Bitdefender vs Norton Antivirus: 2020’de Virüsleri Parçalamak

Cloudde.net’te Bitdefender’ın büyük hayranlarıyız. Piyasadaki en iyi antivirüs yazılımına baktığımızda ilk sırada yer aldı. Bitdefender, Bitdefender ve Kaspersky Anti-Virus karşılaştırmamızda büyük bir antivirüs adı oluşturdu. Bu makalede, virüsten koruma yazılımının en eski örneklerinden biri olan Norton Antivirus ile karşılaştırıyoruz.


Her ikisinin de iyi olmasını bekliyoruz, ancak Norton Antivirus’un beş turda Bitdefender ile nasıl karşılaştırıldığını göreceğiz. Kazandığımızı beyan etmeden önce antivirüs devlerinin özelliklerini, fiyatlandırma paketlerini, kullanım kolaylığını, korumayı ve müşteri desteğini karşılaştıracağız.

Bu Bitdefender ve Norton Antivirus karşılaştırmasını okumadan önce, her yazılımın tam bir resmini görmek için Bitdefender Antivirus incelememize ve Norton Antivirus incelememize göz atın..

Dövüş Kurmak: Bitdefender ve Norton Antivirus

Bitdefender en iyi antivirüsümüz, Norton ise en güvenli antivirüs yazılımı kısa listemizi yapıyor. Her ikisiyle de güvende olacaksınız, ancak bu karşılaştırma kendiniz karar vermenize yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Önce temel kuralları inceleyelim.

Belirtildiği gibi, özelliklerden müşteri desteğine kadar beş kategoriye bakıyoruz. Her tur bir kazanır ve ilk ile üç puan karşılaştırmayı genel olarak kazanır. 

Duruşlarımızı tam olarak görmek için bölümlerin tamamını okumanızı öneririz. Bazı durumlarda, sizin için en iyi seçim koşullarınıza bağlı olacaktır.

1

Özellikleri

Norton Antivirus ve Bitdefender piyasaya sürüldüğünden beri antivirüs endüstrisi değişti. Antivirüs yazılımı geliştiricileri için zorluk, kötü amaçlı yazılımları ve diğer siber suçları yakalamak ve önlemek için yeni özellikler ve yöntemler ile oyunun önünde kalmaktır. 

Bitdefender ve Norton Antivirus’ün müşterilerine hangi özellikleri sunduğuna bir göz atalım.

bitdefender

En pahalı paketini ödemeden Bitdefender’dan fazla bir şey almayacaksınız. Neyse ki, 30 günlük bir deneme sizin için hangi paketin en iyi olduğunu belirlemek için yeterli zaman vermelidir..

Bitdefender-Özellikler

Bitdefender Total Security ile en iyi korumayı elde edersiniz. Birden fazla cihaz için kapsama alanı olan hepsi bir arada bir ürün. Bitdefender, Android için en iyi antivirüs listemizde üst sıralarda yer alıyor, ancak iOS ve macOS cihazlarını da iyi koruyor.

Herkese açık WiFi’nin tehlikelerine çok aşinayız, bu yüzden Bitdefender günde 200 MB sınırıyla sınırlı bir sanal özel ağ hizmeti sunuyor. Üst düzey bir çözüm değildir, bu yüzden bir VPN peşinde olursanız, bunun yerine ExpressVPN’e bakın (ExpressVPN incelememizi okuyun).

Güvenli göz atma konusunda endişeleriniz varsa, Bitdefender Safepay, çevrimiçi bankacılık veya alışveriş gibi hassas web ziyaretleriniz için güvenli bir sanal alan sağlar. Safepay’ı kullanmazsanız, Bitdefender’ın sizi riske atabileceğine inandığı bir sayfayı her ziyaret ettiğinizde size bildirilir.. 

Normal tarayıcınız ve Safepay ile entegre olan bir şifre yöneticisi de dahildir. İyi bir teklif, ancak LastPass gibi daha fazla özelliğe sahip bir şey için en iyi şifre yöneticisi listemize bakmak isteyebilirsiniz (LastPass incelememizi okuyun).

