Parolalarınızı yönetme söz konusu olduğunda, Dashlane ve 1Password’den daha iyi olamaz. Her iki şifre yöneticisi de, çoklu cihaz senkronizasyonu, mükemmel güvenlik ve şifreler, kredi kartları ve daha fazlası için uygun olan en büyük seçenekler arasında yer alıyor. Bir şifre yöneticisi arıyorsanız, her ikisi de size iyi hizmet edecektir. 


Yine de her şifre yöneticisini mikroskop altına atmak için buradayız. Bu Dashlane vs 1Password karşılaştırmasında, bu mükemmel hizmetleri ayıran ayrıntıları keşfedeceğiz. Özelliklerden güvenliğe ve fiyatlandırmaya kadar, sizin için daha iyi bir şifre yöneticisi olan bilirsiniz.. 

Dürüst olmak gerekirse, Dashlane vs 1Password ile gidip iyi olabilirsiniz, ancak aralarında farklılıklar olsa da, bu makalede keşfedeceğiz. Ayrıca, şifre yöneticisi pazarının geri kalanında nasıl performans gösterdikleri hakkında daha iyi bir fikir edinmek için Dashlane incelememizi ve 1Password incelememizi okumanızı öneririz..

Kavga Kurmak: Dashlane vs 1Password

1Password ve Dashlane, kullandığımız ilk iki şifre yöneticisidir. Açıkçası, ikisini de körü körüne seçebilirsin ve harika bir deneyim yaşayacaksın. Bu Dashlane vs 1Password karşılaştırmasının amacı, birini kesinlikle daha iyi bir seçenek olarak ilan etmek değil, hangi aracın en üstte çıktığını görmek için ayrıntılara girmek. 

İki yarışmacımız, her biri bir puan değerinde olan bir dizi turda bunu seçecek. Bu Dashlane vs 1Password kılavuzu sırasında, güvenlik, fiyatlandırma, kullanım kolaylığı, özellikler ve daha fazlasını karşılaştırarak her birini ringe atacağız. Sonunda daha fazla puanla hangi hizmet olursa olsun kazananımız olacak. 

Belirtildiği gibi, özellikle güvenlik söz konusu olduğunda, yabani otlara gireceğiz. Dashlane ve 1Password şifre yöneticisi oyununun en üstünde olmasına rağmen, iki hizmet arasında bazı önemli farklılıklar vardır. Bu Dashlane vs 1Password kılavuzu ile sizin için en iyi seçenek hakkında bilinçli bir karar verebilmelisiniz..

1

Güvenlik

Güvenlik söz konusu olduğunda Dashlane ve 1Password ile diseksiyon yapılacak çok şey var. Kısa cevap için, her ikisi de mükemmel bilgi, sıfır bilgi modeline ve en üst düzey AES-256 şifrelemeye uygundur. Teknik ayrıntıları atlamak istiyorsanız, hangisiyle giderseniz gidin korunacağınızı bilin. 

Şifreleme ve Kimlik Doğrulama

Bununla birlikte, saçları ayırmak için buradayız, bu yüzden en baştan başlayalım. Şifreleme açısından, her iki hizmet de sağlam. 

Dashlane, kasa içeriğinizi korumak için AES-256 kullanır. Bu şifrenin anahtarı Dashlane’nin hiç görmediği ana şifreniz kullanılarak oluşturulur. Bunun yerine Dashlane, oturum açtığınızda hesabınızın kimliğini doğrulamak için Argon2d karmasını ve 32 baytlık bir tuzu kullanır (bu işlem hakkında daha fazla bilgi için şifreleme açıklamamızı okuyun).

Bir dakika içinde ele alacağımız Dashlane ile giriş yapmak için biraz daha fazlası var. 1Password, şifreleme için AES-256 ve kimlik doğrulama için ana şifrenizin bir karma değerini kullanan benzer bir işleme sahiptir. Biraz daha tarihli bir karma algoritması ve anahtar türetme işlevi kullanır – PBKDF2-HMAC-SHA256 – ancak 100.000 turda hala çok güvenlidir. 

Çoğu şifre yöneticisi orada durur, ancak Dashlane ve 1Password bir adım daha ileri gider. Dashlane, kasanıza erişmek için gereken yeni cihazların kimliğini doğrulamak için bir cihaz anahtarı kullanır. Bu anahtar, cihazınızın donanım ve yazılım özelliklerini ve OpenSSL RAND_byte işleviyle oluşturulan 38 rastgele karakteri temel alır.

