Avira vs Bitdefender: 2020’de Yakın Bir Antivirüs Savaşı

Bitdefender ve Avira en iyi iki antivirüs seçeneğimizdir ve incelemelerimiz şu anda piyasadaki en iyi antivirüs yazılımı seçenekleri arasındadır. Hemen hemen her kategoride en üst sıralara ulaştılar ve kullanıcıların aralarında seçim yapmasını zorlaştırdılar. Size yardımcı olmak için, Bitdefender ve Avira’yı kimin zirvede olduğunu görmek için test ediyoruz.


Okumaya başlamadan önce, ayrı Bitdefender incelememize ve Avira incelememize bakmaya değer olabilir. Bu, her bir antivirüs hakkında daha net bir fikir verecek ve bu Bitdefender ile Avira’yı kafa kafaya çalıştırmadan önce artılarını ve eksilerini keşfetmenizi sağlayacak.

Kavga Kurmak: Bitdefender ve Avira

Karşılaştırma testlerimiz, bireysel antivirüs incelemelerimizden biraz farklı olacaktır. Fiyatlandırma, kullanıcı dostu olma, koruma ve müşteri desteğine geçmeden önce özelliklerden başlayarak ayrı incelemelerimizle aynı beş kategorideki her iki antivirüsü de karşılaştıracağız.

Hızlı bir cevaba ihtiyacınız varsa, kısa bir toplama yapacağız ve her kategorinin sonunda bir kazanan seçeceğiz. Her kategori bir puan alır ve üç veya daha fazla puan kazanan ilk şampiyon olur.

1

Özellikleri

Yalnızca virüslere karşı koruma sağlayacak bir antivirüs seçmek iyidir, ancak virüsler sadece siber tehditler değildir. Çıplak kemikli bir antivirüs sizi kimlik avına karşı korumaz ve tüm ağınızı saldırı girişimlerine karşı korumaz.

Bu yüzden Bitdefender ve Avira’nın müşterilerine sunduğu özelliklere bakmak önemlidir, bu turda yapacağımız şey budur.

Bitdefender Antivirüs

Bitdefender favori antivirüslerimizden biridir ve şu anda en iyi tavsiyemizdir. Kısmen sunduğu özellikler sayesinde, kullanıcılar için en güvenli antivirüs yazılımı seçeneklerinden biridir..

Bitdefender-Özellikler

Bitdefender özünde, kapsamlı kötü amaçlı yazılım ve fidye yazılımı korumasına sahip en iyi antivirüs programıdır. Şüpheli etkinlikleri izleyen ve engelleyen “gelişmiş tehdit savunması” sayesinde sizi en yeni, en ayrıntılı kötü amaçlı yazılımlara karşı koruyacak.

Bununla birlikte, kötü amaçlı yazılım koruması, Bitdefender’ın kolunu tek kandırma değildir. Anti-izleme koruması ve genel web filtreleme uzantılarının yanı sıra mikrofon ve web kamerası korumalı geniş bir güvenlik paketi olarak gelir.

Ayrıca, düzeltebileceğiniz bariz güvenlik açıklarını aramak için bir WiFi tarayıcıdan da yararlanabilirsiniz. PC’niz için güvenli olmayan yazılım arayan bir tarayıcı da var.

Kimlik hırsızlığı konusunda endişeleriniz varsa, Bitdefender korumalı bir tarayıcı içerir, böylece ağa güvenle göz atabilirsiniz. Bitdefender Safepay tamamen yalıtılmış çalışır: Şifrelerinizi saklayan olası keylogger’ları atlamak için sanal klavyeli ayrı bir tarayıcıdır. 

Safepay, bankanıza güvenli giriş yapmak veya çevrimiçi alışveriş yapmak istiyorsanız idealdir. Bitdefender, 200 MB sınırına sahip olmasına rağmen Safepay’i ücretsiz bir VPN hizmeti ile birleştiriyor. Tam bir VPN olmadığı ve VPN’ler Bitdefender’ın odağı olmadığı için en iyi VPN sağlayıcılarıyla iyi karşılaştırılamaz.

