2020’de Yemen IP Adresi Nasıl Alınır: San’a’a Sörf

Yurtdışında yaşayan veya çalışan bir Yemen iseniz ve yalnızca orada bulunan içeriğe erişmek istiyorsanız, bir Yemen IP adresine ihtiyacınız olacaktır. 


Devlet veya finans şirketleri tarafından sunulan çevrimiçi hizmetler, bulunduğunuz yere göre görebileceğiniz veya değiştirebileceğiniz şeyleri değiştirir. Bankalar çevrimiçi sahtekarlıkla mücadele etmek için bunu yapar, ancak IP adresinizi değiştirirseniz, çevrimiçi banka hesabınıza normal gibi giriş yapabilirsiniz.

Bir IP adresi, bulunduğunuz yeri görmelerine yardımcı olur ve Yemen’de değilseniz, coğrafi engelleme nedeniyle bir hata iletisi alırsınız. Kısacası, bu bir web sitesinin coğrafi konuma bağlı olarak erişimi kısıtladığı anlamına gelir. Bu tür bir engeli aşmak için, söz konusu ülkede kayıtlı bir IP adresi almanız gerekir.

Akış platformları, bölgeye özgü içeriğe erişimi kısıtlamak için coğrafi engelleri de kullanır. Örneğin, Yemen Netflix kütüphanesine erişmek istiyorsanız, bir Yemen IP adresine ihtiyacınız olacaktır. Netflix çoğu ülkede, ancak her ülkede şov yayınlamak için bir lisansa ihtiyaç duyduğu için farklı içerik kitaplıklarına sahip. Netflix VPN yasağının nasıl yenileceğiyle ilgili kılavuzumuzda bunun hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bununla birlikte, Yemen bir iç savaş durumunda ve bu, küresel internette oynuyor çünkü ülkenin interneti savaş hatları boyunca bölündü. Houthi isyancıları ülkenin kuzeyindeki başkent Sana’a sahip ve Yemen’in ulusal internet operatörü YemenNet’i kontrol ediyor.

Temmuz 2018’de Houthi isyancıları, kullanıcıları birbirine bağlayan ana fiber optik hatlarını kesti ve ülkedeki internet hizmetinin yüzde 80’ini kırdı. Bu, Yemen IP adresi olmayan herkes için uygun bir koşul olmayan internet bağlantılarını kapatabilir, kısabilir veya sansürleyebilirler, bu yüzden size nasıl bir tane alacağınızı göstereceğiz.

Yemen IP Adresi Nasıl Alınır

Bir Yemen IP adresi almanın iki yolu vardır, proxy veya sanal özel ağ kullanabilirsiniz.

Proxy almak için en kolay yoldur, ancak VPN ile proxy ve Tor karşılaştırması arasında okuyabileceğiniz gibi, güvenlikle korunmazsınız ve gerçek IP adresiniz bunu yapmak isteyen herkes tarafından kolayca açığa çıkabilir.

IP adresinizi değiştirmenin en iyi yolu bir VPN kullanmaktır. Kullanımı kolaydır, iyi bir güvenliğe sahiptir ve çoğu sağlayıcı çevrimiçi etkinliklerinizi gizli tutar. Ayrıca gerçek IP adresinizi de korurlar. Bazıları Netflix’in akıllı algılama sistemini atlayabilir (daha fazla bilgi edinmek için Netflix proxy hata kılavuzumuzu okuyun), bu yüzden ona erişebilecek ve bir Yemen IP adresi sağlayabilecek bir tane almanız gerekir..

HideMyAss

En iyi VPN topluluğumuzdaki tüm sağlayıcılar iyi güvenlik sunar ve akış hizmetlerine girer, ancak bu yazıdan itibaren Yemen’de sadece HideMyAss’ın sunucuları vardır. Devasa bir sunucu ağına sahip iyi bir VPN’dir, ancak hızları en hızlı VPN sağlayıcıları düzeyinde değildir. Ayrıca çevrimiçi etkinliğinizin günlüklerini tutar, bu yüzden gezginler için en iyi VPN’imizde kesintiyi yapmadı.

