2020’de Umman IP Adresi Nasıl Alınır: Muscat Hareketleri

Umman’ı iş veya tatil için terk ediyorsanız, evde izlediğiniz şovun en son bölümünü yayınlamak istiyorsanız hazırlıklar yapmanız gerekebilir. Benzer şekilde, banka hesabınıza Umman dışından erişmek istiyorsanız, büyük olasılıkla coğrafi bir engelle karşılaşırsınız. Erişim için IP adresinizi değiştirmeniz gerekiyor, bu yüzden size bir Omani IP adresi nasıl alacağınızı göstereceğiz.


Umman Netflix’i Umman dışından akış olarak yayınlamak istiyorsanız, bölgesel lisanslama ve telif hakkı yasaları nedeniyle büyük olasılıkla engellenirsiniz. Netflix, faaliyet gösterdiği 190 ülkenin her birinde farklı kütüphanelere sahiptir. Bazı programlar kültürel ve dil farklılıkları nedeniyle bir ülkeye özgüdür, diğerleri ise her yerdedir. Netflix VPN yasağı kılavuzumuzda daha fazla bilgi edinin.

Bir Omani IP adresi, internetteki yayın kısıtlamalarını ve devlet sansürünü atlamanıza yardımcı olacak, böylece en sevdiğiniz TV şovlarına ve çevrimiçi hizmetlere erişebilirsiniz. Ayrıca, finans sektöründe sahtekarlıkla mücadele etmenin bir yolu olarak genellikle bölge kısıtlaması olan çevrimiçi bankacılık hizmetlerine giriş yapabilirsiniz..

Umman IP Adresi Nasıl Alınır

Umman için bir IP adresi almanın birkaç yolu vardır, ancak en popüler ikisi proxy ve sanal özel ağlardır. Proxy’leri kullanmak ücretsizdir ve size bir Omani IP adresi alabilir, ancak VPN’imizde vekil vs Tor karşılaştırması okuyabileceğiniz gibi, güvenilmezler, güvenlikten yoksundur, kolayca tespit edilir ve engellenir ve size geri izlenebilir.

Kullanmanın en iyi yöntemi bir VPN’dir. VPN’ler sizi gerçek IP adresinizin yerini alan bir uzak sunucuya bağlayarak proxy’ler gibi işlev görseler de, bağlantınızın kaynağını gizlemek için şifreleme gibi güvenlik özellikleri de sunarlar. Kimliğinizin çevrimiçi olarak anonim kalmasını ve algılama sistemleri tarafından da engellenmemenizi sağlar..

Umman’da sunucu konumları olan, size bir Umman IP adresi alabilen, güvenlik sunabilen ve istediğiniz içeriğe erişmenizi sağlayan iki öneri yapacağız.

HideMyAss

HideMyAss size bir Omani IP adresi alabilir. İyi güvenlik, bir öldürme anahtarı ve Umman dahil 190 ülkede 900’den fazla sunucuya sahiptir. Bununla birlikte, gizlilikle ilgili bir sorunu var, çünkü bağlantı ve bağlantı kesme günlüklerini 30 güne kadar saklıyor. Hızları iyi ve bant genişliği sınırları yok.

HMA-Slider1

HMA-slider2

HMA-slider3

HMA-slider4

Önceki

Sonraki

HideMyAss’ı Windows, macOS, Android ve iOS’a yükleyebilirsiniz ve istemcilerin kullanımı kolaydır. Canlı sohbet veya e-posta yoluyla şirketin samimi ve yardımsever müşteri destek personeline ulaşabilirsiniz. En sık karşılaşılan sorunların çözümü için kullanışlı bir bilgi bankası mevcuttur.

Abone olmadan önce hizmeti denemek istiyorsanız, beğenip beğenmediğinizi görmek için yedi günlük denemeyi kullanabilirsiniz, ancak bu süre içinde iptal etmeyi unutmayın; aksi takdirde bir yıllık abonelik için faturalandırılırsınız. Daha fazla bilgi için HideMyAss incelememizi okuyun.

PureVPN

PureVPN’den bahsetmemizin tek nedeni, Umman’da sunucuları olmasıdır. Çevrimiçi etkinlikleriniz doğada hassassa, bunu kullanmanızı önermiyoruz. Bununla birlikte, iyi bir sunucu ağına sahiptir ve güvenlik iyidir, ancak 256 bit şifrelemeye ayarlamanız gerekir. Ayrıca bir kill switch sunuyor, ancak PureVPN incelememizde okuyabileceğiniz gibi gizlilik politikası oldukça tutarsız..

