Şu anda sahip olduğunuz cihaz sayısını toplarsanız şaşırabilirsiniz. Yine de, büyük olasılıkla, eğer varsa, sadece bir ya da iki tane VPN kurulu. Gadget memnun insanlar ve aileler, aynı anda birden fazla cihaza bağlanmalarını sağlayacak bir VPN’e ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle, birden fazla cihaz için en iyi VPN için bir rehber hazırladık.


Cep telefonunuzdan TV’nize kadar her şey internete bağlanabilir, bu nedenle bir cihazı VPN’den başlatmanız uzun sürmez, böylece başka bir cihaz bağlayabilirsiniz. 

Piyasada çok sayıda sanal özel ağ sağlayıcısı var, ancak sadece mümkün olduğunca çok bağlantı elde etmek için değil, aynı zamanda hizmetin geri kalanının iyi olduğundan emin olmak için akıllıca seçmeniz gerekiyor.. 

Örneğin, ExpressVPN bu listeyi yapmadı, çünkü sadece beş eşzamanlı bağlantı sunuyor, ancak hala birçok nedenden ötürü hala en iyi VPN (ExpressVPN incelememizi okuyun). 

Diğer VPN’ler size bir sürü bağlantı sağlayabilir, ancak güvenlikleri zayıf olabilir. Neyse ki, birden fazla cihaz için en iyi VPN’imiz Windscribe, sınırsız bağlantıya sahip ve kötü bir seçim de değil.

Birden Çok Cihaz için En İyi VPN’ler 2020

Bir VPN’i Birden Çok Cihaz İçin En İyi Yapan Nedir

En önemli ve belirgin faktör, VPN’nin aynı anda kaç cihazı koruduğudur. Bazı VPN’ler, yarasadan çok fazla bağlantı içermez, ancak bir ücret karşılığında paketinize daha fazla şey eklemenize izin verir, bu nedenle bir sağlayıcının yazmadan önce hangi paketleri sunduğunu kontrol etmeye değer. Dikkate almak isteyebileceğiniz başka özellikler de var.

Hangi cihazlarla uyumlu olduğu önemlidir. Büyük olasılıkla cep telefonunuz, dizüstü bilgisayarınız, hatta bir oyun konsolu gibi bir dizi cihaza sahip olacaksınız. Birçok sağlayıcı belirli cihazlar ve işletim sistemleri için özel uygulamalar sunar, ancak bazılarının diğer platformlarda manuel olarak nasıl ayarlanacağı konusunda kılavuzları vardır. 

Kullanmanın ne kadar kolay olduğunu düşünmek başka bir şeydir. VPN alanında yeni başlayan veya uzman mısınız? Hangisi olursa olsun, bilginize uygun kullanılabilirliğe sahip bir VPN seçmek isteyebilirsiniz. Ayrıca, aile üyeleri de kullanacaksa, basit bir bağlantı düğmesi olan veya başlangıçta otomatik olan birini seçmek isteyebilirsiniz.

Özellikle bir grup insan aynı anda kullanıyorsa, sınırsız bant genişliği de dikkate alınmalıdır. Sınırlı bir tane seçerseniz, hızlı bir şekilde yenecek ve gittiğinde VPN çalışmayı durduracak. 

İyi hızlara sahip bir tane seçtiğinizden emin olun. Yani, içeriğin yüklenmesi için durmadan beklemediğiniz sürece. 

Güvenliği de dikkate alınmalıdır. Güvenlik sizi siber suç gibi birçok şeyden koruyacaktır, bu yüzden iyi olduğundan emin olmak istersiniz. Gizlilik de aynı derecede önemlidir ve günlük kaydı politikası bulunmayan bir VPN seçerek onurlandırılmasını sağlayabilirsiniz..

Akış yapmak istiyorsanız, VPN’nin istediğiniz akış platformuna girebildiğinden emin olmalısınız. Akıllı VPN dedektörleri nedeniyle hepsi özellikle Netflix ile yapamaz. Netflix, kalbinizi ayarladığınız bir şeyse, Netflix için en iyi VPN toplantımıza göz atmalısınız. Orada listelenen tüm VPN’ler buna girebilir.

Başka, daha az önemli faktörleri de dikkate almak isteyebilirsiniz. Geniş bir sunucu ağına sahip olmak, uygun bir sunucuya bağlanmakta sorun yaşamamanız gerektiği anlamına gelir. Ayrıca hazırda iyi müşteri desteğine sahip olmak iyi bir fikirdir. Son olarak, VPN’nin bütçenize uyduğundan emin olmalısınız.

