Bitdefender ve ESET NOD32: A 2020 Kavgası

En iyi antivirüs yazılımı olma savaşında markalaşma ve itibar neredeyse performans kadar önemlidir. Bu yüzden Bitdefender Antivirus, kalite konusundaki güçlü itibarı ile favorilerimizden biridir. İsim bile yeteneğine güveniyor, bu da ESET NOD32’nin eksik olduğu bir şey.


Bir isim her şey değildir, bu yüzden gerçekten önemli olan şeylere bakacağız. Hangisinin daha iyi antivirüs olduğunu belirlemek için Bitdefender Antivirus ve ESET NOD32’yi beş turlu bir savaşta test edeceğiz. Fiyatlandırma, ikisi arasındaki en büyük farktır, ancak daha net bir resim için her turu kontrol edin.

Bu Bitdefender Antivirus ve ESET NOD32 karşılaştırması her şeyi kapsamaz. Her ikisine de ayrıntılı bir bakış istiyorsanız, ayrı Bitdefender Antivirus incelememize ve ESET NOD32 incelememize bakın.

Dövüş Kurma: Bitdefender Antivirus ve ESET NOD32

Bitdefender Antivirus’ün işin en iyilerinden biri olduğunu söylemek adil. Piyasadaki en güvenli antivirüs yazılımı seçeneklerinden biridir. Daha sonra açıklayacağımız için ESET NOD32’ye baktığımızda resim daha karmaşık.

İkisi arasındaki farklar önem verdiğimiz şeydir, bu nedenle Bitdefender Antivirus ve ESET NOD32’yi özellikler, fiyatlandırma, koruma ve daha fazlası açısından test edeceğiz. Ayrıca ne kadar kullanıcı dostu olduklarına ve müşteri desteklerinin kalitesine de bakacağız. 

Kazanan ilan edeceğiz ve her turun sonunda bu sağlayıcıya bir puan vereceğiz. Ardından, akıl yürütmemizi açıklayacağız. Genel kazanan üç veya daha fazla puan kazanmak için yumruk olacak.

1

Özellikleri

Akıllı bir ad için virüsten koruma yazılımı satın almazsınız. Sundukları için satın alırsınız. Bu yüzden paranızın karşılığını en iyi şekilde aldığınızdan emin olmak için sunulan özelliklere bakmak önemlidir.

Bitdefender Antivirus ve ESET NOD32’nin müşterilere sunduğu özellikleri değerlendirelim.

Bitdefender Antivirüs

Harcamaya hazır olmadığınız sürece, Bitdefender Antivirus size özellikler konusunda çok fazla şey sunmaz. Bu, temel planlarının kötü olduğu anlamına gelmez, ancak daha pahalı paketlerden birinden daha fazlasını elde edersiniz.

Bitdefender-Özellikler

Çoğu insan için en iyi paket, mobil ve macOS dahil olmak üzere birden fazla cihazı kapsayan Bitdefender Total Security’dir. Android için en iyi antivirüs aradığımızda Kaspersky Anti-Virus (Kaspersky Anti-Virus incelememizi okuyun) ile bağlı, bu nedenle mobil kullanıcılar için güçlü bir seçenek.

Bitdefender Antivirus, Windows kullanıcılarına daha fazla eğilir. Daha ucuz İnternet Güvenliği paketini tercih ederseniz, en fazla üç Windows makinesini koruyabilirsiniz. Mobil ve macOS koruması için Total Security aboneliği gerekir.

Bitdefender Antivirus’ün genel kullanıcıyı hedeflediği açıktır. Bitdefender Safepay, alışveriş, çevrimiçi bankacılık ve verilerinizin tehlikeye girebileceği diğer web siteleri için kullanılacak korumalı bir tarayıcı sağlar.

Hassas web sitelerinde Safepay’e geçmeniz konusunda sizi uyaracaktır. Bitdefender’ın sizi dışarıdayken genel WiFi tehlikelerine karşı korumak için 200 MB günlük veri izni içeren ücretsiz sanal özel ağ hizmeti ile birleştirebilirsiniz..

Benzer satırlarda Bitdefender’ın şifre yöneticisi de var. Özelliklere ışık tutar, ancak şifrelerinizi ve banka ayrıntılarınızı güvende tutar. Dashlane değil (Dashlane incelememizi okuyun), ancak yeterli. Tüm Bitdefender Antivirus paketleriyle standart olarak gelir.

