Çin 2020 için en iyi VPN hizmetleri

Sürekli büyüyen VPN incelemeleri listesi ile Çin için VPN listemizi güncellemenin iyi bir fikir olduğuna karar verdik. VPN kullanmanın çok önemli olduğu ülkelerden biri olduğu için, Büyük Güvenlik Duvarı’nı ve parlaklığını kaybeden eski favorileri aşan yeni seçeneklere ayak uydurmak önemlidir..


Çin için en iyi VPN kılavuzunda, Çin hükümetinin koyduğu blokları atlayacak beş seçim ve bir onurlu söz vereceğiz. Buna girmeden önce, neden Çin için bir VPN’e ihtiyacınız olduğunu ve seçimlerimizi nasıl yaptığımızı açıklayacağız.

Seçimlerimizin en iyi VPN kılavuzumuzla aynı çizgide olması biraz şaşırtıcı gelmelidir. Genel olarak bir VPN kullanırken güvenlik en önemli husustur, ancak beş yıldızın altındayken özellikle önemlidir. Yine de seçimlerimize sadık kalın ve güvende olacaksınız.

Çin’de Neden VPN’e İhtiyacınız Var?

Anakara Çin, internetteki tuhaflığıyla ünlüdür. Yaklaşık 2 milyon kişi ülkeden çıkan internet trafiğinde arama yapıyor ve bu 2013’teki bir rapora dayanıyor. Zaman farkı göz önüne alındığında, şimdi daha da fazla insanın bunu izlediğini varsaymak güvenlidir.

İzleme sansür uğruna yapılır. Çin hemen hemen tüm geleneksel medya türlerini engelliyor. Çin makamları CNN, BBC ve daha fazlasının engellenmesine ek olarak, zengin bir Çinli vatandaş hakkında bir hikaye yayınladığında Bloomberg’i de kısaca kapattılar. Görünüşe göre, editör erişimi yeniden kazanmak için bazı hikayeleri öldürdü.

Sansürden kurtulmak, sanal bir özel ağın geldiği yerdir. Bir VPN, sizi açık internete göndermeden, IP adresinizi yenisiyle değiştirmeden ve isteklerinizi gizlemeden önce sizi başka bir sunucuya bağlayacaktır. Çin’den bir web sitesine erişiyormuş gibi görünmek yerine, dünyanın başka bir yerinde gibisin.

Çinli yerliler için kullanım durumu açıktır. Bilgi dedikleri gibi güçtür ve dünya haberlerine erişim yeteneği göz ardı edilmemelidir.

Bununla birlikte, makalemizi okuduğunuzu düşünmenin daha olası senaryosu, Çin’e seyahat ediyor olmanız ve Netflix veya BBC iPlayer gibi bildiğiniz ve sevdiğiniz web sitelerine erişmek istediğinizdir..

Çin için en iyi VPN 2020

Çin için En İyi VPN’i Seçme

Çin için en iyi VPN’i seçmek söz konusu olduğunda, her şey güvenlikle ilgilidir. CyberGhost hayranı olsak da, varsayılan IKEv2 protokolü Çin’de işe yaramaz (CyberGhost incelememizi okuyun). Esnek güvenlik buradaki odak noktamızdır, bu nedenle birkaç yanlış adımı olan iyi sağlayıcılar bile dahil edilmeyecektir.

VPN güvenlik kılavuzumuz, aradığımız şey hakkında derinlemesine ilerliyor, ancak kısaca, protokol ve şifrelemenin bir kombinasyonudur. VPN protokolü dökümümüzde açıkladığımız gibi, OpenVPN en iyi seçenektir, çünkü standart bir ağ bağlantısında şifrelemede en iyisini kullanır ve sıra dışı bir şey yokmuş gibi görünmesini sağlar.

