Arjantin, Güney Amerika’nın en güney kesimine hakimdir. Patagonya ve yerel üzüm bağlarından dağ manzarası gibi harika manzaralarının yanı sıra iddialı kültürü, tango dansı ve yetenekli futbolcuları ile bilinir.. 


Arjantin’in internet ortamı açık ve ücretsiz, ancak yine de Arjantin için en iyi VPN’lerden birini kullanmanız için bazı nedenler var.

Birçok ülke internet içeriğini engeller veya filtreler ve sanal özel bir ağ kullanarak bunların tümünü atlayabilirsiniz. VPN’ler, içeriği belirli bir ülkeyle sınırlayan coğrafi bloklar için de mükemmeldir. Bir VPN, konumunuzu aldatmanıza yardımcı olur, böylece çevrimiçi hizmetler veya web siteleri fiziksel olarak orada olduğunuzu düşünür.

Netflix, coğrafi kütüphaneleri kullanan bir şirkete iyi bir örnektir, çünkü içerik kütüphaneleri her ülkede farklıdır. Diyelim ki Netflix ABD’yi izlemek istiyorsunuz. Bir ABD sunucusuna bağlanmadan Arjantin şovlarına sıkışmış olacaksınız. ExpressVPN Arjantin için en iyi bahistir, ancak Netflix için VPN dedektörlerini kolayca geçebileceği için Netflix için de en iyi VPN’dir.

Arjantin 2020 için En İyi VPN

VPN’i Arjantin için En İyi Yapan Nedir?

Sadece piyasadaki herhangi bir VPN’i seçebilirsiniz, ancak Arjantin için uygun olduğundan emin olmalısınız. VPN incelemelerimizdeki sağlayıcıların çoğu aynı özellikleri sunar, ancak bu aynı şekilde uygulandıkları anlamına gelmez.

Güvenlik büyük bir faktördür. Sizi gözetimden uzak tutacak ve aynı zamanda genel WiFi’da bulunabilecekler gibi karşılaştığınız siber suçlardan koruyacaktır. VPN başarısız olursa bağlantınızı keseceğinden bir kill anahtarı da yararlıdır. 

Gizliliğiniz de aynı derecede önemlidir ve doğrudan güvenlikle korunmaz. Gizliliğinizin yerine getirildiğinden emin olmak için şirketin çevrimiçi etkinliklerinizi kaydetmediğinden emin olmanız gerekir. 

Bir VPN’de seçim yapabileceğiniz çok sayıda sunucu olmalıdır ve ne kadar çok ülkede kullanılabilirlerse, coğrafi engeller gibi tüm blokları aşmanız o kadar iyi olacaktır. Yalnızca Arjantin’de bulunan içeriğe erişmek istiyorsanız, ülkede de sunucular bulunduğundan emin olun.

En iyi deneyimi elde etmek için, yüksek hızlara ve sınırsız bant genişliğine sahip bir VPN seçmelisiniz. Ayrıca, Netflix’e kolayca girebildiğinden emin olun. Ayrıca, hangi cihazlarla uyumlu olduğunu ve ne kadar kolay olduğunu ve maliyetini de düşünebilirsiniz..

Arjantin için En İyi VPN: ExpressVPN

Arjantin’de VPN kullanma konusunda en iyi deneyim için ExpressVPN’i seçmelisiniz. Sıklıkla ilk beş parçamızda ve iyi bir nedenden bahsedilir. Çok yönlü hizmetinden dolayı incelediğimiz en iyi VPN’dir..  

AES 256 bit şifreleme kullanan mükemmel güvenliği ile korunacaksınız ve bunu da artırabilirsiniz. Varsayılan olarak etkinleştirilmiş bir öldürme anahtarı vardır ve şirketin daha fazla rahatlık için katı bir kayıt tutmama politikası vardır.

ExpressVPN-Web sitesi

ExpressVPN-Kayıt

ExpressVPN-Speedtest

ExpressVPN-Tünel-Seçenekler

ExpressVPN-Tam App

Önceki

Sonraki

94 ülkede 3.000’den fazla geniş bir sunucu ağına sahiptir. Oradan içeriğe erişmek istemeniz durumunda, Arjantin’deki bazı kişiler de buna dahildir. 

