Ülkedeki içerik kısıtlamalarının miktarıyla, Rusya’da neden herkesin IP adresi almak istediğini merak etmeye hak kazanırsınız, ancak geçerli nedenler vardır. Örneğin, yurtdışına seyahat eden bir Rus vatandaşı olabilir ve evden içeriğe erişmek isteyebilirsiniz. Nedeni ne olursa olsun, bu makale size nasıl güvenli bir şekilde yapılacağını gösterecektir..


IP adresiniz, bulunduğunuz yer de dahil olmak üzere ona bakarak düşündüğünüz çok daha fazla bilgi içerir. Başka bir ülkeyle sınırlı içeriğe erişmeye çalıştığınızda, bu web siteleri ve çevrimiçi hizmetler tarafından engellenebilirsiniz.

Sosyal medya ağları, finansal hizmetler ve hatta arama motorları, kullanıcı konumlarını izler ve bu bilgileri size neyi ve hangi dilde gösterileceğini belirlemek için kullanır. Rus banka hesabınıza giriş yapmak ve paranızı kontrol etmek istiyorsanız, bunun için bir Rus IP adresine ihtiyacınız olabilir..

Russia-1 ve ivi.tv gibi hizmetlerden yerel programlar izlemek istiyorsanız veya canlı bir spor etkinliği izlemek istiyorsanız, sizi eğlendirecek tek şeyin bir hata mesajı olduğunu görebilirsiniz. Bunun nedeni geobloklar. Uluslararası telif hakkı yasaları, web sitelerini ve çevrimiçi hizmetleri, içeriklerini kimlerin görüntüleyebileceğine ilişkin kısıtlamalar koymaya zorluyor..

Netflix bile her ülke için farklıdır, bu nedenle bulunduğunuz ülkedeki sürümde bağımlı olduğunuz Rus dramasının en son bölümü olmayabilir. Birçok kişi en büyük kütüphaneye sahip olduğu için Netflix’in ABD sürümüne erişmeye çalışır. Öneriler için Netflix için en iyi VPN’imize göz atın.

Erişmeye çalıştığınız her ne olursa olsun, coğrafi engellemenin etrafından dolaşmanın tek yolu IP adresinizi değiştirmektir.

Rus IP Adresi Nasıl Alınır

Rus IP adresini nasıl alacağınız size bağlıdır. Kolay rotaya gidebilir ve bir proxy kullanabilirsiniz – aslında en iyi ücretsiz proxy kılavuzumuzda önerdiğimiz şeydir – ancak her zaman işe yaramazlar. Olsalar bile, güvenilir değiller ve güvenlik yok, bu nedenle siber suçlar gibi çevrimiçi tehlikelere karşı savunmasız kalıyorsunuz. Ayrıca, gerçek IP adresiniz korumalı olmadığı için bir şeyleri size geri izlemek de zor olmayacak.

VPN vs proxy vs Tor parçalarımızda daha fazla bilgi var.

Diğer seçenek ve daha iyisi, sanal bir özel ağ kullanmaktır. Birini kullanmak sizi korur ve web sitelerine ve hizmetlerine anonim olarak erişmenizi sağlar.

En iyi VPN incelemelerimizde iyi bir tane bulabilirsiniz, ancak ilk önce bulunduğunuz içeriği alacağından emin olmanız gerekir. Rusya’da sunucu yoksa, anlamı yok.

Netflix’e girmek istiyorsanız, yüce VPN dedektörlerini geçebilecek bir tane seçmeniz gerekecek. Bunu yapabilen sadece birkaç kişi var. Daha fazla bilgi edinmek için Netflix proxy hatası ile ilgili makalemizi okuyun.

NordVPN

Rus IP adresi almak için NordVPN’i şiddetle tavsiye ediyoruz. 24’ü de dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanında binlerce sunucuya sahiptir ve seçim yapabileceğiniz kadarı vardır. VPN tüneline daha fazla koruma eklemek için çift sekmeli şifreleme kullanma seçeneği ile etrafındaki en iyi güvenlikten bazılarına sahiptir. Ayrıca, günlük tutmaz.

Önceki

Sonraki

Ayrıca iyi hızlar ve akış için harika sınırsız bant genişliği vardır. Netflix’e ve diğer akış hizmetlerine girerken sorun yaşamamalısınız.

