Al Jazeera 2020 için En İyi VPN: Akışa Uygun Tüm Haberler

Al Jazeera, yayınladığı hikayeleri şekerlemeyen Katar merkezli bir haber kuruluşudur. Haberleri hızlı bir şekilde yayınlandığı için bu yaklaşım, yayıncıyı dünyanın önde gelen medya kuruluşlarından birine dönüştürdü. Ancak, aynı zamanda birkaç düşman kazanır ve birçok ülke bunu engeller. Al Jazeera için en iyi VPN seçimlerimizden biri, tüm engelleri aşmanıza neden olacak.


Al Jazeera’yı engelleyen ülkelerden birinde yaşıyorsanız veya seyahat ediyorsanız, web sitesine erişmek ve medya kapsamını yayınlamak için sanal bir özel ağ kullanabilirsiniz. ExpressVPN bu görevin öncüsüdür. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda sunucu, yüksek hızlar ve sizi güvende tutmak için bir dizi güvenlik özelliği var. 

Medya ağı devlet tarafından finanse edilmektedir ve merkezi Doha, Katar’da bulunmaktadır. Dünyanın her yerinde bürolara ve İngilizce ve Arapça da dahil olmak üzere farklı dillerde birçok TV kanalına sahiptir.. 

Kitlesi, dünyadaki mevcut sorunlara uygunsuz yaklaşımı ve diğer kanalların yönlendirdiği konuları tartıştığı için büyüdü..

Ancak bu yaklaşım El Cezire’ye bölünmüş bir ün kazandırdı. İzleyicileri mutlu, ancak birkaç hükümet bunu tartışmalı, taraflı ve haksız bir gazetecilik markası olarak görüyor. Bu, birçok ülkenin hem çevrimiçi hem de çevrimdışı erişimini engellemesine neden oldu. Haber organizasyonu ve neden izlemek için bir VPN’e ihtiyacınız olduğu hakkında daha fazla bilgi için okumaya devam edin.

Al Jazeera için En İyi VPN’ler

 1. ExpressVPN
 2. NordVPN
 3. CyberGhost
 4. Özel İnternet Erişimi
 5. VyprVPN

1. ExpressVPN

ExpressVPN, Cloudwards.net’te en sevdiğimiz VPN sağlayıcısıdır. Makalelerimizdeki bir numaralı noktayı sık sık gösterir, ancak bunun nedeni ihtiyaç duyduğu şeyi yapar ve iyi yapar. 94 ülkeyi kapsayan 3.000’den fazla sunucusu var, bu yüzden Al Jazeera’nın engellenmediği bir ülkeye bağlanabilmelisiniz. 

ExpressVPN-Web sitesi

ExpressVPN-Kayıt

ExpressVPN-Speedtest

ExpressVPN-Tünel-Seçenekler

ExpressVPN-Tam App

Önceki

Sonraki

Bu, en hızlı VPN’dir, yani içeriğin yüklenmesi için uzun süre beklemek zorunda kalmayacaksınız. Ayrıca, bir bant genişliği sınırına çarptığınız için başlamayacaksınız çünkü sınır yok. Bu özellikler, akış parçası için VPN’imizde zirveye çıkmasına yardımcı oldu ve Al Jazeera’yı akış için harika bir seçim.

Güvenliği mükemmeldir ve sizi meraklı gözlerden koruyacaktır. Ayrıca VPN’nin başarısız olması durumunda bağlantıyı kesecek ve verilerinizi güvende tutacak otomatik olarak etkinleştirilen bir kill anahtarı da vardır. Kapatabilirsiniz, ancak buna karşı tavsiyede bulunuyoruz. ExpressVPN gizliliğe de değer verir ve katı bir kayıt tutmama politikası vardır.

Arayüzü kavramakta sorun yaşamamalısınız. Kullanımı kolaydır ve yeni başlayanlar için harikadır. Windows, macOS, Android ve iOS’ta kullanabilirsiniz. Daha fazla bilgi için ExpressVPN incelememizi okuyun.

Fiyat açısından ExpressVPN’in rakiplerinden daha pahalı. Bununla birlikte, birçok özelliğe sahip harika bir hizmet alıyorsunuz, bu yüzden paraya değer. Daha uzun bir süre kaydolursanız, bazı tasarruflar elde edersiniz ve gönül rahatlığı için 30 günlük para iade garantisi vardır.