Ne yazık ki, OpenVPN’i kullanmak ve Çin’den tünel açarken bir gün demek kadar basit değil. Bir paketin gönderildiği şekliyle her ayrıntısını inceleyen derin paket denetimi nedeniyle Çin hükümetinin VPN bağlantılarını algılaması ve engellemesi kolaydır. Bazı durumlarda, izlendiğinizi bile bilmezsiniz.

Bu nedenle, tünellemek istediğiniz bağlantı noktasını seçebilmeniz için taşıma protokolünüzü ve daha fazlasını seçmeniz önemlidir. Paket doğrulaması olan TCP kullanmak, genellikle aksi halde kırılamayacak güvenlik duvarlarını atlamanızı sağlar. Ayrıca, paketleriniz doğrulandığından bağlantınızın izlenip izlenmediğini bileceksiniz.

Paket gizleme başka bir çözümdür. Temel olarak, derin paket incelemesi ile deşifre etmeyi zorlaştırmak için gönderdiğiniz paketlere değişkenler ekler. OpenVPN paketlerinizi tek başına gizlemese de, protokolün açık kaynak niteliği, başkalarının buna böyle bir özellik eklemesine izin verir.

Son olarak, bir öldürme anahtarına ihtiyacınız olacak. Her zaman bir öldürme anahtarı aramamıza rağmen, bu Çin için hoş bir özellik değil. Bir kill switch, VPN başarısız olursa internet bağlantınızı engelleyerek kimliğinizi bağlantınızı izleyen herkesten korur. Çin hükümetinin bağlantınızı izlediğini biliyoruz, bu yüzden VPN’in bir kaymasının ciddi sonuçları olabilir.

Kullanım kolaylığı, destek ve hız gibi diğer faktörler önemlidir, ancak güvenlik pahasına değildir. Hızlı hızlara ve kullanımı kolay arayüzlere sahip sağlayıcıları dahil etmeye çalışsak da, bunlar ikincil endişelerdi. Güvenlik bu rehberdeki kraldır.

1. Çin için En İyi VPN: ExpressVPN

Belirtildiği gibi, sağlayıcı seçimlerimizi yaparken, sağlayıcı kullanım kolaylığını veya destekleme hızını feda etse bile, güvenlik bizim birincil endişemizdi. ExpressVPN, her şeye sahip olabileceğinizi kanıtlıyor. Son derece güvenli olmakla birlikte, aynı zamanda aerodinamik, kullanımı kolay ve test ettiğimiz en hızlı VPN.

expressvpn-review-hız testi

Çoğu VPN, Çin’in VPN yasağına ayak uydurmak için mücadele etse de, ExpressVPN dayanıklıdır. Çin’den gelişen yasakları atlamaya devam etmek için hizmeti güncelleme geçmişine sahiptir. Çin’de de yeri yok, yani Çin veri düzenleme yasalarına uymak zorunda değil..

Çin ve VPN hizmetleri arasında bir kedi ve fare oyunu, ancak ExpressVPN’in birkaç sunucusu engellendiğinde bile, genellikle birkaç gün içinde geri yükler. ExpressVPN Çin’e adanmıştır, bu yüzden bazen Çin’in tespit planlarına kurban gitse de, iyileşmek hızlıdır.

Hizmet güvenliği de mükemmel. ExpressVPN, hangi aktarım protokolünü kullanacağınızı seçmenize olanak tanıyan AES 256 bit şifrelemeli OpenVPN kullanır. IPv4 ve IPv6 kılavuzumuzda görebileceğiniz gibi, bir öldürme anahtarı, DNS sızıntı koruması ve IPv6 koruması da içerir..

ExpressVPN’i Sevdiğimiz Diğer Nedenler

ExpressVPN’in güvenliği birinci sınıf olmasına rağmen, kullanım kolaylığı, hız ve gizlilik kombinasyonu onu ayıran şeydir. Üst düzey şifreleme kullanırken bile, hızlı kalır ve bunu uzun mesafelerde yapar. Nerede tünel açtığınız önemli değil, hızınızın çoğunu sağlam tutar.

