Endonezya 2020 için En İyi VPN: 21. Yüzyıl için Merdeka

Endonezya, keşfetmek için volkanlar, tapınaklar ve plajlarla dolu 17500 adadan oluşan dünyanın en büyük takımadalarıdır. Tüm güzelliği ve doğal cazibesi ile bile, çevrimiçi olmanın çirkin tarafından kurtulmayacaksınız. Korunmanıza yardımcı olmak için Endonezya için en iyi VPN’lerin bir listesini hazırladık.


Nerede olursanız olun, sanal özel ağ kullanmak her zaman iyi bir fikirdir. Sizi çevrimiçi tehlikelerden koruyacak ve karşılaştığınız kısıtlamaları önleyecektir. Endonezya’da bu özellikle önemlidir.

Endonezya için neden bir VPN’e ihtiyacınız olduğunu, seçimlerimizi yaparken seçtiğimiz farklı faktörleri ve seçmeleri kendimiz ele alacağız..

Endonezya’da Online Sansür

Endonezya’nın interneti sıkı kontrol altında. Hükümetin yasaları veya sosyal normları ihlal ettiğini düşündüğü içerik sınırlıdır. Buna pornografi, şiddet, kumar ve iftira dahildir. Bunların tanımları o kadar geniştir ki, LGBT içeriği veya arkadaşlık siteleri gibi sansürde başka malzemeler de karışabilir.

Eğlence oldukça sansürlenmiş ve YouTube, Vimeo, Reddit ve Imgur gibi popüler web siteleri de kısıtlanabilir. Bir noktada Netflix, medya kütüphanesinin ayrıntılarını devlet sansürleyicilerine gönderemediği için yasaklandı. Yine de şimdi kullanılabilir.

Sıkı sansüre sahip başka bir ülke Çin’dir. Büyük Güvenlik Duvarı, Batı içeriğinin çoğunu vatandaşlarından engelliyor, bu nedenle Çin için en iyi VPN listemizdeki kriterlerin çoğu burada da uygulanacak.

Mevcut kontroller iki katmanlı bir yapıya sahiptir. Hükümet yasaklanacak adreslerin ve anahtar kelimelerin bir listesini tanımlar, ardından internet servis sağlayıcıları bu blokları uygular. Sorun, Endonezya’nın Latin alfabesinin farklı bir varyasyonunu kullanması ve bazı URL karışıklıklarına neden olması ve tüm ISS çalışanlarının Batı kelimelerini anlayamamasıdır.

Bu nedenle, ISS’ler, web sitesindeki belirli terimleri içeren sayfaları engellemek için bir filtreleme hizmeti uygulamak yerine web sitelerini engellemeye başvururlar. Web erişimini aşırı derecede kısıtlamayı cezalandırılmayı tercih ederler, bu da rahatsız edici olarak etiketlenmemiş bazı web sitelerinin engellenmesine neden olur. Yasaklar bir kez belirlendikten sonra yıllarca sürebilir, böylece neden birinden kaçınmak istediklerini görebilirsiniz.

Twitter, WhatsApp, Facebook ve Telegram gibi uygulamalarda görüntü ve video paylaşımını etkileyen bloklara “demokrasiyi sürdürme” emri verildi, ancak bloklar üç gün sonra kaldırıldı. Temmuz 2019’da, Bilgi ve İletişim Bakanlığı (Kominfo) ayrıca Endonezya’da lisanslanmamış VPN’leri engellemekte tereddüt etmeyeceklerini söyledi. Bununla birlikte, bunun nasıl ortaya çıkacağından emin değiliz.

Endonezya’da İfade Özgürlüğü

Endonezya’nın hükümeti, Uluslararası Şeffaflık Örgütü tarafından son derece yozlaşmış olarak derecelendirilmiştir ve Bilgi ve Elektronik İşlemler Yasası kapsamında içeriği kısıtlayabilir. Yasanın kendi gündemi için yararlanması, blokların kamu düzenini korumak için uygulandığını düşünerek.

