ExpressVPN vs TunnelBear: 2020’de Ayı Baiting

Test ettiğimiz düzinelerce sanal özel ağdan ExpressVPN kendini en güvenilir seçeneklerden biri olarak kanıtladı. Tam ExpressVPN incelememizde daha fazla bilgi edinebileceğiniz şık bir müşteri ve yüksek hızlarla birleştirilmiş sağlam özellikler sunar. Eşleştirme makalelerimizi yapmaya başladığımızdan beri aldığı her rakibi yenmiştir.. 


Bu ön yüzde, daha iyi bilinen VPN’lerden biri olan TunnelBear’a karşı. TunnelBear incelememizde, VPN’in hızlarının yetersiz olduğunu gördük, ancak müşteri güzeldi ve cömert ücretsiz plan, bazı kullanıcılar için cazip bir seçenek haline getirdi..

Bireysel sağlayıcılara bakmak yerine, hangisinin daha iyi olduğunu ve paranız için en iyi değeri sunduğunu görmek için bunları karşılaştıracağız..

Kavga Kurmak: ExpressVPN ve TunnelBear Karşılaştırması

En iyi VPN makalemize göz attıysanız, bunları dokuz bölüme ayırdığımızı biliyorsunuzdur. Bununla birlikte, eşleşmelerimizde sayıyı beşe indiriyoruz ve bazı bölümleri diğerleriyle birleştiriyoruz.

Örneğin, özel incelemelerde, güvenlik ve gizliliğin her biri kendi bölümlerini alırken, burada bir bölüm halinde birleştirilirler. Bu, her bölümün ve noktanın eşit olarak ağırlıklandırılmasını sağlamak içindir.

Kapsadığımız beş tur özellikler, fiyatlandırma, kullanım kolaylığı, hız ve güvenlik. Her turda aradığımız şeylere kısa bir genel bakış sunacağız, her bir sağlayıcıya bir göz atacağız, daha sonra yarışmacıların nasıl davrandığıyla ilgili sonucumuzu vererek bir kazanan ilan edeceğiz. Sonunda en çok raund alan VPN önerimizi alacak.

1

Özellikleri

İlk olarak, ExpressVPN ve TunnelBear’ın hangi özellikleri sağladığını ele almak istiyoruz. Bu bölümde, her bir VPN’nin hangi işletim sistemlerini ve platformlarını kapsadığını inceleyeceğiz, ardından istemcilerinde yerleşik olan güzellikleri inceleyeceğiz..

Aradığımız en önemli şey bir öldürme anahtarı ve başlangıçta otomatik olarak bağlanma yeteneğidir. Bunları arıyoruz çünkü VPN’nin güvenliği üzerinde önemli bir etkisi var.

Bunların yanı sıra, diğer her şey sadece pastanın üzerine krema yapıyor, bu yüzden.

ExpressVPN

Özellikler açısından, ExpressVPN gördüğümüz en sağlam VPN sağlayıcısıdır. İOS, macOS, Windows ve Android gibi açık olanlardan Nintendo Switch ve NVIDIA Shield gibi belirsizlere kadar aklınıza gelebilecek hemen hemen her cihazı destekler. Ayrıca yönlendiricilere de kurulabilir, böylece tüm cihazlarınızı tek seferde korumanızı kolaylaştırır. 

Masaüstü istemcisi OpenVPN, L2TP ve PPTP gibi çeşitli protokol seçenekleri sunar. İstemciyi başlatma sırasında başlatma ve istemci başlatıldığında otomatik olarak bağlanma seçenekleri de vardır.

expressvpn-review-hız testi

Güvenlik için istemciye bir öldürme anahtarı ve güzel bir bölünmüş tünelleme özelliği yerleştirilmiştir. İkincisi, kullanıcıların bilgisayarlarındaki hangi programları korumalı VPN bağlantısını kullanmak istediklerini ve hangi programları daha hızlı, korumasız bağlantı kullanmak istediklerini tanımlamasına olanak tanır. Birkaç VPN bu özelliği sunuyor, başka biri için StrongVPN incelememize göz atın.

