2020’de Sri Lanka için en iyi VPN

Sri Lanka, Hindistan’ın güney ucunda yer alan küçük bir ada ülkesidir. Her ne kadar 2004 tsunamisi ve acı 26 yıllık bir iç savaş tarafından perişan olsa da ve hala dini çatışmalardan muzdarip olsa da – Sri Lanka da canlı tarih ve doğal güzelliğe bağlı. Tapınaklar adayı gösterir ve plajları sonsuzdur. 


Ancak, Asya filleri ile selfie yayınlamakla meşgulken, koruma için Sri Lanka seçimleri için en iyi VPN’imizden birini kullanmalısınız.

Aceleniz varsa, CyberGhost Sri Lanka için en iyi seçimdir, ancak tercihlerinize bağlı olarak çok daha fazla seçenek vardır, bu yüzden onları öğrenmek için okumaya devam edin. 

Çevrimiçi güvenlik, bu büyüyen teknik dünyada her zamankinden daha önemlidir ve Sri Lanka bir istisna değildir. Sanal özel ağlar güvenliğin önemli bir parçasıdır çünkü sizi gözetim gibi çevrimiçi tehlikelerden uzak tutar ve sizi siber suçlardan korumaya yardımcı olur. 

Dünyadaki hükümetler vatandaşlarını izliyor – sadece Çin’e bir göz atın – ve halka açık WiFi patlamasıyla, kötü güvenli bağlantılarda hangi tehlikelerin gizlendiğini asla bilemezsiniz. 

Ayrıca VPN’ler, sansür ve coğrafi engellemeler gibi içerik kısıtlamalarına yardımcı olabilir. Örneğin, Sri Lanka’daysanız ve Netflix ABD’ye erişmeye çalışırsanız, Netflix yasağı sayesinde yapamazsınız. 

Her ülkenin Netflix kütüphanesi farklıdır, bu nedenle ABD sürümünü izlemek istiyorsanız bir ABD IP adresine ihtiyacınız olacaktır. Aynı şekilde, Sri Lanka versiyonunu istiyorsanız, Sri Lanka IP adresine ihtiyacınız olacaktır..

Sri Lanka 2020 için en iyi VPN

Bir VPN’i Sri Lanka için En İyi Yapan Nedir

VPN incelemeler listemiz birçok iyi sağlayıcıya sahiptir, ancak seçtiğiniz kişinin Sri Lanka için yeterince iyi olduğundan emin olmanız gerekir.. 

Sosyal medya ve mesajlaşma uygulamalarının engellemelerini göz önünde bulundurarak, güçlü bir sunucu ağına sahip bir VPN sağlayıcısı seçmelisiniz. Bununla, gelecekteki blokları kolayca atlatabileceksiniz. Yine de Sri Lankalı içeriğe erişmek istiyorsanız, VPN’nin ülke içinde sunucuları olduğundan emin olmalısınız.

İyi güvenlik bir zorunluluktur, çünkü sizi çevrimiçi tehlikelerden koruyacak ve çevrimiçi gözetimden uzak tutacaktır. Bir kill anahtarı da akıllıca bir fikirdir, çünkü VPN başarısız olursa bağlantınızı tamamen keser, hassas ayrıntılarınızı güvende tutar.

Gizlilik, güvenlikten ayrı bir faktördür. Sağlayıcının gizliliği ciddiye almasını sağlamak için VPN’nin etkinlik günlüklerini tutmadığını belirttiğinden emin olun. Bu şekilde, çevrimiçi maskaralıklarınız ne olursa olsun gizli kalır.

İyi bir hıza sahip olanı seçmek iyi bir fikirdir. Akış yapmak istiyorsanız yüksek hızlar gereklidir, aksi takdirde akşam eğlenceniz hoş bir yükleme ekranı olacaktır. Sınırsız bant genişliği de önemlidir ya da bant genişliği sınırına ulaşıldığında VPN durur ve sizi en sevdiğiniz şovun ortasında korumasız bırakır.

