2020’nin En İyi VPN Sağlayıcıları: Çevrimiçi Gizliliğinizi Koruyun

Bir yıllık yeni incelemelerden sonra, en iyi VPN kılavuzumuzu güncelleme zamanı. Eğer bu senin ilk sefersen, hoş geldin Bu süreç boyunca, her kullanım durumu için en iyi VPN sağlayıcılarını, akış, torrent, genel gizlilik ve daha fazlasını hesaba katacağız. Bununla birlikte, onu oluşturan 6.000 kelimeyi okumayı umursamıyorsanız, kolay moda geçebilir ve ExpressVPN ile bir hesap için kaydolabilirsiniz..


Daha fazla seçenek isteyenler için okumaya devam edin. Her sağlayıcıyı VPN incelemelerimizden aldık ve nihai ve kuşkusuz asosyal bir savaş için onları birbirimize karşı çektik. Detaylara dikkat edeceğiz, bu yüzden geniş bir genel bakış istiyorsanız, VPN karşılaştırma grafiğine göz atmanızı öneririz..

İşte böyle aşağı inecek. Sanal özel ağın ne olduğunu ve nasıl çalıştığını özetleyerek işe başlayacağız, ardından size VPN kullanmanın bazı avantajlarını sunacağız. Bundan sonra, her kategorideki en iyi seçimlerimize devam edeceğiz ve genel olarak en iyi VPN’imizin yanı sıra torrent için en iyi VPN ve en iyi ücretsiz VPN ile sona ereceğiz..

2020’nin En İyi VPN Sağlayıcıları

VPN Nasıl Çalışır??

VPN çalışır

VPN dünyasında yeniyseniz, ayrıntılı olarak nasıl çalıştıklarını öğrenmek için VPN kılavuzumuzun ne olduğuna bir göz atmanızı öneririz. Bu kılavuzun amaçları için kısa bir açıklama yapacağız.

İnternete bağlandığınızda, IP adresiniz ve sistem bilgileriniz her paketle birlikte gönderilir. Bu istekler, İnternet servis sağlayıcınızın DNS sunucularından geçer ve istedikleri alanlara yönlendirilir. Bu süre zarfında hükümet ve ağ gözetmenleri bağlantınızı gözetleyebilir ve aktardığınız verileri kaydedebilir.

Web sitesine geldiğinizde daha fazla veri toplama işlemi gerçekleşir. Her şey söylendiğinde ve yapıldığında, İSS’niz, hükümet ve bağlandığınız site yüzlerce veri noktası gördü ve bunları günlüğe kaydetti.

Bir VPN bunu ortadan kaldırır. VPN’ler ilk bağlantınıza gelir ve gönderdiğiniz verileri şifreler. ISS’nizden ve daha geniş bir internete yönlendirilmeden önce VPN, IP adresinizi ve tarayıcı ayrıntılarınızı anonimleştirecektir, böylece kimse kim olduğunuzu veya nerede olduğunuzu bilmeyecektir.

Çevrimiçi gizliliğinizi artırmanın yanı sıra, VPN sizi daha güvenli hale getirir. Orijinal bağlantıyı şifreleyerek VPN, ağ tabanlı saldırıların bağlantınızı etkilememesini sağlar. Açık akışlar, özellikle şifrelenmemişlerse tehlike altındadır, bu nedenle zincire bir VPN eklemek bu bağlantıyı daha güvenli hale getirir.

VPN’ler, çevrimiçi gizliliğinizi korumanın ve aşağıdaki bölümlerde açıklayacağımız güvenlik sağlamanın ötesinde birçok amaç için yararlıdır.

VPN Sınırlamaları

VPN’lerin özelliklerine girmeden önce, tüm kartlarını masaya koyacağız. VPN’ler çevrimiçi gizliliğinizi korumanıza yardımcı olur, ancak tamamen anonim olduğunuz bir dünya yoktur. Haritadan çıkmak istiyorsanız, yapabileceğiniz en iyi şey, internet bağlantısı olmadan yapabileceğiniz en uzak alanı bulmak ve yalnızlık yaşamaktır..

Anonim tarama kılavuzumuzda belirtildiği gibi, gerçek anonimlik bir boru rüyasıdır. Gizlilik konusunda net bir duruşa sahip en iyi VPN’ler bile, hizmetin çalışmasını sağlamak için bağlantınızın belirli yönlerini günlüğe kaydetmelidir. Kayıtta bağlantınızla ilgili herhangi bir ayrıntı yoksa, bir şeyler ters giderse hizmetle ilgili sorunu gidermenin bir yolu yoktur.

Bununla birlikte, kayıtta tutulan bilgilerin kişisel olarak tanımlanmasına gerek yoktur. Tanılama için kullanım bilgilerini günlüğe kaydetme ile satış için kullanıcı verilerini günlüğe kaydetme arasında bir çizgi var.

ExpressVPN’i örnek olarak alalım. Sadece onu koruma konusundaki güçlü duruşu nedeniyle değil, aynı zamanda gizlilik dostu konumu ve açık gizlilik politikası nedeniyle gizliliğiyle ilgili övgü duyuyoruz. O zaman bile, uygulama sürümünüz, başarılı bağlantılarınız ve aktarılan toplam veri toplamı dahil olmak üzere bilgi toplar.

Yine de bunun “günlük tutması” olduğunu düşünmek için bir neden yok. “Günlük yok” iddiası, VPN’lerin gerçekten kayıtta hiçbir şeye sahip olmadıklarını ve yalnızca kayıtta olan bir şeyin gerçekte belirli bir sağlayıcı hakkında olumsuz bir izlenim yaratabileceğini ima eder. Günlüklerin varlığı, herhangi bir şekilde bir kullanıcıyı tanımlayabilecekleri veya gizliliğinden ödün verebilecekleri anlamına gelmez.

