2020’nin En İyi Şifre Yöneticisi Uzantıları

Parola yöneticisi, tarama deneyiminizi geliştirmek için en kullanışlı araçlardan biridir. Sadece daha uzun, daha karmaşık ve dolayısıyla daha güçlü parolaları teşvik ederek güvenliğinizi arttırmakla kalmaz, aynı zamanda sık kullandığınız tüm web sitelerinde bulunan sayısız hesabı hatırlama zahmetinden kurtarır..


Ancak, bunları doğrudan tarayıcınızda kullanabildiğinizde en iyisidir. Bu, kullanıcı arayüzü fiyatına rağmen çok fazla kolaylık sağlar: istendiğinde, en iyi şifre yöneticisi uzantıları, ana şifreniz doğrulandığı sürece otomatik olarak kredi kartı bilgilerini ve giriş kimlik bilgilerini dolduracaktır..

Dashlane’nın özellik zenginliği onu genel olarak en iyi şifre yöneticisi yapmasına rağmen, bu özelliklerin çoğu tarayıcı uzantısında mevcut değil, bunun yerine masaüstü uygulamasını gerektirir. Bu nedenle, yalnızca tarayıcı uzantısı performansına dayanan LastPass, mükemmel ücretsiz planı ve tüm özelliklerin dahil olduğu mükemmel tarayıcı arayüzü nedeniyle ilk sırada yer alıyor.

En İyi Şifre Yöneticisi Uzantısını Seçme

Parolalarınızı yönetmek için parola içe aktarma, otomatik doldurma, kullanılabilirlik ve son olarak fiyatlandırma gibi en iyi tarayıcı uzantısını seçerken aklınızda bulundurmanız gereken birçok farklı özellik vardır. Ayrıca, bazı şifre yöneticileri özelliklerinin bir kısmını özel masaüstü uygulamalarına devreder, ancak bu liste için tamamen tarayıcı uzantılarına odaklanacağız.

Parola İçe Aktarma

Tüm hesaplarınızı ve şifrelerinizi manuel olarak girmenizi istemek yerine, iyi bir şifre yöneticisinin tarayıcıda depolanan tüm şifrelerinizi alıp uzantıya ekleyen sağlam ve kullanımı kolay bir içe aktarma işlemi olmalıdır.. 

Chrome uzantıları genellikle Chrome’un kendisinden başka herhangi bir kaynaktan içe aktaramadığından (Vivaldi gibi Vivaldi (Chivaldi incelememizi okuyun) gibi Chromium tabanlı tarayıcılar kullanıyorsanız bu genellikle bir sorun olabilir (Google Chrome’umuzu okuyun) gözden geçirmek). Seçtiğimiz bazı uzantılar Safari’de de çalışacak, ancak kilometreniz değişebilir.

Otomatik doldurma

Otomatik Doldurma, şifre yöneticilerinin bir diğer önemli özelliğidir. Sonuçta, uzantı kullanıcı adınızı ve şifrenizi doğru bir şekilde dolduramazsa, çok yararlı olmayacaktır. Bu nedenle, bir şifre yöneticisi, ziyaret ettiğiniz sayfada bir giriş formunun bulunup bulunmadığını kolayca öğrenebilmeli ve kullanıcı adınızı ve şifrenizi doğru alanlara sorunsuz bir şekilde girebilmelidir..

Kullanılabilirlik

Tüm yazılımlarda olduğu gibi kullanılabilirlik de bir diğer kritik faktördür. Uzantının kontrol panelinde gezinmesi kolay net bir arayüz bulunmalı ve tercihen bir masaüstü uygulamasına geçmek zorunda kalmadan uygulamanın tüm özelliklerine erişebilmelisiniz.

Fiyat

Son olarak, fiyatlandırma hemen hemen her şeyde olduğu gibi büyük bir rol oynar. Çoğu şifre yöneticisinin ücretsiz bir planı vardır, ancak erişebileceğiniz ücretsiz özelliklerin sayısı sağlayıcıya bağlı olarak büyük ölçüde değişecektir. Bu nedenle, her bir ücretsiz planın ne kadar iyi olduğunu, bunun yerine ücretli bir abonelik veya premium sürüm seçerseniz paranız için ne kadar patlama yapacağınızı düşüneceğiz..

