Fransa 2020 için En İyi VPN: Yiyecek, Şarap ve Gizlilik

Fransa’da kaliteli yiyecek ve şaraptan zengin tarih ve sanata, Eyfel Kulesi’ne ve Işık Şehri’ndeki diğer anıtlara kadar çok şey var. Tüm bunların arkasında, nerede olursanız olun çirkin olabilecek çevrimiçi dünya var. Güvende kalmak için Fransa için en iyi VPN seçimlerimizden birini kullanmalısınız.


Bağlıyken sanal bir özel ağ kullanmak birçok nedenden dolayı faydalıdır. Çoğunlukla, VPN’ler sizi güvende tutar, ancak birçok kişi bunları internet sansürünü atlamak için kullanır. Bazı ülkelerde önemli bir şey olmasa da, diğerleri vatandaşlarının görüşüne göre çok daha katı. 

Örneğin Çin’i ele alalım. Büyük Güvenlik Duvarı, sosyal medya uygulamaları da dahil olmak üzere hemen hemen tüm Batı içeriklerini, şirket içi sürümlerle değiştirir. VPN’ler de orada yasaklandı, bu nedenle ziyaret etmeyi planlıyorsanız, Çin’in radarın altında kalması için en iyi VPN hizmetlerimizden birini kullandığınızdan emin olun..

Fransa 2020 için En İyi VPN

Fransa’da Çevrimiçi Sansür

Fransa sansüre yabancı olmasa da, İnternet çoğunlukla kısıtlamasızdır ve sosyal medya serbestçe kullanılabilir. Ancak, 2015 Paris saldırılarından bu yana sansür arttı. Terörist ve aşırılık yanlısı içeriğin yanı sıra çocuk pornografisi sergileyen her şeyi engellemek için idari önlemler alınmıştır.

Bilgi ve İletişim Teknolojisine Bağlı Suçla Mücadele Merkez Ofisi – derin bir nefes alın – İhlal edici malzeme içeren sitelerin bir kara listesi oluşturulur. Kaldırma talepleri içeriğin editörlerine veya ana bilgisayarlarına gönderilir ve 24 saat içinde uymazlarsa, bu ofis internet servis sağlayıcılarından (İSS) bunları engellemelerini isteyebilir.

Torrenting, Fransa’da yasadışı değildir, ancak çoğu ülkede olduğu gibi, telif hakkıyla korunan malzemelerin torrentini sunmaktır. Eğer yakalanırsanız, ağır bir para cezasıyla sonuçlanabilirsiniz. Ayrıca, korsanlıkla mücadele yasası uyarınca, bazı kullanıcılar üçüncü ihlallerinden sonra internetten yasaklanmıştır. Bununla birlikte, günümüzde çoğu korsan akış yoluyla yapılıyor, bu nedenle ihlalcileri izlemek daha zor olabilir.

Fransa korsanlıkla savaşmaya devam ediyor ve Fransız kültür bakanı popüler akışlı web sitelerini çevrimdışı tutmak için ulusal bir kara liste oluşturulması çağrısında bulundu. 

Bu etkili olursa veya bir torrent sitesinin engellendiğini fark ettiyseniz, VPN onlara erişmenize yardımcı olur. Telif hakkı ihlaline tolerans göstermeyen başka bir ülke için Almanya için en iyi VPN parçamıza göz atın.

Fransa’da Çevrimiçi Gözetim

Fransa’nın internet özgürlüğü terör saldırılarının ardından etkilenmekle kalmadı, hükümet gözetim güçleri de genişledi. Saldırılardan kısa bir süre sonra, İSS’lerin bir yıl boyunca kullanıcı verilerini depolamasını emreten tartışmalı bir gözetim yasası çıkarıldı.

Fransa’nın İstihbarat Yasası aynı zamanda istihbarat teşkilatlarının adli gözetim olmadan elektronik gözetime girmesine izin verir. Ayrıca, İSS’lerin bir terörist tehdidi olarak tanımlanan kullanıcıların davranışlarını ve bir terörist tehdidi ile ilgili olabilecek veya o kişiyle aynı gruba ait olanları izleyen “kara kutuları” kurmaları gerekmektedir..

