Bitdefender vs Sophos: 2020’de Viral Antivirüs Savaşı

Piyasadaki en iyi antivirüs yazılımına yatırım yapmak önemlidir. Bitdefender, sunduğu özelliklerin derinliği ve korunması için öneriler listemizin başında gelir. Sophos’un geçmişte karışık görüşlere sahip olduğumuz Bitdefender, Sophos Home için kendi rakibi var.


Bu iki antivirüsü başa baş Sophos Home vs. Bitdefender karşılaştırma incelemesinde test edeceğiz. Her şeyi kapatamayız, bu yüzden her ikisinin de tamamını görmek için ayrı Bitdefender incelememize ve Sophos Home incelememize bir göz atın.

Kavga Kurmak: Sophos vs Bitdefender

Paranızın karşılığını aldığınızdan emin olmak için Bitdefender ve Sophos Home’u beş turda test edeceğiz.

Karşılaştırmamız özellikleri, fiyatlandırmayı, kullanım kolaylığını, korumayı ve müşteri hizmetlerini kapsayacaktır. Her tur için bir kazanan ilan edip bu hizmeti bir puanla ödüllendireceğiz. Ayrıca, her bölümden sonra akıl yürütmemizi hızlı bir şekilde açıklayacağız.

Genel şampiyon, toplamda üç veya daha fazla puana ilk ulaşacak ve sonunda nihai düşüncelerimizi hızlı bir şekilde özetleyeceğiz. Kararımızı vermek için kanıtlarla birlikte en iyi muhakememizi kullanacağız, ancak katılmıyorsanız, lütfen sonunda bir yorum bırakın.

1

Özellikleri

İyi bir antivirüs için sizi virüslere karşı korumaktan daha fazlası vardır. Fidye yazılımı gibi daha yeni, daha zararlı tehditler sizi riske atabilir ve antivirüsünüzün en kötülerine karşı korumak için doğru özelliklere sahip olduğuna güvenmeniz gerekir..

Pazarlama konuşmasını sıralamanıza yardımcı olmak için Bitdefender ve Sophos Home’un sunduğu özellikleri karşılaştıracağız.

bitdefender

Bitdefender belirli özellikler için ödeme yapmanıza rağmen, çoğu ürün planlarında standarttır. Bazı antivirüsler “sadece” antivirüslerdir, ancak Bitdefender cihazlarınız için daha geniş bir güvenlik paketi olmaya çalışır.

Alt planı bile Antivirus Plus, tipik bir virüsten daha fazlasını içerir, özellikle de Trend Micro Antivirus + gibi başka bir “temel” antivirüs seçeneğiyle karşılaştırdığınızda (Trend Micro Antivirus incelememize bakın).

Bitdefender-Özellikler

Kötü amaçlı yazılım koruması hala tüm aşamalarda çok katmanlı koruma ile birlikte orta aşamadadır. Jargonu göz ardı ederek, Bitdefender’ın sunduğu koruma üst düzeydir, çünkü daha sonra daha fazla konuşacağız.

Ayrıca, bir yazılım güvenlik açığı tarayıcısının yanı sıra ağınızın dışından gelen tehditleri engellemek için tasarlanmış web filtreleme araçlarına ve bir ağ tarayıcısına da sahipsiniz. Bir ağ güvenlik duvarı, Bitdefender Internet Security ve Total Security müşterileri için bu savunmaya katkıda bulunuyor.

Son derece saygın bir Bitdefender özelliği, web’de güvende kalmanıza yardımcı olan yalıtılmış web tarayıcısı Bitdefender Safepay’dır. Ekran klavyesi sayesinde en sevdiğiniz alışveriş sitelerinde güvenli bir şekilde oturum açmanıza ve hassas verilerinize müdahale edilmeden ödeme yapmanıza olanak tanır.

