2020’de Sri Lanka IP Adresi Nasıl Alınır

Sri Lanka, Güney Asya’da hareketli bir internet altyapısına ev sahipliği yapan güzel bir ada ülkesidir. Ülke dışında iş veya tatil için seyahat ediyorsanız ve çevrimiçi bankacılık, devlet web siteleri veya TV programlarına erişmeniz gerekiyorsa, Sri Lanka IP adresiniz yoksa coğrafi engellerle karşılaşırsınız. Size nasıl bir tane alacağınızı göstereceğiz.


IP adresi, çevrimiçi hizmetlerin ve web sitelerinin cihazınızı ve konumunuzu, internet servis sağlayıcınızı ve tarayıcı bilgilerinizi tanımasına yardımcı olan benzersiz bir rastgele sayılar kümesidir. Yurtdışındaysanız ve devlet veya çevrimiçi bankacılık tarafından işletilenler gibi Sri Lanka akış hizmetlerine veya web sitelerine erişmeye çalışırsanız, bölgesel kısıtlamalar nedeniyle bunu yapamazsınız..

Bankalar ve hükümetler hileli faaliyetleri önlemek için coğrafi kısıtlamaları kullanırken Netflix gibi TV kanalları ve medya akış hizmetleri bunu telif hakkı yasaları ve bölgesel lisanslama kısıtlamalarını karşılamak için yapıyor. Netflix VPN yasağı makalesini nasıl yenebileceğimizi derinlemesine ele aldık.

Netflix, coğrafi bloklarını ve filtrelerini atlayamayan herhangi bir proxy veya sanal özel ağda toplanacak sofistike ve güçlendirilmiş bir tarama sistemine sahiptir. Bir Sri Lankalı IP adresi konumunuzu taklit eder ve Netflix dahil web sitelerini ve diğer çevrimiçi hizmetleri, Sri Lanka’ya göz attığınızı veya akış gerçekleştirdiğinizi düşünerek kandırır.

Sri Lanka’da bir IP adresi alma nedeniniz ne olursa olsun, en iyi yöntem bir VPN kullanmaktır. Bu kılavuz, bir VPN’nin neden önemli olduğunu açıklayacak ve hepsi de en iyi VPN incelemelerimizde de bulunabilen favorilerimizden birkaçını önerecektir..

Sri Lanka IP Adresi Nasıl Alınır

IP adresinizi değiştirmenin bir yolu bir proxy kullanmaktır. En iyi ücretsiz proxy rehberimiz nasıl kullanılacağını açıklar ve öneriler sunar. Proxy’ler bağlantınızı şifrelemez, bu nedenle gerçek IP’niz görünür olduğu için sizi kötü amaçlı yazılımlara ve siber suçlara açık bırakırlar. Ayrıca, güvenilmez ve tespit edilmesi ve engellenmesi kolaydır.

İşte VPN kullanmak burada devreye giriyor. Sizi gerçek IP adresinizin yerini alan bir uzak sunucuya bağlayarak proxy gibi işlev görecek, ancak kaynağını gizlemek için bağlantınızı bir VPN protokolüyle de şifreleyecektir. Daha fazla bilgi için VPN ve proxy vs Tor karşılaştırmamıza göz atın.

VPN rota izlemeyi imkansız hale getirir. En iyi VPN sağlayıcıları seçimimiz, algılama sistemleri tarafından engellenmemenizi ve çevrimiçi olarak anonim kalmanızı sağlayacaktır..

Ardından, Sri Lanka’daki bir Sri Lankalı IP adresi almak ve istediğiniz içeriğe erişmek için kullanabileceğiniz sunucu konumları ile ilgili üç öneri sunacağız..

ExpressVPN

IP adresinizi Sri Lankalı bir adrese değiştirmek için ExpressVPN’i öneririz. Mükemmel güvenliği, Sri Lanka’yı içeren devasa bir sunucu ağı ve katı bir kayıt tutmama politikası ile en iyi ve en hızlı VPN’dir. Servise daha iyi bakmak için ExpressVPN incelememizi okuyun.

ExpressVPN-Web sitesi

ExpressVPN-Kayıt

ExpressVPN-Speedtest

ExpressVPN-Tünel-Seçenekler

ExpressVPN-Tam App

Önceki

Sonraki

ExpressVPN ayrıca sınırsız bant genişliği sağlar ve Netflix’e girer, bu yüzden akış için en iyi VPN’imizdir. Tüm büyük işletim sistemlerinde çalışır ve kurulumu ve kullanımı kolaydır. Yedi günlük ücretsiz deneme sürümü mevcuttur ve bunun ötesinde 30 günlük para iade garantisi vardır, böylece abone olmadan önce bir deneme yapabilirsiniz.