Ayrıca bir reklam izleyici engelleme aracı, web tarayıcı uzantıları ve bir güvenlik duvarı vardır. Yeni tehditleri engellemek için “gelişmiş tehdit savunması” kullanan Bitdefender Antivirus ile fidye yazılımlarına karşı da koruma elde edersiniz.

Web kamerası koruması ve bir dosya parçalayıcı ile Bitdefender Antivirus, her olasılığı kapsamaya çalışır ve bu da onu piyasadaki en kapsamlı antivirüs koruması örneklerinden biri haline getirir.

ESET NOD32

ESET NOD32, Slovakya tabanlı ESET tarafından sunulan üç virüsten koruma paketinden yalnızca birinin adıdır. En ucuz olanıdır ve Bitdefender Internet Security gibi, yalnızca Windows PC’ler için kullanılabilir.

ESET-Özellikler

ESET NOD32’yi “temel” olarak adlandırır ve bu adil bir değerlendirmedir. Tüm abartıları beklemeyin. ESET’in temel kötü amaçlı yazılımdan koruma ve casus yazılım önleme koruması ile birlikte gelir. Bu kadar.

ESET NOD32 ile standart olarak Bitdefender Antivirus’ün güvenlik duvarı veya güvenli tarayıcı gibi ek özelliklerini elde edemezsiniz. Bunun yerine daha pahalı ESET Internet Security aboneliği gerekir.

En pahalı paket olan ESET Smart Security Premium, bir şifre yöneticisi ve şifreli dosya deposu içerir. Bunlar, Bitdefender’ın standart olarak sunduğu, hayal kırıklığı yaratan premium özelliklerdir..

ESET Smart Security Premium veya Internet Security ile Windows, macOS ve Android cihazlarını koruyabileceksiniz. Bitdefender Antivirus ile neredeyse aynı, ancak iPhone desteğinden bahsedilmiyor. Bu nedenle iPhone için en iyi antivirüsümüzün kısa listesini yapmaz.

ESET ile VPN koruması yoktur. Bitdefender’ın VPN’si harika değil, ancak ekstra olarak sunulması iyi. Bir VPN sizin için önemliyse, ExpressVPN gibi bir alternatif için VPN incelemelerimize bakın (ExpressVPN incelememizi okuyun).

Genel olarak, ESET abonelik paketlerinde birçok özellik vardır, ancak çoğu Smart Security Premium veya Internet Security gerektirir. ESET NOD32 yalnızca temel koruma sağlar.

Birinci Tur Düşünceler

ESET NOD32 ve Bitdefender Internet Security temel paketlerdir, ancak Bitdefender Antivirus standart olarak güvenlik duvarı ve şifre yöneticisi gibi birçok özellik sunar. ESET bunlar için ekstra ücret talep ederek ESET NOD32’yi temel bir koruma aracı olarak bırakır.

Genel olarak, daha geniş ve daha eksiksiz özelliklerle Bitdefender Antivirus bu turu kazanır.

Round: Bitdefender Antivirus için Özellikler Noktası

Bitdefender Antivirüs Logosu
ESET NOD32 Logosu

2

Fiyat

Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda plan ve paketle, bir virüsten koruma sağlayıcısının paraya değip değmediğini görmek zor. 

En iyi değerin hangisi olduğunu görmek için Bitdefender Antivirus’ün fiyatlandırma planlarının ESET’lere nasıl bir araya geldiğine bakacağız.

Bitdefender Antivirüs

Bitdefender Antivirus dört ana ürün sunuyor, ancak fiyatı karmaşık. Şirket sizi cihaz başına kapsama alanı için ücretlendiriyor, yani en temel paket olan Antivirus Plus, bir cihaz için yıllık 39,99 ABD doları ile 10 yıl boyunca 79,99 ABD Doları arasında değişebilir..

Üç cihaza kadar kapsama alanı alırsanız yüzde 50 civarında bir indirim alırsınız. Antivirus Plus, Bitdefender Antivirus’ün bir cihaz için kapsama alanından yıllık 29,99 $ – 10 $ daha düşük bir abonelik alan 30 ABD doları indirim ile birlikte gelir. Yine de bu sadece Windows için bir paket.

Bu indirimlerin yalnızca yeni müşteriler için olduğunu belirtmek gerekir. Mevcut müşteriler daha uzun abonelikler için önceden ödeme yaparak tasarruf edebilir.

