2020’de Ürdün IP Adresi Nasıl Alınır: Petra’ya Takın

Seyahat ediyorsanız, belirli içeriğe çevrimiçi erişmek sinir bozucu olabilir. Bazı çevrimiçi hizmetler ve web siteleri bölgeyle sınırlıdır, bu nedenle fiziksel olarak orada değilseniz farklı bir sürüm veya hata iletisi alırsınız. İyi haber şu ki, IP adresinizi değiştirerek bu tür kısıtlamaları atlayabilirsiniz. Bu kılavuzda, size Ürdün IP adresini nasıl alacağınızı göstereceğiz.


IP adresi, konumunuz ve kullandığınız cihaz hakkında bilgi tutar. Coğrafi olarak kısıtlanmış içeriğe erişmek istiyorsanız, bunu yalnızca bulunduğunuz alanda olduğunuzu gösteren bir IP adresiyle yapabilirsiniz. IP adresinizi değiştirerek, istediğiniz içeriğe erişmenizi engelleyen geçmiş coğrafi engelleri almak için konumunuzu sahtecilik altına alıyorsunuz.

Örneğin, Netflix’in Ürdünlü sürümünü kaçırıyorsanız, yalnızca Ürdünlü bir IP adresi aldıktan sonra izleyebilirsiniz. Netflix, lisanslama, dil ve kültürel farklılıklar nedeniyle her ülkede farklı bir içerik kütüphanesine sahiptir. Daha fazla bilgi edinmek için Netflix VPN yasağı parçasını nasıl yeneceğimizi okuyun.

Akış sitelerinin engellemesini kaldırmak veya çevrimiçi olarak anonim kalmak istiyorsanız, bu kılavuz size dünyanın herhangi bir yerinden Ürdün IP adresini nasıl alacağınızı gösterecektir.

Ürdün IP Adresi Nasıl Alınır

IP adresinizi değiştirmek için kullanabileceğiniz birkaç yöntem vardır. İki yaygın yol proxy veya sanal özel ağ kullanıyor.

Proxy, İnternet’e geçmeden önce başka bir konumdaki bir sunucuya bağlanmanıza izin vererek IP adresinizi değiştirir. Proxy’lerin temel avantajı, genellikle ücretsiz olmalarıdır (en iyi ücretsiz proxy kılavuzumuzu okuyun). Bununla birlikte, güvenli olmadıkları ve bağlantınızın size geri izlenebileceği için bunları kullanmanızı önermiyoruz. VPN ile proxy ve Tor parçası arasında daha fazla bilgi edinin.

Ürdün IP adresi almak için VPN kullanmanızı öneririz. VPNS, bağlantınızı şifreli tutarken dünyanın hemen hemen her yerinde tünel açmanıza izin verir. Bu, gönderdiğiniz istekleri gizli tutacakları anlamına gelir. Gerçek IP adresinizi gizleyecek güvenlik özellikleri ile donatılmıştır. Ayrıca, gizlilik politikaları sayesinde çevrimiçi etkinliklerinizin kayıtlarını tutmazlar.

VPN incelemelerimizden bir VPN seçebilirsiniz, ancak Ürdün için uygun olduğundan emin olmanız gerekir. Ülkede sunucu yoksa, Ürdün IP adresini alamazsınız. Netflix bir öncelikse, akıllı VPN dedektörlerini atlayabilen bir sağlayıcı olup olmadığını kontrol edin çünkü çok azı bunu güvenilir bir şekilde yapabilir. Daha fazla ayrıntı için Netflix proxy hata parçamızı okuyun.

Tümü en iyi VPN kılavuzumuzdan gelen bir Ürdün IP adresi almak için önerilerimiz.

HideMyAss

HideMyAss size bir Ürdün IP adresi verebilir. İki ülke Ürdün de dahil olmak üzere 190 ülkeyi kapsayan 280’den fazla yerde 960’ın üzerinde sunucuya sahiptir. AES 256 bit şifreleme ile güvenliği iyidir ve size sınırsız bant genişliği sağlar.

HMA-Slider1

HMA-slider2

HMA-slider3

HMA-slider4

Önceki

Sonraki

Bununla birlikte, iniş çıkışları vasat hızları ve tartışmalı gizlilik politikası ile ağır basmaktadır. Bağlantı ve bağlantı kesme günlüklerini 30 gün boyunca saklar. Bu demek oluyor ki kıçını gizlemek için o kadar iyi bir iş değil.

Windows, macOS, Android ve iOS’a yükleyebilir ve aynı anda en fazla beş bağlantı kullanabilirsiniz. Müşteri desteği mükemmel çünkü canlı sohbet ve e-posta yardımı ile bir bilgi bankası ve topluluk forumu alıyorsunuz.