1Password ayrıca iki gizli anahtar türetme kullanır. Uygulamayı her indirdiğinizde, 1Password yine donanım ve yazılım özelliklerine dayanan 128 bitlik bir gizli anahtar oluşturur. Hesabınızın kimliğini doğrulamak için cihaz anahtarı, ana şifreniz ve rastgele bir tuz birlikte kullanılır.

İki Faktörlü Kimlik Doğrulama

Her iki rakibimiz de en iyi 2FA uygulamalarımız için destek de dahil olmak üzere 2FA için birden fazla seçenekle geliyor. Dashlane ile başlayarak, ikinci faktörünüz bir QR kodu veya altı haneli bir anahtar olabilir. QR kodları LastPass Authenticator ve Google Authenticator gibi uygulamalar aracılığıyla desteklenir. Kod zaman tabanlıdır ve her 30 saniyede bir değişir. 

İkinci faktörünüze erişemiyorsanız, Dashlane’nin birkaç kurtarma seçeneği vardır. Birincisi, yeni bir cihazla kimlik doğrulaması yapmanıza ve 2FA’yı devre dışı bırakmanıza olanak tanıyan yedek bir telefon numarasıdır. Ayrıca, hesabınıza erişmeniz gerektiğinde 2FA’yı atlayacak statik kodlar belirleyebilirsiniz. Ana şifreniz gibi Dashlane de bu kodları saklamaz. 

1Password, Authy ve Microsoft Authenticator gibi uygulamalar aracılığıyla benzer bir desteğe sahiptir, ancak iş söz konusu olduğunda daha da ileri gider. Kurumsal abonelerin, işletme genelinde çok faktörlü kimlik doğrulama sağlayan Duo entegrasyonuna erişimi vardır. Ne yazık ki, ikinci faktörünüzü kaybederseniz 1Password’de çok fazla başarısız kasa yok. 

İkisi eşit olarak eşleştirilir, 1Password iş için daha fazla seçeneğe ve Dashlane bireyler için daha fazlasını sunar. 2FA yazılımına ek olarak, Dashlane ve 1Password YubiKey gibi U2F donanım anahtarlarını destekler.

Açık Kaynak Araçları

1Password’un tamamen açık kaynaklı yazılımlar üzerine kurulduğunu belirtmek gerekir. Ticari bir şifre yöneticisi olmasına rağmen, 1Password’un kaynak kodunu kitlelere bırakmakta sorun yoktur. Dashlane bazı açık kaynaklı yazılımları kullansa da, dosya biçimini herkesin kullanımına sunmaz. 

Açık kaynaklı yazılımın üzerinde daha fazla göz küresi vardır, bu da genellikle daha iyi kaynak koduna yol açar ve güvenlik denetimleri için yardımcı olur. Güvenlik dışında, 1Password’ün açık yaklaşımı, şifreli kasanızın asla eskimeyeceği anlamına gelir. Herkes 1Password’ün dosya biçimini okumak için kaynak kodunu kullanabilir. 

Bir Araya Getirme

Bu turda bir kazanan seçmek zor. Dashlane daha modern bir anahtar türetme işlevi sunar, ancak her iki araç da aygıt ve kullanıcı kimlik doğrulama ilkesi üzerinde çalışır. Öte yandan, 1Password açık kaynak standartlarına dayanırken, Dashlane her şeyi göğsüne yakın tutar. 

Dashlane’nin daha modern anahtar türetme işlevi ve kimlik hırsızlığı koruması düşünüldüğünde, bu turda kazanmasını sağlayacağız. Bununla birlikte, her iki araç da olağanüstü güvenlik sunar, bu nedenle hangi şifre yöneticisini seçerseniz seçin güvenli olacaksınız. 

Round: Dashlane için Güvenlik Noktası

2

Fiyatlandırma

Dashlane, aylık yaklaşık 5 $ ‘a yaklaşan Premium planı ile en pahalı şifre yöneticilerinden biridir. Premium plan size karanlık web izleme, güvenli dosya depolama ve sanal özel ağ gibi özellikler sunar. Ancak, ikincisi en iyi VPN seçimlerimize kıyasla daha az özellik ve rahatsızlık veriyor.