Netflix’e erişmek istiyorsanız, birinci sınıf VPN dedektörlerini aşabilecek bir VPN seçmeniz gerekir. Çok fazla şey yapamaz, ancak hızlı bir düzeltme istiyorsanız, Netflix için en iyi VPN seçimimizden birini seçin.

Dikkate alınması gereken diğer faktörler arasında hangi cihazlarla uyumlu olduğu ve ne kadar kolay kullanılabileceği sayılabilir. Ayrıca, ihtiyacınız olduğunda iyi bir yardım almak iyi bir fikirdir ve ayrıca bütçenize uyduğundan emin olmalısınız.

Sri Lanka için En İyi VPN: CyberGhost

Sri Lanka için en iyi VPN olarak CyberGhost’u seçtik. Hızlı büyüyen harika bir hizmettir ve deneyiminizi en iyilerinden biri yapmak için birçok özellik içerir. 

CyberGhost’un sunucu ağı son birkaç ay içinde hızlı bir şekilde büyüdü ve 90 ülkede 6.000 sunucu var, ancak kesin sayı sık sık değişiyor. Sri Lanka’da 24 tane var, bu yüzden ülke ile sınırlı içeriğe erişebilirsiniz.

CyberGhost-Slider1

CyberGhost-slider2

CyberGhost-slider3

CyberGhost-slider4

CyberGhost-Slider5

Önceki

Sonraki

AES 256-bit olarak ayarlanmış iyi bir güvenliğe sahiptir. Ancak bunu özelleştirebilirsiniz ve yerleşik bir kill anahtarı da vardır. Bununla birlikte, CyberGhost’un kill switch’i kalıcı olarak etkinleştirildiğinden diğerlerinden farklıdır. Bu, onu açmak için endişelenmenize gerek olmadığı anlamına gelir, ancak aynı zamanda üzerinde kontrolünüz olmadığı anlamına gelir. Kesin kayıt tutmama politikası da var.

Hızları iyidir, ancak genellikle mesafe nedeniyle belirli sunucularla yavaşladıklarını görebilirsiniz. Bant genişliği sınırı yoktur ve Netflix de dahil olmak üzere akış hizmetlerine girebilir. Servise daha iyi bakmak için CyberGhost incelememizi okuyun.

CyberGhost’u Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Windows, macOS, Android ve iOS ile uyumludur. İhtiyacınız olursa, Chrome ve Firefox için tarayıcı uzantıları da vardır. Arayüz gelişti ve alışması biraz zaman alsa da, kullanımı kolay. 

Aynı anda en fazla yedi cihaza bağlanabilirsiniz, bu da birden fazla cihaz için en iyi VPN listemizde bir yer kazanmıştır, ancak yedi cihaz aynı zamanda kurulumlar için sınırdır. 

CyberGhost, gördüğümüz en kapsamlı bilgi tabanlarından birine sahiptir. Küçük sorunlarda size yardımcı olacaktır, ancak daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, canlı sohbet ve e-posta desteği de vardır. Canlı sohbet en hızlı seçenektir, ancak e-posta ekibi daha teknik sorular için daha iyidir.

Aylık maliyet iyi değil, ancak daha uzun bir abonelik seçerek fiyat önemli ölçüde düşüyor. Android ve iOS kullanıcıları yedi günlük bir deneme sürümünden yararlanabilir, ancak geri ödeme garantisi de vardır. 

ExpressVPN

Sırada, birçok yönden büyük bir sağlayıcı olan ExpressVPN var. 94 ülkede 3.000’den fazla geniş bir sunucu ağına sahiptir. Artı, Sri Lanka’da da bazıları var. 

Mükemmel güvenlik ve varsayılan olarak etkinleştirilen bir öldürme anahtarına sahiptir. ExpressVPN gizliliğe de değer veriyor, bu nedenle katı bir kayıt tutmama politikası var.

