2020’de Türk IP Adresi Nasıl Alınır: İstanbul’a Sızma

Türkiye’den taşındıysanız veya seyahat ediyorsanız, alışık olduğunuz çevrimiçi içeriğe erişemediğinizi görebilirsiniz. Bazı web siteleri ve çevrimiçi hizmetler belirli ülkelerle sınırlıdır. Eğer o ülkede değilseniz, bir hata mesajı ile karşılaşacaksınız. Yine de bir Türk IP adresi alarak kolayca geçebilirsiniz.


IP adresiniz, ziyaret ettiğiniz web sitelerine ve çevrimiçi hizmetlere bulunduğunuz yeri bildiren bir sanal kimlik etiketi gibidir. Bazı durumlarda, içerik bulunduğunuz ülkeye uyacak şekilde değiştirilir. Örneğin, dil değişebilir. Diğer durumlarda, başka bir ülkede görüntülenmesi engellenir. Buna coğrafi engelleme denir.

Örneğin, akış devi Netflix çoğu ülkede kullanılabilir, ancak her birinde kütüphane değişir. Bazı şovlar yalnızca bir veya iki ülkede kullanılabilir, bu nedenle Netflix VPN yasağı’ndaki makalemizde okuyabileceğiniz gibi, bunları yalnızca o yerlerde iseniz görebilirsiniz.. 

Bazı durumlarda lisans kısıtlamaları sorumludur. Şovun dili ve kültürüyle ilgili diğer nedenler de var. Her iki durumda da Netflix’in Türkçe sürümüne erişmek istiyorsanız, bir Türkçe IP adresine ihtiyacınız olacaktır. Netflix istediğiniz şeyse, Netflix için en iyi VPN kılavuzumuza da göz atın.

Belki de Çukur gibi en sevdiğiniz Türkçe şovları kaçırıyorsunuz veya PuhuTV veya BluTV’ye göz atmak istiyorsunuz. IP adresinizi Türkiye’deki bir adrese değiştirdikten sonra, bunları izleyebileceksiniz.

Türkçe bir IP adresine ihtiyaç duymanızın bir başka nedeni de banka hesabınıza çevrimiçi giriş yapmaktır. Birçok banka veya diğer finansal hizmetler müşterilerin kendi ülkelerinden başka bir yerden giriş yapmalarına izin vermez. Bu bir acıdır, ancak dolandırıcılıkla mücadeleye yardımcı olan bir güvenlik özelliğidir. IP adresinizi değiştirin, size erişim verilecektir.

Türkçe IP Adresi Nasıl Alınır

IP adresinizi değiştirmek basittir. Bunu yapmanın birkaç yolu vardır. Bunun bir yolu bir proxy kullanmaktır, ancak bunu önermiyoruz. Proxy’ler her zaman işe yaramıyor ve en iyi ücretsiz proxy’ler bile sizi siber suçlardan korumak için çok az güvenlik sağlıyor. Ayrıca, IP adresiniz gizlenmediği için size geri takip edilebilir. VPN vs proxy vs Tor rehberimizi okuyarak daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Türkçe IP adresi almanın başka bir yolu ve önerdiğimiz yol, sanal bir özel ağ kullanmaktır. Güvenlik gibi özelliklerle yüklüdürler ve VPN’nizi gözetmenlerden gizlerler. Bonus olarak, çoğu VPN hizmetinin, günlük tutmadıklarını söyledikleri bir gizlilik politikası vardır. Bu, çevrimiçi etkinliğinizin kaydı olmadığı anlamına gelir.

VPN incelemelerimizden bir VPN seçebilirsiniz, ancak Türkiye için uygun olanı seçtiğinizden emin olmanız gerekir. Ülkede sunucusu yoksa, bir Türk IP adresi alamazsınız.. 

Eğer peşinde olduğunuz Netflix ise, sağlayıcının akıllı VPN algılama sistemini atlayıp atlayamayacağını kontrol etmeniz gerekir. Sadece birkaçı bunu güvenilir bir şekilde yapabilir. Netflix proxy hatası hakkındaki parçamız daha ayrıntılı.

ExpressVPN

ExpressVPN, Türkçe bir IP adresi almak için iyi bir seçimdir. Büyük bir sunucu ağına sahip ve Türkiye’de varlığını da içeriyor. Mükemmel güvenliği ile korunacaksınız ve kayıt olmama politikası nedeniyle çevrimiçi etkinlikleriniz gizli tutulacak. Akış yapmak istiyorsanız, sınırsız bant genişliğinin ve hızının onu akış için en iyi VPN haline getirdiğini duymaktan memnuniyet duyarsınız..

ExpressVPN-Web sitesi

ExpressVPN-Kayıt

ExpressVPN-Speedtest

ExpressVPN-Tünel-Seçenekler

ExpressVPN-Tam App

Önceki

Sonraki

Kullanıcı dostu istemcilerini Windows, macOS, Android ve iOS’a yükleyebilirsiniz. Tweakable, ancak yeni başlayanlar için de mükemmel bir seçim çünkü temelde kutudan çıkıyor. 30 günlük para iade garantisi var, yani önce deneyebilirsiniz. Daha fazla bilgi için ExpressVPN incelememizi okuyun.