1. Birden Fazla Cihaz için En İyi VPN: Windscribe

Windscribe’ı birden fazla cihaz için en iyi VPN olarak seçtik. Bunun nedeni çoğunlukla sınırsız bağlantıya sahip olmasıdır, ancak bunu sunan tek VPN değil, bu yüzden diğer özellikleri de dikkate aldık. 

Windscribe’in ücretsiz bir planı ve ücretli bir “profesyonel” planı vardır. Ücretsiz plan etkileyici ve en iyi ücretsiz VPN kılavuzumuzdaki en iyi köpek. Ücretsiz planla hala sınırsız bağlantı elde edersiniz, ancak anlaşılır bir şekilde ücretli planın diğer tüm özelliklerine sahip değildir. 

windscribe-slider1

windscribe-slider2

windscribe-slider3

windscribe-slider4

windscribe-slider5

Önceki

Sonraki

Örneğin, “profesyonel” üyeler sınırsız bant genişliği alır, ancak ücretsiz plandakiler 2 GB veya geçerli bir e-posta adresi girerseniz 10 GB ile sınırlıdır. Veri ödeneği her ay yenilenir, ancak bağlı olduğunuz çok sayıda kişi varsa bu ödenek çok ileri gitmez. 

Daha sonra bahsedeceğimiz bant genişliği ödeneğinizi artırmanın başka yolları da vardır, ancak ücretli plandan daha fazla zevk alırsınız. 

Windows, macOS, Android ve iOS gibi bir grup cihazla uyumludur. Ayrıca, bir yönlendiriciye de kurulabilir. Bu, bağlantıdaki herkesin güvenli olduğu anlamına gelir, bu da bağlanmayı bekleyen bir kabile varsa yardımcı olur. Dışarı çıktığınızda, güvenli olması için doğrudan cihazınıza yüklemeniz gerektiğini unutmayın.

Yeni başlayanların kullanımı kolay bulacağı, fırfırsız bir arayüze sahiptir, ancak tamirciler de ayarlarla oynayabilir. Güvenliği iyidir, ancak bazı günlükleri tutar. Bununla birlikte, tutulan bilgiler gerçek bir değer değildir ve size geri izlenemez..

Windscribe’ın hızları çoğu etkinlik için iyidir, ancak mahsulün kremi ExpressVPN ile karşılaştırıldığında, zayıf görünüyorlar. 

Mükemmel olduğu bir alan akış. Netflix için Windflix sunucuları adı verilen özel olarak oluşturulmuş sunuculara sahiptir. ABD, İngiltere, Kanada ve Japonya’da mevcutlar ve iyi çalışıyorlar. Ücretli üyeler bunlara erişebilir, ancak ücretsiz üyelerin bunları paketlerine eklemeleri gerekir. Onlar hakkında daha fazla bilgiyi Windscribe incelememizde okuyabilirsiniz..

Windscribe Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Windscribe’ın sunucu ağı bazı sağlayıcılar kadar büyük değil, ancak 60 ülkede 600’den fazla var, bu hala seçim yapabileceğiniz çok şey var. “Profesyonel” üyeler mevcut tüm sunuculara erişirken, ücretsiz plan yalnızca 10 taneye erişim sağlar. 

Bununla birlikte, Windscribe’in ayda bir $ 1 için konum eklemenize izin veren ve Windflix sunucularını da içeren bir “plan oluştur” seçeneği vardır. Ayrıca, eklediğiniz her konum bant genişliği ödeneğinizi 10 GB artırır.

Yardıma ihtiyacınız varsa, dişlerinizi almak için bazı kullanışlı çevrimiçi kılavuzlar vardır. Ayrıca Garry adında bir yapay zeka temsilcisi tarafından yönetilen canlı sohbet var. Adil olmak gerekirse, Garry oldukça iyi cevaplar veriyor ve daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa 7/24 kullanılabilir e-posta desteği var.

Windscribe’in aylık “profesyonel” fiyatı kötü değil, ancak yıllık planı seçerek fiyat yarıdan fazla düşüyor. Beğendiğinizden emin olmak için ücretsiz planı kullanabilirsiniz ve resmi bir geri ödeme politikası olmadığında, satın alma tarihinden itibaren üç gün içinde sorarsanız bir tane alırsınız.. 