Bitdefender’ın kendi VPN hizmeti, sizi açık WiFi ağlarında korumak için Safepay’e dahildir. Günlük 200 MB veri sınırı ile birlikte gelir, bu nedenle temel web taramanızı şifreleyebilmenize rağmen, bir şeyleri aşırıya çekemezsiniz.

En iyi VPN sağlayıcıları veri limiti ve çok daha fazla seçeneği yoktur, bu nedenle Bitdefender’ı ExpressVPN gibi bir VPN hizmetiyle kullanmak isteyebilirsiniz (ExpressVPN incelememize bakın).

Web korumanızı daha da güçlendirmek için Bitdefender bir şifre yöneticisi ve web filtreleme eklentileri içerir. Şifre yöneticisi bir Dashlane değiştirme değil, ancak başlamak için iyi bir yönetici (Dashlane incelememize bakın).

Hırsızlığa karşı koruma, izleme ve casusluk önleme (web kamerası ve mikrofon engelleme özelliğiyle) ve dosyalarınız için koruma, sizi daha fazla korumaya yardımcı olur. Bitdefender’ın özellik listesi, bir resmi ihtiyaç duyabileceğiniz tek koruma olarak oluşturmaya çalıştığı için kapsamlıdır..

Sophos Seyahat

Sophos Home müşterileri, bir dolar bile ödemeye gerek kalmadan çok şey alıyor. Antivirüs korumasının yanı sıra, Sophos’un ücretsiz planı web izleme ve ebeveyn kontrollerini içerir ve ebeveynler için çekici bir seçimdir.

Sophos-Ev-Özellikler

Ayrıca, birden fazla cihazın güvenliğini ve korunmasını izlemenize yardımcı olmak için uzaktan yönetim araçlarıyla iş hattından özellikler ödünç alır. Bu, yerleştikten sonra daha fazla özellik kazanmak için yeni sürüme geçeceğiniz beklentisiyle sunulur.

Bunu göz önünde bulundurarak, en iyi özellikler ödeme yapan müşteriler içindir. Sophos, cihazınızı video izleme veya keylogging’den korumak için savunma sağlayan en iyi koruma olduğuna inanan bir başka güvenlik firmasıdır.. 

USB aygıtları taranır ve her aygıtın bilgisayarınıza erişebilmesi için kullanıcının açık onayını gerektirir. Bu, yine, kendi USB cihazlarınızın çoğuna güvenmenizi beklediğimiz için Sophos’un iş korumasına odaklanan başka bir crossover gibi hissettiriyor, ancak şikayet etmiyoruz.

Bitdefender’ın Safepay’i var, ancak Sophos’dan izole edilmiş bir tarayıcı yok. Ancak, çevrimiçi bankacılık işlemleri yaparken şüpheli kötü amaçlı yazılımları izleyen ve engelleyen “bankacılık koruması” vardır. Bunun Sophos Home’un standart korumasından farklı olup olmadığı belli değil.

Ancak, şüpheli kimlik avı veya güvenliği ihlal edilmiş diğer sitelere erişilmesini engelleyecek web filtreleme dahildir. Bu, çevrimiçi güvenliğinizi artırmanıza yardımcı olmalıdır.

Sophos’un teşvik etmek istediği büyük bir koruma alanı fidye yazılımı korumasıdır. Bu, en önemli dosyalarınıza ve klasörlerinize şüpheli erişimi izler ve durdurur, herhangi bir hasar meydana geldiğinde bunları geri yükler.

Birinci Tur Düşünceler

Ekstra özellikler ekstra koruma anlamına gelir ve Bitdefender bu konuda rakiplerinin çoğunun çok önünde. Sophos Home rekabet etmek için çok uğraşıyor, ancak özelliklerinin çoğu oldukça standart. 

Sophos hakkında göze çarpan bir şey yok, Bitdefender’ın izole taramadan hırsızlığa karşı korumaya kadar bol miktarda var, bu da Bitdefender’ı bu turun kazananı yapıyor.