En İyi Şifre Yöneticisi Uzantıları

 1. Son Geçiş
 2. Dashlane
 3. 1Password
 4. Kaleci
 5. RoboForm

En iyi şifre yöneticileri listemiz en iyi sağlayıcıları özelliklerine, performanslarına ve fiyatlarına göre zaten sıraladığından, bu liste tamamen her bir sağlayıcının tarama uzantılarına, özellikle de Firefox eklentilerine ve Chrome eklentilerine odaklanacaktır.. 

Tüm seçimlerimiz hem Chrome hem de Firefox için kullanılabilir ve Chrome eklentileri Chromium (Chromium incelememizi okuyun) ve Vivaldi, Opera ve Brave gibi Chromium tabanlı büyük tarayıcılarla çalışır.

1. LastPass

LastPass, hesaplarınızı ve şifrelerinizi takip etmek için mükemmel bir seçimdir ve en iyi ücretsiz şifre yöneticileri listemizin başında gelir. Genel sıralamamızda Dashlane’ye yetişmeyi başaramasa da, tüm çalışmalarını tarayıcı uzantısında doğru yapması, girişte belirttiğimiz gibi burada bir avantaj sağlıyor.

Chrome, Firefox veya Opera kullanıyorsanız (Opera incelememizi okuyun), LastPass tarayıcınızda önceden sakladığınız tüm şifreleri otomatik olarak içe aktarabilir. Ne yazık ki, bu Vivaldi ve Brave gibi diğer Chromium tabanlı tarayıcılar için geçerli değildir (Cesur incelememizi okuyun).

LastPass-Import

Uzantının kendisini açtığınızda, kasanız size sunulur. Burası tüm şifrelerinizin klasörler halinde düzenleyebileceğiniz “öğeler” olarak saklandığı yerdir. Ayrıca, her parolaya bir not ekleyebilir (örneğin, ne için olduğunu hatırlamanıza yardımcı olmak için), ayrıca otomatik doldurmayı devre dışı bırakabilir, otomatik oturum açmayı etkinleştirebilir ve ek güvenlik için bir ana parola istemi açabilirsiniz.

LastPass-Şifre-Ayarlar

Chrome’da LastPass kullanma

Kasanın kendisi temiz ve kullanımı kolaydır ve çok sayıda şifreyi içe aktarıyorsanız kurulum biraz acı verici olsa da, her şeyi organize edip klasörlere yerleştirdikten sonra, takip etmek çok kolaydır nın-nin.

LastPass-Vault

Parolalarınızı depolamanın yanı sıra LastPass, notları depolamak ve adresler, ödeme kartları ve banka hesapları gibi içerik oluşturmak için de kullanılabilir. İsterseniz bu öğelere bir dosya eki de ekleyebilirsiniz. 

LastPass-Diğer-Öğeler

Otomatik Doldurma işlevi LastPass uzantısına dahil edilmiştir ve testlerimizden itibaren form alanlarını tanımlamak ve doğru bilgilerle doldurmak için oldukça iyi çalışıyor gibi görünüyor.

Yerleşik şifre üreticisi, yeni bir hizmete kaydolurken veya şifrenizi daha güvenli bir şeye yükseltirken de çok yardımcı olur. Rakamların, büyük harflerin ve simgelerin dahil edilip edilmeyeceğinin yanı sıra parolanın maksimum uzunluğuna karar vermenin yanı sıra parolanın okunması veya söylemesi kolay olmasını da seçebilirsiniz..

LastPass-Jeneratör

LastPass Fiyatlandırması

Fiyatlandırma açısından LastPass çok iyi iş çıkarıyor. Yıllık 24 ABD doları karşılığında öncelikli desteğe, acil durum erişimine ve şifre paylaşımına erişebilirsiniz. Paylaşım özelliği, notlar gibi öğeleri paylaşmanıza olanak tanır, ancak diğer kişilere parolanızı gerçekten söylemenize gerek kalmadan hesaplarınıza erişmelerini sağlar. 

LastPass’in mükemmel ücretsiz planı, genel olarak Chrome ve Firefox için en iyi ücretsiz şifre yöneticisi uzantısını ve en iyi şifre yöneticisi uzantısını kolayca yapar. Bir numaralı seçimimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız LastPass incelememize bir okuma verdiğinizden emin olun.

