2020’de Sizi Online Güvende Tutacak 99 Ücretsiz Gizlilik Aracı

Gizlilik, Cloudwards.net’teki ana endişelerimizden biridir. Birçoğu bir fiyat etiketi ile gelen onu korumak için en iyi araçları kullanıyoruz. Ücretsiz araçlardan bahsetmek için elimizden gelenin en iyisini yaparken, seçeneklerin çoğu radarın altında uçuyor.


Bu nedenle gizliliğinizi korumak için 99 ücretsiz araç içeren bir rehber hazırladık. Birçoğu bazı dezavantajlara sahip olsa da, bulduğumuz seçenekler masaüstünüzde ve çevrimiçi olarak anonimliğinizi koruyacak.

Listedeki araçların çoğunu test etsek de, hepsini test etmedik. Her bölümü en iyi önerilerimizle yönlendireceğiz, ardından liste devam ettikçe, çevrimiçi olarak okuduğumuz güvenli olması gereken araçlara gireceğiz. Yine de temkinli olmak istiyorsanız, her bölümdeki ilk 10 önerimize uyun.

Contents

VPN’ler

ücretsiz gizlilik araçları

Sanal özel ağ, internet bağlantınızı askeri düzeyde şifreleme ve diğer VPN güvenlik önlemleriyle güvence altına alarak sizi internet servis sağlayıcısından veya devlet gözetlemesinden korur. En iyi VPN sağlayıcıları da kayıt tutmama politikasıyla gelir, bu da trafiğinizin izlenebilir olmadığı anlamına gelir. Kuşkusuz, bu çevrimiçi gizliliğinizi korumanın ilk savunma hattıdır.

Yine de ilginç bir kopukluk var. En kötü ücretsiz VPN kılavuzumuzda gördüğünüz gibi, birçok seçenek kötü amaçlı yazılım ve veri toplama araçlarıyla birlikte gelir. Öte yandan, VPN incelemelerimizdeki en iyi sağlayıcı ExpressVPN ayda 10 doların üzerindedir. Neden buna değdiğini görmek için ExpressVPN incelememizi okuyun.

Bu, gezinilecek en önemli ve en zorlu alandır. Bu bölüm için kapsamlı bir seçenek listesi oluşturmak üzere en iyi ücretsiz VPN hizmetlerimizden aldık. Ücretsiz bir hizmet için beklendiği gibi her biriyle ilgili bir dezavantaj var, ancak sınırlamalarla gelse bile, korunmamak daha iyidir.

Yine de, piyasada Özel İnternet Erişimi gibi bütçe seçeneklerine dikkat edin. Bu hizmet hakkında PIA incelememizde öğrenebilirsiniz.

1. VyprVPN

Çin için en iyi VPN’lerden biri olan VyprVPN, ücretsiz olarak bir kullanım sunuyor. İki eşzamanlı bağlantı ile 1 GB’a kadar veri kullanabilirsiniz. Bunun dışında, servis VyprDNS, dört protokol seçeneği ve VyprVPN’in ücretsiz şifreli mesajlaşma uygulaması Cyphr ile donatılmıştır. Sınırlı bir ağa sahip olmasına rağmen, yükselttiğinizde mükemmel değer sağlar.

en iyi gizlilik araçları

VyprVPN incelememizde daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

2. Windscribe

Windscribe, mükemmel fiyatlandırma ve kullanılabilirliğe sahip daha yeni bir VPN hizmetidir. Ayrıca, gördüğümüz en cömert ücretsiz planlardan birine sahiptir ve ayda 10 GB ücretsiz veri sunar. Ayrıca, karmaları çözmek için ekstra bilgi işlem gücünüzü kullanarak veya kendi hesaplarına kaydolmaları için arkadaşlarınıza yönlendirerek bant genişliği sınırını artırabilirsiniz..

windscribe arayüzü

windscribe tercihleri

windscribe tarayıcı uzantısı

windscribe gizlilik seçenekleri

windscribe kaçak testleri

Önceki

Sonraki

Sonunda, ayda 20 GB veya daha fazla güvenli veri kazanmak kolaydır. Bunun nasıl yapılacağını Windscribe incelememizde öğrenebilirsiniz.

3. TunnelBear

TunnelBear, son birkaç yıldır fiilen ücretsiz VPN olmuştur, ancak Windscribe gibi yeni gelenler parlaklığını kaybetti. Yine de, ayda 500MB şifreli veriyi ücretsiz alabilirsiniz. Buna mükemmel bir kullanıcı arayüzü ve sağlam şifreleme ekleyin ve TunnelBear hala bir rakip.

Tüm TunnelBear incelememizde artılarını ve eksilerini öğrenebilirsiniz.

4. Hızlandırmak

ABD merkezli Speedify, cömert bir serbest planla rekabeti gölgede bırakmayı planlıyor. Bir kuruş harcamadan ayda VPN tüneli üzerinden 5 GB’a kadar veri kullanabilirsiniz. Hız subpar ve sunucu seçimi sınırlı olsa da, Speedify hala büyük bir değer sunuyor.

Ücretsiz planı hızlandırın

Speedify incelememizde daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

5. Hide.me

Hide.me, kullanıcılara ayda 2GB şifreli veri sunan ücretsiz planı ile belki de en iyi bilinir. Yükseltme yolu maliyetli olsa da, orta seviye plan Plus, kısıtlı bant genişliği ile büyük bir değer sunar. Hide.me orada en iyi seçenek değil, ancak mükemmel cihaz desteği, hız ve güvenlik sağlıyor.

Hide.me incelememizde daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

6. ProtonVPN

ProtonVPN, serbest modeli farklı şekilde ele alıyor. Bant genişliğinizi kısıtlamak yerine hızlarınızı kısıtlar. Buna rağmen, sizi çevrimiçi olarak koruyabilir. Tek bir cihazla üç sunucuya bağlanabilirsiniz ve hızınız azaltılırken VPN deneyiminin çoğunu almaya devam edersiniz.

proton ücretsiz VPN

ProtonVPN incelememizde daha fazlasını okuyun.

7. e-VPN

ProtonVPN gibi, e-VPN de bant genişliği yerine hızı sınırlar. Hala VPN istemcisi, reklam engelleyici ve kayıt tutmama politikası alıyorsunuz, ancak yükleme ve indirme hızları için tek bir sunucu konumu ve saniyede 3 megabit ile sınırlısınız. Yine de, temel tarama için hızlar yeterlidir. Ayrıca, fiyatlar o kadar düşük ki, sınırsız ücretli bir plana yükseltme mükemmel mantıklı.

E-VPN Slider1

E-VPN slider2

E-VPN slider3

E-VPN slider4

E-VPN Slider5

Önceki

Sonraki

Tam e-VPN incelememizde daha fazlasını okuyun.

8. Sıcak Nokta Kalkanı

Hotspot Shield gri bir alanda oturuyor çünkü hizmet kötü değil, ancak gizlilik politikası söz konusu. Bununla birlikte, hedefli reklamcılığa aldırmazsanız, yine de harika bir ücretsiz seçenektir. Piyasadaki en hızlı VPN’lerden biridir ve bir kuruş harcamadan ayda 750MB veri alabilirsiniz.

Sıcak Nokta Kalkanı

Hotspot Shield incelememizde güçlü noktaları ve gizlilik endişelerimiz hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz..

9. CyberGhost

CyberGhost ücretsiz bir plan teklif ederdi, ancak birkaç ay önce bunu durdurdu. Yine de ücretsiz bir seçenek var. Hizmet, bir VPN’ye bağlıymışsınız gibi bölge kilitli içeriğe erişmenizi sağlayan tarayıcı proxy uzantısını sunuyor.

CyberGhost Denemesi

Bu, bağlantınızın şifrelenmemiş olduğu anlamına gelir. VPN vs proxy ve Tor vs kılavuzlarımızdaki VPN’ler ve proxy’ler arasındaki farklar ve CyberGhost incelememizde CyberGhost hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz..