Bu, hiçbir kayıt tutulmadığını iddia ettiğimizde, kaydedilebilir hiçbir bilginin bulunmadığı konusunda iyi niyetle hareket ettiğimiz anlamına gelir. Tüyleri ayırıyoruz, böylece internete ne koyduğunuz konusunda şüphe yok. Gizlilik politikalarını araştırdık ve araştırmayı gerçekleştirdik, böylece anlamlı bilgilerin kayıt dışı olduğundan emin olabilirsiniz.

VPN Gizliliği

VPN gizliliği

VPN’ler söz konusu olduğunda kullanıcı gizliliğidir. İster beğenin ister beğenmeyin, dünyadaki web siteleri ve devlet kurumları, reklamları size daha iyi uyarlamak veya daha hain bir şey yapmak isteyip istemediğiniz hakkında, sizinle ilgili her ayrıntıyı bilmek isteyen veriye aç makinelerdir – Azınlık Raporu, herkes?

Verileriniz zaten birden çok şirket tarafından birden çok veritabanında depolanmış olabilir. Olursa olsun, bir VPN kanamayı önlemenize yardımcı olabilir. Birini kullanarak, IP adresinizi ve her web isteğiyle gönderilen meta verileri gizlersiniz. Söylediğimiz gibi, VPN’ler sizinle bir web sunucusu arasında aracı görevi görür ve size yeni bir IP adresi ve bu şekilde yeni bir konum atar.

Bazen bir VPN kullanmak, sadece bir veri madenciliği biçimini başka bir veri madenciliği ile değiştiriyor. Kayıt tutmama iddiasına rağmen, IPVanish gibi bazı sağlayıcılar atasözü pantolonlarıyla yakalandı. IPVanish incelememizde bunu öğrenebilirsiniz.

Yine, hizmetin sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlamak için bazı operasyonel bilgilerin günlüğe kaydedilmesi gerekir ve sorun değil. Sorun olmayan, kullanıcı verilerini pazarlama veya satış için kaydetmek. Önerilerimizin en katı gizlilik standartlarına uymasını sağlamak için sağlayıcıları inceledik, bu sizin için bir endişe kaynağıysa, seçimlerimize bağlı kalmanızı öneririz.

VPN’ler ve Sansür

Bazen, kişisel verilerinizi veriye açık kuruluşlardan veya İSS’nizden gizlemek kadar basit değildir. Yaşadığınız yere bağlı olarak, bir VPN kullanmayı seçip seçmediğinizde sansür büyük bir rol oynayabilir. IP adresinizi başka bir konumdan bir adresle değiştirerek, en katı sansürü bile atlayabilir ve dünyanın dört bir yanından web’deki içeriğe erişebilirsiniz.

İnternet sansürü rehberimiz en kötü şöhretli beş ülkeyi kapsamaktadır, ancak siyasi gücü sallayan daha küçük sansür biçimlerine sahip başkaları da vardır. Ayrıca, bu güce karşı konuşmaya çalışıyorsanız, para cezaları, hapis cezası ve hatta ölümle karşılaşabilirsiniz..

Maalesef, bu gündemi ilerletmek için hükümet tarafından enfekte olmuş VPN’ler var – örneğin BolehVPN incelememizi okuyun – bu nedenle merkezi, iyi gizlilik yasalarına sahip bir konumda bulunan bir sağlayıcı seçmek önemlidir.

VPN Güvenliği

VPN güvenliği

VPN güvenliği iki ana başlık altında toplanır: şifreleme düzeyi ve protokol. VPN protokolü, bağlantının nasıl olacağını, bağlantının hangi şifrelemeyi kullanacağını ve kurmak için diğer çeşitli bilgileri belirler. Normalde OpenVPN’e bağlı kalırız, ancak VPN protokolü dökümündeki protokoller arasındaki farkları öğrenebilirsiniz..

Güvenlik konusunda asıl mesele şifrelemedir. Kısacası, şifreleme gönderdiğiniz şifre, doğru şifre çözme anahtarına sahip olmayan kişiler tarafından okunamaz hale gelir. Şifreleme parçası açıklamamız, bunun teknik düzeyde nasıl çalıştığından bahsediyor, ancak esasen başarılı olan şey bu.

Bağlantınızı şifreleyerek VPN’ler sizi ağ gözetleme ve siber suçlardan korur. Bununla birlikte, tüm şifreleme eşit değildir ve zayıf altyapıya sahip sağlayıcılar bağlantınızı riske atabilir. Bir örnek için PureVPN incelememizi okuyun.

Yüksek güçlü şifreleme kullananlar bile tehlikeli olabilir. VPN güvenliği söz konusu olduğunda DNS sızıntılarının yanı sıra WebRTC ve IP sızıntıları da endişe vericidir. VPN sunucusu ile aranızda tünel kurulabilse de, DNS istekleri, WebRTC bilgileri ve IP adresiniz sızabilir ve VPN kullanma amacını etkili bir şekilde yenebilir.

En iyi VPN sağlayıcıları yalnızca şifrelemede en iyisini sağlamakla kalmaz, aynı zamanda bilgilerinizi sızdırmayacak esnek tüneller de sağlar. Buradaki her sağlayıcıyı hiçbir şeyin çatlaklardan kaymamasını sağlamak için test ettik.

Ayrıca, seçimlerimiz bir öldürme anahtarı sunar. Bir öldürme anahtarı bağlantınız için bir güvenlik ağı gibidir. Etkinleştirdiyseniz, VPN başarısız olursa VPN internet bağlantınızı keser ve kişisel bilgilerinizin sunucular arasında akmasını önler. Aşağıdaki güvenlik bölümünde konuşacağımız daha gelişmiş kill anahtarları da var.

VPN’ler ve Akış

VPN Netflix

Tüm üst düzey konuşmalarda, VPN’lerin yararlı olduğu daha basit şeyleri gözden kaçırmak kolaydır. Akış, kilitli içeriğe erişmenize ve bing yaparken daha güvenli olmanıza izin verdikleri için temel kullanımlarından biridir..