ExpressVPN-Web sitesi

ExpressVPN-Kayıt

ExpressVPN-Speedtest

ExpressVPN-Tünel-Seçenekler

ExpressVPN-Tam App

Önceki

Sonraki

Test ettiğimiz en hızlı VPN, bu yüzden bunun yanı sıra sınırsız bant genişliği ile gelmesi, onu akış için mükemmel bir seçim haline getiriyor. Netflix de dahil olmak üzere herhangi bir akış ağına girebileceğinden, akış için en iyi VPN’imizdir. Daha fazla bilgi için ExpressVPN incelememizi okuyun.

ExpressVPN’i Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Windows, macOS, Android ve iOS’ta kullanabilirsiniz ve Chrome, Firefox ve Safari için tarayıcı uzantıları vardır. Kullanımı kolaydır ve yeni başlayanlar için mükemmel bir seçimdir. Sadece kurun ve büyük “bağlan” düğmesine tıklayın. Aynı anda beş bağlantıya izin verir.

Müşteri desteği harika ve kendi kendine yardım için kullanışlı bir bilgi tabanı mevcut. Canlı sohbet ve e-posta desteği 7/24 mevcuttur, ancak daha fazla teknik sorun için e-posta yoluna gitmek en iyisidir.

ExpressVPN ile yaptığımız tek sıkıntı fiyatıdır. Pahalı. Bununla birlikte, paranız için çok fazla patlama elde edersiniz, bu yüzden yatırım yapmaya değer. Ayrıca, daha uzun bir plana abone olursanız, maliyeti düşürür ve beğenmemeniz durumunda 30 günlük para iade garantisi vardır.

NordVPN

Üçüncü tercihimiz NordVPN. Arkanız olan başka bir harika hizmet. 60 ülkede 5.000’den fazla mevcut olduğundan, blokları atlamak için uygun bir sunucu bulmakta sorun yaşamazsınız. Bununla birlikte, Sri Lanka’da hiç yok, bu nedenle ülke ile sınırlı içeriğe erişemeyeceksiniz..

NordVPN-Slider1

NordVPN-slider2

NordVPN-slider3

NordVPN-slider4

NordVPN-Slider5

Önceki

Sonraki

Harika bir güvenlik var ve isterseniz çift sekmeli sunucularını kullanabilirsiniz. Temel olarak bağlantıya daha fazla koruma eklerler. Yerleşik bir kill switch var ve şirket etkinlik günlüklerini tutmuyor.

Hızları hızlıdır, ancak CyberGhost gibi uzun mesafelerde yavaşlayabilirler. Yine de, çoğu etkinlik için iyidirler ve Netflix de dahil olmak üzere tüm akış hizmetlerine girebilirler. Bant genişliği sınırı da yoktur. NordVPN incelememiz daha ayrıntılı.

NordVPN’i Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Windows, macOS, Android ve iOS’a yüklenebilir. Chrome ve Firefox için de tarayıcı uzantıları var. İstemcilerinin kullanımı kolaydır ve aynı anda altı cihaza kadar bağlantı sağlar. 

Takılırsanız kullanışlı bir bilgi tabanı vardır. Ayrıca, 7/24 canlı sohbet ve e-posta desteği de mevcuttur. Her ikisi de size iyi yardım alacak, ancak canlı sohbet en hızlı seçenektir.

NordVPN’in aylık fiyatı kötü değil, ama iyi de değil. Daha uzun bir plana kaydolmak daha iyi olur. Doğrudan atlamak isteyemeyeceğinizi biliyoruz, ancak sizin için olmadığını fark etmeniz durumunda 30 günlük bir geri ödeme penceresi var.

VyprVPN

Sri Lanka için VyprVPN’i de tavsiye edebiliriz. Sunucu ağı diğer seçimlerimiz kadar geniş değil, ancak aralarından seçim yapabileceğiniz 700’den fazla var ve 64 ülkeyi kapsıyor. Yine de, oradan içerik için Sri Lankalı sunucu yok. 

VyprVPN-Slider1

VyprVPN-slider2

VyprVPN-slider3

VyprVPN-slider4

VyprVPN-Slider5

Önceki

Sonraki

Çok özelleştirilebilir mükemmel güvenliğe sahiptir. Ayrıca, VyprVPN, VPN tüneline daha da fazla koruma sağlayan tescilli Chameleon protokolüyle birlikte gelir. Ayrıca bir kill switch ve kayıt tutmama politikası da dahil.

