2020’de Nepal için En İyi VPN: Katmandu’dan Bağlanma

Everest Dağı da dahil olmak üzere Himalaya dağları ve Katmandu sokakları ile tanınan Nepal’de keşfedilecek çok şey var. Büyük olasılıkla bir noktada çevrimiçi olacaksınız, bu yüzden Nepal için en iyi VPN seçimlerimizden biriyle güvende kalın. Neden bir VPN kullanmanız gerektiğini ve en iyi deneyim için sahip olması gereken özellikleri öğrenmek için okumaya devam edin.


Nepal için en iyi bahsiniz ExpressVPN’dir, ancak başka sağlam seçenekler de vardır. 

Nepal’deki internet kullanıcılarının sayısı artıyor. Nüfusun sadece yüzde dokuzu 2011’de kullandı, ancak Aralık 2018 itibariyle bu rakam yüzde 54’e yükseldi. Nepal’in internetinin pek çok Batı ülkesininki kadar gelişmiş olmadığı göz önüne alındığında, neden sanal bir özel ağa ihtiyacınız olduğunu merak edebilirsiniz. Pek çok neden var. 

Nepal’in internetinin büyük bir kısmı siber kafelere ve birçoğu ücretsiz olan WiFi bağlantı noktalarına dayanıyor, tek başına bir VPN kullanmak için iyi bir neden veriyor. Herkese açık WiFi, virüsler, kötü amaçlı yazılımlar ve diğer tehlikelerle doludur. Bir VPN kullanarak, bu tür karşılaşmalardan korunacaksınız, ancak bunu iyi bir antivirüs ile birleştirmek en iyisidir..

Bunun da ötesinde, VPN’ler sansür ve geobloklar gibi kısıtlamaları aşmakta harikalar. Bazı ülkeler diğerlerinden daha fazla etkilenmesine rağmen sansür tüm dünyada yaygındır. 

Çin’in Büyük Güvenlik Duvarı, sansüre mükemmel bir örnektir. Çin hükümeti, vatandaşlarının yalnızca birçoğu kullanılamayan Batılı uygulamaların yerini alan Çinli uygulamalara sahip olmak da dahil olmak üzere yalnızca istediklerine erişmesini sağlamak için büyük çaba harcıyor. Örneğin, WeChat WhatsApp’a benzer ve Renren Facebook’un Çince sürümüdür. 

Öte yandan, coğrafi bloklar bir ülkedeki insanların başka bir ülkeye erişmesini engeller. Örneğin, Netflix Nepal, Netflix ABD’den farklı şovlara sahip olacak ABD kütüphanesine erişmek için, bir VPN’nin yardımcı olabileceği bir ABD IP adresine ihtiyacınız olacaktır..

Nepal 2020 için En İyi VPN

VPN’i Nepal İçin En İyi Yapan Nedir

VPN’lerin birçok özelliği vardır ve birçoğu kağıt üzerinde aynı görünür. Ancak bu, hepsinin iyi olduğu anlamına gelmez. Sağlayıcılar özellikleri farklı şekillerde uygular, bazıları iyi yapılır, bazıları değil. VPN incelemelerimizde birçok iyi seçenek var, ancak dalış yapmadan önce Nepal için en iyi VPN’i seçtiğinizden emin olmalısınız..

Başlangıç ​​olarak, büyük bir sunucu ağına sahip olanı seçmelisiniz. Buna sahip olmak, bölgesel kısıtlamalar gibi karşılaştığınız kısıtlamaların üstesinden gelmenize yardımcı olacaktır. Ayrıca, yalnızca Nepal’de bulunan içeriğe erişmek istiyorsanız, VPN’nin burada sunucuları olması gerekir.

VPN’in de iyi bir güvenliğe sahip olduğundan emin olun, çünkü bu sizi siber suç ve gözetim gibi çevrimiçi tehlikelerden koruyacaktır. 

Gizliliğiniz de aynı derecede önemlidir, ancak tek başına güvenlik bunu sağlamaz. VPN’nin katı bir kayıt tutmama politikası olup olmadığını kontrol edin. Bu şekilde, çevrimiçi olarak yaptığınız şey bir sır olarak saklanır.

Hızı da önemlidir, bu yüzden bir yükleme ekranına bakmaya devam etmezsiniz ve sınırsız bant genişliği bir sınıra girmekten endişe etmemenizi sağlar. Bir sınıra ulaşacak olsaydınız, VPN çalışmayı durduracak ve hiçbir koruma olmadan kalmaya.

