2020’de Nijeryalı IP Adresi Nasıl Alınır

Yurtdışında yaşayan veya ülke dışına seyahat eden bir Nijeriyseniz ve IrokoTV’de izlediğiniz son Yoruba filmine yetişmek istiyorsanız, coğrafi bloklar nedeniyle içeriğe erişmeye çalışırken sinirli olabilirsiniz. Bu tür kısıtlanmış içeriği görüntülemek için bir Nijeryalı IP adresi almanız gerekir ve size nasıl bir tane alacağınızı göstereceğiz. 


İnternete bağlandığınızda, bazı rastgele numaralara benzeyen bir IP adresi alırsınız, ancak gerçekte ziyaret ettiğiniz web sitelerine ve çevrimiçi hizmetlere dünyadaki göreli konumunuzu gösterirler. IP adresinize bağlı olarak, devlet web siteleri ve bankalar da dahil olmak üzere bazı web siteleri engellenebilir. 

IrokoTV ve Netflix gibi akış hizmetlerinin, Netflix VPN yasağı kılavuzumuzda okuyabileceğiniz belirli bölgelere lisanslı farklı kütüphaneleri vardır. Bu içerik kitaplıklarının hiçbiri Nijerya dışında mevcut olmadığından, alışık olduğunuz içeriği görüntülemek için IP adresinizi değiştirerek konumunuzu aldatmanız gerekir.

Nijeryalı bir IP adresi edinme hakkındaki bu kılavuzda, sanal özel ağların neden bu kadar önemli olduğunu açıklayacağız ve en iyi VPN listemizden gelen bazı seçimlerimizi öneriyoruz..

Nijeryalı IP Adresi Nasıl Alınır

Nijeryalı bir IP adresi almanın en kolay yöntemi bir proxy aracılığıyladır, ancak bunlar güvenilir değildir ve güvenlik özelliklerini içermez, bu nedenle gerçek IP adresiniz gösterilecek ve size geri izlenebilecektir. Ayrıca kendinizi siber suçlara açık bırakacaksınız. Yine de, bu rotaya gitmek istiyorsanız en iyi ücretsiz proxy kılavuzumuzda birkaç seçenek bulabilirsiniz.

Bununla birlikte, bir VPN kullanan IP adresinizi değiştirmek için daha iyi, daha güvenli ve daha basit bir yöntem var. Bir VPN, gizliliğinizi koruyacak ve IP adresinizi, proxy’den farklı olarak anonim tutmak için gizleyecek ve bu da sizi çevrimiçi tehditlere karşı savunmasız bırakacaktır. Daha fazla bilgi için VPN ve proxy – Tor makalelerini okuyun.

VPN kullanmak, engellenen içeriğe erişmenin, kimliğinizi korumanın, daha güvenli sörf için WiFi bağlantınızı güvence altına almanın ve mobil cihazınızda kullanırken telefon ücretlerinden tasarruf etmenin en güvenilir yöntemidir. En iyi VPN incelemelerimiz mükemmel sağlayıcılara sahiptir, ancak Nijerya için uygun olanı seçmeniz gerekir. 

Ivacy

Ivacy, düşük bir fiyat etiketi ve mükemmel bir dizi özel sunucu ile birlikte gelir. Tutarsız hızlar gibi birkaç soruna rağmen, bir kill switch ve AES 256 bit şifreleme de dahil olmak üzere sağlam bir özellik setine sahip harika bir hizmet ve Netflix ve DSTv’ye giriyor. 

VPN, dünya çapında 100’den fazla konumda 1000’den fazla sunucuya sahiptir. Çoğu ABD’de, ancak Nijerya dahil olmak üzere iyi bir ülke yelpazesi var. Kullanıcı gizliliğine adanmış bir adanmışlığı var ve ucuz bir şekilde tünel yapmak istiyorsanız, piyasadaki en iyi seçenekler arasında. Ivacy incelememizde bunun hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Ivacy-Slider1

Ivacy-slider2

Ivacy-slider3

Ivacy-slider4

Ivacy-Slider5

Önceki

Sonraki

Müşteri hizmetleri, erişim kolaylığı ve kalite açısından mükemmeldir, çünkü bilet talebi, kısa SSS, sağlam bilgi tabanı, çok sayıda iletişim seçeneği, geri bildirim gönderme ve hızlı yanıt süreleri dahil olmak üzere Android veya iOS uygulamasından destek özelliklerinin çoğunu alabilirsiniz.

Bununla birlikte, Ivacy’nin kusurları yok. Hızları tutarsız, arayüz garip ve sunucuları değiştirmek için bağlantıyı kesmelisiniz. Bu alanlar hakkında endişeleriniz varsa, bu incelemedeki diğer seçeneklerle daha iyi ücret alabilirsiniz.