10. Avira Phantom VPN

Avira, en güvenli antivirüs listemizi yakından çalıştıran bir antivirüs sağlayıcısıdır. Bir virüsten koruma paketinin parçası olarak dahil edilen VPN’si de iyidir. Tam paketin özelliklerinin çoğuyla ayda 500 MB veri kullanabilirsiniz.

Eksik olduğunuz tek özellik, teknik destek ve bir killswitch’dir; bunların her ikisi de, yükseltme yaptığınızda sınırsız bant genişliğinin yanında bulunur.

11. PacketiX

PacketiX kendi kendini tanımlayan bir “PacketiX VPN için akademik, kar amacı gütmeyen bir çevrimiçi ortamdır”. Tarihli ve karmaşık bir araçtır, ancak yine de özelleştirilebilir. Ağ oluşturma maskaralıklarında yer alması gereken öğrencilere yönelik olsa da, herkes için de kullanılabilir.

12. TorVPN

TorVPN uzun bir atışla en iyi VPN seçeneği değil, ancak yararlanabileceğiniz ücretsiz bir sürüm var. Windows, macOS veya iOS cihazınızı korumak için yeterli olması gereken OpenVPN protokolü ile kullanıcılara ayda 1 GB veri sunar.

13. GüvenlikKiss

SecurityKiss, kayıt bile gerektirmeyen güvenlik odaklı bir VPN’dir. Her biri makul bir fiyata birden fazla ücretli plan var, ancak ücretsiz seçenek en cazip. Servis size günde 300MB veri ve dört sunucu seçeneği sunuyor. Akış erişimini ve gelişmiş protokolleri kaçırıyorsunuz, ancak tam platform desteği hala orada.

14. Spot ışığı

Spotflux kabataslak görünüyor, ancak kullanıcı raporları reklamlarda sorun yaşıyorsanız kullanmanın iyi olduğunu iddia ediyor. Ücretsiz hizmetine reklamlar ve hız sınırlamaları ile fon sağlıyor. Yine de ücretsizdir ve aylık bant genişliği sınırı yoktur.

15. VPNBook

VPNBook bağışlarla çalıştırılır ve OpenVPN etrafında oluşturulur. Kurulumu zordur çünkü OpenVPN istemcisini indirmeniz ve VPNBook’un birçok yapılandırma dosyasından birini kullanmanız gerekecektir. Bazı yapılandırmalar hızlı web taraması için optimize edildiğinden ve diğerleri eşler arası bağlantılar için tasarlandığından seçenekler kötü değildir..

Şifre Yöneticileri

Şifre yöneticileri VPN’lerin antitezidir. Ayrıca gizliliğinizi ve güvenliğinizi çevrimiçi olarak artırırken, mükemmel ücretsiz seçenekler denizi vardır. Çoğu durumda, giriş sayısında kısıtlanırsınız, ancak en iyi şifre yöneticilerinin düşük fiyatı genellikle yükseltmenin haklı gösterilebileceği anlamına gelir.

Önceki bölümden farklı olarak, en iyi seçeneklerden bazıları ücretsizdir.

16. Dashlane

Dashlane, Mac için en iyi şifre yöneticisi ve en iyi şifre yöneticisi için seçimimizdir. Fiyat etiketi çoğundan daha yüksektir, ancak tek bir cihazda 50’ye kadar şifreyi saklamanızı sağlayan ücretsiz bir plan sunar. Yüksek limitle birlikte kaçırdığınız tek şey çok cihazlı senkronizasyon.

kontrol paneli kontrol paneli

dashlane kimlik kontrol paneli

dashlane kişisel bilgi ayarları

dashlane şifre değiştirici

dashlane şifre üreticisi

Önceki

Sonraki

Çoklu cihaz senkronizasyonu veya Dashlane’nin diğer mükemmel özelliklerinden herhangi birini istiyorsanız, Dashlane incelememizi mutlaka okuyun.

17. Yapışkan Parola

Tarihi bir arayüze sahip olsa da, Yapışkan Şifre hala mevcut en iyi seçeneklerden biridir. Şifreleri bulutta veya yerel olarak saklama seçeneği sunması benzersizdir, Parola Deposu’nun izin vermediği bir seçenek (Parola Deposu incelememizi okuyun).

yapışkan şifre arayüzü

yapışkan şifre yeni kimlik

yapışkan şifre güvenli not

yapışkan şifre güvenlik kontrol paneli

yapışkan şifre şifre üreticisi

Önceki

Sonraki

Ücretsiz plan da mükemmeldir ve tek bir cihazda sınırsız şifre depolama olanağı sunar. Premium’a yükseltme ucuz olsa da, Yapışkan Parola’nın maskotunu destekleyeceksiniz. Bu konuda daha fazla bilgiyi Yapışkan Şifre incelememizde bulabilirsiniz..

18. Zoho Kasası

Zoho Vault, tüm Zoho’nun ürünleri gibi işletmelere yöneliktir. Yine de, tek bir cihazda sınırsız sayıda şifre saklamanıza izin veren kişiler için ücretsiz bir plan var. Ücretli planlardaki düşük aylık oranı, aileler için en iyi şifre yöneticilerimizde de bir yer kazandı, bu nedenle birden fazla kullanıcıya ihtiyacınız varsa bunu aklınızda bulundurun.

Zoho-Vault-Slider1
© Cloudwards.net

Zoho-Vault-slider2
© Cloudwards.net

Zoho-Vault-slider3
© Cloudwards.net

Zoho-Vault-slider4
© Cloudwards.net

Zoho-Vault-Slider5
© Cloudwards.net

Önceki

Sonraki

Ücretsiz plan ve daha gelişmiş ücretli teklifler hakkında daha fazla bilgiyi Zoho Vault incelememizde bulabilirsiniz..

19. Abine Blur

Abine Blur, belki de piyasadaki en gizlilik odaklı şifre yöneticisidir. Tek bir kullanıcı için ücretsiz olarak tam çoklu cihaz senkronizasyonu ve şifre depolama alanı elde edersiniz. Ayrıca, Abine Blur, tanınmayan bir adresten e-posta göndermenizi sağlayan bir e-posta maskelemesi ve bir izleyici engelleyici içerir.

bulanık pano

hesap ayarlarını bulanıklaştır

maskelenmiş e-postayı bulanıklaştır

bulanıklık hesabı ekle

bulanıklık yönetimi hesabı

Önceki

Sonraki

Premium sürümüne yükseltme, şifre yedekleme, öncelik desteği ve kredi ve telefon maskelemesini de beraberinde getirir. Abine Blur’un tam incelemesinde daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

20. RoboForm

RoboForm, mükemmel güvenliği ve kullanımı kolay mobil uygulaması için iOS kılavuzu için en iyi şifre yöneticimizde bir yer kazandı. Ücretsiz plan, tek bir cihazda tek bir kullanıcı için sınırsız şifre depolama alanı sunar ve çoklu cihaz senkronizasyonunu kaçırırken, RoboForm’un harika paylaşım özellikleri ile birlikte gelir.

Roboform Ücretsiz Deneme

Bununla birlikte, ücretli varyant olan RoboForm Everywhere, etrafındaki en ucuz şifre yöneticilerinden biridir. RoboForm incelememizde daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

21. LastPass

LastPass en iyi ücretsiz şifre yöneticileri kılavuzumuzda rekabeti yendi. Sınırsız şifre saklama ve çok cihazlı senkronizasyon da dahil olmak üzere tam hizmeti ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Şifre yedekleme ve geri yükleme veya uygulamaları otomatik doldurma işleminiz olmasa da, ücretsiz plan büyük bir değerdir.

lastpass gösterge tablosu

lastpass öğe ekle

lastpass öğeyi düzenle

lastpass güvenlik sorunu

son geçiş iki faktörlü kimlik doğrulama seçenekleri

Önceki

Sonraki

Ayrıca, tarayıcı tabanlı bir kullanıcı arayüzü ile, kullanımı en kolay şifre yöneticilerinden biridir. Bu konuda LastPass incelememizde daha fazla bilgi edinebilir ve Dashlane vs. LastPass karşılaştırmamızdaki ilk seçimimize nasıl yığıldığını görebilirsiniz..