Akış yapmak istiyorsanız, VPN’nin istediğiniz platforma girip giremeyeceğini kontrol etmelisiniz. Netflix popüler bir seçenektir, ancak yalnızca bir avuç VPN, akıllı VPN dedektörlerini geçebilir. Bu, listenin en üstünde yer alıyorsa, Netflix için en iyi VPN toplantımıza göz atın.

Diğer hususlar, hangi cihazlarla uyumlu olduğunu, kullanımının ne kadar kolay olduğunu ve aynı anda kaç bağlantıya izin verdiğini içerir. Ayrıca, iyi müşteri hizmetlerinin olması iyi bir fikirdir ve fiyatlar pazarda farklılık gösterir, bu nedenle bütçenize uyduğundan emin olun.

Nepal için En İyi VPN: ExpressVPN

ExpressVPN Nepal şampiyonudur. Zaten gözlerimizdeki en iyi VPN, ancak Nepal için de tüm gereksinimleri karşılıyor.

expressvpn-review-hız testi

Toplam sunucu sayısı 3.000’i aşıyor ve 94 ülkeyi kapsıyor ve bu da çoğu VPN’den daha fazla. Ayrıca Nepal’de sunucuları var ve bunu yapan çok fazla VPN yok. Aslında, bulduğumuz diğer VPN ise beşinci seçimimiz HideMyAss. Ancak, bu bölümde okuyabileceğiniz gibi, HMA diğer alanlarda eksiktir.

ExpressVPN, AES 256-bit şifrelemeyi kullanan mükemmel güvenlik özelliğine sahiptir. Siz de arttırabilir ve ne yaptığınızı biliyorsanız bazı ayarlarla uğraşabilirsiniz. Günlük tutmayan bir politika da mevcuttur, bu nedenle gizliliğiniz hakkında endişelenmenize gerek yoktur.

ExpressVPN, bulabileceğiniz en hızlı VPN olduğundan, hızla ilgili bir sorununuz olmayacak. Ayrıca sınırsız bant genişliği ile birlikte gelir. Bu faktörleri herhangi bir akış platformuna girme özelliğiyle birleştirin ve akış için neden en iyi VPN’imiz olduğunu görmek zor değil. Hizmet hakkında daha fazla bilgi için ExpressVPN incelememizi okuyun.

ExpressVPN’i Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Windows, macOS, Android ve iOS’ta kullanabilir ve aynı anda beş cihaza kadar bağlayabilirsiniz. Firefox, Chrome ve Safari için de tarayıcı uzantıları var. 

Arayüz kullanımı kolaydır ve yeni başlayanlar için mükemmel bir seçimdir. Kurulduktan sonra, tek yapmanız gereken büyük “bağlan” düğmesine tıklamaktır ve ExpressVPN gerisini sizin için yapar. Bununla birlikte, bilenler ayarlarla uğraşabilir. 

ExpressVPN’in rakiplerine kıyasla pahalı olduğu gerçeğini gizlemek yok, ama paraya değer. Harika bir hizmet alırsınız ve bunun sizin için olmadığını fark etmeniz durumunda 30 günlük para iade garantisi vardır..

NordVPN

NordVPN bir sonraki seçimimizdir ve sağlayıcı yaklaşık 60 ülkeyi süsleyen 5.000’den fazla sunucuyla büyük bir ağa sahiptir. Yine de Nepal’de sunucu yok.

nordvpn-review-sunucu-navigasyon

Sunulan en iyi güvenlikten bazılarına sahiptir. AES 256 bit şifrelemeye ayarlanmıştır, ancak temel olarak VPN tüneline daha da fazla koruma ekleyen çift sekmeli sunucularını kullanma seçeneğine sahipsiniz. Kesin kayıt tutmama politikası da var.

NordVPN’in hızları iyidir, ancak uzaktaki bir sunucuya bağlanırsanız bunların yavaşladığını görebilirsiniz. Ancak sunucu geçiş süresi hızlıdır. Sınırsız bant genişliği ile birlikte gelir ve Netflix de dahil olmak üzere tüm akış platformlarına girebilir. Daha fazla bilgi edinmek için NordVPN incelememizi okuyun.

NordVPN’i Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Windows, macOS, Android ve iOS ile uyumludur ve aynı anda altı adede kadar cihazın bağlanmasına izin verir. Firefox ve Chrome için de tarayıcı uzantıları var. Herhangi bir platformda kullanımı kolaydır ve yeni başlayanların yanı sıra daha teknik fikirli insanlara da uygundur.

NordVPN paranız için iyi bir değer sunar, ancak aylık plan en iyi seçim değildir. Daha uzun planlar sonunda daha iyi sonuç verir ve 30 günlük geri ödeme süresi vardır, bu nedenle doğrudan atlamaktan endişelenmenize gerek yoktur.

