Bitdefender ve Malwarebytes: 2020’de Kafa Kafaya

Bitdefender ve Malwarebytes antivirüs pazarında en çok tanınan ürünlerden ikisi. Her ikisi de çok çeşitli özelliklere ve rekabetçi fiyatlandırmaya sahiptir ve araştırmalarına yatırım yaparlar, bu yüzden ürünleri çok iyi sayılır. Farklılıkları var, özellikle de bilgisayarınızı ne kadar iyi koruyacakları konusunda.


Bu Bitdefender ve Malwarebytes karşılaştırmasında, hangisinin daha iyi bir seçenek olduğuna karar vermenize yardımcı olmak için Bitdefender ile Malwarebytes karşılaştırılır ve karşılaştırılır. Bitdefender, Avast ile Bitdefender ve Avast’ın kafa kafaya yerini sildi, bu yüzden Malwarebytes için de aynı şeyi yapıp yapamayacağını göreceğiz.

Ürünlerin beş turdan fazla eşleştiğini değerlendireceğiz. İkisinden biri hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, Bitdefender Antivirus incelememize veya Malwarebytes Antivirus incelememize göz atın..

Kavga Kurmak: Bitdefender ve Malwarebytes

Hangisinin daha iyi olduğuna karar vermenize yardımcı olmak için Bitdefender ve Malwarebytes’i birkaç turda karşılaştıracağız. En iyi antivirüs yazılımı programımızda kullandığımız kriterlerin aynısı olan özellikler, fiyatlandırma, kullanıcı dostu olma, koruma ve destek konularında kafa kafaya gidecekler. En çok raundu alan sağlayıcı kazanan olacak.

Bitdefender ve Kaspersky karşılaştırmamızın gösterdiği gibi, bir kazanan olsa bile, her zaman bu kadar net bir resim değildir. Bazı turlar sizin için fiyatlandırma veya özellikler gibi diğerlerinden daha önemli olabileceğinden, kazananları gözden geçirmek yerine her bölümü okumanızı öneririz..

1

Özellikleri

Özelliklerden bahsetmişken, virüsten koruma yazılımınızın dosyalarınızı yalnızca kötü amaçlı yazılımlara karşı taradığı günler geride kaldı. Kötü amaçlı yazılım koruması hala Bitdefender ve Malwarebytes için merkezi, ancak sundukları ek özelliklere de bakacağız.

bitdefender

Bitdefender’ın en temel planları arasında fidye yazılımı koruması, izleyici karşıtı uzantı ve dosya parçalama gibi harika özellikler yer alır. Ne yazık ki, bu planlarda güvenlik duvarı gibi ek güvenlik özellikleri de yok.

Bitdefender-Koruma-Özellikler

Total Security paketini seçerseniz, özellikler listesi çok daha uzun olur. Web kamerası koruması, dosya şifreleme, ebeveyn denetimleri ve iki yönlü güvenlik duvarı içerir.

Ayrıca her planla birlikte bir VPN istemcisi de vardır, ancak günde 200 MB kullanımla sınırlıdır. Sınırsız bir plana yükseltebilirsiniz, ancak aradığınız bir VPN ise paranız için daha iyi seçenekler vardır. ExpressVPN’i seviyoruz (ExpressVPN incelememizi okuyun).

Ayrıca, çevrimiçi bankacılık ve alışveriş için güvenli bir tarayıcı olan Safepay var. Tarayıcınızda çevrimiçi ödemeleri destekleyen bir web sitesi açtığınızda, Bitdefender sizden Safepay’i başlatmanızı isteyecektir. Bilgisayar korsanlarının bir tuş vuruşu kaydedicisi ile ayrıntılarınızı yakalamasını önlemek için tasarlanmış sanal bir klavye içerir.

MacOS sürümü hariç tüm Bitdefender ürünlerinde bir şifre yöneticisi de bulunmaktadır. Parolalar ve kredi kartı bilgileri gibi hassas bilgileri saklayabilir ve ihtiyacınız olduğunda otomatik olarak doldurabilir. Yararlı bir özelliktir, ancak Dashlane gibi en iyi şifre yöneticilerimizden daha iyi destek bulacaksınız (Dashlane incelememizi okuyun).