22. Kaspersky Parola Yöneticisi

Ünlü Rus antivirüs sağlayıcısı Kaspersky de bir şifre yöneticisi sunuyor. Ücretli sürüm, en ucuz sağlayıcıların bile yarı fiyatına, ancak ücretsiz bir plan da var. Hatta, çoklu cihaz senkronizasyonu ile tam kasa erişimi sunması nedeniyle LastPass ile bir temayı bile paylaşıyor.

Kaspersky ücretsiz planı

Yine de, sadece 15 girişle sınırlı olduğunuz için hala daha düşük bir seçenektir.Bu, daha çok bir deneme gibi hissettirir, ancak hizmeti beğenip beğenmediğinizi görmek için 15 giriş yeterli olmalıdır. Kaspersky Password Manager incelememizde daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

23. McAfee Gerçek Anahtarı

McAfee True Key’in Kaspersky ile çok ortak noktası var. Ücretsiz ve ucuz bir premium plana sahip, virüsten koruma tarafından sağlanan başka bir şifre yöneticisidir. Kaspersky gibi, üst sınırı 15 giriştir, bu da hizmeti denemek için yeterlidir.

True-Key-Slider1
© Cloudwards.net

True-Key-slider2
© Cloudwards.net

True-Key-slider3
© Cloudwards.net

True-Key-slider4
© Cloudwards.net

True-Key-Slider5
© Cloudwards.net

Önceki

Sonraki

McAfee True Key, şifreler, notlar, adresler ve kredi kartları gibi çeşitli giriş türlerini depolayabilir. Ne yazık ki, bu diğer giriş türleri de sınırınıza dahil edilir. McAfee True Key incelememizde Premium’a yükseltmenin neden buna değeceği hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz..

24. RememBear

RememBear, TunnelBear yapımcıları tarafından sunulan bir şifre yöneticisidir. VPN’den farklı olarak, ücretsiz plan en iyilerinden biridir. Özellik kümesi neredeyse yokken, RememBear hala tek bir cihazda sınırsız şifre depolama alanı ve kullanımı kolay bir arayüz sunuyor.

Tünel Ayı Başarılar
© Cloudwards.net

RememBear-Ayarlar
© Cloudwards.net

RememBear-Mobile Kur
© Cloudwards.net

RememBear-Entry-Notlar
© Cloudwards.net

RememBear-Yedekleme-Kit
© Cloudwards.net

Önceki

Sonraki

Ücretli sürüm, 1Password ile aynı fiyata çok cihazlı senkronizasyon ve şifre yedeklemesi ekler (1Password incelememizi okuyun). RememBear incelememizde ücretsiz planın neden yeterli olduğunu düşündüğümüz hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz..

25. F-Güvenli Anahtarı

F-Secure, bir şifre yöneticisi de sunan bir virüsten koruma sağlayıcısıdır. Ücretli sürüm Kaspersky Password Manager ve McAfee True Key’den daha pahalıdır, ancak ücretsiz sürümde bir giriş sınırı yoktur. Tek bir cihazda sınırsız sayıda şifre saklayabilirsiniz.

F-Güvenli Sürgü1
© Cloudwards.net

F-Güvenli Sürgü2
© Cloudwards.net

F-Güvenli Sürgü3
© Cloudwards.net

F-Güvenli Sürgü4
© Cloudwards.net

F-Güvenli Sürgü5
© Cloudwards.net

Önceki

Sonraki

Parola içe aktarmadaki sorunların dışında da mükemmel bir özellik kümesi ve kullanıcı deneyimi vardır. Bununla ilgili daha fazla bilgiyi F-Secure Key incelememizde bulabilirsiniz..

26. LogMeOnce

LogMeOnce, piyasadaki en karmaşık şifre yöneticilerinden biridir. Kullanıcı deneyimini bunaltan birçok özelliğe sahiptir. Akıl sağlığınıza değer veriyorsanız ücretli sürümü önermiyoruz. Neyse ki, saç çekme arayüzünü buna değer yapan ücretsiz bir planı var.

LogMeOnce-Slider1
© Cloudwards.net

LogMeOnce-slider2
© Cloudwards.net

LogMeOnce-slider3
© Cloudwards.net

LogMeOnce-slider4
© Cloudwards.net

LogMeOnce-Slider5
© Cloudwards.net

Önceki

Sonraki

Sınırsız şifre depolama, çoklu cihaz senkronizasyonu ve ücretsiz gelişmiş özelliklere sınırlı erişim sunar. LogMeOnce incelememizde ücretsiz plan ve gelişmiş özellikler hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

28. Ana Şifre

Ana Şifre tam olarak bir şifre yöneticisi değildir. Kullandığınız her web sitesi için benzersiz bir şifre oluşturmak üzere adınız, ana şifreniz ve web siteniz gibi faktörlerin bir kombinasyonunu kullanır. Bu, şifrelerinizi başka bir yerde, ancak yerel olarak cihazınızda depolamayı atlamanın bir yolu anlamına gelir. Ücretsiz olarak deneyebileceğiniz alışılmadık bir konsept.

27. KeePass

KeePass, bir süredir var olan tanınmış bir şifre yöneticisidir. Açık kaynak kodlu ve ücretsiz, ancak birkaç dezavantajı var. Masaüstünüze dayanıyor, cihazlar arasında senkronize edilemiyor ve arayüz çirkin. Yine de, en iyi bulut depolama alanını kullanıyorsanız manuel olarak senkronize edebilirsiniz.

Keepass ücretsiz

29. DataVault

DataVault, radarın biraz altındadır, çünkü daha ticari olarak uygulanabilir seçenekler alanın ön planına yükselmiştir. Ücretli bir ürün, ancak deneme bir süre indirip kullanabileceğiniz kadar uzun. O da ucuz.

Antivirüs yazılımı

Antivirüs yazılımı, fidye yazılımı gibi kötü amaçlı kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma sağlayan siber suçlara karşı bir kontrol olarak kullanılır (fidye yazılımı kılavuzumuzu okuyun). Bununla birlikte, tarayıcı korsanlığı ve kimlik avı gibi diğer şemalar, kimlik avı ve korsanlık rehberlerine göz attığımızda okuyabileceğiniz gibi kişisel bilgilerinizi riske atabilir..

En iyi antivirüs yazılımı sizi fidye yazılımı gibi masaüstü tabanlı tehditlere ve adware gibi veri madenciliği dolandırıcılıklarına karşı koruyabilir. İşi en iyi yapan ücretsiz araçları bulmak için antivirüs incelemelerimizi taradık.

30. AVG

AVG, en iyi ücretsiz antivirüs yazılımı kılavuzumuzda ve iyi bir nedenle birinci oldu. Önyükleme için en iyi bağımsız laboratuvar sonuçlarından bazıları, bir dizi yerleşik özellik ve kullanımı kolay bir arayüze sahiptir..

