En Hızlı Tarayıcı Nedir? 2020’de Hızlı Sörf

Hangi web tarayıcısının kullanılacağını seçerken, hız çok önemli bir metriktir. Bununla birlikte, test edilmesi zor olabilecek ve – web tarayıcılarının sürekli gelişen doğası nedeniyle – korkunç bir şekilde modası geçmiş olmayan somut bilgileri bulmaya zorluyor. Böylece, en hızlı tarayıcıları bulmak için tüm büyük web tarayıcılarını test ettik..


Hemen peşine düşmek için Vivaldi test ettiğimiz en hızlı internet tarayıcısı. Tüm rakipleri geride bırakarak, sağlayıcıları karşılaştırmak için kullandığımız her üç kıyaslama testinde de mükemmel performans gösterdi. Bununla birlikte, Opera çok geride değildi ve sadece grafik yoğun görevlere bakarken, Opera ve Chrome en hızlıydı.

Bu sonuçlar bugün tarayıcıların performansını temsil etmektedir ve çok ileride okuyor olsanız bile, en hızlı web tarayıcısının nerede aranacağına ilişkin bazı yönergeler sağlamalıdır. Listemizi nasıl yaptığımızı merak ediyorsanız, web tarayıcısı hız testi sürecimizi okumak için aşağıya atladığınızdan emin olun..

En Hızlı Tarayıcılar 2020

1. Vivaldi

Vivaldi tarayıcı sıralamamızda belirgin bir şekilde yer aldı, genel olarak en iyi tarayıcıların listesini üstlendi ve Mac’in en iyi tarayıcısı için dördüncü sırada yer aldı. iOS sürümü. 

Ayrıca en güvenli tarayıcı için üçüncü seçimimizdi, yani Vivaldi ile performans ve güvenlik arasında seçim yapmak zorunda kalmayacaksınız. Neden en iyi web tarayıcısı olduğunu düşündüğümüzü öğrenmek istiyorsanız, tüm ayrıntılar için Vivaldi incelememizi okuyun..

Vivaldi

Şimdilik, Vivaldi’nin hız performansına daha yakından bakalım. Tarayıcı, tarayıcı hızlarını karşılaştırırken en önemli ölçüm olan temel JavaScript uygulamalarına yanıt vermede en iyi sonuçları elde etti. 

Grafik olarak yoğun görevlerle iyi sonuç vermemesine rağmen, çoğu kullanıcı için bu bir tarayıcı için çok daha az yaygın bir kullanım durumudur ve bu nedenle daha az önemlidir.

Daha gelişmiş JavaScript uygulamaları için, bu makaledeki beş seçmeden dördü benzer sonuçlar elde etti ve Vivaldi bu dördün tam ortasına indi, ancak yine de en üst nokta arasında çok az fark vardı.

2. Opera

Opera web tarayıcısı da en azından masaüstünde yıldırım hızında ve özellikle grafik testimizde iyi oldu. Bu, bir web tarayıcısı üzerinden çok fazla grafik yoğun uygulama kullanırsanız, Opera’nın en iyi seçeneğiniz olabileceği anlamına gelir. Genel olarak, temel JavaScript duyarlılığı için Vivaldi’nin gerisinde kalıyor ve bu nedenle bu listede ikinci sırada yer alıyor.

Opera

Daha önce de belirtildiği gibi, daha ağır hizmet JavaScript uygulamalarının sonuçları oldukça benzerdi ve Opera, Vivaldi ve Brave’nin (bir sonraki seçimimiz) hemen önünde, ilk sırada Chrome ile bağlanıyor.

Opera uzun zamandır var ve gelişimi boyunca çok değişti. İnternet tarayıcılarının yaşlı devlet adamı hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğrenmek istiyorsanız, Opera tarayıcı incelememize göz atın..

3. Cesur

Gizlilik ve güvenlikle ilgileniyorsanız, tam cesur incelememizde kapsamlı bir şekilde ele aldığımız için çok az sayıda tarayıcı Brave ile rekabet edebilecektir. Ayrıca Android için en iyi tarayıcı için iki numaralı seçimimiz ve Mac için en iyi tarayıcı için seçimimiz.

