaki gerekçeleri içerebilir. En kötü suçlulardan biri, Büyük Güvenlik Duvarı ile Çin’dir. Hemen hemen her Batı içeriği Çin vatandaşlarından engellendi.

Güney Afrika’da küçük sansür uygulanıyor. Bazı ahlaki polislik, müstehcen veya şiddet içeren materyal barındıran sitelerde gerçekleşir. Ayrıca, çocukların yetişkin malzemelerine maruz kalmamaları için tüm cihazlara otomatik bir filtre takılması önerildi. Bunun dışında, çoğu içerik ücretsizdir. 

Bununla birlikte, parlamento 2018’de yeni bir internet sansür faturasını onayladı. Şimdi cumhurbaşkanı tarafından yasaya girmeyi bekliyor. Filmler ve Yayınlar Değişiklik Yasası teknik olarak sansür olmamasına rağmen, daha kontrollü bir internete yol açabileceğine dair endişeler var. 

Bir kez yasalaşınca, Film ve Yayın Kurulu (FPB) kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği düzenleyebilecek ve FPB’nin zararlı veya rahatsız edici olduğunu düşündüğü her şeyi kaldırabilecek.

Sosyal medya, filmler, yayınlar ve YouTube dahil olmak üzere herhangi bir ortamda resim, müzik ve video içerir. Blokların çoğu, ancak birisi şikayet ettiğinde ortaya çıkabilir.

Bazı durumlarda, bu iyi bir şeydir. Çocukları belirli içeriklerden korumak için daha katı kurallar olacak ve aynı zamanda intikam pornolarını durdurmayı hedefliyor. Nefret söylemi de bir hedeftir ve bilerek şiddeti kışkırtan veya nefret söylemini savunan içerik dağıtan herkes para cezasına çarptırılabilir veya hapis cezası verilebilir.

Bununla birlikte, tasarının iyi yazılmaması ve yasaların kötüye kullanılması nedeniyle endişeler ortaya çıkmıştır. Ayrıca, YouTube ve Netflix gibi içerik platformlarının bir distribütör olarak kaydolması ve yıllık bir ücret ödemesi gerekir; bunun miktarı, platformun içerik kitaplığının boyutuna bağlı olacaktır. Uymayan platformlar İSS düzeyinde engellenebilir.

Güney Afrika’da Torrent

Torrent kullanmayı seviyorsanız, telif hakkı ihlallerinin Güney Afrika’nın Telif Hakkı Yasası uyarınca cezalara neden olabileceğini bilmelisiniz. Bunun altında, ilk mahkumiyet durumunda 5.000 Güney Afrika Randı (yaklaşık 330 $) para cezası ve / veya her ihlal için üç yıla kadar hapis cezası alabilirsiniz.. 

Sonraki mahkumiyetler, her ihlal için 10.000 Güney Afrika Randı (yaklaşık 660 $) ve / veya beş yıl hapis cezasıyla sonuçlanabilir..

Ayrıca, ISS’lerin, siber suçlar Yasası’nda bir revizyon altında torrent sitelerini ve telif hakkını ihlal eden diğer kullanıcıları engellemeleri ve kullanıcıları korsanlık için bildirmeleri gerekiyor. Yasadışı bir şey indirirseniz, azami ceza 15 yıla kadar hapis cezasıyla güzel bir ceza ile sonuçlanabilirsiniz..

Güney Afrika’da Çevrimiçi Gözetim

İletişimin Durdurulması ve RICA olarak da bilinen Haberleşmeyle İlgili Bilgi Kanununun Düzenlenmesi Güney Afrika’nın birincil gözetim yasasıdır. Bu bağlamda, kolluk kuvvetleri ve istihbarat teşkilatları iletişimi durdurmak için özel izin almalı ve gerekçeleri yeterli olmalıdır.

Bununla birlikte, 2017 yılında Güney Afrika hükümetinin binlerce cep telefonunu izlediği ve RICA’daki bir boşluk nedeniyle bunu yapabildiği ortaya çıktı. Ceza Muhakemesi Kanununun 205. Bölümü yetkililerin RICA ile gereken izni atlamasına ve telefon verilerinize erişmesine izin vermektedir..

Sadece bu değil, RICA, İSS’lerin müşteri verilerini tutmasını gerektirir ve izlenemeyen iletişim sistemlerini yasaklar. Ayrıca, cep telefonu aboneleri SIM kartları ve diğer hizmetleri satın almak için ulusal kimlik numaralarını ve diğer kişisel belgelerini sağlamalıdır. 