AVG Kaydırıcı1
© Cloudwards.net

AVG Kaydırıcı2
© Cloudwards.net

AVG Kaydırıcı3
© Cloudwards.net

AVG Sürgüsü4
© Cloudwards.net

AVG Kaydırıcı5
© Cloudwards.net

Önceki

Sonraki

Ücretsiz sürüm, web ve e-posta tehditlerine karşı gerçek zamanlı koruma dahil temel koruma ve tarama ile birlikte gelir. Sürekli yükseltme talebi olsa da, AVG’nin piyasadaki en iyi ücretsiz seçenek olduğunu inkar etmek mümkün değildir. AVG incelememizde daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

31. Kaspersky Free Anti-Virüs

Kaspersky ultra güvenli bir antivirüs olarak bilinir ve bunu test ettiğimizde çoğunlukla doğru olduğunu gördük. Ücretsiz sürüm özelliklerden yoksundur, ancak yine de aynı güçlü tarama modlarını ve tam sürümün gerçek zamanlı korumasını sağlar.

Kaspersky antivirüs arayüzü

Bununla birlikte, büyük bir ihmal web kamerası koruması, web kamerası rehberinizi nasıl güvence altına alabileceğimizi Kaspersky’yi önermemizi sağlayan bir özellik. Yine de, ücretsiz plan etkileyici ve ücretli bir plana yükseltme ucuzdur, çünkü Kaspersky Anti-Virus incelememizde okuyabilirsiniz.

32. Bitdefender

Bitdefender, Mac için en iyi antivirüs ve genel olarak en iyi antivirüs için en iyi seçimdir. Ücretsiz plan iyidir, ancak ödenen muadili kadar iyi değildir. Hala gerçek zamanlı olarak üstün koruma elde ederken, özellikler eksik.

Bitdefender-Free

Özellikle, çok katmanlı fidye yazılımı korumasını kaçırıyorsunuz. Yine de, çok daha kötü yapabilirsin. Bitdefender Antivirus incelememizde daha fazla bilgi edinebilir ve Bitdefender ve Kaspersky karşılaştırmamızda Kaspersky Anti-Virus’a nasıl yığıldığını görebilirsiniz..

33. Avast

Android için en iyi antivirüs kılavuzumuzda yer alan Avast, yıllardır fiili ücretsiz antivirüs olmuştur. Mükemmel bir arayüze ve özelliklere sahiptir, ancak AVG ile aynı yönetim altında olmasına rağmen, düşük koruma sonuçları vardır..

Avast Pro Sürgü1
© Cloudwards.net

Avast Pro Kaydırıcı2
© Cloudwards.net

Avast Pro Sürgü3
© Cloudwards.net

Avast Pro Sürgü4
© Cloudwards.net

Avast Pro Sürgü5
© Cloudwards.net

Önceki

Sonraki

Yine de, Avast ile yanlış gitmek zor. Kullanıcı dostu, kullanışlı ve sizi birçok tehditten koruyacak. Avast Pro incelememizde daha fazla bilgi edinebilir ve Bitdefender ve Avast kılavuzumuzda Bitdefender ile nasıl karşılaştırılacağını görebilirsiniz.

34. Avira

Avira, makul fiyatlandırması, mükemmel koruma sonuçları ve özelliklerin bolluğu nedeniyle incelemelerimizde Bitdefender’in hemen altında yer alıyor. Ücretsiz planın çok fazla özelliği yok, ancak yine de Avira’nın gerçek zamanlı koruması, güçlü tarama modları ve bir reklam engelleyicisi alıyorsunuz.

Avira-Slider1
© Cloudwards.net

Avira-slider2
© Cloudwards.net

Avira-slider3
© Cloudwards.net

Avira-slider4
© Cloudwards.net

Avira-Slider5
© Cloudwards.net

Önceki

Sonraki

Avira’nın VPN ve şifre yöneticisinin sınırlı sürümlerini kullanmanıza izin verir, bu da sizi bir yükseltmeye doğru sürüklemek için yeterli olacaktır. Bu eklemeler hakkında ne düşündüğümüzü tam Avira incelememizde öğrenebilirsiniz..

35. Sophos

Sophos, mevcut en zengin özellikli ücretsiz antivirüs paketlerinden birini sağlar. Ebeveyn kontrolleri, üç cihaz için koruma ve para harcamadan gerçek zamanlı web izleme elde edersiniz. Ücretli plan ile ana plan arasındaki temel fark, sizi davranışa göre korumamasıdır. Bunun yerine, daha önce karşılaştığı kötü amaçlı yazılımları arıyor.

Sophos Ana sayfa kaydırıcı1
© Cloudwards.net

Sophos Ana sayfa kaydırıcı2
© Cloudwards.net

Sophos Ev sürgüsü3
© Cloudwards.net

Sophos Ana sayfa kaydırıcı4
© Cloudwards.net

Sophos Ev sürgüsü5
© Cloudwards.net

Önceki

Sonraki

Koruma sonuçları da dağılmıştır. Sophos’un ne kadar az veri olduğu konusunda ne kadar güvenli olduğu konusunda kesin bir sonuca varmak zor. Yine de, iyi bir ücretsiz seçenek. Sophos Home incelememizde daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

36. Panda Güvenliği

Can sıkıcı bir kullanıcı deneyimi olmasaydı, Panda Security diğer incelemelerimizde üst sıralarda yer alacaktı. Fiyatlar yüksek, ama mantıksız değil ve koruma sonuçları mükemmel. Halsiz arabirim bizi tam bir öneri vermekten alıkoyuyor.

panda güvenlik arayüzü

panda güvenlik tarama ayarları

panda güvenlik şifre yöneticisi

panda güvenlik vpn

panda güvenlik pc temizleme

Önceki

Sonraki

Ücretsiz sürümü buna değer güçlük yapar. Windows veya Android’i koruyabilir ve gerçek zamanlı koruma, USB denetimi ve makine kırma enfeksiyonlarından geri dönmenize yardımcı olan Panda Güvenlik Kurtarma Kiti ile birlikte gelir. Panda Güvenlik incelememizde bu özellikler hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

37. Windows Defender

Windows kullanıcısıysanız, zaten en iyi ücretsiz antivirüslerden birine sahipsiniz. Windows Defender gösterişli değil, ancak etkili. MRG Effitas, 2.Çeyrek 2018 tam spektrum analizinde Seviye 2 sertifikası aldı, yani Windows tabanlı tehditlere karşı yüzde 98 etkili oldu.

38. Comodo Ücretsiz

Windows kullanıcıları ayrıca Comodo Free’den yararlanabilir. Kötü amaçlı yazılım veritabanındaki tehditlere ve henüz günlüğe kaydedilmemiş yeni programlara karşı korumak için gerçek zamanlı koruma ve davranış izleme kullanır. Ücretli sürüm çok daha fazla özellikle birlikte gelirken, ücretsiz sürüm sizi.

39. Malwarebytes

Malwarebytes teknik olarak bir antivirüs olmadığı için genellikle yanlış anlaşılır. Kötü amaçlı yazılımdan koruma uygulamasıdır, yani tehditlere karşı gerçek zamanlı olarak koruma sağlamaz. Bunun yerine, zaten makinenizde bulunan kötü amaçlı yazılımları tanımlar ve kaldırır.

Malwarebytes ücretsiz aracı

Yine de, düzenli olarak tarama yaptığınız sürece, Malwarebytes iyi bir seçenektir.

40. Kontrol Noktası Bölgesi Alarm

ZoneAlarm’ın koruma sonuçları için fazla bir değeri yoktur, ancak orada bulunan birkaç sayı, iyi performans gösterdiğini gösterir. Ücretli bir üründür, ancak gerçek zamanlı koruma, güvenlik duvarı ve veri şifreleme sağlayan ücretsiz bir seçenek vardır..

41. Lavasoft Reklam Amaçlı Antivirüs

Lavasoft Ad-Aware Antivirus geçmişte karışık koruma sonuçları almıştır. Nadiren Bitdefender’ın seviyesine ulaştı, ancak hiçbir zaman yüzde 90’lık etkili bir derecenin altına düşmedi.

Ücretsiz sürüm, gerçek zamanlı koruma ve temel tarama dahil olmak üzere temeldir. Yükseltilmiş sürüm web koruması, güvenlik duvarı ve daha fazlasını ekler, ancak laboratuvar sonuçları göz önüne alındığında ücretsiz sürüm en çekici görünüyor.

