Avira vs. Avast: 2020’de En İyi Antivirüs Yazılımı Hangisi?

Avast, en iyi ücretsiz antivirüs yazılımı kısa listemizin başında geliyor, ancak biraz ekstra ihtiyaç duyanlar için kendi premium planlarına sahip.


Avira, pazarın diğer ucunda yer alarak abonelere PC, Mac ve mobil cihazlar için en iyi antivirüs yazılımlarından birini sunuyor.

Hangi antivirüs yazılımına yatırım yapmanız gerektiğine karar vermek için uğraşıyorsanız, bu Avira vs. Avast karşılaştırma incelemesi yardımcı olacaktır. Her iki sağlayıcı hakkında daha fazla bilgi için ayrı Avira incelememize ve Avast incelememize göz atın.

Kavga Kurmak: Avira ve Avast

Hem Avira hem de Avast’ın avantajlarını sıralamanıza yardımcı olmak için, bunları beş turdan fazla test edeceğiz. Biçimden emin değilseniz, virüsten koruma arşivimiz önceki karşılaştırma incelemelerimizden birkaçı ile doldurulur.

Beş turumuz özellikleri, fiyatlandırmayı, kullanım kolaylığını, korumayı ve müşteri hizmetlerinin kalitesini kapsar. Her tur için bir kazanan ilan edeceğiz, ya Avira ya da Avast’ı bir puan vererek ve altında bir özetin nedenini açıklayacağız.

Genel kazanan, üç veya daha fazla puan kazanan ilk sağlayıcıdır. Karar vermek için birtakım gerçekler, bağımsız testler ve kendi yargılarımızı kullanarak, son düşüncelerimizi en altta ele alacağız. Geri bildirimlerinizi çok isteriz, bu nedenle yorumlar bölümündeki akıl yürütmemize katılmamaya ya da katılmamaya çekinmeyin..

1

Özellikleri

Antivirüs koruması biraz köstebek oyunu gibi. Bir tehdit yenildiğinde, başka bir tehdit ortaya çıkar. Yeni tehlikeli yazılım veya siber tehdit türleri, virüsten koruma yazılımının genel olarak en iyi korumayı sağlamak için yeni özellikler eklemesini gerektirir. Bu ilk turda Avira ve Avast’ın tüketicilere sunduğu özellikler hakkında konuşacağız.

Avira

Daha önceki Avira incelememizde, sağlayıcıya sunduğu özelliklerin kalitesi için mükemmel bir yüzde 100 puan verdik. Avira, hem ücretsiz hem de ücretli birden fazla abonelik planında çeşitli güvenlik ürünleriyle hiçbir şekilde basit değildir..

Avira-Özellikler

Avira, üst düzey ürünü Avira Prime’a büyük önem vermektedir. Bu plan, abonelere Avira premium ürünlerinin eksiksiz paketine tam erişim sağlar. Temel Avira antivirüs koruması olan Avira Antivirus Pro ile birlikte gelir. Bu korumayı geçmişte Avira ve Bitdefender karşılaştırma incelememizde olumlu olarak konuştuk.

Avira aboneleri ayrıca, geçici dosyaları kaldıran ve bilgisayarınızı hızlandıran System Speedup Pro adlı bir temizleme aracının yanı sıra yüklediğiniz eski ve risk altındaki uygulamaları güncellemek için bir yazılım tarayıcısına da erişebilir. Ayrıca, performans ve gizlilik de dahil olmak üzere çeşitli alanlarda 100’den 100 arasında bir karşılaştırma puanı verir..

Herkese açık WiFi’nin tehlikeleri konusunda endişe duyanlar için Avira, Phantom VPN adı verilen müşteriler için sanal bir özel ağ çözümü sunuyor. Avira Prime kullanıcıları için sınırsızdır ve Bitdefender ile sunulan sınırlı VPN hizmetinin önüne geçer (Bitdefender incelememize bakın).

Avira Phantom VPN, ExpressVPN gibi piyasadaki en iyi VPN sağlayıcılarının kalitesiyle eşleşmiyor, ancak mevcut seçeneğin olması iyi. Avira, müşterilerin hesaplarınız için nasıl güçlü bir şifre oluşturacağınızı öğrenmenize yardımcı olacak bir şifre yöneticisi de sağlar..