Daha pahalı planları tercih ederseniz, Bitdefender PC’niz için çok yönlü bir güvenlik paketi oluşturmak için birçok harika özellik sunar. Alt uçta, ek özelliklerden şaşıracaksınız, ancak mobil cihazlarınız için koruma gibi göze çarpan ihmaller var.

Malwarebytes

Ekstra özelliklere sahip bir ürün arıyorsanız, Malwarebytes değil. Hizmet, Bitdefender’ın sunduğu pek çok özelliği içermiyor.

Şifre yöneticisi, ebeveyn kontrolü ve dosya parçalayıcı yok. Ayrıca bir VPN veya web kamerası koruması sağlamaz, bu nedenle gizli, meraklı gözlerden korunmazsınız. Malwarebytes’i tercih ederseniz, web kameranızı nasıl güvenli hale getireceğinizle ilgili kılavuzumuzu okumanız gerekir..

Malwarebytes-Ayarlar

Ayarlar menüsü ek özellikler bulacağınız yerdir. Biraz arama yaparak, kötü amaçlı yazılımlara karşı korumayı açma seçeneğini bulabilirsiniz. Fidye yazılımı koruma ipuçlarımız kullanışlı olabilir,.

Malwarebytes potansiyel olarak istenmeyen programlarla kolayca ilgilenir ve ayarlar alanında otomatik silme gibi tercih ettiğiniz yanıtı ayarlayabilirsiniz. Örneğin, istenmeyen araç çubuklarının yüklenmesini önlemenin harika bir yolu.

Malwarebytes’in koruma özellikleri, yüksek kaliteli bir virüsten koruma paketinden beklediğiniz şeydir, ancak ek özelliklerden yoksun olması hayal kırıklığı yaratıyor.

Birinci Tur Düşünceler

Özelliklere gelince, sadece bir kazanan var. Daha ucuz Bitdefender planları bile Malwarebytes’ten daha fazla özellik içerir. Temel koruma özelliklerinden başka bir şey umursamıyorsanız, Malwarebytes yeterli olabilir. Çoğu için, bu tur Bitdefender için açık bir galibiyet.

Round: Bitdefender Antivirus için Özellikler Noktası

Bitdefender Antivirüs Logosu
Malwarebytes Antivirüs Logosu

2

Fiyat

Antivirüs ürünlerinin fiyatlarını karşılaştırmak çok zordur. Birçoğu çeşitli ödeme planlarının yanı sıra birden fazla cihaz için seçenekler sunar, bu nedenle bir ürünün maliyete değip değmediğini belirlemek zordur. Malwarebytes ve Bitdefender’ın hangisinin en üstte çıktığını görmek için sunduğu planlara bakacağız.

bitdefender

Bitdefender harika promosyonlar sunuyor ancak indirimler yalnızca ilk ödemeniz için geçerlidir. Üç yıla kadar yılda daha düşük bir fiyattan yararlanmak için daha uzun bir dönem seçebilirsiniz.

Bitdefender Antivirus Plus, en ucuz plantır, ancak sonuç olarak en az özellik içerir. Bitdefender Internet Security bir sonraki pakettir ve Bitdefender Antivirus Plus’ın aksine, web kamerası koruması ve güvenlik duvarı içerir.

Bitdefender paketlerinin listesi daha yüksek olan Bitdefender Total Security’dir. Beş cihaza kadar koruma sağlar ve Windows ve macOS ile birlikte iOS ve Android desteğini içeren tek seçenektir. Aslında, Mac için en iyi antivirüs olarak oyumuzu kazandı.

Yığının en üstünde, Bitdefender Total Security’nin tüm özelliklerini sunan ancak öncelikli destek, sınırsız VPN trafiği ve 10 cihaz desteği içeren Bitdefender Premium Security bulunur..

Mevcut indirimli teklifler üç cihaza kadar koruma sağlar. Sadece birini kapsamak için bir seçenek var, ancak bu fiyat planında indirim yok. İlk yıl için, tek bir cihazı korumak için Bitdefender Toplam Güvenlik planında en fazla beş tane korumak için daha fazla ödeme yapacaksınız.