YouTube ve Netflix daha fazla para kazandıkça, dağıtım modelleri daha karmaşık hale gelir. Örneğin, yazarınıza göre anlık bir bilimkurgu klasiği olan Annihilation, ABD’deki tiyatrolarda yayınlandı, ancak yalnızca İngiltere ve Avustralya’daki Netflix aracılığıyla serbest bırakıldı. Benzer şekilde, Better Call Saul’un dördüncü sezonu ABD’de AMC’de yayınlanırken, İngiltere’deki yeni bölümler Netflix’te yayınlandı.

Bir VPN kullanıyorsanız, nerede bulunduklarını bildiğiniz sürece nerede olursanız olun bu özel şovlara ve filmlere erişebilirsiniz. ABD’deyseniz, Better Call Saul’u yayınlamak için bir İngiltere sunucusu ve Annihilation’ı yayınlamak için bir Avustralya sunucusu kullanabilirsiniz.

Ancak akış şirketleri aptal değil. VPN’lerin ve dağıtım kilitlerini atlatmanın bir yolu olarak kullanımlarının farkındalar. Anahtar, sağlayıcı bir VPN kullandığınızı bilmeden içerik akışı sağlamaktır.

İncelediğimiz her sağlayıcıyı, orada depolanan içeriğe erişebilmelerini sağlamak için birden çok sunucuda en iyi dört akış platformuyla test ediyoruz. Ne yazık ki, tüm VPN sağlayıcıları bunu yapamaz, bu nedenle bu sizin için bir endişe varsa bu kılavuzdaki akış önerilerine uyduğunuzdan emin olun..

VPN’ler ve Torrent

VPN kullanmanın bir başka nedeni torrent kullanmaktır. Mevcut Dijital Binyıl Telif Hakkı Yasası ile torrent kullanımının riskleri gerçek. Bunu yapmak, yalnızca belirli ülkelerde ISS’nizden bir bildirim ile sonuçlanabilir, diğerlerinde ise para cezası veya hapis cezasına neden olabilir. Telif hakkıyla korunan içeriği sunmak veya caydırmak için burada değiliz, ancak korsan olacaksanız bir VPN kullanmalısınız.

Toring’in peer-to-peer trafiği budur, ancak çok fazla bant genişliği tüketir, bu nedenle tüm sağlayıcılar buna uygun değildir. Bu, açıkça telif hakkı ihlali konularını düşünmüyor bile.

Yasadışı yollardan çıkmak, dağınık bir sorudur, ancak telif hakkıyla korunan materyalleri çalıyorsanız yasaya uymuyorsunuz. Bir VPN kullanmak sizi yasal işlemlerden koruyabilir. Gizlilikte olduğu gibi, IP adresinizi ve kimliğinizi gizlemek, hiç kimsenin bir VPN sunucusunda kimin ne yaptığını belirleyemeyeceği anlamına gelir, böylece torrent adil bir oyun haline gelir.

En İyi VPN Sağlayıcılarını Seçme

VPN’lerin tüm kullanımları açıklandığında, en iyi VPN’in ne olduğunu bulmak zordur. Yine de bazı ölçütler oluşturduk ve her kategorideki en iyi üç tedarikçimizi seçtik, böylece neleri arayacağınıza dair bir fikriniz var.

Kullanım kolaylığı

Bazı VPN’lerin kullanımı son derece zordur – örnek için AirVPN incelememizi okuyun – böylece akıcı bir deneyim sunanlar göz ardı edilmemelidir. İyi kullanım kolaylığını örnekleyen VPN’ler, deneyimi özelleştirmenize izin veren temel özelliklerden ödün vermeden güç ve kullanılabilirlik dengesine sahiptir. Aşırı basitleştirilmiş görünümün nasıl olduğunu görmek için TunnelBear incelememizi okuyun.

Estetik de indirimli olmamalı. Hide.me (Hide.me incelememizi okuyun) gibi basit arayüzlere sahip sağlayıcılar bile, arayüzleri çok sıcak görünmüyorsa en iyi sağlayıcıların gerisinde kalırlar. Sağduyulu tasarıma, kolay bir ödeme sürecine ve bol güce sahip sağlayıcılar bulduk.

ExpressVPN

Hiçbir VPN, AndroidV ve Mac kullanıcıları için mükemmel bir seçim olmasını sağlayan ExpressVPN gibi güç ve kullanılabilirliği birleştirmez. Aerodinamik arayüz, en aşırı teknophobların bile bağlanmasını sağlarken, tamirciler için oyuncaklarına sahip olmak için kaputun altında yeterli güç sunar. Kurduktan sonra tek yapmanız gereken “bağlan” a tıklamak.

ExpressVPN-Uygulama-Bağlı

Mobil tarzı uygulamaya rağmen, ExpressVPN’in birçok özelliği var. Gerçek meraklılar pazarlanabilir yaklaşımını takdir etmeyebilirler. İstediğiniz sunucuyu bulmak kolaydır, çünkü ExpressVPN yerleri bölgeye ve ülkeye göre ayırır ve hangisinin sizin için doğru olduğunu görmek için her birinde hızlı bir hız testi yapabilirsiniz.

CyberGhost

CyberGhost’un geçmiş yinelemesi, öğrenme eğrisi nedeniyle birkaç mandal düşüren alışılmadık bir kullanıcı deneyimine sahipti. Sürüm 7, CyberGhost’u ayıran özellikleri korurken arayüzü kolaylaştırdı.

CyberGhost-review-genişletilmiş ui

Özelliklerin bolluğu, ExpressVPN kadar tak ve çalıştır olmadığı anlamına gelir, ancak yazılım konusunda yetkin olanlar mükemmel bir güç ve kullanılabilirlik dengesi bulacaktır..

ExpressVPN gibi, CyberGhost da birkaç düğmeli akıllı telefon stili bir arayüze sahiptir. Bağlanmak için “bağlan” anahtarını işaretlemeniz yeterlidir. Arayüz genişletilebilir. Bununla birlikte, CyberGhost’un özel sunucularına göz atabilir, otomasyon ayarlarını yapılandırabilir ve sunduğu birçok özelliğe erişebilirsiniz. Bunu CyberGhost incelememizde öğrenebilirsiniz.

