2020’de İran IP Adresi Nasıl Alınır: Tahran’a Telgraf

Yüksek düzeyde kısıtlanmış internet nedeniyle neden İranlı bir IP adresi istediğinizi anlamak zor olabilir. Ancak, Netflix İran’da olanlar gibi yalnızca orada bulunan içeriğe veya şovlara erişmek istiyorsanız, bir taneye ihtiyacınız olacak. Bu nedenle bu makalede size nasıl İran IP adresi alacağınızı anlatacağız. 


Dünyaya taşınmak veya dünyayı dolaşmak, çevrimiçi olduğunuzda beklenmedik sürprizler getirebilir. Alıştığınız bazı içerik veya hizmetlere erişilemez olduğunu görebilirsiniz. Bu büyük olasılıkla bir ülkeyle sınırlı olduğu için. 

Web siteleri ve çevrimiçi hizmetler, bulunduğunuz yeri görmek için IP adresinize bakar. İçerik belirli bir ülkeyle sınırlıysa ve orada değilseniz, bir hata mesajı görürsünüz. Buna coğrafi engelleme denir ve düşündüğünüzden daha yaygındır.

Finansal şirketler, akış platformları ve diğer birçok çevrimiçi hizmet, bulunduğunuz yere göre görebileceğiniz veya engelleyebileceğiniz içeriği değiştirir.

Çevrimiçi olarak banka hesabınıza giriş yapmak istediğinizi varsayalım. Ayarladığınız ülkede değilseniz, erişim sağlayamazsınız. Çevrimiçi sahtekarlıkla mücadele etmek için yapılır. Rahatsız edici, ancak IP adresinizi değiştirdiğinizde, her zamanki gibi giriş yapabilirsiniz. 

Akış devi Netflix, coğrafi engellemeli çevrimiçi hizmetin başka bir örneğidir. Çoğu ülkede kullanılabilir, ancak her birindeki kütüphane farklıdır. Bazı programlar her yerde mevcut olsa da, diğerleri dilleri veya kültürleri nedeniyle bir ülkeye özeldir. Ayrıca, şovu yayınlamak için her ülkede bir lisansa ihtiyaç duyma gibi küçük bir sorun var.

Netflix VPN yasağı kılavuzumuzda bunun hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Kısacası, İran Netflix kütüphanesine erişmek istiyorsanız, İran IP adresine ihtiyacınız olacak. Özel öneriler için Netflix karşılaştırması için en iyi VPN’imize göz atın.

Al-Alam haber kanalında yerel haberleri takip etmek istiyorsanız, İran’dan bir IP adresi almanız gerekir..

İran IP Adresi Nasıl Alınır

IP adresinizi değiştirmenin birkaç yolu vardır ve her ikisi de basittir. En kolay yol bir proxy üzerinden yapılır. Bununla birlikte, VPN ile proxy karşılaştırması Tor karşılaştırması gibi okuyabileceğiniz gibi, bunlar kötü bir fikirdir. Güvenlik tarafından korunmayacaksınız ve IP adresiniz açıkta kalacak. 

Farklı bir IP adresi almanın en iyi yolu sanal bir özel ağ kullanmaktır. Kullanımı kolaydır ve iyi güvenlik ve diğer özellikleri içerir. Birçok sağlayıcı da günlük tutmaz, yani çevrimiçi etkinlikleriniz gizli tutulur. Gerçek IP adresiniz de korunuyor. 

En güvenli VPN’imizi seçebilirsin, ancak bunun bir İran IP adresi alacağından emin olmalısın. Bunun için ülkede sunucuları olmalı.

Netflix sizin için bir öncelikse, bazı VPN’lerin VPN algılama sistemini geçemediğini unutmayın (bunun için daha fazla bilgi için Netflix proxy hata parçamızı okuyun). Erişim elde etmek için, onu atlayabilecek bir tane seçmeniz gerekir.

VPNArea

En iyi VPN topluluğumuzdaki tüm sağlayıcılardan geçtik, ancak yazma sırasında sadece VPNArea’nın İran’da sunucuları vardı. Neyse ki, bu iyi bir hizmet. Çift sekmeli sunucularını kullanarak artırabileceğiniz iyi bir güvenliğe sahiptir. VPN başarısız olursa bağlantınızı kesecek bir kill anahtarı da var. Ayrıca, günlük tutma politikası nedeniyle etkinlikleriniz gizli tutulur.

