Avast VPN ve ExpressVPN: SecureLine 2020’de Nasıl Ölçüyor?

Bugün, en azından siber güvenlik dünyasında, ancak çok farklı nedenlerle, her ikisi de tartışmalı olarak ev ismi olan iki VPN sağlayıcısına bakıyoruz. ExpressVPN bugün piyasadaki en iyi VPN olmasa da bir VPN. ExpressVPN incelememizde okuyabileceğiniz tonlarca özellik, mükemmel hız ve birinci sınıf güvenlik sunuyor. 


Öte yandan Avast, kötü amaçlı yazılımdan koruma yazılımının büyük bir pazar payına sahiptir. Bu kötü amaçlı yazılım önleme yazılımı hakkında Avast Pro incelememizde okuyabilirsiniz, ancak bugün Avast’ın SecureLine VPN ile bir VPN denemesine bakıyoruz. 

Avast SecureLine VPN incelememizde, genel performansından çok etkilenmedik, ancak çok kullanıcı dostu ve mükemmel hızlara sahip olduğunu gördük. Bu iki devi, Avast SecureLine VPN ve ExpressVPN eşleşmesinde birbirine karşı oymanın ilginç olacağına karar verdik.

Kavga Kurmak: Avast VPN ve ExpressVPN

Adil bir rekabet için kurallar olmalı. Bu VPN’lerin yarışabilmesi için dokuz aşamalı bir kapanış noktası geliştirdik. Mermiler arasında hız, güvenlik, kullanıcı dostu olma ve akış performansı gibi şeyler var. 

Bu kategorilerin her biri eşit ağırlıktadır, çünkü her biri bir VPN seçerken insanların aradığı kritik bir özelliktir. Her turda, sağlayıcıların birbirleriyle nasıl karşılaştırıldığına bakarız, ardından bir kazanan seçeriz. Her turun galibine bir puan verilir ve sonunda en fazla puanı alan şampiyon ilan edilir..

1

hız

Her VPN’i karşılaştırmak için dünyanın aynı beş yerinde test ettik. Ayrıca, her VPN’in ne kadar performans kaybına neden olduğunu görmek için VPN olmadan internet hızlarımızın temel ölçümünü aldık.

Avast VPN Hızları

Konum: Ping (ms) İndir (Mbps) Yükleme (Mbps)
Korunmasız (İngiltere)13194,3012.24
Almanya49191,789.74
Rusya11439.396.03
Brezilya22841.301.12
BİZE.8575.042,62
Güney Kore47218.943.07

ExpressVPN Hızları

Konum: Ping (ms) İndir (Mbps) Yükleme (Mbps)
Korumasız9161,8310.22
Akıllı konum-Kansas City44105,497.94
Toronto3590,577.89
Amsterdam145103,124.48
Singapur24485,472.98
Japonya163100,824,84

ExpressVPN ve Avast SecureLine VPN, her biri ping süresi ve indirme hızları ile belirli konumlarda alım satım darbeleriyle etkileyici bir şekilde iyi performans gösterdi. ExpressVPN’in Avast SecureLine’ı üç yerde ping süresinde yendiğini, Avast VPN’in ise iki konumda ilerlediğini gördük.

İndirme hızlarına gelince, Avast SecureLine VPN, beş konumdan üçünde daha fazla bant genişliği elde edebildi; bu, ExpressVPN’in geçmişte son derece iyi bir performans gösterdiğini göz önüne aldığımızda oldukça şaşırtıcıydı.. 

Bununla birlikte, ExpressVPN her yerde yükleme hızlarında Avast’ı yendi. Dahası, ExpressVPN kullanımının gerçek deneyiminin çok daha duyarlı olduğu. 

Avast SecureLine VPN, sayfaların yüklenmeye başlaması genellikle iki veya üç saniye sürebilir, ancak bundan sonra hızını iyi kullanıyor gibi görünüyordu. Öte yandan ExpressVPN, hangi sunucuyu kullandığımız önemli değil, çok hızlı yüklendi. 

Testte gördüğümüz hızların ileri geri doğası nedeniyle, bu gerçek dünya farkı belirleyici faktördür ve bu turda ExpressVPN’i kazanır.