Bununla birlikte, şifreleme araçlarının yasak olmadığını ve internet kafelerinin müşterilerini izlemesi gerekmiyor..

Güney Afrika’nın ana sürveyans yasasının sorunlu olmasının yanı sıra, diğer vahiyler de sürveyansla ilgili endişeleri artırdı. 

2015 yılında, gözetim teknolojisine sahip devlet güvenlik kurumları hakkında raporlar ortaya çıkmıştır. Ekipman, cep telefonu kulelerini taklit ederek cep telefonu meta verilerini yakalayabilir. 

Öncelikli Suç Soruşturma Müdürlüğü sözcüsü, bu teknolojiye sahip olduğunu doğruladı, ancak bunun yalnızca ulusal güvenlik meseleleri için kullanıldığını söyledi.

Siber Suçlar ve Siber Güvenlik Yasası 2017 hala yasalara girmeyi bekliyor, ancak devlete daha fazla müdahale gücü verebilecek ve gizlilik haklarını ihlal edebilecek bir hüküm içeriyor. Bölüm 38 dolaylı iletişimin kesilmesine ve gerçek zamanlı iletişim verilerine ve arşivlenmiş bilgilere erişime izin verir. 

Güney Afrika’da Çevrimiçi Konuşma Özgürlüğü

Güney Afrika anayasası ifade özgürlüğü sağlıyor. Genellikle saygı görür ve iftira suç sayılmaz. Bununla birlikte, şiddeti kışkırtmanın yanı sıra ırk, etnik köken, cinsiyet ve dine karşı nefret söylemi için kısıtlamalar var.

Ayrıca, Siber Suçlar ve Güvenlik Yasası yasa haline gelirse, yanlış bilgi içerebilen zararlı mesajların dolaşımını cezalandırır. Bununla birlikte, bunun özellikleri belirsizdir ve siyasi görüşler gibi belirli konuşmaları sansürlemek için kullanılabileceğine dair endişeler vardır..

Güney Afrika’nın canlı bir medya ortamı var, ancak gazeteciler hükümetin kritik raporları için taciz ve saldırılarla karşı karşıya.

Güney Afrika’da siber suç

Güney Afrika, 2019’un ilk çeyreğinde kötü amaçlı yazılım saldırılarında yüzde 22’lik bir artış gördü ve siber güvenlik şirketi Kaspersky Lab, ülkede her gün 13.000’den fazla siber saldırı girişiminin gerçekleştiğini söyledi. 2016’da yapılan bir başka araştırma, yaklaşık 9 milyon Güney Afrikalı’nın 12 aylık bir dönemde siber suç mağduru olduğunu gösterdi.

Bunu göz önünde bulundurarak, özellikle ülkedeki birçok halka açık WiFi erişim noktasından birine bağlanırsanız, seyahatleriniz sırasında dikkatli olmalısınız. Bu tür bağlantılardaki güvenlik düzeyi bilinmemektedir ve virüslere ve saldırı saldırılarına karşı savunmasız olabilirsiniz. Bir VPN kullanmak bu durumda beyin değildir, ancak iyi bir antivirüs de yanlış gitmez.

VPN’i Güney Afrika İçin En İyi Yapan Nedir?

Birçok VPN sağlayıcısının harika özellikleri ve güvenilir bir hizmeti olmasına rağmen, Güney Afrika’ya en uygun olanı seçmeniz önemlidir. 

Sizi çevrimiçi gözetim ve siber suçlardan korumak için iyi bir güvenliğe sahip olduğundan emin olmanız gerekir. Bu güvenliğin bir parçası olarak, bir kill anahtarı içerdiğinden emin olmak iyi bir fikirdir. VPN başarısız olursa bir kill switch, internet bağlantınızı keser ve sizi güvende tutar. 

Gizliliğiniz de önemlidir ve iyi bir güvenliğe sahip olmak, sağlayıcının onurlandırdığı anlamına gelmez. VPN’nin günlüğe kaydetme politikası olmadığından emin olmanız gerekir. Bunlardan biriyle, çevrimiçi etkinliklerinizin kaydedilmeyeceğinden emin olabilirsiniz.

İyi bir sunucu ağı, herhangi bir sansür veya coğrafi bloğu aşmak için faydalıdır. Farklı ülkelerde ne kadar çok sunucu varsa, kısıtlamaları aşma şansınız o kadar artar. Ayrıca, Güney Afrika’ya özel içeriklere erişmek istiyorsanız, Güney Afrika IP adresine ihtiyacınız vardır, bu nedenle VPN’nin orada sunucuları olduğundan emin olun.