Round: Bitdefender Antivirus için Özellikler Noktası

Bitdefender Antivirüs Logosu
Şirket logosu

2

Fiyat

Şu anda piyasadaki en iyi ücretsiz antivirüs yazılımı seçeneklerinden birini seçmeye karar vermedikçe ödeme yapmanız gerekecektir. Bir antivirüse yatırım yapmak size daha iyi koruma sağlayacaktır, ancak para için değer olmadıkça, ödeme yapmanın bir anlamı yoktur..

Bitdefender ve Sophos Home’un uygun fiyatlı seçenekler olup olmadığına karar vermenize yardımcı olmak için her iki antivirüs için fiyat planlarına bakacağız.

bitdefender

Bir dizi önemli kayıt indirimi sayesinde yeni müşteriler Bitdefender tarafından iyi karşılanmaktadır. Bitdefender’ın dört ürün planında yüzde 50’ye varan indirimler var.

Dört Bitdefender planının her biri, müşterinin kapsama süresini bir yıldan üç yıla veya cihaz sayısına göre değiştirebildiği farklı fiyatlandırmalara sahiptir..

En ucuz plan olan Antivirus Plus da dahil olan en az özelliğe sahip plan. Beklediğiniz gibi, kötü amaçlı yazılımlara karşı temel Bitdefender koruması ile geliyor, ancak siber saldırıları engellemek için bir güvenlik duvarı gibi atılan bazı bonuslar var.

Antivirus Plus Windows PC’ler içindir, ancak evde Microsoft’a bağlıysanız, bir ila 10 cihazı kapsayabilecek planlarla kapsama alanınızı değiştirebilirsiniz..

Çoğu kullanıcı Antivirus Plus’ı atlamak ve doğrudan Bitdefender özelliklerinin çoğunu içeren Bitdefender Internet Security’ye gitmek isteyecektir. Antivirus Plus gibi, aynı zamanda yalnızca Windows’dur, ancak daha ucuz alternatifine kıyasla yalnızca indirimli fiyattan yaklaşık 5 $ daha fazladır.

Internet Security, genç aileleri korumak için web kamerası ve mikrofon engelleme, dosya şifreleme ve ebeveyn blokları ile gizlilik korumasına odaklanır. Üç cihaz seçeneği indirimli tek plan olmasına rağmen, bir, beş ve 10 cihazı da koruyabilirsiniz.

Yılda ekstra 10 ABD doları karşılığında, beş veya 10 cihazı kapsayan Bitdefender Total Security ile Android için en iyi antivirüslerden biri olarak önerdiğimiz mobil korumayı kazanacaksınız. Ayrıca, PC’nizi hızlandırmanıza yardımcı olacak araçların yanı sıra Mac korumasının yanı sıra hırsızlığa karşı koruma da kazanacaksınız.

Büyük bir aileniz varsa, bunun yerine Bitdefender Aile Paketine bakmanız gerekir. Total Security ile sunulan tüm korumayla birlikte 15 cihaz için 60 $ ‘lık indirimli fiyatla birlikte gelir.

Sophos Seyahat

Bitdefender ile karşılaştırıldığında Sophos’un planlarını anlamak kolaydır. İki kategoriye ayrılırlar: ücretsiz ve ücretli.

Mac ve Windows müşterileri için özellikler farklılık gösterir, ancak fiyat planları aynıdır. Ücretsiz plan, zararlı web sitelerini engellemek için kötü amaçlı yazılım ve AI tehdidi algılama, uzaktan yönetim ve web filtreleme sunar.

Ücretsiz planla, üç cihazı (Mac veya Windows) güvenli hale getirebilir ve hesabınıza bağlayabilirsiniz. Ücretsiz müşteriler ayrıca 30 gün boyunca ücretsiz bir Sophos Home Premium denemesi kazanırlar..