Yuvarlak: ExpressVPN için Hız Noktası

Avast SecureLine VPN Logosu
ExpressVPN Logosu

2

Yayın Akışı

Akış testimizi, inkar eden VPN kullanıcıları: BBC iPlayer söz konusu olduğunda, en affedici sitede yayınladık. ExpressVPN, özel İngiltere akış sunucusunu kullandığımızda Avast SecureLine VPN gibi BBC’nin ablukasını kolayca kesebildi.

Avast-SecureLineVPN-Akış-BBCIplayer

ExpressVPN’in akış için adanmış sunucuları olmamasına rağmen, tüm sunucularının özel bir değişiklik yapmadan bu görev için iyi bir performans sergilediği görülüyordu.. 

SecureLine VPN, özel akış sunucularına sahiptir ve BBC iPlayer içeriğine girmiştir, ancak Netflix için Avast SecureLine VPN’i kullanabileceğinizi düşünüyorsanız, yeniden düşünmeniz gerekebilir. ABD akış sunucusundan erişmeye çalıştığımızda Netflix tarafından bize bir hata mesajı verildi.

Bu, özel aktarım sunucuları olmasa bile, denediğimiz herhangi bir akış sitesine ulaşabildiğinden, bu turu ExpressVPN için net bir zafer haline getiriyor. Bu neredeyse hiç kimseye sürpriz olmamalı çünkü ExpressVPN bir süre önce yayın akışı için en iyi VPN’imizde bir numara oldu.

Yuvarlak: ExpressVPN için Akış Noktası

Avast SecureLine VPN Logosu
ExpressVPN Logosu

3

Güvenlik ve Gizlilik

Avast SecureLine VPN, protokoller ve şifreleme söz konusu olduğunda kullanıcılara herhangi bir seçenek sunmaz. Bunun yerine, Windows kullanıcılarını AES-256 şifreleme ve OpenVPN protokolüne kilitler. VPN güvenlik makalemize göz atarsanız, bu kombinasyonun birinci sınıf olduğunu ve çevrimiçi olduğunuzda sizi güvende tutacağını göreceksiniz. 

Avast’ın VPN’ini kullanmak isteyen Apple kullanıcıları, Apple’ın işletim sistemlerinde OpenVPN’den çok daha iyi oynadığı için kullanılan IKEv2 protokolüne kilitlenir. Ayrıca kullanıcılara sağlam koruma sağlarken daha güvenilir performans ve kararlılık sunar. 

ExpressVPN ayrıca kullanıcılara AES-256 ile altın OpenVPN standardının yanı sıra L2TP ve PPTP gibi kimsenin kullanılmasını önermediğimiz diğer protokol seçeneklerini de sunuyor, ancak seçeneğe sahip olmak güzel. Tarayıcılar için ExpressVPN uzantısı ayrıca HTML5 coğrafi konum belirleme gibi birkaç ek güvenlik katmanı daha ekler.

expressvpn-review-protokol-seçenekleri

Avast SecureLine VPN için işlerin gerçekten ayrıldığı yer, kullanıcı gizliliği söz konusu olduğunda. Avast, Avast VPN’nin günlükleri tuttuğunu itiraf eden karmaşık bir gizlilik politikasına sahiptir. 

Sadece bu değil, aynı zamanda şirketin geçmişini incelemek, Avast VPN’nin günlüğünün kolluk kuvvetleri tarafından birisini bulmak için e-posta adresini bir IP ile eşleştirmek için kullanıldığını gösterir. 

 

ExpressVPN’in gizlilik politikası çok daha özlü ve şeffaftır ve ExpressVPN hiçbir zaman devlet yetkililerine bilgi vermemiştir çünkü IP adresleri veya bir soruşturmaya gerçekten yardımcı olacak herhangi bir şey yoktur. Bu, istisnai gizlilik yasalarına sahip İngiliz Virgin Adaları’ndan tükenmesi ile daha da güçlendirilmiştir..

