2020 Pho Entertainment Sake Vietnamca IP Adresi Nasıl Gidilir

Vietnam’lıysanız ancak yurtdışında yaşıyorsanız, bazı çevrimiçi eğlenceleri izlemek veya ev bankanıza internet üzerinden erişmek isteyebilirsiniz. Vietnamca bir IP adresi olmadan, bu sorun yaratabilir, çünkü coğrafi bloklar Vietnam dışında izleyebileceğiniz veya erişebileceğiniz şeyleri kısıtlar (daha fazla bilgi için coğrafi engelleme kılavuzumuzu okuyun). 


IP adresinizi değiştirmek, ülkedeki gibi görünmenizi sağlayabilir ve Netflix’te VTV3 veya Vietnam şovlarını izlemenize olanak tanır. Vietnamca IP adresini nasıl alacağınızı göstermek için bu kılavuzu bir araya getirdik.

Vietnam IP Adresi Nasıl Alınır

Vietnamca IP adresi almanın en kolay yolu bir proxy kullanmaktır, ancak bu en iyi yol olduğu anlamına gelmez. En iyi ücretsiz proxy kılavuzumuzu okuyabileceğiniz gibi, proxy’ler her zaman çalışmaz. Ayrıca herhangi bir güvenlik sağlamaz, bu da sizi siber saldırılara karşı savunmasız bırakır. Ayrıca, proxy’ler gerçek IP adresinizi gösterir, bu da size geri izlenebileceği anlamına gelir. VPN ve proxy karşılaştırması Tor karşılaştırması hakkında daha fazla bilgi edinin.

Çok daha iyi bir çözüm, sanal özel ağ kullanmaktır. Bir VPN ile IP adresinizi değiştirebilirsiniz ve VPN’nin kayıt tutma politikası olmadığı sürece etkinlikleriniz gizli kalacaktır. Ayrıca, güvenliği sizi siber saldırılardan, bilgisayar korsanlarından ve müdahaleci gözetimden koruyacaktır.

Vietnamca bir IP adresi istiyorsanız, ülkede sunucusu olan bir VPN’e ihtiyacınız vardır. IP adresinizi Vietnamca olarak değiştirmenize yardımcı olabilecek üç tane önereceğiz.

ExpressVPN

ExpressVPN, Vietnam dahil olmak üzere dünyanın farklı ülkelerindeki en kaliteli sunucularla en iyi VPN hizmetlerinden biridir. Aynı zamanda piyasadaki en hızlı VPN ve akış için en iyi VPN’dir, böylece Netflix’i bir Netflix proxy hatası hakkında endişelenmeden izleyebilirsiniz.

IP adresi ve DNS sızıntı denetleyicileri, yerleşik hız testleri ve tanılama aracı gibi güçlü bir özellik kümesine sahiptir. ExpressVPN’in güvenliği 256 bit AES şifreleme ve bir kill switch ile birinci sınıftır ve günlükleri tutmaz, gizliliğinizi onurlandırmaz.

ExpressVPN-Web sitesi

ExpressVPN-Kayıt

ExpressVPN-Speedtest

ExpressVPN-Tünel-Seçenekler

ExpressVPN-Tam App

Önceki

Sonraki

ExpressVPN’i Windows, macOS, Linux, Android, iOS ve BlackBerry’ye kurabilirsiniz. Yükleme veya sorun giderme ile ilgili yardıma ihtiyacınız olursa, müşteri hizmetleri canlı sohbet, e-posta ve bilgi bankası aracılığıyla edinilebilir.

Dezavantajı, fiyatı 99 $ ‘a mal olan ve piyasadaki en pahalı VPN hizmetlerinden biri haline getiren fiyatıdır. Ancak, denemek isterseniz 30 günlük para iade garantisi vardır. Daha ayrıntılı bir görünüm için ExpressVPN incelememizi okuyun.

NordVPN

NordVPN size Vietnam için bir IP adresi alabilir. İkisi Vietnam’da olmak üzere 60 ülkede 5.000’den fazla sunucu işletiyor. NordVPN, etkileyici hızlar ve oyun, gizlilik veya torrent gibi görevler için özel olarak ayarlanmış özel sunucular da dahil olmak üzere çeşitli güçlü özellikleri bir araya getirir (torrent için en iyi VPN’imizi okuyun).

NordVPN-Slider1

NordVPN-slider2

NordVPN-slider3

NordVPN-slider4

NordVPN-Slider5

Önceki

Sonraki

OpenVPN protokolü ile AES-256 şifrelemesi kullanarak mükemmel güvenlik sağlar ve sizi çevrimiçi gözetleme olaylarından koruyarak çevrimiçi etkinliklerinizin günlüklerini tutmaz. NordVPN ayrıca bir öldürme anahtarına ve çift sekmeli sunuculara sahiptir ve ücretsiz CyberSec kötü amaçlı yazılımdan koruma yazılımı, siber suçlardan ekstra bir koruma katmanına sahiptir.