Bunun yerine, veri sınırı, onu ücretsiz VPN hizmetlerine karşı iyi bir uyum sağlar. Daha iyi VPN korumasına ihtiyacınız varsa, ExpressVPN güçlü bir alternatif olacaktır (ExpressVPN incelememize bakın). 

Bitdefender’ın şifre yöneticisi Safepay ile iyi bir şekilde birleşir. Yine, Bitdefender’ın VPN’i gibi, eklemek de iyi bir seçenektir, ancak Dashlane gibi üst düzey bir şifre yöneticisiyle eşleşmez (Dashlane incelememize bakın).

Bitdefender ihtiyacınız olan tek güvenlik paketi olmaya çalışıyor. Dosya şifreleme ve hırsızlığa karşı koruma gibi ek özellikler iyi ekstralardır. Android için en iyi antivirüs listemizdeki en iyi seçeneklerden biri olan Bitdefender, Android kullanıcıları için iyi bir seçenektir, ancak Mac ve iOS’u da destekler..

Avira

Bitdefender gibi Avira da sadece temel bir antivirüs değil. Sunulan güvenlik ürünlerinin tamamını kullanır ve çoğu durumda bunları bazı ücretsiz veya premium ürünleriyle birlikte paketler..

Avira-Özellikler

“Hepsi bir arada” çözümü olan Avira Prime, potansiyel Avira müşterileri için en üst sırada yer alıyor ve premium ürünlerine tam erişim sağlıyor. Antivirus Pro ve diğer Avira ürünleri de Avira araçlarına erişim sunar, ancak bunlardan bazıları daha sınırlı sürümler olabilir.

Avira Prime, diğer çeşitli Avira ürünlerini birleştirir, ancak Antivirus Pro ana ürünüdür. Antivirus Pro, Avira’nın kötü amaçlı yazılımlara karşı gerçek zamanlı korumasıdır ve Bitdefender’ın kendi korumasına karşı iyi bir sıralamadır. 

Avira ayrıca herhangi bir sistem verimsizliğini azaltmak için bir sistem temizleme aracı ve eski (ve dolayısıyla riskli) yazılımları tanımlamak ve güncellemek için bir yazılım tarayıcı sunar..

Avira, çevrimiçi alışverişleriniz için güvenlik koruması da sunar. Avira’nın Gizlilik Ekibi çevrimiçi izlemenizi sınırlandırmak için yüzlerce farklı gizli gizlilik ayarını kısıtlayacaktır. Avira Prime abonelerinin sınırsız kullanımı olan Phantom VPN’yi de deneyebilirsiniz.

Phantom VPN Pro, Bitdefender’ın kapaklı teklifinden daha iyidir, ancak yine de NordVPN gibi en iyi VPN alternatifleriyle aynı ligde değildir (NordVPN incelememize bakın).

Ayrıca, Bitdefender’ın kendi teklifine benzer bir şifre yöneticisi ve bazı kötü amaçlı web sitelerini ve arayanları engellemek için Android ve iOS mobil cihazların güvenliği.

Avira, bazı daha gelişmiş özellikler için biraz daha fazla ödeme yapmanızı bekleyebilir, ancak Phantom VPN gibi “premium” özelliklerin çoğu ücretsiz olarak sunulur, ancak sınırlamalarla birlikte. Bu, merak ettiğiniz Avira özelliklerinin çoğunu peşin ödeme yapmanıza gerek kalmadan test edebileceğiniz anlamına gelir.

Birinci Tur Düşünceler

Her zaman Bitdefender ve Avira arasında zor bir karşılaştırma olacaktı. Merkezde en iyi antivirüs koruması ile hem rekabetçi güvenlik süitlerini yapan gelişmiş özelliklerle doludur. Burada ikisini ayıracak çok şey yok, bu turu berabere bitiriyor.