ExpressVPN’in ayrıca kendi DNS sunucuları vardır ve istemciyi yalnızca VPN’ye bağlandığında bunları kullanacak şekilde yapılandırmanıza izin verir. “Güvenlik ve gizlilik” bölümüne geldiğimizde bunun ne anlama geldiğine bakacağız, ancak kısacası, daha yüksek bir güvenlik düzeyi sağlar ve bilgilerinizin çevrimiçi olarak çatlaklardan kaymasını önler.

TunnelBear

TunnelBear istemcisindeki ayarlara girmek, bahsettiğimiz en önemli özellikleri kapsadığını gösterir. “VigilantBear” etiketli bir kill switch var. Bağlantınız kesilirse otomatik olarak yeniden bağlanma avantajı vardır.

TunnelBear, istemciyi başlangıçta başlatmak için bir seçenek sunar ve güvenilir bir ağda değilken VPN’ye otomatik olarak bağlanacak şekilde yapılandırılabilir. İkinci özellik, herkese açık WiFi’deyken VPN tünelini güvenli bir bağlantı üzerinden yapmak için kullanılabilir, ancak ev WiFi’nizi kullanırken daha hızlı, korumasız bağlantıda kalın.

Tunnelbear-OS

TunnelBear, “güvenlik ve gizlilik” bölümünde daha derinlemesine inceleyeceğimiz protokoller konusunda size birçok seçenek sunmuyor. Protokollerle ilgili değiştirebileceğiniz tek ayar, daha kararlı bir bağlantı sunmak için farklı bir OpenVPN sürümü kullanan bir TCP geçersiz kılmadır. 

Kill switch ve güvenilir ağların yanı sıra, TunnelBear’dan gelen çan ve ıslık açısından fazla bir şey yok. Daha da kötüsü, testlerimizde tek bir akış hizmetinde çalışmadığıydı. Netflix, Hulu, Amazon Prime Video ve BBC iPlayer bir şey izlemeye çalıştığımızda bizi reddetti.

Birinci Tur Düşünceler

TunnelBear aradığımız en önemli özellikleri kapsar, ancak orada durur. Özellik söz konusu olduğunda ExpressVPN gibi bir güç merkezi ile rekabet edemez.

ExpressVPN bölünmüş tünelleme, özel DNS sunucuları ve daha fazla protokol sunar. Ayrıca gördüğümüz tüm VPN’lerden daha fazla işletim sistemini kapsar. Bu raunt için puan alır.

Round: ExpressVPN için Özellikler Noktası

ExpressVPN Logosu
TunnelBear Logosu

2

Fiyat

Fiyatlandırma, herhangi bir şey için alışveriş yaparken bakılması gereken en önemli şeylerden biridir. Bununla birlikte, VPN’ler söz konusu olduğunda, rekabetçi olmak için tek başına adil bir fiyat yeterli değildir. Sağlayıcının ücretsiz bir deneme yapıp yapmadığını, geri ödeme politikasını ve hangi ödeme yöntemlerinin kabul edildiğini de inceliyoruz..

ExpressVPN

Birçok kişinin ExpressVPN hakkında ilk fark ettiği şeylerden biri, birçok sağlayıcıya kıyasla dik fiyatıdır. Aylık fiyat, gördüğümüz en yüksek fiyatlardan biridir ve altı aylık fiyatlandırma hafif bir indirim sunar. Kaydolabileceğiniz en uzun süre 15 aydır, bu da fiyatı diğer VPN’lerle eşit olan bir aralığa indirir.

ExpressVPN ücretsiz deneme sunmasa da, IPVanish’ten daha fazla olan 30 günlük para iade garantisi vardır (ExpressVPN ve IPVanish parçamızı okuyun). Ödeme yöntemlerine gelince, ExpressVPN kredi kartı, PayPal ve bitcoin dahil olmak üzere tüm büyük formları kabul eder. Bitcoin, bir VPN kullanırken mümkün olduğunca anonim kalmak ve geride kalan kağıt izini en aza indirmek isteyenler için mükemmel bir seçenektir.. 

ExpressVPN ayrıca Sofort, Mint ve UnionPay gibi şeyler de dahil olmak üzere yaklaşık yarım düzine daha az belirgin ödeme yöntemini kabul eder.

