2020’de Venezuela için En İyi VPN: Maduro’yu Atlama

Venezuela, Güney Amerika’nın kuzey kıyısında petrol zengini bir ülke. Dağlardan şelalelere kadar pitoresk manzaralarla doludur. Ancak ülkede ciddi bir insan hakları krizi sürüyor. Ayrıca, Cumhurbaşkanı Nicolas Maduro iktidara yapıştığında, Venezuela için en iyi VPN seçimlerimizden biriyle çevrimiçi güvende kaldığınızdan emin olmalısınız.


Hızlı bir cevaba ihtiyacınız varsa, ExpressVPN Venezuela için en iyi seçimdir. Sadece neden sanal özel ağ kullanmanız gerektiğini değil, aynı zamanda ülke için hangi özelliklerin en önemli olduğunu öğrenmek için okumaya devam edin.

VPN, bir dizi faydalı özellik sunan harika bir araçtır. Dünyanın neresinde olduğunuz önemli değil, artık çevrimiçi güvenliğe her zamankinden daha fazla ihtiyaç var. Bir VPN kullanarak, siber suçlar ve gözetim gibi çevrimiçi tehlikelerden korunmanıza yardımcı olursunuz. 

VPN’ler güvenlikten daha fazlasını sunar. Sansür ve coğrafi engeller gibi içerik kısıtlamaları söz konusu olduğunda çok yardımcı oluyorlar. Coğrafi engelleme çoğunlukla lisans sözleşmeleri nedeniyle gerçekleşir, bu nedenle şirketler dünyanın farklı bölgelerinde yayınlayabilecekleri ile sınırlıdır. 

Örneğin, Netflix Venezuela’nın kütüphanesi, ABD kütüphanesinden farklı içeriğe sahip olacak. Venezuela’dayken Netflix ABD’ye erişmek istiyorsanız bir ABD IP adresine ihtiyacınız olacak ve bir VPN bir tane almanıza yardımcı olabilir.

Sansür tamamen başka bir şeydir. Dünyadaki hükümetler vatandaşlarının çevrimiçi olarak neleri görebildiğini ve göremediğini kontrol ediyor. Çin’in İnternet dünyadaki en kısıtlı internet ağlarından biridir. Büyük Güvenlik Duvarı, yalnızca onaylanmış içeriğin görüntülenmesini sağlar ve vatandaşların WeChat gibi sosyal medyaların Çince sürümlerini kullanmaları gerekir.

Bir VPN kullanarak, karşılaştığınız tüm blokları aşabilir ve bunu yaparken güvende kalabilirsiniz.

Venezuela 2020 için En İyi VPN

VPN’i Venezuela için En İyisi Yapan Nedir 

Bir VPN oluşturan birçok özellik var ve bazıları Venezuela için daha önemli olacak. VPN incelemelerimizden birçoğunu seçebilmenize rağmen, öncelikle aşağıdaki özelliklere sahip olduğundan emin olmalısınız.

Venezuela birçok farklı türde içeriğe yönelik oldukça sansür uyguluyor. Sosyal medya ve mesajlaşma uygulamaları zaman zaman engellenebilir. 

Bu nedenle, seçtiğiniz VPN’nin iyi bir sunucu ağına sahip olduğundan emin olmak iyi bir fikirdir. Mümkün olduğunca çok ülkede ne kadar çok sunucu mevcutsa, blokları atlama şansınız o kadar artar.

Venezuela ile sınırlı olan içeriğe erişmek istiyorsanız, ülkenin IP adreslerini alabilmeniz için ülke içinde sunucuları olduğundan emin olmanız gerekir..

Kritik gönderiler için olası gözetim ve cezalandırma ile, güvenliğe sahip bir VPN seçmek iyi bir fikirdir, böylece çevrimiçi olarak ne yaparsanız yapın korunursunuz. Bilgileriniz anonim kalmalıdır, böylece takip edilemezsiniz. Bir VPN anahtarına sahip olmak da önemlidir, çünkü VPN başarısız olursa bu bağlantı tamamen kesilir.

