Avustralya 2020 için En İyi VPN: Karanlıklar Altında

Avustralya, Sydney Opera Binası ve Harbour Köprüsü gibi ikonik yerlerinden plajlarına, kavurucu Outback ve barbekülere kadar birçok şeyle ünlüdür. Great Barrier Reef’i keşfetmek için bir ömür harcayabilirsiniz, ancak Avustralya’ya en iyi VPN seçimlerimizden birini kullanarak çevrimiçi olmadan önce kendi bariyerinize dikkat ettiğinizden emin olmalısınız..


Çevrimiçi olduğunuzda sanal bir özel ağ kullanmanızın birçok nedeni vardır ve bunların çoğu dünyanın neresinde olursanız olun geçerlidir. 

VPN’ler çoğunlukla geçmiş içerik kısıtlamalarını almak için kullanılır. Avustralya’nın İnternet’i çoğunlukla ücretsiz olmasına rağmen, bazı içerikler vatandaşlarından engellenebilir. Bir dakika içinde bunun hakkında daha fazla konuşacağız, ancak bir VPN konumunuzu taklit etmenize ve blokları atlamanıza yardımcı olacaktır. Buna coğrafi bloklar da dahildir.

Örneğin, Netflix’in kütüphanesi ülkeden ülkeye farklılık gösterir ve Avustralya’nın kütüphanesinde bazı harika başlıklar olsa da, favori programlarınızı kaçırıyor olabilirsiniz. 

Netflix ABD’yi istiyorsanız, bir ABD IP adresine ihtiyacınız olacak ve bir VPN size bir tane alabilir. Netflix’in Netflix için en iyi VPN parçamızda belirtilenler gibi Netflix’in her şeye kadir VPN dedektörünü geçebilecek birini seçtiğinizden emin olun.. 

Bu makalede ele alacağımız bir VPN kullanmanın başka nedenleri de var. Acele ediyorsanız, Avustralya ve daha fazlası için tüm kutuları işaretlediği için NordVPN kullanmanızı öneririz..

Avustralya 2020 için En İyi VPN

VPN’i Avustralya için En İyi Yapan Nedir

Size Avustralya için en iyi seçenekleri sunmak için birçok VPN incelememizi inceledik. Bunu yapmak için belirli özellikleri ve her sağlayıcının bunları ne kadar iyi uyguladığını dikkate aldık. 

Avustralya için büyük güvenlikli bir tane seçmeniz gerekiyor. Bunu yaparken, çevrimiçi tehlikelerden korunmanızı ve meraklı gözlerden gizlenmenizi sağlarsınız. VPN başarısız olursa sizi internetten ayıracağından bir kill anahtarı içeren bir anahtar seçmek iyi bir fikirdir, yani hassas verileriniz sızdırılmaz.

İyi bir gizlilik politikası da önemlidir, bu nedenle VPN’nin çevrimiçi etkinliklerinizin kaydını tutmayacağını belirttiğinden emin olun. Bu şekilde, yetkililer faaliyetinizi istemiş olsalar bile, teslim edilecek hiçbir şey olmazdı.

Hızı göz önünde bulundurulması gereken bir şeydir, çünkü düşük hızlara sahip bir VPN seçerseniz, ekranları yüklemekten rahatsız olursunuz. Sınırsız bant genişliği de faydalıdır. Bununla, bir sınıra ulaşma konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak, bu noktada VPN artık çalışmaz. İstediğiniz bir şeyse Netflix’e girip giremeyeceğini kontrol etmeyi unutmayın.

İyi bir sunucu ağına sahip olmak da kullanışlıdır. Herhangi bir blokla karşılaşırsanız, etrafta dolaşmak için seçebileceğiniz çok sayıda konumunuz olacaktır. Benzer şekilde, yalnızca Avustralya’da bulunan içeriğe erişmek istiyorsanız, Avustralya IP adresi almak için oradaki sunuculara ihtiyacınız olacaktır.

Ayrıca VPN’nin hangi cihazlarla uyumlu olduğunu ve kullanım kolaylığını da düşünebilirsiniz. Ayrıca, ihtiyaç duyduğunuzda iyi müşteri desteğine sahip olmak, paranız için iyi bir değer sunan birini seçmek gibi harika.