PureVPN-anasayfa-2018

Hızları iyi ve bant genişliğinde kapak yok. Döşenmiş arayüzü garip görünse de Windows, macOS, Android ve iOS’a yükleyebilirsiniz. HideMyAss ile karşılaştırıldığında, PureVPN çok daha ucuz bir seçenektir ve 31 günlük para iade garantisi ve 7/24 destek sunar.

Bir Umman IP Adresi Kullanmanın Tehlikeleri

Bir Omani IP adresi kullanmanın herhangi bir tehlikesi yoktur, ancak akılda tutulması gereken şeyler vardır.

Umman’daki internet, birçok ülkede olduğu gibi sıkı bir şekilde kontrol ediliyor, ancak Çin’de olduğu kadar değil. Gay ve lezbiyen malzeme içeren web siteleri, pornografi, cinsel içerikli görüntüler ve yasa dışı uyuşturucularla ilgili içerik barındıran bazı tanışma siteleri engellenir. Yabancılara, turistlere veya Umman’a seyahat eden ve interneti kullanmayı ümit eden kişilere zorlayıcı olabilir..

Umman’daki internet servis sağlayıcıları, anlaşmalarında izin verilen faaliyet türleri üzerinde katı hüküm ve koşullara sahiptir. Monarşinin politik, sosyal, dini, ekonomik veya kültürel değerleriyle çelişen veya üçüncü bir tarafa zarar verebilecek faaliyetler yasa dışıdır. Bu düzenlemelere uyulmaması, hizmetin sona ermesine ve ceza veya medeni hukuk davasına yol açabilir.

Skype, WhatsApp ve FaceTime kullanmak da yasa dışıdır. Bu, çoğu baskın yapılan internet kafeler için geçerlidir ve VoIP hizmetleri sunmak için insanların tutuklanması, hapsedilmesi veya ağır para cezaları almasıyla sonuçlanır..

Umman anayasası yasalar çerçevesinde görüş ve ifade özgürlüğünü garanti etse de, monarşiyi veya hükümeti eleştiren veya İslam’dan sapan konuşmalara izin verilmez. Pek çok gazeteci, blog yazarı ve diğer vatandaşlar, sosyal medyada iktidardaki aileye karşı konuştukları sorgulama, tutuklama veya hapishane koşullarından kaçınmak için kendilerini sansürler. 

Örneğin, 2016’da ünlü yazar ve aktivist Abdullah Habib üç yıl hapse mahk politicalm edildi ve siyasi ve insan hakları konularında Facebook yayınları yayınladığı için 2.000 Umman (5.200 dolar) para cezasına çarptırıldı.

Hükümet ayrıca vatandaşlarının e-posta, cep telefonu ve sohbet odaları da dahil olmak üzere özel iletişimini izliyor. Bu, halka açık WiFi ve siber saldırılar kullanmanın tehlikeleriyle birlikte, Umman’dan IP adresi kullanan herkes için büyük bir risk oluşturmaktadır..

Neyse ki, bir Omani IP adresi almak ve eve dönmek için alışkın olduğunuz bilgilere erişmek için önerdiğimiz VPN’lerden birini kullanabilirsiniz.

Son düşünceler

Bunun bir Umman IP adresi almanıza yardımcı olacağını umuyoruz. VPN en iyi yöntemdir, çünkü iyi bir güvenlik sunar, sizi müdahaleci gözetim ve sansürden kurtarır, gerçek kimliğinizi gizli tutar ve medya akış hizmetlerinin engelini kaldırır. 

Her iki önerdiğimiz seçenek başlamak için fazlasıyla yeterli, ancak iyi güvenliği ve mükemmel müşteri desteği nedeniyle HideMyAss bizim seçimimiz. Ayrıca, beğenip beğenmediğinizi görmek için yedi günlük ücretsiz deneme sürümünü ve 30 günlük geri ödeme süresini kullanabilirsiniz. Daha fazla seçenek istiyorsanız, Umman için en iyi VPN’imize bir göz atın.

Bir Omani IP adresi alma konusunda deneyiminiz varsa önerilerinizi duymak isteriz. Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bunları anlatın. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map