ExpressVPN, piyasadaki en hızlı VPN’dir, bu da akış veya torrent sağlama söz konusu olduğunda harikadır ve akış için en iyi VPN’imizin nedenlerinden biridir. Diğer nedenler, sınırsız bant genişliğini ve hemen hemen her akış platformuna girebilmesini içerir. Neden bu kadar sevdiğimizi öğrenmek için ExpressVPN incelememizi okuyun.

ExpressVPN’i Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Windows, macOS, Android ve iOS’ta kullanabilir ve Firefox, Chrome ve Safari için tarayıcı uzantıları yükleyebilirsiniz. 

Kullanımı kolaydır ve yeni başlayanlar için mükemmel bir seçimdir, çünkü düzen çok basittir. “Bağlan” ı tıklamanız yeterlidir. Ancak bilenler ayarlarla uğraşabilir. Aynı anda beş cihaza kadar bağlayabilirsiniz.

Herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, kullanışlı bir bilgi tabanı vardır. Ayrıca, 7/24 canlı sohbet ve e-posta desteği de mevcuttur. Her ikisi de harika yardım sunuyor, ancak canlı sohbet daha hızlı.

ExpressVPN pahalıdır, ancak aldığınız hizmetin kalitesi onu değerli kılar. Beğenmediğinize karar vermeniz durumunda 30 günlük para iade garantisi de vardır.

NordVPN

NordVPN başka bir harika sağlayıcıdır ve ExpressVPN ve NordVPN atımımızda okuyabileceğiniz gibi birçok açıdan en iyi seçimimize benzer. Gördüğümüz en iyi güvenlik özelliklerinden bazılarına sahiptir ve çift sekmeli sunucularını kullanarak bir seviyeye yükseltebilirsiniz. Bir öldürme anahtarı sağlanır ve günlüksiz sağlam bir politika da uygulanır.

NordVPN-Slider1

NordVPN-slider2

NordVPN-slider3

NordVPN-slider4

NordVPN-Slider5

Önceki

Sonraki

60 ülkede yaklaşık 6.000 sunucu mevcuttur ve bunların 21’i Arjantin’de bulunmaktadır. Bununla birlikte, dikkat edilmesi gereken bir şey, hızları genellikle iyi olmasına rağmen, bir sunucuya uzak bağlandığınızda yavaşlayabileceğidir.. 

Yine de sınırsız bant genişliği elde edersiniz ve Netflix dahil tüm akış hizmetlerine girebilir. Ayrıca torrent almaya karar verirseniz sizi de kapsayacaktır; Aslında, torrent için en iyi VPN’imiz. Daha fazla bilgi için NordVPN incelememize göz atın.

NordVPN’i Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Windows, macOS, Android ve iOS’ta kullanılabilir ve Chrome ve Firefox için tarayıcı uzantıları vardır. Kurulumu ve kullanımı kolaydır ve aynı anda altı bağlantınız olabilir.

Küçük konularda size yardımcı olacak bir bilgi bankası mevcuttur. Ayrıca 7/24 canlı sohbet ve e-posta mevcuttur. Her iki durumda da, yardım iyidir.

NordVPN’in fiyatı, özellikle daha uzun bir plan seçerseniz adil. Beğenmediğinizi fark etmeniz durumunda 30 günlük geri ödeme süresi de vardır.

CyberGhost

CyberGhost başka bir iyi seçimdir. Kalıcı olarak etkinleştirilmiş bir öldürme anahtarı da dahil olmak üzere sizi korumak için güçlü bir güvenliğe sahiptir. Korunduğunuzdan emin olabileceğinizden emin olmakla birlikte, bu bir açıdan harika, ancak bunun üzerinde kontrol sahibi olmak da iyidir. Kesin kayıt tutmama politikası da var.

CyberGhost-Slider1

CyberGhost-slider2

CyberGhost-slider3

CyberGhost-slider4

CyberGhost-Slider5

Önceki

Sonraki

90 ülkeyi kapsayan devasa bir sunucu ağına sahiptir ve Arjantin’de, bunlarla sınırlı içerik için 10 sunucu bulunmaktadır. Hızlıdır ancak NordVPN gibi uzun mesafelerde yavaşlayabilir. Bant genişliği sınırı yoktur ve çoğu akış hizmetine girebilir. Daha fazla bilgi için CyberGhost incelememizi okuyun.