2. Dashlane

Dashlane başka bir harika şifre yöneticisidir ve genel olarak en iyi şifre yöneticisi için seçimimiz olmuştur. Bununla birlikte, işlevselliğinin büyük bölümleri yerel masaüstü uygulamasına dayandığından, özellikle Firefox ve Chrome için en iyi şifre yöneticisi uzantısı sıralamasında aynı noktayı kazanmayı başaramaz..

LastPass’a benzer şekilde Dashlane’nin ana arayüzü, parolalarınızı ekleyebileceğiniz ve yönetebileceğiniz kasanızdan oluşur. Kasa, gezinmesi kolay temiz bir arayüz sunsa da, şifre gücünüzü kontrol etme veya mevcut şifrelerinizi içe aktarma gibi daha gelişmiş özelliklerden yararlanmak istiyorsanız, masaüstü uygulamasını indirmeniz gerekir.

Dashlane-Vault

Google Chrome Parolalarını Dashlane’ye Aktarma

Otomatik içe aktarma işlemleri Chrome, Firefox ve Internet Explorer’dan (Internet Explorer incelememizi okuyun) ve diğer şifre yöneticilerinden çalışır. Ancak, başka bir tarayıcı kullanıyorsanız, içe aktarmadan önce şifrelerinizi manuel olarak bir CSV dosyası olarak dışa aktarmanız gerekir.

Dashlane-Import

Parolaların yanı sıra notları ve adlar, adresler, e-postalar, telefon numaraları ve daha fazlası gibi kişisel bilgilerinizi güvenli bir şekilde saklamak için Dashlane’yi de kullanabilirsiniz. Ayrıca, bir şey için ödeme yapmanız gerektiğinde kolay erişim için tüm banka kartlarınızı kaydedebileceğiniz ayrı bir ödeme alanı vardır..

Dashlane-Kişisel-Bilgi

Paylaşma ve Oluşturma 

Şifreleriniz de dahil olmak üzere tüm öğeleriniz, alıcıya bir bağlantı gönderen şifre paylaşım özelliği ile diğer kişilerle güvenli bir şekilde paylaşılabilir. 

Her ne kadar not paylaşmak güzel olsa da, bunun gerçek yararı, başka birisinin gerçekte parola vermek zorunda kalmadan hesaplarınızdan birinde oturum açmasına izin verebilmesidir. LastPass gibi, Dashlane uzantısında otomatik doldurmayı içerir, bu da iyi çalışır.

Dashlane-Hisse

Son olarak, araç çubuğundaki simgeden erişebileceğiniz ve 28 karakter uzunluğunda güçlü bir şifre oluşturabilen bir şifre üreticisi var. Nesil ayarları, harfleri, rakamları ve simgeleri ekleme seçeneğinin yanı sıra, örneğin “l” veya büyük “I” gibi belirsiz karakterlerden kaçınmak isteyip istemediğinizi sunar.

Dashlane-Jeneratör

Dashlane için ödeme

Fiyat açısından, Dashlane LastPass kadar iyi çıkmadı. Ücretsiz planda, sadece 50 şifre ile sınırlısınız, bu çok fazla gelebilir, ancak kendinizi oldukça hızlı bir şekilde vurduğunuzu bulabileceğiniz bir sınırdır. Ayrıca yalnızca tek bir cihazla sınırlandırılırken, Pro planı sınırsız sayıda cihazda istediğiniz sayıda şifreyi senkronize etmenize olanak tanır.

Her zaman olduğu gibi, tüm güçlü ve zayıf yönleri hakkında daha fazla bilgi istiyorsanız, tam Dashlane incelememizi okuyun. Alternatif olarak, en iyi iki sağlayıcının tam resme bakarken nasıl karşılaştırıldığını görmek için Dashlane ve LastPass savaşımıza göz atabilirsiniz.. 

3. 1Şifre

Şifre yöneticiniz için ödeme yapmak istiyorsanız, 1Password harika bir tarayıcı uzantısına sahip iyi bir seçenektir. Birden fazla kasa ayarlayabilir ve ana uzantı arayüzü hoş bir kullanıcı deneyimi sağlar. 1Password size her şeyi ayarlamanıza yardımcı olacak bir “başlangıç ​​kiti” gönderir.