Bir ağ güvenlik duvarının yanı sıra ücretsiz olanlar hariç tüm Bitdefender paketleriyle fidye yazılımı koruması da alırsınız. Bitdefender Total Security, güvenli dosya parçalamadan web kamerası korumasına kadar bahsedilecek neredeyse çok fazla özellik sunuyor.

Sonuç olarak, Bitdefender antivirüs incelemeleri listemizdeki seçenekler arasından en fazla özelliği sunar. Belirli bir paket için hangi özelliklerin mevcut olduğunu bulmak zor olabilir, ancak bunun dışında şikayet edecek çok az şeyimiz var.

Norton virüs koruyucu

Dört ana Norton paketi vardır. Bitdefender gibi, hepsinde bazı temel özellikler var, ancak genel olarak listede daha az özellik var. 

Norton İstemcisiVerileri Güvenlik

Her paket, fidye yazılımlarına ve casus yazılımlara karşı savunmanın yanı sıra yedeklemeler için bulut depolama alanına sahip tam bir kötü amaçlı yazılım koruması setiyle birlikte gelir. Ayrıca bir ağ güvenlik duvarı ve şifre yöneticisi de alırsınız.

Şifre yöneticisi, Dashlane (Dashlane incelememizi okuyun) gibi tam teşekküllü bir teklif için ayağa kalkmaz, ancak sıradan bir kullanıcı için işi yapar.

Norton 360 paket aboneleri güvenli tarama için Norton Secure VPN’ye erişebilir (Norton Secure VPN incelememizi okuyun). Windows için en iyi VPN kısa listemizde gördüğünüz tür VPN özelliklerinden yoksundur, ancak güzel bir ekstradır. Ayrıca web kamerası koruması da elde edersiniz.

Daha fazla özellik istiyorsanız, daha pahalı paketlerden birine yükseltmeniz gerekir. Örneğin, web trafiğini ve uygulama indirmelerini izleme araçlarıyla çocuklarınızı korumaya yardımcı olacak ebeveyn kontrolü özellikleri kazanırsınız.

Norton paketlerinde özelliklerin dağılımı, beklediğiniz gibi daha pahalı olanlara göre ağırlıklandırılır, ancak Antivirus Plus ve 360 ​​Standard aboneliklerinde kullanışlı olması için yeterli.

Birinci Tur Düşünceler

Norton Antivirus ve Bitdefender arasında birçok benzerlik var. Norton Antivirus, paketleri için birçok eklenti sunar, ancak VPN ve LifeLock kimlik koruması gibi birçoğu ek programlar ve karmaşıklık içerir.

Güvenlik özellikleri söz konusu olduğunda, Norton Antivirus daha basittir. Şifre yöneticisi ve web kamerası koruması gibi çoğu özellik, ek çekirdek özellikler de sunan Bitdefender ile eşleştirilir..

Bitdefender bu raundu kazanır, ancak Norton Antivirus, Bitdefender’ın sağlamadığı kimlik koruması gibi güvenlik ekstraları sunmak için iyi bir performans gösterir.

Round: Bitdefender Antivirus için Özellikler Noktası

Bitdefender Antivirüs Logosu
Norton Güvenlik Logosu

2

Fiyat

Sunulan abonelik planları hakkında konuştuk. Her iki virüsten koruma sağlayıcısı, daha fazla özellik içeren bir şeye göndermeden önce kullanıcılarını kancalamak için temel paketler sunar.

Bir Norton Antivirus veya Bitdefender aboneliği ile paranız için ne elde ettiğinize bakalım.

bitdefender

Bitdefender’da sunulan dört paket var, ancak birden fazla cihaz için destek arıyorsanız daha fazla harcama yapmanız gerekecek. İyi haber şu ki, yeni kullanıcılar için büyük indirimler var.