Bu nedenle akış için en iyi VPN’imizde ve Netflix için en iyi VPN kılavuzlarımızda ilk sırada yer aldı. Çin’den tünel yapan insanlar genellikle Netflix gibi sorunlu olabilecek web sitelerine erişmeye çalışıyorlar. Akış platformlarının kendi VPN blokları vardır, bu da Kartlar Evini bozmak için iki katmanı kırmanız gerekecek.

ExpressVPN bu iş için hazır. Bunu yapmayı da kolaylaştırır. Bir VPN’in onurlarla yapmasını istediğimiz her şeyi yapar, tavizsiz güvenliği kullanımı kolay bir arayüz ve mükemmel hız ile birleştirir. ExpressVPN incelememizde daha fazla bilgi edinebilir veya 30 günlük para iade garantisi ile kendiniz deneyebilirsiniz.

2. NordVPN

ExpressVPN gibi, NordVPN de Çin’de sürekli olarak çalıştı, ancak hız sorunları nedeniyle ikinci sırada yer alıyor. Yine de, daha düşük bir fiyat için ExpressVPN’den çok daha fazla özellik sunan sağlam bir hizmettir. Daha fazla düğme ve düğme için tutarlılık ticaretinde bulunmak istiyorsanız, NordVPN tatmin edebilir.

nordvpn-review-sunucu-navigasyon

NordVPN ayrıca bağlantınız için AES 256 bit şifrelemeli OpenVPN kullanıyor, ancak çoğu Çin için mükemmel olan özel sunucuların ek avantajına sahip. En uygun seçenek, belirtildiği gibi, derin paket denetimini atlamak için OpenVPN paketlerinizi karıştıran gizlenmiş sunuculardır..

NordVPN ayrıca VPN vs proxy vs Tor kılavuzumuzda öğrenebileceğiniz VPN üzerinden Tor sunucuları ve internete göndermeden önce bağlantınızı iki sunucudan geri çeken Çift VPN sunucularını da içerir. Bu bağlantı yöntemi Windscribe tarafından tanıtıldı (Windscribe incelememizi okuyun), ancak NordVPN tarafından popüler hale getirildi.

NordVPN’in sunucu ağı tutarlı olmaktan başka bir şey olsa da, tek başına boyut, çalışan bir sunucu bulacağınız anlamına gelir. Aralarından seçim yapabileceğiniz 5.000’den fazla seçenekle Çin hükümetinin hepsini engellemesi zor ve NordVPN’in sürekli engellenen sunucuları geri yüklemesiyle bu, dış dünyaya tutarlı bir tünel anlamına geliyor.

NordVPN’i Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Özellikleri NordVPN satmak. Özel sunuculara ek olarak NordVPN, CyberSec’i de içerir. Şaşırtıcı bir şekilde iyi çalışan ücretsiz bir kötü amaçlı yazılım ve reklam engelleme aracıdır;.

Gizli, Double VPN ve Tor over VPN sunucuları Çin için geçerli olsa da, NordVPN’in torrent sunucularından da yararlanabilirsiniz. Özel bir şey yapmıyorlar. Aksine, çok fazla veri aktarımı gerektiren eşler arası bağlantılar için ayrılırlar. Yalnızca bu sunucular için, NordVPN torrent için en iyi VPN’imizde birincilik aldı.

NordVPN’e her kategoride ancak hızda mükemmel işaretler verdik, yani ağındaki tutarsız sonuçları düzeltirse ExpressVPN’i geçebilir. Bununla birlikte, bu sorun kolayca çözülür, NordVPN’i Çin ve genel olarak en iyi VPN’lerden biri haline getirir. NordVPN incelememizde daha fazla bilgi edinebilir veya NordVPN ile kendiniz deneyebilirsiniz.

