2020’de İsveç IP Adresi Nasıl Alınır

İsveç birçok şeyle bilinir: acımasız kışlar, Vikingler, kuzey ışıkları ve hatta metal müziğe özel bir ilgi. Ayrıca istikrarlı bir bankacılık sistemi ve TV4 ve Sveriges Television dahil olmak üzere birden fazla halka açık erişim istasyonu ile de bilinir. Ancak bunlardan herhangi birine erişmek için bir İsveç IP adresine ihtiyacınız olacak.


İsveç IP adresinin nasıl alınacağıyla ilgili bu kılavuzda, İskandinav ülkesinin ağına erişmenin en güvenli yolunu gösterecek, gizliliğiniz ve ağ güvenliğinizin bozulmamasını sağlayacağız. Sonuçta, şeylere erişmek serinken, güvende kalmak daha da iyi.

İsveç IP Adresi Nasıl Alınır

IP adresiniz fiziksel adresiniz gibidir. Web sitelerinin ve bağlantınıza erişimi olan herkesin genel coğrafi konumunuzu görmesini sağlar. IP adresinizi değiştirerek, sanal olarak başka bir yerdeymişsiniz gibi görünebilir, çevrimiçi erişebileceğinizlerin olanaklarını açabilirsiniz.

Coğrafi bloklar, adlandıkları gibi, bulunduğunuz yere göre görebildiğiniz ve göremediğiniz şeyleri kısıtlar. Bu, sansür değil, bunun için kullanılabilir, ancak şirketlerin içeriği hedeflenen kitleye dağıtmanın bir yoludur. Örneğin, BBC iPlayer yalnızca İngiltere’de yaşayanlar tarafından kullanılabilir (BBC iPlayer için en iyi VPN sayfamızı okuyun).

IP adresinizi değiştirmek coğrafi engelleri atlar ve bunu yapmanın birkaç yolu vardır. İsveçli bir IP adresi almanın en belirgin yolu bir proxy kullanmaktır, ancak VPN vs proxy vs Tor’da ve en iyi ücretsiz proxy kılavuzlarımızda görebileceğiniz gibi, birçok dezavantaj var.

Proxy’ler, açık internete gitmeden önce sizi uzak bir sunucuya bağlayarak çalışır. Bununla birlikte, genel olarak şifrelenmemişlerdir, ancak siber suç olasılığını ve devlet kurumları tarafından gözetimini açmaktadırlar. NSA’nın insanlar coğrafi engellemeyi aşmak için her proxy kullandığında minnettar olduğundan eminiz.

Sanal özel ağ aynı şekilde çalışır, ancak ilk bağlantınızı şifreler. Bunu yaparak, gönderdiğiniz istekleri karıştırır, sizi ve çevrimiçi ortamda yaptıklarınızı etkili bir şekilde gizler. Kullandığınız VPN, VPN güvenliğinin en iyisine bağlı kaldığı sürece, tam olarak gizli hale gelirsiniz.

En iyi VPN ve en güvenli VPN kılavuzlarımız başlamak için iyi yerlerdir, ancak sizin için İsveç’te yerleri olan VPN incelemelerimizden en iyi üç sağlayıcıyı topladık.

ExpressVPN

ExpressVPN güvenlik, kullanılabilirlik ve gizlilik söz konusu olduğunda ilk sırada yer alır. Taç, en uzun VPN kılavuzumuzda da uzun mesafelerde hızlı kalma inanılmaz yeteneği ile aldı. Bu, sağlam bir gizlilik politikası ve büyük sunucu ağı ile birleştiğinde, İsveç IP adresi almak için mükemmel bir seçimdir..

expressvpn-review-hız testi

Ağda 160 sunucu konumuna bölünmüş 3.000’den fazla sunucu var. Bu yerlerden ikisi, ABD’de olduğu kadar çok yer olmasa da, çoğundan daha fazla olan İsveç’e adanmıştır. ExpressVPN incelememizde daha fazla bilgi edinebilir veya 30 günlük para iade garantisi ile deneyebilirsiniz.