TunnelBear

TunnelBear, kullanıcılara ayda 500 MB bant genişliği sağlayan iyi bir ücretsiz plan sunuyor. Bu, beş cihaza kadar paylaşılabilir, ancak dağılma sırasında yetersiz miktarda veri ileri gitmez. TunnelBear’ı ne kadar sevdiğinizi tweetleyerek bant genişliğini 1GB artırabilirsiniz. Daha cömert bir ücretsiz planla ilgileniyorsanız, ücretsiz VPN toplantımıza göz atın.

Ücretli aboneliğe geçtiğinizde sınırsız bant genişliği elde edersiniz, ancak yine de beş cihazla sınırlısınız. Aylık fiyatlandırma rekabetçi ve yıllık seçenek onu ExpressVPN’den daha ucuz yapan ancak Windscribe incelememizde daha fazla okuyabileceğiniz Windscribe kadar uygun fiyatlı olmayan sağlam bir indirim sunuyor. Windscribe ve TunnelBear parçalarımıza da bir göz atın.

Yıllık ve aylık olarak TunnelBear tarafından sunulan sadece iki seçenek olduğunu belirtmek gerekir. ExpressVPN teklifleri gibi altı aylık bir seçenek ve Windscribe ile elde ettiğiniz gibi çok yıllı seçenekler yoktur. 

TunnelBear aboneliğiniz için ödeme yapma zamanı geldiğinde iki yöntemi kabul eder. Kredi kartıyla ödeme yapabilir veya mümkün olduğunca anonim ve izlenemez olmak istiyorsanız bitcoin kullanabilirsiniz. 

Son olarak, TunnelBear ayrıca hizmeti kullandıktan sonra zihinlerini değiştirenler için 30 günlük para iade garantisi sunuyor.

Yuvarlak İki Düşünce

Eşleşmelerin bu kısmı genellikle “sizin için ne ödeme yaparsınız” atasının harika bir örneğidir. ExpressVPN, TunnelBear’dan daha pahalıdır, ancak bu makalenin geri kalanında göreceğiniz gibi, maliyet haklıdır. 

Bununla birlikte, bu bölüm fiyatlandırma ile ilgilidir ve TunnelBear bu konuda ExpressVPN’i yener. Her iki sağlayıcı da 30 günlük para iade garantisi sunuyor, ancak yalnızca TunnelBear kullanıcıların denemesi için ücretsiz bir plan sunuyor. Ayrıca, her ikisi de maksimum kullanıcı anonimlik için bitcoin kabul eder.

Yuvarlak: TunnelBear için Fiyat Noktası

ExpressVPN Logosu
TunnelBear Logosu

3

Kullanım kolaylığı

Bu turda kullanım kolaylığına bakacağız. ExpressVPN ve TunnelBear’ın ne tür bir kullanıcı deneyimi sunduğuna dair iyi bir fikir edinmek için web sitesinden müşteriye kadar her şeyi kontrol edeceğiz. Bu en öznel tur, ancak her VPN’yi kullanmanın nasıl bir şey olduğu hakkında net bir fikir vermek için elimizden geleni yapacağız.

ExpressVPN

Kullanıcı dostu olma söz konusu olduğunda ExpressVPN, VPN sağlayıcılarının büyük bir bölümünün kullandığı genel modeli kullanır. Web sitesi, hesaplarını kolaylaştırılmış bir şekilde oluşturmak için kullanıcıları olması gereken sayfaya yönlendirir. İyi düzenlenmiştir ve yardım almayı veya indirmeleri bulmayı kolaylaştırır.

Hesap kurulduktan ve uygulama çalıştıktan sonra, minimal bir ekranla karşılaşacaksınız. Sayfanın üst kısmında sizi VPN’ye bağlayan büyük bir güç düğmesi var. 

expressvpn-review-fırlatma

Aşağıda, VPN’ye bağlı olup olmadığınızı gösteren bir metin satırı vardır. Daha aşağıda, seçtiğiniz sunucuyu gösteren bir kutudur. Üzerine tıklayarak, kullanılabilir konumların listesini açabilirsiniz. Sunucuların listesi, üstteki bir arama çubuğu kullanılarak aranabilir ve kıtaya göre sıralanır, bu da göz atmayı kolaylaştırır.