Round: ExpressVPN için Güvenlik ve Gizlilik Noktası

Avast SecureLine VPN Logosu
ExpressVPN Logosu

4

torrenting

Önceki bölüm torrentle ilgili konuyla yakından ilişkilidir. ExpressVPN ve Avast Secure VPN, platformlarında torrent kullanımına izin verir. Aslında, Avast SecureLine VPN, ExpressVPN’in sunmadığı özel P2P sunucuları sunacak kadar ileri gidiyor. 

Avast-SecureLineVPN-Client-Sunucular

Ancak akışla tartıştığımız gibi, bir şey için özel sunucular her zaman daha iyi performans veya üstün güvenlik anlamına gelmez. Hem ExpressVPN hem de Avast SecureLine VPN, torrentinizi alırken bağlantınızı güvenli ve özel tutacak ve indirirken her ikisi de sabit hızlar sunacak.

Bununla birlikte, asıl önemli olan ExpressVPN’in sizin hakkınızda yetkililere bilgi verememesi (özellikle kısa bir süre içinde tartışacağımız bitcoin ile ödeme yaparsanız), Avast VPN ise IP adreslerinin kayıtlarını tutar ve yetkililere teslim etti..

Yani, Avast VPN’nin torrent için iyi olup olmadığını merak ediyorsanız, kısa cevap hayır. Avast VPN’deki bu gizlilik eksikliğinin aksine, ExpressVPN, hangi uygulamaların VPN bağlantısını ve hangilerinin normal interneti kullanacağını seçmenize izin veren bölünmüş tünelleme avantajına da sahiptir.. 

expressvpn-review-ayarları

Bu, daha az hassas diğer dosyaları indirirken veya yalnızca tam hızlı, korumasız bir bağlantıda web’e göz atarken güvenli bir VPN bağlantısı olan bir şeyi işleyebileceğiniz anlamına gelir. 

Yuvarlak: ExpressVPN için Torrent Noktası

Avast SecureLine VPN Logosu
ExpressVPN Logosu

5

Sunucu Konumları

Avast SecureLine VPN’in 34 farklı ülkede 55 sunucusu var. Sunucuların genel yayılımı saygındır ve bulunması zor bazı yerlerde Yeni Zelanda ve Brezilya gibi çok ihtiyaç duyulan dikkat çekmektedir, ancak çoğu ülkede yalnızca tek bir sunucu bulunmaktadır. Bu, bant genişliği sorunlarına neden olabilir ve yoğun kullanım saatlerinde daha düşük performansa neden olabilir. 

Buna karşılık ExpressVPN’in 94 ülkede 2.000’den fazla sunucusu var. Bu, bugün piyasadaki en iyi sunucu sayımlarından biridir ve ExpressVPN ağına 24 saat boyunca muazzam bant genişliği yüklerini işlemek için gerekli altyapıyı verir.

expressvpn-review-sunucu yerleri

Bu sayıda konumu yenen tek VPN, HideMyAss incelememizde okuyabileceğiniz HideMyAss. 190 ülkede 290 sunucu konumuna kullanıcılara sanal erişim sunar. Bununla ilgili ilginç olan, HideMyAss’ın aslında Avast’a ait olması, bu da SecureLine VPN sunucu sayısının neden bu kadar zayıf göründüğünü merak etmemizi sağlıyor. 

Tur: ExpressVPN için Sunucu Konumları Noktası

Avast SecureLine VPN Logosu
ExpressVPN Logosu

6

Eşzamanlı Bağlantılar

İşleri kolaylaştırdığı için ExpressVPN ile eşzamanlı bağlantılara bakacağız. ExpressVPN aslında bir sonraki bölümde daha ayrıntılı olarak konuşacağımız birkaç zaman dilimi içeren tek bir plan sunuyor, ancak tüm bu seçenekler aynı anda beş bağlantıya izin veriyor.

Avast SecureLine VPN o kadar basit değil. Değişen zaman aralıklarında birçok planı vardır, bu planların çoğu sadece tek bir cihazı kapsar. Ancak, kullanıcıların beş cihaza kadar korumalarına izin veren bir Avast çoklu cihaz planı var. 

Avast-SecureLineVPN-Web sitesi-Fiyatları

Her iki sağlayıcı da beş bağlantılı bir plan sunduğundan, bu tur basitçe bir kravatla sona erer. Korunması gereken çok sayıda cihaza sahip biriyseniz, özel CyberGhost incelememizde veya ExpressVPN ve CyberGhost eşleşmemizde CyberGhost’a göz atmanızı öneririz..