En ucuz paket olan Antivirus Plus, indirimli fiyatla üç adede kadar Windows PC desteğiyle yıllık yaklaşık 30 $ ‘dır. Daha yüksek veya daha düşük sayıda PC, tüm fiyattan ücret alındığı anlamına gelir. Bu olağandışıdır, ancak yalnızca birkaç Windows bilgisayarınız varsa kabul edilebilir.

Orta seviye bir paket olan Internet Security de Windows ile sınırlıdır ve benzer bir üç cihaz indirimine sahiptir. WiFi tarayıcı, ebeveyn kontrolleri ve ağ güvenlik duvarı gibi özellikler de elde edersiniz.

Mobil ve macOS kullanıcılarının, Bitdefender’ın en pahalı paketi Total Security’ye yatırım yapması gerekecek. Yine de Bitdefender, koruma sayesinde Mac için en iyi antivirüsümüzdür. İndirimli fiyat yalnızca üç cihaz aboneliklerinde Total Security için kullanılabilir.

Ailenizi 15 cihazı destekleyen Bitdefender Aile Planı ile de koruyabilirsiniz. Diğer indirimlerden farklı olarak, yüzde 54 indirimi yıllık planlardaki 15 cihaza da uygulanır; bir yıl için 54,99 $ ‘dan üç için 174,99 $.

İlk kez abone olanların ve yenilenenlerin bir Bitdefender aboneliğinden beklemek için olumlu bir şeyleri var. Birden fazla cihaz desteğinden en iyi şekilde yararlanmak için Total Security veya Family Plan için ödeme yapmanız gerekecektir, ancak Antivirus Plus ve Internet Security iyi bütçe seçenekleridir. 

Ağır indirimlerle herhangi bir Bitdefender paketine üç yıla kadar abone olabilirsiniz. Hangi paketi denemek isterseniz isteyin, önce Bitdefender’ın 30 günlük Toplam Güvenlik deneme süresinden yararlanmalısınız..

Norton virüs koruyucu

İlk Norton Antivirus aboneleri için indirimler var, ancak Bitdefender tarafından sunulanlar kadar cömert değiller.

Antivirus Plus olarak da adlandırılan en temel Norton Antivirus planı yılda yaklaşık 60 $ ‘dır. İlk kez abone olanlara yüzde 20 indirim uygulayarak maliyeti yaklaşık 50 ABD Doları’na düşürür. Yine de çıplak kemikler paketi.

Standart kötü amaçlı yazılım koruması, ağ güvenlik duvarı, şifre yöneticisi ve 2 GB bulut depolama alanına sahip bir PC veya Mac ile sınırlısınız. Tek bir cihazı korumak için neredeyse 60 $, Bitdefender veya Avast gibi başka bir sağlayıcıya kıyasla zayıf bir değerdir (Avast Pro incelememizi okuyun).

Norton Antivirus’un sonraki iki planı olan 360 Standard ve 360 ​​Deluxe, kemiklerinde daha fazla ete sahip. Yıllık 49,99 ABD doları ve 59,99 ABD doları tutarında, web kamerası koruması ve VPN erişimi dahil, beklediğiniz Norton özelliklerinin çoğunu elde edersiniz.

Antivirus Plus gibi 360 Standard yalnızca bir cihazı korur, ancak bir mobil cihazı da korumanıza izin verir. Birden fazla cihazı korumak istiyorsanız 360 Deluxe’e ihtiyacınız olacak. PC’ler, Mac’ler ve mobil cihazlar da dahil olmak üzere beş adede kadar destekler. Ayrıca bulut depolama alanınızı 50 GB’a çıkarır.

En pahalı planlardan biri olan LifeLock Select özellikli Norton 360, kimlik hırsızlığına karşı koruma ve 100 GB’a kadar bulut yedekleme depolaması ve 360 ​​Deluxe ile elde edeceğiniz tüm özellikler ekler.