Sol üstte, daha ayrıntılı menüleri ve ayarları açan üç yatay çizgiye sahip bir simge var. Basit ve minimal bir istemciyi öne çıkarmak ve daha derin menülerde daha sağlam özellikleri gizlemek, daha basit bir şey isteyen kullanıcılara basit bir arayüz sunarken, aynı zamanda güç kullanıcılarına tonlarca seçenek sunmanın harika bir yoludur.. 

Bu, daha fazla VPN sağlayıcısının benimsediği bir stil ve ExpressVPN dengeyi iyi başardı. İstemci hala birçok özelliği paketlerken kullanımı kolaydır.

TunnelBear

Çoğu VPN sağlayıcısı gibi, TunnelBear da web sitesine birkaç büyük “TunnelBear’ı şimdi al” düğmeleri yerleştirerek aboneliğinizi ayarlamanın kolay bir yolunu sunan şık bir web sitesine sahiptir..

Hesabınızı oluşturduktan ve müşteriyi indirdikten sonra, işler sorunsuz bir şekilde devam eder. Müşteri, dünyanın dört bir yanındaki yerlerden Mario tarzı borular yerden çıkan bir haritayı gösteren alışılmadık bir düzene sahip. 

Tunnelbear-Client

Bir boruyu tıklatmak o konuma bağlanmanızı sağlar. VPN bağlanırken, bulunduğunuz yerde yere kazıp seçtiğiniz borudan çıkan bir ayının animasyonunu gösterir. 

Alternatif olarak, tüm ayı temalı yetenek biraz fazlaysa, pencerenin üstündeki açılır menüden konumunuzu seçebilir ve bağlanmak için açma / kapama düğmesini çevirebilirsiniz. Sunucu listesinin istediğiniz konumu aramanın bir yolu yoktur, alfabetik değildir ve her konumun yanında bayrak göstermez, bu da seçeneklere göz atmayı zorlaştırır.

İstemci alışılmadık ve şirin bir yeteneğe sahiptir ve kullanımı hoş hissettirir, ancak sonuçta bu yetenek, ham pratikliğe sahip bir VPN arayanlar için daha sıkıntılı bir deneyime yol açar.. 

Yuvarlak Üç Düşünce

TunnelBear’ın müşterisi çekici ve olağandışı olsa da, dezavantajları vardır. Antika haritadaki ayı görünümü, istemciye hoş bir karakter katıyor, ancak ExpressVPN’in istemcisinden daha az akıcı. 

ExpressVPN, karmaşayı ortadan kaldıran şık ve kullanımı kolay bir arayüzle en iyi ayağını öne çıkarıyor. Ardından, yapılandırma ve özelleştirme ile daha derine inmek isteyenler için, seçenekler kolay organize edilmiş iyi düzenlenmiş menülerde gizlenir.

Yuvarlak: ExpressVPN için Kullanım Kolaylığı Noktası

ExpressVPN Logosu
TunnelBear Logosu

4

hız

Hız, nasıl ölçüldüğü ve sonucumuza nasıl ulaştığımız açısından en basit bölümlerden biridir. Korunmasız internet bağlantımızın hızını test ettikten sonra, dünyadaki beş sunucuya bağlıyken her bir VPN’nin erişebileceği hız ile karşılaştırıyoruz..

Her VPN için kullanılan konumlar, sonuçları karşılaştırılabilir tutmak için aynıdır. Ayrıca, şeylerin olması gerektiği gibi çalışmasını ve kağıt üzerinde gördüğümüz hızların gerçek performansı yansıtmasını sağlamak için bazı web tarama ve akış işlemleri yapıyoruz.

ExpressVPN

ExpressVPN, hız söz konusu olduğunda piyasadaki en tutarlı VPN’lerden biridir. Bir sunucudan diğerine, NordVPN’den farklı olarak, ister yüz mil uzakta ister birkaç bin sunucuya bağlanıyor olun, neredeyse aynı performansı bekleyebilirsiniz (ExpressVPN vs NordVPN parçamızı okuyun).