Tur: Özellikler Net kazanan yok, her ikisi için puan

Avira Logo
Bitdefender Antivirüs Logosu

2

Fiyat

Bir antivirüs için ödeme yapmaya karar verdiyseniz, özellikleri ve kalitesi için uygun bir fiyat aldığınızdan emin olmanız gerekir..

Bitdefender ve Avira her ikisi de ücretsiz ürünler sunuyor, ancak bizi ilgilendiren “premium” paketler, bu yüzden çoğunlukla Bitdefender’ı Avira ücretsiz tartışmasına atladık. Bunu göz önünde bulundurarak, bu şirketlerin sunduğu fiyatlandırma paketlerini karşılaştıralım.

bitdefender

Yeni müşteriler Bitdefender’ın fiyat planlarından en iyi şekilde faydalanacaklar. Üç cihazı kapsayan planlarda – yaklaşık yüzde 50’ye kadar – büyük indirimler var.

Müşteriler için dört plan vardır ve ödediğiniz fiyat, kapsamak istediğiniz cihaz sayısına ve kapsama sürenizin uzunluğuna bağlı olarak üç yıla bağlıdır..

En altta Bitdefender Antivirus Plus var. Web kamerası ve hırsızlığa karşı koruma gibi üst düzey paketlerde sunulan en premium özelliklerden bazılarına sahip değildir. Yalnızca Windows paketi olduğu için Mac’te de mevcut değil.

Yeni üyeler için, üç müşteri için Antivirus Plus yılda yaklaşık 40 ABD Doları veya yeni müşteri indirimi uygulanmadıysanız yılda 59,99 ABD Doları karşılığında kullanılabilir..

Premium özelliklerin neredeyse tamamı, bir sonraki Antivirus Plus katmanı olan Bitdefender Internet Security’de de mevcuttur. Bu, yeni müşteriler için büyük bir indirime sahiptir, üç cihaz kapsamı için yıllık 44,99 $ ‘dır ve indirim olmadan yılda 79,99 $’ a kadar çıkmaktadır..

Mac, Android ve iOS kullanıcılarının bunun yerine Bitdefender Total Security aboneliğine yükseltme yapmaları gerekecek. Bitdefender, Mac için en iyi antivirüs olarak seçimlerimizden biridir, bu nedenle Mac kullanıcısıysanız, yeni bir müşteriyseniz Total Security ve Internet Security için yılda ekstra 5 ABD doları ödemeyi düşünmeye değer..

Çoğu paket, bir ila 10 cihazdan kapsama alanı sunar, ancak Toplam Güvenlik daha sınırlıdır, bunun yerine beş veya 10 cihazı kapsayan planlarla. Büyük bir aileyi çok sayıda cihazla koruyorsanız, Bitdefender Aile Paketine ihtiyacınız olacak.

Aile Paketi 15 cihazı kapsıyor ve yeni müşteriler için büyük bir indirim ile geliyor: ilk yıl için yıllık 59,99 $, ardından ondan sonra yıllık 119,99 $.

Avira

Avira, Bitdefender’a benzer bir fiyatlandırma yöntemine sahip ve müşteriler bir ila beş arasında kaplayacak cihaz sayısını veya bir Avira Prime aboneliği ile sınırsız cihaz kapsamını seçebiliyor..

Aylık ödeme yapabilir veya bir ila üç yıl için ödeme yaparak paradan tasarruf edebilirsiniz. Yeni müşteriler için cömert indirimler yoktur, ancak fiyatlar Bitdefender’ın iskonto edilmeyen fiyatlandırmasına benzer, bazı dalgalanmalar vardır.

Bitdefender aylık bir abonelik sağlamaz, bu nedenle Avira’nın bunu sunduğunu görmek iyidir. Avira Antivirus Pro, en ucuz Avira planı, üç cihazı kapsayan yıllık 57.99 $. 