2. Kaz VPN’i

Goose VPN ayrıca sınırsız bağlantı sunar ve Windscribe kadar sunmasa da, hala iyi bir yarışmacıdır. 

Windows, macOS, Android ve iOS ve diğerlerinde kullanabilirsiniz. Ayrıca, bir yönlendiriciye kurabilirsiniz. Kullanımı kolaydır ve birkaç dakika içinde kullanıma hazır hale getirebilirsiniz. 

Kaz-VPN-Slider1

Kaz-VPN-slider2

Kaz-VPN-slider3

Kaz-VPN-slider4

GooseVPN-Slider5

Önceki

Sonraki

Kaz VPN incelememizde okuyabileceğiniz gibi hızları harika değil ve bant genişliği ödeneğiniz seçtiğiniz plana bağlı olacaktır. Sınırsız bir plan var, ancak Goose VPN’in daha ucuz paketinin ayda 50GB sınırı var. 

Aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli protokol seçeneklerine sahip güçlü güvenlik kapsamında olacaksınız. Ekstra güvenlik için bir kill anahtarı da yerleşiktir. Günlükleri olmayan bir politika da var.

Goose VPN’in özel akış sunucuları vardır ve Netflix’i kırmayı başardı. Ancak, diğer akış hizmetleriyle mücadele etti ve yavaş hızları onu en iyi deneyim haline getirmedi.

Kaz VPN’i Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Kaz VPN’inin sunucu ağı mükemmel değil, ancak yine de 26 ülkeyi kapsıyor ve size engelleri aşmak için iyi bir seçim sunuyor. 

Kendi kendine yardım için kapsamlı bir bilgi tabanı mevcuttur. Canlı sohbet ve e-posta desteği 7/24 mevcuttur. Bununla birlikte, canlı sohbet belirsiz yanıtlar verir, bu nedenle sorununuz daha teknikse e-posta destek ekibiyle iletişim kurmanız daha iyi olur. Testlerimizde, hızlı bir şekilde bir cevap aldık.

Aylık plan harika olmasa da, özellikle bir yıl önceden ödeme yapıyorsanız Goose VPN hala ucuzdur. Ancak, bir yıldan uzun bir süre ödeme yapma seçeneği yoktur. Bununla birlikte, sizin için uygun olmadığını bulmanız durumunda 30 günlük bir geri ödeme süresi vardır.

3. Surfshark

Sınırsız bağlantı sunan bir başka sağlayıcı ise Surfshark. Oldukça iyi bir sağlayıcı, özellikle 2018’den beri olduğu için. Üstte olmasını engelleyen alanlar var, bu yüzden okumaya devam edin.

Windows, macOS, Android ve iOS’a ve bir yönlendiriciye yüklenebilir. Arayüzünün kullanımı kolaydır, ancak işlevselliği sınırlıdır. Yine de, ne gerekiyorsa yapar. 

Surfshark-anasayfa-2018

Surfshark, Surfshark incelememizde okuyabileceğiniz gibi rakiplerine kıyasla durgun. Akış mümkündür ve platformlara kolayca girebilir, ancak hız onu daha az keyifli bir deneyim haline getirir. Bununla birlikte, hangi planda olursanız olun sınırsız bant genişliği elde edersiniz. 

Güvenlik iyidir, ancak yalnızca iki protokolü (OpenVPN ve IKEv2) destekler ve hangisini kullanmak istediğinizi de seçemezsiniz. Hizmete bir kill anahtarı dahildir ve etkinliklerinizin kaydını tutmaz.

Surfshark’ı Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Diğer sağlayıcıların daha büyük sunucu ağları olmasına rağmen, Surfshark’lar 61 ülkede 1000’den fazla sunucu ile Goose VPN’lerden daha iyidir. Seçim yapmak için fazlasıyla yeterli.

Sıkışırsanız bir bilgi tabanı var, ancak fazla bilgi olmadığı için harika değil. Her ikisi de 7/24 canlı olan ve yanıt oranları hızlı olan canlı sohbet veya e-posta yoluyla desteğe başvurmaktan daha iyi olursunuz.

Surfshark’ın fiyatı kötü değil, ancak daha uzun planlar daha ucuza sonuç veriyor. Mobil cihazlar için yedi günlük ücretsiz deneme sürümü mevcuttur. Ayrıca, 30 günlük para iade garantisi vardır.