42. Qihoo 360 Toplam Güvenlik

Karma sonuçlara sahip başka bir araç olan Qihoo 360 Total Security, ultra sıkı bir bütçeniz varsa sizi bu hale getirecektir. Çekirdek koruma eksik olduğu için ücretsiz antivirüs yazılımında ilk tercihimiz değil. Yine de, diğer sağlayıcıların ücretlendirdiği birçok ek özellik ile birlikte gelir.

Güvenli Mesajlaşma ve E-posta

Metin mesajlarını nasıl şifreleyeceğinizi öğrenmek istiyorsanız, bu bölüm sizin için. Telefonunuz ve masaüstünüz için en güvenli mesajlaşma uygulamalarını kullanacağız. Her ne kadar farklı olsalar da, her ikisi de aynı temel koruma kavramlarını kullanır, bu nedenle hıza ulaşmak için e-posta güvenliği kılavuzumuzu okuduğunuzdan emin olun..

43. WhatsApp

WhatsApp uluslararası gezginler için bir dayanak noktası olmakla birlikte, yakın zamana kadar güvenlik özeti olmamıştır. Bununla birlikte, şimdi kullanarak gönderilen iletilerde uçtan uca şifreleme kullanıyor. Mesajlaşmaya ek olarak, uygulamada sesli mesajlar, fotoğraflar ve videolar da gönderebilirsiniz.

Şifreleme sizi dış tehditlerden korur, ancak iletilerinizi kaybetmekten korur. WhatsApp sohbet geçmişinizi nasıl yedekleyeceğinizi ve geri yükleyeceğiniz hakkındaki kılavuzumuzu da okuduğunuzdan emin olun..

44. Sinyal

Signal, uygulamanın adını taşıyan Signal protokolünü geliştirmek için en iyi bilinen bir yazılım geliştiricisi olan Open Whisper Systems’tan geliyor. İOS, Android, macOS, Windows ve Linux’ta mesajlaşmadan sesli aramalara kadar her şeyi kapsar. Open Whisper Systems’ın web sitesinde gösterdiği gizlilik kurtarıcı Edward Snowden’in onay mührüne bile sahip.

45. Voxer

Voxer, iOS ve Android için bir mesajlaşma uygulamasıdır. Metin, fotoğraf, video ve konum mesajlarını destekler, ancak sesli mesajlaşmada özel bir odağı vardır. Yüzünde standart bir mesajlaşma uygulaması olsa da, mesajlarınızı şifrelemenizi sağlayan Sinyal protokolünü içerir. Voxer bu özelliği varsayılan olarak etkinleştirmediğinden, yalnızca açtığınızdan emin olun.

46. ​​Wickr Me

Wickr Me, iOS ve Android cihazlar için uçtan uca şifreleme sağlar. Gizliliği de, coğrafi etiketler ve zamanlar gibi meta verileri mesajlarınızdan silmek çok ciddiye alır. Mesajlarınız da kendilerini siler. Wickr Me, ayarladığınız kendi kendini imha eden bir zamanlayıcı içerir, bu nedenle cihazlarınızda istediğiniz mesajlardan daha uzun süre kalmaz.

47. Pryvate

Önceki seçeneklerimiz bireysel kullanıcılara odaklanmış olsa da, Pryvate işletmeleri hedefler. Ücretsiz sürüm iOS ve Android için kullanılabilir ve şifreli çağrılar ve metinler içerir. Premium sürümü seçerseniz korumalı görüntülü sohbet, resimli mesajlaşma ve e-posta alırsınız..

48. Toz

Dust, iOS ve Android için “toz alma” özelliği ile adını alan başka bir şifreli mesajlaşma uygulamasıdır. “Toz alma”, uygulamanın mesajlarınızı okuduktan hemen sonra veya 24 saat sonra sildiği yerdir. Hangisine karar verirsiniz. Ekran görüntüleri alınırsa, alıcıların telefonlarından gelen mesajları ve bildirimleri silme özelliği de dahil olmak üzere başka benzersiz özelliklere de sahiptir..

49. Tel

Pryvate gibi, Wire bir işletme kalabalığını hedefliyor, ancak kişisel kullanım için ücretsiz bir sürüm var. Güvenli arama, mesajlaşma ve dosya paylaşımı sunan daha sağlam seçeneklerden biridir. Wire’ın Pro sürümü için bir ekip ve ilkbahar kullanıyorsanız, video konferans, ekran paylaşımı ve zamanlanmış mesajlara da erişebilirsiniz..

50. Cyphr

Cyphr, VyprVPN’i koruyan aynı şirket olan Golden Frog’dan geliyor. Eğer bu hizmetten hoşlanıyorsanız, bunun da hayranı olacaksınız. Uygulama yalnızca iOS ve Android için kullanılabilir, ancak Golden Frog’un gelecekte masaüstü sürümleri için planları vardır. Mesajlar AES 256 bit ile korunur ve VyprVPN ile geçirdiğimiz süre göz önüne alındığında gizliliğin sağlam olduğundan eminiz.

51. Facebook Messenger

Facebook, dünya çapında büyük gizlilik kaygılarının merkezinde yer almaktadır, ancak uçtan uca şifreleme ile mesajlaşma sağlar. “Gizli sohbetler” özelliğini kullanıyorsanız, mesajlarınız dış gözlerden korunur. İç gözler gittikçe, hiçbir şey için söz veremeyiz.

Facebook Messenger’ı kullanma konusunda şüpheleriniz varsa, sizi suçlayamayız. Ancak, fikri daha ayrıntılı bir şekilde keşfetmek istiyorsanız, Facebook gizlilik ayarlarıyla ilgili kılavuzumuzu okuduğunuzdan emin olun..

52. KeeperChat

KeeperChat, Keeper incelememizde öğrenebileceğiniz, şifre yöneticisi Keeper’ı yapan şirketten güvenli bir mesajlaşma uygulamasıdır. İOS, macOS, Android ve Windows için kullanılabilir ve fotoğrafları ve videoları telefonunuzun film rulosundan ayrı olarak saklamanızı sağlayan özel medya galerisi de dahil olmak üzere, onu paketten ayıran birkaç özellik ile birlikte gelir.

53. Posta Zarfı

Mailvelope, popüler web posta uygulamalarını OpenPGP kullanarak şifreleyen bir tarayıcı uzantısıdır. Uzantı yalnızca Chrome ve Firefox için kullanılabilir, ancak tarayıcı güvenliğindeki bulgularımıza dayanarak, bunlardan birini zaten kullanmalısınız. Gmail, Yahoo, Outlook ve GMX ile çalışır, bu nedenle desteklenen platformların bir kombinasyonuna sahip olduğunuz sürece sağlam bir seçenektir.

54. GNU Gizlilik Görevlisi

GNU Privacy Guard, Mailvelope gibidir, çünkü e-postalarınızı OpenPGP ile ücretsiz olarak korur. Daha fazla işletim sistemini desteklemesi daha iyidir, ancak kullanımı o kadar kolay olmadığı için daha da kötüsü. Yine de, bir Linux kullanıcısıysanız veya Mailvelope’un desteklediği tarayıcıların dışında kalırsanız, aynı görevi gerçekleştirir.

55. GPG Araçları

Mac kullanıcıları çoğunlukla e-posta şifrelemesi söz konusu olduğunda soğukta kalır çünkü çoğu program Chrome ve Firefox’u desteklemek için yazılır ve Apple’ın “harika” Safari tarayıcısını kendi kendine savuşturur. GPGTools, Safari kullanıyorsanız OpenPGP ile e-postaları güven altına almak için Mac tabanlı bir alternatiftir.