1Şifre aylık 3 ABD doları karşılığında daha makul, ancak Dashlane’nin ekstra özelliklerinden yoksun. Yine de, temel plan 1 GB şifreli belge depolama ve şifreler için sınırsız depolama alanı sunuyor. Aşağıdaki “özellikler” turunda ele alacağımız seyahat modu ve öğe kurtarma gibi özellikler de mevcut. 

1Password’ün daha ucuz olduğu inkar edilemez ve Dashlane’nin ayda 2 dolara daha az yaptığı şeyleri sunar. Yine de, ikisi de işlerin pahalı ucunda. Keeper ve RoboForm, kendilerine özgü bazı özellikler eklerken daha ucuz aylık fiyatlar sunar (Keeper incelememizi ve RoboForm incelememizi ve Dashlane vs Keeper karşılaştırmamızı okuyun). 

Dashlane, Premium Plus biçiminde bile Premium planından daha premium bir plana sahiptir. (Daha sonra ne düşünecekler?) Daha az şifre yöneticisi ve daha fazla kimlik hırsızlığı koruma hizmeti olan Premium Plus, aylık yaklaşık 10 $ karşılığında kredi izleme ve kimlik hırsızlığı sigortası ekliyor. 

Ne olursa olsun, satın almadan önce Dashlane veya 1Password’u deneyebilirsiniz, ancak her biri için işlem farklıdır. Dashlane, ücretsiz bir plana ek olarak 30 günlük para iade garantisi sunuyor (ikincisinde bir dakika içinde daha fazlası). 1Password ise geri ödeme yapmıyor, ancak yeni kullanıcılar için 30 günlük ücretsiz deneme süresine sahip. 

Aile Planları

Birçok şifre yöneticisi beş veya daha fazla kullanıcıyı barındırabilecek aile planları sunar (örnek için LastPass incelememizi okuyun). Dashlane ile Premium abonelik ile aynı fiyata, 1Password beş kullanıcıyı destekleyen bir aile planı sunuyor. Her kullanıcı, 1 GB’lık belge depolama alanı da dahil olmak üzere kişisel abonelik özelliklerine sahiptir. 1Şifre vs LastPass parçamızı okuyun.

Bu nedenle 1Password, aileler için en iyi şifre yöneticimizde birinci sırada yer aldı. Plan beş kullanıcıda başlasa da, kullanıcı başına 1 ABD doları için daha fazlasını ekleyebilir, ayrıca konuklar için beş sınırlı geçiş paylaşabilirsiniz. 

1Password’ün bir dakika içinde ele alacağımız çok kasalı yaklaşımı nedeniyle aileniz her şeyi tek bir alanda tutarken hesaplarını bölümlere ayırabilir. Tüm kasalarınızın merkezi merkezi, diğer aile üyelerinin hesaplarını da kurtarmanıza olanak tanır. 

Öte yandan Dashlane’nin bir aile planı yok. Elbette, bir avuç kullanıcıyla kullanabileceğiniz bir iş planı var, ancak özellikle aileleri hedefleyen bir şey yok. Bu, Dashlane’nin yüksek fiyatı ile birleştiğinde, bu turda 1Password’u itti.

Tur: 1Şifre için Fiyatlandırma Noktası

3

Ücretsiz Plan

1Password ve Dashlane, LastPass ve Bitwarden gibi seçeneklerden (Bitwarden incelememizi okuyun) yenilmiş en iyi ücretsiz şifre yöneticisi kılavuzumuzun işaretini kaçırsa da, bu bölüm için açık bir kazanan var. Basitleştirmek için 1Password’ün ücretsiz bir planı yok ve Dashlane. 

Bununla birlikte, Dashlane’in harika bir ücretsiz planı yok. 50 girişle sınırlısınız ve çoklu cihaz senkronizasyonuna erişiminiz yok. Girişleri 15 yaşında olan Kaspersky Password Manager veya McAfee True Key kadar sınırlı olmasa da, Dashlane ücretsiz kullanıcılar için pek bir şey sunmuyor (Kaspersky Password Manager incelememizi ve McAfee True Key incelememizi okuyun). 

