Dashlane vs Kaleci: 2020’de Zirvede

Parolalarınızı yönetmek söz konusu olduğunda, Keeper ve Dashlane’yi üstlenmek zordur. Her iki araç da mükemmel güvenlik ve benzersiz özelliklerle şifre yönetim oyununun en üstündedir. Bu Dashlane vs Keeper karşılaştırmasında, hangisinin zirveye çıktığını görmek için her ikisini de ringe atacağız. 


Bu Keeper vs Dashlane karşılaştırmasını geciktirerek hem en iyi şifre yöneticisi kılavuzumuzda bir baş salladık. Önümüzdeki birkaç bin kelimede, kazanan, beyan etmeden önce, özellikler, fiyatlandırma, güvenlik, kullanıcı dostu olma ve daha fazlasını kapsayan nokta için iki araç noktasını karşılaştıracağız.. 

Uzun cevap, uzun, bu yüzden ikisinin ne kadar eşit olduğunu görmek istiyorsanız okumaya devam edin. Kısa cevap için, Dashlane sadece biraz daha iyi bir seçenektir. İlgi alanlarınızı belirlerse, her zaman 30 günlük para iade garantisi olan bir hesaba kaydolabilirsiniz.. 

Bu konuya girmeden önce, bu seçeneklerden biri hakkında daha fazla bilgi edinmek için Keeper incelememizi ve Dashlane incelememizi okuyun..

Kavga Kurmak: Dashlane vs Keeper

Tüm kıyaslamalarımızda olduğu gibi, Keeper ve Dashlane, her biri bir puan değerinde bir dizi tur üzerinden duke yapacaklar. Hangi yarışmacı daha fazla puanla ortaya çıkarsa çıksın kazananımız olacak. Bununla birlikte, özellikle Keeper ve Dashlane gibi seçeneklere gelince, kıpır kıpır bir oda var. 

Her iki araç da mükemmel şifre yöneticileri olup, birçok turu kişisel tercihinize bırakmaktadır. Mümkün olduğunca objektif olmaya çalışsak da, bir hizmetin diğerine göre tercih edebileceğiniz belirli yönleri vardır. 

Bu nedenle, kazananları gözden kaçırmak yerine her turda okumanızı öneririz. Her tur için en önemli olduğunu düşündüğümüz şeylere göre puanlar vereceğiz (sonuçta bu yüzden buradayız). Bununla birlikte, körü körüne birini seçip harika bir şifre yöneticisi ile çıkabilirsiniz.

1

Güvenlik

Dashlane ve Keeper, şifrelemesi için anahtar boyutunu bile belirtmeyen LogMeOnce’den farklı olarak şifrelerinizi koruyacaktır (LogMeOnce incelememizi okuyun). Her ikisi de AES-256 şifreleme ve sıfır bilgi güvenlik modeli ile uyumlu olsa da, bu tur için açık bir kazanan var. 

Keeper ile başlayarak, şifreleriniz en iyilerle korunur: AES-256 (daha fazlası için şifreleme açıklamamızı okuyun). Şifreleriniz, Keeper’ın asla görmediği veya saklamadığı bir ana şifrenin arkasında kilitlenir. Hesabınızın kimliğini doğrulamak için, bir anahtar oluşturmak üzere 100.000 PBKDF2 yinelemesi kullanır ve bu anahtar daha sonra ana şifrenize bağlanır. 

kaleci-review-güvenlik-denetim

Teorik olarak, bu, ana şifrenizi unutursanız Keeper’ın hesabınızı geri yükleyemeyeceği anlamına gelir. Ancak, bir geçici çözüm var. Kaydolurken, Keeper ayrıca bir güvenlik sorusu ve yanıtına dayalı bir veri anahtarı oluşturur. Yine, sadece anahtar saklanır, sorunuz veya cevabınız değil. Hesabınıza erişiminizi kaybetmeniz durumunda, bu soruyu geri yüklemek için kullanabilirsiniz. 

Hesap kurtarma işlemini ilginç bir şekilde ele almasına rağmen, kimlik hırsızlığı rehberini önlemek için altı ipucumuzda belirttiğimiz gibi güvenlik soruları genellikle zayıftır. Neyse ki, hesabınızda iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirerek sorunu atlayabilirsiniz. Bu ön tarafta, Keeper’ın en iyi 2FA uygulamaları için destek de dahil olmak üzere birçok seçeneği var. Ayrıca, güvenlik sorusunu cevaplamadan önce hesap kurtarma işlemine başka bir güvenlik katmanı ekleyerek bir doğrulama kodu girmeniz gerekir. 