Hızları harika değil, ancak çoğu etkinlik için hala iyi olmalılar. Bant genişliği sınırı yoktur ve çoğu akış hizmetine girebilir. Daha fazla bilgi için VyprVPN incelememize göz atın.

VyprVPN Sevdiğimiz Diğer Nedenler

İstemciler Windows, macOS, Android ve iOS için kullanılabilir. Mobil uygulamaları, karşılaştığımız en iyilerden bazıları, bu yüzden Android için en iyi VPN listemizde. Kullanımı kolaydır ve seçtiğiniz plana bağlı olarak aynı anda beş cihaza bağlı olabilirsiniz.

VyprVPN’in destek sistemi kendi kendine yardım için bir bilgi tabanı ile başlar. Ardından, 7/24 kullanılabilen canlı sohbet var. Ancak, önce bir botla bağlantı kurarsınız, bu da sizi bilgi tabanının ilgili bölümlerine yönlendirir. Bir insana bağlanmak için bir düğme vardır, ancak bir kuyruğa girersiniz ve bekleme süresi değişir. 7/24 kullanılabilir e-posta desteği var.

Aralarından seçim yapabileceğiniz iki paket var. “Standart” üç bağlantıyla gelir. “Premium” beş bağlantı ve Chameleon protokolünün kullanımı ile birlikte gelir. Aylık veya yıllık abonelik arasından seçim yapabilirsiniz, ancak yıllık abonelik sonunda daha iyi sonuç verir. 30 günlük para iade garantisi de mevcut.

Sri Lanka için En İyi Ücretsiz VPN: Windscribe

Son seçimimiz Windscribe. Ücretsiz bir plan ve ücretli bir “profesyonel” plan sunan harika bir sağlayıcıdır. Ücretsiz plan cömerttir ve Windscribe’i en iyi ücretsiz VPN karşılaştırmamızda bir yer kazanır, ancak ücretli planın tüm özelliklerini alamazsınız;.

windscribe-slider1

windscribe-slider2

windscribe-slider3

windscribe-slider4

windscribe-slider5

Önceki

Sonraki

60 ülkede 600’den fazla sunucu var, bu da blokları atlatmak için çok fazla. Bununla birlikte, tam ülke listesine yalnızca “profesyonel” bir üyeyseniz erişebilirsiniz. Yine de Sri Lanka’da hiç sunucu yok, bu yüzden bu konuma erişmek konusunda endişelenmenize gerek yok. 

Yine de, her ay 1 ABD doları için konum ekleyerek bu sorunu çözebilirsiniz. Ayrıca, yalnızca “profesyonel” üyeler sınırsız bant genişliği elde ettiğinden, bunu yapmak size ayda 10GB veri kazandıracaktır. Ücretsiz kullanıcılar standart olarak 2 GB alır, ancak e-postanızı girerek 10 GB alabilirsiniz. 

Hızları çoğu etkinlik için iyidir ve akış istiyorsanız, “pro” üyeleri Windflix sunucularına erişebilir. Netflix için üretildiler, bu yüzden içeri girmekte sorun yaşamayacaksınız ve ABD, İngiltere, Kanada ve Japonya’da kullanılabilirler. 

Güvenliği iyi ve özelleştirilebilir. Garip bir şekilde “güvenlik duvarı” olarak adlandırılmasına rağmen bir kill switch var. Windscribe’in gizlilik özellikleri vardır, ancak bant genişliği kullanımı ve etkinlik zaman damgaları gibi bazı günlükleri sakladığını belirtir. Yine de, size geri izlenemez. Bununla ilgili daha fazla bilgi için Windscribe incelememizi okuyun.

Windscribe Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Windows, macOS, Android ve iOS için istemcilerin yanı sıra Chrome, Firefox ve Opera için tarayıcı uzantıları da vardır. Arayüzü, yeni başlayanlar için basit tutmak için fırfırsız bir deneyime sahiptir, ancak teknikler istedikleri takdirde tamir edebilir. 

