Bitdefender, en iyi antivirüs yazılımıdır, koruma ve müşteri hizmetlerinin kalitesi için övgülerimizi kazanır. Trend Micro’nun Trend Micro Antivirus + gibi siber güvenlik ürünleri iyi ve uygun fiyatlı alternatiflerdir. Hangisini satın alacağınıza karar vermenize yardımcı olmak için, bu Bitdefender ve Trend Micro karşılaştırmasında bunları test edeceğiz.


Ancak, bu Bitdefender ile Trend Micro Antivirus + karşılaştırmasındaki her şeyi karşılaştıramayız, bu nedenle bireysel Bitdefender incelememize ve Trend Micro Antivirus incelememize göz attığınızdan emin olun.. 

Dövüş Kurmak: Trend Micro Antivirus + ve Bitdefender

Trend Micro ve Bitdefender yaklaşık 50 yıldır siber tehditlerle mücadele ediyor, ancak her iki şirketin de defne üzerinde durmasına izin vermeyeceğiz. Bu kafa kafaya karşılaştırma, her iki antivirüsü beş turda test edecek.

Her iki şirketin fiyatlandırma planlarına, kullanım kolaylığına, koruma kalitesine ve müşteri hizmetlerine bakmadan önce özelliklere başlayacağız. Karar vermenize yardımcı olmak için, her kategorinin kazananına bir puan vereceğiz (veya berabere ise her birine bir puan vereceğiz). 

Neden her bölümden sonra hızlı bir turda ve sonunda son bir turda açıklayacağız. Toplam kazanan üç veya daha fazla puan kazanan ilk kişi olur. Haksız olduğumuzu (veya çok cömert olduğumuzu) düşünüyorsanız, yorumlar bölümünde katılmamaya korkmayın..

1

Özellikleri

Virüsten koruma yazılımı şirketlerinin sürekli değişen siber suç tehditlerine teslim olmak yerine uyum sağlamaları gerekiyor. Yeni özellikler doğal sonuçtur ve müşterilere daha fazla koruma sağlar.

Bitdefender veya Trend Micro’nun ihtiyacınız olan koruma olup olmadığını görmek için her iki şirketin de sağladığı özelliklere bakacağız.

bitdefender

Çoğu antivirüs sağlayıcısı gibi, Bitdefender ürün listesinin alt ucundaki her özelliği sunmaz. “Sadece” bir virüsten koruma programından fazlasını arıyorsanız, Bitdefender’ın ürün planları size uyacak şekilde tasarlanmıştır. Çok çeşitli özellikleri var, ancak hepsi için daha fazla ödeme yapmanız gerekecek.

Bitdefender-Özellikler

Bitdefender’in odak noktası kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma sağlamaktır. Buzzwords’ün ötesinde, Bitdefender’ın genel antivirüs koruması olağanüstü ve daha sıra dışı tehditlere yanıt vermek için tasarlanmış ekstra özelliklerle olağanüstü.

Sizi korumak için bir güvenlik açığı tarayıcısı, siber saldırı riskini azaltmak için sisteminizde güvensiz yazılım arar. Temel Bitdefender Antivirus Plus paketinde mevcut olmasa da, sisteminizi korumak için bir güvenlik duvarı da dahildir..

Web’de güvende kalmanıza yardımcı olmak için Bitdefender, kilitli web tarayıcısı Safepay’ı içerir. Safepay, keylogging araçlarına karşı koruma sağlamak için dahil edilen sanal klavye ile hassas sitelere (çevrimiçi bankacılık gibi) erişmek için yalıtılmış bir alan sağlar.

Bitdefender, hareket halindeyken Safepay’i güçlendirmek için kendi sınırlı VPN hizmetini de içeriyor. Herkese açık WiFi’nin tehlikelerini göz ardı etmenize izin vermek yerine, Bitdefender size açık WiFi’deyken bağlantınızı şifrelemek için 200 MB veri izni verir..

Her ne kadar veri ödeneği en iyi ücretsiz VPN’lerle eşit olsa da, hiç yoktan iyidir. Daha fazla korumaya ihtiyacınız varsa, Bitdefender’ı ExpressVPN gibi premium bir VPN ile birleştirmeyi düşünün (ExpressVPN incelememize bakın).

Bitdefender, şüpheli web sitelerini engellemek için web filtreleme uzantılarının yanı sıra mikrofonlar ve web kameraları için koruma içerir. Ayrıca temel bir şifre yöneticisi de var, ancak Yapışkan Şifre gibi bir yöneticinin yerini almıyor (Yapışkan Şifre incelememize bakın).