Sophos Home Premium’un yıllık maliyeti 50 ABD dolarıdır ve 10 cihaz kapsamaktadır. Ücretsiz plana dahil edilen mütevazı özellikler, ekstra kötü amaçlı yazılım engelleme ve fidye yazılımlarını engellemek için şifreleme ve kimlik avı ve diğer tehlikeli web sitelerini engellemek için artırılmış web koruması ile yükseltildi..

Sophos Home Premium ayrıca web kameranızın, ekranınızın ve klavye girişinizin günlüğe kaydedilmesini önlemek için gizlilik engelleme seçenekleri sunar. Premium ayrıca hafta içi mesai saatlerinde müşteri desteği ile birlikte gelir.

Yuvarlak İki Düşünce

Bitdefender’ın fiyat planları pazar için ortalamadır, ancak yeni müşteriler için cömert indirimler, özellikle çok sayıda özellik ile daha rekabetçi hale getirir.

Bununla birlikte, Sophos Home’un 50 dolarlık basit ücreti göz ardı edilemez. Daha az özellik olmasına rağmen, fiyat planını göz ardı etmek zordur. Her iki tarafta da çok sayıda profesyonelin olduğu bu tur berabere bitiyor.

Tur: Fiyat Net kazanan yok, her ikisi için puan

Bitdefender Antivirüs Logosu
Şirket logosu

3

Kullanıcı dostu

Üstesinden gelmek için birçok özellik ve seçenekle, en iyi antivirüsler hem profesyoneller hem de yeni başlayanlar için kullanımı kolay olanlardır..

Kullanıcı dostu olma kritik öneme sahiptir, bu yüzden hem Bitdefender’ın hem de Sophos Home’un kurulumunun ve kullanımının ne kadar kolay olduğuna bakıyoruz.

bitdefender

Bitdefender’ın basit kurulumu başından sonuna kadar çalışmak için fazla çaba gerektirmez ve 10 dakika içinde tamamlanması gerekir. Bitdefender istemcisi, özelliklere ve diğer ayarlara kolayca erişmenizi sağlayan bir yan panel ile modern ve açıkça düzenlenmiştir.

Bitdefender-Client

İlk kontrol paneli, hızlı tarama gibi normal özelliklerinize erişmenizi kolaylaştırır. Bu alan, Safepay gibi düzenli olarak kullanabileceğiniz diğer özellikleri eklemek için özelleştirilebilir.

Yan panel, gizlilik ve koruma menüleri ile diğer özelliklerinize erişmenizi sağlar. “Koruma” bölümü, örneğin güvenlik duvarı ve yazılım güvenlik açığı tarayıcınıza hızlı bir şekilde erişmenizi sağlar.

Ek desteğe ihtiyacınız varsa, Bitdefender görev çubuğu uyarılarıyla daha iyi güvenlik alışkanlıklarını teşvik etmeye çalışır. Örneğin, Bitdefender, belirli alışveriş sitelerine eriştiğinizde Safepay’i kullanmanız konusunda sizi uyaracaktır.

Bitdefender ayrıca belirli ortamlarda Bitdefender ayarlarınızı özelleştirmek için kullanıcı profilleri sunar. Örneğin, Bitdefender’ın görev çubuğu uyarılarının oyun oynarken sessize alınmasını veya açık bir Kablosuz ağdayken daha sert güvenlik duvarı kurallarının kullanılmasını isteyebilirsiniz..

Yan menüden erişilen “ayarlar” alanının kullanımı açıktır ve olağandışı ayarları açıklamak için her alanın üstünde ek destek ipuçları bulunmaktadır.

Kullanım kolaylığı, genel Bitdefender kullanıcı deneyiminde kullanıcı seçimi ile birleştirilmiştir. Bitdefender istemcisi neredeyse rakipsizdir, sadece Avira gibi üst düzey sağlayıcıların kullanıcı dostu olduğunu kanıtlamaktadır (Avira incelememize bakın).