NordVPN

NordVPN başka bir yaklaşım daha getiriyor. Yine de bu ulaşılamaz hale gelmez. Akıllı telefon tarzı uygulamayı kullanmak yerine, NordVPN tüm sunucu konumlarını gösteren bir harita ile açılır. Tek yapmanız gereken bir konum seçmek ve başlamak için “bağlan” düğmesini işaretlemektir..

NordVPN-Main-Ekran

Yine de üçüncü sırada yer alıyor, çünkü UI’nin geri kalanı sadece iyi. Özellikleri ve yapılandırma seçenekleri arasında gezinmek, diğer VPN’lerle aynıdır ve kaç ayar olduğu göz önüne alındığında ExpressVPN’den daha karmaşıktır. Yine de, sunucu navigasyonuna yaklaşımı bronz bir madalya kazanıyor.

hız

VPN hızı

Kullanım kolaylığından farklı olarak, hız ölçülebilir. En hızlı VPN sağlayıcılarına yaptığımız dalış, VPN’lerin nerede hızlı olduğu konusunda fikir verdi ve sonuçlar bizi şaşırttı. En iyi seçim hala ExpressVPN olsa da, diğer iki önerimiz ilk başta belli değildi.

Önerilerimizi OpenVPN ve AES 256-bit içeren 16 sağlayıcı üzerinde yapılan testlere dayandırıyoruz. CyberGhost gibi bazı sağlayıcıların diğer protokollerle çok daha iyi sonuçları vardır. Bununla birlikte, AES 256 bitli OpenVPN aradığımız standarttır, bu nedenle önerilerimizi buna dayanıyoruz.

ExpressVPN

Cloudwards.net’te favori olarak, ExpressVPN’in test ettiğimiz en hızlı ve en tutarlı VPN olduğunu söylemekten mutluluk duyuyoruz. Test turlarımız sırasında NordVPN daha hızlı bir ortalamaya sahipti, ancak tutarsız performansı küresel olarak bizi bir öneri vermekten alıkoydu. ExpressVPN ise kaya gibi sağlam.

Test ettiğimiz her sunucuda dayanıklıydı. ABD’deki test konumumuzu tercih eden ağırlıklı ortalamamız, korunmasız hızımızın yüzde 70’i civarındaydı. ABD’yi etkiliyorsak, sadece yüzde 20 civarında kaybettik. ExpressVPN aynı zamanda düşük gecikmeyi de sürdürdü ve oyun için en iyi VPN oldu.

Özel İnternet Erişimi

Özel İnternet Erişimi bizi şaşırttı. PIA incelememizdeki testlerimiz hızlı olduğunu gösterse de, bunun varsayılan olarak düşük şifreleme düzeyinden kaynaklandığını varsaydık. En son testlerimizde böyle olmadığını gördük. Şifreleme açıldığında bile, PIA piyasadaki en hızlı ikinci VPN’dir.

ExpressVPN ile karşılaştırıldığında, ABD’de daha düşük hızlara sahipti, ancak uluslararası olarak yetişebildi. Ağırlıklı ortalama hesaplandığında, saniyede sadece 5 megabit ExpressVPN’den daha yavaştı. Diğer alanlarda nasıl biriktiklerini görmek istiyorsanız, ExpressVPN ve PIA karşılaştırmamızı mutlaka okuyun.

Astrill

Astrill genellikle diğer sağlayıcılar tarafından boğulur – ve Astrill incelememizde neden olduğunu görebilirsiniz – ancak en son test turumuzda iyi bir gösterime sahipti. Ağırlıklı ortalaması, diğer en hızlı sağlayıcılarımız AirVPN ve TorGuard’ın ötesine geçen PIA’larla neredeyse aynıydı (TorGuard incelememizi okuyun).

Astrill iki tescilli protokol sunar ve her ikisi de OpenVPN’den daha hızlıdır. Bununla birlikte, uluslararası iyi ama etkileyici performansı ve ExpressVPN ile karşılaştırıldığında tutarsızlığı nedeniyle hala üçüncü sırada yer alıyor..

Güvenlik

VPN güvenliği

Tüm üst raf ve en orta yol VPN’leri güvenlik söz konusu olduğunda gizli sos sağlar: OpenVPN ile AES 256 bit. Bu, hangisinin “en iyi” olduğunu belirlemeyi zorlaştırır çünkü şifreleme ve protokol standartları söz konusu olduğunda çoğu sağlayıcı düz bir oyun alanındadır.

Bunu akılda tutarak, verilerinizi şifrelemenin ötesine geçen üç sağlayıcıyı izledik. Tipik VPN güvenliğini sağlamanın yanı sıra, sansürü atlamaya çalışırken sizi koruyabilen veya tarayıcınızı açarken size huzur veren güvenlik özellikleri eklerler.

NordVPN

NordVPN, kolay bir ilk seçim olmasını sağlayan birçok güvenlik özelliğine sahiptir. Birinci sınıf şifreleme ve protokol ayarlarına ek olarak, birçok özel sunucu içerir. Güvenlik söz konusu olduğunda, çift sekmeli sunucular en ilginç olanıdır, çünkü aslında şifrelemenizi iki katına çıkarmanıza izin verirler.

Ayrıca, yerleşik bir kötü amaçlı yazılım ve reklam engelleme aracı olan CyberSec ile birlikte gelir. Çoğu VPN reklam engelleyicisi kötüdür, ancak CyberSec etkileyicidir. En iyi antivirüs yazılımının yerini almasa da, Cybersec can sıkıcı reklamları engelleyebilir veya sizi bir botnet’te tuzağa düşürmekten koruyabilir. Bununla ilgili bilgi edinmek için botnet kılavuzumuzu okuyun.

TorGuard

TorGuard, VPN güvenliği için mükemmel bir seçimdir. Özel bir şey yapmaz, ancak birinci sınıf güvenliği özelleştirilebilirlikle birleştirerek tamirciler için mükemmel bir seçimdir. AES 256 bit ile birlikte OpenVPN kullanmak üzere ayarlanmıştır, ancak kullandığınız protokolü ve şifreyi değiştirebilirsiniz. Çoğu sağlayıcı yalnızca anahtar boyutunu değiştirmenize izin verir.