İşlerin üstesinden gelmek için, mobil cihazlarınız için koruma ve hırsızlığa karşı koruma dahildir. Biraz ekstra ödeme yapmanız gerekebilir, ancak Bitdefender müşterilere en üst düzey bir güvenlik ürününden bekleyebilecekleri tüm özellikleri sağlamaya çalışır..

Trend Micro Antivirüs+

Bitdefender’ın büyük bir açık büfe yemek olduğunu düşünüyorsanız, Trend Micro Antivirus + bir atıştırmalıktır, ancak Antivirus + daha büyük Trend Micro cephaneliğinde sadece bir güvenlik ürünüdür.

Trend-Mikro Özellikler

Ancak, Antivirus + korumasının temelidir. Yalnızca Windows’a yönelik bu antivirüs, fidye yazılımı koruması ve Trend Micro’nun potansiyel tehditlerin davranışını tahmin etmek ve bunlara yanıt vermek için “gelişmiş AI öğrenme” olarak adlandırdığı bir şeyle birlikte gelir. 

Antivirus + ayrıca bir e-posta tarayıcı ve mevcut web tarayıcınızı kilitlemek için bir araç olan Pay Guard ile birlikte gelir. Bu bir Bitdefender SafePay değişimi değildir, ancak çevrimiçi alışveriş yapmadan veya bankacılık işlemlerinden önce riskli uzantıları devre dışı bırakarak güvenliğinizi artırabilir.

Ekstra özellikler görmek için diğer Trend Micro antivirüs ürünlerinden birine bakmanız gerekir. Trend Micro Internet Security, ebeveyn güvenliği ve sosyal medya güvenliği özellikleri ekler. Ayrıca sistem analizi ve optimizasyon araçlarıyla birlikte gelir.

En üstte, Trend Micro Maximum Security diğer Trend Micro ürünlerinin özelliklerini şifre yöneticisi ve mobil koruma gibi ekstralarla birleştirir. Bitdefender gibi, Trend Micro’nun şifre yöneticisi de iyi, ancak Dashlane gibi alternatiflere de mum tutamaz (Dashlane incelememize bakın).

Trend Micro’nun özellik listesine baktığımızda özellikle şikayet edecek bir şey yok. Kemiklerde ürünlere değer verecek kadar et var, ancak daha geniş bir güvenlik paketi arıyorsanız, hayal kırıklığına uğrayacaksınız.

Birinci Tur Düşünceler

Trend Micro bazı eklentiler içerir, ancak birincil odağı Antivirus + paketinde gördüğümüz gibi koruma. Buna karşılık, Bitdefender, daha nadir görülen tehditlere karşı korumak için çok daha kullanışlı bir güvenlik paketi yapmak için tasarlanmış özelliklerle size çok daha fazlasını sunar.

Round: Bitdefender Antivirus için Özellikler Noktası

Bitdefender Antivirüs Logosu
Trend Micro Antivirus + Logosu

2

Fiyat

Çoğu şirket tarafından sunulan antivirüs fiyat planlarına baktığınızda, birkaç isim vermek için indirimler, cihaz kapsamı ve kapsam uzunluğuna bağlı olabilirsiniz.. 

Bitdefender veya Trend Micro’nun ürünlerinin uygun fiyatlı ve yatırıma değer olup olmadığını öğrenmek istiyorsanız, her şirketin fiyat planlarının bu karşılaştırmasına yardımcı olmak için buradayız.

bitdefender

Bitdefender, büyük indirimlerle yeni müşteriler için fiyat dostu bir antivirüs sağlayıcısıdır. İndirimler değişiklik gösterir, ancak Bitdefender genellikle normal perakende fiyatından yüzde 50’den fazla yeni müşteri indirimi sunar.

Bitdefender, müşteriler için kapsama süresine ve korumanız gereken cihaz sayısına göre değişen dört ayrı ürüne sahiptir.. 

Bitdefender Antivirus Plus en ucuz üründür ve standart olarak Bitdefender’ın korumasının büyük bir kısmı ile birlikte gelir, ancak bir ağ güvenlik duvarı gibi bazı ek premium özelliklerden yoksundur. Yalnızca Windows ile bir ila 10 arasında cihaz kullanılabilir.

Bitdefender’ın özelliklerinin çoğunu (hepsi olmasa da) içeren ilk paket Bitdefender Internet Security’dir. Bu aynı zamanda Windows kullanıcılarıyla da sınırlıdır, ancak Bitdefender’ın Antivirus Plus promosyon oranına kıyasla ayda yalnızca 5 ABD dolarına mal olması gerekir.