Hatta bloke siyasi bilgi ve eleştiri içeren bazı haber web siteleri bulabilirsiniz. Ayrıca sahte haberler, aldatmacalar ve nefret söylemiyle mücadele etmek için kullanılır.

IET Yasası 2008 yılında oluşturulmuş ve eleştirmenler tarafından ifade özgürlüğü ve çevrimiçi bilgilere erişime yönelik bir saldırı olarak görülmüştür. Politik veya dini olarak rahatsız edici içerik yayınlayan, erişen veya içerik oluşturan herkes bu eylemi ihlal ediyor. Suçlu bulunurlarsa altı yıla kadar hapis ve 100.000 dolar para cezasına çarptırılabilirler.

Bu tür içeriğe sahip web sitelerine ve diğer platformlara bu içeriği kaldırmaları veya engellenme riski olduğu söylenir. Sosyal medya hesapları, özellikle Facebook’ta da kısıtlandı. Haber kuruluşlarına karşı iftira davası açıldı, ancak bireyler de dikkatli olmalı.

Suç duyurusu, nefret söylemi ve şiddeti kışkırtma cezaları serttir. Bir Facebook kullanıcısına 14 aylık hapis cezası ve 5 milyon IDR (350 $) para cezası verildi, çünkü bir arkadaşı tarafından bir haber raporunda etiketlendi ve zaman çizelgesinde ortaya çıktı. Singapur için en iyi VPN parçamız benzer sorunları içeriyor.

Endonezya’da Çevrimiçi Gözetim

Hükümet birçok web sitesini sansürlemekle kalmaz, aynı zamanda 2011 Devlet İstihbarat Kanunu uyarınca sosyal medyayı izleyebilir ve vatandaşlarını gözetleyebilir. Kanun o kadar belirsiz bir şekilde ifade edilmiştir ki, mahkemenin onayı olmadan iletişimin kesilmesine izin verir. Ayrıca, cep telefonu kullanıcılarının numaralarını devlete kaydetmeleri gerekmektedir.

Endonezya ordusu yetkisiz gözetim yapmakla suçlanıyor ve hükümet cihazlara ve ağlara erişim sağlayan gözetim teknolojisi satın alıyor. 2015 yılında Endonezya’nın İsviçre şirketlerinden IMSI yakalayıcıları adı verilen cep telefonu izleme teknolojisini kullanma lisansı alan 21 ülkeden biri olduğu bildirildi.

Endonezya’da Siber Suç

Üstelik Endonezya, siber suçlara karşı dünyanın en savunmasız ülkelerinden biri olarak kabul ediliyor. Raporlara göre vakalar saldırı, virüs ve kötü amaçlı yazılımları içeriyor. Tüm bunlar en iyi antivirüs yazılımımızla engellenebilir veya düzeltilebilir.

Endonezya, siber saldırıların en büyük kaynağı olmak için bir noktada Çin’i ele geçirdi. Tayland, Tayland için en iyi VPN parçamızda okuyabileceğiniz gibi, siber suç sıralamasında da oldukça yüksektir. 2017 yılında Singapur, siber suçlarla mücadeledeki deneyimlerini Endonezya ile paylaştı ve siber güvenlik ajansının nasıl işletileceğini anlattı. Endonezya bir tane kurmak istiyordu ve Ocak 2018’de bunu yaptı.

Siber suç hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, botnet, fidye yazılımı, kimlik avı ve tarayıcıyı ele geçirme ile ilgili kılavuzlarımızı okuyun.

Endonezya 2020 için En İyi VPN

VPN’i Endonezya İçin En İyi Yapan Nedir

Endonezya için bir VPN seçerken düşünülmesi gereken çok şey var. Devletin gözetimi ve çevrimiçi olarak yanlış davranmakla suçlanma tehlikesi büyük sorunlardır. Sizi izlemekten koruyacak ve siber tehditlere karşı korumanızı destekleyecek büyük güvenlikli VPN incelemelerimizden bir sağlayıcı seçmenizi öneririz.