Cesur

Hız açısından, bu listedeki diğer seçimlerle karşılaştırıldığında, Brave yolun tam ortasında. Temel JavaScript uygulamaları için, Firefox’un arkasında bir saç genişliği olan dördüncü sırada yer alır, ancak Brave’nin çok daha iyi yaptığı geri kalan iki testte ikincisinin cansız performansı nedeniyle yine de üç numaralı seçimimiz olur..

4. Mozilla Firefox

Firefox, Firefox incelememizde belirttiğimiz gibi gizliliğe ve çok çeşitli özelliklere olan ciddi bağlılığıyla dikkat çeken mükemmel bir tarayıcıdır. Sıralamalarımızdan herhangi birini doğrudan kazanmamış olsa da, hepsinde ilk beşte yer aldı ve Firefox ile Chrome ve Opera ile Firefox arasındaki karşılaştırmaları kolayca kazandı..

Firefox

Performans açısından, Firefox tarayıcısının mevcut sürümü biraz karışık bir çanta. Vivaldi ve Opera’nın arkasında üçüncü sırada yer alan temel JavaScript uygulamalarıyla başarılı oldu, ancak grafik ve daha ağır web uygulamaları söz konusu olduğunda korkunç bir şekilde çalıştı. Bu testlerde diğer tüm seçimlerimiz Firefox’tan çok önde olduğu için özellikle ikinci kategoride göze çarpıyor.

Bununla birlikte, Firefox hala hızlı bir tarayıcıdır ve daha önce belirtildiği gibi test ettiğimiz en önemli kriter olan hafif web uygulamaları için iyi sonuçları nedeniyle bu listenin son seçimini kolayca yener..

5. Google Chrome ve Chromium

Google’ın tarayıcı devi, en hızlı ilk beş tarayıcı listemizi tamamlar. Grafik performans için en iyi puanı elde etmesine rağmen, birkaç kez tekrarladığımız gibi, en fazla ağırlık verdiğimiz test olan temel JavaScript duyarlılığı açısından sonuncuydu..

Daha gelişmiş JavaScript uygulamaları için de çok iyi oldu, ancak buradaki fark oldukça küçüktü, bu nedenle Chrome’un listede daha yüksek olması yeterli değil.

Krom

Chromium ile Chrome’u hız açısından karşılaştırıyorsanız, konuşmak için çok az fark olduğunu ve Chromium’un belki de çok daha popüler yavrularından biraz daha hızlı olduğunu belirtmek gerekir. Sonuçlar çok benzer olduğu ve aralarında çok fazla fark olmadığı gerçeği nedeniyle, iki tarayıcı listedeki son noktayı paylaşıyor.

Krom

Ancak, geçiş yapmadan önce Chromium incelememizi okuduğunuzdan emin olun, çünkü açık kaynaklı tarayıcıda Chrome’dan Chromium’a geçmeden önce dikkate almanız gereken bazı ciddi kararlılık endişeleri vardır.. 

Bunları kendiniz karşılaştırmak istiyorsanız, Google Chrome incelememizi de okuyabilirsiniz, böylece her iki alternatifte de ihtiyacınız olan tüm bilgilere sahip olursunuz.

Web Tarayıcınızın Hızını Test Etme

Bir web tarayıcısının hızını test etmek, göründüğü kadar basit değildir. Çevrimiçi olarak bulacağınız çoğu hız testi, tarayıcının kendisinin hızını değil, bağlantı hızınızı ölçmeye odaklanmıştır. Ancak, BrowserBench, web tarayıcısı performansının üç farklı yönüne odaklanan bir kıyaslama testleri paketi oluşturdu..

Tarayıcı Bench

Birincisi ve en önemlisi, 480 farklı standart web uygulamasını hızlı bir şekilde art arda çalıştıran, tarayıcının bunları ne kadar hızlı ele aldığını ölçen ve size ortalama, tarayıcının yapabileceği maksimum çalışma sayısını temsil eden bir puan vermek için sonuç veren Speedometer 2.0’dır..