HideMyAss bir kill switch sunar, ancak tüm bağlantıyı korumak yerine uygulandığı uygulamaları seçebilirsiniz. “Uygulama öldürme” olarak adlandırılan özellik, çoğu VPN’de eksik ve Astrill olarak sunan tek sağlayıcılardan biri (Astrill incelememizi okuyun).

HMA-Slider1

HMA-slider2

HMA-slider3

HMA-slider4

Önceki

Sonraki

HideMyAss’ın güvenliği, sağlam AES 256 bit şifreleme ile iyidir. Ayrıca, “özgürlük” modu sizi otomatik olarak özgür konuşma yasalarına sahip bir ülkeye yönlendirir. Sansürü atlamak ve daha açık bir internetin tadını çıkarmak istediğinizde bu işe yarar. Netflix’e de erişebilir, ancak BBC iPlayer gibi diğer platformlara erişimin tutarsızlığı vardır..

Arayüzü iyi ve fiyatlandırma iyi, ancak en ucuz sağlayıcı değil. Yedi günlük ücretsiz deneme sürümü mevcuttur, ancak kayıt için bir ödeme yöntemi gerektirir. Ayrıca 30 günlük bir geri ödeme penceresi vardır. Topluluk sohbeti ve bilgi bankasının yanı sıra canlı sohbet ve e-posta yoluyla da destek alabilirsiniz. Hizmet hakkında daha fazla bilgi için HideMyAss incelememizi okuyun.

Bir Yemen IP Adresi kullanmanın tehlikeleri

Bir Yemen IP adresi kullanmanın gerçek bir tehlikesi yoktur, ancak devam eden iç savaş nedeniyle ülke hakkında bazı bilgileri aklınızda bulundurmanız gerekir. 2015 yılında başladığından beri, gazeteciler ve insan hakları savunucuları Houthi isyancılarına ve düşmanlarına Hadi hükümeti tarafından şiddetli saldırılarla karşı karşıya kaldılar.

Ülkedeki tek internet ve veri iletim hizmeti YemenNet, Houthiler tarafından kontrol ediliyor ve 2018’de Suudi rejimine bir saldırı olarak kapattılar. 30 dakikalık saldırıdan sonra insanlar Facebook gibi mesajlaşma uygulamalarıyla iletişim kuramadı ve birçok uygulama engellendi.

Yine de engellenen sadece sosyal medya değil. İsyancıların bakış açılarına karşı olanlar da dahil olmak üzere hükümet karşıtı olan her şey de engellenir. Bu da vatandaşları dış dünyadaki kavga ve haberlerdeki gelişmelerden haberdar olmaya zorlar. Bunun yanı sıra, kısma ve yavaş bağlantılar işlerini yapmalarını zorlaştırır.

Halka açık WiFi de daha fazla insanı siber suçlara ve benzerlerine maruz bırakıyor. Bu sıcak noktaların ne kadar güvenli olduğunu söyleyemezsiniz, böylece bir VPN kullanmak sizi koruyabilir.

Son düşünceler

Artık bir Yemen IP adresi almanın en güvenli yolunu bildiğinizi umuyoruz. En iyi yol bir VPN kullanmaktır, çünkü çevrimiçi gözetleme ve diğer tehditlerden korunursunuz ve bağlantınız da güvence altına alınacaktır. Size bir Yemen IP adresi almanın yanı sıra, gerçek IP adresinizi de gizler.

Normalde birden fazla sağlayıcı öneriyoruz, ancak bu durumda Yemen’de sunucuları olan tek kişi HideMyAss’dir. İyi bir güvenlik, mükemmel müşteri desteği ve diğer kullanışlı özellikler sunduğu için kötü bir hizmet değildir. Ayrıca, beğenip beğenmediğinizi görmek için yedi günlük ücretsiz deneme sürümünü ve 30 günlük geri ödeme süresini kullanabilirsiniz.

Yemen IP adresi almak için önerileriniz var mı? Yorumlar bölümünde bize bildirin. Diğer faydalı kılavuzlar için VPN kütüphanemize göz atın. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map