Gizliliğiniz konusunda endişeleriniz varsa Avira Privacy Pal, verilerinizin nasıl kullanıldığını optimize etmek için çeşitli PC ve tarayıcı ayarlarınız üzerinden çalışır. Diğer özelliklerin yanı sıra konum erişimini devre dışı bırakır ve gizlilik çerezlerini kaldırır.

Android ve iOS cihazlarına sahip kullanıcılar için de mobil koruma sunulmaktadır. Tehlikeli web sitelerini, sahte ve şüpheli arayanları engeller ve çalınırsa cihazınızı izlemenizi sağlar.

Özelliklerin birçoğu, belirli abonelere tam erişim ile sunulur – veya bazı sınırlamalarla ücretsiz olarak – önce sevdiğiniz Avira ürünlerini test etmenizi sağlar.

dur

Uzun zamandır Avast’ın hayranlarını, özellikle de Avast ücretsiz planında yer alacağınızı göreceksiniz. Ayrıca Android için en iyi antivirüs kısa listemizdeki Android kullanıcıları için önerdiğimiz bir seçenektir.

Avast-Özellikler

Avast’ın ücretsiz planı, fidye yazılımı dahil en büyük tehditleri engelleyen kapsamlı antivirüs koruması ile kendi başına özelliklerle doludur. Ağınızdaki diğer cihazlar hakkında endişeleriniz varsa, yerleşik ağ tarayıcısı siber saldırı olasılığını azaltmak için herhangi bir risk olup olmadığını kontrol eder..

Ödemek istiyorsanız, Avast Premium yukarıdaki özelliklerin tümünü alır ve kimlik avı girişimlerini azaltmak için DNS koruması ekler. Ayrıca bilinmeyen yazılımı güvenli bir şekilde test etmek için kullanabileceğiniz Avast Sandbox adlı bir test aracı da var.

Avast Sandbox, bilgisayarınızı riske atmak yerine, yeni yazılımları test etmenize veya şüpheli dosyaları yalıtılmış bir test modunda açmanıza izin vererek bilgisayarınızın geri kalanıyla etkileşime girmesini önler. Avast bir sorun tespit ederse, herhangi bir enfeksiyon riski olmadan güvenle kaldırabilirsiniz.

Avast Premium ayrıca, gözetmenlerin izinsiz olarak zirveye çıkmasını önlemek için web kamerası engelleme aracı da dahil olmak üzere gizlilik koruma özellikleri içerir. Avast kullanıcıları, dosyalarınızı güvenceye almak için dosya şifrelemenin yanı sıra silmek istediğiniz hassas dosyaları tamamen silmek için “parçalama” silme aracından da yararlanabilir.

Gereksiz dosyaları kaldırmak için bir VPN koruması ve bir şifre yöneticisi ile bir dosya temizleme aracı arıyorsanız, Avast ürün listesinin en üstünde Avast Ultimate’a bakmanız gerekir. Avast SecureLine VPN iyi, ancak Avast SecureLine VPN incelememizin açıkladığı gibi daha iyi VPN ürünlerinden biri değil.

Hayali olarak adlandırılan Avast Parolaları için de benzer bir durum. Birkaç şifreyi kaydetmek istiyorsanız, kabul edilebilir olandan daha fazla olur. Daha fazla özelliğe ihtiyacınız varsa, bunun yerine Dashlane gibi en iyi şifre yöneticilerinden birine bakmak istersiniz (Dashlane incelememize bakın).

Birinci Tur Düşünceler

Bu yargılanması zor bir tur. Avira ve Avast, her türlü tehdide karşı koruma sağlamak için tasarlanmış kapsamlı bir özellik listesi sunar. Bu antivirüs sağlayıcıları arasında birçok benzerlik var, bu da bu turu berabere getiriyor.

Tur: Özellikler Net kazanan yok, her ikisi için puan

Avira Logo
Avast Pro Logosu

2

Fiyatlandırma

Kredi kartına ulaşmadan önce, satın almayı seçtiğiniz herhangi bir antivirüsün fiyatını dikkatlice düşünmelisiniz. Dikkate alınacak çeşitli planlar, indirimler ve özellikler ile paranızın karşılığını en iyi şekilde almanız gerekir. Bir Avira veya Avast aboneliği için ödemeniz gereken fiyatlara göz atalım.

Avira

Avira, bugünlerde antivirüs pazarında oldukça tipik bir fiyatlandırma ayarına sahip. Bireysel Avira planları, cihazların uzunluğuna veya sayısına bağlı olarak kapsama alanı çeşitlemeleri ile sunulur.