Bunun dışında TorGuard’ın yararlı bir öldürme düğmesi var. Bağlantınızda global olarak çalışmanın yanı sıra, bağlantıyı belirli uygulamalarda çalışacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Örneğin, tarayıcı bağlantınızı olduğu gibi tutarken VPN başarısız olursa, torrent istemcinizle bağlantıyı kesecek şekilde ayarlayabilirsiniz.

ExpressVPN

ExpressVPN, görmek istediğimiz standart güvenlik özelliklerine sahiptir. Bir kill anahtarı içerir, 256 bit AES ile birlikte gelir ve OpenVPN, L2TP / IPsec, PPTP ve SSTP’yi destekleyebilir. Bununla birlikte, tutarlılığı nedeniyle güvenlik için üçüncü sırada yer alıyor.

Güvenlik özellikleri söz konusu olduğunda standart olmasına rağmen, ExpressVPN istikrar söz konusu olduğunda başka bir şey değildir. Birçok Cloudwards.net yazarı tarafından kullanıldığı için uzun süredir devam eden testlerimizde ExpressVPN hiçbir zaman bir DNS isteği veya IP adresi sızdırmamış ve birkaç durumda kill anahtarının tetiklendiği durumlarda bağlantıyı her zaman derhal kesmiştir. Tüm bu özellikler, bulut depolama parçamız için en iyi VPN’imizde ilk sırada yer aldı.

Gizlilik

Gizlilik birçok VPN müşterisi için bir çekişme noktasıdır. VPN sağlayıcıları tarafından yapılan ve doğru olmayan bir şey anlamına gelen bir ton “günlük yok” iddiası var. Gizlilik konusunda net bir duruşa sahip olan ve kişisel olarak tanımlanabilir hiçbir şeyi kaydetmeyen sağlayıcıları bulmak için kirli işi yaptık.

En iyi üç seçmemize rağmen, bu kılavuzda adı geçen diğer sağlayıcıların günlük tutması anlamına gelmez. Bildiğimiz kadarıyla, önerilerimizin hiçbiri işe yaramıyor. Bu bölümü, sağlayıcıların bulunduğu ülkelerdeki gizlilik yasalarına daha fazla dayandırıyoruz ve kişisel verilerin yanlış ellere geçme riskini azaltıyoruz.

ExpressVPN

ExpressVPN bunun gizlilik dostu bir sağlayıcı olduğunu kanıtladı. İngiliz Virgin Adaları’ndaki konumu dünyadaki en iyi gizlilik yasalarından bazılarına sahiptir ve ExpressVPN hükümetin tutumunu VPN hizmetine taşır.

ExpressVPN yalnızca operasyonel kayıtları dosyada tutar. Kişisel olarak tanımlanabilen bilgiler, geçici olarak bile izlenmez veya sistem belleğinde tutulmaz. Birisi ExpressVPN’in kapısını çaldıysa, konumu beklenmedik bir şekilde gerçekleşirse, personelin boş bir sabit sürücüden başka bir şey veremezdi.

Mullvad

Mullvad, kullanıcı verileri söz konusu olduğunda net bir “hands-off” yaklaşımına sahiptir. Nakit ödeme olarak kabul eden az sayıdaki hizmetten biri olmasının yanı sıra, Mullvad hakkınızda çok az bilgi gerektirir. Kayıtta kullanıcı adı, şifre veya ödeme bilgilerine sahip olmanıza gerek yoktur. Mullvad senin hakkında hiçbir şey bilmiyor, bu yüzden hiçbir şey teslim edemez.

Kayıt yaptırmak yerine Mullvad bir hesap numarası oluşturmanızı ister. Giriş yapmak ve daha fazla hizmet için ödeme yapmak için kullanacağınız şey budur. Mullvad, istediğiniz zaman daha fazla ödeme yapma ilkesiyle, istediğiniz zaman daha fazlasını ekleme seçeneğiyle çalışır. Komut dosyasını gizlilikle ilgili diğer sağlayıcıların sahip olduğu şekilde çevirir.

NordVPN

NordVPN ayrıca gizlilik konusunda açık bir duruşa sahiptir. Sizinle ilgili hiçbir şeyi kayıt altına almaz ve ilk etapta sizden çok az bilgi gerektirir. Kayıt sırasında yapmanız gereken tek şey e-posta adresinizi girmektir. Panama’daki konumu da rahatlatıcıdır, çünkü kullanıcı bilgilerinin tutulması gerekmez.

Servis için tutması gereken kayıtlar minimumda tutulur. NordVPN e-posta adresinizi ve ödeme bilgilerinizi bariz amaçlar için saklar ve web sitesinde analizleri izler. Ancak bunun dışında, kayıtta hiçbir şey yok. Adınız, IP adresiniz ve konumunuz orada değil.

Sunucu Konumları

Bir VPN ağındaki sunucu sayısı, ne olduğunu bildiğiniz bir ölçüm yarışması haline gelmiştir. Boyut her zaman önemli değildir. Önerilerimizi seçerken, sunucu ağının boyutunu ve daha da önemlisi yayılmasını düşündük. Bir şirketin 5.000 sunucusu olması, bu, yararlı konumlarda olduğu anlamına gelmez.

Bununla birlikte, küçük ağlar iyi bir şey değildir. Bunun bir hizmete nasıl zarar verdiğini görmek için VyprVPN incelememizi okuyun.

Dünyanın önemli medya kuruluşlarına ek olarak, VPN pazarında yeterince temsil edilmeyen konumlara sahip ağlar aradık. Özellikle Afrika, Orta Doğu ve Asya’nın çoğu VPN’ler için karartma alanlarıdır, bu nedenle bu konumlardaki sunuculara sahip sağlayıcılar öne çıkmıştır.