Sağlayıcı da gizliliğinize saygı göstermeli ve bundan emin olmak için, sıkı bir kayıt tutmama politikası olup olmadığını kontrol etmelidir. Şirket günlük tutmayacağını söylüyorsa, bu, çevrimiçi etkinliklerinizin bir kaydı olmayacağı anlamına gelir.

İyi hızlar da faydalıdır. VPN ne kadar hızlı olursa içerik de o kadar hızlı yüklenir. Sınırsız bant genişliği de avantajlıdır, aksi takdirde sınıra hızlı bir şekilde ulaşırsınız ve VPN çalışmayı durduracaktır, yani artık korunmayacaksınız.

Akış yapılacaklar listenizdeyse, VPN’nin seçtiğiniz platforma girebildiğinden emin olun. İstediğiniz Netflix ise, Netflix’in VPN algılama sistemini yalnızca az sayıda VPN geçebilir. Korkmayın, Netflix için en iyi VPN parçamızda en yetenekli olanları topladığımızdan korkmayın.

Ayrıca VPN’nin hangi cihazlarla uyumlu olduğunu, kaç bağlantıya izin verdiğini ve kullanım kolaylığını da düşünebilirsiniz. İyi müşteri desteğine sahip olmak her zaman iyidir ve fiyat nihai kararınızı etkileyebilir.

Venezuela için En İyi VPN: ExpressVPN

ExpressVPN, VPN yazılarımızın çoğunda en iyi köpektir, çünkü genel olarak en iyi VPN olması nedeniyle. Venezuela için ihtiyacınız olan tüm özelliklere sahip ve çok iyi bir şekilde uygulandı. 

94 ülkede 3.000’den fazla geniş bir sunucu ağına sahiptir. Bu, Venezuela’daki bazıları da içeriyor. İster ülkedeki blokları atlatmanız gerekse de Venezüella içeriğine erişmeniz gerekiyorsa, ExpressVPN.

ExpressVPN-Web sitesi

ExpressVPN-Kayıt

ExpressVPN-Speedtest

ExpressVPN-Tünel-Seçenekler

ExpressVPN-Tam App

Önceki

Sonraki

Kutusundan çıkar çıkmaz AES 256 bit şifrelemede ayarlanan mükemmel güvenlikle korunacaksınız. İsterseniz bunu da artırabilirsiniz. Bir kill anahtarı varsayılan olarak dahil edilir ve etkinleştirilir, ancak açılmasını isteyip istemediğinizi kontrol edebilirsiniz. ExpressVPN gizliliğe değer verir ve sabit bir kayıt tutmama politikası vardır.

Test ettiğimiz en hızlı VPN olduğu için içerik yüklemek çok kolay olacak. Ayrıca sınırsız bant genişliği vardır ve tüm akış hizmetlerine girebilir, bu yüzden akış için en iyi VPN’imizdir. Hizmet hakkında daha fazla bilgi için ExpressVPN incelememizi okuyun.

ExpressVPN’i Sevdiğimiz Diğer Nedenler

ExpressVPN, Windows, macOS, Android ve iOS ile uyumludur. Ayrıca, Chrome, Firefox ve Safari için tarayıcı uzantıları vardır. Aynı anda beş cihaza kadar bağlayabilirsiniz. Kullanması en kolay VPN’lerden biridir, bu yüzden yeni başlayanlar için mükemmel bir seçimdir. Tinker’lar ayarlarla oynayabilir.

Yardıma ihtiyacınız varsa yararlı bir bilgi bankası hazırdır. Canlı sohbet ve e-posta desteği de var. Her ikisi de 7/24 mevcuttur, ancak e-posta ekibi daha karmaşık soruları yanıtlamakta daha iyidir.

ExpressVPN ucuz değil, ama paraya değer. Daha uzun bir plan seçerek toplam maliyeti daha ucuz hale getirebilirsiniz. Harika bir hizmet alırsınız ve dalış konusunda endişelenmeniz durumunda 30 gün para iade garantisi vardır..

NordVPN

NordVPN bir sonraki seçimimiz. ExpressVPN ve NordVPN karşılaştırmamızda okuyabileceğiniz gibi, mükemmel bir hizmet ve en iyi seçimimizin kalitesinden uzak değil. 