Avira, özelliklerinin çoğunu birkaç “ürüne” ayırdığı için, planlarına “güvenlik paketleri” olarak atıfta bulunur. Satılmaya hazır böyle üç “paket” var.

Aylık ödemeler sunan birkaç antivirüs sağlayıcısından biri ve bir ila üç yıl arasında mevcut daha iyi değerli yıllık planlar. Bazı rakiplerinin aksine, Avira yeni müşteriler için indirimli fiyatlar sunmuyor.

Sunulan en ucuz plan Avira Antivirus Pro’dur. Üç cihazı kapsayan yıllık abonelik için yaklaşık 60 dolar. Bu, özellikle Comodo gibi diğer sağlayıcılar tarafından sunulan temel planlarla karşılaştırıldığında biraz pahalı (Comodo Internet Security Suite incelememize bakın).

Antivirus Pro, gizlilik koruması, indirme ve e-posta taraması, en üst düzey antivirüs koruması ve şüpheli web sitelerini engellemek için bir web filtresi ile birlikte gelen temel seçenektir. Windows ve Mac kullanıcıları için mevcuttur.

Ancak, daha iyi bir değer seçeneği Avira Internet Security Suite’tir. Antivirus Pro koruması ve yıllık üç cihaz aboneliğiyle Antivirus Pro’dan sadece 13 $ daha fazla olan kendinden açıklamalı Software Updater Pro ve Password Manager Pro özelliklerine erişim içerir.

Avira “paketler” listesinin başında Avira Prime bulunur. Bu, bir ağ tarayıcı, VPN koruması, gizlilik ayarlama araçları ve Android veya iOS cihaz sahipleri için mobil güvenlik dahil olmak üzere daha önce bahsedilen tüm özellikleri ve daha fazlasını içerir..

Avira Prime, beş cihaz için yılda 99,99 ABD doları olarak geliyor, ancak yılda 30 ABD Doları karşılığında sınırsız cihaz kapsamına geçebilirsiniz. Bu büyük aileleri olanlar için son derece cömertken, aylık planlar uygun bir alternatif sunuyor.

dur

Avira gibi Avast da önceki Avast incelememize kıyasla üç ürün planı, zayıf bir portföy ile geliyor. Bu ürünlerden biri, bir virüsten koruma yazılımından alışılmadık bir seçenek ancak kendi başına güçlü bir plan olan Avast Free..

Avast Free Antivirus, adından da anlaşılacağı gibi, Avast antivirüs üretimi, bir ağ tarama aracı ve müşteriler için temel bir şifre yöneticisi ile birlikte gelir, ancak hiçbir maliyeti yoktur.

Aslında size maliyeti olan ilk plan Avast Premium Security’dir, ancak teknik olarak iki plantır. Birincisi, tüketicilere bir Windows PC için yılda yaklaşık 70 $ ‘a antivirüs kapsama alanı sunan Premium Güvenlik Tek Aygıttır..

Bununla birlikte, korumalı alan test aracı, kimlik avı ve e-posta spam’larına karşı koruma, güvenli dosya şifreleme ve parçalama gibi Avast özelliklerinin çoğuyla birlikte gelir.

Ek cihazlar için Avast Premium Güvenlik Çoklu Cihaz aboneliği gerekir. Bu, Avast’ın kapsamını Android ve iOS mobil cihazlarını içerecek şekilde genişletir. Ayrıca 10 adede kadar cihaz kapsanan Mac cihazları için de koruma elde edersiniz. Premium Güvenlik Tek Cihazına kıyasla yılda 90 $, ek 20 $ maliyeti.

Avast’ın en pahalı planı Avast Ultimate. Yılda 100 $ – Premium Güvenlik Çoklu Cihazından 10 $ daha fazla – VPN koruması ve bir şifre yöneticisi ile cihaz ayarlama özellikleri sunar.

Ancak Avast Ultimate yalnızca tek bir Windows PC’yi koruyacaktır. Birden fazla cihazı korumanız gerekiyorsa, bunun yerine biraz daha ucuz olan Avast Premium Güvenlik Çoklu Cihaz planına gitmeniz gerekir..

Yuvarlak İki Düşünce

Avast’ın ücretsiz planı etkileyici, ancak ücretli planlar biraz kafa karıştırıcı, en pahalı plan hemen altındaki plandan daha az cihazı kapsıyor. 

Avira’nın ürün planlarını anlamak ve eşdeğer Avast planlarından daha ucuz olması Avira’yı burada kazanan yapmak.