ExpressVPN

ExpressVPN’in bir teması var ve bu tutarlılık. 3.000’den fazla sunucudan oluşan geniş bir ağa sahip olmasına rağmen, konumlar arasındaki tutarlı performans nedeniyle ilk sırada yer almaktadır. Egzotik sunucu seçenekleri de var, bu yüzden orada brownie puanı kazandı.

ExpressVPN-Dünya Çapında-Mekanlar

Her biri değişen sayıda sunucuya sahip 148 yerde bulunuyor. ExpressVPN’in ağı, çoğu rakip tarafından eşsiz olan 94 ülkeyi kapsamaktadır. Antarktika dışındaki her kıtayı, Asya ve Afrika’da sağlam bir kapsama alanı ile kapsar. Ancak Vientiane veya Algier gibi egzotik konumlardaki bazı sunucular sanaldır, bu nedenle güvenlikle ilgileniyorsanız dikkatli olun.

NordVPN

NordVPN devasa sunucu ağı ile bilinir. Yazma sırasında, muhtemelen herhangi bir VPN’nin en büyük sunucu ağı olan 5.196 sunucuya sahiptir. Web’de çok sayıda sunucu olmasına rağmen, bunlar ExpressVPN kadar dağınık değildir. Çok fazla olmasına rağmen, NordVPN sadece 60 ülkede varlığını sürdürüyor.

NordVPN-Sunucu-Harita

“Sadece” diyoruz, öyle değilse kötü bir şey. Sunucu ağının ExpressVPN kadar geniş bir yayılımı yoktur, ancak diğer sağlayıcılarla karşılaştırıldığında hala etkileyicidir. Yine de, istediğiniz sunucuyu izlemek zor olabilir. NordVPN seçenekleri listeler, ancak belirli bir ülkede nerede bulunduklarını netleştirmez.

HideMyAss

HideMyAss’ın hız ve gizlilik söz konusu olduğunda sorunları var, ancak sunucu ağı etkileyici. 190’dan fazla ülkede seçim yapabileceğiniz 280’den fazla lokasyona sahiptir. Ağda Cape Verde, Falkland Adaları ve Fiji de dahil olmak üzere alışılmadık yerler var.

HMA! Serverlist

Temsile gelince, HideMyAss bir endüstri lideridir. Bu, seçenekler arasında sıralama yapmak zor olabileceği anlamına gelir. Neyse ki, sıkı ücretsiz konuşma yasalarıyla bağlantınızı otomatik olarak en yakın ülkeye yönlendiren “özgürlük modu” sağlar.

Fiyatlandırma

VPN maliyeti

En kötü ücretsiz VPN kılavuzumuzda görüldüğü gibi, bir VPN için ödeme yapmanız gereken nedenler vardır. Bununla birlikte, sadece ödemek zorunda olduğunuz için parasız kalmamalısınız. Piyasadaki en ucuz VPN’leri bulmanın yanı sıra, paranız için en yüksek değeri sunan sağlayıcıları aradık. Bir VPN satın alamıyorsanız, ücretsiz önerimizle aşağıdaki bölümümüzü okuyabilirsiniz.

Fiyat en önemli unsurdu, ancak her bir sağlayıcı için eşzamanlı bağlantı sayısını, ödeme seçeneklerini ve geri ödeme süresini de dikkate aldık. İlk üç seçtiklerimiz sadece çok fazla değer katmakla kalmıyor, aynı zamanda bir abonelikten çıkma esnekliği sağlıyor.

Özel İnternet Erişimi

Bu bölüm için en iyi sağlayıcımızı seçmek kolay olmadı, çünkü bir sağlayıcı daha düşük bir aylık orana, ancak daha kötü bir geri ödeme süresine sahipken, bir diğeri bunun tersi olabilir. PIA, planlarında en iyi değer dengesine sahiptir, ancak bir bütçeyle gizlilik fındık için mükemmel bir seçimdir..

Aylık ücret çoğu VPN’den daha iyi, ancak diğer iki seçmemizden daha kötü. PIA, mevcut diğer tüm VPN’lerden çok daha ucuz olan yıllık ve bienal planları nedeniyle ilk sırada yer alıyor. Planlar beş eşzamanlı bağlantıyla birlikte gelir ve bitcoin de dahil olmak üzere neredeyse istediğiniz her şekilde ödeme yapabilirsiniz.

En iyi değer olmasına rağmen, PIA mükemmel değil. Yalnızca yedi günlük para iade garantisi sunuyor, bu da gördüğümüz en kısa sürelerden biri. PIA incelememizde buna değdiğini düşündüğümüz hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Mullvad

Mullvad’ın fiyatlandırmaya anlamsız bir yaklaşımı var. Servis ücreti aylık 5.60 $ ‘dır ve bir kerede istediğiniz kadar satın alabilirsiniz. Planınıza eklenecek çok yıllı indirim veya ekstralar yoktur. Fiyat ne olduğunu. Bu, Mullvad’ı genel olarak VPN sağlayıcıları ve yazılım şirketleri arasında olağandışı hale getiriyor, ancak onu gerçekten ayıran şey ödeme seçenekleri..

Soğuk, sert nakit kabul eder. Mullvad’a hesap numaranızla herhangi bir para biriminde herhangi bir miktarda para gönderebilirsiniz ve bu da hesabınıza bu kadar kredi verecektir. Mullvad bir örnek sunar: 17 avro gönderirseniz, hesabınıza 100 günlük kullanım kaydedilir.

Mullvad büyüleyici olduğu kadar ilginç ve aerodinamik yaklaşımı hakkında sevilecek çok şey var. Mullvad incelememizde daha fazla bilgi edinebilir veya üç saatlik sınırlı bir koşu ile deneyebilirsiniz.

SaferVPN

SaferVPN, PIA veya Mullvad’ın esnekliğine sahip değildir. Planlar aydan aya ödeme seçeneği olmadan bir, iki veya üç yıl için sunulur. Nakit para sıkıntısı çekenler için sokmalar olsa da, SaferVPN gördüğümüz en düşük çok yıllık oranlardan bazılarına sahip. Ayrıca, sağlayıcılar arasında nadir görülen üç yıllık bir plan sunuyor..