Bitdefender Internet Security, şirketin orta yol korumasıdır ve bir cihaz için yılda 59,99 ABD doları ile 10 yıl boyunca 89,99 ABD Doları arasındadır. tarayıcı.

Premium Bitdefender Total Security paketi, macOS ve mobil cihazlar için ihtiyacınız olan en iyi kapsama alanıdır ve Mac için en iyi antivirüs programımızdır. Minimum kapsam, yılda 39,98 $ veya standart olarak 89,99 $ indirimli fiyatla en fazla beş cihaz içindir.. 

Diğer Internet Security özelliklerine ek olarak hırsızlığa karşı koruma ile birlikte gelir. 10 cihaz kapsamı için bir indirim yoktur ve bu da yıllık 99,99 ABD dolarıdır.

Ayrıca – tahmin ettiniz – aileler için bir Aile Planı da var. Total Security ile sahip olduğunuz korumayla eşleşir, ancak yılda 54,99 $ indirimli fiyatla veya yıllık 119,99 $ standart ücretle 15 cihaza kadar kapsama alanı sağlar.. 

Bitdefender Antivirus’ün fiyatlandırma planlarında herkes için bir şeyler var. Büyük aileler Aile Planıyla korunurken, bütçede koruma arayanlar Antivirus Plus ve Internet Security’ye bakabilirler. 

Çok cihazlı koruma en iyi şekilde Total Security aboneliği tarafından sunulur ve yeni müşteriler için tüm planlarda büyük indirimler sağlanır.

ESET NOD32

ESET ev kullanıcıları için yedi paket sunmaktadır. ESET NOD32, Windows kullanıcıları için kötü amaçlı yazılımlara ve casus yazılımlara karşı koruma sunan en ucuz temel pakettir.

Bitdefender Antivirus’te olduğu gibi, fiyatlandırma kapsamak istediğiniz cihaz sayısına göre değişir. Bir cihazın maliyeti yıllık 39,99 $, ek cihaz başına 10 dolarlık artışlarla, maksimum beş cihaz için yılda 79,99 dolara kadar yükseliyor.

ESET Internet Security, desteklenen tüm cihazlar için en ucuz plan ve en fazla 10 tanesini kapsıyor. Ayrıca, bir güvenlik duvarı, güvenli tarayıcı ve hırsızlığa karşı koruma ile çok daha fazla özellik elde edersiniz. Yıllık abonelik, bir cihaz için 49,99 ABD doları tutarını 10 ABD doları karşılığında geri alır.. 

Yılda 139,99 $ ile ESET Internet Security, eşdeğer bir Bitdefender Internet Security aboneliğinden daha pahalıdır, bu da yılda 89,99 $ ‘a mal olur.

En üst seviye ESET Smart Security Premium, bir cihaz için yılda 59,99 $ ‘dan başlar ve 10 için yılda 149,99 $’ a kadar yükselir. Paranız için bir parola yöneticisi, UEFI tarayıcısı ve ebeveyn denetimleri alırsınız. 

Bunlar, ESET’in prim aldığı temel Bitdefender özellikleridir. Yılda 149,99 ABD doları olan ESET Smart Security Premium, eşdeğeri Bitdefender Total Security’den daha pahalıdır, bu da indirim olmadan yılda 99,99 ABD dolarıdır..

Belirli işletim sistemlerine yönelik ek ESET ürünleri vardır. ESET Cyber ​​Security, macOS için bir ESET NOD32 klonudur ve bu da yıllık 39,99 $ ila yıllık 79,99 $ arasındadır.. 

ESET Cyber ​​Security Pro, yıllık 49.99 dolardan yıllık 139.99 dolara kadar daha gelişmiş macOS kapsamı sunuyor. Android için Mobile Security ile çıplak kemik Android koruması da alabilirsiniz. Bu, bir cihaz için yılda 14,99 ABD doları karşılığında beş yıl boyunca 74,95 $ ‘a kadar teklif ediliyor..

Yuvarlak İki Düşünce

Buna itiraz yok. Bitdefender Antivirus için kolay bir kazanç. Bitdefender Antivirus’nin planları, cömert yeni müşteri indirimleri olmasa bile ESET’ten daha ucuzdur ve standart olarak çok daha fazla özelliğe sahiptir.

