2020’de İsrail IP Adresi Nasıl Alınır:

Yurt dışında yaşıyorsanız veya çalışıyorsanız ve Keshet veya BeTipul’daki yalnızca İsrail içeriğine erişmek istiyorsanız, hata mesajları alırsınız. Bunun nedeni, birçok çevrimiçi akışın, içeriğini İsrail’deki izleyicilere izlemeyi kısıtlayan coğrafi engeller yerleştirmesidir. Neyse ki, bir İsrail IP adresi alabilir ve istediğiniz içeriği izlemek için akış sitelerinin kilidini açabilirsiniz. Size nasıl bir tane alacağınızı göstereceğiz.


IP adresiniz, konumunuz ve kullandığınız cihaz hakkında bilgi içerir. İsrailli olarak değiştirmek konumunuzu taklit eder, web sitelerini kandırmayacağınız zaman fiziksel olarak orada olduğunuzu varsayarak kandırır.

İster akış sitelerinin engellemesini kaldırmak ister çevrimiçi banka hesabınıza ve diğer hizmetlere erişmek isteyin, bu kılavuz size dünyanın herhangi bir yerinden nasıl bir İsrail IP adresi alacağınızı gösterecektir.

İsrail IP Adresi Nasıl Alınır

IP adresinizi değiştirmek için kullanabileceğiniz iki yaygın yol vardır: proxy kullanma veya sanal özel ağ kullanma.

Proxy’leri kullanmak ücretsizdir (en iyi ücretsiz proxy kılavuzumuzu okuyun) ve genellikle tarayıcınızda çalışır. Ayrıca bir İsrail IP adresi almanıza yardımcı olabilirler, ancak güvenilir değildirler, güvenlik özelliklerinden yoksundurlar ve gerçek IP adresinizi gizlemezler, bu da size geri izlenebileceği anlamına gelir. VPN ile proxy ve Tor parçası arasında daha fazla bilgi edinin.

En iyi yöntem bir VPN kullanmaktır. IP adresinizi bir İsrail adresiyle değiştirmenize yardımcı olmanın yanı sıra, iyi bir güvenlik sunar ve çoğu çevrimiçi gizliliğinizi sağlamak için kayıt tutmama politikası sağlar.  

En iyi VPN sağlayıcılarımızdan bazıları size İsrail için bir IP adresi alabilir, böylece istediğiniz içeriğe erişebilirsiniz, ancak iyi bir sunucu yayılımına sahip bir tane seçmeniz gerekir. Bu, blokları atlama ve İsrail ile sınırlı içeriğe erişme şansınızı artırır.

ExpressVPN

ExpressVPN, İsrail dahil 94 ülkeyi kapsayan geniş bir sunucu ağına sahip mükemmel bir çok yönlü hizmettir. Mükemmel güvenlik, bir öldürme anahtarı ve katı kayıt tutmama politikası sunar. Ayrıca sınırsız bant genişliği ve olağanüstü hızlar sağlar, bu yüzden en hızlı VPN için en iyi seçimimizdir..

ExpressVPN-Web sitesi

ExpressVPN-Kayıt

ExpressVPN-Speedtest

ExpressVPN-Tünel-Seçenekler

ExpressVPN-Tam App

Önceki

Sonraki

Bu, ayrıca Netflix de dahil olmak üzere büyük akış platformlarının engellemesini kaldırabilmesi, onu akış için en iyi VPN ve Netflix için en iyi VPN yapıyor. ExpressVPN inceleme parçamız neden bu kadar iyi olduğunu açıklıyor.

Kullanımı kolay istemcilerini Windows, macOS, Linux, Android ve iOS’a yükleyebilir veya Chrome, Firefox ve Safari için tarayıcı uzantılarını indirebilirsiniz. Ayrıca, aynı anda beş cihaza kadar bağlantı yapabilirsiniz.

NordVPN

İskandinav IP, İsrail IP adresi almak için iyi bir seçimdir. 17’si İsrail’de olmak üzere 60 ülkede 5.000’den fazla sunucuyla mükemmel bir sağlayıcıdır. Ayrıca çift sekmeli sunucuları, ücretsiz CyberSec kötü amaçlı yazılımdan koruma yazılımı, bir öldürme anahtarı ve 256 bit AES şifrelemesi sayesinde iyi bir güvenliğe sahiptir. NordVPN incelememizde bununla ilgili daha fazla bilgi edinin.

NordVPN-Slider1

NordVPN-slider2

NordVPN-slider3

NordVPN-slider4

NordVPN-Slider5

Önceki

Sonraki

Hızları, yavaşlayabildiği uzun mesafeler dışında da iyidir. Bunun dışında, ExpressVPN ve NordVPN karşılaştırmamızda okuyabileceğiniz gibi, ilk seçimimizden çok fazla fark yok. Ayrıca sınırsız bant genişliği sunar, akış platformlarının kilidini açar ve torrent kullanırken sizi korur, bu yüzden torrent için en iyi VPN’lerden biridir.