Daha fazla güvenlik için, VPN çalışmayı durdurursa internet bağlantınızı keserek verilerinizin hiçbirinin sızdırmamasını sağlayan yerleşik bir kill anahtarına sahip olması faydalıdır..

Gizlilik de aynı derecede önemlidir ve güvenliğin kapsamında olduğunu düşünmenize rağmen, bu ayrı bir özelliktir. Sağlayıcılar, kayıt tutmayan bir politika uygulayarak gizliliğinize saygı gösterir. Bu, çevrimiçi etkinliklerinizin kaydını tutmadıkları anlamına gelir; bu nedenle, yetkililer isteseler bile, hiçbir şey teslim edemezler.

Bunlara bir kez bakıldığında, etrafta dolaşmak için tüm bu sansür var. Bunu kolaylaştırmak için, iyi bir sunucu ağına sahip bir sağlayıcı seçin. Ne kadar fazla olursa, daha fazla ülkede, kısıtlamaları aşma şansınız o kadar iyi olur. Yalnızca orada bulunan içeriğe erişmek istiyorsanız, bazılarının Endonezya’da olduğundan emin olun.

Bu aynı zamanda coğrafi bloklara da yardımcı olacaktır. Örneğin, ABD Netflix’e erişmek istiyorsanız, Endonezya’dan erişemezsiniz. Bir VPN kullanarak ve ABD’de bir sunucu seçerek giriş yapabilir ve en sevdiğiniz programları izleyebilirsiniz. Daha fazla öneri için Netflix için en iyi VPN parçamıza göz atın.

Hız dikkate alınacak başka bir şeydir. İyi hızlara sahip bir sağlayıcı seçerseniz, hızlı yükleme sürelerinin keyfini çıkaracak ve akıl sağlığınızı koruyacaksınız. Akış için de bir zorunluluktur.

Bu özelliklerin yanı sıra, cihazınız için bir istemciye sahipse VPN’nin bir kerede kaç cihaza bağlanmasına izin verdiğine ve özellikle de bir acemi iseniz, kullanımının ne kadar kolay olduğuna bakmak isteyebilirsiniz..

İyi müşteri hizmetleri, sorun yaşarsanız sahip olmak güzeldir ve fiyatlar değişir, bu nedenle bütçenize uyduğundan emin olmak istersiniz. Bunları liste için de dikkate aldık, ancak diğer ölçütlerimizden daha az.

1. Endonezya için En İyi VPN: ExpressVPN

ExpressVPN, Cloudwards.net editör kadrosuna göre en iyi VPN’dir ve Endonezya için de en üst sırada yer almaktadır. Başlamak için harika bir çok yönlü hizmet var, ancak Endonezya için de tüm kutuları işaretliyor. Neden bu kadar çok sevdiğimizi görmek için tam ExpressVPN incelememizi okuyabilirsiniz.

ExpressVPN-Web sitesi

ExpressVPN-Kayıt

ExpressVPN-Speedtest

ExpressVPN-Tünel-Seçenekler

ExpressVPN-Tam App

Önceki

Sonraki

Sizi gözetim ve çevrimiçi risklerden koruyacak kadar bol olan AES 256 bit şifreleme ile güvenlik açısından iyi puanlar. Dahili bir kill anahtarına sahiptir, bu nedenle ayrıntılarınızın başarısız olması durumunda sızdırılması konusunda endişelenmenize gerek yoktur ve sıkı bir kayıt tutmama politikası da vardır, yani kimse ne yaptığınızı bulamaz.

Bunun da ötesinde, 94 ülkeye yayılmış birçok sunucu vardır ve size kısıtlamaları atlamak için bolca seçenek sunar. Bazıları da Endonezya’da, yani o ülkeyle sınırlı içeriğe erişebiliyorsunuz. ExpressVPN ayrıca en hızlı VPN parçamızda da birinci oldu, bu yüzden girdap yükleme ekranı görmeyeceksiniz.