Yine de, bu bir şey. KeePass gibi diğer seçenekler ücretsiz olarak daha fazla alan sunuyor, ancak kullanılabilirlik ve özellikler söz konusu olduğunda Dashlane hala avantajlı. KeePass vs LastPass parçamızı okuyun.

Ücretsiz planla bile, Dashlane size Premium üyeliğinin de tadını çıkarıyor. Ücretsiz ile başlayıp daha sonra yükseltebilir veya Premium veya Premium Plus’ı deneyebilirsiniz. 30 gün içinde Ücretsiz’e geçtiğiniz sürece paranızı geri alırsınız. 

Round: Dashlane için Ücretsiz Plan Noktası

4

Kullanım kolaylığı

1Password ve Dashlane, sağlam bir kullanıcı deneyimine sahip olsa da, 1Password daha esnektir. Mobil uygulamalara ek olarak, 1Password bir tarayıcı uzantısına, masaüstü uygulamasına ve tarayıcı arayüzüne sahiptir. Hangi cihazda olursanız olun, şifrelerinize nasıl erişmek istediğiniz konusunda seçim yapılır. 

Ancak, diğer şifre yöneticilerinden farklı çalışır. Tüm şifrelerinizi saklamak için size tek bir kasa vermek yerine, 1Password istediğiniz kadar kasaya sahip olmanızı sağlar. Her kasanın içinde, girişleri etiketleri kullanarak daha da düzenleyebilirsiniz. Başka bir uygulamadan şifreleri içe aktarıyorsanız, 1Password girişlerinize etiket atamak için elinden geleni yapacaktır.

1Password-review-tonozları

1Password teknik olarak bir şifre yöneticisi olsa da, giriş bilgilerinizi depolamaktan çok daha fazlasını yapabilir. Pasaportlar, ödül programları, sunucu bilgileri ve daha fazlası dahil olmak üzere diğer giriş türleri için geniş bir destek yelpazesine sahiptir. Ayrıca, girişler özelleştirilebilir, böylece istediğiniz kadar alan eklemenize veya kaldırmanıza izin verir.

1Password-review-eklenti girişi

Dashlane o kadar esnek değil ki bu da daha akıcı bir deneyim sunuyor. Farklı giriş türleriniz, özel giriş türleri için destek olmadan sol taraftaki menüde düzenlenir. Parolalarınızı Dashlane tarafından sağlanan, ancak bunun dışında olmayan kategoriler halinde düzenleyebilirsiniz..

dashlane-review-uygulama

Açıkçası, her iki aracın kullanımı çok kolaydır. Bununla birlikte, madalyonun iki yüzü vardır. Dashlane’nin çok fazla seçeneği yok. Bununla birlikte, işlevsellikten yoksun, erişilebilirliği telafi eder. Kullanıcıların çoğunun ihtiyaç duyduğu tüm bilgileri sunan daha geleneksel bir düzene sahiptir.. 

dashlane-review-düzenle-entry

Bununla birlikte, 1Password daha güçlüdür, uygulamanın ne kadar erişilebilir olduğunu göz önünde bulundurarak bir başarı daha etkileyici. Bu Dashlane vs 1Password raundu her iki şekilde de gidebilir. Bununla birlikte, Dashlane’nin daha akıcı bir yaklaşımı var, bu yüzden bu turda kazanacağız.

Yuvarlak: Dashlane için Kullanım Kolaylığı Noktası

5

Tarayıcı Uzantısı

Dashlane ve 1Password, otomatik doldurma ve şifrelerinize hızlı erişim amacına hizmet eden bir tarayıcı uzantısı sunar. Bununla birlikte, 1Password diğer uygulamalardan bağımsız olarak çalışan bir uzantı sunuyor. 1Password X uzantısı, girişlerinize herhangi bir Chrome, Firefox ve diğer tarayıcılardan erişmenizi sağlar. 

1Şifre zaten iOS, Android, macOS ve Windows’u destekliyor. Ancak 1Password X ile Linux ve ChromeOS’u da destekler. Kabul edilirse, Dashlane uzantıyla kullanabileceğiniz bir tarayıcı arayüzüne sahiptir. 1Password ile girişlerinizi görüntülemek, düzenlemek ve silmek için yalnızca uzantıya ihtiyacınız vardır. 

Her iki aracın da sağlam tarayıcı uzantıları var, ancak 1Password’ün bağımsız sürümü ile esnekliği onu bu turun önüne geçiriyor.