Avustralya için En İyi VPN: NordVPN

Mükemmel güvenliği nedeniyle NordVPN’i Avustralya için en iyi VPN olarak seçtik. Piyasanın sunduğu en iyi korumanın bir kısmına sahiptir ve çift sekmeli sunucularını kullanarak bunu destekleyebilirsiniz. Bir öldürme anahtarı da var ve NordVPN, günlüksiz katı bir politika uygulayarak gizliliğinize değer veriyor.

NordVPN-Slider1

NordVPN-slider2

NordVPN-slider3

NordVPN-slider4

NordVPN-Slider5

Önceki

Sonraki

İyi hızlara sahiptir, ancak uzaktaki bir sunucuya bağlanırsanız, bunların daldığını görebilirsiniz. Yine de iyi ve Netflix de dahil olmak üzere tüm akış platformlarına girme ve akış için en iyi VPN listemizde bir yer kazanma yeteneğine sahip. Sınırsız bant genişliğinden de yararlanacaksınız, böylece kalbinizin içeriğine akış yapabilirsiniz.

NordVPN’de çok sayıda sunucu bulunmaktadır. 60 ülkede yaklaşık 6.000 yayılmıştır, bu nedenle herhangi bir bloktan geçmeniz gerekiyorsa seçim yapabileceğiniz çok şey vardır. Ayrıca, Avustralya’da büyük bir 249 var ve bu kadar büyük bir ülke olduğu için, iyi bir ülke bulmaya yardımcı olmalı. Hizmet hakkında daha fazla bilgi için NordVPN incelememizi okuyun.

NordVPN’i Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Windows, macOS, Android ve iOS’ta kullanılabilir. Ayrıca, Chrome ve Firefox için tarayıcı uzantıları vardır. Kurulumu ve kullanımı kolaydır ve aynı anda en fazla altı cihazı bağlayabilirsiniz.

Yardıma ihtiyacınız varsa kullanışlı bir bilgi bankası mevcuttur. Bir destek üyesiyle konuşmak istiyorsanız, bunu canlı sohbet veya e-posta seçenekleriyle yapabilirsiniz. Her ikisi de 7/24 mevcuttur ve yardım iyidir.

NordVPN, özellikle uzun vadeli planlarından birine abone olursanız, paranız için mükemmel bir değer sunar. Doğrudan dalışa girmekten endişe ediyorsanız, 30 günlük geri ödeme süresi de vardır.

ExpressVPN

ExpressVPN ilk etapta kolayca bağlanabilir, ancak sadece bir kazanan seçebiliriz ve NordVPN hemen hemen kaydırdı. Yine de, ExpressVPN ve NordVPN parçamızda okuyabileceğiniz gibi karşılaştırılabilir hizmetlerdir, bu yüzden gerçekten kendi tercihlerinize dayanır. 

ExpressVPN-Web sitesi

ExpressVPN-Kayıt

ExpressVPN-Speedtest

ExpressVPN-Tünel-Seçenekler

ExpressVPN-Tam App

Önceki

Sonraki

Güvenliği harika ve yerleşik bir öldürme anahtarı var. Fark, öldürme anahtarının varsayılan olarak etkinleştirilmiş olmasıdır, bu da ayarlamayı unutabilecek biriyseniz, harikadır. Daha fazla gönül rahatlığı için günlüksiz sağlam bir politika da var.

ExpressVPN test ettiğimiz en hızlı VPN’dir ve akış hizmetlerine kolayca girebilir. Sınırsız bant genişliği ile de geliyor.

Sunucu sayısı 3.000’den fazla ve 94 ülkeyi kapsıyor, bu yüzden uygun olanı bulacağınızdan emin olabilirsiniz. Ayrıca, içeriğin orada sınırlandırılmasını istemeniz durumunda Avustralya’da da bir kısmı vardır. Daha fazla bilgi için ExpressVPN incelememize göz atın.

ExpressVPN’i Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Windows, macOS, Android ve iOS’ta kullanabilirsiniz. Yeni başlayanlar için harika çünkü kullanımı çok kolay. Büyük “bağlan” düğmesini kurmanız ve tıklamanız yeterlidir. Aynı anda beş bağlantıya izin verir.