56. Zmail

Zmail gibi araçlar çok fazla zarara neden olabilir, bu nedenle hizmetin yanlış kullanımını göz ardı etmiyoruz. Sahte e-posta adresleri oluşturmanıza ve takip edilemez bir biçimde mesaj göndermenize olanak tanır. Özellikle bilgi uçuranlar için kullanışlıdır, ancak şüpheli olmayan alıcılara kötü amaçlı bağlantılar göndermek için de kullanılabilir. O adam olma.

57. Gerilla Postası

Gerilla Postası, sahte adresler oluşturabilmesi açısından Zmail’e benzer, ancak çevrimiçi hesaplara kaydolurken e-posta adresleri sağlaması amaçlanmıştır. Her 10 saniyede bir yeni bir e-posta oluşturur, böylece bir web sitesine sahte adres sağlayabilir ve anonim kalırken hesabı onaylayabilirsiniz.

Reklam Engelleyicileri

Açıkçası, reklamlar sinir bozucu. Web siteleri arası izlemedeki belirgin gizlilik sorunlarını göz ardı ederek, görüntülü reklamcılık, gezinme deneyiminizi yavaşlatır ve üzerinde bulunduğunuz sayfaları kalabalıklaştırır. Bir sonraki en iyi ücretsiz reklam engelleyicilere bakacağız, ancak en iyi pop-up engelleyiciler hakkındaki makalemize de göz atın..

58. AdBlocker Ultimate

AdBlocker Ultimate, mükemmel tarayıcı desteği sunduğu için üst sıralarda yer alıyor. Chrome, Firefox, Safari ve Opera ile kullanabilirsiniz, bu nedenle bir Microsoft hayranı değilseniz tarama deneyiminizi hızlandırabilirsiniz. AdBlocker Ultimate da açık kaynak kodludur, böylece kaynak kodunu indirebilir ve başlık altında nasıl çalıştığını görebilirsiniz.

59. AdBlock

AdBlock, Chrome, Firefox, Safari, Microsoft Edge ve Opera’yı desteklemektedir. Afişler ve kenar çubukları dahil tüm reklamları engeller. YouTube videolarından önce reklamları bile engeller. Sadece play tuşuna basın. İstisnalar da ekleyebilirsiniz, böylece başkalarındaki reklamları engellerken istediğiniz web sitelerini destekleyebilirsiniz. Gizliliğe odaklanan AdBlock, mükemmel bir seçimdir.

60. AdBlock Plus

Google’da bir reklam engelleyici ararsanız, AdBlock Plus açılır. Firefox, Chrome ve Opera için kullanılabilir ve tarayıcı deneyiminize ince ayar yapmak için birçok ayarla birlikte gelir. AdBlock Plus, Kabul Edilebilir Reklamlar girişiminin bir parçasıdır; bu, reklam gelirine dayanan web sitelerini desteklemek için varsayılan olarak rahatsız edici olmayan reklamlar göstereceği anlamına gelir.

Yine de, reklamları tamamen kapatmak istiyorsanız bu özellik ayarlardan kapatılabilir..

61. uBlock Menşei

uBlock Origin, Chrome, Safari, Firefox ve macOS için bir başka üst düzey reklam engelleyicidir. Düşük ek yüke odaklanır, bazı reklam engelleyicilerin yaptığı gibi artırmak yerine bellek ve CPU kullanımınızı azaltır. Ayrıca, belirli adware ve izleyici türlerinden kurtulmak için birden fazla filtre ekleyebilirsiniz..

62. AdGuard

AdGuard mükemmel platform desteğine sahiptir. Chrome, Firefox, Safari, Microsoft Edge, Opera ve Yandex için kullanılabilir. Reklamları ve izleyicileri engellemeye ek olarak, AdGuard reklam engelleme önleyici komut dosyalarını işleyebilir. Reklam engelleyicinizi devre dışı bırakmanızı isteyen bir açılır pencere aldıysanız, bunları çalışırken gördünüz. AdGuard sorunsuz bir tarayıcı deneyimi için bunları atlayabilir.

63. Fuar Standları Adblocker

AdBlock Plus gibi, Stands Fair Adblocker da müdahaleci reklamları engellemeye çalışırken reklam gelirine dayanan web sitelerinin neye ihtiyaç duyduklarını göstermesine izin veriyor. YouTube, sosyal medya ve arama sonucu reklamlarını göstermenize veya engellemenize olanak tanıyarak deneyiminizi kontrol etmenizi sağlar.

Güvenilir bir web sitesinde reklamlara izin verme riski vardır, çünkü sahte bir kenar çubuğu makinenize yine de bulaşabilir, ancak Stands Fair Adblocker size hangi web sitelerini desteklediğinizi ve hangilerini desteklemediğinize karar vermenizi sağlar..

64. 1Bloker

1Blocker, macOS ve iOS için kullanılabilir ve Apple’ın içerik engelleme özelliklerinden yararlanır. Reklamlar ve sosyal medya izleyicileri varsayılan olarak engellenir, ancak 1Blocker’ı istediğiniz her şeyden kurtulmak için yapılandırabilirsiniz. Ücretsiz sürüm, bir tür içeriği engellemenize olanak tanır, bu nedenle bir süre sizi rahatsız etmelidir.

65. Ghostery

Ghostery, bir dakika içinde ulaşacağımız Cliqz tarayıcısının üreticilerinden geliyor. Firefox, Chrome, Opera, Safari, Microsoft Edge ve Internet Explorer’ı destekliyor, reklamları ve izleyicileri engelliyor. Tarayıcı uzantısı da sağlamdır ve ekranı engellediği şeyle ilgili farklı analizler gösterecek şekilde özelleştirmenizi sağlar.

66. AdAway

AdAway, köklü Android cihazlara özel bir mobil reklam engelleyicidir. Ücretsiz ve açık kaynak, yani teknik düzeyde nasıl çalıştığını görmek için kazabilirsiniz. Temel öneri, bir web sayfası bir reklamı almak için istekte bulunduğunda, AdAway’in bu isteği boş bir IP adresine göndermesidir. Reklam asla getirilmez ve mobil deneyiminiz yararlanır.

Güvenli Arama Motorları

Arama motorları çok fazla veri toplar. Veriler çoğunlukla pazarlama amacıyla toplanırken, büyük bir güvenlik ve gizlilik riski oluşturmaktadır. Arama motorları kayıtta tutulduğundan, sunucu duvarlarını yıkabilen herkes sizi ve çevrimiçi, gizli veya başka türlü aradıklarınızı görebilir.

Birçoğu sadece tarayıcı korsanının bir formu olan bir çok “güvenli” arama motoru vardır. Ayrık Arama buna bir örnektir. Eklediğimiz sonuçlar güvenlidir, bu nedenle bunlara bağlı kalmanızı öneririz.

67. Başlangıç ​​sayfası

Başlangıç ​​sayfası güvenli aramayı farklı şekilde ele alır. Startpage kendi tarama botlarını kullanmak yerine Google’dan sonuçlar getirir. Hâlâ Google’ı kullanıyorsunuz, ancak isteği göndermeden önce tanımlanabilir bilgileriniz kaldırılıyor, böylece pastanızı almanıza ve yemenize izin veriliyor.

68. DuckDuckGo

DuckDuckGo en iyi bilinen güvenli arama motorlarından biridir. Sonuçları sunmak için başta Yahoo olmak üzere diğer veritabanlarını kullanır, ancak etkinliğinizi günlüğe kaydetmez. Ayrıca, izleyicileri engelleyen, arama geçmişinizi gizli tutan ve web sitelerini gizlilik için sıralayan bir tarayıcı uzantısı sunar.

69. Gibiru

Gibiru, Google’ın algoritmasının değiştirilmiş bir sürümünü kullanan anonim ve sansürsüz bir arama motorudur. Amaç, belirli bir konuyla ilgili tüm görüşleri sağlamak için daha az bilinen web sitelerini taramaktır. Arama geçmişinizi gizli tutmanın yanı sıra, aksi takdirde Google tarafından gömülen web sitelerini keşfetmenize yardımcı olur.