Yuvarlak: 1Parça için Tarayıcı Uzantı Noktası

6

Özellikleri

Dashlane ve 1Password derecesinin bu kadar yüksek olmasının bir nedeni de özellikleri. Dashlane ile başlayarak, altı sürümü ile basit şifre yönetiminin ötesine geçerek bir VPN, kimlik hırsızlığı koruması ve karanlık web izleme ekledi. Temel özellikler, sınırsız depolama ve paylaşımın yanı sıra çoklu cihaz senkronizasyonu da dahil olmak üzere hesaplardır.. 

Her ne kadar kimlik hırsızlığı koruma özellikleri açık olsa da, Dashlane şifrelerinizi yönetmek için birçok araç içerir. Diğer birçok şifre yöneticisi gibi, bir kimlik kontrol paneli içerir. Orada zayıf, güvenliği ihlal edilmiş ve yeniden kullanılan şifreleri görebilirsiniz. Bunun ötesinde, Dashlane alanı son veri ihlallerini size bildirmek için de kullanır. 

dashlane-review-şifre sağlık

Ancak Dashlane’nin en eşsiz özelliği otomatik şifre değiştiricidir. Dashlane’nin mükemmel şifre üreticisi ile birlikte, hesaplarınızdaki şifreleri otomatik olarak güncellemek için aracı kullanabilirsiniz. Dashlane, Reddit ve Citrix dahil olmak üzere çok çeşitli siteleri destekler. 

Her ne kadar harika bir özellik olsa da, otomatik şifre değiştirici sihirli bir araç değildir. Dashlane’nin desteklediği siteler için mükemmel, ancak birçok site eksik.

dashlane-review-şifre değiştirici

1Password daha odaklı bir deneyime sahiptir. Kimlik hırsızlığı korumasından ve karanlık web izlemeden yoksun, ancak yine de sınırsız depolama ve çoklu cihaz senkronizasyonu ile geliyor. 

Dashlane gibi, 1Password Gözetleme Kulesi şeklinde bir güvenlik panosu sunar. Gözetleme Kulesi, diğer güvenlik analizi hizmetlerinin ötesine geçer ve hesaplarınızdan herhangi birinin tehlikeye girip girmediğini görmek için girişlerinizi haveibeenpwned.com ile çapraz referanslandırın. 

1Password-review-gözetleme kulesi

Bir şifre değiştiriciden yoksun olsa da, 1Password şifre yöneticisi modelinde benzersiz bir dönüş sunar. Aboneliğiniz, hareket halindeyken kişisel bilgilerinizi koruyan seyahat modunu içerir. Etkinleştirildiğinde, seyahat modu mobil cihazınızda tüm kişisel bilgileri kasanızda depolar ve yerel olarak depolananları siler. 

Elbette, bulutta saklanır ve seyahat modunu kapattığınız anda verileriniz bulut veritabanıyla senkronize edilir. Bununla birlikte, telefonunuz seyahat ederken el konulursa veya kaybolursa, onu bulan kişi cihazınızdaki bilgileri bulamaz. Gerekli anahtarlarla bile, kişisel verileriniz orada değil. 

Dashlane daha fazla özelliğe sahip olmasına rağmen, 1Password daha odaklı bir listeye sahiptir. Dashlane ile VPN ve kimlik hırsızlığı koruması, diğer yazılım parçalarının daha kötü sürümleri olsa da hoş karşılanan eklemelerdir. 1Password platformuna odaklandığından, özellikler bir şifre yöneticisi için daha uygundur. 

Round: 1Password için Özellikler Noktası

7

Mobil uygulamalar

Dashlane ve 1Password, birinci ve ikinci koltuğu alarak iOS için en iyi şifre yöneticisi listemizi tamamladı. Her ne kadar 1Password üstte ortaya çıksa da, o kadar boşluk bırakmıştı ki. Android veya iOS’ta olsanız da her ikisi de mükemmel bir mobil deneyim sağlar.

1Password ile başlayarak, masaüstü sürümünde yapabileceğiniz tüm bilgileri yalnızca mobil cihazınızda görebilirsiniz. Gözcü Kulesi gibi özellikler, ayrıca birden fazla kasa, otomatik doldurma ve 1Password tarayıcı desteği bulunmaktadır. 2FA için kullanmak isterseniz Apple Watch üzerinden bildirimleri ve kimlik doğrulamayı bile destekler. 