Şüpheli bir şey arayan gerçek zamanlı olarak çalışır. Bulunan şüpheli bilgiler daha sonra istihbarat servislerine iletilir. Bununla birlikte, bir kullanıcıyı tehdit olarak tanımlamanın tanımı geniştir, ancak nüfusun tamamını potansiyel şüpheliler haline getirir. 

Ayrıca, gizli kameraların ve mikrofonların kullanılması gibi diğer gözetim formlarıyla birlikte iletişim verilerinin toplu olarak toplanmasına izin verilir. Telefon görüşmeleri, kısa mesajlar ve e-postaların tümü ele geçirilebilir.

2016 yılında biyometrik veri tabanı planları açıklandı. Yaklaşık 60 milyon Fransız vatandaşı hakkında kişisel bilgiler içerecek ve yetkililer bunun ulusal güvenlik nedenleri olduğunu söyledi. Veriler, insanların fotoğraflarını, parmak izlerini, göz rengini, ağırlığını, coğrafi ve IP adreslerini içerecektir..

Buna ek olarak, Fransa aynı zamanda istihbarat bilgilerini birbirleriyle paylaşan bir grup ülke olan Nine Eyes ittifakının bir parçasıdır. Daha ayrıntılı bir açıklama için Beş Göz, Dokuz Göz ve On Dört Göz hakkındaki makalemizi okuyun..

Fransa’da Çevrimiçi Konuşma Özgürlüğü

Fransız anayasası ifade özgürlüğünü korur ve genellikle saygı görür. Bireyler hassas konuları tartışabilir ve medya siyasi görüşlerde bile özgürce rapor verebilir. Bununla birlikte, bir kez daha, terörizm nedeniyle, onu etkileyen yasalar çıkarılmıştır.

2014 terörle mücadele yasası, “terörizm için özür” olarak görülen ve yedi yıla kadar hapis cezasına ve 100.000 avro (110.000 $) para cezasına neden olabilecek konuşmayı cezalandırıyor. 

Bir örnekte, Khader Cikilli “terörizm için özür dileyerek” beş yıl hapis cezasına çarptırıldı. Ancak eylemleri arasında dolaşım propagandası ve terör videolarının yeniden tweetlenmesi yer alıyordu..

Diğerleri farklı koşullar altında mahkencedm edildi. 2018 yılında, Fransız siyasi partisinin eski bir üyesi olan La France Insoumise, bir süpermarketteki terör saldırısı sırasında bir rehinenin yerini aldıktan sonra bir polis memurunun öldürüldüğü gerçeğini alay ettiği için bir yıllık bir hapis cezasına çarptırıldı Trebes şehrinde.

Aynı terörist olayla ilgili bir başka davada, bir vegan aktivist, sosyal medya postası için, kasap olduğu için saldırı sırasında öldürülen kurbanlardan birine merhamet etmediğini belirten yedi aylık bir hapis cezası aldı..

Seçim dönemlerinde sahte haberlerin derhal kaldırılmasına izin veren yeni bir yasa 2018’de kabul edildi. Yasayı ihlal edenler bir yıl hapis ve 75.000 Euro para cezası alabilirler (82.840 $). Ayrıca, daha yakın tarihli haberlerde, Başkan Emmanuel Macron nefret söyleminden hüküm giymiş olanlar için kalıcı sosyal medya yasaklarını düşünüyor.

Fransa’da siber suç

Gülümseme Ülkesi ile aynı düzeyde olmasa da (daha fazlası için Tayland için en iyi VPN parçamızı okuyun), Fransa siber suçlar için büyük bir hedeftir. Tehditler fidye yazılımları, bankacılık kötü amaçlı yazılımları ve hilekarlıkları içerir. 

Norton Security’nin 2017 siber güvenlik bilgileri raporu, Fransa’daki 19 milyondan fazla insanın siber suçlardan etkilendiğini ve bunun 12 aylık dönemde 6.1 milyar avro (6.7 milyar $) zararla sonuçlandığını gösterdi.. 