Kısacası, ne kadar çok cihaz kaplarsanız, ayrıcalık için o kadar fazla ödeme yaparsınız.

Promosyon fiyatlarından yararlanırsanız, Bitdefender Antivirus Plus için yılda 29,99 $ ile Bitdefender Premium Security için yılda 89,99 $ arasında değişen Bitdefender fiyatları iyidir..

Her seviye arasındaki özelliklerin yükselmesi, farkı karşılayabiliyorsanız, Bitdefender aboneliğine değer verir. Bitdefender Total Security veya Bitdefender Premium Security’yi denemek istiyorsanız, 30 günlük ücretsiz bir deneme sürümünden de yararlanabilirsiniz..

Malwarebytes

Kişisel kullanım için, potansiyel Malwarebytes kullanıcıları için iki ana seçenek vardır. Malwarebytes Premium yalnızca bir cihazı kapsarken, Malwarebytes Premium Ev için 10 cihaza kadar koruma sağlar. ESET NOD32’deki gibi eklediğiniz her cihazda fiyat artar (ESET NOD32 incelememizi okuyun).

Her iki plan da Windows, macOS, Android ve Chrome OS ile çalışır. Bir iOS cihazını kapsamak istiyorsanız Malwarebytes uygulamasını indirmeniz ve ayda 1,49 ABD doları daha ödemeniz gerekir.

Ekipler için Malwarebytes, bağımsız kurulumlara sahip 20 adede kadar cihazı kapsayabilir ve bu da küçük işletmeler için iyi bir seçenek haline getirir. Daha büyük kuruluşlar için Malwarebytes Endpoint Protection for Business, karşılayabildiğiniz kadar çok cihazı koruyacak, yönetilen, bulut tabanlı bir çözümdür.

İş planları, sizi ayrılmamış yazılımlardan korumak için yararlanma azaltma, tanınmayan kötü amaçlı yazılımları test etmek için yük analizi ve izinsiz olarak dosyalarınızın şifrelenmesini önlemek için fidye yazılımı azaltma gibi gelişmiş seçenekler içerir. Malwarebytes Endpoint Protection and Response sayesinde premium müşteri desteği de ekleyebilirsiniz.

Malwarebytes-Yükseltme-Seçenekler

Yalnızca bir cihazı kapsamak istiyorsanız, Malwarebytes Premium yıllık 39,99 $ cazip bir fiyatla başlar. Cihaz eklemek, cihaz başına yıllık 10 ABD doları tutarını arttırır, ancak yine de rekabetçi bir plandır. Ayrıca, satın almadan önce özellikleri deneme şansı veren 14 günlük ücretsiz bir deneme var.

Yuvarlak İki Düşünce

Malwarebytes Premium ve Bitdefender İnternet Güvenliği fiyata benzer. Temel fark, Malwarebytes Premium’un sadece bir cihazı kapsamasıdır. Bitdefender Internet Security aynı fiyata en fazla üç cihazı kapsar. Bitdefender Premium Security 10 taneye kadar desteği.

Kaplamak istediğiniz yalnızca bir cihazınız varsa, iki seçeneği fiyat açısından ayıracak çok az şey vardır. Bu nedenle, bu raundu berabere çağıracağız.

Tur: Fiyat Net kazanan yok, her ikisi için puan

Bitdefender Antivirüs Logosu
Malwarebytes Antivirüs Logosu

3

Kullanıcı dostu

Antivirüsünüzü kurulduktan ve kurulduktan sonra, bir sorun olduğu durumlar dışında fark etmemelisiniz. Kurulum sürecinin ne kadar basit olduğu, Norton’dan bazı sağlayıcılarla tam dikkatinizi istemekten üründen ürüne büyük ölçüde değişebilir (Norton Security incelememizi okuyun).

Bitdefender ve Malwarebytes’i kurarken ve kullanırken karşılaşacağınız deneyimlere daha yakından bakacağız.

bitdefender

Bitdefender’ı yüklemek hızlı bir iş değildir. İndirme yaklaşık bir gigabayt ağırlığındadır ve yüklenmesi 10 dakikadan fazla sürdü. Bir kez bu yoldan, deneyim geri kalanı mükemmel oldu.