2. NordVPN

İkinci seçimimiz NordVPN’dir ve adil olmak gerekirse, çeşitli hızları nedeniyle sadece en üst noktadan kaybolur. Bunun dışında, ExpressVPN vs NordVPN karşılaştırmamızda okuyabileceğiniz gibi, ikisi birçok yönden birbirine benziyor. 

NordVPN-Slider1

NordVPN-slider2

NordVPN-slider3

NordVPN-slider4

NordVPN-Slider5

Önceki

Sonraki

Sunucu kapsamı 60 ülkeden sadece utangaç, ancak toplamda 5.000’den fazla sunucu var. NordVPN’in hızları yüksektir, ancak uzaktaki birine bağlanırsanız adil bir şekilde yavaşlayabilirler. Yine de sınırsız bant genişliği elde edersiniz.

NordVPN’in güvenliği piyasadaki en iyiler arasındadır (bu, torrent için en iyi VPN’imizin nedenlerinden biridir). Ayrıca, temel olarak VPN tüneline başka bir koruma katmanı ekleyen çift sekmeli sunucularını kullanma seçeneği sunar. Dahili bir öldürme anahtarı ile birlikte gelir ve ayrıca kayıt tutmayan sağlam bir politikaya sahiptir.. 

Arayüzünün kullanımı kolaydır ve sunucuları değiştirmek çok kolaydır. Windows, macOS, Android ve iOS’a yükleyebilirsiniz. Daha fazla bilgi için NordVPN incelememize göz atın.

NordVPN, en iyi seçimimizden daha uygun fiyatlı olsa da, paradan tasarruf etmek için daha uzun bir plan seçmeniz daha iyi. Sizin için olmadığını fark ederseniz, 30 günlük bir geri ödeme penceresi mevcuttur.

3. CyberGhost

CyberGhost, Al Jazeera’yı izlemenize izin verecek başka bir iyi VPN’dir. 80’den fazla ülkeyi hedefleyen yaklaşık 6.000 sunucuya sahiptir. Hızları yüksektir, ancak NordVPN’in yaptığı gibi uzun mesafelerde biraz yavaşlayabilirler. Ayrıca endişelenecek bir bant genişliği sınırı yok.

CyberGhost-Slider1

CyberGhost-slider2

CyberGhost-slider3

CyberGhost-slider4

CyberGhost-Slider5

Önceki

Sonraki

İyi bir güvenlikle korunursunuz ve hizmet kalıcı olarak etkinleştirilmiş bir öldürme anahtarı ile birlikte gelir. Bu, açmayı hatırlamanız gerekmediği anlamına gelir, bu da iyidir, ancak aynı zamanda kapatamayacağınız anlamına gelir, bu da can sıkıcıdır. Ayrıca gizliliğinizi onurlandırmak için kayıt tutmama politikası da vardır.

Fazladan gitmek istiyorsanız, CyberGhost’un NoSpy sunucularını kullanabilirsiniz. Küçük bir ücretle geliyorlar, ancak 14 Gözün dışında oturuyorlar ve üstün donanımla üretiliyorlar. 

CyberGhost’un arayüzü alışmak biraz zaman alıyor, ancak bu kullanımı zor olduğu anlamına gelmiyor. Windows, macOS, Android ve iOS’ta kullanabilirsiniz. Daha fazla bilgi için CyberGhost incelememize göz atın.

Ucuz bir VPN’dir, ancak aylık maliyet kötüdür, bu nedenle daha uzun bir plana kaydolmak en iyi seçenektir. Aylık planınızda 14 gün ve daha uzun olanlar için 45 gün olan, sizin için uygun olmadığını düşünüyorsanız para iade garantisi vardır. Ayrıca Android ve iOS kullanıcıları için yedi günlük ücretsiz bir deneme sürümü var. Can sıkıcı bir şekilde, masaüstü kullanıcıları sadece bir gün alır.