Aylık ödeme yapamamanız, 30 günlük geri ödeme penceresi ve 24 saatlik ücretsiz deneme süresinden oluşur. Denemeyi ana sayfadan bulamazsınız, ancak bir sohbet temsilcisine sorarsanız, kaydolup indirebileceğiniz bir URL sağlar. SaferVPN incelememizde daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Yayın Akışı

VPN akışı

VPN’lerin daha yaygın kullanımlarından biri, akış platformlarının oluşturduğu coğrafi engelleri atlamaktır. Agresif pazarlama iddialarına rağmen, tüm VPN’ler Netflix VPN yasağını yenemez. Önerilerimiz, bu kısıtlamaları sorunsuz bir şekilde atlayabileceklerini kanıtladı.

En iyi üç seçimlerimiz iyi olsa da, bu konuda derin bir dalış yapmak istiyorsanız akış için en iyi VPN’imizi ve Netflix için en iyi VPN kılavuzlarımızı okumanızı öneririz. VPN kısıtlamalarını atlama özelliğine ek olarak, akışa özgü özellikleri de aradık.

ExpressVPN

Bir kez daha, ExpressVPN en çok akış özelliğini sunduğu için değil, en dayanıklı olduğu için kazanıyor. ExpressVPN herhangi bir konumdan hemen hemen her coğrafi bloğu atlayabilir, bu da seyahat dürtüsü olan aşırı derecede izleyiciler için ideal bir seçimdir. Hızlıdır, böylece her zaman yüksek tanımlı veya daha iyi akışta yayın yapabilirsiniz.

Netflix kılavuzumuzda kazanmanın yanı sıra ExpressVPN, BBC iPlayer için en iyi VPN’imizde tacı aldı. Akış için özel sunucuları veya ekstra özellikleri yoktur, ancak akışın diğer yönlerinde gösterilen sağlam performans da akış sırasında parlar.

CyberGhost

ExpressVPN’den farklı olarak CyberGhost, arayüzünün akışa adanmış bir bölümüne sahiptir. Sürüm 7, 50’den fazla akış platformu için özel sunuculara sahiptir. Her sunucu, bulunduğu yere göre belirli bir platform için optimize edilmiştir. Örneğin, Kanal 4 bir İngiltere sunucusunda, Netflix ise ABD için optimize edilmiştir.

Bununla birlikte, testlerimiz sırasında Netflix’i yayınlamak için İngiltere Kanal 4 sunucusunu kullanabileceğinizi tespit ettik. Perdeyi soyanlar için sihirden bazılarını ortadan kaldırmasına rağmen, CyberGhost’un yaklaşımı yeni başlayanlar için harikalar yaratıyor. VPN’lere aşina olmayanların hangi akış platformlarına erişebilecekleri ve hangi sunucuyu kullanmaları gerektiği konusunda soruları olmayacaktır..

NordVPN

NordVPN her zaman ExpressVPN’i takip eder ve akış söz konusu olduğunda bu aynıdır. Netflix, Hulu, Amazon Prime Video, BBC iPlayer ve daha fazlasına erişmenizi sağlayarak neredeyse tüm coğrafi engelleri atlayabilir. Testlerimiz sırasında onlara erişebildik ve tutarlılık sağladık, ancak hız deneyime zarar verdi.

Akış söz konusu olduğunda sağlam olabilir, ancak hız söz konusu olduğunda sağlam değildir. NordVPN’in sunuculardaki tutarsız performansı, akış harcayabileceğiniz bir konumu izlemek için zaman harcayacağınız anlamına gelir. Buna rağmen, NordVPN’in kısıtlamaları aşma yeteneği, bu bölüm için üçüncü bir yer kazanıyor.

En İyi VPN: ExpressVPN

en vpn-expressvpn

Yedi bölümümüzden ExpressVPN altı tanesinde bir puan kazandı. Zayıflığı, Hide.me ve Astrill gibi sağlayıcılara kıyasla o kadar da kötü olmayan fiyatlandırmasıdır. Mevcut en değer odaklı sağlayıcı olmasa da, ExpressVPN diğer her şeyi doğru yapar. Hızlı, güvenli ve gizlilik odaklı, neredeyse her görev için en iyi VPN olmasını sağlıyor.

ExpressVPN-Web sitesi

ExpressVPN-Kayıt

ExpressVPN-Speedtest

ExpressVPN-Tünel-Seçenekler

ExpressVPN-Tam App

Önceki

Sonraki

ExpressVPN’i fiyatı için köpekletmeyi sevsek de, korkunç değil. Herhangi bir VPN’de olduğu gibi, aylık oranı, ancak yıllık ücret, bir üst raf sağlayıcısından beklediğimizle uyumludur. Vazgeçtiğiniz tek şey birkaç eşzamanlı bağlantı.

Elde ettiğiniz şey, mevcut en sağlam VPN deneyimlerinden biridir. ExpressVPN’in tutarlılık içinde telafi ettiği özelliklerde ticareti. Kaydolmadan ilk bağlantınıza kadar ExpressVPN hakkındaki her şey akıcı ve dayanıklıdır. Yönetim kurulu genelinde, sunucu ağı hızlıdır ve kısıtlamaları atlayabilir.

Çin rehberi için en iyi VPN hizmetlerimizde pastayı almasının nedenlerinden biri de bu. ExpressVPN’in tutarlılığı, VPN bağlantısındaki bir düşüşün önemli bir para cezası veya hatta hapis cezası anlamına gelebileceği sansürü atlamak için ideal bir seçimdir. Testlerimiz sırasında, öldürme anahtarı tetiklendiği nadir durumlarda çalıştı ve tüneli asla sızmadı.

Ayrıca, gizlilik konusunda güçlü bir duruşa sahiptir. ExpressVPN’in gizlilik politikası açıktır. Geçici olarak bile olsa, hiçbir koşulda hakkınızdaki bilgileri günlüğe kaydetmez. Tek bildiği, bir sunucuya bağlı bir ExpressVPN kullanıcısı ve uygulama sürümü gibi çeşitli, tanımlanamayan bilgilerdir.