Arayüz gördüğümüz en iyiler arasında. Ana ekranın çoğu “hızlı işlemler” olarak bilinen özelleştirilebilir döşemelerle kaplanır. En çok kullandığınız özelliklere kısayollar sunan beş yuva alırsınız. VPN, dosya parçalayıcı, sistem tarama ve disk temizleme araçları gibi öğeler dahil olmak üzere, gösterge tablosundan hemen hemen her özelliği seçebilirsiniz..

Bitdefender-Client

Ekranın solunda menüler bulunur. Seçeneklere “koruma”, “yardımcı programlar” ve “gizlilik” başlıkları altında erişebilirsiniz. Arayüzün altına doğru “ayarlar” dahil olmak üzere daha küçük menüler de vardır.

“Ayarlar” menüsünde, bilgisayarınızı nasıl kullandığınıza bağlı olarak farklı profiller ayarlayabilirsiniz. Örneğin, “film” profili, medya içeriğini izlerken kesintileri durdurur. “İş” profili pop-up’ları devre dışı bırakır ve planlanan taramaları duraklatır.

Uzun yükleme işlemine rağmen, Bitdefender kullandığımız en kullanıcı dostu virüsten koruma ürünlerinden biridir. Akıllı gösterge paneli, ince ayarlarla tüm favori özelliklerinizin sadece bir tık uzakta olduğu anlamına gelir.

Malwarebytes

Malwarebytes’i kurmak hızlı ve basittir. Bu süreç boyunca size yol gösterir, bu yüzden kısa sürede hazır olacaksınız.

Gösterge tablosu Bitdefender’ınki kadar temiz değil. Kenar çubuğu menüleri ayrı sekmelere ayrılmıştır, bu nedenle istediğiniz ayarı bulmak biraz zaman alabilir. Ayrıca en çok kullanılan ayarları kontrol paneline sabitlemenin de bir yolu yoktur.

Malwarebytes-Pano

Bir menüler tavşan deliğinden aşağı düşmek ve kendinizi teknik kullanıcıların bile kafa karıştırıcı bulabileceği ayrıntılı ayarlarla karşılaşmak kolaydır. Bununla birlikte, kontrol seviyesi etkileyici ve güçlü kullanıcılara hitap edecek.

Taramaları çalıştırmak kolay ve yıldırım hızındadır. Testlerimizdeki ilk tarama, yüzde 100 CPU kullanımında çalışmasına rağmen dört dakikadan daha az sürdü. İyi haber şu ki, çalışan başka süreçleriniz varsa, Malwarebytes.

Malwarebytes ile değiştirebileceğiniz çok sayıda seçenek bazıları için çok fazla olabilir. Ayrıca, istediğiniz özellikleri bulmayı zorlaştırır. Ne yaptığınızı biliyorsanız, yüksek kontrol seviyesi için söylenecek çok şey var..

Yuvarlak Üç Düşünce

Malwarebytes sağlam bir arayüze sahiptir ve kolayca kurulur. Başka bir virüsten koruma ürününe karşı, bu turu alabilir.

Bununla birlikte, Bitdefender gördüğümüz en kullanıcı dostu arayüzlerden birine sahiptir ve yalnızca oldukça uzun kurulum süreci için işaretleyebiliriz. Bunu Bitdefender için başka bir galibiyet olarak topla.

Round: Bitdefender Antivirus için Kullanıcı Dostu Nokta

Bitdefender Antivirüs Logosu
Malwarebytes Antivirüs Logosu

4

Koruma

Antivirüsünüzün çok sayıda harika özelliği olabilir, ancak korumasıyla yaşayacak veya ölecektir. Bu turda, Malwarebytes ve Bitdefender’ın sizi nasıl koruduğunu görmek için üç bağımsız laboratuvarın sonuçlarını karşılaştıracağız.

bitdefender

Bitdefender, piyasadaki en yüksek puan alan antivirüs ürünlerinden biridir. Her geçen yıl kontrol ettiğimiz test laboratuvarlarından mükemmel puanlara yakın bir puan aldı. Yine de, özellikle daha az güçlü donanımlarda performans için puan kaybetti.