CyberGhost’u Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Windows, macOS, Android ve iOS’a yükleyebilirsiniz ve Chrome ve Firefox tarayıcı uzantıları vardır. Arayüzü çok uzun zaman önce güncellenmedi, bu da kullanıcı deneyimini çok daha iyi hale getirdi. Ayrıca, aynı anda birden fazla cihaz karşılaştırması için en iyi VPN’imizde bir yer kazandıran yedi cihaza aynı anda bağlanabilirsiniz..

Kendi kendine yardım için kapsamlı bir bilgi tabanı mevcuttur ve daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa canlı sohbet veya e-posta desteği vardır. Canlı sohbet en hızlı seçenektir, ancak daha fazla teknik sorun için e-posta desteği daha iyidir.

CyberGhost’un aylık maliyeti mükemmel değildir, ancak daha uzun bir abonelik seçerek maliyeti genel olarak düşürür. Android ve iOS kullanıcıları için yedi günlük deneme sürümü mevcuttur. Ayrıca, geri çekilebileceğiniz bir para iade garantisi vardır. Aylık planla 14 gün alırsınız, ancak daha uzun planlar 45 gün alır.

VyprVPN

Bir sonraki önerimiz VyprVPN. Mükemmel güvenliği vardır ve tamirciler özelleştirilebilirliğini seveceklerdir. Yine de yeni başlayanlar için kötü bir seçim değil. VyprVPN müşterileri ayrıca bağlantıya daha da fazla koruma sağlayan tescilli Chameleon protokolünü kullanıyor. 

VyprVPN-Slider1

VyprVPN-slider2

VyprVPN-slider3

VyprVPN-slider4

VyprVPN-Slider5

Önceki

Sonraki

Yalnızca belirli uygulamalarda çalışacak şekilde ayarlanabilen bir kill switch’i sağlar ve gizlilik için günlüksiz bir politika vardır.

Sunucu sayısı eksik, 1.000’den azı 64 ülkeyi kapsıyor. Yine de, herhangi bir bloğu atlamanız için yeterli olmalı ve Buenos Aires’te de Arjantin içeriği için bazıları var. 

Çoğu etkinlik için iyi olmalarına rağmen, VyprVPN’lerin hızları mükemmel değildir. Yine de sınırsız bant genişliği elde edersiniz ve çoğu akış platformuna girebilir. Servise daha iyi bakmak için VyprVPN incelememize göz atın.

VyprVPN Sevdiğimiz Diğer Nedenler

VyprVPN’i Windows, macOS, Android ve iOS’ta kullanabilirsiniz. Tarayıcı uzantısı yok, ancak mobil uygulamaları, Android için en iyi VPN’lerden biri haline gelen en iyi uygulamalardan bazıları. Seçtiğiniz plana bağlı olarak aynı anda üç veya beş bağlantıya sahip olabilirsiniz.

En sık karşılaşılan sorunlar için bir bilgi tabanı mevcuttur. Canlı sohbet 7/24 mevcuttur, ancak başlangıçta bir botla bağlantı kuracaksınız. Bir düğmeyi tıklatarak bir insanla bağlantı kurabilirsiniz, ancak sırada beklemeniz gerekir. E-posta desteği 7/24 de mevcuttur. VyprVPN’in müşteri desteği ile ilgili deneyimimiz çeşitlidir, ancak tam incelememizde okuyabilirsiniz.

VyprVPN’de seçim yapabileceğiniz iki paket vardır: standart ve premium. “Standart” size üç eşzamanlı bağlantı sağlarken, “premium” size beş, Chameleon protokolünün kullanımını sağlar. Aylık veya yıllık plan için fiyatlandırma yapılabilir ve yıllık plan uzun vadede daha ucuz olur. 30 günlük para iade garantisi de mevcut.

VPNArea

Son olarak, VPNArea’yı seçtik. İyi bir güvenlik özelliğine sahiptir ve NordVPN gibi çift sekmeli sunucular sunmaktadır. Sağlanan bir kill switch var ve günlüksiz bir politika da var.