Ayrıca, özellikle torrent veya akış sağlamak istiyorsanız, hizmetin iyi hızlara ve sınırsız bant genişliğine sahip olduğundan emin olmak istersiniz. İyi hızlar, ekranları yüklemeyle uğraşmayacağınız ve sınırsız bant genişliğine sahip olmanın, bir sınıra ulaşma konusunda endişelenmenize gerek kalmayacağını, bu noktada VPN’nin çalışmayı durduracağını ve sizi korumasız bırakacağınızı gösterir..

1. Güney Afrika için En İyi VPN: ExpressVPN

Çok yönlü mükemmel servisi nedeniyle ExpressVPN’i Güney Afrika için en iyi seçim olarak seçtik. Bugüne kadar gözden geçirdiğimiz en iyi VPN ve Güney Afrika için tüm kutuları işaretliyor. 

Güvenliği mükemmeldir ve 256 bit şifrelemeye ayarlanmıştır, ancak isterseniz arttırabilirsiniz. Varsayılan olarak etkinleştirilen bir kill anahtarı da vardır. ExpressVPN’in katı bir kayıt tutmama politikası olduğu için gizlilik de burada bir sorun değil.

ExpressVPN-Web sitesi

ExpressVPN-Kayıt

ExpressVPN-Speedtest

ExpressVPN-Tünel-Seçenekler

ExpressVPN-Tam App

Önceki

Sonraki

Kısıtlamaları aşmak için dünyanın dört bir yanına dağılmış birçok sunucu var ve ihtiyacınız olması durumunda Güney Afrika’da da bazı sunucular var. 

ExpressVPN test ettiğimiz en hızlı VPN’dir. Hızları, sınırsız bant genişliği ve Netflix’e girme yeteneği, akış parçası için en iyi VPN’imizde kazanmasına yardımcı oldu. Torrent yapmak istiyorsanız sizi de kapsayacaktır. Servise daha iyi bakmak için ExpressVPN incelememizi okuyun.

ExpressVPN’i Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Tüm VPN malarky’lerinde yeniyseniz, ExpressVPN kullanımı en kolay VPN’lerden biri olduğu için mükemmel bir seçimdir. Yine de daha deneyimli bir kullanıcıysanız endişelenmeyin, çünkü yine de ayarlarıyla uğraşabilirsiniz. Windows, macOS, Android ve iOS’a yüklenebilir ve aynı anda beş cihaza kadar bağlayabilirsiniz. 

ExpressVPN maalesef pahalıdır. Ancak, aldığınız hizmet karşılığı değer. Ayrıca, 30 günlük para iade garantisi vardır, böylece önce risksiz deneyebilirsiniz.

2. NordVPN

İkinci tercihimiz NordVPN. Burada Cloudwards.net’te sık sık bahsediliyor ve ExpressVPN ve NordVPN hesaplamamızda okuyabileceğiniz için ilk seçimimizle yakın bir yarışmacı. 

Yerleşik bir kill switch ile mevcut en iyi güvenlik özelliklerinden bazılarına sahiptir ve çift sekmeli sunucularını kullanarak bağlantınıza daha da fazla koruma ekleyebilirsiniz. NordVPN ayrıca gizliliğe değer verir ve etkinliklerinizin kaydını tutmaz.

NordVPN-Slider1

NordVPN-slider2

NordVPN-slider3

NordVPN-slider4

NordVPN-Slider5

Önceki

Sonraki

60 ülkede 5.600’den fazla sunucu var ve bunlarla sınırlı içerik için Güney Afrika’da 30’u içeren sunucu var. 

Hızları yüksektir, ancak uzak bir sunucuya bağlanırsanız yavaşladıklarını görebilirsiniz. Bant genişliği sınırı yoktur ve hemen hemen her akış ağına girebilir. Ayrıca torrent için en iyi VPN’imizdir, bu sizin için sık sık bir etkinlikse akılda tutulması gereken bir şeydir. Tam NordVPN incelememizde servis hakkında daha fazla bilgi edinin.

NordVPN’i Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Windows, macOS, Android ve iOS’ta kullanabilirsiniz. Kullanımı kolaydır ve aynı anda altı cihaza bağlanmanıza izin verir.

Nakit olarak yüzmüyorsanız NordVPN ExpressVPN’den daha iyi bir seçim olabilir. Para için iyi bir değerdir ve aylık plan harika olmasa da, daha uzun planlar genel fiyat üzerinde çok fark yaratır. Bir NordVPN de var, bu yüzden önce deneyebilirsiniz.