Tur: Eşzamanlı Bağlantılar Net kazanan yok, her ikisi için puan

Avast SecureLine VPN Logosu
ExpressVPN Logosu

7

Fiyatlandırma

ExpressVPN, VPN’ler söz konusu olduğunda daha pahalı seçeneklerden biridir. ExpressVPN ve IPVanish gibi diğer eşleme makalelerimizden bazılarına bakarsanız, ExpressVPN’in geçmişte bu turu birkaç kez kaybettiğini göreceksiniz.. 

Daha önce de belirttiğimiz gibi, ExpressVPN üç periyotta bir plan sunuyor: bir ay, altı ay ve 15 ay, bu teknik olarak üç serbest ay atılmış bir yıllık abonelik. Bu plan Avast SecureLine VPN’in çoklu cihazına fiyatlandırmaya benzer. plan.

Bununla birlikte, Avast VPN fiyatı, yalnızca bir cihazı korumakla ilgilenenler için büyük bir değer sunan birçok tek cihaz seçeneği de içerir. Bu, yıllık tek telefon planı yılda 20 $ gibi düşük bir fiyatla geldiğinden, yalnızca telefonları için bir VPN almak isteyenler için özellikle büyük bir fırsattır.. 

ExpressVPN’den farklı olarak Avast VPN, kullanıcılara herhangi bir bilgi vermeden VPN’yi denemeleri için yedi gün veren ücretsiz bir deneme sunuyor. Bu, ProtonVPN’in ProtonVPN incelememizde okuyabileceğiniz ücretsiz planı kadar cömert değil, ancak yine de bir VPN denemek için harika bir yoldur. 

Ücretsiz denemeye ek olarak, kayıt olduktan sonraki 30 gün içinde Avast VPN’yi iptal etmek ve geri ödeme almak da mümkündür, ancak aynı seçenek ExpressVPN ile de kullanılabilir. Ödeme seçeneklerine gelince, Avast sadece kredi veya banka kartlarını ve PayPal’ı kabul ederken, ExpressVPN bunları, bitcoin ve yaklaşık bir düzine başkalarını kabul eder. 

Bunlardan hangisinin fiyatlandırma açısından daha iyi olduğunu söylemek zor. Avast VPN ücretsiz bir deneme sunuyor, ancak ExpressVPN, Avast’ın desteklemediği bitcoin ve diğer birkaç ödeme şeklini kabul ediyor. Avast, tek cihazlı kullanıcılara para kazandırabilecek tonlarca plan sunuyor, ancak çok cihazlı plan fiyatlandırmayı karşılaştırılabilir hale getiriyor. 

Sonunda, bu fiyatlandırma modellerinden hangisinin sizin için daha iyi olduğu kişiye bağlı olacaktır, yani bu turu kravat olarak adlandırıyoruz. 

Tur: Fiyatlandırma Net kazanan yok, her ikisi için puan

Avast SecureLine VPN Logosu
ExpressVPN Logosu

8

Kullanıcı dostu

İlk bakışta, her iki VPN de sağlam bir kullanıcı deneyimi sunar. Avast VPN’nin istemcisi oldukça boş, ancak aradığınızı bulmanızı kolaylaştırıyor. Öte yandan ExpressVPN, özellikle ayarlar menüsünde çok daha fazla şey oluyor. Bununla birlikte, arayüzde işleri iyi organize etmeyi başarır, bu da daha basit Avast arayüzü kadar kullanımı kolaylaştırır.

expressvpn-review-fırlatma

Her yazılımı bir süre kullandıktan sonra Avast’ın müşterisi ile bir özellik bulduk. Tıklayıp sürüklemeye çalıştığımızda pencere faremizle düzgün bir şekilde hareket etmiyordu. Bunun yerine, ekranın etrafında kekeledi.

Doğal olarak, bu biraz endişeliydi ve bilgisayarımızda bir sorun olabileceğini düşündük, ancak onları hareket ettirdiğimizde diğer tüm pencereler hala iyi çalışıyordu. 

