2020’nin En İyi Ücretsiz Proxy’si: Trafiğinizi Kolayca Yeniden Yönlendirme

Örneğin, coğrafi engelleri atlatmak istediğinizde IP adresinizi gizlemenin en kolay yolu bir proxy kullanmaktır. Bir proxy, IP adresinizi, internete nereden geldiğinizi söyleyen rakamları, kendisiyle gizler ve alıcı sunucuyu başka bir yerde olduğunuzu düşünmeye kandırır. Bu makalede, bulabileceğimiz en iyi ücretsiz proxy’leri kullanarak konumunuzu taklit etmenize yardımcı olacağız.


Bununla birlikte, IP’nizi gizlemenin en kolay yolunun en iyiyi değil dediğimizi unutmayın. VPN ile proxy ve Tor arasındaki makalemizde açıkladığımız gibi, proxy’ler doğal olarak güvensizdir ve örneğin, YouTube’un engellemesini kaldırmaya çalıştığınızda yapmak isteyebileceğiniz konumunuzu aldatmak dışında hiçbir şey için kullanılmamalıdır. okulda veya Youku’nun Çin dışından engelini kaldırma.

Örneğin, Büyük Güvenlik Duvarı’ndan çıkmak veya gözetimden kaçmak gibi daha önemli bir şey yapmaya çalışıyorsanız, yaptığınız şeyi gizlemek için bir proxy kullanmak kağıt zırhı kağıttan çıkarmak gibidir. Bu çaba boşa gidecek ve sonuçlar acı verici olacak.

VPN ve Proxy Karşılaştırması

Rusya için en iyi VPN ve İran için en iyi VPN makalelerimizde gösterdiğimiz gibi, iki ülke, bazı ülkeler vatandaşlarının internette istediklerini yapma hakkına sahip olduklarına ve milisaniyede ortaya çıkar. Bu durumlarda, proxy yerine sanal özel ağ kullanmalısınız.

VPN güvenlik parçamızda açıkladığımız gibi, bir VPN sadece bir IP adresi yapmakla kalmaz, aynı zamanda trafiğinizi güvenli bir tünelden (şifreli bir bağlantı) ve sağlayıcının sahip olduğu tescilli bir sunucuya yönlendirir. Sizi meraklı gözlerden gizleyecek şeyleri yapmanın çok daha güvenli bir yolu.

Ek bir avantaj, VPN’lerin proxy’lerin yapamayacağı başka bir şey yapabilmesidir: sizi Netflix gibi akış web sitelerine yönlendirir. Netflix VPN yasağı hakkındaki yazımızda açıkladığımız gibi, hizmet, başka bir ülkenin sürümüne girmek için konumunuzu taklit etmeyi zorlaştırdı. Hemen hemen her zaman bir proxy hatasına yol açacak olan proxy’ler hariç birkaç VPN girebilir.

En İyi Ücretsiz Proxy Seçimi

Bu, vekillerin işe yaramaz olduğu anlamına gelmez. Okuldayken veya işteyken YouTube gibi web sitelerine erişmek için mükemmeldir ve genellikle Instagram’ın da engellemesini kaldırırlar. Onları daha küçük, daha zayıf VPN kardeşleri olarak düşünmek en iyisidir. Ağır kaldırma için iyi değiller, ancak daha küçük şeyler için iyi durumdalar.

Bunun yerine en iyi ücretsiz VPN hizmetlerimizden birini kullanabilirsiniz, ancak proxy’ler asla bant genişliği sınırlarına sahip olmamanız veya hızınızı çok fazla azaltmamanın tersine sahiptir. Ayrıca, Google ve Apple mağazalarında reklamı yapılan ücretsiz VPN’lerin çoğu zaten yüceltilmiş proxy’lerdir. Bununla birlikte, ücretsiz bir proxy üzerinden ücretsiz bir VPN kullanmaya karar verirseniz, listemizi okuyun veya Hola VPN gibi bir botnet için cihazlarınızı köleleştirecek bir aldatmaca hizmeti alabilirsiniz..

Korkunç uyarılar bir yana, Cloudwards.net ekibi vekil dünyasına dalmış ve zevkiniz için aşağıdaki hizmetleri seçmiştir. Seçimimizi kullanım kolaylığı ve bağlantı hızına dayandırdık, çünkü güvenlik ve benzeri iddialar sıcak havadan daha fazlası değildir. Daha fazla uzatmadan başlayalım.

En İyi Ücretsiz Proxyler

Okuyucuların önerilerine ve bazı makul Google aramalarına dayanarak 15 proxy test ettik. Kırılmış web siteleri veya anlaşılmaz talimatlar nedeniyle beş proxy’yi hemen atadık ve bizi 10 yarışmacı ile birlikte bıraktık. Proxy’ler vuruldu ve özlendi, bu yüzden yalnızca ilk beş girişi öneriyoruz.