Web kameranız ve mikrofonunuz için gizlilik koruması, güvenlik duvarı güvenliği, ebeveyn denetimleri ve dosyalarınız için şifreleme ile birlikte gelir. Antivirus Plus gibi, bir, üç, beş ve 10 cihaz için planlarla kendinizi koruyabilirsiniz. 

Ancak Mac ve mobil koruma arıyorsanız, Bitdefender Total Security’ye ihtiyacınız olacak. Yayında, Total Security için indirim oranı Internet Security ile tamamen aynıdır, ancak aralarında yalnızca 10 $ vardır. Android kısa listemiz için en iyi antivirüsümüzden bahseten mobil koruma ile birlikte gelir.

Mac kullanıcıları da iyidir, çünkü Bitdefender Mac için en iyi antivirüs kısa listemizde önerdiğimiz üç antivirüsten biridir. Beş veya 10 cihaz için kapsama alanı ile, hırsızlığa karşı koruma ile birlikte daha önce belirtilen tüm özellikleri elde edersiniz.

10’dan fazla cihazı korumanız gerekiyorsa, fiyata dahil 15 cihaz için Bitdefender Aile Paketine ihtiyacınız olacaktır. İndirim fiyatı çalmak, yeni müşteriler yaklaşık 120 $ standart fiyat yaklaşık 120 $ alınan.

Çoğu cihaz, çoklu cihaz koruması istiyorsa, Total Security veya Family Pack planlarında paranızın karşılığını en iyi şekilde bulacaklardır. Her ikisi de Mac ve mobil koruma dahil olmak üzere Bitdefender’ın sahip olduğu tüm özellikleri sunar.

Trend Micro Antivirüs+

Trend Micro’nun fiyatlandırma yapısı uygun fiyatlı olacak şekilde tasarlanmıştır. Trend Micro Antivirus + en ucuzdur, ancak daha pahalı planlar da kötü fiyatlandırılmaz.

Özelliklerle ilgili sınırlamaları zaten ele aldık, ancak Antivirus + başka bir şekilde sınırlıdır: kapsama alanı. Yaklaşık 40 $ karşılığında tek bir Windows PC için koruma elde edersiniz.

Bitdefender Antivirus Plus’ta tek cihaz kapsama alanı, Trend Micro Antivirus + ile aynı fiyattır, ancak yeni müşteriler, yeni müşteri indirimleri sayesinde Bitdefender ile üç cihazı kapsamak için aynı tutarı ödeyebilir.

Trend Micro’nun diğer ürünlerine bakıldığında, Trend Micro Internet Security de yalnızca Windows’tur ve üç cihaz için yıllık yaklaşık 80 $ ‘lık kapsama alanı sunar. Bitdefender Internet Security ile aynı fiyat ama daha az özelliklere sahip.

Mobil ve Mac için tek opton, beş veya 10 cihaz için kapsama alanı olan Trend Micro Maximum Security’dir. Maksimum Güvenlik, Bitdefender’ın en üst düzey ürünü Total Security ile aynı fiyattır, ancak yeni müşteriler için daha düşük indirimler ve daha az özellik vardır.

Yuvarlak İki Düşünce

Trend Micro ucuzdur ve bu iyi bir şeydir. Ne yazık ki, Trend Micro’nun virüsten koruma ürünleri Bitdefender’ın fiyatına eşittir, ancak yeni müşteriler için daha küçük indirimler ve daha az özellik mevcuttur. Paranız için en iyi patlamayı istiyorsanız, Bitdefender kazanır, eller aşağı.

Round: Bitdefender Antivirus için Fiyat Noktası

Bitdefender Antivirüs Logosu
Trend Micro Antivirus + Logosu

3

Kullanıcı dostu

Bir antivirüs kurmamalı ve özellikler, düğmeler ve ayar bolluğu ile mücadele etmeye bırakılmamalısınız. Kullanıcı dostu değilse, ödemeye değmez.

Karşılaştırmamızın bu bölümünde, Bitdefender ve Trend Micro’nun kurulumdan günlük kullanıma kadar kolay olup olmadığını test edeceğiz.

bitdefender

Bitdefender, hızlı bir bağlantınız olduğu varsayılarak, sizi 20 dakikadan daha kısa sürede hazır hale getirecek basit bir yükleyiciye sahiptir. Kurulum yaklaşık 500 MB boyutunda, ancak indirildikten sonra, kurulumun çoğu kullanıcı girişi olmadan tamamlandı.