Kullandığımız üç testten, tarama etkinliğinizin çoğunluğu olması muhtemel olanı içerdiğinden ve bu nedenle diğer iki testten çok daha dikkat çekici olacağından, buna büyük önem veriyoruz..

hız göstergesi

Yaygın Web Uygulamalarını Test Etmek İçin JetStream Kullanma

Sırada, benzer bir süreçte daha gelişmiş, daha ağır ve daha az yaygın web uygulamalarını kapsayan JetStream yer alıyor. Beş tarayıcıdan dördü (Firefox tek olan gibi) bu testte çok benzer puanlara sahipti, yani sıralamamızda çok fazla etken olmadı. 

Son olarak, MotionMark bir sürü gelişmiş görsel oluşturur ve her tarayıcının grafik motorunun ağır yük altında kaldığında ne kadar iyi performans gösterdiğini ölçer. 

Jet rüzgârı

Web Tarayıcı Hız Test Sonuçlarımızı Sabitleme

Bu testleri kullanırken, bağlantı hızındaki salınımlar sonuçları kolayca etkileyebilir, onları renklendirebilir ve neredeyse işe yaramaz hale getirebileceğinden, sabit bir İnternet bağlantısına bağlı olduğunuzdan emin olmanız önemlidir.. 

Bunu hesaba katmak için, istikrarlı bir bağlantı kullandık ve her tarayıcı için testleri birkaç kez gerçekleştirdik, bu şekilde sıralamaya başlamadan önce puanların ortalamasını aldık.

Test için sisteminizin tüm kaynaklarını boşaltmanız da önemlidir, bu nedenle en doğru sonuçları almak istiyorsanız, test etmek istediğiniz tarayıcı hariç her şeyi (uzantılar dahil) kapatın.

Bu testlerin amaçları için, 2.40GHz’de çalışan Intel i5-6200U CPU, Nvidia GeForce GTX 950M grafik işlemci, 6GB RAM ve standart (SSD olmayan) 120GB sabit disk bulunan bir Acer Aspire E5-575G dizüstü bilgisayar kullandık 64-bit Windows 10 Home sürüm 1903 çalıştıran. 

Bu, bu listenin en hızlı Android tarayıcı veya Mac için en hızlı tarayıcı yerine Windows 10 için en hızlı tarayıcıya (ve performansın aynı olması gerektiği için bir ölçüde en hızlı tarayıcıya) odaklandığı anlamına gelir..

Son düşünceler

Bununla, en hızlı web tarayıcıları listemiz tamamlandı. Birinciliği güvence altına alırken, Vivaldi tarayıcısı her yönüyle mükemmel bir tarayıcı olarak kendini geliştirmeye devam ediyor. Opera, Brave ve Firefox da çok başarılı oldu ve Chrome ve Chromium da bu listede son sırada yer alsalar da kesinlikle yavaş değiller.

Orada çeşitli internet tarayıcıları hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, tarayıcı incelemeleri koleksiyonumuza göz atabilirsiniz. Microsoft Edge ve Chrome ve Opera ve Chrome gibi kafa kafaya savaşlarda da birkaç tarayıcıyı birbirimize karşı çektik.

Güvenlik ana endişenizse, Tenta ve Puffin (iOS’ta inanılmaz derecede hızlı ancak diğer platformlarda ağrılı bir şekilde yavaş) gibi burada bulunmayan birkaç güvenli web tarayıcısını da sıraladık. Chromium tabanlı bir tarayıcı kullanıyorsanız ve daha da güvenli hale getirmek istiyorsanız, en iyi tarayıcı güvenlik uzantıları listemizi okumalısınız..

Tarayıcı hız sıralamamız hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu listedeki sonuçlardan farklı sonuçlar aldınız mı veya beğendiğiniz bir performans testini ihmal ettik mi? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map