4. Özel İnternet Erişimi

Özel İnternet Erişimi, kemerinin altında çok şey olan basit ama güçlü bir VPN’dir. Ağında 3.000’den fazla sunucu var, ancak 30’dan az ülkeyi kapsıyorlar. Yine de uygun bir sunucu bulabilmelisiniz. 

pia-slider1

pia-slider2

pia-slider3

pia-slider4

pia-slider5

Önceki

Sonraki

Hızları genellikle hızlıdır, ancak tutarsızdır. Ayrıca, yüksek hızları daha hafif şifreleme kullanarak kısmen düşer. Varsayılan olarak daha az uygun 128 bit şifrelemeyi kullanır, ancak daha iyi koruma için önerilen AES 256 bit şifrelemeye kolayca yükseltebilirsiniz. Ayrıca bir öldürme anahtarı alırsınız ve PIA incelememizde okuyabileceğiniz gibi günlükleri tutmamaları kanıtlanmıştır..

Sınırsız bant genişliği elde edersiniz ve Windows, macOS, Android ve iOS’ta kullanılabilir. PIA ayrıca uygun bir Linux istemcisine sahiptir ve bu da onu Linux için en iyi VPN’imiz yapar. Arayüz kullanımı kolaydır ve çok fazla kontrolünüz vardır, ancak tepsiye bağlıdır. Ayarlar menüsü ayrı bir sekmede açılmasına rağmen, bu biraz can sıkıcı olabilir..

PIA, özellikle bunun için aldığınız için en ucuz VPN hizmetlerinden biridir. Ne yazık ki rakipleriyle aynı para iadesi süresini sunmuyor, ancak yine de beğenip beğenmediğinize karar vermek için yedi gününüz var.

5. VyprVPN

Son girişimiz, özelliklerinin ön saflarında güvenliği olan iyi bir sağlayıcı olan VyprVPN’dir. Sunucu toplamı etkileyici değil, 60’a yakın ülkede 1.000’den az yayılmış. Yine de korkunç değil ve yine de yeterince iyi bir sunucu bulabilmelisiniz. 

VyprVPN-Slider1

VyprVPN-slider2

VyprVPN-slider3

VyprVPN-slider4

VyprVPN-Slider5

Önceki

Sonraki

VyprVPN’in hızları yeterlidir, ancak VyprVPN incelememizde okuyabileceğiniz kadar diğer VPN hizmetleri kadar hızlı değildir. Ancak, sınırsız bant genişliği elde edersiniz.

Güvenlik, bu VPN ile bulunduğu yerdir. Aralarından seçim yapabileceğiniz farklı protokollerle mükemmel ve özelleştirilebilir. Bağlantınıza daha da fazla koruma sağlayan tescilli Chameleon protokolünü bile içerir. Ayrıca bir öldürme anahtarı ve katı bir kayıt tutmama politikası da alırsınız.

VyprVPN’in arayüzü biraz eskidir, ancak kullanımı hala kolaydır. Bu, özellikle VyprVPN’i Android için en iyi VPN listemizde bir yer kazanan mobil uygulamaları için geçerlidir. Sadece Android ve iOS’u desteklemekle kalmaz, aynı zamanda Windows ve macOS ile de uyumludur. 

Fiyatı iki farklı pakete dayanmaktadır. Size aynı anda üç bağlantı sağlayan daha ucuz Standart plan var. Sonra size beş bağlantı ve Chameleon protokolünün kullanımını sağlayan Premium plan var. Yıllık bir plan seçmek daha faydalıdır ve 30 günlük para iade garantisi vardır..

Seçtiklerimizi Nasıl Seçtik?

VPN hizmetleri çoğunlukla birbiriyle aynı özelliklerden oluşur, ancak VPN incelemelerimizde okuyabileceğiniz gibi hepsi farklı performans gösterir. Al Jazeera’ya erişirken harika bir deneyim yaşadığınızdan emin olmak için, VPN aşağıdaki kriterleri karşılamalıdır.

Sunucu Ağı

Aljazeera’nın engellemesini kaldırma gereksiniminiz, istediğiniz sürüme erişmenizi engelleyen sansüre veya coğrafi bloklara bağlıdır, arkanızda iyi bir sunucu ağına ihtiyacınız olacak. 

Mümkün olduğunca çok ülkede ne kadar çok sunucu varsa, uygun bir sunucu bulma şansınız o kadar artar. Burada önemli olan sadece sunucu sayısı değil, kaç ülkede sunucusu olduğu ve bu ülkelerin Al Jazeera’yı engellemeyen ülkeler olması gerekiyor.