Round: Bitdefender Antivirus için Fiyat Noktası

Bitdefender Antivirüs Logosu
ESET NOD32 Logosu

3

Kullanıcı dostu

Doğru antivirüs yazılımı aramanızın önemli bir kısmı, özellikle de bir PC profesyonel değilseniz, kullanımının kolay olup olmadığını düşünmektir. Hangisinin daha iyi olduğuna karar vermek için kullanıcı dostu Bitdefender Antivirus’ün ESET ile nasıl karşılaştırıldığına bakacağız.

Bitdefender Antivirüs

Bitdefender Antivirus’ü yüklemek çok zor değil, ancak indirilmesi ve yüklenmesi birkaç dakika sürebilir. Neyse ki, kullanıcı etkileşimi minimumda tutulur.

Bitdefender-Client

Bitdefender Antivirus istemcisi, ana gösterge paneli alanına odaklanan modern bir arayüz ve virüs taramaları gibi ortak görevleri kolaylaştırmaya yardımcı olan “hızlı eylemler” ile basitlik için tasarlanmıştır. Diğer özelliklere ve ayarlarınıza yan menüden erişilebilir.

Virüsten koruma yazılımınızı otomatik pilotta bırakmayı tercih ederseniz, Bitdefender Antivirus sizi görev çubuğundan gelen bildirimlerle ilgili tehditler veya öneriler konusunda uyarır.

Bazı ayarları veya özellikleri belirli zamanlarda etkinleştirmek için özel profilleri kullanabilirsiniz. Örneğin, bir iş profili web ve e-posta koruması duyarlılığını artırmak için kullanılabilirken, bir oyun profili Bitdefender Antivirus bildirimlerini susturur.

Bitdefender Antivirus istemcisinin sunduğu basitlik ve mikro yönetimin bir karışımı var. Bitdefender Antivirus kadar kullanımı kolay çok fazla virüsten koruma istemcisi yok, ancak Avira incelememiz, bunlarla eşleşen birkaç taneden birini gösteriyor.

ESET NOD32

ESET, Bitdefender Antivirus gibi hızlı bir şekilde indirilir ve yüklenir. Yükleyiciyi kullanarak yükleme dosyalarını indirmek birkaç dakika sürecektir, ancak her şey açıkça etiketlenmiştir.

Ancak kurulumda gezinmek için daha fazla adım gerekiyor. Bir lisans için kaydolmanız ve ayrıca potansiyel olarak istenmeyen program algılama gibi belirli ayarları hemen etkinleştirmeniz veya devre dışı bırakmanız gerekir.

ESET-Client

ESET istemcisi, yükledikten sonra ESET Smart Security Premium veya Internet Security lisansınız varsa hırsızlık önleme gibi özellikleri etkinleştirme seçenekleri de dahil olmak üzere daha fazla adımla açılır. Her özellik kurulum için ek süre gerektirir, süreci uzatır.

Her şey yüklendikten sonra istemcinin gezinmesi kolaydır, ancak sınırlıdır. Ana bölümler PC’nizi taramak içindir, ancak premium özelliklerinizi “araçlar” altında bulabilirsiniz. “Kurulum” alanında ek değişiklikler de yapabilirsiniz.

Genel olarak, ESET kullanıcı dostu olması için çok da kötü değildir. İstemcinin gezinmesi kolaydır ve birçok destekleyici açıklaması vardır. Bitdefender Antivirus sizin için özelleştirmenin çoğunu halletse de, ESET kurulum sırasında daha hızlı kullanıcı etkileşimi gerektirir.

İronik olan şey, kurulumdan sonra ESET’i yapılandırmanın, her iki istemciyi kurduktan sonra Bitdefender Antivirus’ü yapılandırmaktan çok daha az basit olmasıdır.

Yuvarlak Üç Düşünce

Yapılandırma, Bitdefender Antivirus’ü kullanıcı dostu olma konusunda ESET’ten daha iyi yapan şeydir. Bitdefender Antivirus varsayılan olarak standart bir seçenek kümesine giderken, gittikçe mikro yapılandırmayı kolaylaştırır.

Daha pürüzsüz, daha net kullanıcı deneyimi için Bitdefender Antivirus bu turu kazandı.

Round: Bitdefender Antivirus için Kullanıcı Dostu Nokta

Bitdefender Antivirüs Logosu
ESET NOD32 Logosu

4

Koruma

Tartışmasız, bu karşılaştırmada en önemli tur korumadır. Sizi en son tehditlere karşı koruyamayan bir virüsten koruma yazılımı yüklemek kötü bir fikirdir.