CyberGhost

Sırada CyberGhost var. Ağı büyüktür, ancak kapsadığı tam sunucu ve ülke sayısı sık sık dalgalanmaktadır. Yazma sırasında, 90 ülkede 5.700 sunucu vardı ve bu da herhangi bir bloğu atlamak için fazlasıyla yeterli. Yine de Nepal’de hiç sunucu yok.

CyberGhost-Akış-Sunucular

Güvenliği iyidir ve AES 256 bit şifrelemeye ayarlanmıştır. Ayrıca, CyberGhost, VPN başarısız olursa bağlantınızı kesen ve hassas verilerinizi koruyan kalıcı olarak etkinleştirilmiş bir kill anahtarına sahiptir. Birçok VPN’in bir öldürme anahtarı vardır, ancak genellikle kendiniz ayarlamanız gerekir. CyberGhost’un otomatik olması iyidir, ama aynı zamanda kontrol edemezsiniz.

NordVPN gibi, CyberGhost’un da yüksek hızları vardır, ancak uzun mesafelerde yavaşlayabilir. Bant genişliği için sınır yoktur ve Netflix de dahil olmak üzere çoğu akış hizmetine girebilir. CyberGhost incelememiz hizmet hakkında daha fazla bilgi içeriyor.

CyberGhost’u Sevdiğimiz Diğer Nedenler

CyberGhost’un Windows, macOS, Android ve iOS için istemcileri vardır. Aynı anda en fazla yedi cihazın bağlanmasına izin verir, bu da diğer seçeneklerimizden daha fazladır ve neden birden fazla cihaz için en iyi VPN’imizde onurlu bir sözdür. Bununla birlikte, yedinin, kaç cihaza yüklenebileceğinin sınırı olduğunu belirtmeliyiz.

Arayüzü çok uzun zaman önce güncellenmedi ve kullanıcı deneyimini çok daha iyi hale getirdi. Alışmak biraz zaman alabilir, ancak kullanımı zor değildir.

Aylık fiyat iyi değil, ancak daha uzun planlar sonunda ucuz bir seçim yapıyor. Android ve iOS kullanıcıları, mevcut yedi günlük ücretsiz denemeden yararlanabilir. Ayrıca tüm platformlar için geçerli bir para iade garantisi vardır.

Windscribe

Windscribe ayrıca birkaç nedenden dolayı listemizi hazırladı. Ancak, sunucu ağı bunlardan biri değil. Çünkü 60 ülkede 600’den fazla sunucuya sahip olmak hala çok fazla olsa da, şaşırtıcı bir miktar değil. 

Ayrıca, yalnızca ücretli plandaysanız tam sunucu sayısına erişebileceğinizi de belirtmeliyiz. Nepal’de de sunucu yok.

windscribe-slider3

Winscribe, adil olmak gerekirse, cömert bir plan olan ücretsiz bir plana sahiptir. Aslında o kadar cömert ki, en iyi ücretsiz VPN karşılaştırmamızda en üst sırada yer aldı. Ücretsiz planla, sadece birkaç sunucu konumuna erişebilirsiniz. Bununla birlikte, henüz ücretli sürümü seçmek istemiyorsanız, planınıza her ay 1 ABD doları için konum ekleyebilirsiniz..

Windscribe’in güvenliği iyidir. AES 256 bit şifrelemeye ayarlanmıştır ve özelleştirilebilir. Akılda tutulması gereken bir şey, Windscribe’ın bazı bilgileri günlüğe kaydetmesidir. Bununla birlikte, kullanılan bant genişliğiniz ve en son etkinlik zaman damgası gibi verilerle sınırlı tutulur. Ayrıca, bilgiler size geri izlenemez.

Diğer VPN’ler daha yüksek hızlara sahip olsa da, Windscribe’ler akış dahil çoğu etkinlik için hala iyidir. Bu da iyi bir şey çünkü Windscribe’in Windflix sunucuları adı verilen özel akış sunucuları var. İyi çalışıyorlar ve ücretli kullanıcılar bunlara erişebiliyorken, ücretsiz plandakilerin aylık 1 ABD doları eklemeleri gerekecek.

Ücretli üyeler de sınırsız bant genişliği alır. Bununla birlikte, ücretsiz plandaysanız, kayıt sırasında ayda 2GB veya geçerli bir e-posta girerseniz 10GB alırsınız. Sınırı artırmanın başka yolları da var. Örneğin, eklenen her bir konum size ayda 10 GB daha kazandıracaktır. Hizmetin daha iyi bir resmini görmek için Windscribe incelememizi okuyun.