Dashlane’nin Mülkiyet Güvenliği

Dashlane bir adım daha ileri gidiyor. İki gizli anahtarlı bir model kullanır, yani hesabınızın kilidini açmak için ana şifrenize ve benzersiz bir cihaz anahtarına ihtiyacınız vardır. Bu cihaz anahtarı Dashlane’yi indirdiğinizde donanım ve yazılım özelliklerine göre oluşturulur ve yerel olarak şifrelenmiş bir biçimde saklanır. 

dashlane-review-kimlik-pano

Bu güvenlik modeli, arka planda gerçekleşen iki faktörlü bir kimlik doğrulama formu ekleyerek 1Password’e benzer (1Password incelememizi okuyun). Ancak 1Password’ün aksine Dashlane, Dashlane vs 1Password karşılaştırmasında görebileceğiniz gibi daha modern Argon2d karma algoritmasını kullanıyor. 

Dashlane ve Keeper şifrelerinizi saklamak için güvenli seçenekler olsa da, Dashlane desteyi sizin lehinize daha fazla istifler. Çevrimiçi güvenlik tamamen oranlarla ilgilidir ve bu cephede Dashlane zirveye çıkar. 

Round: Dashlane için Güvenlik Noktası

Dashlane Logosu
Kaleci Logosu

2

Fiyatlandırma

Keeper, ayda 3 dolardan daha az bir ücret karşılığında kişisel bir plan sunan mevcut olan daha ucuz şifre yöneticilerinden biridir. RoboForm’dan daha pahalı olmasına rağmen (RoboForm incelememizi okuyun), Keeper, LastPass ve 1Password dahil olmak üzere diğer seçeneklerden biraz daha ucuzdur. Tam deneyimi elde etmek için kişisel fiyatın iki katını ödemeniz gerekir.. 

Kişisel planlar sınırsız şifre yönetimi sunsa da Keeper, şifre yöneticisi ve KeeperChat’i içeren bir Max Paketi sunar. Standart şifre yöneticisini yenerek, Keeper’ın Maksimum Paketi, aylık 5 ABD doları fiyat etiketini haklı çıkaran koyu web izleme ve güvenli dosya depolama içerir. 

Ne yazık ki, ayda 5 dolar Dashlane’nin başladığı yer. Temel planı pahalıdır, ancak birçok özellikle doludur. Fiyat için sınırsız şifre yönetimi, karanlık web izleme ve sanal özel ağ elde edersiniz. Bununla birlikte, son özellik en iyi VPN seçimlerimize karşı şanslı değildir.. 

Dashlane ayrıca Premium Plus aboneliğini, bir şifre yöneticisinden daha fazla kimlik hırsızlığına karşı korumaya kıyasla iki kat fiyatla sunuyor. Kredi planının ve 1.000.000 $ kimlik hırsızlığı sigortasının eklenmesiyle Premium planın tüm özelliklerine sahip olursunuz. Her ne kadar güzellikler görmek güzel olsa da, diğer şifre yöneticilerine kıyasla fiyat çok yüksek. 

Dashlane ve Keeper, 5 $ seviyelerinde benzer özelliklere sahip olsa da, Keeper sadece bir şifre yöneticisi arayanlar için daha ucuz bir giriş noktası sunuyor. Bu turu Keeper’a vereceğimiz halde, her ikisini de deneme riski yoktur. Dashlane ve Keeper 30 günlük para iade garantisi sunuyor. 

Tur: Kaleci için Fiyatlandırma Noktası

Dashlane Logosu
Kaleci Logosu

3

Aile Planları

Kaleci, aileler için en iyi şifre yöneticimizde bir nod kazandı, sadece Bitwarden ve 1Password tarafından yenildi (Bitwarden incelememizi okuyun). Keeper’ın Max Bundle’daki özelliklerin çoğu, bir aile bağlamında daha anlamlı. Neyse ki, Max Bundle’ın çok kullanıcılı bir sürümü var. 

kaleci paylaşımı

Temel aile planı, aylık 4,99 dolarlık beş şifreli kasa, 10 GB şifreli dosya depolama ve sınırsız şifre paylaşımı ile birlikte gelir. Fiyatın iki katı için, tekrar Max Bundle’a yükseltebilirsiniz. Beş hesap için aylık 9,99 ABD doları olan Max Bundle ailesi, özellikle KeeperChat’i içerdiğini düşünerek kötü değil.

Dashlane’in aile planında hiçbir şey yok. Küçük işletmeler için çok kullanıcılı planlar sunmasına rağmen – aslında küçük işletme kılavuzu için en iyi şifre yöneticimizde liste yaptı – beş veya daha az kullanıcıyı hedefleyen hiçbir şey yok. Bu nedenle Keeper bu turda ikinci galibiyetini aldı. 