Üç bağımsız test laboratuvarının raporlarını kullanarak, Bitdefender Antivirus ve ESET’in sizi ne kadar iyi koruyacağını göreceğiz.

Bitdefender Antivirüs

AV-Test’in Mart ve Nisan 2019 test sonuçlarına bakıldığında, Bitdefender Antivirus kötü amaçlı yazılım koruması için yüzde 99,3’e yakın mükemmel bir puan aldı. Bu, önceki AV-Test puanlarına kıyasla küçük bir düşüştü, ancak Bitdefender Antivirus hala toplamda en fazla 6 puan verdi.

Bitdefender-AVTest

Bitdefender Antivirus’ün performans puanları daha iyiydi. AV-Test, ortalama yüzde 19’a karşı yüzde 14 yavaşlama hızları kaydetti, bu nedenle sağlayıcı laboratuardan 6 tane daha aldı.

AV-Comparatives’e geçerek, Bitdefender Antivirus 751 potansiyel tehdidi yüzde 99,9 başarı oranı ve sadece iki yanlış okuma ile engelledi. Performans puanlarına bakıldığında, AV-Comparatives, Nisan 2019’da Bitdefender’a üç yıldızlı Advanced + derecesi verdi, bu da mümkün olan en yüksek olanı, AVG ile aynı ligde topladı (AVG incelememizi okuyun).

Son bağımsız laboratuvarımız MRG Effitas’ın skorları kusursuzdu. Bitdefender Antivirus,% 100 başarı oranına sahip ve MRG Effitas’ın 1. Çeyrek 2019 testindeki 339 tehdidin tümünü tespit etti. Bu nedenle, MRG Effitas, Trend Micro gibi antivirüslerin yanı sıra Bitdefender Antivirus’e en yüksek Seviye 1 Sertifikalı derecelendirmesini verdi (Trend Micro Antivirus incelememize bakın).

ESET NOD32 

AV-Test en son ESET’in ev antivirüs ürünlerini Kasım-Aralık 2017’de test etti. Gerçek dünyadaki kötü amaçlı yazılım testi 185 bilgisayarlık bir örnek kullandı. Koruma için 6 üzerinden 5.5 puan aldı..

ESET-AVTest

ESET’in iş antivirüs koruması için daha yeni skorlar daha iyi değildi. AV-Test, Nisan 2019’da ESET için 277’lik bir örnekten yüzde 98,6’lık bir başarı oranına göre yüzde 98,6’lık bir endüstri ortalaması elde etti..

AV-Comparatives’in Nisan 2019 koruma testinde ESET, toplam yüzde 98.4 koruma oranı için altı yanlış pozitif 740 tehdidi engelledi. AV-Comparatives, ESET’e Bitdefender Antivirus’ün üç yıldızlı puanına kıyasla bir yıldız koruma puanı verdi. ESET, performans için daha iyi, üç yıldızlı bir Advanced + puanı aldı. 

Bu, Bitdefender Antivirus ile aynı kategoriye giriyor, ancak bireysel puanlar daha da iyiydi. ESET, test edilen antivirüslerin en iyi etki puanlarına sahipti – Bitdefender’ın 8.3’e karşı 0.3 – sistem kaynakları üzerinde çok daha hafif olduğunu kanıtladı.

ESET’in MRG Effitas test sonuçları daha az etkileyiciydi. 339 örnekten yüzde 0,29’u, Bitdefender Antivirus’ün elde ettiği yüzde 100 otomatik başarı oranıyla karşılaştırıldığında, tehdidi engellemek için kullanıcı müdahalesine ihtiyaç duydu.

Yine de bu küçüktü ve MRG Effitas hala ESET’e Bitdefender Antivirus ile birlikte Düzey 1 Sertifikalı derecelendirmesini verdi.

Yuvarlak Dört Düşünce

Bu turda her iki taraf için pozitifler var, ESET performansta iyi çalışıyor ancak koruma açısından Bitdefender Antivirus’ten daha kötü puan alıyor.

Genel olarak, Bitdefender Antivirus’ün üç laboratuvarın hepsinden kaydettiği neredeyse mükemmel skorlarla tartışmak zor, bu da Bitdefender’ı genel kazanan yapıyor.