Mart-Nisan 2019 AV-Test raporunda, Bitdefender 6 üzerinden 6 koruma puanı aldı. Sıfır günlük kötü amaçlı yazılım saldırılarına karşı yüzde 100 koruma teklif etti ve bu da ortalama yüzde 99,3’lük endüstri puanının ötesindeydi. Ayrıca, dört hafta içinde keşfedilen yaygın ve yaygın kötü amaçlı yazılımların yüzde 100’ünü test etti.

Bitdefender-Site Engellenen

AV-Test’e göre Bitdefender’ı çalıştırmak bilgisayar hızını etkiledi. Ortalama yüzde 14’lük bir endüstri puanına kıyasla web sitelerini başlatma yüzde 19 yavaşladı. Yazılımın başlatılması, ortalama endüstri puanından sadece bir kısım daha yavaştı.

AV-Comparatives’in Şubat-Mart 2019 testlerinde, Bitdefender yüzde 100 koruma oranına sahipti ve sadece bir yanlış pozitif geri döndü. Karşılaştırma için, F-Secure Antivirus’ta 14 yanlış pozitif vardı (tam bir özet için F-Secure Antivirus incelememizi okuyun).

MRG Effitas, Q1 2019 tam spektrum analizinde Bitdefender Seviye 1 sertifikası aldı. Bu, kötü amaçlı yazılım tehditlerinin yüzde 100’ünün ilk maruz kalma veya bilinen davranış kalıplarından tespit edildiği anlamına gelir. Bu, McAfee ve Avast (Avast Pro incelememizi okuyun) dahil olmak üzere iyi bilinen bazı virüsten koruma markalarından daha üstündü. Bitdefender ayrıca sıfır yanlış pozitif döndürdü.

Malwarebytes

Mart-Nisan 2019 AV-Test raporunda Malwarebytes koruma için 6 üzerinden 5.5 elde etti. Nisan ayında, sıfır günlük kötü amaçlı yazılım saldırılarının yüzde 100’üne karşı koruma teklif etti, ancak Mart ayında sadece yüzde 99,2’yi yönetti. Bu, sektördeki ortalama yüzde 99,3’ün altında.

Mart ve Nisan aylarında Malwarebytes, testten önceki dört hafta içinde bulunan yaygın ve yaygın kötü amaçlı yazılımların yalnızca yüzde 99,5’ini tespit etti. Endüstrideki ortalama neredeyse yüzde 100 olduğu için, bu harika bir sonuç değil.

Malwarebytes-Site Engellenen

Web sitelerini başlatırken yüzde 10’luk yavaşlama ile sektör ortalamasının üzerinde olan performans puanlarında daha iyi sonuç verdi. Yazılımın başlatılması harika değildi, ancak yüzde 22 daha yavaştı, bu da endüstri ortalamasının iki katından fazlaydı.

Ne AV-Comparatives ne de MRG Effitas Malwarebytes için yeni sonuçlar almamıştır. Bununla birlikte, MRG Effitas, 2018’in ilk çeyrek tam spektrum analizinde Malwarebytes’te başarısız oldu.

Yuvarlak Dört Düşünce

Bitdefender bir kez daha koruma söz konusu olduğunda en etkili seçeneklerden biri olduğunu kanıtladı ve AV-Test tarafından “en iyi ürün” olarak sertifikalandırıldı. Performans puanları sektör ortalamasının altındaydı, ancak çok fazla değil.

Malwarebytes kötü bir şey yapmadı, ancak kötü amaçlı yazılım saldırılarına karşı tam koruma sunmuyor ve araştırmacılar tarafından Bitdefender kadar kapsamlı bir şekilde test edilmedi. Kafa kafaya, Bitdefender açık kazanıyor.