Avde’nin en ucuz planı, Bitdefender yeni müşteri promosyon oranınız varsa, Bitdefender Antivirus Pro’dan 20 $ daha fazladır. Bununla birlikte, Avira Antivirus Pro planı Bitdefender’ın promosyon dışı fiyatından 2 $ daha ucuz.

Avira Internet Security Suite, Bitdefender Internet Security ile eşit seviyede. Avira Password Manager Pro ve Software Updater Pro dahil olmak üzere birkaç ek premium özellik ile birlikte gelir ve yıllık yaklaşık 70 $ maliyeti. 

Yeni bir kullanıcı indirgeniz yoksa bu, Bitdefender’ın Internet Security’inden yaklaşık 10 $ daha ucuz veya hesabınız varsa 26 $ daha pahalı.

Avira Prime, tüm premium özelliklere sahip nihai Avira paketidir ve Bitdefender Total Security ve Bitdefender Aile Paketi ile iyi uyum sağlar.

Yılda 99,99 ABD doları tutarında beş cihazı kapsayan Avira Prime seçeneği, Bitdefender’ın açıklanamayan Toplam Güvencesinden 10 $ veya indirimli Toplam Güvenceden 55 $ daha pahalı. 

En iyi değer, yıllık 129,99 $ sınırsız cihaz kapsamı ile Avira Prime’dır. Anlaşılmamış Bitdefender Aile Paketinden yılda 10 $ daha fazla, ancak Avira Bitdefender’ın 15 cihazı yerine sınırsız cihaz sunuyor.

Avira, kapsama alanı ve özellikler için son derece iyi fiyatlandırılmıştır ve aylık paketler, müşteriler için daha uygun fiyatlı bir seçenek haline getirir. Yalnızca AVG, benzer özellik kümesi ve itibara sahip aylık bir plan sunar (AVG incelememize bakın).

Yuvarlak İki Düşünce

Yine, iyi özellik setleri ve rekabetçi fiyatlandırma ile, Avira ve Bitdefender’ın herkes için bir şeyleri var. Avira’nın aylık planları bunu daha uygun fiyatlı bir seçenek haline getiriyor, ancak Bitdefender bunu yeni müşteriler için önemli indirimlerle karşılıyor. İndirimli fiyatlandırma planlarıyla Bitdefender, Avira’yı genel bir fiyatlandırma galibiyetine yener.

Round: Bitdefender Antivirus için Fiyat Noktası

Avira Logo
Bitdefender Antivirüs Logosu

3

Kullanıcı dostu

Virüsten koruma müşterileri için büyük koruma gerekir, ancak satın aldıkları yazılımı anlayabilmeleri ve kullanabilmeleri gerekir. Kullanıcı dostu olması önemlidir; bir krizde antivirüsünüzde dolaşamıyorsanız başınız belada.

Bu karşılaştırma turunda Bitdefender veya Avira’nın daha kullanıcı dostu olup olmadığını göreceğiz. Her iki yazılımın istemcilerini keşfetmeden önce yükleme işlemine başlayacağız.

bitdefender

Webroot SecureAnywhere incelememizin göstereceği gibi, Bitdefender kurulum işlemi en hızlı olmasa da oldukça basit ve hızlıdır.

İyi bir internet bağlantısı ile, Bitdefender’ı yaklaşık 10 ila 15 dakika içinde indirip kurabilirsiniz. Büyük bir kurulum dosyasına (yaklaşık 500 MB) sahiptir, ancak kurulumun çoğu otomatiktir ve az kullanıcı etkileşimi gerektirir.

Bitdefender-Client

Bitdefender istemcisi merkezi bir gösterge tablosu alanı ile başlar. Hızlı virüsten koruma taraması gibi yaygın Bitdefender özelliklerine hızlı bir şekilde buradan erişebilirsiniz. İsterseniz gösterge tablonuzu Safepay gibi ortak özelliklerle özelleştirebilirsiniz.