Tur: Avira için Fiyatlandırma Noktası

Avira Logo
Avast Pro Logosu

3

Kullanıcı dostu

Yüklemeden günlük kullanıma kadar, virüsten koruma yazılımının herkesin kullanabileceği bir şey olması gerekir. Hangisinin sizin için en iyi seçenek olduğuna karar vermenize yardımcı olması için kullanıcı dostu Avira ve Avast’ın ne olduğuna bakacağız.

Avira

Avira’nın kurulum dosyası orta büyüklüktedir (yaklaşık 180 MB) ve kullanıcıların tamamlaması hızlıdır. Çoğu ayar Avira yükleyicisinin kendisi tarafından uygulanan çok fazla kullanıcı seçeneği yoktur.

Avira-Arayüz

Kurulduktan sonra, Avira kontrol paneli sahip olduğunuz ürüne bağlı olarak farklı görünecektir. Avira Prime kullanıcılarının sizi Antivirus Pro’ya ve abonelik planınızdaki Avira’nın VPN ürünü gibi diğer ürünlerine bağlayan bir istemcisi olacaktır.

Avira Antivirus Pro müşterileri, başka Avira ürünlerine sahip olmayacaklarından ayrı Avira istemcisine erişemez. Virüsten koruma istemcisi ayrıdır ve müşterilerin anlaması için açıkça düzenlenmiştir.

Avira-Client

Virüsten koruma istemcisinin soldaki menüden erişilebilen beş kategorisi vardır. Varsayılan “durum” kategorisi, korumanız hakkında hızlı bir güncelleme sağlar. Ortada, “tarama” düğmesi taramaya hızlı bir şekilde başlamanızı sağlar.

Diğer özelliklere erişmek istiyorsanız, diğer kategori sekmelerini kaydırabilirsiniz. “Karantina” yı tıklamak karantinaya alınan dosyalara yönlendirirken, “modüller” bölümü Avira sistem güvenlik duvarınıza erişmenizi sağlar.

Her bölüm, dahil edilen özelliklerden herhangi birini anlamanıza yardımcı olacak açıklamalarla birlikte gelir. Ana Avira antivirüs istemcisi gereksiz düğmeler veya özelliklerle aşırı yüklenmediğinden, bu büyük bir sorun değildir..

Yine de herhangi bir şeyi özelleştirmeniz gerekiyorsa, istemcinin sol alt kısmındaki dişli çark simgesini tıkladığınızda Avira’nın ayarlarına yönlendirilirsiniz. Bu gelişmiş ayarlar alanı, çevrimiçi kılavuzlara bağlantılar ve zor olan her şeyi anlamanıza yardımcı olabilecek bireysel ayarlar için bir “açıklama” alanı ile geniş.

Temiz Avira arayüzü son derece güçlü bir antivirüs gizler. “Tarama” bölümü çoğu kullanıcıyı memnun ederken, “ayarlar” alanı Avira korumanızı istediğiniz şekilde özelleştirmenizi sağlar.

dur

Avira kurulum sırasında bazı kullanıcı girişleri gerektirirken, Avast çok az şey gerektirir. “Install” düğmesine basmak, kurulumun neredeyse tamamını sizin için hallederek işlemi başlatır..

Yükleme tamamlandıktan sonra bazı son hüküm ve koşulları onaylamanız gerekir. Avast daha sonra herhangi bir kötü amaçlı yazılım tespit edip edemediğini kontrol etmek için PC’nizin kurulum sonrası taramasını gerçekleştirir. Ayrıca, algılanan herhangi bir şeyi güncellemeyi teklif eden eski yazılım için bir tarama çalıştıracaktır..

Avast-Client

Avast, belirgin istemleri ve ayarları öne çıkaran çekici bir renk düzeniyle gezinmek için en kolay antivirüs istemcilerinden birine sahiptir. Diğer özelliklere erişmeniz gerekiyorsa, bunu soldaki menüden yapabilirsiniz.

Sadece dört kategoriyle Avast’ın özelliklerinin çoğunu bulmak oldukça kolaydır. “Koruma” sekmesi antivirüs tarama seçeneklerinizi, ağ korumanızı, Avast Sandbox’ınızı ve diğer özellikleri getirir. Her özelliğin ne yaptığını açıklayan kısa bir açıklaması vardır.