HideMyAss

HideMyAss size Nijeryalı bir IP adresi verecektir. Nijerya’daki iki sunucu, iyi güvenlik ve gizlilik politikası dahil 190 ülkeyi kapsayan devasa bir sunucu ağına sahiptir, ancak 30 gün boyunca bağlantı ve bağlantı kesme günlüklerini tutar. Hızları yeterli ve sınırsız bant genişliği var. Ayrıca, çoğu akış hizmetine erişebilirsiniz.

HMA-Slider1

HMA-slider2

HMA-slider3

HMA-slider4

Önceki

Sonraki

HideMyAss’ı Windows, macOS, Android ve iOS’ta kullanabilirsiniz. Aynı anda beş cihaza kadar bağlanmanıza izin veren basit istemcileri vardır. Yedi günlük deneme sürümü de mevcuttur, böylece beğenip beğenmediğinizi görmek için test edebilirsiniz ve kararsızsanız 30 günlük para iade garantisi sunulmaktadır. Hizmet hakkında daha fazla bilgi için HideMyAss incelememizi okuyun.

PureVPN

PureVPN, Nijerya’da 12 sunucuya sahip olmasaydı bu listeyi yapmazdı. Etkinlikleriniz hassas değilse, sizin için adil bir seçim olabilir, ancak başka bir amaçla diğer seçimlerimize sadık kalın.

Güvenliği iyidir, ancak şifrelemeyi 256 bit olarak ayarlamanız gerekir. Ayrıca bir öldürme anahtarı ve gizlilik politikası vardır, ancak ikincisi oldukça tutarsızdır, çünkü PureVPN incelememizde okuyabileceğiniz gibi günlükleri tutmayla çelişmektedir. Sunucu ağı iyi, bu da makul hızlara dönüşüyor ve hizmet bant genişliği sınırları koymuyor. 

PureVPN-Sunucu-Mekanlar

PureVPN’in Windows, macOS, Android ve iOS için istemcileri vardır, ancak döşeme stilini beğenmeyebilirsiniz. E-posta ve canlı sohbet desteği 7/24 mevcuttur, bu da iyidir, ancak arzulanan çok şey bırakır. VPN aynı zamanda çoğu sağlayıcıdan daha ucuzdur ve 31 günlük para iade garantisi sunar, ancak fiyat belirleyici faktör olmamalıdır.

Nijeryalı IP Adresi Kullanmanın Tehlikeleri

İnternet sansürü Nijerya’da bir sorundur. Afrika ülkelerinin vatandaşlarının internet faaliyetlerini kontrol etmeye odaklandığı bir eğilim var. Bununla birlikte, genellikle akış hizmetlerinde olduğu gibi coğrafi olarak kısıtlanmış web siteleriyle de karşılaşacaksınız, ancak en iyi VPN’ler bunların engelini kaldırabilir. 

Nijerya anayasası, ifade ve basın özgürlüğünün korunmasını sağlamasına rağmen, hükümet bu hakları kısıtlıyor veya bunlara müdahale ediyor. Blogcuları ve gazetecileri tutuklayarak “siber zorlama” ile suçladığı biliniyor. Ülkedeki militan gruplar gazetecileri ve medya kuruluşlarını da tehdit etti ve bazen basın mensuplarını öldürdü.

Hükümet ayrıca, Mart 2018’de Senato’nun ülkede ifade özgürlüğünü sınırlandıracak bir nefret söylemi önerdiği gibi, özellikle ulusal seçimler sırasında çevrimiçi muhalefete de zarar veriyor. Nijerya aynı zamanda kıtadaki en siber saldırı ve aldatmaca eğilimli ülkelerden biri.

Nijeryalı bir IP adresi kullanmak sizi aynı izleme potansiyeline maruz bırakır, ancak bu listeden bir VPN kullanıyorsanız, iyi olmalısınız.

Son düşünceler

Bir Nijeryalı IP adresini nasıl güvenle alacağınızı anlamanıza yardımcı olduğumuzu umuyoruz. Bunu yaparken korunmanızı sağlamanın en iyi yolu bir VPN kullanmaktır. 

Bu incelemede önerdiğimiz tüm sağlayıcılar size ihtiyacınız olanı sağlayacaktır. Ivacy, gizlilik ve daha fazla güvenlik sunduğu için en iyi seçimimizdir. Ayrıca, akış hizmetleri de dahil kısıtlı içeriğin engelini kaldırır. 

Nijerya’da nasıl IP adresi alacağınıza dair önerilerinizi duymaktan mutluluk duyarız. Aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map