Sophos Seyahat

Sophos Home’u kurmak basittir ve kullanıcıdan çok az etkileşim gerektirir. Tamamlandığında, Sophos Home PC’nizin ilk taramasına başlayacak.

Sophos-Ev-Client

Sophos Home, şimdiye kadar gördüğümüz en basitlerden biri olan temiz ve basit bir arayüze sahip. Yeni kullanıcıları korkutmamalı, ancak bazı şikayetlerimiz var.

İstemcideki metnin çözünürlüğü zayıftır ve bazı yerlerde, özellikle ana düğmelerin altındaki açıklamaları okumak zordur. Eğer zayıf görüşünüz varsa, bu sizi dezavantajlı duruma düşürür. Bununla birlikte, Sophos Home genel incelememizden bu yana tasarımda genel olarak iyileşti. 

İstemcinin kullanıcılar için daha fazla seçeneği vardır, ancak değişikliklerin çoğu cilt derinliğindedir. Sophos Home hala ana sistem sürücünüzü derinlemesine tarayabilir. Tek tek dosyaları veya klasörleri taramak mümkündür, ancak bunu Windows Dosya Gezgini’nde yapmanız gerekir ve bu hiçbir zaman kullanıcılar için netleştirilmez.

Yalnızca “bilgisayarı tara” düğmesi istemci içinde her şeyi yapar. Geri kalanı Sophos’un tarayıcınızda açılan web yönetim aracına bağlantılar.

Sophos-Ev-Site Ayarları

Çevrimiçi arayüz, ana müşteri gibi, modern bir arayüzle kullanımı açıktır. 

Web ayarları sayfasında yüklenen ve diğer Sophos Home aygıtlarını ekleyen belirli özellikleri devre dışı bırakabilir veya etkinleştirebilirsiniz. Kafa karıştırıcı değil ve çoğu özelliğin kısa ve yararlı bir açıklaması var. 

Gerçekten yenilikçi antivirüsler nadirdir, Webroot SecureAnywhere gibi bulut çözümleri en çok aklımızdadır (Webroot SecureAnywhere incelememize bakın). Sophos Home’un çevrimiçi arayüzü ile farklı bir şey sunması iyidir, ancak yeni kullanıcılar için kafa karıştırıcı olabilir.

Yuvarlak Üç Düşünce

Bitdefender, en iyi antivirüslerden biridir ve inovasyonun mükemmel bir kullanıcı deneyiminden uzaklaşmasına gerek olmadığını gösterir. 

Sophos Home aynı noktayı kanıtlıyor, ancak iyi bir şekilde değil. İstemcideki değişiklikler okumayı zayıflattı ve (sınırlı) yapılandırmanın çoğunu çevrimiçi olarak değiştirerek, sabit bir internet bağlantısı olmayan kullanıcılar dezavantajlı bırakılıyor.

Round: Bitdefender Antivirus için Kullanıcı Dostu Nokta

Bitdefender Antivirüs Logosu
Şirket logosu

4

Koruma

Virüsten koruma yazılımına bakarken önemli olan bir şey var: koruma. Antivirüsünüz sizi koruyamazsa, risk altındasınız.

İçiniz rahat olsun diye, Bitdefender ve Sophos Home’un koruma kalitesini değerlendirmek için üç bağımsız güvenlik laboratuvarından elde edilen bulguları kullanıyoruz. 

bitdefender

İlk laboratuvarımız AV-Test, Temmuz-Ağustos aylarında güçlü bulgular bildirdi. 2019 testleri. Bitdefender, koruma ve sistem performansı için 6 üzerinden 6 puanla tam not aldı. Koruma puanları neredeyse yüzde 100 etkiliydi ve Ağustos ayında sadece yüzde 0,05’lik bir düşüş oldu.