Hizmetin kullanımı kolaydır ve Windows, macOS, Android ve iOS için istemcileri vardır. Arayüzü sezgisel ve açıktır, bu nedenle Vietnam için bir sunucu seçmek kolaydır. Ayrıca, 30 günlük bir geri ödeme penceresi ile birlikte gelir, böylece denemek için yeterli zamanınız olur. Hizmet hakkında daha fazla bilgi için NordVPN incelememize göz atın.

CyberGhost

CyberGhost, bir Vietnam IP adresi almak için iyi bir seçimdir. 10’u Vietnam’da olmak üzere 60 ülkeyi kapsayan 4.600’den fazla sunucunun iyi bir paketini sunuyor. Güvenliği iyi ve hızları iyi. Ayrıca, bant genişliğinde sınırlar yoktur ve Netflix’e ve diğer akış hizmetlerine de girebilirsiniz. CyberGhost ayrıca çevrimiçi etkinliğinizin günlüklerini tutmaz.

CyberGhost-Slider1

CyberGhost-slider2

CyberGhost-slider3

CyberGhost-slider4

CyberGhost-Slider5

Önceki

Sonraki

Tek bir hesaba aynı anda bağlı yedi adede kadar cihazla Windows, macOS, Android ve iOS’ta kurulumu ve kullanımı kolaydır. Bu nedenle, birden fazla cihaz için en iyi VPN listemizde yüksek sırada yer alıyor. Beğendiğinizden emin olmak için CyberGhost’un yedi günlük deneme sürümünü kullanabilirsiniz ve hala emin değilseniz 45 günlük para iade garantisi vardır. Daha fazla bilgi için CyberGhost incelememizi okuyun.

Vietnam IP Adresi Kullanmanın Tehlikeleri

Vietnamca bir IP adresi kullanmak istiyorsanız, Vietnam’a özgü bilmeniz gereken birkaç kural vardır. 

Bir savunuculuk kurumu olan Freedom House’un raporu, Vietnam’ın internetinin oldukça kısıtlı ve sansürlendiğini söylüyor. Aslında, ülkenin çevrimiçi ifade ve aktivistler üzerindeki acımasız baskısı nedeniyle kesin bir “özgür değil” puanı verdi.

Bambu Güvenlik Duvarı olarak adlandırılan Vietnam komünist rejimi, sakinlerinin asla okumamasını veya izlememesini sağlamak için hükümet karşıtı veya komünizm karşıtı içeriği yasaklıyor. Devlet, medya ve haber kuruluşlarının çoğunu kontrol eder ve vatandaşlara söylediklerini izler. Ayrıca WordPress, Blogger, Twitter ve bazen Facebook’u engeller. Vietnam’ın web’i engelleyen ilk beş ülke arasında yer alması şaşırtıcı değil.

Ayrıca, yasaklar sosyal medya kullanıcılarının ve blog yazarlarının hükümet yetkilileri veya web siteleri hakkında herhangi bir bilgi edinmesini kısıtlar. Vietnam, dünyanın en çok sayıda blogcu ve muhaliflerinden birini elinde tutan özgür konuşma savunucuları ve eleştirmenlerini hapse atma geçmişine sahip. 

Aynı muamele yabancı gazeteciler için geçerli olmayabilir, ancak uymadıkları takdirde vize uzatmaları reddedilme riski taşırlar. Sınır Tanımayan Gazeteciler Vietnam’ı “İnternet Düşmanı” olarak görüyor, yani gazetecilerin çalışabileceği güvenli bir yer değil. Bununla ilgili daha fazla bilgi için Vietnam için en iyi VPN hakkındaki makalemize göz atın..

Son düşünceler

Bir VPN ile Vietnamca IP adresi almak daha kolaydır. İnternet bankacılığınızı yapmak için bir kayıt olun ve Vietnam’da bir sunucu seçin ya da evdeymişsiniz gibi TV şovları izleyin. Diğer yöntemlerden daha güvenlidir ve devlet gözetimi veya siber saldırılar hakkında endişelenmenize gerek yoktur..

Vietnam’daki gizliliğinizi ve güvenliğinizi iyi koruduğu ve Bambu Güvenlik Duvarından kaçınmanıza yardımcı olduğu için ExpressVPN’i öneriyoruz. Ayrıca güçlü bir sunucu ağına ve akış ve indirme için yüksek hızlara sahiptir. Diğer iki seçenek – NordVPN ve CyberGhost – aynı zamanda iyi hızlara ve güvenliğe sahip sağlam sağlayıcılardır ve akış hizmetlerinin engelini kaldırabilir. 

İyi Vietnamca VPN hizmetleri için önerileriniz var mı? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin. Her zamanki gibi, okuduğun için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map