70. Oscobo

Oscobo, Google’ın veri madenciliği uygulamalarına karşı konuşulan özel bir arama motorudur. Kişisel verilerinizle ücretsiz hizmetler için ödeme yaptığınız fikri üzerine kurulmuştur, ancak buna gerek yoktur. Aramalarınız kaydedilmez, verileriniz şifrelenir ve Oscobo, etkinliğinizi günlüğe kaydetmek veya izlemek için üçüncü taraf araçlar veya komut dosyaları kullanmaz.

71. İsviçre

Swisscows, sizi gerçekten takip etmeden, uyarlanmış arama sonuçlarını izlemenin avantajlarını sunmaya çalışması bakımından benzersizdir. Aradığınızı düşündüğü sonuçları oluşturmak için aramanızın bağlamını kullanan anonim bir arama motorudur. Bu nedenle, kendi başına ilan edilen bir “cevap motoru” dur, arama motoru değil.

72. Qwant

Qwant, listemizdeki daha modern seçeneklerden biridir. Diğerleri gibi, arama geçmişinizi gizli tutan anonim bir arama motorudur. Yetişkinlere uygun içeriğin filtrelenmesi, çoklu temalar ve haber sonuçları dahil olmak üzere şaşırtıcı miktarda ayarlara sahiptir. Bir hesabın kullanılması da gerekmez, böylece bu ayarlara kayıt dışından erişebilirsiniz.

73. WolframAlfa

WolframAlpha, eğitim amaçlı yapılmış bir cevap motorudur. Örneğin, içine karmaşık bir denklem girebilir ve sonuç alabilirsiniz. Bununla birlikte, hala özel bir arama motoru. Çoğunlukla soruların cevaplarını bulmak için kullanılırken, cephaneliğinizde olması kötü bir araç değildir.

74. Aramayı Kes

Bağlantıyı Kes Arama, birkaç bölümde ele alacağımız bir gizlilik aracı olan Disconnect’in üreticilerinden gelir. Kendi tarama botlarını kullanmak yerine, Bağlantıyı Kes ara, seçtiğiniz arama motoru için sonuçları getirir. Bunu yapmadan önce, tüm tanımlanabilir bilgileri ortadan kaldırır, böylece istediğiniz arama motorunu izlenmeden kullanabilirsiniz.

75. Lukol

Lukol, Google arama sonuçları tarafından desteklenmektedir, ancak bunları getirme sürecinde gizliliğinizi korur. İsteğiniz, izlenebilir öğelerinden çıkarıldıktan sonra bir proxy aracılığıyla teslim edilir. Daha az bilinmesine rağmen, anonimliğinizi korurken Google’ın sonuçlarını kullanmanıza izin veren güçlü bir araçtır..

76. MetaGer

MetaGer, arama isteklerinizi göndermek için Tor ağının bir dalını proxy olarak kullanır. Bu bir meta arama motorudur, yani birden çok veritabanına istek gönderir ve sonuçların bir listesini oluşturur. Google’dan farklı olarak, daha sık tıklanan sonuçları tercih etmez, bu nedenle başka türlü gömülecek bir şeyle karşılaşabilirsiniz..

Güvenli Web Tarayıcıları

Güvenli arama motorları iyi bir başlangıçtır, ancak güvenli bir tarayıcı kullanmak sizi daha da ileriye götürebilir. Anonim arama sonuçları sağlamanın yanı sıra, güvenli tarayıcılar genellikle reklam ve izleyici engelleme, yerleşik kötü amaçlı yazılım koruması ve bazen de güvenli bir şifre yöneticisi ile birlikte gelir.

77. Cesur

Brave, daha iyi bilinen güvenli tarayıcılardan biridir. Reklamları ve web siteleri arası izleyicileri engeller, ancak yine de size içerik oluşturucuları desteklemenin bir yolunu sunar. Doğrulanmış yayıncılar blockchain tabanlı belirteçleri kabul edebilir. Ethereum blok zincirine dayanan bu jetonlar, kullanıcı, reklamveren ve yayıncı arasında farklı bir para birimi olarak değiştirilebilir..

78. Tor Tarayıcı

Tor genellikle gizlilikle eşanlamlı olarak kabul edilir. İlk bağlantınızı şifreleyerek, ardından konumunuzu gizlemek umuduyla bir dizi proxy sunucusundan sekerek çalışır. Bu teoride pratikte olduğundan çok daha iyi çalışır. Proxy sunucuları gönüllüler tarafından yönetiliyor ve Tor, kullanıcıların kötü amaçlı yazılımlarla olan bağlantılarına bulaştığı için kötü bir temsilciye sahip.

79. Cliqz

Cliqz, Ghostery yapan aynı şirketten geliyor. Ghostery’nin parçalarını engelleyen reklamı ve izleyiciyi benzersiz özelliklere sahip bir web tarayıcısına oluşturur. Örneğin, arama sonuçlarını adres çubuğunda görüntüler. Bir arama başlattıysanız, Cliqz otomatik olarak en iyi sonuçları alır ve görüntüler.

Bu, Cliqz’in tarayıcı deneyimini daha rahat ve güvenli hale getirmesine nasıl yardımcı olduğuna sadece bir örnek..

80. Firefox Focus

Firefox Focus, Firefox tabanlı bir mobil tarayıcıdır. Ayrıca Mozilla’dan geliyor, ancak mobil cihazlar için gizlilik odaklı bir alternatif. İOS cihazlarda Safari’de bağımsız bir uygulama veya içerik engelleyici olarak kullanabilirsiniz. Reklamları ve izleyicileri engellemenin yanı sıra, gereksiz yazı tiplerini değiştirerek ve yalnızca resimleri kaydırdığınızda yükleyerek web sayfalarını optimize eder.

81. Orbot

Orbot, Tor tabanlı bir Android tarayıcıdır. Tor gibi, trafiğinizi şifreler ve hedefine ulaşmadan önce birkaç proxy sunucusundan geri döndürür. Yine de aynı dezavantajlarla geliyor. Düğümler hala gönüllüler tarafından korunuyor, bu nedenle bağlantınızın gerçek güvenliği havada.

Windows Gizlilik Araçları

Windows 10, gizlilik ayarlarına rağmen bir tarayıcı açmadan önce gizliliğinizin çoğunu bırakır. Her izleyiciyi engellemiş, her bir coğrafi bloğu atlamış ve her şifreyi güvenceye almış olsanız bile, Microsoft yine de kullanım verilerinizi toplayabilir. Bu veri madenciliğine karşı koruma sağlayan Windows araçlarına bakacağız.

82. W10 Gizlilik

W10 Gizlilik, Windows 10’da size daha sağlam bir kontrol paneli sağlar. Microsoft temel gizlilik ayarları sunarken, işletim sisteminin derinliklerinde yapılandıramayacağınız çok şey vardır. W10 Privacy size bu gizlilik ayarlarını yapmanın basit bir yolunu sunar.

83. OO Kapatma10

OO ShutUp10, Microsoft’un gömdüğü ayarlar üzerinde kontrol sahibi olmanızı sağlayan başka bir Windows gizlilik aracıdır. Bununla birlikte, W10 Gizlilik’ten farklı olarak, kurulmasına gerek yoktur. Yürütülebilir dosyayı bellekten çalıştırabilir, istediğiniz ayarları düzenleyebilir ve uygulamadan kurtulabilirsiniz.

84. Windows 10 Casusluğunu Yok Edin

Windows 10 Casusluğunu Yok Et, Windows’ta bir kez daha gizli gizlilik ayarlarına erişen açık kaynaklı bir araçtır. Bununla birlikte, bu ayarlar üzerinde kontrol sahibi olmak yerine, izlemeyi kaldırır.