Konum: Ping (ms) İndir (Mbps) Yükleme (Mbps)
Korumasız9161,8310.22
Akıllı konum-Kansas City44105,497.94
Toronto3590,577.89
Amsterdam145103,124.48
Singapur24485,472.98
Japonya163100,824,84

Japonya gibi uzak bir yere bağlanırken bile ping hiçbir zaman kontrolden çıkmadı. Uzak bir sunucuya bağlıyken oyun oynamak istemeseniz de, ping süresi web sitelerine göz atmanın ve içerik akışının çok fazla etkilenmeyeceği kadar düşüktü. Her şey çabucak yükleniyor ve web siteleri duyarlıydı, bu yüzden ExpressVPN hızlı VPN listemizde iyi sırada.

Hangi sunucuyu kullandığımızdan bağımsız olarak sürekli indirme ve yükleme hızları etkileyiciydi ve zaman zaman VPN’e bağlı olduğumuzu unutmak kolaydı çünkü web’de gezinmek çok hızlı geliyordu. 

TunnelBear

Sunucudan sunucuya, TunnelBear’ın performansı tutarsızdı. Bize en yakın olan ABD sunucusu da dahil olmak üzere bazı sunucular korumasız indirme hızımızın dörtte üçünden fazla düştü. 

Konum: Ping (ms) İndir (Mbps) Yükleme (Mbps)
Korunmasız (Virginia, Amerika Birleşik Devletleri)1672,025.82
Amerika Birleşik Devletleri3354.515.12
Birleşik Krallık19824,041.60
İsviçre22062.852.56
Japonya35223.861.35
Brezilya29567.991.91

Bu rakamlardan beklediğiniz gibi, göz atma çoğu zaman halsiz geldi. Web sitelerine veya videolara yüklenirken ExpressVPN ile kağıt üzerinde karşılaştırılabilir hız gösteren sunucular bile oldukça yavaştı. 

Garip bir şekilde, mesafe hangi sunucuların düşük performans gösterdiğini ve hangilerinin iyi performans gösterdiğini belirlemede bir faktör gibi görünmüyordu. Test ettiğimiz en uzak sunucu, Japonya, daha iyi olanlardan biriydi, ABD ise en yakın olmasına rağmen en kötülerinden biriydi..

Yuvarlak Dört Düşünce

Buradaki kazanan açık. TunnelBear, sunucudan sunucuya tutarsızdır ve birçok konum düşük performans gösterir. Konum, her sunucunun nasıl performans göstereceği konusunda bir etkisi yok gibi görünüyordu, bu da tutarsızlığın aşırı trafiğe açık bir ağın belirtisi olduğunu düşündürüyor.

Öte yandan ExpressVPN, tüm sunucularda etkileyici hızlar ve tutarlılıkla iyi performans gösterdi. Biz bu turun amacını veriyoruz.

Yuvarlak: ExpressVPN için Hız Noktası

ExpressVPN Logosu
TunnelBear Logosu

5

Güvenlik ve Gizlilik

Güvenlik ve gizlilik gibi tartışmasız en önemli turu kaydettik. Güvenlik için, VPN’lerin hangi protokolleri sunduğuna ve hangi şifrelemeyi kullandıklarına bakarız. Ayrıca, VPN kullanırken birisinin sizi web’de izlemesinin ne kadar kolay olduğu konusunda iyi bir fikir edinmek için DNS ve IP adresi sızıntılarını ararız.

Bu bölümün gizlilik kısmı için, her bir sağlayıcının gizlilik politikasına ayrıntılı bir şekilde bakarız ve topladıkları VPN’yi kullanımınız hakkında ne kadar bilgi görmeye çalışırız. Bu iki faktör arasında, VPN’lerin çevrimiçi anonimlik ve güvenliğinizi ne kadar koruyacağına dair net bir resim elde edebiliriz.

ExpressVPN

ExpressVPN, OpenVPN, L2TP ve PPTP gibi çeşitli protokoller sunar. Çoğunlukla, kullanıcıların güvenli olduğu ve sağlam performans sunduğu için OpenVPN’e bağlı kalmasını öneririz. Bununla birlikte, bu kısaltmaların ne anlama geldiği hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, VPN protokolü dökümümüzü okuyun. 