4. Özel İnternet Erişimi

Sıradaki Özel İnternet Erişimi, ancak bu listenin sınırsız bağlantı seçeneklerinin sonunu gösteriyor. PIA, aynı anda 10 cihaza kadar bağlanmanıza izin verir ve adil olmak gerekirse, bu hala oldukça iyidir. ExpressVPN gibi piyasadaki hizmetlerin çoğunluğu sadece beşe izin veriyor, bu yüzden 10 iyi bir sayı. 

pia-slider1

pia-slider2

pia-slider3

pia-slider4

pia-slider5

Önceki

Sonraki

Windows, macOS, Android ve iOS ile çalışır. Ayrıca, PIA’nın Linux için tam bir istemcisi vardır, bu da onu Linux için en iyi VPN’imiz yapar. Arayüz başlangıçta biraz zor ve tepsiye can sıkıcı bir şekilde bağlı, yani yeniden boyutlandıramayacağınız anlamına geliyor. Yine de, VPN’yi kontrol etmek için size birçok seçenek sunar ve bunu bir yönlendiriciye de yükleyebilirsiniz.

PIA, yüksek hızlara ulaşabilir ve en hızlı VPN listemizde ikinci sıradadır, ancak testlerimizde tutarsızdı. Bu konuyu PIA incelememizde okuyabilirsiniz, ancak bu hızın bir kısmının PIA’nın varsayılan güvenlik yapılandırmasına bağlı olduğunu belirtmek gerekir..

128 bit şifrelemeye ayarlanmıştır. Çok tercih edilen 256 bit şifrelemeye artırabilirsiniz, ancak bir kez yaptıktan sonra biraz daha yavaşlayacaktır. Müdahale etmek için başka güvenlik seçenekleri de vardır. Bir öldürme anahtarı da var ve PIA herhangi bir günlük tutmuyor.

Sınırsız bant genişliği elde edersiniz ve Netflix’in ABD sürümüne girebilir, ancak başka bir platform istiyorsanız, en iyi seçimlerimizden biriyle daha iyi olursunuz. 

PIA’yı Sevdiğimiz Diğer Nedenler

30 ülkede 3.000’den fazla sunucu var ve bunların çoğu ABD’de bulunurken, kısıtlamaları atlamak için bol miktarda olacak. 

PIA, en yaygın sorunlar için bir bilgi tabanına sahiptir ve 7/24 kullanılabilen e-posta destek ekibinden kapsamlı yardım alabilirsiniz. Ancak, diğer seçimlerimizden farklı olarak, canlı sohbet seçeneği yoktur.

PIA hala piyasadaki daha ucuz seçeneklerden biri olmasına rağmen, fiyatları çok uzun zaman önce önemli ölçüde artmadı. Daha uzun bir plan seçmek size en iyi fiyatı verecektir, ancak geri ödeme süresinin sadece yedi gün olduğunu belirtmeliyiz, bu yüzden beğendiğinizden emin olun.

5. IPVanish

Son seçimimiz, tıpkı PIA gibi aynı anda 10 cihaza kadar bağlanmanıza izin veren IPVanish. Kurulumu ve kullanımı kolay Windows, macOS, Android ve iOS istemcileri vardır. Ayrıca, bazı yönlendiricilerle de uyumludur.

Önceki

Sonraki

Harika hızları var, ancak bazı sunucularda kötü olduklarını görebilirsiniz. Bant genişliği kısıtlaması yoktur, ancak akış için en iyi VPN değildir. Netflix veya BBC iPlayer’a giremez, ancak Hulu veya Amazon Prime Video hayranıysanız, bu bir seçenektir.

IPVanish’in güvenliği iyidir. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda protokol seçeneği var ve yerleşik bir öldürme anahtarı var. 

Kayıt tutmama politikası var, ancak IPVanish 2016 yılında ABD İç Güvenlik Bakanlığı’na günlükleri teslim ettiği için yakalandı. Bu bir süre önceydi, bu yüzden gizlilik seviyesi şimdi daha iyi olabilir, ancak akılda tutulması gereken bir şey. IPVanish incelememizde bunun hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

IPVanish Sevdiğimiz Diğer Nedenler

IPVanish’in 75’ten fazla konumda 1.300’den fazla sunucusu var ve seçim yapabileceğiniz çok şey var. Buna ek olarak, bilgi servisi, canlı sohbet ve 7/24 sunulan e-posta ile müşteri hizmetleri iyi. Yardımcı olurlar ve yanıt süresi hızlıdır.

Aylık fiyat oldukça ortalama, ancak rakipleri daha uzun planlar cazip hale getirirken, IPVanish sadece küçük bir indirim sunuyor. Ücretsiz deneme yok ve sadece geri ödeme için yedi günlük para iade garantisi var. 