Round: Bitdefender Antivirus için Koruma Noktası

Bitdefender Antivirüs Logosu
Malwarebytes Antivirüs Logosu

5

Destek

Virüsten koruma yazılımı yanlış giderse korumasız kalabilir, bu nedenle hızlı ve etkili destek hayati önem taşır. Son turumuzda, Bitdefender ve Malwarebytes’in müşterilere sunduğu destek düzeylerini karşılaştıracağız.

bitdefender

Müşteri desteği söz konusu olduğunda, Bitdefender hepsine sahiptir. Bitdefender müşteri desteğine canlı sohbet, telefon desteği ve e-posta yoluyla ulaşabilirsiniz. Ayrıca bir bilgi bankası, topluluk forumu ve faydalı nasıl yapılır video içeriği de vardır. Yardım makaleleri, ortak görevler ve özellikler ile başa çıkmanıza yardımcı olmak için konuya göre sıralanır.

Bitdefender-Site Destek

Forum başarılı ve aktif. Hızlı bir göz atma, yeni soruların genellikle bir veya iki gün içinde teknik destek üyesi tarafından yanıtlandığını gösterdi. Ayrıca, yalnızca belirli ürünlerinizle ilgili yayınları gösteren iyi bir şekilde ayrılmıştır. Forumlar birden fazla dilde de mevcuttur.

Çeşitli dillerde 16 ülkede özel telefon hatları ile 24 saat canlı sohbet ve telefon desteği sunulmaktadır. Diğer herkes için dünya çapında 7/24 İngilizce destek var.

Malwarebytes

Malwarebytes canlı sohbet sunar, ancak yalnızca 13: 00-17: 00 saatleri arasında çalışır. PST. Canlı sohbet sırasında bir temsilci ile iletişime geçmeye çalıştığımızda, 10 dakikadan fazla bekleme süresi vardı. Telefon desteği için de bir seçenek bulamadık. Bunun yerine bir destek bileti doldurmamız istendi.

Malwarebytes-Site Destek

Yeni forum gönderilerine yardımcı olmayan genel otomatik bir bot yanıtı verilir. Topluluk yanıtları faydalıdır ve çoğu soruyu yanıtlar, ancak genellikle birkaç gün sürer.

Kurulum ve etkinleştirme gibi en yaygın görevler için nasıl yapılır videoları ve izlenecek yollar da vardır. İyi yapılmış ve takip edilmesi kolay, ancak sınırlı sayıda var, bu yüzden daha karmaşık bir sorununuz varsa çok fazla yardımcı olmayacaklar.

Beşinci Tur Düşünceler

Bitdefender, birçok dilde 7/24 çalışan birçok iletişim seçeneğiyle mükemmel bir desteğe sahiptir. Topluluk iyi yönetiliyor ve yararlı bilgilerle dolu.

Bir şirket olarak Malwarebytes, ele geçirilmesi çok daha zordur. Canlı sohbet yalnızca belirli saatlerde yapılabilir ve bir insanla konuşmak isterseniz mücadele edeceksiniz. Forum iyi ve izlenecekler hoş bir dokunuş, ama bir kez daha, Bitdefender açık kazanan olarak uzaklaşıyor.

Round: Bitdefender Antivirus için Destek Noktası

Bitdefender Antivirüs Logosu
Malwarebytes Antivirüs Logosu

6

Son düşünceler

Bitdefender Malwarebytes’i fiyat hariç her kategoride sudan çıkardı. Bu kategoride bile, Bitdefender benzer fiyat noktalarında daha fazla cihaz kapsadı.

Malwarebytes, Bitdefender ile aynı seviyede koruma sunmadığı ve özelliklerden yoksun olduğu için hayal kırıklığına uğradı, ancak kurulumu ve kullanımı kolay bir esinti. Korkunç değil, ama bu durumda çok daha güçlü bir rakibe karşıydı.

Bitdefender diğer karşılaştırmalarımızda da açık ara kazanan oldu. Virüsten koruma yazılımı için en iyi önerimiz budur, çünkü virüsten koruma ürününde gördüğümüz en iyi korumayı ve en iyi arabirimi sunar.

Malwarebytes’in ve Bitdefender’ın rakiplerine bakmak istiyorsanız, diğer antivirüs incelemelerimizi okuyun.

Kazanan: Bitdefender

Kazananımıza katılıyor musunuz? Antivirüsünüz hangisi? Aşağıda bize bir yorum bırakın. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map