Şifrelemeye gelince, seçenek yok. Her zaman AES 256-bit ile kuruluyorsunuz. Bu güçlü bir şifreleme ve birisi internet trafiğinizi engelleyebilse bile neredeyse kırılmaz güvenlik seviyeleri sunuyor. 

DNS sızıntıları veya IP adresi sızıntıları açısından test ettiğimizde, çatlaklardan kaymakta olan bilgi işaretleri bulamadık. 

Gizliliğe gelince, ExpressVPN olabildiğince iyidir. Gizlilik politikası gördüğümüz en özlü olmasa da, güçlü. Belgenin en üstünde, tarama geçmişi veya trafik hedefi de dahil olmak üzere, etkinlik kaydetmediğinin ana hatlarını verir. 

ExpressVPN’in sistemi, kullanıcı hakkında olabildiğince az bilgi toplanacak şekilde tasarlanmıştır. Ödeme için bitcoin kullanıyorsanız, sizden gereken tek şey bir e-posta adresidir ve hiçbir şey bir geçici kullanım kullanmanızı engellemez. 

ExpressVPN kullanırken etkili bir şekilde hiçbir iz bırakmamak kolaydır. Buna ek olarak, şirket, dünyanın en güçlü veri koruma yasalarına sahip olan ve verilerinizin güvenliğini ve gizliliğinizin korunmasını sağlayan İngiliz Virgin Adaları’nda bulunuyor..

TunnelBear

TunnelBear, ExpressVPN’den daha az protokol seçeneği sunar, ancak en iyisi olan OpenVPN’i kapsar. Ayrıca ExpressVPN’in şifrelemesini AES 256 bit ile eşleştirir. TunnelBear’ın bağlantısında herhangi bir DNS veya IP adresi sızıntısı bulamadık. 

Gizlilik politikasında TunnelBear, trafik verileri gibi şeyleri kaydetmediğini, ancak VPN ağının korunmasına yardımcı olmak için operasyonel veriler topladığını söylüyor. Buna, kullanılan işletim sistemi ve ne kadar veri kullandığınız da dahildir. Hiçbiri kişisel olarak tanımlanmaz ve ExpressVPN’de olduğu gibi, bir yazıcı e-posta adresi verebilir ve anonim kalmak için bitcoin ile ödeme yapabilirsiniz..

Beşinci Tur Düşünceler

Her iki sağlayıcı da bitcoin kabul eder ve benzer kayıt tutmama politikalarına sahiptir. Ayrıca, OpenVPN’in AES 256-bit ile eşleştirilmesi olan protokol ve şifreleme için altın standardı olarak düşündüğümüz şeylere de sahipler..

Her iki VPN’in de kayıt tutma politikası olmamasına ve kullanıcılarının gizliliğine saygı duymasına rağmen, TunnelBear ExpressVPN’den daha fazla operasyonel bilgi toplar, bu yüzden ExpressVPN’e son noktayı veriyoruz.

Round: ExpressVPN için Güvenlik ve Gizlilik Noktası

ExpressVPN Logosu
TunnelBear Logosu

6

Son düşünceler

TunnelBear bu maçta iyi savaştı ve birkaç noktaya karar vermek zordu. Bununla birlikte, günün sonunda ExpressVPN hızlı performansı, birçok özelliği ve kullanıcı dostu istemcisi sayesinde sağlam bir liderlik yapabildi.. 

TunnelBear fiyatlandırma noktasını alabilmesine rağmen, nihai puan ExpressVPN için dört puan ve sadece TunnelBear için olan puan olarak geliyor.. 

Kazanan: ExpressVPN

ExpressVPN veya TunnelBear ile ilgili deneyiminiz varsa, aşağıdaki yorumlarda bir şeyleri ele geçirdiğinizi duymak isteriz. ExpressVPN vs CyberGhost ve ExpressVPN vs PIA karşılaştırmalarımıza da göz atın. Bu parçayı beğeneceğinizi umuyoruz ve her zamanki gibi okuduğunuz için teşekkürler. 

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map