3. TorGuard

TorGuard herkes için değil, Cloudwards.net’te hala favori. Arayüzü yumuşak, tarihli ve çok erişilebilir değil, ancak çirkin yüz, etkileyici bir güvenlik özellikleri yelpazesinden oluşuyor. TorGuard pakete uymuyor. Bunun yerine, sağlam bir sunucu ağını korurken benzersiz özellikler sunar.

torguard-review-arayüzü

Varsayılan olarak, AES 256 bit şifrelemeyle OpenVPN kullanacaksınız, ancak TorGuard protokolünüz ve şifrelemeniz üzerinde size çok fazla kontrol sağlıyor. Aktarım protokolü ile birlikte kullanmak istediğiniz şifre, anahtar boyutu ve veri kimlik doğrulama yöntemini seçebilirsiniz. Hangi ayarları seçerseniz seçin, TorGuard ilk bağlantınızdan sonra otomatik olarak kill anahtarını devreye sokar.

Özellikle Çin için özellikler var. Birincisi, bağlantınızın şifrelenmesi sonucunda meydana gelen ağ tokalaşmasını maskeleyen gizli proxy ayarıdır. Bunu yaparak Çinli yetkililerin bir VPN kullandığınızı tespit etmeleri zorlaşır, çünkü sizi öneren anahtar kanıt gizlidir.

TorGuard’ın Çin’den tünel veriyorsanız önerdiği Cisco AnyConnect’i de kullanabilirsiniz. Cisco AnyConnect, işletmelere yönelik olarak pazarlanan SSL / TLS tabanlı bir VPN’dir, ancak Çin’de tünel açma için özellikle yararlıdır. TorGuard sadece onu destekleyen birkaç VPN’den değil, aynı zamanda kurulum için destek kaynakları da içerir.

TorGuard’ı Sevdiğimiz Diğer Nedenler

TorGuard güvenlik söz konusu olduğunda çok fazla özelleştirme sunuyor, ancak ayarlar burada bitmiyor. Muhtemelen en yapılandırılabilir VPN’dir ve size istediğiniz şekilde ayarlamanızı sağlayan bir VPN çerçevesi sağlar. Tarihsel ve çirkin arayüzüne rağmen, TorGuard birçok gelişmiş özelliğin de erişilebilir olmasını sağlar.

Örneğin, TorGuard özel komut dosyalarını destekler. Bunları bağlantıdan önce, bağlantıdan sonra veya bağlantı kesildikten sonra çalıştırabilirsiniz. Bu olaylardan herhangi biri tetiklenirse, TorGuard komut dosyasını çağırır ve ihtiyaç duyduğu şeyi yapar. Olasılıklar sonsuz. TorGuard’a bağlantıdan sonra belirli bir uygulamayı başlatmasını veya hatta kapatma ayarlarını VPN’ye bağlamasını söyleyebilirsiniz..

Ellerinizi kirletmekten korkmuyorsanız, TorGuard sizi ödüllendirecektir. Güzel değil, ancak TorGuard, sağlayıcılar uygulamaları daha erişilebilir hale getirmeye çalıştıkça kaybolan bir esneklik sunuyor. Yedi günlük ücretsiz deneme sürümü ile TorGuard incelememizde daha fazla bilgi edinebilir veya nasıl sevdiğinizi görebilirsiniz.

4. AirVPN

TorGuard gibi AirVPN de çirkin ve gezinmesi zor tarihli bir uygulama sunuyor. Trendin göründüğü gibi, etrafındaki karmaşık konfigürasyonları bulmayı kolaylaştıran bir teknoloji topluluğu ile mükemmel güvenlik sunuyor. Yeni başlayanlar için bir VPN değil, ama bu kötü olduğu anlamına gelmez.

airvpn sunucu listesi

Aslında oldukça iyi. VPN, el sıkışma için 4096 bit RSA anahtarlı AES 256 bit kullanılarak OpenVPN etrafında oluşturulmuştur. Ayrıca, Çinli yetkililer tarafından yerleştirilen VPN bloklarını atlamanıza yardımcı olacak SSL veya SSH üzerinden tünel oluşturabilirsiniz..