Kullanışlı bazı kendi kendine yardım araçları vardır. Ayrıca, 7/24 canlı sohbet ve e-posta desteği de mevcuttur. Canlı sohbet yapay zeka temsilcisi Garry tarafından yönetiliyor. Oldukça iyi, adil olmak, ancak gerçek bir insanla konuşmak için bir bilet göndermeniz gerekecek.

Aylık planı seçerseniz, oldukça pahalıdır. Daha uzun planlar daha iyi sonuç verir, ancak yürürlükteki geri ödeme politikası yoktur. Bununla birlikte, satın alma tarihinden itibaren üç gün içinde şirkete e-posta gönderirseniz, size geri ödeme yapılacaktır. Ancak deneme olarak ücretsiz planla başlayabilirsiniz.

Sri Lanka’da Çevrimiçi Sansür

Sri Lanka’nın internet penetrasyonu artmaya devam etse de, internet özgürlüğü bir miktar azaldı. Şiddet ve huzursuzluk sırasında, yani Sinhalese Budistlerinin Kandy şehrindeki bir grup Müslüman erkek tarafından öldürüldüğü iddia edilen 2018’de bağlantı ve sosyal medya platformlarına kısıtlamalar oldu.. 

Olaydan sonra hükümet olağanüstü hal aldı ve sosyal ağlar ve mesajlaşma hizmetleri – Facebook, WhatsApp, Instagram ve Viber dahil – ülke çapında yaklaşık bir hafta süreyle engellendi. Platformlar, nefret söyleminin ve sahte haberlerin yayılmasını durduramadığı için suçlandı ve bu da isyanları körükledi. 

Huzursuzluğu azaltmak için bloklar uygulandı, ancak insanlar aile ve arkadaşlarla iletişim kurmakta zorluk çekti ve işletmeler de mücadele etti. 

Yasak kaldırılmış olmasına rağmen, o zamandan beri birçok kez eski haline getirildi. 2019 Paskalya Pazarında kilise ve otel bombalama olaylarında 300’den fazla insan öldürüldükten sonra, hükümet sonrasında yanlış bilgi ve nefret söylemi tehdidinden söz etti ve sosyal medyayı engelledi. Yasak 30 Nisan’da kaldırılarak bir haftadan fazla sürdü.

Mayıs ayında, ülkeyi sallayan intihar bombalarından kaynaklanan dini gerilimlerin ardından Mayıs ayında bir yasak daha getirildi. Müslümanların sahip olduğu işletmelerin ve camilerin etkilendiği iddia edildi ve Facebook, WhatsApp, Snapchat, Viber ve YouTube’un hepsi engellendi. 

İçeriği düzenleyen bağımsız bir organ yoktur, ancak ülke pornografik ve haber siteleri gibi belirli içerik ve web sitelerine engeller görmüştür. Bunun dışında, içeriği görüntülemek ücretsizdir.

Sri Lanka’da Çevrimiçi Gözetim

2017-2021 İnsan Haklarının Korunması ve Geliştirilmesi için Ulusal Eylem Planı gizlilik hakkını tanımasına rağmen, diğer girişimler endişelerini artırmıştır. 

2016 yılında e-NIC adı verilen yeni bir elektronik ulusal kimlik kartı tanıtıldı ve gizlilik endişelerini ortadan kaldırdı. Bu yasal bir gerekliliktir ve diğer ayrıntıların yanı sıra bir kişinin biyometrik verileri, parmak izi ve fotoğrafı gibi bilgileri tutar. 

E-NIC, halka açık WiFi erişim noktalarının kullanımı da dahil olmak üzere ülkedeki belirli hizmetlere erişmek için gereklidir, ancak bu, kullanıcı etkinliğinin potansiyel olarak izlenebileceği anlamına gelir. 

Artı, 2018 yılında Başkan Maithripala Sirisena, platformda nefret söylemi ve sahte haberleri tartışmak için Facebook temsilcileriyle bir araya geldi. Temsilciler, Facebook’un platformunda böyle bir konuşmaya tahammül etmediğini ve onu kaldırmayı taahhüt ettiğini kabul ettiler.. 