Bitdefender-Client

Bitdefender istemcisi ile ilgili her şey, gezinmesi kolay olacak şekilde tasarlanmıştır. Ana kontrol paneli bölümünüz, hızlı bir virüsten koruma taraması başlatmak da dahil olmak üzere en yaygın özelliklere erişim sağlar.

Bu özelleştirilebilir, bu nedenle Bitdefender Safepay hayranıysanız, hızlı erişim için buraya ekleyebilirsiniz. Diğer özelliklere yan menüden erişilebilir. Örneğin, “koruma” altında, Bitdefender’ın güvenlik açığı tarayıcı ve ağ güvenlik duvarı özelliklerini ve diğer antivirüs koruma seçeneklerinizi bulacaksınız.

Bitdefender proaktif olmaya çalışır, bu yüzden sizi riske atabilecek kullanıcı eylemlerini fark ettiğinde, sizi Safepay’i uyarmanız gibi uyarır. Uygunsuz olduğunda (örneğin işteyken veya oyun oynarken) bu özellikleri sessize almak için özel profiller ayarlayabilirsiniz. “Ayarlar” menüsünde çok çeşitli kişiselleştirme seçenekleri de bulunmaktadır.

Bitdefender çoğu kullanıcı için mükemmel bir seçenektir ve Avira incelememizin açıkladığı gibi yalnızca Avira gibi sağlayıcılar olağanüstü bir kullanıcı deneyimi sunar. Bilgili kullanıcılar için çok fazla seçenek var, ancak Bitdefender açıkça mümkün olduğunca kolay olacak şekilde tasarlandı.

Trend Micro Antivirüs+

Trend Micro, Bitdefender’dan (250MB civarında) daha küçük bir yükleme dosyasına sahiptir ve birkaç ek aşamaya rağmen, yüklenmesi birkaç dakikadan fazla sürmemelidir.

Yeniden başlattıktan sonra, gitmeye hazır olacaksınız. İncelememizde daha önce Trend Micro’nun diğer antivirüslerle iyi oynadığını söylememiştik ve durum hala böyle; yüklemeden önce sahip olduğunuz rakipleri kaldırmanız için sizi uyarır.

Trend-Micro-Client

Trend Micro istemcisi modern, çekici ve temel amacı etrafında odaklanmıştır: kötü amaçlı yazılımları taramak ve korumak için. İstemciyi açtığınızda, büyük, yuvarlak bir “tarama” düğmesi göreceksiniz. Üzerine gelindiğinde hızlı tarama veya daha derinlemesine tarama seçenekleri sunar.

Üstte, gizli Trend Micro özelliklerine ve ayarlarına erişmenizi sağlayan dört kategoriden oluşan bir listeniz var. Örneğin “Gizlilik” sizi Pay Guard gibi gizlilik özelliklerine götürür ve her özelliğin yanında yapılandırma seçenekleri sunar.

Herhangi bir şeyle karıştırılırsanız, her ayarın ve özelliğin kısa bir açıklaması vardır. Trend Micro’nun yardım ve desteğine, istemci ekranının sağ üst köşesindeki soru işareti simgesini tıklayarak da erişebilirsiniz.

Ana ayar alanına, “tarama” düğmesinin hemen yanındaki dişli çark simgesini tıklayarak ana ekrandan erişilebilir. Trend Micro, çoğunlukla kendi kendini açıklayan açıklamalar ve ekstra yardım simgeleriyle birçok yapılandırma seçeneğine sahiptir..

Trend Micro’nun müşterisi temiz ve basittir, AVG gibi diğer kullanıcı dostu alternatiflerle aynı kategoriye girer (AVG incelememize bakın).

Yuvarlak Üç Düşünce

Bitdefender ve Trend Micro’nun her ikisi de kullanıcı dostu olan müşterilere sahiptir, ancak Bitdefender’ın kullanıcılar için daha fazla özelleştirmesi ve biraz daha net bir tasarımı vardır, bu da onu daha iyi bir seçenek haline getirir.

Round: Bitdefender Antivirus için Kullanıcı Dostu Nokta

Bitdefender Antivirüs Logosu
Trend Micro Antivirus + Logosu

4

Koruma

Antivirüs koruması için ödeme yapmak istediğinizde, yalnızca yüzde 70 veya 80 etkili bir şeyin peşinde değilsiniz. Mevcut en iyi korumayı istiyorsunuz, ya da yatırıma değmez.