AirVPN’in önerdiği gibi, blokları atlamanın en iyi yolu UDP kullanmaktan kaçınmaktır. Önerilen kurulum SSL üzerinden 44V portuna OpenVPN veya TCP’de tls-crypt’e OpenVPN’dir. Bu çok fazla teknoloji, bu yüzden anlamadıysanız sizi affediyoruz. AirVPN bu gelişmiş yapılandırmaların olmasına izin verir, ancak ne yaptığınızı bilmenizi gerektirir.

TorGuard’ın aksine, AirVPN yapılandırılabilirliği erişilebilir yapmaz. Bunun yerine, yapmanız gerekenler için öneriler, bağlamı çok az olan veya hiç olmayan forumlarda gömülür. Bazıları bu şekilde çalışmayı tercih ediyor, bu yüzden kendinize bir tamircilik yapmak istiyorsanız, iyi olacaksınız. Bununla birlikte, diğer seçeneklerimize sadık kalmak en iyisidir.

AirVPN’i Sevdiğimiz Diğer Nedenler

VPN’yi manuel olarak yapılandırmayla aynı hat boyunca, AirVPN kullanışlı güvenlik özellikleri içerir, ancak örneğin NordVPN’in özel sunucuları kadar heyecan verici olmayabilir. Örneğin, NordVPN gibi çift sekmeli bağlantıları destekler, ancak aynı şekilde desteklemez. Bunun yerine, sanal mac OShines aracılığıyla eşzamanlı bağlantılarınızdan ikisini kullanmanız gerekecek.

Bu, beş atlamaya kadar sahip olabileceğiniz anlamına gelir, ancak önemli bir maliyetle. Dört sanal mac OShines kurmak için sadece bilgi ve sabra gerek duymakla kalmayacak, aynı zamanda kaynakları paylaşmanız da gerekecek. Kurulum AirVPN’in ne hakkında olduğunu gösteriyor. Bununla bazı ilginç şeyler yapabilirsiniz, ancak çoğu VPN’den farklı olarak, bu süreçte elinizi tutmayacak.

Çin’de tünel açarken bağlantınızı kontrol etmek istiyorsanız AirVPN güvenli bir bahis. Bununla birlikte, TorGuard ve diğer seçeneklerimiz hala erişilebilir durumdayken yolun çoğunu alıyor. AirVPN incelememizde daha fazla bilgi edinebilir veya kendiniz denemek için üç günlük bir geçiş satın alabilirsiniz.

5. Astrill

ExpressVPN gibi Astrill de Çin’de kullanılacak temel bir VPN’dir. Hizmetin mükemmel güvenliği ve makul hızları var, ancak bunu buraya dahil ediyoruz çünkü Çin’deyken bir abonelik satın alabilirsiniz.

Astrill-Slider1

Diğer seçeneklerimiz, kalkıştan önce VPN’i satın almanızı ve kurmanızı gerektirir, çünkü anakara Çin’e çarptığınızda, web siteleri büyük olasılıkla engellenir. Astrill’de de var, ancak normal web sitesinin bir aynası olan astrill4u.com’u Çin’deyken abonelik satın almak için kullanabilirsiniz.

Bu mükemmel bir çözüm değil. Çin hükümeti trafiğinizi izliyor ve bir VPN satın aldığınızı tespit etmek kolay olacak. Bununla birlikte, diğer VPN web sitelerinin engellenmesi tek seçenek olabilir.

Bununla birlikte, Çin’deki Astrill’i web sitesine erişememek için kullanmanın nedenleri var. Astrill’in iki tescilli protokolü vardır: StealthVPN ve OpenWeb. Özellikle Çin’de sansürü atlayacak şekilde tasarlanmıştır. OpenWeb, TCP kullanan hafif, bağlantısız bir protokoldür, StealthVPN ise gizlenmiş paketlerle OpenVPN’i ele alır.