Bu nedenle, özellikle herkese açık WiFi kullanıyorsanız iyi bir antivirüs kurmak iyi bir nedendir. Buradayken Norton Security incelememizi okuyun.

VPN’i Fransa İçin En İyi Yapan Nedir?

VPN’leri uzaktan değerlendirdiğinizde, VPN incelemelerimizdeki sağlayıcıların çoğu aynı özelliklere sahip gibi görünecektir. Yine de bundan daha derine inmeniz gerekiyor. 

Bunun nedeni, bazı hizmetlerin özellikleri uygulamada diğerlerinden daha iyi olmasıdır. Fransa ile ilgili olarak, seçtiğiniz kişinin ülkede kullanıma uygun olduğundan emin olmanız gerekir.

Gerçekleştirilebilecek tüm çevrimiçi gözetim ve siber suç rakamları göz önüne alındığında, bakmanız gereken ilk faktör VPN güvenliği düzeyidir.. 

İyi güvenliği olan birini seçerek, kendinizi gözetimden uzak tutacak ve çevrimiçi tehditlere karşı korunacaksınız. VPN başarısız olursa bağlantınızı kesecek ve sizi anonim tutacak bir kill anahtarı da önemlidir.

Çevrimiçi gizliliğiniz de önemlidir, ancak yalnızca iyi bir güvenliğe sahip olmanız garanti edilmez. Sağlayıcının kurşun geçirmez bir kayıt tutmama politikası olduğundan emin olmanız gerekir. Bununla, çevrimiçi etkinliklerinizin hiçbiri kaydedilmez, yani yetkililer isteseler bile, teslim edilecek hiçbir şey olmayacaktır..

VPN’nin sunucu ağı, akılda tutulması gereken başka bir şeydir. Bu, açgözlü olmanın uygun olduğu bir örnektir. Ağda ne kadar çok sunucu varsa, coğrafi engeller de dahil olmak üzere blokları aşmanız daha kolay olacaktır. 

Diyelim ki Netflix ABD’ye erişmek istediğinizi varsa, ülkede değilseniz, engellenirsiniz. VPN, bir ABD IP adresi almanıza ve ABD kütüphanesine girmenize yardımcı olur. 

Bu, listenizde en üstte yer alan bir şeyse, seçtiğiniz VPN’nin Netflix’in akıllı VPN dedektörlerini geçebildiğinden emin olmanız gerekir. Netflix için en iyi VPN toplantımızın bazı iyi önerileri var.

Öte yandan, ülke dışında olabilirsiniz ve favori Fransız şovlarına ve ülkeyle sınırlı içeriğe erişmek isteyebilirsiniz. Bu durumda, VPN’nin Fransa’da sunucuları olduğundan emin olmanız gerekir. Birine bağlandıktan sonra, bir Fransız IP adresiniz olacak ve istediğiniz tüm Fransızca içeriğe erişebileceksiniz..

Özellikle akış yapmak istiyorsanız VPN’nin hızı ve bant genişliği önemlidir. Ayrıca, hangi cihazları desteklediğini, sağlanan müşteri hizmetleri düzeyini ve fiyatı gibi diğer faktörleri de göz önünde bulundurmak isteyebilirsiniz..

Fransa için En İyi VPN: NordVPN

Mükemmel güvenliği ve genel çok yönlü performansı nedeniyle NordVPN’e Fransız tacı verdik. Mevcut en iyi güvenlik özelliklerinden bazılarına sahiptir, bu da çift sekmeli sunucularının kullanımı ile güçlendirilmiştir. Daha fazla gönül rahatlığı için bir öldürme anahtarı içerir ve ayrıca günlüksiz katı bir politika yoktur..

NordVPN-Slider1

NordVPN-slider2

NordVPN-slider3

NordVPN-slider4

NordVPN-Slider5

Önceki

Sonraki

NordVPN’in sunucu ağı, 60 ülkeyi kapsayan 5.000’den fazla sunucuyla pazardaki en büyük ağlardan biridir. Çoğu ABD ve Avrupa’da, 208’i Fransa’da. 