İhtiyacınız olursa bir bilgi bankası mevcuttur. Ayrıca 7/24 canlı sohbet ve e-posta desteği de vardır. Canlı sohbet en hızlı seçenektir, ancak daha ayrıntılı yardım için e-posta yoluna gitmek en iyisidir.

Yalan söyleyemeyiz, ExpressVPN pahalıdır. Ancak, daha uzun bir plan seçerek bu maliyete yardımcı olabilirsiniz. Bu sizi rahatsız ediyorsa, 30 günlük para iade garantisi olduğunu bilmelisiniz.

CyberGhost

Ortadaki şaplak CyberGhost. Harika bir hizmet, ancak ilk ikisinin yapması pek yeterli değil. İyi bir güvenliğe sahiptir ve ekstra güvenlik için kalıcı olarak etkinleştirilmiş bir öldürme anahtarı vardır. Şirket de herhangi bir kayıt tutmuyor.

CyberGhost-Slider1

CyberGhost-slider2

CyberGhost-slider3

CyberGhost-slider4

CyberGhost-Slider5

Önceki

Sonraki

İyi hızlara sahiptir, ancak – NordVPN’e benzer şekilde – uzun mesafelerde yavaşlayabilirler. Bant genişliği sınırı yoktur ve çoğu akış hizmetine girebilir. 

CyberGhost’un çok sayıda sunucusu vardır. Yazım sırasında 90 ülkede 6.100 kişi vardı. Avustralya’da da 88 tane var, böylece Avustralya içeriğine erişebilirsiniz. 

CyberGhost ayrıca 14 Gözün dışında bulunan ve birinci sınıf donanım ile yapılandırılmış NoSpy sunucularına sahiptir. Bu, gizlilik konusunda bilginiz varsa göz önünde bulundurmanız gereken bir şeydir ve CyberGhost incelememizde bu sunucular hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

CyberGhost’u Sevdiğimiz Diğer Nedenler

İstemciler Windows, macOS, Android ve iOS için kullanılabilir. Kullanımı kolaydır ve son güncellemesi de daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlamıştır. Aynı anda en fazla yedi cihaza bağlanabilirsiniz, bu yüzden birden fazla cihaz için en iyi VPN’imizden biridir..

Kapsamlı bir bilgi bankasının yanı sıra canlı sohbet ve e-posta desteği de mevcuttur. Canlı sohbet daha hızlıdır, ancak e-posta ekibi daha fazla teknik soruyu yanıtlama konusunda daha iyidir.

Özellikle daha uzun bir plan seçerseniz, ucuz bir VPN’dir. Android ve iOS için ücretsiz bir deneme var, ancak masaüstünde olmasını istiyorsanız, tüm platformlar için 30 günlük para iade garantisi var.

VyprVPN

VyprVPN, Avustralya’nın güçlü güvenliği nedeniyle adil bir seçimdir. Mükemmel özelleştirilebilirlik sunar ve bağlantıya daha fazla koruma ekleyen kendi tescilli Chameleon protokolüne sahiptir. Bir öldürme anahtarı dahil edilmiştir ve günlüksiz bir politika da mevcuttur.

VyprVPN-Slider1

VyprVPN-slider2

VyprVPN-slider3

VyprVPN-slider4

VyprVPN-Slider5

Önceki

Sonraki

VyprVPN incelememizde bunun hakkında daha fazlasını okuyun.

VyprVPN’in dezavantajı hızlarıdır. Açıkça söylemek gerekirse, yavaşlar. Yine de, çoğu etkinlik için iyi olmalılar. Çoğu akış hizmetine girebilse de, yüklenmesi için bir süre beklemiş olabileceğinizi unutmayın. Neyse ki, bant genişliği sınırı yok.

Sunucu ağı da yok. 64 ülkede 700’den fazla mevcut. Bu, Melbourne, Perth ve Sydney’deki bazılarını içerir, böylece kısıtlı içeriğe erişebilirsiniz.

VyprVPN Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Windows, macOS, Android ve iOS ile uyumludur. Ayrıca, mobil seçimler için en iyi VPN’imizden biridir, çünkü uygulamaları mevcut en iyilerinden bazılarıdır. Kullanımı kolaydır ve seçtiğiniz plana bağlı olarak aynı anda beş cihaza bağlı olabilirsiniz.