1Password-StarterKits

İlk girişinizde, hesabınıza erişimi geri yüklemek veya yeni bir tarayıcıdan veya cihazdan giriş yapmak için kullanabileceğiniz gizli bir anahtar da verilir. Bu anahtar hiçbir yere kaydedilmez, bu nedenle ya yazmanız veya bir PDF olarak indirmeniz gerekir..

1Password-SecretKey

1Şifre Kategorileri

Bu listedeki diğer seçimler gibi, 1Password sadece şifreleri değil, her türlü form içeriğini depolamanızı sağlar. Onu ayıran şey, notlar, kredi kartları, kimlikler ve hatta pasaport ve ehliyet gibi şeyler de dahil olmak üzere depolamayı seçebileceğiniz inanılmaz derecede çeşitli bilgi kategorileridir. Tüm bu bilgiler otomatik olarak formlara doldurulabilir, kayıtlar ve girişler bir esinti haline gelir.

1Password-Alma

Saklanan şifrelerinizi Chrome’dan (ancak Chromium türevi tarayıcılardan veya Firefox’tan) ve LastPass, Dashlane ve RoboForm’dan otomatik olarak içe aktarabilirsiniz. Diğer kaynaklardan, önce şifrelerinizi manuel olarak dışa aktarmanız ve CSV dosyasını doğrudan içe aktarmanız gerekir.

1Password-Alma

1Şifre’nin Gözcü Kulesi ve Şifre Üretici

“Gözetleme kulesi” özelliği, şifrelerinizi zayıflıklar veya kopyalar için analiz ederek ve web sitelerinize veri ihlalleri ve giriş güvenlik açıkları veritabanıyla çapraz referans vererek analiz ederek risk altında olup olmadığını söyleyebilir..

1Password-Gözetleme kulesi

Üç tür şifre arasından seçim yapmanızı sağlayan yerleşik bir şifre üreticisi vardır: rastgele (en güvenli olanı), unutulmaz (kısa çizgilerle ayrılmış gerçek kelimelerden oluşur) ve PIN (yalnızca rakamlar).

1Password-Jeneratör

Bu bölümün başında kısaca bahsettiğimiz gibi, 1Password’un ücretsiz bir planı yoktur ve bir abonelik, aile planı için yılda sadece 36 ABD doları veya yılda 60 ABD Doları tutarında çalışır; bu da hesabınızı beş taneye kadar paylaşmanıza olanak tanır insanlar. Aile planına yılda 12 $ karşılığında ek kişi ekleyebilirsiniz..

Yalnızca tarayıcı uzantısının ötesinde nasıl performans gösterdiğiyle ilgileniyorsanız, genel olarak en iyi seçimimizle nasıl karşılaştırıldığını görmek için tam 1Password incelememizi veya Dashlane ile 1Password karşılaştırmamızı okuyun..

4. Kaleci

Keeper, şifrelerinizi yönetmek için mükemmel bir seçimdir. Keeper ile diğer seçimlerimizden bazılarında olabildiğince fazla bilgi depolayamasanız da, yine de parolalarınızı, ödeme kartlarınızı, adreslerinizi ve telefon numaralarınızı takip etmek için kullanabilirsiniz; bir form doldurmanız gerektiğinde otomatik olarak girilir. 

Ayrıca, ilk kez oturum açtığınızda veya yeni bir şifre oluşturduğunuzda, Keeper şifreyi otomatik olarak kasaya ekler.

Kaleci-Vault

Kasanın kullanımı kolaydır ve kurulum işlemi de basittir. Parolalar Chrome, Firefox, Internet Explorer, Microsoft Edge (Edge incelememizi okuyun) ve Opera’dan ve ayrıca bir dizi farklı şifre yöneticisinden içe aktarılabilir. Bu birçok seçenek ve Keeper’ın içe aktarma işlemini bu listedeki diğerlerinin çok önüne yerleştiriyor.

Kaleci-Import

Kalecinin Gelişmiş Güvenlik Seçenekleri

Keeper Security mükemmeldir ve hesaplarınızı güvende tutmak için ekstra yol kat etmek istiyorsanız uzantı bazı gelişmiş seçenekler sunar. İki faktörlü kimlik doğrulamayı açabilirsiniz ve kendini imha ayarı, beş başarısız giriş denemesinden sonra depolanan verilerinizi otomatik olarak siler.