ExpressVPN’i Sevdiğimiz Diğer Nedenler

VPN kullanma konusunda fazla deneyiminiz yoksa, ExpressVPN iyi bir seçimdir. Kurulduktan sonra, neredeyse her şeyi sizin için halleder. İstediğiniz sunucuyu seçin ve ona bağlı olduğunuzdan emin olun..

Windows, macOS, Android ve iOS’ta ayarlayabilirsiniz. Ayrıca Firefox, Chrome ve Safari için tarayıcı uzantılarına sahiptir. Aynı anda beş taneye kadar bağlantıya izin verir. Müşteri desteği iyidir ve personel yardımsever ve bilgili. 7/24 canlı sohbet veya e-posta yoluyla onlarla iletişime geçebilirsiniz.

ExpressVPN diğer sağlayıcılara göre pahalı, ancak hizmet kalitesi için buna değer. Daha uzun bir plan seçerek maliyeti düşürebilirsiniz. Beğenmemeniz durumunda 30 günlük para iade garantisi vardır. Yine de yapacağınızdan eminiz.

2. NordVPN

NordVPN, Endonezya için bir başka harika hizmet. ExpressVPN vs NordVPN parçamızda, onunla en iyi seçimimiz arasındaki farkları öğrenebilirsiniz. Daha da fazla koruma sağlayan çift sekmeli sunucuların eklenmesiyle mükemmel bir güvenliğe sahiptir.

NordVPN-Slider1

NordVPN-slider2

NordVPN-slider3

NordVPN-slider4

NordVPN-Slider5

Önceki

Sonraki

Hoşunuza gidebilecek ExpressVPN’den daha tweakable. Ne yaptığını bilmiyorsan sadece uğraşma. Hizmete bir kill anahtarı dahildir ve gizliliğinizi korumak için günlüksiz bir politika vardır. Daha fazla bilgi için NordVPN incelememizi okuyun.

ExpressVPN’den daha iyi bir sunucu yelpazesine sahiptir, ancak daha az ülkeye yayılmıştır. Yine de, blokları atlatmak için çok şey var. Endonezya’da 10 tane var, bu nedenle o bölgeyle sınırlı içeriğe erişirken sorun yaşamamanız gerekir.

Hızlar iyidir, ancak uzun bir mesafeden bağlanırken yavaşlayabilir.

NordVPN’i Sevdiğimiz Diğer Nedenler

NordVPN’i Windows, macOS, Android ve iOS’ta kullanabilir ve hızlı bir şekilde kurabilirsiniz. Düzeni iyi ve kullanımı kolaydır. NordVPN aynı anda altı adede kadar cihaza bağlanmanıza izin verir ve birden fazla cihaz için en iyi VPN listemizde bir yer kazanmıştır. Çok fazla teknolojiniz varsa, bu iyi bir seçimdir.

Canlı sohbet ve e-posta şeklinde yardım mevcuttur ve yanıtlar hızlı ve eksiksizdir. Ayrıca, sık karşılaşılan sorunları kendiniz nasıl çözeceğinizi göstermesi gereken kullanışlı bilgi tabanından da yararlanabilirsiniz..

NordVPN, uygun fiyatlı aylık bir planla büyük bir değer sunar, ancak daha uzun bir plana kaydolursanız bazı tasarruflar görürsünüz. Dalış için de endişelenmenize gerek yok. Sizin için doğru olmaması durumunda 30 günlük para iade garantisi vardır..

3. CyberGhost

Sırada, ilk iki tercihimiz seviyesinde olmasa da, iyi bir hizmet olan CyberGhost var. İyi bir güvenliğe sahip, ancak NordVPN’ler kadar özelleştirilemez. Kill anahtarı da paketin bir parçasıdır ve ek koruma için kapatılamaz. Kayıt tutmadan gizlilikle de iyi sonuç verir.