İhtiyacınız olursa çevrimiçi bir bilgi bankası var. Canlı sohbet de var, ancak bir insanla konuşma seçeneğine sahip olmadan önce bir botla iletişim kurmanız gerekecek. Bekleme süreleri değişse de, destek ekibine en başından e-posta göndermek isteyebilirsiniz.

VyprVPN’lerin fiyatı, seçtiğiniz katmana bağlıdır. Eşzamanlı üç bağlantı içeren “standart” plan var ve beş bağlantı ve Chameleon protokolünün kullanımını içeren “premium” plan var. 

Daha sonra, yıllık planın uzun vadede daha ucuz çalıştığı aylık veya yıllık ödemeyi seçebilirsiniz. Ayrıca, beğenip beğenmediğinizi görmek için kullanabileceğiniz 30 günlük para iade garantisi de vardır.

Avustralya için En İyi Ücretsiz VPN: Windscribe

Son seçimimiz hem ücretsiz bir plan hem de ücretli bir “profesyonel” plan sunan Windscribe. Ücretsiz plan harika, en iyi ücretsiz VPN hizmetleri karşılaştırmamızda ilk geliyor olsa da, ücretli hizmeti kullanmayı tercih edebileceğiniz alanlara dikkat çekeceğiz.

Özelleştirilebilen iyi bir güvenliğe sahiptir. Bir kill anahtarı dahil, ancak garip bir şekilde “güvenlik duvarı” olarak adlandırılıyor, bu nedenle bazı kullanıcıların bunu kaçırabileceğini düşünüyoruz. 

windscribe-slider1

windscribe-slider2

windscribe-slider3

windscribe-slider4

windscribe-slider5

Önceki

Sonraki

Windscribe birçok gizlilik özelliğine sahiptir, ancak bazı bilgiler toplar. Yine de, minimumda tutulur ve fazla bir değeri yoktur. Ayrıca, topladığı veriler size bağlanamaz.

En iyi seçimlerimiz daha hızlı olsa da, hızları çoğu etkinlik için iyidir. Ücretli üyeler sınırsız bant genişliği alır, ancak ücretsiz planı seçerseniz, ayda 2 GB alırsınız. Bununla birlikte, kayıt olurken e-postanızı girerek bunu ayda 10 GB’a çıkarabilirsiniz. Bant genişliğini artırmanın başka yolları da var.

60 ülkeyi kapsayan 600’den fazla sunucu var, ancak hepsine yalnızca ücretli üyeler erişebilir. Adelaide, Brisbane, Melbourne, Perth ve Sydney’de sunucuları vardır, ancak yalnızca “pro” sürümünde mevcuttur. Bununla birlikte, her ay 1 ABD doları karşılığında konum ekleyebilirsiniz ve bunu yaparken bant genişliği sınırınızı 10 GB daha yükseltebilirsiniz..

Akış için iyi bir seçimdir, özellikle Windflix sunucuları adı verilen özel olarak oluşturulmuş Netflix sunucularına sahip olduğundan. ABD, Kanada, İngiltere ve Japonya’da mevcutlar ve iyi çalışıyorlar. Bunlar hakkında daha fazla bilgiyi Windscribe incelememizde okuyabilirsiniz..

Windscribe Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Windows, macOS, Android ve iOS’ta kullanılabilir. Arayüz, yeni başlayanlar için iyi olan fırfırsız bir deneyim sunar, ancak bilenler de onunla uğraşabilir. Sınırsız eşzamanlı bağlantınız da olabilir.

İnternette kullanışlı kendi kendine yardım araçlarının yanı sıra 7/24 canlı sohbet ve e-posta mevcuttur. Ancak, canlı sohbetin aslında bir AI temsilcisi olduğunu belirtmek gerekir. Bir insanla hemen konuşmak istiyorsanız, e-posta bilet sistemini kullanın.

“Profesyonel” seçeneği için ödeme yapıyorsanız, aylık plan pahalıdır, ancak daha uzun planlar sonunda daha iyi sonuç verir. Ücretsiz deneme yok çünkü ücretsiz deneme amaçlı kullanabilirsiniz. Resmi bir geri ödeme politikası da yoktur, ancak satın alma tarihinden itibaren üç gün içinde Windscribe ile iletişime geçerseniz, geri ödeme alırsınız.