65 ülkede sunucuları vardır, bu da size herhangi bir bloktan kurtulmak için bolca seçenek sunmalıdır. Artı, Arjantin’de de bazıları var. 


© Cloudwards.net

VPNArea-slider2

VPNArea-slider3

VPNArea-slider4

VPNArea-Slider5

Önceki

Sonraki

VPNArea’nın hızları iyi değil, ancak çoğu etkinlik için hala iyi olmalılar. Ayrıca sınırsız bant genişliği var ve akış için özel sunucuları var, ancak düşük hızlar onları etkiliyor. Netflix ve BBC iPlayer gibi bazı akış hizmetlerine girebilir. VPNArea incelememizde hizmet hakkında daha fazla bilgi edinin.

VPNArea’yı Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Windows, macOS, Android ve iOS ile uyumludur, ancak herhangi bir tarayıcı uzantısı yoktur. Kurulumu hızlı ve kolaydır ve arayüzün kullanımı kötü değildir, ancak geliştirilebilir. Aynı anda altı cihaza kadar bağlayabilirsiniz.

Her konuda yardımcı olacak bir bilgi bankası mevcuttur. 7/24 canlı sohbet ve hızlı e-posta desteği de var.

VPNArea ucuz bir hizmettir, ancak daha uzun planlar sonunda daha iyi sonuç verir. Sizin için uygun değilse, 30 günlük para iade garantisi vardır.

Arjantin’de Çevrimiçi Sansür

Bazı ülkelerde çevrimiçi sansür yaygındır (internet sansür haritamızı inceleyin). Çin, Büyük Güvenlik Duvarı ile vatandaşlarının çoğunu engelleyen ve hükümetin izleyebileceği kendi popüler sosyal medya uygulamalarını değiştiren en kötü suçlulardan biridir.. 

Bununla birlikte, Arjantin’de kullanıcılar çok çeşitli içeriğe erişebilir ve sosyal medya serbestçe kullanılabilir. Otomatik filtre yoktur, ancak ISS’lerin, kullanıcıların istedikleri takdirde belirli siteleri engellemelerine olanak tanıyan yazılımlar sağlamaları gerekir.. 

Anonimlik ve şifreleme yazılımlarında da herhangi bir kısıtlama yoktur, böylece endişelenmeden bir VPN kullanabilirsiniz.

Ağustos 2019’da, bir Buenos Aires yargıç, pizza teslim edilirken bir kurye çalıştırıldıktan sonra teslimat uygulamalarının askıya alınmasını emretti. Kurye kaza hakkında mesaj yazdığında, şirket, Glovo, pizzanın hangi koşulda olduğu konusunda daha fazla endişeliydi. Bir gazeteci, konuşmayı viral olan kurye telefonundan tweetledi.

Hâkim, birçoğunun ulaşım ve iş yasalarına uymadığını tespit ettikten sonra uygulamaları askıya aldı. Yasak, yasalara uymayan ve büyük dağıtım uygulamaları Glovo, Rappi ve PedidosYa’yı içeren herhangi bir kurye servisi için geçerlidir. Hangilerinin müsait olup olmadığını söylemiyorum, ancak gece geç saatte bir atıştırmalık peşindeyseniz akılda tutulması gereken bir şey.

Arjantin’de Torrent

The Pirate Bay gibi Torrent sitelerinin 2014 yılında engellenmesi emredildi, bu nedenle bazılarına erişilemez olduğunu görebilirsiniz. Bununla birlikte, birçok kullanıcının yansıtılmış web siteleri aracılığıyla torrent sitelerine hala erişebileceği bildirildi. 

Torrent’in kendisi Arjantin’de yasadışı değil, ancak birçok torrent telif hakkıyla korunan içerik içeriyor. Arjantin’in telif hakkı yasası, içeriği izinsiz yayınlayan, satan veya çoğaltanları cezalandırır. Ceza, bir ila altı yıl hapis cezasını içerir. İnsanların telif hakkı ihlali nedeniyle cezalandırıldığına dair rapor yok, ancak yine de dikkatli olmalısınız.

Arjantin’de Çevrimiçi Gözetim

Arjantin anayasası güçlü gizlilik standartlarını içeriyor, ayrıca cumhurbaşkanı Eylül 2018’de Veri Koruma Yasası’nı değiştirmek için bir taslak taslak sundu.. 