CyberGhost-Slider1

CyberGhost-slider2

CyberGhost-slider3

CyberGhost-slider4

CyberGhost-Slider5

Önceki

Sonraki

90 ülkeye yayılmış 6.000’den fazla sunucusu var. İhtiyacınız olması durumunda sekiz de Endonezya’da. İyi hızlara sahiptir, ancak uzak bir sunucuya bağlanırken yavaşlayabilir. Hizmet hakkında daha fazla bilgi için CyberGhost incelememize bakın.

CyberGhost’u Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Windows ve macOS için kullanılabilir masaüstü istemcileriyle kurulum kolaydır. Android ve iOS için mobil uygulamalar da var. Güncellenmiş arayüzünün kullanımı da kolaydır.

CyberGhost aynı anda yedi cihazda çalışabilir, bu da iyidir, ancak aynı zamanda onu kurabileceğiniz sınırdır. Karşılaştırma için NordVPN altı eşzamanlı bağlantıya izin verecektir, ancak istediğiniz sayıda cihaza kurabilirsiniz.

Sorun yaşarsanız, en yaygın sorunları kapsayan kapsamlı bilgi tabanına göz atabilirsiniz. Hâlâ yardıma ihtiyacınız varsa, canlı sohbet veya e-posta yoluyla destek üyesiyle iletişime geçebilirsiniz. Canlı sohbet en hızlısıdır, ancak her iki şekilde de sağlam bir cevap alacaksınız.

Uygun bir aylık fiyatı vardır, ancak daha uzun bir plan seçmek size tasarruf sağlayabilir. Taahhüt etmeden önce, Android ve iOS kullanıcıları için mevcut olan yedi günlük denemeden yararlanabilirsiniz. Ayrıca, beğenip beğenmediğinizi görmek için yeterli zaman vermeniz gereken bir para iade garantisi de vardır..

4. VyprVPN

VyprVPN, önyükleme yapmak için iyi güvenlikli iyi bir hizmettir. VPN tünelini daha da güvenceye alan Chameleon adlı kendi şifreleme protokolüne bile sahiptir. Bununla ilgili daha fazla bilgiyi VyprVPN incelememizde okuyabilirsiniz. Bir kill anahtarı içerir, bu nedenle VPN başarısız olursa verileriniz için endişelenmenize gerek yoktur ve kullanım günlüklerini saklamadığı için güvenle göz atabilirsiniz.

VyprVPN-Slider1

VyprVPN-slider2

VyprVPN-slider3

VyprVPN-slider4

VyprVPN-Slider5

Önceki

Sonraki

Rakipleri kadar sunucuya sahip değil, ancak hala 60’tan fazla ülkeyi kapsıyor, bu yüzden ihtiyaçlarınıza uygun bir sunucu bulabilmeniz gerekir. İhtiyacınız olması durumunda Jakarta’da da var. Hızlar kötü değil, ama zaman zaman yavaşlayabilir.

VyprVPN Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Kurulum uzun sürmüyor ve Windows ve macOS’a yüklenebilir ve istemcilerin kullanımı kolaydır. Android ve iOS için çok daha iyi mobil uygulamalara sahip, bu yüzden Android için en iyi VPN listemizde.

VyprVPN aynı anda üç cihaza kadar bağlantı yapmanızı sağlar. Daha fazlasına ihtiyacınız varsa, beş taneye kadar izin veren premium paketi tercih edebilirsiniz. CyberGhost’tan farklı olarak, uygulamayı kaç cihaza yükleyebileceğiniz konusunda bir sınırlama yoktur.

Müşteri desteği canlı sohbet veya e-posta yoluyla sağlanır. Canlı sohbet sizi başlangıçta bir bota bağlayacak, ancak bir insana bağlanmak için bir düğme var. Ancak, her zaman insanlı değildir, bu yüzden bir mesaj bırakmanız gerekebilir. Ayrıca, sorunları kendiniz çözmek için kullanabileceğiniz bir SSS bölümü de vardır..