Tur: Kaleci için Aile Planları Noktası

Dashlane Logosu
Kaleci Logosu

4

Ücretsiz Plan

Dashlane, en iyi ücretsiz şifre yöneticileri rehberimizde bir noktayı kaçırdı, LastPass, KeePass ve RememBear gibi seçeneklerle yenildi. Maalesef, McAfee True Key gibi girişlerinizi kısıtlar ve ücretsiz hesabınızda yalnızca 50 şifre saklamanızı sağlar. Yine de, birkaç girişi ücretsiz olarak yönetmek istiyorsanız, Dashlane bu seçeneği sunar. 

dashlane-review-uygulama

Keeper’ın söyleyebileceğinden daha fazlası, ücretsiz bir plan sunuyor, ancak otomatik doldurma mobil cihazlarla sınırlı ve çoklu cihaz senkronizasyonu yok. Dashlane Free daha çok “Dashlane Lite” gibi hissetse de, hizmeti uzun süre denemek isteyenler için hala bir seçenek. 

Yine de Dashlane’nin serbest planı ideal bir çözüm değil. 50 kayıt alırsınız, ancak bunlar çabucak dolar. Ayrıca, ücretsiz planında çoklu cihaz senkronizasyonu veya Premium’un karanlık web izleme gibi herhangi bir özelliği sunmaz. Etrafında olmak güzel bir seçenek, ancak rakiplerimizden hiçbiri bu turda çok fazla öne çıkmıyor.

Round: Dashlane için Ücretsiz Plan Noktası

Dashlane Logosu
Kaleci Logosu

5

Kullanım kolaylığı

Keeper eskiden kullanmak için bir angaryaydı, ancak o zamandan beri kullanmak için oldukça hoş bir şifre yöneticisi oldu. Kutudan çıkar çıkmaz Keeper üç tür girişi destekler: şifreler, kimlikler ve kredi kartları. Bununla birlikte, bu giriş türlerine istediğiniz sayıda özel alan eklemenize izin verir, bunları istediğiniz her şeye dönüştürür. 

edit-şifre yönetimi kayıt

Dashlane, birkaç giriş türü sunan ancak özel girişlere izin vermeyen farklı bir yaklaşım benimser. Bununla birlikte, girişlerinizi otomatik olarak nasıl doldurduğuna dair birkaç seçenek daha var. 

dashlane-review-düzenle-entry

Kullanım kolaylığı söz konusu olduğunda, Dashlane vs Keeper’ı çukurlaştırmak zordur. Her ikisi de çok sayıda filtre seçeneği, anlamsız içe aktarma ve çoklu giriş türleri desteği ile harika bir kullanıcı deneyimi sunar. Bununla birlikte, Dashlane, tam uygulamanın minyatür bir sürümü gibi davranan tarayıcı uzantısı söz konusu olduğunda bir avantaja sahiptir.. 

dashlane-review-otomatik doldurma

Dashlane, otomatik doldurma seçeneklerinin arkasındaki en iyi şifre yöneticisi uzantıları kılavuzumuzda bir yer kazandı. Uzantıyla, tekil bir sayfadaki veya tüm bir web sitesindeki girişleri doldurup doldurmayacağını seçebilirsiniz. Ayrıca kasa içeriğinizi uzantıdan hızlı bir şekilde görüntüleyebilirsiniz. 

Keeplane’ın uzantısı da mükemmel, ancak Dashlane kadar çok seçenek sunmuyor. Hem Dashlane hem de Keeper mükemmel bir kullanıcı deneyimi sunduğundan, bu turda bir puan vermek zor. Yalnızca otomatik doldurma seçeneklerine dayanarak, Dashlane’ye nokta vereceğiz.

Yuvarlak: Dashlane için Kullanım Kolaylığı Noktası

Dashlane Logosu
Kaleci Logosu

6

Özellikleri

Çoğu şifre yöneticisi, yalnızca birkaç faktörlü kimlik doğrulama seçenekleri ve eğer şanslıysanız şifre paylaşımı sunan özellikler açısından hafiftir. Neyse ki, rakiplerimiz için durum böyle değil. Keeper ve Dashlane her ikisi de iyiliklerle dolu, ancak onlara erişmek için premium bir fiyat ödemeniz gerekecek. 

Dashlane’den başlayarak, temel abonelik sınırlı bir VPN, karanlık web izleme ve elbette şifre yönetimi ile birlikte gelir. Ancak, en benzersiz özelliği otomatik şifre değiştiricidir. Bununla, girişlerinizi tek bir tıklamayla birden fazla sitede güncelleyebilirsiniz. 

dashlane-review-şifre değiştirici

Kalecinin böyle bir şeyi yok ama kendine özgü ilginç ekstralar içeriyor. En önemlisi KeeperChat’i sunuyor. Bu mesajlaşma uygulaması uçtan uca şifreleme sunar, yani kimse mesajlarınızı engelleyemez. Ayrıca, KeeperChat mesaj geri çekme, kendi kendini imha eden mesajlar ve özel bir medya galerisi sunar.