NordVPN çoğu büyük işletim sistemine kurulabilir ve kullanımı kolaydır. Beğenip beğenmediğinizi görmek için size zaman vermek üzere 30 günlük bir geri ödeme süresi vardır. Daha fazla bilgi için NordVPN incelememizi okuyun.

TorGuard

Moskova ve St.Petersburg’da sunucular içeren geniş bir sunucu ağına sahip TorGuard, iyi bir seçimdir. Yüksek kaliteli, özelleştirilebilir güvenlik ve günlüksiz sağlam bir politikaya sahiptir.

TorGuard-Slider1

TorGuard-slider2

TorGuard-slider3

TorGuard-slider4

TorGuard-Slider5

Önceki

Sonraki

Hızları değişir ve seçtiğiniz güvenlik düzeyine bağlı olacaktır, ancak ne kadar bant genişliği kullanabileceğinizin bir sınırı yoktur.

Gerçek zamanlı aktarım servislerine girmek iyi değildir, ancak çalışması garanti edilen özel bir IP adresi için ödeme yapabilirsiniz. En popüler işletim sistemlerini destekler ve kullanımı kolay uygulamalara sahiptir. Yedi günlük para iade garantisi vardır, böylece isterseniz zaman ayırmak için zaman ayırabilirsiniz. TorGuard hakkında daha fazla bilgiyi TorGuard incelememizde bulabilirsiniz..

Astrill

Astrill bir Rus IP adresi almak için başka bir yarışmacı. Dünyada çok fazla sunucusu yok, ancak Moskova’da iki tane var. VPN için özel olan ikisi de dahil olmak üzere seçim yapabileceğiniz birden fazla protokol ile güvenliği de iyidir.

Astrill-Slider1

Astrill-slider2

Astrill-slider3

Astrill-slider4

Önceki

Sonraki

Hızlıdır ve sizi Netflix gibi akış hizmetlerine yönlendirebilir. Windows, macOS, Android ve iOS’ta kullanabilirsiniz. Yedi günlük bir deneme var, bu yüzden sizin için doğru olup olmadığını görmek için bundan yararlanabilirsiniz. Hizmet hakkında daha fazla bilgi için Astrill incelememize göz atın.

Rus IP Adresi Kullanmanın Tehlikeleri

IP adresinizi Rusça olarak değiştirmenin gerçek bir tehlikesi yoktur, ancak güvenli bir bağlantınızın olduğundan emin olmanız için nedenler vardır. Örneğin, bir sağlayıcının dayandığı yer, özellikle de faaliyetleriniz riskli olacaksa ilginizi çekebilir. Eğer durum buysa, gizlilik yasaları hakkındaki yazımızı okumalısınız..

Rusya’da çevrimiçi konuşmanın sonuçları olabilir. Hakaretten hoşnut kalmadı ve çevrimiçi medya etkinlikleri gibi sosyal medya gönderileri gibi 1.000’den fazla ceza davası oldu. Bazıları hapis cezasıyla sona erdi.

Yarovaya yasası yetkililere kullanıcı verilerine erişim sağlar. bilgi yayma düzenleyicilerinin kaydına bir web sitesi veya hizmet eklenirse, kullanıcıların meta verilerini toplayıp saklamalı ve Rus makamlarına sağlamalıdır..

Metin, video ve ses de dahil olmak üzere iletişim verileri altı ay boyunca tutulmalı ve meta veriler bir yıl boyunca saklanmalıdır ve yetkililer bu kayıtlara mahkeme emri olmadan erişebilir. Rus hükümetinin internet trafiğini izleyen bir tür gözetim olan SORM’u da kullandığı tespit edildi..

Ülke hakkında daha fazla bilgi için Rusya için en iyi VPN parçamızı okuyun.

Son düşünceler

Artık bir Rus IP adresini nasıl güvenle alacağınızı bildiğinizi umuyoruz. İhtiyacınız ne olursa olsun, VPN’ler bunu elde etmenin en iyi yoludur. Güvenlik ve diğer özelliklerle doludur.

NordVPN Rusya için iyi bir seçimdir. Birinci sınıf bir güvenliğe sahiptir ve sizi çevrimiçi tehlikelerden uzak tutacaktır. Ayrıca, 30 günlük geri ödeme süresi, beğenip beğenmediğinizi çözmek için size yeterli zaman tanıyacaktır..

Rusça bir IP adresi almak için önerileriniz varsa, aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me