Windscribe Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Windscribe, Windows, macOS, Android ve iOS’a yüklenebilir ve hem ücretsiz hem de ücretli planda sınırsız bağlantı elde edersiniz. Chrome, Firefox ve Opera için de tarayıcı uzantıları var. Arayüzü fırfırsız bir deneyim sunuyor, bu yüzden yeni başlayanlar için basit, ancak teknisyenler de ayarlara yapışabilir.

Aylık fiyat en iyi seçim değildir. Daha uzun planlar size uzun vadede tasarruf sağlayacaktır. Ücretsiz deneme yok, ancak bunun nedeni ücretsiz planı denemek için kullanabileceğinizdir. Ayrıca resmi bir geri ödeme politikası yoktur, ancak satın alma tarihinden itibaren üç gün içinde bir tane talep ederseniz,.

HideMyAss

Son olarak HideMyAss’ı seçtik. Kötü bir hizmet değil, ama en iyi seçimimizden çok uzak. Ağında 1000’den fazla sunucu var, bu da bağırılacak bir şey değil, ancak gözden geçirdiğimiz diğer VPN’lerden daha fazla olan 190 ülkeyi kapsıyor. Ayrıca Nepal’de iki sunucu var, bu listeyi yapmasının nedeni.

hidemyass-slider4

HMA’nın güvenliği iyidir ve 256 bit şifrelemeye ayarlanmıştır. Günlüksiz politikası, her şeyin biraz dağınık olduğu yerdir. Görüyorsunuz, bir tane var, ama gerçekten okuduysanız, HMA’nın bazı günlükleri tuttuğunu fark edeceksiniz. Bu günlükler sizi tek başlarına tanımlamaz, ancak kaydolduğunuz bilgilerle birleştirildiyse, size geri bağlanabilirler.

Hızları kötü değildir ve çoğu etkinlik için iyidir. Sınırsız bant genişliği ile birlikte gelir ve diğer akış sitelerinde sorun olsa da Netflix ve BBC iPlayer’a girebilir. Daha iyi bir anlayış için HideMyAss incelememizi okuyun.

HMA’yı Sevdiğimiz Diğer Nedenler

HMA, Windows, macOS, Android ve iOS ile çalışır ve aynı anda beş cihaza bağlanmasına izin verir. Arayüzü de harika ve kullanımı kolay.

HMA aylık bir abonelik sunmaz, bu nedenle daha uzun bir abonelik seçeneğiniz kalmaz. En kısa olanı bir yıldır ve fiyatlar harika değil. Kayıt sırasında uygulanan indirimler var, ancak yenileme oranları korkunç. Yedi günlük ücretsiz deneme var, ancak bulmak için biraz kazma yapmanız gerekecek. Ayrıca 30 günlük para iade garantisi de var.

Nepal’de Çevrimiçi Sansür

Nepal’in interneti çoğunlukla ücretsizdir. 2006-2007 yılları arasında OpenNet Initiative tarafından gerçekleştirilen testler, filtrelemeye dair bir kanıt bulunmadığı sonucuna vardı. Bu bir süre önce olmasına rağmen, sadece birkaç engelleme raporu bulabildik.

En önemlisi, artan tecavüz vakalarının kontrolüne yardımcı olmak için 2018’de 25.000’den fazla pornografik web sitesi engellendi. Hükümet, pornografik içeriğin kullanımı, yayınlanması ve yayınlanmasına ilişkin düzenlemeleri içeren yeni ceza ve medeni kanunlar çıkarmıştır.. 

Nepal Telekomünikasyon Kurumu (NTA), ISP’lerin müstehcen, baştan çıkarıcı ve yozlaşmış sosyal ahlak içeren web sitelerinin yanı sıra dini uyumu, ulusal güvenliği tehdit eden ve değerlere ve inançlara aykırı olan içeriği engellemek için filtreleme yazılımı yüklemesini zorunlu hale getirdi. devletin.

Başka bir raporda, NTA, ISS’lere popüler çevrimiçi çok oyunculu oyun PlayerUnknown’s Battleground’ı engellemelerini emretti. Bunun mantığı, oyunun çocukların ve gençlerin davranışlarını ve çalışmalarını olumsuz etkilemesiydi. Hevesli bir oyuncuysanız, oyun için en iyi VPN listemize de göz atmalısınız..

Nepal’de Çevrimiçi Gözetim

Nepal’de çevrimiçi gözetim hakkında çok fazla bilgi olmamasına rağmen, bulduğumuz birkaç şey var.  