Hız ve Bant Genişliği

İyi hızlar, içeriğin sürekli yüklenmesini beklemediğiniz anlamına gelir. Ayrıca içeriğin kalitesi üzerinde de etkisi olacaktır. Yavaş hızlarla karşılaşırsanız, muhtemelen düşük çözünürlüklü bir akışı izlemiş olursunuz, bu da eğlenceli değildir. En iyi seçeneğiniz, iyi hızlara sahip bir VPN seçmek ve en yakın uygun sunucuya bağlanmaktır. 

Bant genişliğine gelince, veri limiti olmayan bir VPN seçmelisiniz. Bunu yaparsanız, sınıra hızlı bir şekilde erişebilirsiniz, bu noktada VPN çalışmayı durduracaktır. Açıkçası bu iyi bir şey değil.

Güvenlik

VPN’nin güvenliği, özellikle de Al Jazeera’ya onu yasaklayan bir ülkeden erişmeye çalışıyorsanız önemlidir. İyi bir güvenliğe sahip olmak, devlet gözetimi gibi meraklı gözlerden ve diğer çevrimiçi tehlikelerden uzak durmanızı sağlayacaktır. AES 256 bit şifreleme kullanmalı veya ayarları bu düzeye ayarlamanıza izin vermelidir. 

Ayrıca, VPN başarısız olursa sizi internetten tamamen ayıracak bir kill anahtarı içermelidir. Kulağa dramatik gelebilir, ancak VPN bilmeden çalışmayı durdurduysa, saldırıya açık kalırsınız ve hassas verileriniz isteyenler için kullanılabilir durumda kalırsınız. 

Gizlilik

Gizlilik de önemlidir ve güvenlikle aynı şey değildir. VPN, günlük tutmayacağını belirten iyi bir gizlilik politikasına sahip olmalıdır. Kesin kayıt tutmama politikası, yasaklayan bir ülkede Al Jazeera’ya erişmek de dahil olmak üzere çevrimiçi etkinliklerinizin hiçbir kaydının bulunmamasını sağlayacaktır..

Uyumlu Cihazlar ve Kullanım Kolaylığı

Deneyimli bir kullanıcıysanız muhtemelen VPN’nin cihazınızı desteklediğinden emin olmak istersiniz. Bununla birlikte, kullanıcı dostu olması sizin değerli bir şey olabilir. İşletim sisteminizin VPN uyumluluk listesinde olup olmadığını kontrol edin, ancak bir teknisyen değilseniz, basit bir arayüzle daha iyi durumda olacaksınız.

Fiyat

VPN hizmetlerinde fiyatlar biraz farklıdır. Birçoğu daha uzun planlarda büyük bir indirim sunuyor. Sonunda, bu fiyatın bütçenize uyması gerekiyor, bu nedenle.

Neden Al Jazeera için bir VPN’e ihtiyacım var??

El Cezire’den önce Arap haberlerinin çoğu totaliter çöpdü. Yöneticilerin neler yaptığını merkezileştirdi, onları övdü ve temelde insanlara sahip oldukları için ne kadar şanslı olduklarını söyledi.. 

Al Jazeera 1996 yılında kurulduğunda, her şey değişti. Başka bir haber kuruluşunun sınırlarını zorladı: tartışmalı hikayeler yayınlamak ve çağrı şovları hakkında muhalif görüşler yayınlamak ve iktidardakilere meydan okumak. Usame bin Laden’in videolarını ve Afganistan savaşının özel görüntülerini yayınlayarak küresel ilgi gördü.

Yayıncı, ifade özgürlüğünün desteklenmesine ve bildirilmeyen yerlerde bulunanlara ses çıkarmaya devam ediyor. Bununla birlikte, bunu yapma isteği, birçoğu terörizmi, mezhep yanlılığını ve yanlış bilgilendirmeyi teşvik etmekle suçlayan bazı ülkelerde engellenmesine veya tamamen yasaklanmasına neden oldu..

El Cezire’yi Engelleyen Ülkeler

Mısır, El Cezire’yi ve diğer bazı haber sitelerini engelleyerek, yanlış bilgi yayınladıklarını ve terörizmi desteklediklerini belirtti. Ayrıca bu haber kuruluşlarının hükümeti eleştirdiği gerçeğini de sevmiyorlar. Mısır için en iyi VPN makalemiz daha ayrıntılı.

İsrail’de El Cezire

İsrail, El Cezire’nin Filistin’le sürmekte olan çatışmayı kapsadığını ve hatta Filistinlilerin lehine önyargılı olmakla suçladığını. 