En İyi Ücretsiz Proxy: HideMyAss Proxy

Test edebildiğimiz proxy’lerin çoğu, büyük olasılıkla mevcut ağda piggyback yapan VPN hizmetlerine aittir. İşin en iyisi, kullanımı hızlı ve basit olan HideMyAss’ın proxy’sidir. Kolayca ve hoş bir şekilde erişilebilen birkaç sunucu ve güvenlik seçeneği sunar. Ayrıca yıldırım hızında çalışır, vekiller arasında nadir.

HideMyAss-vekil

Bağlandıktan sonra, adres çubuğundaki “ücretsiz VPN’yi dene” düğmesi oldukça belirgindir, ancak bu ücretsizdir. Başka bir küçük hareketlilik, HideMyAss’ın çok sıcak olmayan gizlilik politikasını kabul etmek zorunda. Bununla ilgili ayrıntılar için HideMyAss incelememizin tamamını okuyun.

Hide.me Proxy

Hide.me’nin proxy’si de, şirketin Hide.me incelememizi yazarken çok etkilenmediğimiz VPN hizmetinin bir uzantısıdır. Bununla birlikte, ücretsiz planı en iyi ücretsiz VPN’lerimiz arasında üçüncü sırada yer alıyor, bu nedenle tek kullanımlık gelir olmadan tüketicilere iyi bir ücretsiz hizmet sunmaya adanmışlık var.

HideMe-vekil

Bu adanmışlık vekilde de gösterilir. Arama sırasında karşılaştığımız en iyi seçeneklerden biri, çok sayıda kullanışlı güvenlik seçeneği ve hatta bir dizi sunucu ile. Sadece üç ülke, ama en azından nereye bağlandığını biliyorsun. Ayrıca kullanımı hızlı ve kolaydır, ancak tam bir URL girmeniz gerektiğinden deneyimden uzaklaşır.

4everproxy

4everproxy listenin en şık sunumuna sahiptir. Web sitesi hızlı bir şekilde yüklenir ve sunucu ve IP adresi konumlarını seçmenize izin verir, yani muhtemelen bağlantınızı iki kez yönlendirir. Bunun ne kadar iyi çalıştığı konusunda şüphelerimiz olsa da, bazı yerlerde çalıştı. İlgili sunucuları kullanırken bir İspanyolca Google sayfası ve bir ABD YouTube teklifi aldık.

4everproxy-vekil

Ayrıca hızlıdır, bazen Hide.me’nin veya HideMyAss’ın proxy’lerinden daha hızlı yüklenir. Bununla birlikte, hızı tutarlı değildi ve her zaman seçtiğimiz web sitesinin sürümüne ulaşmadık. Genel olarak, 4everproxy’den çok daha kötü yapabilirsin.

Zend2

Zend2’nin web sitesi basittir, sadece bir adres çubuğu ve altında hızlı bir açıklama sunar. VPN’leri ve proxy’leri eşit temele koyduğu için çok heyecanlı değiliz, ancak iyi bir özet.

Zend2-vekil

Zend2’yi test ettiğimizde, tüm web siteleri işe yaramadı ve küçük bir özür dileyen mesaj koleksiyonu oluşturduk. Bununla birlikte, işe yaradığında, listedeki en hızlı proxy idi, bu nedenle bazı durumlarda buna değebilir.

ProxFree

ProxFree hoş bir proxy çünkü size rakiplerinden çok daha fazla seçenek sunuyor. Örneğin, 11 sunucu konumu ve aynı sayıda IP adresi arasından seçim yapabilirsiniz. Web sitesindeki adres çubuğunun altında, web’de gezinme deneyiminizi hızlandırmanıza veya başka bir şekilde optimize etmenize yardımcı olacak çeşitli geçişler de elde edersiniz.

Proxfree-vekil

Bununla uğraşmaksızın, YouTube’u sorunsuz bir şekilde yükleyebiliriz, ancak yeni bir web sitesine her sörf yapmak istediğimizde ana sayfaya dönmemiz gerektiğinden rahatsız olduk. Yine de hoşlanmadığımız bir şey, ProxFree’nin şartlar ve koşullar sayfasına erişmeye çalıştığımızda 404’ümüz olmasıydı.

Whoer Proxy

Whoer, proxy’sini bonus olarak sunan yeni bir VPN hizmetidir, ancak ücretsiz sürüm yalnızca bir sunucuya erişmenizi sağlar ve Hollanda’dadır. Bir proxy için ödeme yapmak saçmadır çünkü aynı para için bir VPN alabilirsiniz, bu yüzden Hollandalı bir IP adresine ihtiyacınız olmadığı sürece Whoer’i düşük sıralıyoruz.