Bitdefender-AVTest-June19

AV Comparatives’de Bitdefender bu olağanüstü temaya yüzde 99,9 başarı oranıyla devam etti. 752 kötü amaçlı yazılım örneğinden 751 tanesi engellenerek AV Comparatives’in en yüksek Advanced + ödülünü kazandı.

Bitdefender, Nisan 2019’da AV Comparatives’in performans testi sırasında da aynı ödülü aldı ve Bitdefender ile Sophos Home: 2020’de Viral Antivirüs Savaşı’nı eşleştirdi (Bitdefender ile Kaspersky karşılaştırmamıza ve ayrı Kaspersky Anti-Virüs incelememize bakın).

MRG-Effitas’ın 2. Çeyrek 2019 kötü amaçlı yazılım testinden sürpriz olmadı. 398 örnekten 398’in tümü testler sırasında Bitdefender tarafından bloke edildi. Bu, Bitdefender’ı 2020’de Bitdefender vs Sophos Home: Viral Antivirüs Savaşı ile aynı kategoriye koydu (F-Secure Antivirus incelememize bakın).

Sophos Seyahat

Sophos, Bitdefender’ın AV-Test puanını Temmuz-Ağustos ayına göre yüzde 100 gibi mükemmel bir skorla geçmeyi başardı. Bununla birlikte, bu Sophos’un iş ürünü Endpoint Security’yi test etmekten oldu. Sophos Home test edilmedi, ancak koruma muhtemelen aynı olacak.

Sophos koruma için 6 üzerinden 6 elde etmesine rağmen, sektör ortalamasına karşı daha yavaş performans nedeniyle 5,5 ile performans için daha düşük puan aldı..

Sophos-Ev-AVTest-August2019

AV-Comparatives, Kasım 2016’dan bu yana Sophos Home’u test etmedi. Ne yazık ki, Sophos’un bu test sırasında antivirüs için endişe verici derecede zayıf bir yüzde 96 başarı oranı vardı ve 1.868 örnekten 70’i başarısız oldu.

MRG-Effitas, Sophos’u da test etti, ancak yalnızca sunduğu iş korumasını test etti. 2019 ikinci çeyrek testi, Sophos’un sofistike kötü amaçlı yazılım davranış testleri nedeniyle yüzde 94,52 oranında ve yüzde 5,48 oranında engellenerek yüzde 100 başarı oranı gösterdi..

Daha önceki Sophos Home incelememizde Sophos’un korumasını daha kapsamlı testler yaptık.

Yuvarlak Dört Düşünce

Bitdefender, çok az diğer antivirüsün eşleşebileceği altın standart koruması sunuyor ve karttaki neredeyse mükemmel puanlarla.

İş korumasına odaklanan Sophos, daha sınırlı test puanlarına sahiptir. Hangi skorlar mevcut karışık sonuçlar gösterir, ancak daha yeni testlerde skorlar çoğunlukla yüksektir. Bununla birlikte, Bitdefender’ın korumasının daha tutarlı olduğu kanıtlandı.

Round: Bitdefender Antivirus için Koruma Noktası

Bitdefender Antivirüs Logosu
Şirket logosu

5

Destek

İyi müşteri desteği sadece iyi bir iş değildir. Virüsten koruma sağlayıcıları için, müşterilerin kendilerini düzeltemeyecekleri bir sorunla karşılaştıklarında yardım isteyebileceklerine veya mesaj gönderebileceklerine inanmaları gerekir..

Son bölümümüz için, hem Bitdefender’ın hem de Sophos’un müşterilere sunduğu müşteri desteğine bakacağız.

bitdefender

Küresel destek yöntemlerine sahip küresel bir şirket olan Bitdefender, müşterileri için ülkelerine veya dillerine bakılmaksızın geniş bir dizi destek yöntemine sahiptir. Başlangıç ​​olarak, Bitdefender Bitdefender vs Sophos Home: Farklı kıtalarda 2020 sayısında bir Viral Antivirüs Savaşı sunuyor.