HideMyAss’ı denemek istiyorsanız yedi günlük bir deneme sürümü de mevcuttur ve 30 günlük para iade garantisi vardır. Servise derinlemesine bakmak için HideMyAss incelememizi okuyun.

PureVPN

PureVPN’i herkese tavsiye etmek zor. Aslında, bu listeyi yapmasının tek nedeni Ürdün’de altı sunucusu olması. 140’tan fazla ülkede 2000’den fazla sunucuya sahiptir, bu da ExpressVPN veya NordVPN’in sunduğundan daha fazladır. Olağandışı konumlarının çoğu, PureVPN’in açıkça belirttiği sanal sunucu ile sağlanır.

Ancak, birkaç kilit alanda yetersiz kalmaktadır. Testlerimiz kötü şifreleme, DNS sızıntıları, korkunç hızlar, gizlilik ve geri ödeme politikaları ve korkunç müşteri hizmetleri istediğini gösterdi.

PureVPN-anasayfa-2018

Güvenliği titrek, ancak 128 bit ve 256 bit şifreleme arasında bir seçim sunar. Tüm jargonun ortasında, kaputun altında çok şey oluyor. Cloudwards.net’te, PureVPN’in güvenlik ve gizlilik konularındaki sözünü almamanızı öneririz. Değerinden daha fazla risk olabilir. 

Windows, Mac, Android ve iOS’a yükleyebilirsiniz. Ayrıca, Google Chrome ve Mozilla Firefox tarayıcı uzantıları sunar ve yönlendiricinize de yükleyebilirsiniz. Aynı anda beş cihaza kadar kullanabilirsiniz, ancak birden fazla cihaz için en iyi VPN seçimlerimizden biri değildir..

31 günlük para iade garantisi mevcuttur, böylece test edebilirsiniz. Hizmet hakkında daha fazla bilgi için PureVPN incelememizi okuyun.

Ürdün IP Adresini Kullanmanın Tehlikeleri

Ürdün, uzun bir internet sansürü geçmişine sahip bir bölgede olmasına rağmen, dikkate değer bir özgürlük modeli olmuştur. Nefret söylemine katılma veya terörizmi destekleme gibi yasadışı bir şey yapmadığınız sürece IP adresinizi değiştirme konusunda herhangi bir tehlike yoktur..

Bununla birlikte, IP adresinizi değiştirmeden önce ülkeye özgü kuralları düzeltmeniz gerekir. Birçok ülke, belirli çevrimiçi etkinlikler için kullanıcıları ve bilinen muhalifleri cezalandıran sert kurallar uygularken interneti kısıtlar veya engeller.

2018 Freedom House raporu, Ürdün’deki internet özgürlüğünün 2017’ye kıyasla daha iyi erişim, etkili dijital aktivizm ve haber web sitelerini engellemedeki düşüş nedeniyle iyileştiğini gösteriyor. 

Yetkililer hala okul sınavları sırasında WhatsApp, Facebook Messenger, Twitter ve Instagram dahil olmak üzere sosyal medya uygulamalarını engelliyor. Birkaç eylemci reform çağrısı yapmaktan veya kamu görevlilerini yolsuzlukla suçlamaktan tutuklandı. 

Siber suç tehlikesi de var ve halka açık WiFi gizliliğiniz ve güvenliğiniz için ciddi bir tehdit oluşturuyor. Sınır Tanımayan Gazeteciler’e göre, Ürdün hükümeti son yıllarda birkaç kez kısıtlanan internet erişimini de izleyebilir.

Ürdün’de yaşamıyor olsanız bile, VPN güvenliği sizin için bir öncelik olmalıdır. Örneğin ABD hükümeti, kullanıcı verilerini izlemek için PRISM gibi programları kullanır. Facebook ve Amazon, diğer teknoloji devlerinin yanı sıra, gönderdiğiniz istekleri de karşılıyor. Güvenli bir VPN ile kendinizi çatlaklardan düşebilecek daha gizli çevrimiçi tehditlerden koruyabilirsiniz.

Son düşünceler

Ürdün IP adresini almanın en iyi yolunu bildiğinizi umuyoruz. VPN, sizi çevrimiçi tehditlerden koruyacağı ve gerçek IP adresinizi gizleyeceği için en iyi yöntemdir. Kendinizi korumanın daha fazla yolu hakkında bilgi edinmek için çevrimiçi güvenlik arşivimize göz atın.

HideMyAss, Ürdün’de iyi güvenlik ve sunuculara sahip iyi bir hizmettir, bu yüzden Ürdün’de bir IP adresi almak için kullanmanızı öneririz. Ayrıca, beğenip beğenmediğinizi görmek için ücretsiz yedi günlük deneme süresinden ve 30 günlük geri ödeme süresinden yararlanabilirsiniz..

Ürdün IP adresi alma deneyiminiz var mı? Bize yorumlar bölümünde anlatın. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map