Whoer-vekil

Bu sıralamadaki çoğu hizmette olduğu gibi, Whoer’ı kullanmak sabırda bir alıştırmadır. Web sitelerinin yüklenmesi sonsuza dek sürer, bu nedenle YouTube’u kullanmaya başlayın. Whoer’ın şüphelerimizi dile getirmesinin bir başka yolu, sadece bir tarayıcı uzantısı olarak çalışmaktır, bu da şirketin kötü niyetle hareket etmesini ve verilerinizi gizlemesini kolaylaştırır. Buna dair bir kanıt bulamadık, ama akılda tutulması gereken bir şey.

ProxySite.com

ProxySite.com, ilk eriştiğinizde iyi görünüyor. Çoğu proxy’lerin yaptığı adres çubuğu ile aynıdır, ancak daha büyük bir formatta ve net bir sunucu anahtarı düğmesine sahiptir. ABD’ye ve AB’ye dağılmış 25 sunucuya sahip, bu da güzel, ancak sunucuların bu büyük alanlarda nerede bulunduğunu bilseydik daha iyi olurdu.

Proxysite-vekil

Bununla birlikte, ProxySite.com’u kullandığınızda, gerçekten uzun bir bekleyiş içindesiniz. Adres çubuğundan birkaç hızlı bağlantıyı denedik, ancak hiçbiri yüklenmedi. ProxySite.com’un kendi hizmetine koyduğu inancı ve hiçbir yere gitmeyen gri bir ekranı gösteren, birkaç güvenlik seçeneği ve NordVPN için bir reklam (NordVPN incelememizi okuyun) içeren en üstteki çubuğu aldık.

Hidester Proxy

Hidester VPN ve proxy hizmetleri sunuyor, ancak birkaç dakika geçirdikten sonra tiksinmeden vazgeçtik. Arama çubuğuna girilen web sitelerinin yüklenmesi sonsuza dek sürdü, YouTube birkaç dakika verdikten sonra bile hiç yüklenmiyor.

Hidester-vekil

Bu deneyim, Hidester’ın VPN’sini incelemekten korkmamızı sağladı, çünkü subpar yazılımı test etmeden hayat yeterince zor. Bununla birlikte, sonunda VPN incelemelerimizde görünecek – Cloudwards.net’te tamamlayıcılarız – yakında değil.

KProxy

KProxy ilk başta hoş görünüyor. Web sitesinin düzeni açıktır ve web sitelerini hızlı bir şekilde yükler. Bununla birlikte, ikinci bakışta sorunların olduğunu gösteriyor. Mevcut 10 sunucu olmasına rağmen, konumlarından bahsetmiyor. Bu, nereden sörf yaptığınız hakkında hiçbir fikrinizin olmadığı anlamına gelir; bu, en iyi durumda can sıkıcı ve en kötü ihtimalle tehlikeli.

Kproxy-vekil

Bunlar bazıları için affedilebilir günahlar olabilir, ancak KProxy’nin hizmetinin bir VPN’den daha iyi olduğu iddiasını istisna ediyoruz, çünkü bu protokoller “engellenmesi kolay ve yavaş”. Bu doğru değil ve insanları KProxy’nin ücretli planlarını satın almaya yönlendirmek.

anonymouse

Anonymouse, ne yaptığını ve niçin kullanmanız gerektiğini açıklayan ilginç bir hizmettir, buna benzersiz diyelim. Aşağıdaki ekran görüntüsünde web sayfasının kendisi için konuşmasına izin vereceğiz.

Anonymouse-vekil

Bu nasıl çalıştığını açıklamanın indirgemeci bir yolu olsa da, tahmin edeceğiz. Yapmayacak olan şey, hizmetin bu siber suç çağında hayati önem taşıyan HTTPS’yi desteklememesidir. Sonunda bir web sitesinin onsuz çalışması için cehennem kadar yavaş olduğundan, onu kullanmanızı önermiyoruz. Örnek olarak “yahoo.com” u kullanmanın Anonymouse’un zamana göre olmadığı bir hediye olduğunu tahmin ediyoruz..

Son düşünceler

Proxy’ler çevrimiçi ortamda güvenliğinizi sağlamak için bir yol olmamakla birlikte, okul yöneticileri ve benzerleri tarafından yerleştirilenler gibi basit blokları atlatmanın kullanışlı bir yoludur. Bununla birlikte, yukarıda gördüğünüz gibi, çoğu proxy sadece korkunç. Çalışsalar bile pekmez gibi yavaşlar ve bağlantınızın sahte olacağının garantisi yok.

Vekiller hakkında ne düşünüyorsun? Testlerimiz sırasında hiçbirini kaçırdık mı? VPN’lerin çok daha iyi bir seçenek olduğu konusunda bize katılıyor musunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin ve her zamanki gibi okuduğunuz için teşekkür ederim.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map