Bitdefender-Site Destek

Telefon desteği, canlı sohbet veya e-posta biletlemesi ile 7/24 destek ile tamamlanmaktadır. Desteğiniz acil değilse, Bitdefender müşterilerinin ve personelinin birkaç saat içinde cevap vereceği topluluk forumuna sorular gönderebilirsiniz.

Forum aktiftir ve İngilizce olmayan müşteriler için dile özgü forumların yanı sıra farklı Bitdefender ürünleri için ayrı bölümlere sahiptir..

Ayrıca, belirli görevleri nasıl gerçekleştireceğinizi veya genel sorunları nasıl çözeceğinizi açıklayan basit nasıl yapılır kılavuzlarıyla birlikte bir bilgi bankası da sunulmaktadır. Kılavuzların bazıları video desteği ile birlikte gelirken, çoğu adımların açıklanmasına yardımcı olacak resimler sunar.

Sophos Seyahat

Premium müşteriler mesai saatleri içinde sabah 8’den akşam 8’e kadar yardım için Sophos’a başvurabilir. EST, Pazartesi-Cuma. Bölgesel ve uluslararası Bitdefender vs Sophos Home: 2020’de canlı sohbet ve bilet desteğiyle birlikte 2020’de bir Viral Antivirüs Savaşı var.

Sophos-Ev-Site Destek

Sophos ücretsiz müşteriler için çok şey sunarken, destek bunlardan biri değil. Sophos Premium’un ücretsiz deneme süresi sona erdiğinde, Sophos Home’un ücretsiz kullanıcılarının Sophos bilgi tabanının ötesinde, yazılımı yükleme ve kullanma kılavuzlarını içeren resmi bir desteği yoktur..

Makaleler ayrıntılı ve açıktır, ancak (çoğunlukla) basit konuların ötesine geçmezler. Karmaşık bir şeyle ilgili yardıma ihtiyacınız varsa, doğrudan Sophos’a ulaşmanız gerekir.

Müşterilerin soruları ve yardım taleplerini tweetleyebilecekleri resmi bir Twitter destek hesabı da var.

Beşinci Tur Düşünceler

Hem Bitdefender hem de Sophos müşterileri iyi donanımlı destek alır. Hem telefon ve sohbet desteği hem de müşterilerin bakması için bir bilgi tabanı sunar. 

Ancak, 7 gün 24 saat destek, daha iyi bir bilgi tabanı ve müşterilerin soru sorabileceği bir topluluk forumu ile Bitdefender’ın teklifi biraz daha güçlü.

Round: Bitdefender Antivirus için Destek Noktası

Bitdefender Antivirüs Logosu
Şirket logosu

6

Son düşünceler

Sophos Home, genel olarak iş korumasına daha fazla odaklanan bir güvenlik firmasından. Uzaktan yönetim gibi içerdiği özelliklerin çoğu bunu yansıtır. Sorun olabilecek basit bir müşteri ile birlikte gelir; basitlik çok ileri gidiyor.

Bitdefender ise rakiplerinden daha fazlasını sunduğu için en iyi antivirüslerden biridir. Daha fazla özellik, daha fazla destek ve daha iyi koruma, Bitdefender ürünlerini maliyetlerine değer kılar. 

Kazanan: Bitdefender

Sophos aynı özellik setini sunmayabilir, ancak uygun fiyatlı bir alternatif olarak kalır. En iyi ihtimalle, AVG incelememiz göstereceği için AVG gibi diğer en iyi ücretsiz antivirüslere karşı iyi rekabet ediyor.

Bitdefender hala en iyi tavsiyemiz, ancak orada tek sağlayıcı değil. Diğer büyük isimlerin nasıl karşılaştırıldığını görmek için diğer antivirüs incelemelerimize göz atın.

Sophos Home hayranı mısınız? Aşağıdaki yorumlar bölümünde düşüncelerinizin neler olduğunu bize bildirmekten korkmayın. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map