VPNArea-Slider1

VPNArea-slider2

VPNArea-slider3

VPNArea-slider4

VPNArea-Slider5

Önceki

Sonraki

Torrent ve akış için özel sunucular var, ancak VPN, VPNArea incelememizde okuyabileceğiniz kadar rakipleri kadar hızlı değil. Yine de sınırsız bant genişliği elde edersiniz ve Netflix’e girebilir. Aynı anda altı adede kadar cihaza bağlı olarak Windows, macOS, Linux, Android ve iOS’a yükleyebilirsiniz. Kurulumu ve kullanımı da kolaydır.

Yardıma ihtiyacınız varsa, küçük sorunlar için kullanışlı bir bilgi tabanı vardır. Ayrıca, canlı sohbet ve 7/24 e-posta yoluyla desteğe başvurabilirsiniz. VPNArea’nın fiyatı, sunduğu hizmet göz önüne alındığında adil. Bununla birlikte, aylık plan en iyi değeri sunmaz, bu nedenle daha uzun bir abonelik seçmekten daha iyi olursunuz. Ayrıca, 30 günlük bir geri ödeme penceresi vardır, böylece risksiz deneyebilirsiniz.

İran IP Adresini Kullanmanın Tehlikeleri

IP adresinizi değiştirmede herhangi bir tehlike olmamasına rağmen, önceden ülkeye özgü kuralları düzeltmelisiniz. Birçok ülke, dünya çapındaki hükümetler tarafından yürütülen çevrimiçi gözetim miktarından bahsetmemek yerine, kullanıcıları belirli çevrimiçi etkinlikler için cezalandırabilecek sert kurallar uygular. 

Şeriat yasası İran’da uygulanmaktadır ve çevrimiçi dünya riskli bir yerdir. Ülke, vatandaşların kendi helal internetiyle görebileceklerini kontrol ediyor. Yasaklanan içeriğe erişmeye çalışmak cezaya neden olabilir. 

Arkadaşlık web sitelerinin kumar oynamasına ve kullanılmasına izin verilmez. Ayrıca, bazı sosyal medya ve mesajlaşma uygulamaları yasaklandı. İnternet izlenir ve bu tür web sitelerine ve hizmetlere erişenler IP adresleri üzerinden izlenebilir. 

Bazı VPN’lerin seçim dönemlerinde engellendiğine dair raporlar ortaya çıktı ve diğer raporlar sadece yetkili VPN’lere izin verildiğini gösteriyor. VPN’lerin yasal durumu pusludur, ancak yetkilendirilmiş olanlar büyük olasılıkla gözetim altındadır. Daha ayrıntılı bilgi için İran için en iyi VPN makalemizi okuyun.

Siber suç tehlikesi de var. Hangi ülkede olduğunuz önemli değil, siber suç bir olasılık. Genel WiFi popüler, ancak bağlantının ne kadar güvenli olduğunu asla bilemezsiniz. Kendinizi güvenli bir VPN ve antivirüs ile donatmak en iyisidir.

Son düşünceler

Şimdi bir İran IP adresini nasıl güvenli bir şekilde alabileceğinizi umuyoruz. En iyi yol bir VPN kullanmaktır, çünkü sizi çevrimiçi olarak nafakalardan koruyacak ve gerçek IP adresinizi gözetmenlerden gizleyecektir..

Normalde göreve uygun olan birkaç sağlayıcıyı öneriyoruz, ancak bu durumda VPNArea, İran’da sunucuları olan tek sağlayıcıdır. Yine de, diğer güvenlik özelliklerinin yanı sıra iyi güvenlik ve gizlilik ile iyi bir hizmettir. Ayrıca, beğendiğinizden emin olmak için 30 günlük geri ödeme süresini kullanabilirsiniz. 

İran IP adresi alma konusunda deneyiminiz var mı? Yorumlar bölümünde bizimle paylaşın. Bunu duymak isteriz. Diğer faydalı kılavuzlar için VPN kütüphanemize de göz atın. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me