VyprVPN, aylık veya yıllık bir seçim planı ile uygun fiyatlı. 30 günlük para iade garantisi de var, böylece bir tur için alabilirsiniz.

5. Windscribe

Windscribe, rakipleri kadar iyi olmasa bile sunduğu seçenekler için etkileyici. Güvenlik iyidir ve ihtiyaçlarınıza göre ayarlayabilirsiniz. Dahili bir kill anahtarına sahiptir, ancak bazı nedenlerden dolayı Windscribe incelememizde görebileceğiniz gibi kafa karıştırıcı olabilecek “güvenlik duvarı” olarak etiketlenmiştir.

windscribe-slider1

windscribe-slider2

windscribe-slider3

windscribe-slider4

windscribe-slider5

Önceki

Sonraki

Etkinlikleriniz için birçok gizlilik ayarına sahiptir, bu da birçok sağlayıcı tarafından sunulmadığı için iyidir. Yani, bir dezavantajı günlükleri tutmasıdır. Yine de minimumda tutulurlar ve verilerin gerçek değeri yoktur. Artı, size geri izlenme şansı yok.

Sunucu kapsamı VyprVPN’lere benziyor, çünkü çok fazla yok ama 60 ülkeyi kapsıyor, bu yüzden blokları atlamak için yeterli olmalısınız. Bazıları Cakarta’da, ancak bunları kullanmak için Pro üyesi olmanız gerekiyor. Çevresindeki en hızlı VPN değil, ancak hızları kötü değil ve akışta bile çoğu etkinlik için yeterli olacak.

Windscribe Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Windscribe, fazla deneyimi olmayanlar için uygun basit bir arayüze sahiptir. Tinker’lar için yeterli ayarları tutar. Sınırsız eşzamanlı bağlantıyla Windows, macOS, Linux, Android ve iOS’ta kullanabilirsiniz.

Müşteri hizmetleri 7/24 canlı sohbet yoluyla kullanılabilir, ancak bir AI temsilcisi olan Garry ile konuşacaksınız. Yine de yanıtları oldukça iyi. İsterseniz bir bilet gönderebilir ve bunun yerine gerçek bir insanla konuşabilirsiniz. Ayrıca, genel bir bilgi bankası, SSS ve size yardımcı olacak kılavuzlar ve ayrıca binlerce aboneye yardım etmeye hazır bir alt düzenleme.

Windscribe oldukça pahalıdır, ancak daha uzun bir süre abone olmak size para kazandırabilir. Bazılarına kıyasla cömert olan ücretsiz bir plan sunuyor, ancak bant genişliği kullanımında sınırlı olacaksınız. Geçerli bir geri ödeme politikası da yoktur, ancak beğenmiyorsanız satın alma tarihinden itibaren üç gün içinde geri ödeme isteğinde bulunabilirsiniz.

Son düşünceler

Endonezya için uygun bir hizmet seçmenize yardımcı olduğumuzu umuyoruz. Nerede olursanız olun bir VPN kullanmak iyi bir fikir olsa da, Endonezya’nın göz ardı edilemeyecek nedenleri vardır. Hükümet gözetimi ve siber suç oranları ile birinci sınıf güvenlik ve kayıt tutmama politikası sunan bir sağlayıcı seçtiğinizden emin olmalısınız..

Tüm bunları göz önünde bulundurarak, ExpressVPN Endonezya için en iyi VPN’imizdir. Büyük bir güvenlik ve gizliliğe ve ayrıca geniş bir sunucu yayılımına sahiptir. Her yerde mükemmel bir hizmet ve 30 günlük para iade garantisi ile yanlış gidemezsiniz.

Endonezya’da VPN kullanma deneyiminiz var mı? Bunu ve önerileri duymak isteriz, bu yüzden aşağıdaki yorumlarda yer alın. Diğer VPN makalelerimize de göz atın. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map