NordVPN’in sunucu sayısı yüksek. Yaklaşık 60 ülkede 5.000’den fazla var, bu yüzden herhangi bir bloğu aşmakta sorun yaşamazsınız. Ancak, Venezuela içinde hiç sunucu yok.

NordVPN-Slider1

NordVPN-slider2

NordVPN-slider3

NordVPN-slider4

NordVPN-Slider5

Önceki

Sonraki

AES 256 bit şifrelemeyle belirlenen en iyi güvenlikle birlikte gelir. Ayrıca, bağlantınıza daha da fazla koruma sağlayan isteğe bağlı çift sekmeli sunucularını kullanabilirsiniz. Bir öldürme anahtarı dahil edilmiştir ve katı bir kayıt tutmama politikası uygulanmıştır, bu nedenle gizlilik konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

Hızları iyidir, ancak uzun mesafelerde yavaşlayabilirler. Bant genişliği sınırı yoktur ve Netflix dahil tüm akış platformlarına erişebilir. Daha fazla bilgi için NordVPN incelememizi okuyun.

NordVPN’i Sevdiğimiz Diğer Nedenler

NordVPN Windows, macOS, Android ve iOS ile çalışır. Firefox ve Chrome tarayıcı uzantıları da mevcuttur. Aynı anda altı cihaza kadar bağlayabilirsiniz ve tüm istemcilerin kurulumu ve kullanımı kolaydır.

Yardıma ihtiyacınız varsa, kullanışlı bir bilgi tabanı vardır. Ayrıca 7/24 canlı sohbet ve e-posta da var. Her iki rota da yardımcı olur, ancak canlı sohbet size daha hızlı yanıt verir. 

NordVPN, paranız için iyi bir değer sağlar, ancak aylık plandan kaçınmak en iyisidir. Daha uzun süre kayıt olmak size uzun vadede tasarruf sağlayacaktır. Bununla birlikte, fikrinizi değiştirmeniz durumunda 30 günlük bir geri ödeme süresi mevcuttur.

CyberGhost

CyberGhost, Venezuela için iyi bir seçim. Çok büyük bir sunucu ağına sahip, ancak sunucu ve ülke sayısı sık sık dalgalanıyor. Yazma sırasında 90 ülkede 5.700 sunucu vardı. Venezuela’da 24 tane var, yani Venezüella içeriğine erişebilirsiniz. 

CyberGhost-Slider1

CyberGhost-slider2

CyberGhost-slider3

CyberGhost-slider4

CyberGhost-Slider5

Önceki

Sonraki

256 bit şifrelemeye ayarlanmış mükemmel bir güvenlik özelliğine sahiptir ve kalıcı olarak etkinleştirilmiş bir kill anahtarı vardır. Öldürme anahtarının tam zamanlı olarak açılması kötü bir şey değildir, özellikle de açmayı unutmanız muhtemelse. Bununla birlikte, kontrol de yok. Sıkı bir gizlilik politikası da var.

CyberGhost’un hızları yüksektir ancak NordVPN’e benzer şekilde uzun mesafelerde yavaşlayabilir. Sınırsız bant genişliği dahildir ve çoğu akış hizmetine de girebilir. Daha fazla bilgi için CyberGhost incelememize göz atın.

CyberGhost’u Sevdiğimiz Diğer Nedenler

CyberGhost’un Windows, macOS, Android ve iOS için istemcileri vardır. Chrome ve Firefox tarayıcı uzantıları da mevcuttur. Arayüz kullanımı kolaydır, ancak alışmak biraz zaman alabilir.

Aynı anda en fazla yedi cihaza bağlanarak, birden fazla cihaz karşılaştırması için en iyi VPN’imizde onurlu bir söz yapabilirsiniz. Bununla birlikte, sınırsız sayıda cihaza yüklemenize izin veren diğer birçok VPN’den farklı olarak, CyberGhost bunu yedi ile sınırlar.

Gördüğümüz en iyi bilgi tabanlarından birine sahip. Ayrıca, 7/24 canlı sohbet ve e-posta desteği de mevcuttur. İkincisi, daha fazla teknik sorgu için en iyisidir.