Yine de bu anlaşılabilir bir şeydir: Al Jazeera, 2008’de Filistin Kurtuluş Cephesi üyesi İsrail sivillerini öldürmek için yaklaşık 30 yıl hapis cezası verdikten sonra serbest bırakıldığında bir partiyi yayına soktu..

İsrail yetkilileri haber kuruluşunu Gazze ve Batı Şeria’daki Hamas ve diğer militan gruplarla bağ kurmakla suçluyor. İsrail’de kullanılacak VPN’ler hakkındaki makalemizde o ülke hakkında daha fazla bilgi edinin. 

Komşu ülkeler

Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri, El Cezire’yi Mısır ile aynı davranışı suçladı ve örgütü de engelledi. Ancak Suudilerin ağı engellemesinin başka nedenleri de var. 

Emir Şeyh Hamad bin Halife El Thani 1995 yılında iktidara geldiğinden beri Katar daha bağımsız hale geldi. Dış politika öncelikleri komşularından farklıdır ve ülke rakiplerle ve İslamcı gruplarla ilişkileri güvence altına almıştır. Katar, diğer Ortadoğu ülkeleri tarafından Müslüman Kardeşler ve terörist grupları desteklemekle suçlanıyor.

İşte burada Al Jazeera devreye giriyor. Kendisini tarafsız bir organizasyon olarak sunuyor, ancak Katar hükümeti tarafından finanse edildiği için Katar’la aynı duruşa sahip olmak ve ülkeyi raporlarında tercih etmekle suçlanıyor. 

Bu yüzden Suudi Arabistan ve BAE tarafından engelleniyor veya yasaklanıyor. Suudi hükümeti, yasağı ihlal ettiği için otellerdeki 27.000 dolara kadar para cezasıyla tehdit etti. Bu ülkeler hakkında daha fazla bilgi için Suudi Arabistan ve BAE parçalarımıza göz atın.

Katar’da Abluka

2017’de Suudi Arabistan, BAE, Mısır ve Bahreyn Katar’da hava, kara ve deniz ablukası başlattı. Dört Arap ülkesi Katar’ın terörizmi desteklediğini iddia ederek, bağımsızlığını denemek ve durdurmak için diplomatik, ticaret ve seyahat bağları kesildi. 

Katar, kısıtlamaların kaldırılması için yerine getirilmesi gereken taleplerin bir listesini aldı. Diğer Arap ülkeleriyle hizalanmayı ve El Cezire’yi kapatmayı da içeriyordu.. 

Katar talepleri derhal reddetti ve çatışma son görüşmelerin askıya alınmasıyla bugün de devam ediyor. Ülkedeki diğer ayrıntılar için Katar için en iyi VPN parçamızı okuyun.

Görünüşe göre El Cezire, özellikle Ortadoğu’da, Katar’ın kapatmayı kabul etmediği sürece, bloke olmaya devam edecek ve bu da çok şüpheliyiz. Dolayısıyla, erişemeyen bir ülkedeyseniz, kısıtlamaları atlamak için bir VPN’e ihtiyacınız olacaktır..

Son düşünceler

Al Jazeera’ya erişmeye çalışırsanız, ancak elde ettiğiniz tek şey bir hata mesajıdır, büyük olasılıkla onu engelleyen bir ülkede bulunuyorsunuzdur. Bir VPN kullanmak, sizi erişebilecek bir ülkeye bağlayarak bloğu aşmanıza yardımcı olabilir. Fiziksel olarak oradaymışsınız gibi görünmenizi sağlar ve çevrimiçi olduğunuzda da sizi korur. 

Bloğu atlatmak için en büyük şansa sahip olmak için, büyük bir sunucu ağına, yüksek hızlara ve iyi güvenliğe sahip bir VPN’e ihtiyacınız var. ExpressVPN tüm bu özelliklere ve daha fazlasına sahiptir, bu yüzden Al Jazeera için favori VPN’imizdir. Neden 30 günlük para iade garantisi ile koşuşturma vermiyorsunuz??

Al Jazeera’yı izlemeniz engellendi mi? Aşağıdaki yorumlarda bloğun etrafından dolaşmaya çalıştığınız konusunda bize bilgi verin. VPN arşivimizde incelemeniz gereken başka ilginç makaleler de var. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map