NordVPN

Türkiye’de bir IP adresi almak için iyi bir seçenek de NordVPN’dir. Dünya çapında 5.000’den fazla sunucusu var ve 18’i Türkiye’de. Piyasadaki en iyi güvenlik özelliklerinden bazılarına ve günlüksiz bir politikaya sahiptir. Hızları iyidir, ancak uzak sunuculara bağlanırken yavaşlayabilir. Bant genişliği sınırı yok ve akış hizmetlerine girmekte harika. 

NordVPN-Slider1

NordVPN-slider2

NordVPN-slider3

NordVPN-slider4

NordVPN-Slider5

Önceki

Sonraki

Windows, macOS, Android ve iOS için kullanımı kolay istemciler vardır. Satın almadan önce 30 günlük geri ödeme süresi ile de deneyebilirsiniz. Servise daha iyi bakmak için NordVPN incelememize göz atın.

TorGuard

TorGuard, Türkiye olarak bulunduğunuz yeri taklit etmek için iyi bir seçimdir. Bazıları da dahil olmak üzere 3.000’den fazla sunucudan oluşan bir ağa sahiptir. Özelleştirilebilen iyi bir güvenlik ve sıkı bir kayıt tutmama politikası vardır. Hızlıdır, ancak uzun mesafelerde yavaşlayabilir veya güvenlik daha yüksekse.

TorGuard-Slider1

TorGuard-slider2

TorGuard-slider3

TorGuard-slider4

TorGuard-Slider5

Önceki

Sonraki

Sınırsız bant genişliğine sahiptir, ancak özel bir IP adresi satın almadığınız sürece Netflix’e giremez. Temel olarak ülkeye göre satılırlar ve tek bir akışla istediğiniz akış hizmetlerine erişebilirsiniz. 

TorGuard’ı Windows, macOS, Android ve iOS’ta kullanabilirsiniz. Kullanımı kolaydır, ancak mobil kurulum bir acı olabilir. Yedi günlük para iade garantisi vardır, böylece beğendiğinizden emin olabilirsiniz. Sağlayıcı hakkında daha fazla bilgi için TorGuard incelememize göz atın.

Türkçe IP Adresi Kullanmanın Tehlikeleri

Sadece IP adresinizi değiştirmenin bir tehlikesi yoktur, ancak bir Türk sunucusuna bağlanmadan önce bilmeniz gerekenler vardır. Her ülkenin yasaları farklıdır ve mevcut ülkenizde neyin iyi olabileceğini başka bir ülkede bir yığın sorunla karşılaştırabilirsiniz. 

Birçok hükümet çevrimiçi gözetim altındadır ve Türkiye bir istisna değildir. 2016 yılındaki darbe girişiminden bu yana, binlerce sosyal medya hesabı izlendi. Sızan e-postalar, Güvenlik Genel Müdürlüğü’nün gözetim yazılım şirketi Hacking Team’e 600.000 $ ödediğini ortaya koydu. 

Yetkililer, Türkiye için en iyi VPN makalemizde okuyabileceğiniz gibi iletişim verilerine mahkeme emri olmadan da erişebilirler. Torrent web siteleri engellenebilir, ancak telif hakkı yasası daha çok telif hakkıyla korunan içeriği paylaşanlara yöneliktir. Ayrıca, hükümet bazı VPN’leri yasakladı ve birçok web sitesi engellendi.

Hakaret gibi belirli konuşma kategorileri para cezaları, hapis cezası veya her ikisi ile cezalandırılabilir, bu nedenle çevrimiçi yayınladığınız şeylere dikkat etmelisiniz. 

Siber suç, göz önünde bulundurmanız gereken bir başka risktir. Nerede olursanız olun, herkese açık WiFi’de hangi tehlikelerin gizlendiğini asla bilemezsiniz. Bilgisayar korsanları, fidye yazılımları ve diğer tehlikeler bir sonraki güvenli olmayan kullanıcının saldırmasını bekliyor olabilir. Raporlar, siber tehditlerin hala gerçekleştiğini gösteriyor. En iyi seçeneğiniz, bir VPN ve antivirüs ile güvende olduğunuzdan emin olmaktır.

Son düşünceler

Bir Türk IP adresini nasıl güvenli bir şekilde alacağınızı anlamanıza yardımcı olduğumuzu umuyoruz. Bunu yapmanın en güvenli yolu bir VPN kullanmaktır, çünkü bu sizi koruyacak ve gerçek kimliğinizi gizleyecektir. 

Tüm önerilerimiz size ihtiyacınız olanı sağlayacaktır, ancak mükemmel güvenlik, gizlilik ve akış özellikleri nedeniyle ExpressVPN en iyi seçenektir. Ayrıca, 30 günlük para iade garantisi ile kaybedecek hiçbir şeyiniz yok. 

Türkçe bir IP adresi alma deneyiminiz varsa, yorumlar bölümünde bize bildirin. Bunu duymak isteriz. İlginizi çekebilecek diğer makaleler için VPN kütüphanemize bakın. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me