Sınırsız destek ve en yüksek düzeyde kimlik hırsızlığı koruması elde etmek için LifeLock Unlimited Plus ile Norton 360 için yılda 299,99 $ ödemeniz gerekir. Avira Prime ile benzer sınırsız cihaz korumasını yarı fiyatından daha düşük bir fiyata alabilirsiniz (Avira incelememizi okuyun).

Norton Antivirus için promosyon fiyatları uygundur, ancak en iyi değeri elde etmek için daha yüksek düzeyli paketlerden birini ödemeniz gerekir..

Yuvarlak İki Düşünce

Paranızın karşılığı sizin için en önemli şeyse, Norton Antivirus yerine Bitdefender’ı seçersiniz. Her iki şirket de mobil cihazlar ve birden fazla cihaz için ekstra ödeme yapmanızı sağlar, ancak Bitdefender ile daha az parayla daha fazla özelliğe erişebilirsiniz. 

Round: Bitdefender Antivirus için Fiyat Noktası

Bitdefender Antivirüs Logosu
Norton Güvenlik Logosu

3

Kullanıcı dostu

En iyi antivirüs türü, makinenizi rahatsız etmeyen veya yavaşlatan ve kullanımı zor olmayan türdür. Bu yüzden bir antivirüsün kullanıcı dostu olup olmadığına yakından bakıyoruz.

Bu turda, hangisinin en iyisi olduğuna karar vermek için Bitdefender ve Norton Antivirus’ün kullanım kolaylığını değerlendireceğiz.

bitdefender 

Bitdefender’ı yüklemek ağrısızdır, birkaç adım ve yolda çok fazla açıklama yapılmıştır. Müşteri, özelliklerinin çoğunu kullanıcılara açıklamada temiz, basit ve etkilidir. Gösterge tablosu, hızlı taramalardan Safepay’i açmaya kadar birçok ayar ve özelliği erişebilmeniz için “hızlı işlemler” olarak sunar.

Bir sorun varsa, Bitdefender kenar çubuğu açılır pencereleri ve uyarıları ile sizi bilgilendirir. Yapmanız gerekenler ve tek tıklamayla düzeltmeler hakkında bilgi sunar.

Çoğu kullanıcının hızlı işlemler kontrol panelinden hareket etmesine gerek yoktur, ancak Bitdefender korumanızı mikro yapılandırmak için yan menüden diğer ayarlarınıza ve özelliklerinize erişebilirsiniz.

Sonuç olarak, Bitdefender sıradan kullanıcılar için basitlik ve profesyoneller için daha gelişmiş ayarlar sunuyor. Gördüğümüz en iyi virüsten koruma istemcilerinden biridir ve kullanıcı dostu olma oranı yüksektir.

Norton virüs koruyucu

Norton işleri de zorlaştırmaz. Kurulum Bitdefender ile eşit seviyede. Sizin için çoğu işlemi gerçekleştiren şık, ancak bir hesap kaydetmeniz gerekecek.

Norton İstemcisiVerileri Performans

Temiz görünümlü bir istemci, kullanıcılara tarama, yapılandırma, performans ve şifre yöneticiniz ve güvenlik uzantıları gibi diğer özelliklerle sekmeler arasında geçiş yapma seçeneği sunar. Uzantılar harika değil – hafifçe koymak için yavaş ve hantallar – ancak varsayılan olarak devre dışı bırakılmışlar.

Hoş bir dokunuş, Norton Antivirus’ün “performans” sekmesindeki CPU kullanım izlemesidir. Tarihsel olarak, Norton Antivirus bir kaynak domuzu olarak görülüyordu ve bu özellik bu itibarı ortadan kaldırmak için bir yol gidiyor.

Sonuç olarak, Norton’un kullanımı kolaydır, kurulumu kolaydır ve sistem kullanımınız üzerinde büyük bir etkisi yoktur.

Yuvarlak Üç Düşünce

Norton Antivirus ve Bitdefender, piyasadaki en tanınmış markalardan ikisi. Hedef pazarlarının basitlik ve verimlilik beklediğini bilmemek için çok uzun zamandır varlar.