2010 yılında yetkililer, suç ve anti-sosyal faaliyetlerin çevrimiçi artışını azaltmak için bir soruşturma bürosu oluşturdu. 

Kötüye kullanımın bir kısmı yasadışı VoIP sağlayıcılarına düştü. VoIP kullanmak için, kullanıcının hizmet için ödeme yapması veya NTA’dan bir hizmet sağlayıcı lisansı almış bir siber kafe aracılığıyla kullanması gerekir. Yine de yasadışı VoIP şirketleri içeri girdi.

Yasadışı faaliyetlerle mücadeleye yardımcı olmak için, İSS’lerin müşteriler tarafından kötüye kullanımı izlemesi sağlandı ve 2011’de İSS’lere müşterilerin faaliyetlerini izlemeleri emredildi. 1 Mbps veya daha fazla bant genişliği kullanan herhangi bir müşteri hakkında bilgi sağlamalıdırlar, çünkü bu yanlış kullanımın bir göstergesi olabilir.

Nepal polisi bu tür işletmeleri taramak ve tanımlamak için NTA ile yakın çalışmaktadır. Ayrıca, İSS’ler polise ağdaki trafik yükünü göstermek için müşterilerin Çok Yönlü Trafik Grapher (MRTG) verilerini sağlar.

Nepal’de İfade Özgürlüğü

Nepal anayasası ifade özgürlüğü sağlıyor, ancak bazı kısıtlamalar var. Kralın görev süresi boyunca, kralın ve kraliyet ailesinin eleştirilmesini yasaklayan ve hakaret suçlarını artıran baskıcı bir medya yasasını kabul etti.. 

Yine de siviller protesto etti ve kral bütün yetkileri başbakana ve parlamentoya geri vermek zorunda kaldı.

Her ne kadar vatandaşlar hassas konuları daha özgürce tartışabilse de, yetkililer hükümeti eleştiren veya aşağılayan görevlere hâlâ baskı yapıyorlar. Örneğin, bir adam 2018’de tutuklandı ve haftalarca gözaltında tutuldu, çünkü Facebook’a başbakanın kafasına bir maymun resmi gönderdi. 

Ağustos 2018’de, belirli eylemleri ceza gerektiren bir suç haline getiren hükümleri içeren revize ceza kanunu yürürlüğe girdi. Buna, saygısız ve hürmetsiz olarak kabul edilen bir kişi hakkında rızası ve hicivsiz bir kişi hakkında özel bilgi vermeyi de içerir..

Gazeteciler, özellikle seçimler gibi dönemlerde, genellikle tutuklanır ve saldırıya uğrar. Hükümet yetkilileri, yasal eylemi baskı altına alarak, korkutup tehdit ederek medya aracılığıyla eleştirileri kontrol etmeye çalışıyor.  

Şubat 2019’da, sosyal medyanın uygunsuz kullanımı için ağır cezalar çıkaracak yeni bir sosyal medya tasarısı hazırlandı. Önerilen yasa hükümetin gizlilik kaygıları nedeniyle Nepal’e kaydolmadıkları takdirde sosyal medya platformlarını engellemesine izin verecek.

Aynı zamanda, 1,5 milyon Nepal rupisi (8,800 $) para cezası ve beş yıla kadar hapis cezası ile hakaret veya ulusal egemenliğe karşı sayılan görevlerin arkasında bulunanları cezalandıracak.

Sosyal ağlara gönderilerin kaldırılması da istenecek ve bunun yapılmaması operatörün 30.000 Nepal rupisi (264 $) ve üç yıl hapis cezasına çarptırılmasına neden olabilir. internet güvenliği.

Son düşünceler

İnternet konusunda Nepal en gelişmiş ülke olmasa da, bir VPN kullanmanız için hala iyi nedenler var. Düşünülmesi olası siber suçlar ve çevrimiçi izleme var ve bazı bölgesel kısıtlamalarla da karşılaşabilirsiniz..

Herhangi bir bloğu atlayabilmeniz için büyük bir sunucu ağına sahip bir VPN seçmeniz gerekir. Ayrıca, sizi çevrimiçi tehlikelerden korumak için iyi bir güvenlik ve gizliliğe sahip olmalıdır. ExpressVPN bu faktörleri göz önüne alırken en iyi seçimdir ve 30 günlük para iade garantisi ile kaybedecek hiçbir şeyiniz yoktur.

Nepal’de VPN kullanma konusunda deneyiminiz varsa, yorum bölümünde bize bildirin. VPN arşivimize de bir göz atın. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map