Aylık plana gitmemeniz koşuluyla, CyberGhost genel olarak oldukça ucuzdur. Android ve iOS kullanıcıları için yedi günlük ücretsiz bir deneme sürümü var. Aylık plan için 14 gün ve daha uzun olanlar için 45 gün veren bir para iade garantisi de mevcuttur.

VyprVPN

VyprVPN listeyi sunucu ağı yüzünden olmasa da yaptı. 64 ülkede 1.000’den az sunucu var ve bunların hiçbiri Venezuela’da bulunmuyor. Yine de, sizi herhangi bir blokun etrafına götürmek yeterli olmalı.

VyprVPN-Slider1

VyprVPN-slider2

VyprVPN-slider3

VyprVPN-slider4

VyprVPN-Slider5

Önceki

Sonraki

Mükemmel güvenliği bu listede dördüncü sırada yer aldı. Bilenler ayarlarla uğraşabilir, ancak yeni başlayanlar da sadeliğinden memnun olacaklar. VyprVPN ayrıca bağlantınıza daha da fazla koruma sağlayan tescilli Chameleon protokolüyle birlikte gelir. Günlük yok ilkesinin yanı sıra bir kill switch dahil edilir.

Hızları, çoğu aktivite için iyi ve iyi. Bant genişliği sınırı yoktur ve çoğu akış hizmetine girebilir. Daha fazla bilgi için VyprVPN incelememizi okuyun.

VyprVPN Sevdiğimiz Diğer Nedenler

VyprVPN Windows, macOS, Android ve iOS’ta çalışır. Ayrıca, mükemmel mobil uygulamaları nedeniyle Android için en iyi VPN seçimlerimizden biridir. Arayüzün kullanımı kolaydır ve seçtiğiniz plana bağlı olarak aynı anda beş cihaza kadar bağlayabilirsiniz.

Yardıma ihtiyacınız olursa bilgi tabanına erişebilirsiniz. Canlı sohbet 24/7 de mevcuttur, ancak başlangıçta bir bota bağlanırsınız. Sorularınızı sizi bilgi tabanının ilgili alanına yönlendirerek yanıtlar, ancak bir düğmeyi tıklayarak gerçek bir insana bağlanabilirsiniz. E-posta desteği 7/24 de mevcuttur.

Ödediğiniz fiyat seçtiğiniz pakete bağlı olacaktır. “Standart” plan size üç bağlantı ve “premium” plan size beş bağlantı ve Chameleon protokolünü kullanacaktır. Daha sonra aylık veya yıllık planı seçebilirsiniz, ancak yıllık plan sonunda daha ucuza çalışır. 30 günlük para iade garantisi de mevcut.

HideMyAss

Son seçimimiz HideMyAss ve kesmenin en önemli nedeni Venezuela’da sunuculara sahip olması, yani içeriğe oradan erişebilmeniz. Toplam sunucu ağına gelince, 190’dan fazla ülkeyi kapsayan 1.000’den fazla var, bu nedenle herhangi bir kısıtlamayı atlamanız iyi olmalı. 

hidemyass-slider1

hidemyass-slider2

hidemyass-slider3

hidemyass-slider4

hidemyass-slider5

Önceki

Sonraki

Güvenliği iyidir ve 256 bit şifrelemeye ayarlanmıştır. Bir öldürme anahtarı da dahildir. HMA’nın günlük içermeyen bir politikası olmasına rağmen, bunu okursanız, aslında bunu yaptığını fark edeceksiniz. IP adresinizin günlüğe kaydedilmediğini açıkça gösterir, ancak bağlantı zaman damgalarınız, kullandığınız sunucunun IP adresi ve aktarılan veri miktarı gibi diğer verileri günlüğe kaydeder.

Bu bilgi tek başına iyi ise ve size geri bağlanamaz. Bununla birlikte, gerçek kimlik bilgilerinizle kaydolursanız, bununla birleştirilebilir. Bilgiler 30 gün süreyle dosyada tutulur ve yetkililer tarafından istenirse, HMA daha ayrıntılı bilgiler kaydedebilir.