Yüksek hızlara sahiptir, ancak seçilen sunucu ile aranızdaki mesafeden etkilenebilirler. Çoğunlukla uzak olanlara bağlanacaksanız muhtemelen ikinci seçeneğimiz ExpressVPN’e gitmek en iyisidir.

Ayrıca sınırsız bant genişliği elde edersiniz ve torrent’i seviyorsanız, NordVPN’in torrent için en iyi VPN’imiz olduğunu bilmekten memnuniyet duyarsınız. Netflix gibi çoğu akış hizmetine de girebilir. Tam NordVPN incelememizde servis hakkında daha fazla bilgi edinin.

NordVPN’i Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Windows, macOS, Android ve iOS’ta kullanabilirsiniz. İndirmesi ve yüklemesi basittir ve kullanımı kolay istemcilere sahiptir. Ayrıca, NordVPN altı cihazın aynı anda bağlanmasına izin verir, bu da diğer bazı VPN’lerden daha fazla.

Yardıma ihtiyacınız varsa kullanışlı bir bilgi bankası mevcuttur. Ayrıca, en hızlı seçenek olan canlı sohbet ve e-posta desteği de var. Personel de yardımsever ve güleryüzlü.

NordVPN paranızın karşılığını verir. Ancak, en iyi teklifi almak için aylık plana gitmemelisiniz. Sonunda daha uzun abonelikler daha ucuz olur. Ancak, dalışa girmekten emin değilseniz, beğenmediğinizi fark etmeniz durumunda 30 günlük bir geri ödeme penceresi vardır..

ExpressVPN

Sırada mükemmel bir hizmet olan ExpressVPN var. ExpressVPN ve NordVPN hesaplamamızda okuyabileceğiniz gibi, NordVPN ile de karşılaştırılabilir. Mükemmel bir güvenlik ve yerleşik bir öldürme anahtarı vardır. Ayrıca, çevrimiçi etkinliklerinizin kaydını tutmaz.

ExpressVPN-Web sitesi

ExpressVPN-Kayıt

ExpressVPN-Speedtest

ExpressVPN-Tünel-Seçenekler

ExpressVPN-Tam App

Önceki

Sonraki

NordVPN’den daha az sunucusu var, ancak 3.000’den fazla mevcut, ancak 94 ülkeyi kapsıyor. Fransızca içeriğe erişmek istiyorsanız, Paris ve Strazburg’da da bazı sunucuları var. Hızları harika – aslında, test ettiğimiz en hızlı VPN – ve herhangi bir bant genişliği sınırı yok.

ExpressVPN torrent göndermeye izin verir ve tüm akış platformlarına girebilir, bu da akış parçası için en iyi VPN’imizde en üst noktayı kazanmasına yardımcı olur. ExpressVPN incelememizde daha fazlasını okuyun.

ExpressVPN’i Sevdiğimiz Diğer Nedenler

ExpressVPN Windows, macOS, Android ve iOS’a yüklenebilir. Kullanması en kolay VPN’lerden biridir, yani yeni başlayanlar için mükemmel bir seçimdir. Yükledikten sonra, büyük düğmesine basarak bir sunucuya bağlandığınızdan emin olmanız yeterlidir. Aynı anda beş adede kadar cihaz bağlayabilirsiniz.

Sıkışırsanız bir bilgi tabanı mevcuttur. Canlı sohbet ve e-posta desteği de 7/24 mevcuttur, ancak daha fazla teknik yardım için e-posta yolu en iyisidir.

ExpressVPN’in dezavantajı fiyatıdır. Bloktaki en pahalı VPN’lerden biridir. Yani, hizmet de karşılığı değer olduğunu söyledi. Ayrıca, 30 günlük para iade garantisi vardır, böylece yanlış yapamazsınız.

CyberGhost

Orta noktada, ilk ikisinin özelliklerini tam olarak karşılamasa bile, büyük bir sağlayıcı olan CyberGhost var. İyi bir güvenliği var, bu yüzden sorun yok. Ayrıca, kalıcı olarak etkinleştirilmiş bir öldürme anahtarı vardır. Kapatamamanız sizi rahatsız edebilir, ancak ayarlamayı unutmanız iyi olur. Kesin kayıt tutmama politikası da var.