Round: Bitdefender Antivirus için Koruma Noktası

Bitdefender Antivirüs Logosu
ESET NOD32 Logosu

5

Destek

ESET’in MRG Effitas puanlarıyla kanıtladığı gibi, antivirüsünüze her şeyi sizin için yapmaktan her zaman güvenemezsiniz. Bazen dahil olmanız gerekebilir ve bu, yardım için müşteri desteğiyle iletişim kurmanız anlamına gelebilir. 

Bu turda ESET ve Bitdefender Antivirus’ten müşteri desteğinin kalitesini test edeceğiz.

Bitdefender Antivirüs

Telefonu almak veya e-posta yoluyla işlemeyi tercih etmek olsun, Bitdefender Antivirus’te sizin için bir seçenek var. Dünya genelinde 16 yerel destek hattıyla seçim yapmaktan mahrum kaldınız.

Bitdefender-Site Destek

Ayrıca, gecenin ortasında acil bir sorunla karşılaşmanız durumunda 7/24 sunulan e-posta desteği ve canlı bir sohbet sistemi de bulunmaktadır. Ayrıca, İngilizce dışındaki farklı ürün ve diller için alanlar içeren, topluluk destek forumundaki diğer müşterilerden ve destek personelinden soru sorabilir ve yardım alabilirsiniz..

Müşteriler için, destek kılavuzları ve daha sık karşılaşılan sorunları yanıtlamak için SSS ile birlikte ayrıntılı bir bilgi tabanı da vardır. İster forumda yayınlıyor ister telefonda konuşuyor olsun, Bitdefender Antivirus’ün yanıtları genellikle hızlıdır.

ESET NOD32

Bitdefender Antivirus gibi ESET, Avrupa ve ABD gibi yerlerde çeşitli telefon destek hatları da dahil olmak üzere bir dizi destek seçeneğiyle birlikte gelir..

ESET-Site Destek

Bitdefender Antivirus ile karşılaştırıldığında bir dezavantaj, ESET’in bir forum sunmaması, ancak bir bilgi tabanı olmasıdır. Gezinmesi en kolay yöntem değildir, ancak kurulum ve ürün etkinleştirme konusunda size yardımcı olacak videolar içerir.

Sık karşılaşılan sorunlar için “en iyi çözümlerin” yanı sıra kurulum, kötü amaçlı yazılımların kaldırılması ve diğer konuları kapsayan destek videolarına sahip bir YouTube kanalına bağlantılar da vardır. ESET tarafından 24 saat destek yoktur, ancak hafta içi 18:00 – 17:00 arasında iletişim kurabilirsiniz. PST veya e-posta yoluyla herhangi bir zamanda.

Genel olarak, ESET’in desteği iyidir, ancak bilgi tabanı tıknazdır ve yalnızca Pazartesi-Cuma destek ekibi ile acil bir durumda yüksek ve kuru kalabilirsiniz..

Beşinci Tur Düşünceler

Bitdefender, yerel telefon hatları, farklı diller için destek ve 24 saat açık iletişim ile müşteri desteğinden beklediğiniz veya istediğiniz her şeye sahiptir.. 

ESET araçlara sahiptir, ancak bu kadar sınırlı saatlere ve zayıf bir bilgi tabanına sahip Bitdefender Antivirus bu bölümü ele alır.

Round: Bitdefender Antivirus için Destek Noktası

Bitdefender Antivirüs Logosu
ESET NOD32 Logosu

6

Son düşünceler

ESET her zaman işe yöneliktir, ancak bu ev antivirüs yazılımının kötü olduğu anlamına gelmez. Bununla birlikte, Bitdefender Antivirus gibi üst düzey bir sağlayıcıyla karşılaştırdığınızda, neyi kaçırdığınızı görmeye başlarsınız.

Kazanan: Bitdefender

Bu yüzden Bitdefender bu karşılaştırmayı ellerden kazandı. ESET sizi koruyacak olsa da, Bitdefender Antivirus’ün çok daha düşük bir abonelik maliyeti sunacak çok daha fazlası var. Daha fazla özellik, daha iyi destek ve daha iyi bir müşteri elde edersiniz.

Bitdefender’a alternatif arıyorsanız, diğer antivirüs makalelerimiz size ilham verebilir. 

ESET veya Bitdefender Antivirus kullanıyor musunuz? Yorumlarınızı aşağıya bırakın ve okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map