3. CyberGhost

Bir başka iyi VPN seçeneği CyberGhost’tur. Büyük bir güvenliği vardır ve kalıcı olarak etkinleştirilmiş bir öldürme anahtarı vardır, bu yüzden onu ayarlamayı hatırlamanıza gerek yoktur. Gizliliğinizi onurlandırmak için sıkı bir kayıt tutmama politikası da vardır.

CyberGhost-Slider1

CyberGhost-slider2

CyberGhost-slider3

CyberGhost-slider4

CyberGhost-Slider5

Önceki

Sonraki

Sunucu ağı 89 ülkede yaklaşık 6.000 sunucuyla çok büyük. Güney Afrika’da da 10 sunucu var, böylece orada kısıtlanmış içeriğe erişebilirsiniz.

Hızları iyi ancak NordVPN gibi uzun mesafelerde yavaşlayabilirler. Sınırsız bant genişliği vardır ve çoğu akış platformuna girebilir. Ayrıca, arayüzde, sunucuları akış ve torrentler için sekmeler vardır, böylece mevcut olandan en iyisini seçebilirsiniz. Bununla ilgili daha fazla bilgiyi CyberGhost incelememizde okuyabilirsiniz.

CyberGhost’u Sevdiğimiz Diğer Nedenler

CyberGhost, Windows, macOS, Android ve iOS ile uyumludur. Son güncellenen arayüzü alışmak biraz zaman alabilir, ancak nerede olmanız gerektiğini ve kullanımı zor olmadığını görmek kolaydır. Aynı anda en fazla yedi cihaza bağlanabilirsiniz; bu, birden fazla cihaz için en iyi VPN listemizde bir yer kazandı.

Aylık ücret kötü, ancak daha uzun bir abonelik için kaydolursanız, uzun vadede daha ucuz olur. Android ve iOS için yedi günlük ücretsiz bir deneme sürümü mevcut, bu yüzden beğenip beğenmediğinizi görmek için kullanabilirsiniz. Ayrıca, daha fazla gönül rahatlığı için para iade garantisi vardır. Aylık plan 14 gün alır, ancak daha uzun olanlar 45 gün alır.

4. Windscribe

Dördüncü seçimimiz için Windscribe’i seçtik. Her şeyden önce, Windscribe’in ücretsiz ve ücretli bir plan sunduğunu hızlı bir şekilde anlatacağız. Ücretsiz plan cömerttir, hatta Cloudwards ekibi tarafından en iyi ücretsiz VPN hizmeti olarak adlandırılmıştır. Ancak, yalnızca ücretli plan aracılığıyla erişebileceğiniz bazı özellikler vardır, bu nedenle bunu unutmayın.

windscribe arayüzü

windscribe tercihleri

windscribe tarayıcı uzantısı

windscribe gizlilik seçenekleri

windscribe kaçak testleri

Önceki

Sonraki

Özelleştirilebilen ve bir güvenlik anahtarı olarak adlandırılan bir kill switch’i içeren iyi bir güvenliğe sahiptir. Günlük tutmama politikası var, ancak bant genişliği tüketimi ve etkinlik zaman damgaları gibi bazı bilgiler günlüğe kaydediliyor. Günlüğe kaydedilenlerin hiçbirinin gerçek bir değeri yoktur ve size tam olarak tespit edilemez.

Sunucu sayısı 60’tan fazla ülkede 600’den fazladır, ancak yalnızca ücretli plana sahipseniz tüm konumlarına erişebilirsiniz. Johannesburg’da sunucular var, ancak bunlara yalnızca “profesyonel” üyeler bağlanabilir. 

Hızları çoğu aktivite için yeterince iyidir, ancak diğerleri daha hızlıdır. Bant genişliğine gelince, ücretsiz üyeler ayda 2 GB alır ve e-postanızı girerseniz 10 GB’a çıkar. Sunucu ağınıza ayda 1 ABD doları karşılığında konum eklemek size 10 GB daha kazandıracak. 

“Pro” üyeleri sınırsız bant genişliği elde eder, bu da akış veya torrent yayınlamayı planlıyorsanız zorunludur. Ayrıca, Windscribe ayrıca Windflix sunucuları adı verilen özel akış sunucularına sahiptir. Yalnızca “profesyonel” üyeler için geçerlidir ve Netflix ve diğer platformlarla iyi çalışır. Bununla ilgili daha fazla bilgi Windscribe incelememizde bulunabilir.