Avast-SecureLineVPN İstemcisiVerileri Kesildi

Ayrıca fareyi hareket ettirdiğimiz ve Avast VPN penceresinin değiştiği zaman arasında bir gecikme oldu. Bu gecikme, pencereyi gitmesini istediğimiz yere yerleştirmeyi neredeyse imkansız hale getirdi, çünkü fareyi hareket ettirmeyi bıraktığımızda bile, pencere de durmadan önce bir süre seyahat etmeye devam edecekti. 

Bu, aksi takdirde kullanıcı dostu arayüze bir amortisör koydu ve ExpressVPN ile böyle bir sorunun olmaması, bu turu ExpressVPN’e verdiğimiz anlamına geliyor.. 

Yuvarlak: ExpressVPN için Kullanıcı Dostu Nokta

Avast SecureLine VPN Logosu
ExpressVPN Logosu

9

Özellikleri

Her VPN’de her zaman aradığımız ve görmeyi umduğumuz birkaç temel özellik vardır. Bu temel özellikler bir tür otomatik bağlantı yeteneği ve bir öldürme anahtarını içerir. Bu özelliklerin her ikisi de hizmetin güvenliği üzerinde derin bir etkiye sahiptir, bu nedenle bunlardan hiçbirine sahip olmamanız VPN’ye önemli ölçüde zarar verecektir. 

Avast-SecureLineVPN İstemcisiVerileri Splash

Her iki sağlayıcı da bu özelliklere sahiptir, ancak ExpressVPN daha iyi bir genel yürütme sağlar. Örneğin, Avast SecureLine VPN varsayılan olarak hiçbir zaman önermediğimiz kill switch’e sahiptir, ExpressVPN ise hareket halindeyken çalışır. 

Her iki VPN de en kritik özellikleri sunduğundan, hangi VPN’nin daha iyi olduğunu belirlemek için hangi ek özelliklerin dahil edildiğine baktık. Daha önce birçok kez gördüğümüz gibi – ExpressVPN ve TunnelBear makalemizde olduğu gibi – ExpressVPN’in özellikleri söz konusu olduğunda yenilmesi çok zor olabilir.

ExpressVPN, şaşırtıcı şekilde çok zor bulunan inanılmaz derecede çok yönlü bir özellik olan bölünmüş tünele sahiptir ve StrongVPN incelememizde bir başka önemli örnek bulunmaktadır. 

Bölünmüş tünelleme, kullanıcıların hangi programların VPN’nin korumalı bağlantılarını, hangilerinin daha hızlı ve daha açık korumasız internet bağlantısını kullanacağını seçmesini sağlar. Ayrıca, ExpressVPN mükemmel bir hız testi özelliği sunar.

expressvpn-review-hız testi

Bunun üzerine, “güvenlik” bölümünde belirttiğimiz gibi, ExpressVPN dört protokol seçeneği sunarken, Avast sadece bir tane sunuyor. Avast ayrıca bölünmüş tünelden yoksundur. Daha fazla etli öldürme anahtarı ve otomatik bağlantı seçeneklerinin yanı sıra bölünmüş tünelleme ve daha çeşitli güvenlik seçenekleriyle ExpressVPN bu turda beyinsizdir.

Round: ExpressVPN için Özellikler Noktası

Avast SecureLine VPN Logosu
ExpressVPN Logosu

10

Son düşünceler

Sonunda, ExpressVPN neredeyse her turu kazandı. ExpressVPN’de Netflix için Avast VPN kullanamadık. Avast’ın arayüzünü yeniden konumlandırmaya çalıştığımızda garip yollarla hareket etmekte sorun yaşadık ve ayrıca Avast’ın kullanıcı bilgilerini izlediğini ve hatta yetkililere verdiğini tespit ettik.

Kazanan: ExpressVPN

ExpressVPN bu sorunların hiçbirine sahip değildir ve ayrıca Avast SecureLine VPN’den çok daha fazla özellik sunar. Karar açık: ExpressVPN burada daha iyi bir seçenektir. Bu sağlayıcılardan herhangi biriyle deneyiminiz varsa, aşağıdaki yorumlarda bize bildirin. Her zaman olduğu gibi, okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me