KeeperChat’e erişmek için Maks Paket için ödeme yapmanız gerekir, bu da mantıklıdır. Mantıklı olmayan şey BreachWatch. Bu özellik, hesabınıza yönelik tehditler konusunda sizi uyarmak için veri ihlallerini izler. Ne yazık ki, temel plana dahil edilmedi. Dashlane ise Premium planında veri ihlali izlemeyi içeriyor. 

Kaleci bu tur için aşağı ve dışarı değil. Keeper, Dashlane dahil olmak üzere daha fazla şifre yöneticisinin atladığı bir özellik olan yerel otomatik doldurma sunar. Uygulamada, yerel uygulamalarda kullanıcı adınızı ve şifrenizi otomatik olarak dolduracak ve tarayıcı deneyimini yansıtacak kısayol tuşlarını belirleyebilirsiniz. 

kaleci-review-kaleci doldur

Dashlane’nin daha fazla özelliği olmasına rağmen, Keeper’lar daha kullanışlıdır. Her şeye erişmek için bir Maks Paket satın almanız gerekir, ancak bunun Dashlane’nin temel aboneliğiyle aynı maliyeti göz önüne alındığında, bu zor bir satış değildir. Basitçe söylemek gerekirse, Keeper daha az parayla daha fazlasını sunar ve bu rauntta galibiyet kazanır. 

Tur: Kaleci için Özellikler Noktası

Dashlane Logosu
Kaleci Logosu

7

Destek

Parola yöneticileri basit araçlardır ve bu nedenle destek genellikle destekleyiciye verilir. Önceki tur gibi, Dashlane ve Keeper da çoğudan daha iyi destek sunuyor. Her ikisinin de birden fazla iletişim seçeneği ve kendi kendine yardım kaynakları vardır, yani her türlü sorunuza her zaman bir cevap bulabilirsiniz. 

Keeper, canlı sohbet ve e-posta yoluyla 7/24 desteğe sahiptir, ancak teknik sorularınız için ikincisini kullanmanız gerekir. Canlı sohbet temsilcileri yanıtlarında yardımcı ve hızlı olmasına rağmen, hizmetin teknik yönlerini sorduğumuzda genellikle Keeper’ın bilgi bankasından bilgi kopyaladılar. 

kaleci destek merkezi

Benzer şekilde, Dashlane de canlı sohbet ve e-posta desteğine sahiptir, ancak 24 saat boyunca yoktur. Canlı sohbet, çalışma haftasında çalışma saatleri ile sınırlıdır, ancak e-posta desteği 7/24 mevcuttur. Bununla birlikte, Dashlane uluslararası müşteriler için daha fazla seçenek sunan İngilizce, Fransızca ve Almanca e-posta desteği sunuyor. 

dashlane-review-bilgi bankası

Bununla birlikte, kişi seçeneklerini de sık sık kullanmanız gerekmez. Her iki rakibimizin de yoğun bilgi tabanları var, Keeper ayrıca video eğitimleri ve destek web seminerleri sunuyor. Dashlane, destek makalelerinde biraz daha derine iniyor, ancak karmaşık konuları açıklamak için genellikle 1000’den fazla kelime. 

Dürüst olmak gerekirse, bu Dashlane vs Kaleci turu aramak için çok yakın. Şaşırtıcı derecede güçlü kendi kendine yardım kaynakları ile, her ikisi de müşteri hizmetleri söz konusu olduğunda oyunlarının başında yer alıyor. Hangi seçeneği seçerseniz seçin, bol miktarda destek kaynağınız olacaktır. 

Tur: Destek Açık kazanan yok, her ikisi için puan

Dashlane Logosu
Kaleci Logosu

8

Son düşünceler

Yedi turumuzdan, rakiplerimizin her biri dört puanla çıktı ve son tur bir beraberlikle sona erdi. Keeper ve Dashlane birinci sınıf güvenlik, mükemmel kullanıcı arayüzleri ve birçok özelliğe sahip mükemmel şifre yöneticileridir. Söz konusu olduğunda, birini seçmek bütçenize göre yapılır. 

Dashlane daha pahalıdır, ancak daha iyi bir güvenlik modeli ile birlikte gelir. Kaleci, diğer taraftan, birkaç daha kullanışlı özelliğe sahiptir, ancak Dashlane kadar akıcı değildir. Paramız için Dashlane kazanır, ancak her iki şekilde de kolayca gidebilir. 

Kazanan: Dashlane

Ne düşünüyorsun? Dashlane’nin bu Dashlane vs Keeper karşılaştırmasının galibi olduğunu mu düşünüyorsunuz, yoksa Keeper daha iyi bir seçenek mi? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin ve her zamanki gibi okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map