ExpressVPN söz konusu olduğunda her şey başparmaklıdır ve neden ExpressVPN incelememizde öğrenebilirsiniz. Onunla pratik zaman geçirmeyi tercih ediyorsanız, 30 günlük para iade garantisi ile bunu risksiz yapabilirsiniz.

En İyi Ücretsiz VPN: Windscribe

en vpn-için-torrenting-nordvpn

En iyi ücretsiz VPN kılavuzumuz konunun derinliklerine iner, ancak birçok seçenek yoktur. Gizlilik, güvenlik veya hızdan ödün vermeyecek ücretsiz planları olan beş sağlayıcı bile toplamak için mücadele ettik.

windscribe arayüzü

windscribe tercihleri

windscribe tarayıcı uzantısı

windscribe gizlilik seçenekleri

windscribe kaçak testleri

Önceki

Sonraki

Bununla birlikte, hiçbir şeyden ödün vermeyen bir sağlayıcı var. Windscribe, gelecekte ücretli bir plana geçmek için birden fazla seçenekle gördüğümüz en iyi ücretsiz plana sahiptir. 10 GB veri aktarımı ve sınırlı bir sunucu ağına erişim elde edersiniz, ancak diğer tüm özellikler olduğu gibi kalır. Bu, Windscribe’ın tarayıcılar ve URL denetleyicisi için gizlilik araçlarını içerir.

10 GB veri aktarımı onu zaten en iyi ücretsiz VPN yapıyor olsa da, yükseltme seçenekleri onu daha da ileriye götürüyor. Ücretsiz planınıza her biri 1 ABD doları karşılığında konum ekleyebilirsiniz ve her ek konum aylık sınırınıza 10 GB daha ekler. Ayrıca, sınırlı sunucu seçiminden memnunsanız, yalnızca 1 $ karşılığında sınırsız veri satın alabilirsiniz.

Bunun dışında Windscribe, ücretsiz planı söz konusu olduğunda “oynamak için ücretsiz” modelinden notlar alıyor. Temel sayı 10 GB’dir, ancak belirli görevleri tamamlayarak daha fazla veri kazanabilirsiniz. Tweetleme size fazladan 5GB kazandırırken, kripto para birimindeki karmaları çözmek size 10GB’a kadar kalıcı olarak veya bir aylık premium ücretsiz kazanabilir.

Windscribe, VPN fiyatlandırması söz konusu olduğunda nadirdir, bu yüzden bu kılavuzdaki kendi bölümünü hak eder. Daha fazla bilgi edinmek isterseniz Windscribe incelememizi okuyun veya nasıl sevdiğinizi görmek için ücretsiz deneme sürümüne kaydolun.

Windscribe Logosu

Windscribe İncelemesi

Aylık 417 $ ‘dan başlayan fiyatlarla
Ücretsiz plan mevcut Tüm Planlar

Windscribe’i ziyaret edin

Torrenting için En İyi VPN: NordVPN

en serbest vpn-windscribe

Torrent kılavuzu için en iyi VPN’imiz, uygun olduğunu düşündüğümüz tüm sağlayıcıları paylaşıyor, ancak NordVPN altın madalyayı alıyor. ExpressVPN ve CyberGhost gibi diğer seçimlerimiz güvenlik söz konusu olduğunda aynı olsa da, NordVPN onları P2P bağlantıları için özel sunucularla sınırlıyor.

Önceki

Sonraki

P2P sunucuları torrent için tasarlanmıştır, bu veriye açılan bağlantılar için daha fazla güvenlik ve veri akışı sunar. Öğrenilmekten özellikle endişeleniyorsanız, NordVPN’in çift sekmeli sunucularından birini de kullanabilirsiniz. Bu bağlantı yöntemi sizi iki VPN sunucusu üzerinden yönlendirerek güvenlik düzeyini etkili bir şekilde iki katına çıkarır.

Tüm bunlar NordVPN’in katı kayıt tutmama politikası ve çoklu kayıt yöntemleri ile desteklenmektedir. Kayıtlı hiçbir kişisel bilginin olmadığından emin olmak için bir yazıcı e-postası kullanabilir ve bitcoin ile ödeme yapabilirsiniz..

NordVPN mükemmel değil, ama yakın. Hizmetin özelliklerini NordVPN incelememizde öğrenebilir veya 30 günlük para iade garantisi ile risksiz deneyebilirsiniz.

NordVPN Logosu

NordVPN İncelemesi

Aylık 349 $ ‘dan başlayan fiyatlarla
Tüm Planları Kaydet

NordVPN’i ziyaret edin
30 günlük garanti

Son düşünceler

Bir başka inceleme yılı geride kaldı ve ExpressVPN hala satın alabileceğiniz en iyi VPN. Pahalı olmasına rağmen, bir sağlayıcıdan görmek istediğimiz her şeyi başka hiçbir şeyin yapamayacağı şekilde dengeler. Bununla birlikte, bir kuruş kurtarmaya çalışıyorsanız veya aerodinamik yaklaşımıyla ilgilenmiyorsanız sizin için en iyi seçim olmayabilir..

NordVPN ve CyberGhost’u da çok seviyoruz. Her ikisi de genişletilmiş bir arayüz ve sıradışı özellikler ile birlikte gelir. Para biriktirmeye çalışıyorsanız, PIA veya Windscribe’ı denemenizi öneririz.

Katılıyor musun? Değilse, en iyi hangi VPN’i değerlendirirsiniz? Aşağıdaki yorumlarda neden olduğunu bize bildirin ve her zamanki gibi okuduğunuz için teşekkürler.

ExpressVPN Logosu

ExpressVPN İncelemesi

Aylık 666 $ ‘dan başlayan fiyatlarla
Tüm Planları 49% Kar Edin

ExpressVPN’i ziyaret edin
30 günlük garanti

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map