NordVPN

NordVPN, ExpressVPN kadar iyi değil, ancak özel sunucuları sayesinde yaklaşıyor. Bu sunucular, torrent için en iyi VPN’imizde bir yer kazandı ve bunun için harika olsa da, İsveç için de mükemmel. NordVPN’in İsveç’te sadece 190 sunucusu var ve ExpressVPN’den farklı olarak, bağlanmak istediğiniz bireysel sunucuyu seçebilirsiniz.

nordvpn-review-sunucu-navigasyon

Özel sunucuların tümü İsveç’te mevcut değildir, ancak NordVPN hala P2P, gizlenmiş ve Çift VPN tekliflerini sunmaktadır. NordVPN incelememizde olanlar hakkında daha fazla bilgi edinebilir veya 30 günlük para iade garantisi ile deneyebilirsiniz.

CyberGhost

CyberGhost, akış kılavuzu için en iyi VPN’imizde yer aldı ve nedenini görmek kolaydır. Uzun bir ek özellik listesinin yanı sıra akış ve torrent için tasarlanmış özel sunucular ile VPN’de mükemmel bir seçimdir. İsveç’te de 83 sunucusu var, bu yüzden erişim sorun olmamalı.

CyberGhost-review-genişletilmiş ui

CyberGhost hakkında en çok göze çarpan şey fiyatı. Özellikle çok yıllı planlarda ExpressVPN ve NordVPN’den daha ucuzdur. Ayrıca, giriş başına yedi eşzamanlı bağlantı sınırıyla hesap başına daha fazla cihaz çalıştırmanıza olanak tanır. CyberGhost incelememizde daha fazla bilgi edinebilir veya 45 günlük cömert para iade garantisi ile nasıl sevdiğinizi görebilirsiniz.

İsveç IP Adresi Kullanmanın Tehlikeleri

Sansürü ortadan kaldıran ilk ülke ve internet özgürlüğünde bir dünya lideri olarak İsveç IP adresini kullanırken çok az tehlike var. İsveçlilerin sizi izlemesi konusunda endişelenmenize gerek olmasa da, hükümetiniz için endişelenmeniz gerekebilir.

Çin için en iyi VPN hizmetlerimiz, aşırı bir örnek hakkında konuşuyor, ancak diğer hükümetler de trafiği izliyor. Bu, bağlantınıza uygulanan şifreleme çevrimiçi yaptığınız şeyleri maskeleyebileceği ve herhangi bir hükümetin sızmasını imkansız hale getirebileceği için bir proxy değil bir VPN kullanmanızın önemli olduğu anlamına gelir..

Gizlilik de bir endişe kaynağıdır. Bir VPN kullanırken, sağlayıcıya verilerinizi izlemeyeceği veya günlüğe kaydetmeyeceğine güveniyorsunuz ve bazı sağlayıcılar bunun hakkında yalan söylüyor (bir örnek için IPVanish incelememizi okuyun).  

Yukarıdaki sağlayıcılar, yüksek oranda derecelendirdiğimiz herhangi bir VPN ile birlikte, zaman içinde kanıtlanmış katı bir gizlilik politikasını sürdürmektedir. Örneğin, Özel İnternet Erişimi iki kez mahkemeye çağrıldı ve her iki kez de kayıt hakkında hiçbir bilgi olmadığını iddia etti (PIA incelememizi okuyun).

Son düşünceler

İsveçli bir IP adresi almak zor değil, ancak çevrimiçi kimliğinizi korumak. Umudumuz, bu kılavuzun bu işlemi kolaylaştırması ve bağlantınızı güvende tutarken sizi İsveç’e götürebilecek en iyi VPN sağlayıcılarımızdan birkaçını sağlamasıdır..

Artık İsveç IP adresini nasıl alacağınızı bildiğinize göre çevrimiçi güvenlik arşivimize göz atın. Orada, bunun gibi makaleler ve çevrimiçi güvende kalma önerileri bulacaksınız..

İsveç’e girmek için hangi VPN’i kullanıyorsunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin ve her zamanki gibi okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me