CyberGhost-Slider1

CyberGhost-slider2

CyberGhost-slider3

CyberGhost-slider4

CyberGhost-Slider5

Önceki

Sonraki

Sunucu ağının boyutu, 58 ülkede 5.000’den biraz daha az olan NordVPN’lere benzer. Fransa’da da, orada kısıtlanmış içeriğe erişmenize yardımcı olacak 304 sunucu var..

Özellikle gizlilik konusunda bilinçli iseniz, CyberGhost 14 Gözün dışında oturan özel olarak yapılandırılmış NoSpy sunucularına da sahiptir. Aylık yaklaşık 1 $ karşılığında paketinize eklenebilirler. Bununla ilgili daha fazla bilgiyi CyberGhost incelememizde okuyabilirsiniz.

CyberGhost’un yüksek hızları vardır, ancak NordVPN gibi uzun mesafelerde yavaşlayabilir. Ayrıca sınırsız bant genişliği elde edeceksiniz, çoğu akış platformuna torrent gönderebilir ve erişebilirsiniz.

CyberGhost’u Sevdiğimiz Diğer Nedenler

CyberGhost, Windows, macOS, Android ve iOS’ta kullanılabilir. Arayüz de yenilendi. Alışmak biraz zaman alabilir, ancak bu kullanımı kolay olmadığı anlamına gelmez. 

Aynı anda çoğu hizmetten daha fazla olan yedi cihaza bağlanabilirsiniz ve birden fazla cihaz için en iyi VPN’imizde bir nokta kazandı. Bununla birlikte, sadece yedi cihaza kurabilirsiniz, nokta.

CyberGhost’un bilgi bankası mevcut en iyilerden biridir ve küçük sorunları kolayca çözmenize yardımcı olur. Ek yardım için, canlı sohbet ve e-posta yoluyla destek ekibiyle iletişime geçebilirsiniz, ancak e-posta yolu daha ayrıntılı yardım için en iyisidir.

Ucuz bir hizmettir, ancak aylık ücreti tercih ederseniz değil. Android ve iOS kullanıcıları için yedi günlük bir deneme var, ancak yerinde bir para iade garantisi de var; aylık plan size 14 gün, daha uzun olanlara 45 gün.

VyprVPN

VyprVPN mükemmel, özelleştirilebilir güvenliği ile de bu listede yer aldı. Farklı protokollerden birini seçebilir ve kendi Chameleon protokolüne erişebilirsiniz. Bununla, bir VPN kullandığınız gibi görünmeyecek. Eğer ilgileniyorsanız, VyprVPN incelememiz daha ayrıntılı olarak ele alınacaktır..

Yalnızca belirli uygulamalarda çalışacak şekilde ayarlayabileceğiniz ve sağlayıcı etkinliklerinizin kaydını tutmayan bir kill anahtarı dahildir..

VyprVPN-Slider1

VyprVPN-slider2

VyprVPN-slider3

VyprVPN-slider4

VyprVPN-Slider5

Önceki

Sonraki

VyprVPN’in sunucu ağı rakiplerine kıyasla hayal kırıklığı yaratıyor. 64 ülkeyi kapsıyor, bu iyi, ancak toplamda 1000’den az sunucu var, bu da iyi değil. Yine de, ihtiyaçlarınıza uygun olanı bulabilmelisiniz ve Paris’te Fransızca içeriğe erişmek için de bazı şeyler var..

Hızları diğer seçimlerimizden daha yavaştır, ancak yine de çoğu etkinlik için iyi olmalıdır. Bant genişliği için bir sınır yoktur ve çoğu akış platformuna da girebilir.

VyprVPN Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Windows, macOS, Android ve iOS ile uyumludur. Arayüz güncellenerek yapılabilir, ancak kullanımı kolaydır. Seçtiğiniz pakete bağlı olarak en fazla beş cihaz bağlayabilirsiniz.

VyprVPN’in yardım masası arzulanan çok şey bırakıyor. 7/24 kullanılabilir bir bilgi bankası, canlı sohbet ve e-posta var, ancak alınan yardım çok iyi değil. 