HideMyAss

HideMyAss size bir Sri Lanka IP adresi de verebilir. Sri Lanka dahil 190 ülkeye yayılmış devasa bir sunucu ağına sahiptir. Ayrıca iyi bir güvenlik sağlar, ancak günlükleri 30 güne kadar tutar. HideMyAss incelememizde hizmet hakkında daha fazla bilgi var.

HMA-Slider1

HMA-slider2

HMA-slider3

HMA-slider4

Önceki

Sonraki

HideMyAss’ın hızları çoğu etkinlik için uygundur ve bant genişliğine sınır koymaz. Ayrıca, çoğu akış hizmetine girebilir. Windows, macOS, Android ve iOS’ta kullanabilir ve aynı anda beş cihaza kadar bağlayabilirsiniz. Yedi günlük deneme süresinin yanı sıra 30 günlük para iade garantisi de mevcuttur.

PureVPN

Son incelememizden bu yana, PureVPN çok gelişti, ancak birkaç kritik alanda hala yetersiz kalıyor. Aslında, Sri Lanka’da altı sunucuya sahip olmasaydı, bu listeyi yapmazdı. Bununla birlikte, etkinlikleriniz hassas değilse, ancak başka bir amaçla diğer iki seçeneği kullanın, adil bir seçimdir. Nedenini bulmak için PureVPN incelememizi okuyun.

PureVPN-anasayfa-2018

Sunucu ağı iyi, hızları iyi ve bant genişliği sınırları koymuyor. Güvenlik de iyidir, ancak 256 bit şifrelemeye ayarlamanız gerekir. Ayrıca bir öldürme anahtarı ve gizlilik politikası vardır, ancak günlükleri nasıl tuttuğu hakkında çelişkili bilgiler verir.

PureVPN Windows, macOS, Android ve iOS ile çalışır. Destek hızlı, canlı sohbet ve e-posta yoluyla sağlanır, ancak daha iyi olabilir. 31 günlük para iade garantisi mevcuttur. Hizmet çoğu sağlayıcıdan çok daha ucuzdur, ancak kararınızı fiyata dayandırmamalısınız.

Sri Lankalı IP Adresini Kullanmanın Tehlikeleri

Sri Lankalı IP adresini kullanarak tehlikede olmayacaksınız, ancak aklınızda bulundurmanız gereken birkaç şey var. İfade özgürlüğü konusunda katı kuralları olan, gizliliğe saygı göstermeyen ve yoğun gözetim altında olan ülkeler var.

Sri Lanka’nın internet özgürlük puanı genel olarak Batı standartları düzeyinde değil, ancak ülke son birkaç yılda iyileştirmeler yaptı. Şubat ve Mart 2018’deki toplumsal şiddetin ardından, Sri Lanka hükümeti Facebook, Instagram, WhatsApp ve Viber gibi sosyal medya web sitelerini yasaklayarak platformların nefret söylemini yaydığını ve güçlendirdiğini söyledi..

Freedom House’a göre, ülkenin Terörle Mücadele Yasası gibi önceki mevzuatı kullanarak çevrimiçi gazetecileri tutuklama ve hapsetme konusunda da rahatsız edici bir geçmişi var. Yasaların yerini yeni bir terörle mücadele çerçevesi aldı, ancak aktivistler ve hukuk uzmanları da ifade özgürlüğünü kısıtlayabilecek hükümler içerdiğinde ısrar ediyorlar.

Bu şeyler nedeniyle, Sri Lankalı web sitelerine veya içeriğine medya akış platformları üzerinden erişmeye çalışırken bir VPN kullanmayı düşünmelisiniz. Sadece sansürü atlamakla kalmayacak, aynı zamanda gizliliğinizi de koruyacak, bağlantınızı güvence altına alacak ve Netflix ve çevrimiçi TV programlama gibi coğrafi olarak engellenmiş içeriğin kilidini açacaktır.

Son düşünceler

Bir Sri Lankalı IP adresi almanıza yardımcı olduğumuzu umuyoruz. En iyi yöntem bir VPN kullanmaktır, çünkü sizi gizli tutacak ve bağlantınızı güvende tutacak iyi bir güvenlik sunar. VPN seçimlerimizden herhangi biri ihtiyacınız olanı elde etmenizi sağlar, ancak güçlü güvenlik ve gizlilik, yüksek hızlar ve akış hizmetlerine girme yeteneği nedeniyle ExpressVPN en iyisidir..

Sri Lankalı IP adresi alma konusunda deneyiminiz varsa önerilerinizi duymak isteriz. Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bunları anlatın. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me