Her ikisi de bunu sunuyor, ancak Bitdefender bireysel özelliklerin mikro yönetimini çok daha kolay hale getiriyor. Bu turda bir beraberlik. Aralarında her iki şekilde de aramak için yeterli değil.

Tur: Kullanıcı Dostu Net kazanan yok, her ikisi için puan

Bitdefender Antivirüs Logosu
Norton Güvenlik Logosu

4

Koruma

Sizi koruyamazsa virüsten koruma yazılımı yüklemenin bir anlamı yoktur. En iyi korumayı aldığınızdan emin olmak için, Bitdefender ve Norton Antivirus’un üç test laboratuarının en kötü tehditlerine karşı ne kadar iyi performans gösterdiğine bakacağız.

bitdefender

AV-Test’te Bitdefender, Mart ve Nisan 2019’da kötü amaçlı yazılım savunma testinde yüzde 99,3 puan aldı..

Performans açısından, Bitdefender daha iyi skor elde etti ve ortalama yüzde 19’luk oranla sadece yüzde 14’lük bir yavaşlama gösterdi. Genel olarak AV-Test, Bitdefender’a beklentilerimize uyan mükemmel bir puan daha verdi. Bitdefender bir kaynak domuzu değil.

AV-Comparatives testinde benzer sonuçlar vardı. Şubat ve Mayıs 2019 arasında iki yanlış pozitif kaydedilmiş olmasına rağmen, Bitdefender yüzde 99,9 koruma oranı için 751 tehdidi engelledi. AV-Comparatives ayrıca Nisan 2019 testinde Bitdefender’a en yüksek Advanced + derecesini verdi.

Bitdefender’ı test eden üçüncü laboratuvar olan MRG Effitas, antivirüs yazılımına 2019’un ilk çeyrek testinde Seviye 1 Sertifikalı bir puan verdi. 339 örnek büyüklüğünden tam spektrum testlerinde yüzde 100 geçiş oranına sahipti, yani her tehdidi yanlış pozitifler olmadan yakaladı.

Norton virüs koruyucu

AV-Test’in Mart ve Nisan 2019 testleri, Norton Antivirus için kötü amaçlı yazılım tehditlerine karşı yüzde 99,3 oranında aynı koruma puanı gösterdi. Ayrıca Bitdefender’ın performans puanıyla eşleşti, ancak testte daha yavaş olduğu kanıtlandı. Performans puanı düşse de, kötü amaçlı yazılım koruması mükemmel.

Norton-AVTest

Aynı resim, Şubat-Mayıs 2019 arasında AV-Comparatives’in koruma testinde görülemiyor. Önemli bir 21 yanlış pozitif rapor etti, ancak tehditlerin yüzde 99,6’sını otomatik olarak engelledi. Yanlış pozitiflerin miktarı genel olarak Norton Antivirus için Gelişmiş derece ile sonuçlandı.

MRG Effitas’ta, Norton Antivirus (Symantec olarak derecelendirildi) 2019’un ilk çeyrek testlerinde eşleşen bir Seviye 1 sertifikası aldı. Tam spektrum testleri, Bitdefender’lardan daha iyiydi, tehditlerin yüzde 100’ü otomatik olarak tespit edildi ve engellendi. Her test kategorisinde, Norton Antivirus yüzde 100 puan aldı.

Yuvarlak Dört Düşünce

Bu iki virüsten koruma santrali arasında fazla bir şey yok. Norton Antivirus için AV-Comparatives tarafından kaydedilen yanlış pozitiflerin sayısı endişe vericidir, ancak bu norm yerine bir aykırı gibi görünmektedir.

Bununla birlikte, Norton Antivirus için tahtada eşleşen veya biraz daha düşük puanlarla, onu gönderiye gönderen Bitdefender. Dedi ki, yakın bir tıraş. Hangi virüsten koruma programını seçerseniz seçin iyi korunursunuz.