 Birden Fazla Cihaz İçin En İyi VPN Mansiyon

Beş seçimimiz bağlantı bölümünde tacı ele geçirse de, düşünmeniz gereken daha çok şey var. Güvenliğiniz ve gizliliğiniz önemli faktörlerdir ve yukarıdaki seçeneklerden bazıları bunun için en iyisi değildir. 

Ayrıca, en güvenli VPN olan ExpressVPN, beş bağlantı sınırı nedeniyle bir söz bile almıyor, bu yüzden bazı alternatifler var.

NordVPN

NordVPN, ExpressVPN ile birçok yönden karşılaştırılabilir, bu nedenle güçlü güvenlik için en iyi bahistir (daha fazla bilgi için ExpressVPN ve NordVPN parçamızı okuyun). Eşzamanlı altı bağlantıya izin verir, bu da diğer seçimlerimizden çok daha azdır, ancak bu sizin için yeterliyse, buna değer.

NordVPN-Slider1

NordVPN-slider2

NordVPN-slider3

NordVPN-slider4

NordVPN-Slider5

Önceki

Sonraki

Tüm önemli işletim sistemleriyle uyumludur ve kullanımı kolaydır. Hızları yüksektir, ancak uzun mesafelerde yavaşlayabilirler. Yine de sınırsız bant genişliği elde edersiniz ve tüm akış platformlarına girebilir. 

Mevcut en iyi güvenlik özelliklerinden bazılarına sahiptir ve çift sekmeli sunucularıyla daha fazla koruma sağlar. Bir öldürme anahtarı ve katı bir kayıt tutmama politikası da dahildir. Paranız için büyük bir değer sağlar ve beğenmemeniz durumunda 30 günlük bir geri ödeme penceresi vardır. Hizmet hakkında daha fazla bilgiyi NordVPN incelememizde okuyun.

CyberGhost

Bir başka harika seçim CyberGhost. En fazla yedi bağlantıya izin verir, ancak bu aynı zamanda kurulumlar için sınırdır. Çoğu işletim sisteminde kullanılabilir ve istemcilerin kullanımı kolaydır. NordVPN gibi, hızları hızlıdır ancak uzun mesafelerde yavaşlar ve sınırsız bant genişliği elde edersiniz. Tüm akış platformlarına da girebilir.

CyberGhost-Slider1

CyberGhost-slider2

CyberGhost-slider3

CyberGhost-slider4

CyberGhost-Slider5

Önceki

Sonraki

CyberGhost iyi bir güvenliğe ve kalıcı olarak etkinleştirilmiş bir öldürme anahtarına sahiptir. Ayrıca etkinliklerinizin günlüklerini tutmaz. Daha uzun bir abonelik seçmeniz koşuluyla ucuz bir seçimdir. Mobil kullanıcılar yedi günlük denemeden yararlanabilir, ancak para iade garantisi de vardır. CyberGhost incelememiz hizmet hakkında daha fazla ayrıntı içeriyor. 

Son düşünceler

Harika özellikler sunan birçok VPN sağlayıcısı vardır, ancak çok sayıda internet özellikli cihazınız varsa veya ailenizi korumak istiyorsanız, liste kısalır. Çoğu sağlayıcı yaklaşık beş eşzamanlı bağlantı sunar ve ekstra mil yapan sadece birkaç bağlantı vardır. 

Birden fazla cihaz için en iyi VPN listemiz bu birkaç taneye dikkat çeker, ancak sadece bir ton bağlantı sundukları için, güvenliğiniz ve gizliliğiniz için en iyi seçim oldukları anlamına gelmediğini unutmayın. Bu değer verdiğiniz bir şeyse ve altı bağlantıdan en fazlasını sıkabiliyorsanız, NordVPN en iyi seçenektir. 

Ancak, alabileceğiniz kadar çok bağlantıya ihtiyacınız varsa, Windscribe sizin için budur. Sınırsız bağlantı yenilmez ve bu da iyi bir sağlayıcıdır. Hizmetten en iyi şekilde yararlanmak için ücretli planı tercih etmeniz gerekir.. 

Bir VPN hesabına çok sayıda cihaz bağlama konusunda deneyiminiz var mı? Yorumlar bölümünde bunu duymak isteriz. Siz de buradayken diğer VPN makalelerimize bakın. Her zaman olduğu gibi, okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me