Avustralya’da Çevrimiçi Sansür

Avustralya’nın İnternet’i, özellikle internet sansür haritamızdaki ülkelerle karşılaştırıldığında, çoğunlukla ücretsizdir. Sosyal medya ve mesajlaşma uygulamaları da dahil olmak üzere çoğu içerik yalnızca birkaç kısıtlamayla kullanılabilir. 

Devlet kurumları, Telekomünikasyon Yasası’nın 313. Bölümü uyarınca yasadışı çevrimiçi hizmetleri engelleyebilir, ancak bu sorun yaratır. Örneğin, Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırımlar Komisyonu (ASIC) tarafından hileli bir web sitesini kaldırmak için kullanıldı, ancak süreçte 1.000’den fazla masum web sitesi yanlışlıkla engellendi. 

2016 yılında, ISP’lere korsanlığı azaltmak için torrent sitelerini engellemeleri emredildi. Bununla birlikte, Avustralya Telif Hakkı Yasası, engelli kişilerin ve engelli kişilerin braille gibi diğer formatlara dönüştürülebilmeleri için materyal kopyalamasına yardımcı olan kuruluşlara izin verecek şekilde değiştirilmiştir..

Avustralya’da Çevrimiçi Gözetim

Bu, neden bir VPN yüklemediğinizi merak etmenizi sağlayacak bölümdür. Avustralya’nın Beş Göz İttifakı’nın bir parçası olmasının yanı sıra, Avustralya’nın gözetim yeteneklerinin yıllar içinde nasıl büyüdüğüne dair çok sayıda rapor ortaya çıktı ve mevcut mevzuat buna izin verdi. 

Yeni başlayanlar için, Avustralya’nın hükümeti 2004 Doğu Timor casus skandalı sırasında gerçek renklerini gösterdi. Avustralya Gizli İstihbarat Servisi (ASIS), Timor-Leste kabin ofisini Timor’un gaz ve petrol sahaları konusundaki görüşmelerinde üst sıralara ulaşmak için dinleme cihazları ile donattı. 

Ancak, müzakereler sırasında casusluk yalnızca Şahit K. Timor olarak bilinen bir ASIS subayı tarafından ortaya çıkarıldı ve orijinal antlaşmadan çıkarıldı ve yeni bir anlaşma kuruldu. Şimdi, Şahit K ve avukatı Bernard Collaery yargılandı ve operasyondaki düdüğü çaldığı için hapis cezası ile karşı karşıya.

Dijital gizliliğiniz iyi korunmuyor ve telekomünikasyon şirketlerinin 2015 tarihli Telekomünikasyon Değişikliği Yasası kapsamında kullanıcıların meta verilerini iki yıl boyunca saklamaları gerekiyor. Kolluk kuvvetleri, yalnızca soruşturma sırasında değil, arama emri olmadan da erişebiliyor de.

Avustralya’nın gözetleme yöntemlerini göz önünde bulundurarak, verilerinizle herhangi bir şirkete güvenmeden önce Avustralya için en iyi bulut depolama alanımıza ve Avustralya parçaları için en iyi çevrimiçi yedeklememize göz atmalısınız..

Cep telefonu kullanıcılarının ön ödemeli bir mobil hizmet satın almadan önce kimliklerini doğrulamaları ve kişisel bilgiler vermeleri gerekir. Bu bilgiler daha sonra depolanır ve yetkililer bu bilgilere bir arama emriyle erişebilir.

Öte yandan, gazetecilerin meta verilerini korumak için yasaya ekstra gizlilik koruması eklendi, bu yüzden erişmeden önce bir emir gerekli olacaktır. Ancak, yetkisiz erişim raporları vardır. Avustralya Federal Polisi (AFP) bunu bir kaza olarak bildirdi, ancak bu durum böyle değil.

Daha sonra, 2014 yılında ulusal güvenlik mevzuatında yapılan değişiklikler gazeteciler ve ihbarcıların cezalarını artırmıştır. Gizli bilgiler yayınlarlarsa, 1979 Avustralya Güvenlik İstihbarat Teşkilatı Yasası uyarınca 10 yıl hapis cezası alabilirler..

Değişiklikler, istihbarat kurumlarının bir ağdaki birden fazla bilgisayarı tek bir emirle izlemelerine olanak tanıyan bir “bilgisayar” tanımını da genişletti. Bunun da ötesinde, Yardım ve Erişim Yasası yetkililerin şifreli iletişime erişmesine izin verir.