Round: Bitdefender Antivirus için Koruma Noktası

Bitdefender Antivirüs Logosu
Norton Güvenlik Logosu

5

Destek

Çözemediğiniz bir kötü amaçlı yazılım tehdidi ile karşı karşıyaysanız, size verilen uzman tavsiyesine geri dönmeyi beklersiniz. Bu amaçla, bu turda Bitdefender veya Norton Antivirus’ten alacağınız desteği test edeceğiz.

bitdefender

Bitdefender, görmek istediğimiz her iletişim yoluna sahiptir. Sorunlarınızla konuşmayı tercih ediyorsanız, 16 ülkede telefonda müşteri desteğiyle konuşabilirsiniz.. 

Ayrıca canlı sohbet, e-posta, bir forum ve nasıl yapılır kılavuzları ve soruları içeren bir bilgi tabanı da var. Forum, Bitdefender teknik destek ajanları ve katılımcı müşteriler tarafından aktif ve görevlidir..

Yanıtları hızlı bir şekilde, genellikle birkaç saat içinde bekleyebilirsiniz. Forum gönderileri ürüne göre ayrılır ve farklı dillerde mevcuttur. Bitdefender’ın desteği müşteriler için 7/24 de mevcuttur.

Norton virüs koruyucu

Norton Antivirus’ün sahibi olan Symantec, müşteriler için telefon ve canlı sohbet desteği sunar ve Bitdefender gibi, bir destek forumu, video nasıl yapılır kılavuzları ve bir bilgi tabanı da sağlar.

Norton-Site Destek

Norton Antivirus bilgi tabanı iyi organize edilmiş ve farklı ürünler için kategorilere ayrılmıştır. Belirli sorunları veya soruları arayabilir ve aradığınızı bulamazsanız, her sayfanın alt kısmından diğer yardım yollarına gidebilirsiniz..

Makaleler, sorunları düzeltmek veya dosyalarınızı yedekleme veya aboneliğinizi değiştirme gibi işlemleri gerçekleştirmek için izlenmesi kolay adımlarla ayrıntılıdır..

Forumda gezinmek en kolay yol değildir, ancak bilgi tabanı size fazla bir şey sunmuyorsa arayabileceğiniz uzun bir yayın arşiviyle doludur. Başarısız olursa, Norton’un 7/24 telefonu ve canlı sohbet desteği ilk arama noktanız olmalıdır.

Beşinci Tur Düşünceler

Bitdefender ve Norton Antivirus’ten müşteri desteği mükemmel. Her ikisi de birçok destek seçeneği sunar.

Bitdefender çok daha temiz ve basit bir web sitesine sahip ve bu nedenle kazanıyor. Forum daha modern ve aranması daha kolay ve bilgi tabanı ayrıntılı ve net.

Round: Bitdefender Antivirus için Destek Noktası

Bitdefender Antivirüs Logosu
Norton Güvenlik Logosu

6

Son düşünceler

Bitdefender ve Norton Antivirus arasında birçok benzerlik var, ancak karşılaştırmamızdan Bitdefender’ın tüketiciler için en iyi seçim olduğu açık..

Kazanan: bitdefender

Bu, Norton Antivirus ile ilgili özellikle yanlış bir şey olduğu anlamına gelmez. Antivirüs dünyasında uzun bir soyağacı var ve koruma puanlarımızın gösterdiği gibi, kitinizi korumak iyi bir iş çıkarıyor. 

Değer açısından, Bitdefender paranız için daha fazla patlama sunuyor. Daha ucuz bir fiyata daha fazla özellik elde edersiniz. Diğer karşılaştırmalarımızdan bazılarına bakmak isterseniz, virüsten koruma arşivimizi ziyaret edin.

Norton Antivirus üzerinden Bitdefender’ı seçer misiniz, yoksa başka bir seçim yapar mısınız? Aşağıdaki yorumlarda düşüncelerinizi bize bırakın. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me