Hızları etkileyici, ancak hala en hızlı değiller. Sınırsız bant genişliği dahildir ve bazı akış hizmetlerine girebilir. HideMyAss incelememiz daha ayrıntılı olarak ele alınmaktadır.

HMA’yı Sevdiğimiz Diğer Nedenler

HideMyAss, Windows, macOS, Android ve iOS’ta kullanılabilir. Kullanımı kolay harika bir arayüze sahiptir ve aynı anda beş cihaza kadar bağlantı yapabilirsiniz.

Yardıma ihtiyacınız olursa bilgi tabanı ve kılavuzlar mevcuttur. Ayrıca 7/24 hazır olan canlı sohbet ve e-posta desteği de mevcuttur. Canlı sohbet hızlıdır, ancak temel sorular için en iyisidir, ancak e-posta desteği daha fazla teknik soruyu daha iyi yanıtlayabilir, ancak yanıtlanması biraz daha uzun sürer.

HMA’nın aylık bir planı yok. Seçebileceğiniz en kısa süre bir yıldır. İndirimler kayıt sırasında uygulanır ve daha iyi bir anlaşma yapar, ancak yenileme söz konusu olduğunda hiçbir teklif yoktur. Yedi günlük bir deneme var, ancak bulmak için kazmanız gerekecek. Daha fazla gönül rahatlığı için 30 günlük para iade garantisi de mevcuttur.

Venezuela’da Çevrimiçi Sansür

Venezuela’da İnternet özgürlüğü azalıyor. Hükümeti yıllardır interneti sansürlemekte ve internet bağlantısının kendisi de azalmaktadır. Medya kuruluşları, kumar siteleri, bloglar, pornografi ve yabancı para alışverişi ile ilgili siteler de dahil olmak üzere birçok web sitesi engellenmiştir. Ancak bazı bloklar geçicidir.

2017 nefret karşıtı yasa uyarınca, yetkililer nefret veya hoşgörüsüzlüğü teşvik ettiklerini düşünürlerse web siteleri engellenebilir. Ayrıca, aracı web sitelerinde nefret söylemi içeren içerik, yayınlandıktan sonraki altı saat içinde kaldırılmalıdır veya para cezası verilebilir. 

Aracı siteler Radyo, Televizyon ve Elektronik Medyada Sosyal Sorumluluk Kanunu kapsamında yayınlanan içerikten sorumlu tutulabilir ve ihlaller için ağır cezalar verilebilir.

Çeşitli sosyal medya platformları ve iletişim araçları da alışılmış ve stratejik olarak engellenmiştir. Facebook, Twitter, Periscope ve YouTube kısa süreler boyunca erişilemedi ve 2019’un başlarında, hassas siyasi etkinlikler sırasında olduğu gibi daha fazla hizmet etkilendi.

Blokları aşmak için birçok kişi atlatma araçlarını kullanmaya başvurdu. Tor ağının 2018’de engellendiğine dair raporlar vardı, ancak ülkede VPN’lerin hala yasal olduğu anlaşılıyor.

Venezuela’da Çevrimiçi Gözetim

Hükümet, gözetim faaliyetlerini 2013 yılından 2019 yılına kadar temelde ekonomik ve sosyal kalkınma planı olan “Plan de la Patria” ya bırakmasından bu yana artırmıştır. Ulusal savunmanın ve diğer önceliklerin güçlendirilmesini vurgular.. 

Uzmanlar ve aktivistler arasında hükümetin istihbarata yatırım yapma planlarıyla ilgili uluslararası kaygı ortaya çıktı, bu da bir noktada yaklaşık 14 milyar Venezuela bolivarını (yaklaşık 1,5 milyon USD) tahsis etti..

Ayrıca, vatandaşlardan kişisel bilgi toplama girişimleri özellikle verilerin gizliliği ve nasıl ele alınacağının garantisi olmadığından daha fazla endişe yarattı. 

Temel olarak zorunlu bir kimlik kartı olan Carnet de la Patria 2016 yılında tanıtıldı. Kişisel bilgilerin saklandığı, hükümetin nüfusun durumunu bilmesini sağlayan kişiselleştirilmiş bir QR kodu içerir.. 