1Password-IOS

Dashlane, biyometrik giriş ve 2FA desteği ile benzer şekilde sağlam bir mobil uygulamadır. Dashlane’nin kimlik hırsızlığına karşı koruma özelliklerini kontrol edebileceğiniz bir kimlik kontrol paneli içerir. Orada, karanlık web’deki bilgileriniz, genel şifre sağlığınız ve son zamanlarda alakalı verilerle ilgili ihlallerle ilgili bildirimler bulacaksınız. 

Dashlane-iOS

Ek olarak, Dashlane kişi depolama gibi mobil cihazlara özgü özelliklerle birlikte gelir, ancak özel giriş türlerini kullanarak kişileri her zaman 1Password’da depolayabilirsiniz. Ancak 1Password’ün benzersiz bir avantajı vardır: seyahat modu. 

Tek başına harika bir özellik olmasına rağmen, seyahat modu özellikle mobil cihazlar için önemlidir ve diğer şifre yöneticileri tarafından eşsiz koruma sağlar. Tüm kişisel bilgilerinizi 1Password kasanızın içine kaydederek mobil cihazınızdan hızla kaldırabilirsiniz. Sahil temizlendikten sonra, her şeyi bir dokunuşla geri yükleyebilirsiniz. 

Hareket halindeyken hassas veriler için bu özellik çok büyük. Seyahat modu elbette seyahat için harika, ancak başka uygulamaları da var. Örneğin, her ikisini de telefonunuzu kaybetme riski taşıyan bir konsere veya kamp gezisine çıkacağınızı varsayalım. Mobil cihazınızın kaybolması durumunda tüm kişisel verileri kaldırabilir ve kasanızda saklayabilirsiniz, böylece bilgileriniz tehlikeye atılmaz. 

Tur: 1Şifre için Mobil Uygulamalar Noktası

8

İş planları

Büyük işletmeler, Zoho Vault veya OneLogin gibi bir iş şifresi yöneticisi ile daha iyi teklif verse de (OneLogin incelememizi ve Zoho Vault incelememizi okuyun), Dashlane ve 1Password’un küçük işletme planları vardır. Aslında, her ikisi de küçük işletme rehberi için en iyi şifre yöneticimizde bir yer kazandı. 

Dashlane, iş fiyatlandırmasında basit bir yaklaşıma sahiptir. Kullanıcı başına aylık 4 ABD doları tutarında bir plan vardır. Bununla birlikte, dokuzdan beşin ötesine geçer. Dashlane, her kullanıcı için Akıllı Alan adı verilen bir şey içerir. Bu, her şeyi tek bir paylaşılan kasada tutmak yerine bir iş alanına ve kişisel bir alana sahip olmalarını sağlar.

Minimum kullanıcı sayısı yok, ancak Dashlane 50’den fazla bir süre için özel bir hesap yöneticisi sunuyor. Premium planın tüm özelliklerine ek olarak, iş kullanıcılarının kullanıcı ve güvenlik politikası yönetimi için yönetici konsoluna ve araçlara erişimi var kullanıcı yetkilendirme ve grup paylaşımı. 

1Şifre işleri biraz daha karmaşık hale getirir. Yalnızca daha küçük işletmelere odaklanmak yerine, birden çok kurumsal hizmet katmanı sunar. Takımlar planı Dashlane’nin iş planıyla en doğrudan karşılaştırmasıdır. Kullanıcı başına aylık 4 ABD dolarından her kullanıcı 1 GB’lık belge depolama alanı, işletme genelinde MFA için Duo entegrasyonu ve sınırsız paylaşılan kasa alır.

İş, kullanıcı başına aylık 8 ABD doları olmak üzere fiyatın iki katıdır, ancak ekstra maliyeti haklı çıkarmak için yeterli özelliklerle birlikte gelir. 

Active Directory sağlama, özel gruplar, kullanım raporları ve özel roller desteği ile 1Password Business, çevredeki en esnek iş şifresi yöneticisi olabilir. Hesabınızdaki her kullanıcı, 5 GB’lık belge depolama alanının yanı sıra ücretsiz bir Aile planı alır. 