85. Spybot İşaret Önleyici

Spybot Anti-Beacon, Windows ve popüler tarayıcılardaki gizlilik endişelerini giderir. Windows 7 ila 10’u destekler ve diğer seçeneklerimiz gibi Windows işletim sisteminin derinliklerinde gizlenmiş gizlilik ayarlarını yapılandırmanıza izin verir.

86. TinyWall

Windows’da yerleşik iyi bir güvenlik duvarı vardır, ancak fazla kullanıcı kontrolü sunmaz. TinyWall, Windows güvenlik duvarı ve nasıl çalıştığı hakkında daha fazla kontrol sağlayan hafif ve kullanımı kolay bir yardımcı programdır.

87. Windows Yıkayıcı

Windows Washer, adından da anlaşılacağı gibi, işletim sisteminize banyo yapmak gibidir. Kötü amaçlı veya istenmeyen işlemleri temizler, önbelleğe alınmış dosyaları siler ve masaüstü deneyiminizi hızlandırır. Tanımlanabilir verileri Microsoft’a gönderilmeden önce de siler.

Bununla birlikte, alıcı veya indirici uyarılır. Uygulama ücretsiz olsa da, bazı kullanıcı raporları bir kayıt anahtarı satın almak için sürekli nagging olduğunu iddia ediyor.

Diğer Gizlilik Araçları

Gizliliğinizi korumak için birçoğu benzersiz olan birçok araç vardır. Başka bir bölüme tam olarak sığmayan çeşitli seçenekleri tamamladık.

88. Kuyruklar

Tails, bir USB sürücüden veya DVD’den hemen hemen her bilgisayarda başlatılabilen canlı bir işletim sistemidir. Canlı bir işletim sisteminin yararı, başlattığınızda kendini oluşturması ve kapattığınızda tüm etkinlikleri yok etmesidir. Her oturduğunuzda yeni bir bilgisayar oluşturdunuz ve çevrimiçi veya çevrimdışı etkinliğinizin hiçbir izlemesinin kaydedilmemesini sağlıyor.

89. Gizlilik Rozeti

Gizlilik Rozeti bir reklam engelleyiciye benzer, ancak aslında reklamları engellemediği için bu bölüme dahil ettik. Bunun yerine, web sitelerinde etkinliklerinizi kaydeden tarayıcı izleyicileri engellemeye odaklanır. Web sitelerine bir Takip Etme sinyali göndererek başlar ve uymazlarsa gönderdikleri izleyicileri engellemeyi öğrenir.

90. Her Yerde HTTPS

HTTPS Everywhere, web sitelerini her yüklediğinizde şifreli bir bağlantı kullanmaya zorlayan Chrome, Firefox, Android ve Opera için bir tarayıcı uzantısıdır. SSL ve TLS kılavuzumuzda okuyabileceğiniz gibi, birçok web sitesi yüklenmemek yerine bağlantıları eski sürüme geçirecektir. Bu uzantı, kullandığınız web siteleri arasında güvenli bir bağlantı kurmaya zorlar.

91. Bağlantıyı kesme

Disconnect, web sitelerinin perde arkasında neler olduğunu bilmenizi sağlayan bir tarayıcı uzantısı ve mobil araçtır. Reklamcılık, analiz ve sosyal istekler dahil olmak üzere izleyicileri engelleyecektir. Hizmet ücretsizdir, ancak üç cihaz için bir VPN içeren ücretli bir sürüm de vardır.

92. GlassWire

GlassWire ücretsiz bir güvenlik duvarı ve ağ izleme aracıdır. Gelen ve giden bağlantıların bir grafiğini gösterir, böylece sisteminizin neye bağlı olduğunu daha iyi anlarsınız. Bu bilgileri esas olarak ağınızdaki izinsiz girişler hakkında bilgilendirmek için toplanır. Şüpheli bir şey açılırsa GlassWire size bildirir.

93. Wireshark

Wireshark, bir ağ monitörü olduğu için GlassWire’a benziyor, ancak çok daha gelişmiş. Çoğunlukla bilgisayar korsanları tarafından kullanılan, ağınızdan akan her şeyi izlemenizi sağlayan bir paket dinleyicisi. Acemiler tarafından kullanılmasa da, paket verileri arasında rahat sıralama yapabiliyorsanız Wireshark güçlü bir araç olabilir.

94. KeyScrambler

KeyScrambler, havalı bir işlevi yerine getiren basit bir araçtır. Tarayıcınızdaki ve masaüstü uygulamalarınızdaki tuş vuruşlarını karıştırarak tuş kaydedicilere karşı koruma sağlar. Veri girdiğiniz her yerde, girdiklerinizi almaya devam edersiniz, ancak arada duran uygulamalar bir saçmalık paketi alır.

95. CCleaner

CCleaner, Windows bilgisayarları temizleyen ve optimize eden popüler bir uygulamadır. Makine kaynaklarını barındıran gereksiz işlemleri sonlandırabilir, kayıt defterinizi temizleyebilir ve yer kaplayan geçici dosyaları silebilir. Bir performans iyileştirici olarak tasarlansa da, CCleaner ayrıca tanımlanabilir bilgiler içerebilecek derin oturan dosyaları kaldırarak gizliliğe yardımcı olur.

96. Facebook Gizlilik Kontrolü

Gizlilik Kontrolü, Facebook’ta yerleşik olarak, sosyal medya devinin sunduğu gizlilik ayarlarında size yol gösterecek bir araçtır. Sizi Facebook’tan korumasa da, Gizlilik Kontrolü sizi diğer kullanıcılardan koruyacaktır. Uzman kullanıcılar muhtemelen ayarların çoğunun farkındadır, ancak Gizlilik Kontrolü yeni başlayanlar için hala iyi bir referans görevi görmektedir.

97. Panopticlick

Panopticlick, gizlilik sorunlarını tespit etmek için tarayıcınızı tarayan bir web sitesidir. Tarayıcınızın ve uzantılarınızın reklamlarla, izleyicilerle ve parmak izinizle mücadelede ne kadar etkili olduğunu size bildirir. Araç güvenlik açıklarını test etmekten başka bir şey yapmasa da, yine de iyi bir rutin kontrol.

98. Takip Etme

İzleme, bir araç değil, masaüstü veya mobil cihazlarınızda etkinleştirebileceğiniz bir ayardır. Gizlilik Forumu’nun Geleceği tarafından yapılır ve web verilerinizle bir Takip Etme isteği göndermenizi sağlar. Uyumlu web siteleri isteği alır ve izleyici kullanmaz. Birçok büyük web sitesi uyumlu olmadığından, ideal bir araç değildir, ancak yine de bir seçenektir.

99. PeerBlock

PeerBlock, Windows için açık kaynaklı bir güvenlik duvarıdır. PeerGuardian adında bir Linux sürümü de var. Bilgisayarınızın gönderdiği ve aldığı paketleri analiz eder ve kara listeye alınan IP adreslerinden herhangi bir şeyi engeller. Genellikle iblocklist.com’u kullanır, ancak kendi kara listenizi de ayarlayabilirsiniz.

Son düşünceler

Bu, gizlilik kaşıntısını çizmek için yeterli değilse, ücretli bir alternatifle muhtemelen daha iyisin. Bununla birlikte, gereken özen göstermeye istekli iseniz, para harcamadan kendinizi koruyabilirsiniz.

VPN’ler, şifre yöneticileri ve virüsten koruma yazılımı yükseltmelerden yararlanır, ancak ücretsiz olarak yapabileceğiniz çok şey vardır. Reklam ve izleyici engelleyicilerinden şifreli mesajlaşmaya kadar, kendinizi korumanız için gereken tek şey biraz arama yapmaktır.

Umarız yardımcı olmuştur. Hangi gizlilik araçlarını kullanıyorsunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin ve her zamanki gibi okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map