Sol taraftaki menüden gizlilik özellikleriniz gibi diğer alanlara erişim kolaydır. Bitdefender işleri mümkün olduğunca otomatikleştirmeye çalışır, ancak görev çubuğunda zaman zaman hatırlatıcıların veya uyarıların göründüğünü görürsünüz. Örneğin, çevrimiçi bankacılık web sitenizi ziyaret ederken Safepay gibi premium özellikleri kullanmanızı teşvik edebilir..

Herhangi bir uyarı veya uyarının sesini kapatarak Bitdefender’ın ayarlar alanından, sol taraftaki menüden de kolayca erişebilirsiniz. Belirli ortamlar için (çalışırken veya oyun oynarken olduğu gibi) ayarlarınızı sessize almanız veya değiştirmeniz gerekiyorsa, özel profilleri kullanabilirsiniz.

Ayarlar alanı faydalı ipuçları içerir. Herhangi bir şeyden emin değilseniz, her alanın üzerinde bulunan soru işareti simgesini tıklayın.

Bitdefender istemcisi, yeni başlayanların bunalmadığından emin olmak için müşteriye Bitdefender kurulumlarını özelleştirmek için birçok seçenek sunmak arasında iyi bir denge sunar..

Avira

Avira için yükleme dosyası Bitdefender’dan daha küçüktür (177MB ve 500MB). Yükleyici akıcı ve iyi tasarlanmış, ancak Bitdefender kurulumuna kıyasla birkaç ek seçeneği onaylamanız gerekecek.

Avira, sahip olduğunuz ürün aboneliğine bağlı olarak kendini özelleştirecek ve yapılandıracaktır. Internet Security veya Prime gibi daha pahalı bir Avira paketine abone olursanız, diğer tüm Avira ürünlerinize kolay erişim sağlayacak ayrı bir gösterge tablosu alanınız olur..

avira-review-arayüzü

Örneğin, Avira Prime kullanıcıları Antivirus Pro’yu aboneliklerinin bir parçası olarak Phantom VPN Pro gibi diğer ürünlerin bir listesi ile birlikte görecekler. Avira Antivirus Pro’ya abone olduysanız, yalnızca antivirüs istemcisine erişiminiz olur.

Avira-Client

Antivirus Pro istemcisinin anlaşılır yan menüsü ile anlaşılması kolaydır. “Durum” alanı, fidye yazılımı ve web koruması da dahil olmak üzere korumanızın mevcut durumunu PC’nizi hızlı bir şekilde tarama seçeneği ile gösterir.

Ağ güvenlik duvarınız gibi ek özelliklere “modüller” altındaki ikincil menüden erişilebilir. Bu bölümler, her özelliğin amacını açıklamak için yararlı ipuçları içerir.

Avira, gereksiz özellikler veya ayarlarla sizi aşırı yüklemiyor. Bitdefender gibi, basit bir arayüz öncelik kazanır, ancak sol alt taraftaki dişli çark simgesini tıklayarak antivirüsünüzü özelleştirebilirsiniz.

Ayarlar alanı anlaşılması en kolay alan değildir, ancak kapsamlıdır. “Koruma Bulutu Nedir?” Gibi belirli ayarların bilgi kılavuzlarına bağlantılar vardır. Ayrıca, fareyle ayarların üzerine gelebilir ve alttaki “açıklama” kutusunda bir açıklama görebilirsiniz..

Avira’nın temiz görünümü, altında güçlü bir antivirüs gizler ve Bitdefender gibi istemciyi nasıl kullandığınız tamamen size bağlıdır. Çoğu kullanıcının “hızlı tarama” modunu geçmesine gerek kalmaz, ancak gerekirse korumanızı kolayca özelleştirebilirsiniz.

Yuvarlak Üç Düşünce

Bu en iyi antivirüslerden beklediğiniz gibi, kullanıcı dostu olması son derece önemlidir ve aralarında fazla yer yoktur. Hem Bitdefender hem de Avira kullanımı kolay istemciler sunar, ancak ayarları istediğiniz gibi yapılandırmak için birçok seçenek sunar.