Pahalı olmasına rağmen, 1Password Business özelliklerle doludur. Bununla birlikte, kullanıcı sayısı yükseldiğinde fiyat kolayca ezilebilir, bu da planı çok fazla özelliğe ihtiyaç duyan küçük işletmeler için uygun hale getirir. Yüzlerce hesap arayanlar bir Kurumsal plana daha uygundur. 

Bu özel çözümler, 1Password Business’ın tüm özellikleri ve özel bir hesap yöneticisi, yerleşik mühendis ve özel kurulum eğitimi de dahil olmak üzere pahalıdır. Ancak büyük işletmeler için özellikler benzersizdir. 

Küçük işletmeler için, her ikisi de 100’den az kullanıcısı olan ekipler için yetkin planlar sunan 1Password ve Dashlane baş başa. Bununla birlikte, 1Password, gerçek entegrasyon uygulamaları için dizin entegrasyonu ve kullanıcılar ve kasalarda granüler kontrol de dahil olmak üzere daha fazla özelliğe sahiptir. Bu ek özellikler onu bu turda öne geçirmek için yeterli.

Tur: 1Password için İş Planları Noktası

9

Destek

Dashlane ve 1Password, destek açısından oldukça eşit bir şekilde eşleştirilmiştir, yani her ikisi de mükemmeldir. 1Password, Twitter, bir iletişim e-postası ve topluluk forumları aracılığıyla destek yolları sunar. Sorunları kendiniz çözmeyle daha fazla ilgileniyorsanız, bir bilgi tabanı da vardır.

1Password-review-kontakt sayfalık

Dashlane için seçenekler benzer. Topluluk forumları olmasa da bir bilgi tabanı ve e-posta adresi var. Bunun yerine, çalışma haftasında 09: 00-18: 00 saatleri arasında canlı sohbet sunar. İngilizce EST’nin yanı sıra e-posta yoluyla Fransızca ve Almanca desteği. Ne yazık ki, iletişim seçeneklerinin hiçbiri 24 saat boyunca çalışmıyor.

dashlane-review-bilgi bankası

Dashlane’nin iletişim seçenekleri sağlamdır, ancak bilgi tabanı en belirgin olanıdır. Makaleler, ekran görüntüleri ve çoklu bölümlerle farklı platformları kapsayan çok derinlemesine ilerliyor. Bir sorunuz varsa, Dashlane’nin bilgi tabanında muhtemelen bir cevabı var. 

1Password’un forumları daha etkileyici. Topluluk orada aktif olmasına rağmen, 1Password destek temsilcileri de var. Hizmeti test ederken, günün saati ne olursa olsun, sadece birkaç dakika sonra sürekli yeni cevaplar gördük. Bilgi bankası da çok sayıda konu ve video öğreticisi ile harika, ancak forumlar en dikkat çekici. 

1Password-review-forumlar

Canlı sohbet iş saatleriyle sınırlı olsa da Dashlane’nin daha fazla iletişim seçeneği vardır. 1Password ise son derece aktif bir foruma ve bilgi tabanında aynı miktarda ayrıntıya sahip. Ne yazık ki, bu tur çağrılamaya çok yakın, bu yüzden her ikisine de bir puan vereceğiz. 

Tur: Destek Açık kazanan yok, herkes için puan

10

Son düşünceler

Bu Dashlane vs 1Password karşılaştırmasında dokuz turumuzdan 1Password altı puanla ve Dashlane dörtle çıktı, son turda elbette bir kravatla sona erdi. Puanlar ölçeğinde kesin bir sonuç olmasına rağmen, bu hikayede puan tablosundan daha fazlası var.

Kazanan: 1Şifre

Bu Dashlane vs 1Password karşılaştırması sırasında birden fazla noktada, tercihe göre aramalar yaptığımızı hatırlamak önemlidir (“kullanım kolaylığı” ve “özellikler” mermileri mükemmel örneklerdir). Birden çok tur her iki şekilde de gitmiş olabilir, bu nedenle bu araçların her birine daha ayrıntılı bir bakış istiyorsanız, tam incelemelerimizi okumanızı öneririz.. 

Bununla birlikte, 1Password kazananımızdır. Bunun olması gerektiğine katılıyor musunuz? Neden ya da neden olmasın? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin ve her zamanki gibi okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me