Avast’ı özelleştirmeniz gerekiyorsa, sağ üstteki “menü” düğmesini tıklayarak “ayarlar” menüsüne erişebilirsiniz..

Dahil olmayan bir özelliği tıklatırsanız, Avast sizi ürünü satın almak için doğrudan bir satış sayfasına götürür. Daha ucuz bir Avast aboneliğiniz (veya ücretsiz Avast planınız) varsa, müşteri sahip olmadığınız özellikleri gizlemez.

Önceki Avast Pro incelememiz, bu tür reklamlarla ilgili hoşnutsuzluğumuzu kapsıyordu, ancak ciddi bir sorundan ziyade bir sıkıntı. Yine de yeni müşteriler için sorunlu ve kafa karıştırıcı olabilir, bu yüzden dikkat etmeniz gereken bir şey.

Yuvarlak Üç Düşünce

Bu en iyi oyunculardan beklediğiniz gibi, kullanıcı dostu olma konusunda her ikisi de oldukça eşittir. Her iki antivirüsün kurulumu hızlı ve kullanımı kolaydır, ancak Avira ileri düzey kullanıcılar için daha fazla özelleştirme sunar. 

Avira’nın teklifinin netliğine kıyasla Avast müşterisi içindeki ağır satış odağının büyük hayranları değiliz ve Avira’yı burada daha iyi bir seçenek haline getiriyoruz.

Yuvarlak: Avira için Kullanıcı Dostu Nokta

Avira Logo
Avast Pro Logosu

4

Koruma

Karşılaştırma incelemelerimizin en önemli kısmı, genel koruma kalitesine bakmamızdır. Bunu kendimiz için test etmek yerine, üç güvenlik firmasının bağımsız raporlarını kullanıyoruz: AV-Test, AV-Comparatives ve MRG Effitas. Hem Avira hem de Avast korumasının gerçek dünya testlerinde nasıl karşılaştırıldığına bakalım.

Avira

AV-Test’ten başlayarak, Avira Mayıs-Haziran 2019 koruma testi sırasında koruma için 6 üzerinden 5.5 elde etti. Sektör ortalamasına kıyasla biraz daha düşük performans puanlarıyla, performans için 6 üzerinden 5.5. 

Avira-AVTest-June19

AV-Comparatives’in Şubat-Mayıs 2019 koruma testi sırasında 752 örnek büyüklüğünden 752 örneğin tümü Avira tarafından engellendi. Test sırasında sadece Kaspersky Anti-Virus bu skorla eşleşebildi (Kaspersky Anti-Virus incelememize bakın).

Yine de Avira için performans puanları AV-Comparatives’in Nisan 2019 performans testinde iyi değildi. Test ettiği 14 antivirüs arasından Avira 13 numaraydı ve sadece Windows Defender puanlaması daha kötüydü. AV-Comparatives, Avira’ya Trend Micro ile birlikte performans için “Gelişmiş” ödülünü verdi (Trend Micro Antivirus + incelememize bakın).

2019’un ikinci çeyreğindeki MRG Effitas’ın son laboratuvar testi, 398, 397 örnek boyutundan Avira tarafından engellendiğini gösterdi. Bu puan için MRG Effitas, Avira’ya F-Secure ile eşleşen Seviye 1 “Sertifikalı” bir puan verdi (F-Secure Antivirus incelememize bakın).

dur

Avast’ın Temmuz-Ağustos 2019’da yapılan AV-Test’in koruma testi sırasında aldığı 6 puanla 6’nın puanı Avira’dan biraz daha iyiydi. Performans puanları iyi değildi, 6 üzerinden 5.5.

Avast-AVTest-August2019

AV-Comparatives’in Şubat-Mayıs 2019 koruma testi sırasında, kaydedilen puanlar kabul edilebilir ve Avast 752 kötü amaçlı yazılım örneğinden 746’sını engellemiştir. Toplamda yüzde 99,2 başarı oranı ile altı tanesini kaçırdı. AV-Comparatives, Avast’a koruma için “Gelişmiş” ödülünü verdi.

Avast’ın performans puanı, AV-Comparatives’in Nisan 2019 testinde çok kötü değildi, masanın ortasında oturuyor ve en yüksek “Advanced +” ödülüne layık görüldü.

MRG Effitas, Avast’ın tüketici ürünlerini test etmiyor, ancak son Q2 2019 testinde Avast Business Antivirus ürününü test etti. Ne yazık ki, diğer laboratuvar testlerinden farklı olarak, Avast son derece kötü performans gösterdi, örneklerin yaklaşık yüzde beşi kaçırıldı. MRG Effitas’ın testinde yalnızca McAfee kötü performans gösterdi (McAfee Total Protection incelememize bakın).