Tur: Kullanıcı Dostu Net kazanan yok, her ikisi için puan

Avira Logo
Bitdefender Antivirüs Logosu

4

Koruma

Ne kadar iyi göründükleri için antivirüs satın almazsınız. Koruma her şeydir ve virüsten koruma yazılımınız göreve uygun değilse, risk altındasınız.

Bu turda hem Bitdefender hem de Avira’nın sunduğu korumayı karşılaştırmak için üç güvenlik test laboratuarından bağımsız raporları kullanacağız.

bitdefender

Bitdefender, Mayıs-Haziran 2019’dan itibaren AV-Test’in koruma testinde iyi sonuç verdi. Puanlar önceki testlerinden biraz düşmesine rağmen, yine de iyi sonuç verdi ve maksimum 6 üzerinden 5.5’lik bir puan aldı.. 

Bitdefender-AVTest-June19

Bitdefender’ın performans yüzdesi puanlarında da benzer bir düşüş oldu, ancak toplam puan 6 üzerinden 6 olarak kaldı.. 

AV Comparatives’in Şubat-Mayıs 2019 puanlamasında Bitdefender son derece başarılı oldu. 752 örnekten 751’i tespit edildi ve bloke edildi, toplam yüzde 99.9 başarı oranı. AV Comparatives’in performans testi de Bitdefender için iyi gitti ve AV Comparatives’in en yüksek Advanced + ödülünü kazandı.

Bu, Bitdefender’ı ESET NOD32 ile aynı kategoriye yerleştirir (Bitdefender ile ESET NOD32 karşılaştırmamıza ve ESET NOD32 incelememize bakın).

MRG Effitas’ta Bitdefender, Q2 2019 tam spektrum testinde iyi bir skor elde etti. 398 örnek boyutundan, Bitdefender yüzde 100 başarı oranına sahip ve Kaspersky ile eşleşen MRG Effitas’ın en yüksek Seviye 1 “sertifikalı” puanını kazanıyor (Kaspersky Anti-Virus incelememize bakın).

Avira

AV-Test’in Mayıs-Haziran 2019 Avira testinde, koruma puanları Bitdefender’ın etkin bir şekilde eşleşti ve genel koruma puanı 10 üzerinden 5,5’ti..

Avira-AVTest-June19

Bununla birlikte, AV-Comparatives’in Avira için Şubat-Mayıs 2019 testlerini Bitdefender’dan daha iyi bulduk. 752 örnekten 752’nin tamamı engellendi, bu puan sadece Kaspersky Anti-Virus tarafından eşleştirildi.

AV-Comparatives’in Nisan 2019 testinde Avira için performans puanları biraz daha kötüydü. 14 antivirüsten Avira, genel etki için 14’ten 13’ü attı. Yalnızca Microsoft’un Windows Defender’ı daha da kötüleşti (Bitdefender ve Windows Defender karşılaştırmamıza bakın). Genel olarak orta seviye “ileri” ödülüne layık görüldü.

MRG Effitas’ın 2019 ikinci çeyreğinden itibaren tam spektrum testi Avira için neredeyse mükemmel bir puan gösterdi. 398 örnekten 397’si bloke edildi ve toplam başarı oranı% 99.74 oldu. Bu hala MRG Effitas’ın Avira’ya Bitdefender ile eşleşmesi için Seviye 1 “sertifikalı” puanını vermesi için yeterince iyiydi.

Yuvarlak Dört Düşünce

Bitdefender ve Avira için koruma puanları hem çok yüksek hem de çok benzerdi. Her birinin sadece bir veya iki kaçırılmış skoru vardı, bu da her iki tarafa bir kazanan yerleştirmeyi zorlaştırdı. Bu tur genel olarak berabere bitiyor.