Astrill’i Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Astrill’in yeniden boyutlandırılamayan küçük bir arayüzü var, bu nedenle kullanıcı dostu olmamakla birlikte, navigasyon bir kabus. Bu, Astrill’in sunduğu hız ve özelliklerle kabul edilmesi kolay bir dezavantaj.

Özel İnternet Erişimi (PIA incelememizi okuyun) tarafından en hızlı VPN kılavuzumuzda ExpressVPN’in altında iki nokta sıraladı. Bununla birlikte, bu kılavuzda sırasıyla dördüncü, beşinci ve altıncı noktaları alan TorGuard, AirVPN ve Mullvad’dan daha hızlıydı (Mullvad incelememizi okuyun).

Ayrıca, VPN’ler arasında nadiren görülen bölünmüş tünelleme – sahip olduğunuz başka bir VPN örneği için PureVPN incelememizi ve yerleşik bir hız testini okuyun. Astrill’i kullanmak can sıkıcıdır, ancak özellikler ve hız uzun vadede işe yarar. Astrill incelememizi daha fazla bilgi edinmek veya bir hafta süren deneme sürümüyle nasıl beğendiğinizi görmek için okuyabilirsiniz.

Mansiyon Ödülü: VyprVPN

VyprVPN, tescilli Chameleon protokolüyle doğal bir uyum gibi görünüyor. Kısacası, Chameleon, Astrill’lere ve NordVPN’lere benzer şekilde paketlerinizi gizleyen bir OpenVPN spinidir. Bununla birlikte, tutarsız erişim nedeniyle burada şerefli bir söz var.

vyprvpn-review-arayüzü

Çin’de her zaman performans göstermiyor, bu da küçük ağ VyprVPN sporları tarafından kötüleşen bir gerçek. Bukalemun, Çin’de kısıtlamaları atlamak için üretildi ve işe yaradığında iyi çalışıyor.

VyprVPN’in içerdiği güvenlik paketi de mükemmel. Tüm trafik VyprVPN’in DNS sunucuları üzerinden yönlendirilir, yani ağ zincirindeki hiçbir noktada trafiğiniz izlenmez veya günlüğe kaydedilmez. VyprVPN ayrıca, yönlendiricinize ulaşmadan önce ağ tabanlı tehditleri engellemesi dışında, diğer güvenlik duvarları gibi çalışan bir NAT güvenlik duvarı içerir..

Benzersiz özelliklere sahip ucuz bir seçenek olarak VyprVPN iyi çalışıyor, ancak Çin’e tutarsız erişimi düşünmeniz gereken bir şey. VyprVPN incelememizde daha fazla bilgi edinebilir veya 30 günlük para iade garantisinden yararlanabilirsiniz.

Son düşünceler

Çin için bir VPN bulmak ciddi bir iştir ve yukarıdaki sağlayıcılar güvenliğinizle şansa girmez. ExpressVPN hala en iyi köpek, ancak NordVPN’in sıra dışı özellikleri ve TorGuard’ın yapılandırılabilirliği sizi başka bir seçeneğe yönlendirebilir. Astrill ve AirVPN de iyidir, ancak ilk üçümüzden birini seçmek için sağlam bir nedene ihtiyacınız olacaktır..

Seçimlerimizden hiçbiri sizin için işe yaramazsa, daha fazla seçenek için VPN incelemelerimize göz atabilirsiniz. Bununla birlikte, bir tedarikçinin Çin’de sıralanmasının engellenmeyeceği anlamına gelmediği için,.

Çin’de hangi VPN’i kullanıyorsunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin. Siz buradayken diğer VPN makalelerimize göz atın. Her zaman olduğu gibi, okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map