2017 yılında hükümet, kimlik eşleşmelerine yardımcı olmak için ehliyet ve devlet dairelerinde vatandaşların görüntülerini paylaşan ulusal bir yüz biyometrik veritabanı oluşturacağını açıkladı. 

Tartışmalı olduklarını kanıtladıktan sonra, parlamento yasayı onaylamadı. Yani, tasarı ikinci bir girişim için geri getirildi, bu yüzden beklemek ve sonucun ne olduğunu görmek zorundayız.

Avustralya’da Çevrimiçi Konuşma Özgürlüğü

Avustralya’da ifade özgürlüğü için resmi bir koruma yoktur. Konular açık bir şekilde tartışılabilir, ancak belirli konuşma için cezalar vardır. Çevrimiçi hakaret için aşırı cezalar verilebilir ve konuyla ilgili birçok dava açılmıştır. 

Eski bir polis memuru aleyhindeki aşırı bir davada, davacılara, blog yazılarında diğer şeylerin yanı sıra, kişileri organize bir suç çetesinin parçası olmakla suçladıktan sonra 700.000 Avustralya doları (yaklaşık 476.000 $) tazminat verildi..

Gazeteciler hükümeti eleştirebilir ve tartışmasız konular hakkında sorun yaşamadan rapor verebilirler, ancak raporlamayı bastırmak için gag emir örnekleri vardır.

Şiddet içeren suçların ve aşırılık yanlısı eylemlerin canlı akışa son vermesini önlemek için mevzuat mevcuttur ve sosyal medya şirketlerini platformlarında paylaşılan içerikten sorumlu tutan yasal önlemler mevcuttur..

Avustralya hükümeti hicivden pek hoşlanmıyor, bu yüzden 2018’de bir Commonwealth organının kimliğine bürünmeyi ceza gerektiren bir suç haline getirmek için Ceza Kanunu’nda değişiklikler yapıldı.

Avustralya’da Siber Suç

Nerede olursanız olun siber suçlara karşı savunmasızsınız, ancak bazı ülkelerde diğerlerinden daha fazla sorun var, Tayland buna güzel bir örnek (Tayland için en iyi VPN parçamızı okuyun).

Yakın tarihli bir rapor, Avustralya’da altı aylık bir dönemde 9,2 milyondan fazla kötü amaçlı yazılım saldırısının kaydedildiğini gösterdi. Ortalama olarak, her 10 dakikada bir bir siber suç rapor edilir. Bu yıl Avustralya’da siber suçların toplam maliyetinin 29 milyar Avustralya doları (yaklaşık 19.7 milyar $) olduğu tahmin ediliyor..

Bir VPN kullanmak sizi çevrimiçi tehlikelerden korumanıza yardımcı olacaktır ve genel WiFi kullanmayı planlıyorsanız daha dikkatli olmalısınız, çünkü ne kadar güvenli olduğunu bilmenin bir yolu yoktur. Bu nedenle, bir VPN’i Bitdefender gibi iyi bir antivirüs ile birleştirmenizi öneririz (Bitdefender incelememizi okuyun).

Son düşünceler

Avustralya güzel bir ülke olmasına rağmen, çevrimiçi olduğunuzda kesinlikle akılda tutulması gereken şeyler vardır. En dikkat çekici olanı hükümetin gözetimi olmakla birlikte, siber suçların da farkında olmalısınız. Bir VPN seçtiğinizde, güvenlik ve gizliliğinin mükemmel olduğundan emin olun. Bundan sonra, hızları ve sunucuları kilit nokta. 

NordVPN, Avustralya için en iyi VPN’dir. Onun güvenliği sizi gözetleme ve siber saldırılardan koruyacaktır. Ayrıca, devasa sunucu ağı ve gerçek zamanlı aktarım özelliği sayesinde istediğiniz içeriği elde edebilirsiniz. Ayrıca, gerekirse Avustralya sunucuları vardır. Neden 30 günlük para iade garantisi vermiyorsunuz? Kaybedecek bir şeyin yok.

Daha önce Avustralya’da bir VPN kullandıysanız, bize yorum bölümündeki deneyiminizi anlatın. Diğer VPN makalelerimize de göz atın. Her zamanki gibi, okuduğun için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map