Avast’ın işletme ve tüketici virüsten koruma ürünleri aynı tarama motorunu paylaşıyor olabilir, bu nedenle bu düşük puan göz ardı edilemez.

Yuvarlak Dört Düşünce

Avast, MRG Effitas dışında koruma kalitesi açısından genellikle iyi puanlara sahipti. Ancak, ne kadar kötü performans gösterdiği göz önüne alındığında, bu göz ardı edilemez. Avira, aksine, tüm testlerde başarılı oldu ve bu turun galibi oldu.

Yuvarlak: Avira için Koruma Noktası

Avira Logo
Avast Pro Logosu

5

Destek

Son bölümümüzde, Avira ve Avast’ın genel müşteri desteği kalitesine bakacağız.

Avira

Avira’nın müşteri desteği biraz etkilendi ve çok geniş. Doğrudan e-posta ve telefon desteği premium müşterilerle sınırlıdır ve erişebilmeniz için aboneliğinizi doğrulamak için giriş yapmanız gerekir.

Avira-Site Destek

Web sitesinde, Avira çeşitli dillerde destekleyici nasıl yapılır kılavuzları ile ayrıntılı bir bilgi tabanı sunmaktadır. Ayrıca, çeşitli genel sorunlara ilişkin soruları yanıtlayan kapsamlı bir SSS de var.

Ne yazık ki, bilgi tabanında gezinmek biraz zor, ancak sorun yaşarsanız, topluluk forumunda kendiniz yayınlayabilirsiniz. Sorgularınızdan herhangi birine yanıt verecek müşteriler ve personel tarafından izlenir.

Ayrıca, soruları yanıtlayan, gizlilik ve güvenlik gibi konuları araştıran ve yeni başlayanlar için yararlı ipuçları sunan Avira’nın YouTube kanalına bakabilirsiniz..

dur

Doğrudan destek yalnızca Avast premium müşterileri için mevcuttur. Bununla birlikte, premium denemeden yararlanan kullanıcılar Avast’ın doğrudan desteğinden yararlanabilir. 

Avast-Site Destek

Bunun dışında Avast, tüm kullanıcılar için bir bilgi tabanına sahiptir ve kılavuzlar, kurulum gibi ortak konuları kapsayan her bir ürün planıyla ayrılmıştır. Bu kılavuzlar, yardımcı resimler içeren kolay takip edilen talimatları içerir.

Farklı ürünler ve diller için ayrı forumlar içeren 1,3 milyon yayın içeren bir destek forumu var. Forumda, geçmiş konularla ilgili soruları yanıtlayan mevcut yayınları da arayabilirsiniz.

Kapsamlı teknik desteğe ihtiyacınız varsa, bunun için büyük bir ücret ödersiniz. Avast, Total Care paketini doğrudan destek için yılda 199 $ ‘a sunuyor. Bu ekstra maliyet çok pahalıdır ve önerdiğimiz bir paket değildir.

Beşinci Tur Düşünceler

Avira, yardımcı rehberler ve birçok doğrudan destek seçeneği de dahil olmak üzere müşteriler için çok çeşitli destek seçenekleri sunar. Avast’ın seçenekleri oldukça benzer, ancak doğrudan teknik destek pahalı bir eklenti paketi gerektirdiğinden, Avira’nın desteği genel olarak daha iyi.

Yuvarlak: Avira için Destek Noktası

Avira Logo
Avast Pro Logosu

6

Son düşünceler

Avast ve Avira’nın her ikisi de önemli sayıda özellik sunarken, bu karşılaştırma incelemesini kazanan Avira. Avast’tan daha iyi koruma puanları ve kullanımı daha kolay bir kullanıcı arayüzü ile Avira daha iyi bir seçenektir.

kazanan: Avira

Avira piyasadaki en iyi antivirüslerden biridir. Her ne kadar Bitdefender bizim en iyi seçimimiz olsa da, bir Avira aboneliği ile hayal kırıklığına uğramanız pek olası değildir.

Alternatif arıyorsanız, daha fazla inceleme ve karşılaştırma için diğer antivirüs makalelerimize bakabilirsiniz. Aşağıdaki yorumlar bölümünde düşüncelerinizi bizimle paylaşın ve okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map