Kaleci-Güvenlik-Ayarlar

Ücretsiz plan, sınırsız sayıda şifreyi saklamanızı sağlar, ancak sizi bir cihazla sınırlar. Daha fazla cihaza erişmeniz gerekiyorsa, bir Pro planı yılda 29.99 ABD doları tutar. 

Alternatif olarak, yıllık 59.97 dolara mal olan ve Pro planındaki her şeyi artı Keeper Messenger’a (güvenli bir mesajlaşma uygulaması), güvenli dosya depolama alanına ve son olarak Keeper BreachWatch’a erişim sağlayan Keeper MaxBundle’a sahip olabilirsiniz..

Keeper BreachWatch ve Güvenlik Denetimi

BreachWatch, kaydettiğiniz tüm siteleri ve girişleri tarayan ve şifreyi en son değiştirdiğinizden beri bir veri ihlaline maruz kalıp kalmadığını kontrol eden bir özelliktir. Varsa, Keeper söz konusu şifreleri değiştirmenizi sağlar ve sizi teşvik eder.

Kaleci-Breachwatch

BreachWatch sizi dış tehditlerden koruyor olsa da, güvenlik denetimi özelliği sizi kendinizden korur. Basitçe söylemek gerekirse, şifrelerinizin herhangi birinin zayıf kabul edilip edilmeyeceğini, bunun kısa uzunluk, sembol veya sayı eksikliğinden mi yoksa çoklu girişler için yinelenen şifreler mi kullandığınızdan emin olur..

Kaleci-Güvenlik-Denetim

Kasada yeni bir giriş oluşturduğunuzda da bir şifre üreticisi var, ancak bu listedeki diğer seçeneklerden biraz daha temel. Parolanın uzunluğunu sekiz ila 51 karakter arasında olacak şekilde ayarlayabilir, ayrıca karakter, sayı veya simge eklemeye karar verebilirsiniz.

Kaleci-Jeneratör

Her zaman olduğu gibi, tam Keeper incelememiz size hizmetten ne bekleyebileceğiniz konusunda daha iyi bir fikir verecektir ve ikisinin nasıl karşılaştırıldığını görmek için Dashlane vs Keeper parçamızı okuyacaktır..

5. RoboForm

İlk beşimizi yuvarlamak RoboForm. Firefox ve Chrome için başka bir iyi seçenek olmasına rağmen, RoboForm’un tarayıcı uzantısı açısından en büyük zayıflığı, bir şifre içe aktarma özelliğinin olmamasıdır. Yer işaretlerini (RoboForm’un da saklayabileceği) içe aktarabilir, ancak şifreleri alamazsınız.

Roboform-İmi-Import

Arayüz başınızı döndürmek kolaydır ve depolanan tüm öğeler size daha net bir genel bakış sağlamak için ayrı ayrı klasörler halinde düzenlenebilir. 

RoboForm’a Şifre Ekleme

Ne yazık ki, manuel olarak yapamayacağınız için giriş ekleme işlemi biraz hantaldır. Bunun yerine, hesabınıza giriş yapmanız (ilk oturumunuzu kapattıktan sonra oturum açtıysanız) ve giriş eklenmeden önce RoboForm’un bunu algılamasına izin vermeniz gerekir..

Roboform-Vault

Parolalara ve yer işaretlerine ek olarak, notları ve kimlikleri takip etmek için RoboForm’u da kullanabilirsiniz. Bu kimlikler, standart adresiniz, telefon numaralarınız ve adlarınız dahil olmak üzere her türlü veriyi, aynı zamanda banka hesapları, pasaportlar ve kartların yanı sıra kendinizi tanımlayabileceğiniz özel alanları da içerebilir.. 

RoboForm ile Otomatik Doldur ve Şifre Üretimi

Tüm seçimlerimizde olduğu gibi, RoboForm da ihtiyacınız olduğunda formları tüm bu verilerle yardımcı olur.

Roboform-Kimlik

Benzer karakterleri hariç tutma, şifreyi onaltılık hale getirme ve oluşturulan şifrenizde büyük harf, sayı veya simge isteyip istemediğinizi belirleme ile güçlü şifreler oluşturmanıza yardımcı olacak bir şifre üreticisi vardır..

Roboform-Jeneratör

Fiyatlandırma ve planlar söz konusu olduğunda, RoboForm’un ücretsiz sürümü sağlamdır. Sınırsız sayıda şifre ve kimlik depolamanızı, giriş bilgilerinizi başkalarıyla paylaşmanızı ve şifrelerinizi denetlemenizi sağlar.