Üç bağımsız güvenlik firmasının raporlarını, hem Bitdefender’ın hem de Trend Micro’nun antivirüs korumasının gerçek dünya testlerinde ne kadar iyi performans gösterdiğini görmek için kullanacağız.

bitdefender

Bitdefender, AV-Test’in Mayıs-Haziran 2019 testlerine biraz daldı, ancak en son Temmuz-Ağustos 2019 testinde en üste geri döndü. Temmuz ve Ağustos aylarında neredeyse yüzde 100 etkinlikle Bitdefender, koruma kalitesi ve sistem performansı için toplam 6 üzerinden 6 puan aldı..

Bitdefender-AVTest-August2019

AV-Comparatives’in Şubat-Mayıs 2019 koruma testinden alınan puanlar da aynı derecede etkileyiciydi. Bitdefender, 752 kötü amaçlı yazılım örneğinden 751’ini engelledi: genel olarak yüzde 99,9 başarı. AV-Comparatives’in Bitdefender’a her iki kategoride de “Advanced +” ödülünü verdiği genel performans testinde de iyi performans gösterdi..

Bu ödül ile Bitdefender, Kaspersky gibi diğer büyük isimlerle oturuyor (Kaspersky incelememize ve Bitdefender ile Kaspersky karşılaştırmamıza bakın).

Son laboratuvarımız MRG Effitas, bu temayı Bitdefender için sürdürdü ve 2018’in 2. çeyrek tam spektrum testlerinde bloke edilen 398 örnekten 398’i. Bu yüzde 100 başarı oranı, Norton Antivirus ile birlikte Bitdefender MRG Effitas’ın Seviye 1 “sertifikalı” ödülünü kazandı (Bitdefender ve Norton Antivirus karşılaştırmamıza bakın).

Trend Micro Antivirüs+

Tartışmalı Trend Micro’nun tutarlı AV-Test puanı yoktur. 2013’ten bu yana, Trend Micro neredeyse her vesileyle koruma için Şubat 2019’da sadece küçük bir düşüşle 6 üzerinden 6 puan aldı. AV-Test’in Temmuz-Ağustos 2019 testi bunu 6 üzerinden 6 ve mükemmel yüzde 100 ile onaylıyor. her iki ayda test puanları.

Performans testleri biraz kötüydü, 6 üzerinden 5,5 sabitti. Bu, Trend Micro’nun PC performansı üzerinde endüstri ortalama skorlarından daha büyük bir etkiye sahip olduğu anlamına geliyor..

Trend-Micro-AVTest-August2019

Trend Micro, AV-Comparatives’in Şubat-Mayıs 2019 test puanlarında karışık bir başarı elde etti ve 752 örnekten 749’u engellendi. Yüzde 99,6’lık bir başarı oranı Bitdefender’dan biraz daha kötü, ama çok fazla değil. 

Bununla birlikte, AV-Comparatives endişe verici 13 yanlış pozitif rapor etti ve sonuç olarak Trend Micro’ya orta seviye “gelişmiş” ödülünü verdi. Ayrıca, test edilen 15 yazılımın 13’üncü sıralamasında performans testinde kötü performans gösterdi..

MRG Effitas’ın ikinci çeyrek 2019 tam spektrum testleri Trend Micro’yu en aşağıya çekti ve 398 örneğin sadece yüzde 94’ü hemen engellendi. 24 saat sonra yeniden test edildikten sonra yaklaşık yüzde beşi engellendi, ancak yüzde birden fazlası tamamen kaçırıldı.

Trend Micro, Avast gibi diğer büyük sağlayıcılardan daha iyi performans gösterse de, MRG Effitas’ın Bitdefender için kaydettiği yüzde 100 başarı oranının yakınında değildi (Avast incelememize bakın).

Yuvarlak Dört Düşünce

Trend Micro’nun bazı iyi puanları vardı, ancak bu laboratuvarların testlerinde aldığı yanlış pozitif ve açık enfeksiyonların sayısını mazuret yok. Öte yandan Bitdefender, tahtada neredeyse mükemmel skorlara sahipti.

Round: Bitdefender Antivirus için Koruma Noktası

Bitdefender Antivirüs Logosu
Trend Micro Antivirus + Logosu

5

Destek

İşler ters gittiğinde, yüksek kaliteli müşteri desteğine erişiminiz olmalıdır. Bu bölümde, Bitdefender ve Trend Micro’dan müşteri desteğinin kalitesini değerlendireceğiz.

bitdefender

Bitdefender’ın dünya çapında birkaç ofisi var ve bu çeşitlilik destek seçeneklerine yansıyor. Örneğin, çeşitli kıtalarda 16 farklı telefon hattı var.