CyberGhost

Üçüncü tercihimiz CyberGhost. İsrail’de 10’u da dahil olmak üzere 61 ülkede 4.700’den fazla sunucuya sahiptir, böylece İsrail içeriğine erişebilirsiniz. Ayrıca, koruma için kalıcı olarak etkinleştirilmiş bir öldürme anahtarı ve gizliliğinizi sağlamak için kayıt tutmayan bir politika ile iyi bir güvenliğe sahiptir..

CyberGhost-Slider1

CyberGhost-slider2

CyberGhost-slider3

CyberGhost-slider4

CyberGhost-Slider5

Önceki

Sonraki

NordVPN gibi, CyberGhost’un hızları da yüksektir, ancak uzun mesafelerde yavaşlayabilir. Aynı zamanda size sınırsız bant genişliği sağlar, akış platformlarına girmenizi sağlar ve torrent yaparken sizi kapsar. CyberGhost incelememizde daha fazlasını okuyun.

Windows, macOS, Android ve iOS’a yüklenebilir ve aynı anda yedi cihaza bağlanabilir, bu da ilk ikimizin izin verdiğinden daha fazladır. Bu yüzden birden fazla cihaz için en iyi VPN listemizde bir yer kazandı.

İsrail IP Adresini Kullanmanın Tehlikeleri

Ortadoğu’daki diğer ülkelerle karşılaştırıldığında, İsrail internet erişimi ve kullanımı ile ilgili liberal yasalara sahiptir. Bununla birlikte, hükümet geçmişte internet sansürünü yasama konusunu değerlendirmiştir. Geçmedi, ama yine de gelecekte olabilir ve kimse ne kadar ileri gidebileceğini bilmiyor.

2017 yılında, çevrimiçi yasadışı kumar, terörizm, fuhuş hizmetleri ve katı uyuşturucu satışı ile ilgili içeriği engelleyen bir yasa çıkarıldı. Pornografi de engellenir, ancak ayrı bir yasa uyarınca. 

İSS’ler de daha önce torrent web sitelerini engellemek için kullanıldı, ancak bu yasak kaldırıldı. Bununla birlikte, İsrail’in telif hakkı yasasında yapılan bir değişiklik, mahkemelerin İsrail ISP’lerine telif haklarını ihlal eden sitelere erişimi engellemelerini emretmesine izin verdiğini söyledi.

Ayrıca, OpenNet Girişimi’nin İsrail güvenliğine “zarar verme veya zarar verme ihtimali olan her türlü materyali yasaklama yetkisi” olduğunu söylediği İsrail Savunma Kuvvetleri Sansürü de var. 

Bu, bazı haber web sitelerinin ve bloglarının engellenebileceği anlamına gelir. Sonuç olarak, İsrail medyasında çalışan gazetecilerin sosyal medya yayınları da dahil olmak üzere İsrail’in güvenlikle ilgili bilgilerini yayınlanmadan önce sunmaları gerekmektedir.

Bununla birlikte, ülke genelinde sansür uygulanmasına rağmen, kısıtlamalar konuma göre değişebilir, çünkü Gazze’deki Hamas hükümeti ve Batı Şeria’daki Filistin Ulusal Otoritesi kendi.

İsrail’in İsrail istihbarat şirketleri aracılığıyla ABD Ulusal Güvenlik Ajansı ile bağlantısı, bununla ilgili çok az bilgi olmasına rağmen, vatandaşlarının gözetimi konusunda endişeler yarattı. Benzer şekilde, ülke bir casus yazılım programı olan Pegasus’u birkaç ülkeye satmakla suçluyor, böylece hedeflerinin çağrılarını, mesajlarını ve daha fazlasını takip edebiliyorlar..

Son düşünceler

Bu kılavuzun İsrail’in IP adresini nasıl alacağınızı bilmenize yardımcı olduğunu umuyoruz. Bir VPN ile IP adresinizi değiştirebilir, sansürü aşabilir ve kendinizi meraklı gözlerden koruyabilirsiniz.

İsrail’deki bazıları da dahil olmak üzere büyük sunucu ağı sayesinde büyük güvenlik, gizlilik, hız ve akış hizmetlerine girme yeteneği sayesinde ExpressVPN kullanmanızı öneririz. Diğer seçenekleri görmek istiyorsanız, İsrail için en iyi VPN kılavuzumuzu ve daha ilginç makaleler için VPN arşivimizi ziyaret edin.

İsrail için bir IP adresi alma deneyiminizi duymak isteriz. Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize anlatın. Her zaman olduğu gibi, okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me