Şifre yöneticisini birden fazla cihazda kullanmak ve aralarında senkronize etmek istiyorsanız, yıllık destek 23.88 $ karşılığında RoboForm Everywhere’e sahip olmanız gerekir; bu da öncelikli desteğe, iki faktörlü kimlik doğrulamasına, güvenli dosya paylaşımına, acil durum erişimine ve Bulut yedekleme. Bunun sizin için uygun olup olmadığından emin değilseniz, öğrenmek için RoboForm incelememize gidin..

Mansiyon Ödülü: Firefox Şifre Yöneticisi

Firefox seçtiğiniz tarayıcınızsa ve fırfırsız bir temel şifre yöneticisi arıyorsanız, Lockwise adlı yerleşik şifre yöneticisi dikkate değer. Firefox Password Manager, ana seçimlerimizin sunabileceği daha gelişmiş özelliklerden bazılarına sahip olmasa da, şifrelerinizi saklamak ve korumak için hala iyi bir iş çıkarıyor.

Firefox Lockwise

Mevcut tüm şifrelerinizi Chrome, Chromium, Internet Explorer ve Microsoft Edge’den alabilir ve tüm cihazlarınız arasında senkronize edebilirsiniz. Başka özellik yok, ancak istediğiniz tek şey şifrelerinizi güvende tutacak ve otomatik olarak dolduracak bir şeyse yeterli değildir, böylece hatırlamanız gerekmez.

Firefox İthalat

Bulunması biraz zor olsa da bir şifre üreticisi de var. Yeni bir hizmete her kaydolduğunuzda, şifre alanını sağ tıklayıp “güvenli bir şekilde oluşturulmuş bir şifre kullan” seçeneğini belirleyebilirsiniz. 

Firefox Şifre-Jeneratör

Bununla birlikte, bir ana şifre ayarlamayı unutmayın, çünkü bunun manuel olarak yapılması gerekir ve bir tane olmadan, tüm şifrelerinize cihazınıza fiziksel erişimi olan herkes için düz metin olarak erişilebilir..

Google Smart Lock ve Parola Yöneticisi karşılaştırması

Chrome birincil web tarayıcınızsa, Google şifrelerinizi saklamak için yerleşik Google şifre yöneticisini veya “Akıllı Kilit” i kullanmanız cazip olabilir. Yine de, tüm şifrelerinizi, kullanıcıların gizliliğini göz ardı ettiği için ünlü bir şirket olan Google’a emanet etmenin inanılmaz derecede kötü bir fikir olmaması durumunda, buna karşı öneriyoruz..

Google-SmartLock

Chrome şifre yöneticisi bir şifre kontrol özelliği sağlasa da, güvenli ve rastgele şifreler oluşturmanın bir yolu yoktur, bu da bunları oluşturmak için kullanıcıya bırakır, bu da çoğu durumda olabildiğince güçlü olmayan şifrelerle sonuçlanır. olmak.

Son düşünceler

İşte, piyasadaki en iyi şifre yöneticisi uzantıları listemiz. Dashlane genel olarak mükemmel bir seçim olsa da, özellikle tarayıcı uzantılarıyla ilgileniyorsanız, özellikle tarayıcınızda bulunan tüm özelliklerin üzerine mükemmel ücretsiz planı göz önüne alındığında LastPass daha iyi bir seçenektir..

Bir hizmet için ödeme yapmaktan memnunsanız, o zaman 1Password ile gerçekten yanlış gidemezsiniz (1Password vs LastPass parçasını okuyun), oysa Keeper ve RoboForm da bazı kusurlara rağmen harika bir seçenek, ücretsiz isterseniz şifre yöneticisi. 

Avast şifre yöneticisi uzantısı, Zoho Vault Chrome uzantısı veya Webroot şifre yöneticisi uzantısı gibi işi iyi yapacak başka birçok seçenek olmasına rağmen, bu listeye pek girmediler.

Şifre yöneticisi uzantıları listemiz hakkında ne düşünüyorsunuz? En sevdiğin şeyi dışarıda bıraktık mı? En iyi seçimlerimizden herhangi birini beğenmediniz mi? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin. Küçük işletme parçaları için de en iyi şifre yöneticimize göz atın. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map