Bitdefender-Site Destek

Telefon desteğinin yanı sıra, Bitdefender canlı sohbet veya e-posta üzerinden 7/24 destek de sunuyor. Soru sormak için bir destek forumu var, bunlar Bitdefender personeli ve diğer müşteriler tarafından izleniyor.

Yanıtlar hızlıdır ve forum aktiftir, müşteriler ve personel genellikle birkaç saatte bir cevap verir. Yayınlar ürüne ve dile göre ayrılır.

Ayrıca Bitdefender’ın sağladığı bilgi tabanından da yararlanabilirsiniz. En sık karşılaşılan sorunları kapsayan basit ve net kılavuzlarla birlikte gelir. Kılavuzlar, sorunları çözmenize yardımcı olmak için birçok durumda resim ve videolarla birlikte gelir.

Trend Micro Antivirüs+

Trend Micro Antivirus + ve diğer Trend Micro koruma ürünleri desteğine Trend Micro web sitesinin “yardım ve destek” alanından kolayca erişilebilir.

Trend-Mikro Site Destek

Her şey, ürünle ayrılmış destekle çok açık bir şekilde düzenlenmiştir. Birisiyle konuşmanız gerekirse, sosyal medya erişimine ilişkin seçenekleri ve telefon desteği gibi daha geleneksel destek biçimlerini görmek için sayfayı aşağı kaydırabilirsiniz.

Bazı telefon numaraları aynı yerde olmasına rağmen, çalışma saatleri içinde telefonla destek birçok ülkede mevcuttur. Örneğin, İngiltere destek hattı İrlanda ve Doğu Avrupa, İskandinavya ve Orta Doğu’nun çoğunu da kapsamaktadır..

7/24 desteğe ihtiyacınız varsa, bu, “üstün hizmet” paketi (Trend Micro Maximum Security dahil) ile ABD ve Kanada müşterileri için mevcuttur, ancak bu size ekstra ücret ödeyecektir.

Facebook Messenger üzerinden Pazartesi’den Cuma’ya kadar canlı destek de var. Topluluk forumunu kullanabilirsiniz, ancak bu kullanıcılar tarafından gönderilen soruların bir listesidir ve bu da gezinmeyi veya aramayı zorlaştırır.

Beşinci Tur Düşünceler

İyi müşteri desteği fark yaratabilir ve Trend Micro fazladan yol kat etti. 7/24 destek ekstra ücret almasına rağmen, destek seçenekleri (Facebook Messenger dahil), müşterilerin sorunlarını çözmelerini kolaylaştırıyor.

Ancak, Bitdefender daha iyi bir forum ve 7/24 destek sağladığı için hatalı olamaz. Genel olarak, bu bir beraberlik.

Tur: Destek Açık kazanan yok, her ikisi için puan

Bitdefender Antivirüs Logosu
Trend Micro Antivirus + Logosu

6

Son düşünceler

Bitdefender her zaman yenilmesi zor bir antivirüs olacaktı. Trend Micro pazarda büyük bir oyuncu, ancak özellikle son testlerde karışık koruma puanlarıyla, nerede sayılırsa düştü.

Trend Micro, fiyatlandırma gibi bazı alanlarda rekabetçi olduğunu kanıtladı, ancak Bitdefender sadece daha fazlasını sundu. Aynı maliyet, ancak yeni müşteriler için daha iyi indirimler ve çok daha fazla özellik ile Bitdefender’ı burada açık kazanan yapar.

Kazanan: Bitdefender

Bu, Trend Micro’nun kötü bir seçenek olduğu anlamına gelmez. Uygun fiyatlı ve özellikle çok sayıda müşteri destek seçeneğiyle çok doğru yapıyor, ancak Antivirus + muhtemelen kaçırılmaya değer. Gerçekten bir Trend Micro aboneliği istiyorsanız, bunun yerine daha üst düzey Maksimum Güvenliği hedefleyin.

Paranızı akıllıca harcamak istiyorsanız, önerimiz Bitdefender. Biraz farklı bir şey arıyorsanız, daha fazla öneri için antivirüs incelemelerimize göz atın.

Trend Micro kullanıyor musunuz ve karşılaştırmamıza katılmıyor musunuz? Yorumlarınız ile düşüncelerinizi öğrenmemize izin verin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me