Vatandaşlar, kartı, diğer şeylerin yanı sıra belirli avantajlara erişmek için kullanırlar. Cep telefonu, SIM kart veya geniş bant erişimi almak isteyenler, diğer kimlik bilgilerinin yanı sıra kişisel kimlik numaralarına da kayıt yaptırmalıdır. Kartla ilişkilendirilen mobil uygulamalar, hükümetin vatandaşların kişisel verilerini ve konumunu da izlemesine olanak tanır.

Kişisel veri koruma mevzuatı mevcut değildir ve hükümetin yukarıdaki yöntemlerle toplanan kişisel verileri nasıl kötüye kullanabileceğine dair endişeler vardır.. 

Ayrıca, telekomünikasyon hizmetlerinden kişisel veri almayı ve saklamayı amaçlayan yeni bir karar 2017 yılında geldi. Veriler IP adreslerini, bağlantı sürelerini, coğrafi konumu ve diğer iletişim bilgilerini içerir..

Venezuela’da Çevrimiçi Konuşma Özgürlüğü

Venezüella anayasası ifade özgürlüğünü garanti ediyor, ancak hükümet tarafından kabul edilen yasalar ve düzenlemeler uygulamada onu kısıtlıyor. 

Huzurlu Bir Arada Yaşama ve Hoşgörü İçin Nefrete Karşı Anayasa Yasası belirsiz bir şekilde ifade edilmiştir ve çevrimiçi nefret veya şiddeti kışkırttığı için 20 yıla kadar ağır hapis cezaları uygulamaktadır..

Kamu görevlilerine iftira ve yanlış bilgi yayınlanması ceza kanunu uyarınca hapis cezasına neden olabilir. Sosyal medya kullanıcıları, gazeteciler ve aktivistler çevrimiçi faaliyetlerinden dolayı kovuşturmaya maruz kaldılar. Gazeteciler ayrıca, özellikle hükümeti eleştiriyorsa, çalışmalarıyla ilgili olarak tutuklama ve fiziksel şiddet riskiyle karşı karşıyadır.. 

2018’de üç genç, sohbet grupları ve sosyal medya aracılığıyla nefret uyandırmak ve hükümete karşı protestolar düzenlemekle suçlandı. Aylar sonra serbest bırakılsalar da, 20 yıla kadar hapis cezasına çarptırıldılar.

Ayrıca 2018’in başında, üç editör ve bir gazeteci, devletin gıda ithalatında ve Başkan Maduro ile müzakerelerinde usulsüzlükleri ortaya koyan iki yayınlanmış makale nedeniyle hakaret davası açtılar. Soruşturma dörtlüsü yaklaşık 59.000 dolar ve altı yıla kadar hapis cezasıyla karşı karşıya kaldı..

Son düşünceler

Venezuela’da neden VPN kullanmanız gerektiğini ve hangi özelliklere sahip olması gerektiğini anlamanıza yardımcı olduğumuzu umuyoruz. Ülke geçici olsa bile çeşitli sansür uyguluyor. Ayrıca, hükümet gözetimi artıyor ve eleştirel yorumlar için ağır cezalar var. 

Size herhangi bir bloğu atlamak için en iyi şansı vermek için büyük bir sunucu ağına sahip olanı seçmelisiniz. Venezuela kısıtlamalı içeriğe erişmek istiyorsanız, ülke içindeki sunuculara da ihtiyacınız olacaktır. İyi güvenlik, sizi korumanız için de önemlidir.

Bunu göz önünde bulundurarak, Venezuela söz konusu olduğunda ExpressVPN en iyi bahistir. Bazıları Venezuela ile büyük bir sunucu ağına sahiptir. Ayrıca, en güvenli VPN olduğu için sizi güvende tutacaktır. Neden denemiyorsunuz? 30 günlük para iade garantisi ile kaybedecek hiçbir şeyiniz yok.

Venezuela’da VPN kullanma deneyiminiz varsa, yorum bölümünde bunu bize bildirin. Bu konuyu okumak isteriz. Her zaman olduğu gibi, okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map