Devlet kurumları internet kullanıcılarının meta verilerini bir emirle isteyebilir ve iletişimleri durdurmak için bir mahkeme emri gerekir. Bununla birlikte, yetkililerin yasadışı gözetim gerçekleştirebileceğine dair kanıtlar var.

Sızan e-postalar, Arjantin yetkililerine bağlı şirketlerin 2015 yılında casus yazılım şirketi Hacking Team ile iletişim kurduğunu gösteriyor. Herhangi bir şeyin satın alındığına dair bir kanıt yok, ancak yine de şirketin yeteneklerine ilgi olduğunu gösteriyor.. 

2016 yılında Ceza Muhakemesi Kanunu’nda değişiklik taslağı yapılması hükümetin gözetim yetkilerini de genişletebilir. Görüntü yakalama, yerelleştirme ve izleme yoluyla bilgisayar ekipmanlarının uzaktan gözetimi ve gözetimi gibi soruşturma yöntemleri fikrini tanıttı. Ancak, yalnızca ulusötesi suçlar meydana geldiğinde kullanılmalıdır..

Bunun da ötesinde, kullanıcıların bir cep telefonu veya ön ödemeli SIM kart satın alırken kimlikleriyle kaydolmaları gerekmektedir. Mobil iletişim kullanıcıları hakkındaki bilgiler mobil servisler tarafından saklanmalı ve yargı mensupları veya savcılar için hazır olmalıdır. 

Temmuz 2016’da hükümet, Arjantin vatandaşlarının sosyal güvenlik veritabanlarında bulunan kişisel bilgilerinin kamu iletişim sekreterine aktarılmasına izin verdi. Buna isim, kimlik numarası ve iletişim bilgileri gibi bilgiler de dahildi. Verilerin nasıl kullanılacağı ile ilgili sorular vardı.

Arjantin’de İfade Özgürlüğü

Arjantin anayasası konuşma özgürlüğünü garanti eder ve vatandaşlar genellikle hassas konuları tartışabilir. Libel ve iftira 2009 yılında suçsuzlaştırıldı, ancak bazı çevrimiçi konuşmaları cezalandırabilecek faturalar onay bekliyor. 

Ayrımcı davranışlara karşı bir yasa tasarısı 2016 yılında onaylandı ve internetten bahsetmese de, yine de çevrimiçi yasalara karşı kullanılabilir. Diğer yasa tasarıları siber zorbalığı ve dijital kimlik hırsızlığını suç sayıyor. Ayrıca kamu görevlilerini sosyal medyada tehdit ettikleri için yargılanan insanlar da oldu.

Gazeteciler zaman zaman taciz ve şiddete maruz kalıyor, özellikle de çalışmaları LGBT kişilere karşı ayrımcılık içeriyorsa. 

Son düşünceler

Umarız Arjantin için uygun bir VPN seçmenize yardımcı oluruz. Ülke diğer ülkeler gibi sansürden muzdarip olmasa da, akılda tutulması gereken gizlilik ve güvenlik endişeleri var. 

Sizi devlet gözetimi ve siber suçtan korumak için büyük bir güvenliğe sahip bir VPN seçmeniz gerekiyor (bu da iyi bir antivirüs kurmak için iyi bir neden). Ayrıca içeriğe erişmek istediğiniz ülkelerdeki sunuculara da ihtiyacınız olacak. Sinir bozucu bir deneyim peşinde değilseniz, yüksek hızlar ve sınırsız bant genişliği bir zorunluluktur..

Bunu akılda tutarak, ExpressVPN Arjantin için açık bir kazanan. Sizi çevrimiçi tehlikelerden koruyacak ve anonim tutacaktır. Ayrıca, yüksek hızlara, sınırsız bant genişliğine sahiptir ve attığınız herhangi bir akış platformuna girebilir. 30 günlük para iade garantisi ile kaybedebilirsiniz..

Arjantin’de VPN kullanma deneyiminiz var mı? Yorum bölümünde bunu duymak isteriz. Siz de buradayken diğer VPN makalelerimize göz atın. Her zamanki gibi, okuduğun için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me