Tur: Koruma Net kazanan yok, her ikisi için puan

Avira Logo
Bitdefender Antivirüs Logosu

5

Destek

Virüsten koruma için para ödüyorsanız, yüksek kalitede müşteri desteği beklemelisiniz. Bitdefender ve Avira’nın size bu turda doğru düzeyde müşteri desteği sunduğundan emin olacağız.

bitdefender

Bitdefender gibi uluslararası bir işletmeden beklediğiniz gibi, müşteriler için dünya çapında birçok destek seçeneği var. Başlangıç ​​olarak, hemen hemen her kıtadaki müşterilerin kullanabileceği 16 bölgesel telefon hattı var.

Bitdefender-Site Destek

Telefon desteği sizin için değilse, bunun yerine canlı sohbet üzerinden destek ekibiyle konuşabilir veya e-posta yoluyla destek sorguları gönderebilirsiniz. Müşteriler için 7/24 destek mevcuttur.

Yaygın müşteri sorunları, bilgi tabanındaki kılavuzlarla yanıtlanabilir. Kılavuzlar basittir ancak müşterilere sorunları konusunda rehberlik etmeye yardımcı olacak faydalı talimatlar, resimler ve videolar içerir..

Diğer müşterilerin ve personelin sorularınızı cevaplayacağı destek forumu aracılığıyla sunulan ücretsiz destekten de yararlanabilirsiniz..

Avira

Orijinal Avira incelememizin açıkladığı gibi, Avira için gerçek hayal kırıklığı müşteri desteğindeki tutarsızlıktı. 

Avira-Site Destek

Kapsamlı bir bilgi tabanı ve yararlı bir YouTube kanalı, birçok dilde nasıl yapılır kılavuzları ve ipuçları ile birçok şeyi doğru yapar. Bilgi bankası, belirli hatalarla veya sorunlarla nasıl başa çıkılacağını açıklayan SSS ve kılavuzları içerir.

Hem bilgi bankasını hem de YouTube kanalını keşfetmek zordur ve istediğiniz içeriği bulmak için dikkatli bir şekilde arama yapmanız gerekir. Bitdefender gibi, Avira personeli ve diğer müşterilerin de yanıt vermesiyle birlikte müşterilerin soruları göndermeleri için bir topluluk forumu da var.

Doğrudan desteğe ihtiyacınız varsa, birden çok dilde telefon ve e-posta desteğinden yararlanabilirsiniz. Bu yalnızca “premium” müşteriler için geçerlidir ve bunu doğrulamak için önce oturum açmanız gerekir.

Beşinci Tur Düşünceler

Avira, kapsamlı kılavuzlar ve bir dizi destek yöntemiyle iyi bir müşteri desteğine sahiptir. Avira’ iyi olsa da, açık rehberler, daha aktif bir forum ve müşteriler için daha geniş bir telefon destek seçenekleri ile Bitdefender’ daha iyidir.

Round: Bitdefender Antivirus için Destek Noktası

Avira Logo
Bitdefender Antivirüs Logosu

6

Son düşünceler

Cloudwards.net’te hem Bitdefender hem de Avira’nın büyük hayranlarıyız ve bu karşılaştırma her zaman zor olacaktı. Kullanıcı dostu olma ve genel koruma kalitesine baktığımızda bu antivirüs şirketleri arasında neredeyse hiç bir şey yok.

Avira ve Bitdefender’ın her ikisi de kullanmak için harika ve hangi virüsten koruma yazılımını seçerseniz seçin harika bir deneyime sahip olacaksınız. Bununla birlikte, Bitdefender’ın yeni müşteriler için kapsamlı indirimleri ve daha iyi müşteri desteği Bitdefender’ı biraz ileriye taşıyor. 

Bu yüzden Bitdefender bu karşılaştırmada en iyi seçimimiz ve genel kazananımız olmaya devam ediyor.

Kazanan: Bitdefender

Avira ve Bitdefender her ikisi de en üst düzey ürünlerdir, ancak farklı bir seçenek arıyorsanız, diğer karşılaştırmalar, incelemeler ve toplamalar için virüsten koruma makalelerimize göz atabilirsiniz. Aşağıda düşüncelerinizi bizimle paylaşın ve okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map