Hükümet şu anda Facebook’a erişime izin veriyor, ancak nefret söylemini ve yanlış bilgilendirmeyi önlemek için platformla birlikte çalışıyor. Bu, kamu güvenliğini sağlamak için izleme ve izleme yöntemlerinin uygulanacağı anlamına gelir. 

1996 tarihli 27 numaralı Telekomünikasyon Yasası, kişisel iletişimin izinsiz gözetimini yasaklamaktadır, ancak bir görevli tarafından yönlendirilirse veya bir soruşturmayla bağlantılıysa, bunlar araştırılabilir. Telekomünikasyon şirketleri de hükümet taleplerine uymak zorundadır, ancak yetkililerin hedefi bildirmesi gerekmez. 

Devlet kurumlarının da ellerinde gözetim teknolojilerine sahip olduğundan şüphelenilmektedir. 2015 yılında sızdırılan belgeler, birkaç ajansın İtalyan casus yazılım şirketi Hacking Team’e yaklaştığını gösterdi. 

Belgeler, Sri Lanka Savunma Bakanlığı’nın elektronik gözetim izleme sistemi geliştirme planlarını ortaya koydu, ancak herhangi bir satın alma işleminin kanıtı yok. 

Son olarak, Çinli ZTE ve Huawei şirketleri Sri Lanka’nın ICT altyapısının geliştirilmesine yardımcı oldu, bu nedenle bu şirketlerin gözetim teknolojisini de eklemiş olabileceğine dair endişeler var.

Sri Lanka’da Çevrimiçi Konuşma Özgürlüğü

Sri Lanka anayasası, ifade özgürlüğünü garanti eder, ancak iç savaş gibi bazı konular hassas olmaya devam eder. İnsan hakları aktivistleri, konuyla ilgili çalışmaları nedeniyle taciz edildi ve bu da vatandaşları bu konuları tartışmaktan caydıran.

Ülkenin medya ortamı rahatsız edici, çok sayıda Sri Lanka haber ajansı devlete ait ve birçok gazeteci tehditlerle karşı karşıya ve hatta bazıları öldürüldü. 

Bazı kritik gazeteciler Terörizmin Önlenmesi Yasası (PTA) gibi yasalar uyarınca tutuklanmakta ve hapsedilmektedir. Bununla birlikte, çoğu eski Başkan Mahinda Rajapaksa’nın hükümeti altındaydı.

Bir örnek gazeteci J.S. 2009 yılında ırksal nefretle suçlanan ve terörizm için para toplayan ve 20 yıl hapis cezasına çarptırılan Tissainayagam. Daha sonra 2010 yılında Cumhurbaşkanı Rajapaksa tarafından affedildi. 

Cumhurbaşkanı Sirisena’nın yeni hükümeti uyarınca, çok az tutuklama ve kovuşturma yapıldı ve hükümet PTA’nın yerini almaya çalışıyor, ancak yeni tasarının çok geniş olduğuna dair endişeler var.

Son düşünceler

Şimdi Sri Lanka’da bir VPN kullanmanız için tüm nedenleri bilmelisiniz. Hükümetin ne zaman başka bir sosyal medya bloğu uygulayacağını asla bilemezsiniz ve bir VPN, gerektiğinde bu tür engelleri atlatmanıza yardımcı olur.. 

İyi bir sunucu ağına sahip bir tane seçmelisiniz, ancak sizi gözetimden gizlemek ve sizi çevrimiçi tehlikelerden korumak için büyük bir güvenliğe sahip olanı da seçmelisiniz. CyberGhost, büyük sunucu ağı ve mükemmel güvenliği nedeniyle Sri Lanka VPN tacını aldı. Ayrıca, para iade garantisi ile kaybedecek bir şey yok. 

Sri Lanka’da bir VPN kullanma deneyiminiz varsa, yorum bölümünde bize bildirin. Bir göz atmak isterseniz VPN arşivimizde daha ilginç makaleler var. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map