VyprVPN ile fiyatlandırma için farklı katmanlar vardır. Standart paket – en ucuz olanı – üç bağlantıya izin verir. Premium paket iki bağlantı daha ekler, ancak Chameleon protokolünü de kullanabilirsiniz. Aylık veya yıllık bir abonelik de seçebilirsiniz ve 30 günlük para iade garantisi vardır, böylece deneyebilirsiniz.

TorGuard

Tamamlamak için TorGuard var. Karşılaştığımız en özelleştirilebilir olan harika bir güvenlik var. Ayrıca otomatik olarak etkinleştirilen bir kill switch’i ve katı bir kayıt tutmama politikası var.

55 ülkede 3.000’den fazla olan iyi bir sunucu yayılımına sahiptir. Bunlara ihtiyacınız olması durumunda Fransa’daki bazıları da dahildir. Ancak, sunucu değiştirmek en iyi süreç değildir. Değiştirmek için bağlantıyı kesmeniz, gizliliğinizi ve güvenliğinizi değiştirmek için gereken süre boyunca risk altında bırakmanız gerekir. Konu hakkında daha fazla bilgi için TorGuard incelememizi okuyun.

TorGuard-Slider1

TorGuard-slider2

TorGuard-slider3

TorGuard-slider4

TorGuard-Slider5

Önceki

Sonraki

Hızlar yüksektir, ancak konuma ve daha yüksek güvenliğe bağlı olarak değişebilir. Sınırsız bant genişliği vardır ve torrent kullanımına izin verir. Bununla birlikte, TorGuard akış hizmetlerine girmede çok iyi değil. Aslında, Netflix tarafından engellendi. 

Bununla birlikte, özel bir IP adresi satın alarak bunun üstesinden gelebilirsiniz. Ülke veya gerçek zamanlı aktarım hizmeti gibi belirli kategoriler altında satılmaktadır ve aylık 7,99 ABD dolarıdır. Aboneliğinizin üstünde bir yığın gibi görünebilir, ancak çalışacakları garanti edilir, bu yüzden ilk olarak özel IP’ler parçasına sahip en iyi VPN’imize yerleştirilir..

TorGuard’ı Sevdiğimiz Diğer Nedenler

İstemciler Windows, macOS, Android ve iOS için kullanılabilir. Ancak mobil versiyonun kurulumu bir acı olabilir. Eşzamanlı beş bağlantıya izin verir, ancak bu yeterli değilse, her ekstra bağlantı için ayda 1 $ ‘dan 20’ye kadar daha fazla satın alabilirsiniz.

Yardıma ihtiyacınız olursa, kullanışlı bir bilgi tabanı, kaynaklar ve çevrimiçi bir forum bulabilirsiniz. Canlı sohbet ve e-posta desteği de var. Canlı sohbet, genel bir müşteri hizmetleri şirketine dışarıdan sağlanıyor, bu yüzden çok derin olmayabilir. E-posta desteği iyi ve 7/24 kullanılabilir.

TorGuard’ın fiyatı fena değil ve daha uzun bir abonelik seçerek paradan tasarruf edebilirsiniz. Ayrıca, beğenmemeniz durumunda yedi günlük para iade garantisi vardır.

Son düşünceler

Bu kılavuzu yararlı bulduğunuzu umarız. Artık Fransa’da veya bu konuda herhangi bir yerde VPN kullanmanın neden önemli olduğunu bilmelisiniz. Yüksek güvenlikli, günlükleri tutmayan ve iyi bir sunucu yayılımına sahip olanı seçmelisiniz.

NordVPN, çift sekmeli şifreleme, katı kayıt tutmama politikası ve devasa sunucu ağı da dahil olmak üzere mükemmel güvenliği ile açık bir kazanan. Ayrıca, ihtiyacınız olduğunda Fransa’da çok sayıda sunucuya sahiptir. Neden 30 günlük geri ödeme süresi ile bir şans vermiyorsunuz??

Fransa’da bir VPN kullanma deneyiminiz varsa, yorum bölümünde bize bildirin. Bunu duymak isteriz. Buradayken de VPN arşivimize göz atmayı unutmayın. Her zamanki gibi, okuduğun için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me