Windscribe Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Windows, macOS, Android ve iOS için kullanılabilir istemciler vardır. Arayüzü, yeni başlayanlar için harika olan fırfırsız bir deneyimdir, ancak bilenler de etrafta dolaşabilir. Windscribe için bir artı, sınırsız sayıda bağlantıya sahip olabilmenizdir.

Aylık fiyat oldukça pahalıdır, ancak daha uzun planlar maliyeti önemli ölçüde düşürür. Ücretsiz deneme yok, ancak bunun nedeni, beğenip beğenmediğinizi görmek için ücretsiz plandan yararlanabilmenizdir. Herhangi bir geri ödeme politikası da mevcut değildir, ancak üç gün içinde geri ödeme isteğinde bulunmanız durumunda, memnuniyetle.

5. VyprVPN

Son olarak, mükemmel güvenlik sunan iyi bir hizmet olan VyprVPN var. Özelleştirilebilir, ancak kullanımı kolaydır. Ayrıca, VPN tüneline daha da fazla koruma ekleyen kendi tescilli Chameleon protokolüne sahiptir. Bir öldürme anahtarı ve günlüksiz sağlam bir politika da var.

VyprVPN-Slider1

VyprVPN-slider2

VyprVPN-slider3

VyprVPN-slider4

VyprVPN-Slider5

Önceki

Sonraki

Sunucu miktarı Windscribe’lara benzer ve 64 ülkede 700’den fazladır. Bununla birlikte, VyprVPN’in Güney Afrika’da sunucuları yoktur, bu nedenle Güney Afrika kısıtlamalı içeriğe erişemezsiniz..

Hızları diğer seçeneklerimiz kadar iyi değildir, ancak çoğu etkinlik için iyi olmalıdır. Ayrıca sınırsız bant genişliği elde edersiniz ve akış hizmetlerine girebilirsiniz. VyprVPN de torrent alırsanız sizi koruyacak.

VyprVPN Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Windows, macOS, Android ve iOS’ta kullanılabilir. Arayüzü geliştirilebilir, ancak kullanımı hala kolaydır. Ayrıca, mobil uygulamalar buradaki en iyilerden bazıları, bu yüzden Android için en iyi VPN seçimlerimizden biri. Seçtiğiniz plana bağlı olarak, aynı anda beş cihaza kadar bağlayabilirsiniz (daha sonra daha fazla cihaz).

Müşteri hizmetlerini test ederken deneyimlerimiz çeşitlendi. Bekleme süresi genellikle çok kötü değildi, ancak bir testte yaklaşık 20 dakika bekledik. Ayrıca, her zaman insanlı olmadığı anlaşılıyor, bu durumda bir mesaj bırakmanız gerekecek. 

Yine de e-posta seçeneği de var. İyileşti, ama yine de daha iyi olabilir. VyprVPN incelememizde bunun hakkında daha fazla bilgi edinin.

Aylık veya yıllık aboneliği tercih edebilirsiniz. Aylık fiyat oldukça standarttır, ancak yıllık maliyet uzun vadede çok daha uygun fiyatlı hale getirir. “Standart” veya “premium” planlar arasında seçim yapabilirsiniz. 

“Standart” plan üç bağlantıya izin verirken, “premium” beş bağlantıya izin verir. Ayrıca, “premium” plan size Chameleon protokolüne erişmenizi sağlar. Hoşunuza gidip gitmediğini görmek için 30 günlük para iade garantisi ile bir koşuşturma verebilirsiniz..

Son düşünceler

Güney Afrika’da çevrimiçi olma nedeniniz ne olursa olsun, şimdi bunu yaparken neden bir VPN kullanmanız gerektiğini biliyorsunuz. Kendinizi devlet gözetimi ve siber suçlardan korumak için iyi bir güvenlik ve mahremiyete ihtiyacınız var. Ayrıca, iyi bir sunucu ağının yanı sıra Güney Afrika sunucularından da yararlanacaksınız..

Bunu akılda tutarak, ExpressVPN açık kazanır. Tüm kutuları işaretler ve diğer birçok özelliği de içerir. Güvenliği mükemmel, faaliyetlerinizin özel kalacağından şüphe yok ve Güney Afrika’da da dahil olmak üzere harika bir sunucu ağına sahip. Ayrıca, Netflix de dahil olmak üzere akış hizmetlerine kolayca girebilir.

Neden 30 günlük para iade garantisini kullanmıyor ve beğenip beğenmediğinizi görmüyor musunuz? Güney Afrika’da bir VPN kullanma deneyiminiz varsa veya herhangi bir şeyi kaçırdıysanız, yorum bölümünde bize bildirin. Siz de buradayken VPN arşivimize göz atın. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me