2020’de Malezya IP Adresi Nasıl Alınır: Yarımada Protokolü

Malezya, zengin kültürü, harika yemekleri ve nefes kesici deneyimleriyle dünyanın en büyük eritme kaplarından biridir. Ülke dışına taşındığınız veya seyahat ettiğiniz için bu tür şeylerin tadını çıkaramıyorsanız, yine de Tonton’da en sevdiğiniz programları izleyebilirsiniz. Sanki oradaymış gibi hissedebilmeniz için nasıl bir Malezya IP adresi alacağınızı göstereceğiz.


Akış web siteleri, bankalar, sosyal medya ağları ve bloglar sizi bulmak için IP adresinizi kullanır. Malezya IP adresi olmadan, Maybank hesabınızı kullanamaz veya bu bloklar nedeniyle Tonton veya Netflix Malezya’daki Bukan Cinta Aku ve Ariana Rose bölümlerine erişemezsiniz.

Netflix, bölgeye özgü lisanslama ve telif hakkı yasalarının koşullarını yerine getirmenin bir yolu olarak en gelişmiş proxy ve VPN algılama sistemlerinden birine sahiptir. Netflix VPN yasağı makalemizde daha fazlasını okuyun.

Neyse ki, çevrimiçi hizmetleri ve web sitelerini, hiçbir yere yakın olmasanız bile Malezya’dan akış yaptığınızı veya göz attığınızı düşünmeye yönlendiren bir Malezya IP adresi alarak konumunuzu taklit edebilirsiniz..

Malezya IP adresinin nasıl alınacağıyla ilgili bu kılavuz size IP adresinizi gizlemenin en güvenli yolunu gösterecektir.

Malezya IP Adresi Nasıl Alınır

Malezya IP adresi almanın iki yolu vardır: proxy veya sanal özel ağ. 

Proxy, tarayıcınızda çalışır ve web trafiğini, İnternet’teki farklı bir çıkış noktasından yeniden oradaymış gibi göstermek için yeniden yönlendirir. Öneriler için en iyi ücretsiz proxy’ler hakkındaki makalemize göz atın. Proxy’ler, IP adresinizi değiştirmek için en iyi yöntem değildir, çünkü güvenilir değildirler ve sizi korumak veya gerçek IP adresinizi gizlemek için güvenlik özellikleri yoktur. 

Bunun yerine bir VPN kullanmanızı öneririz. Sadece coğrafi engelleri aşmakla kalmayacak, aynı zamanda bağlantınızı da güvence altına alacak ve gözetim ajanslarının ve diğer çevrimiçi gözetlemelerin meraklı gözlerinden kaçınmanıza yardımcı olacaktır. VPN ile proxy ve Tor arasındaki makalemiz proxy’ler ve VPN’ler arasındaki farkları daha fazla açıklıyor, ancak çekirdek güvenlik. 

Bununla birlikte, VPN hizmetleri eşit değildir, bu yüzden bir Malezya IP adresi almanıza yardımcı olmak için en iyi VPN sağlayıcılarımızdan üçünü seçtik.

ExpressVPN

ExpressVPN en iyi VPN’dir. Bir VPN’nin yapmasını istediğimiz her şeyi yapar. En hızlı VPN’dir ve Netflix için en iyi VPN’imizde ve en güvenli VPN kılavuzlarımızda ilk sırada yer almaktadır. Bununla birlikte, tutarlılığı onu ayırır, bu nedenle bağlantınız nasıl kurulursa veya hangi sunucuyu seçerseniz seçin, harika bir deneyimden emin olursunuz..

ExpressVPN-Web sitesi

ExpressVPN-Kayıt

ExpressVPN-Speedtest

ExpressVPN-Tünel-Seçenekler

ExpressVPN-Tam App

Önceki

Sonraki

Son derece güvenlidir, bir öldürme anahtarı ve sağlam bir gizlilik politikası sunar, böylece verileriniz kaydedilmez veya izlenmez. Ayrıca, 94 ülkede 160 lokasyonda 3.000’den fazla sunucudan oluşan bir ağa sahiptir. Destek ekibiyle iletişim kurduğumuzda, bunun Malezya için yalnızca bir sunucusu olduğunu, ancak gereksinim duyan müşteri sayısına hitap edeceğinden emin olduklarını söylediler. 

Yavaş sunucu değiştirme süresine rağmen, ExpressVPN’in kullanımı kolaydır ve bir kez yükledikten sonra sizin için neredeyse her şeyi yapar. Windows, macOS, Android ve iOS’ta çalışır ve Google Chrome, Mozilla Firefox ve Safari için tarayıcı uzantısını indirebilirsiniz.  

Müşteri desteği 7/24 mevcuttur. Personel canlı sohbet ve e-posta yoluyla yardımcı ve kapsamlı cevaplar sağlar. ExpressVPN incelememizde hizmet hakkında daha fazla bilgi edinin.

ExpressVPN en pahalı VPN’lerden biridir, ancak temel hizmeti o kadar iyidir ki ekstra maliyet için paranızın karşılığını alacaksınız. Daha uzun bir plana abone olarak tasarruf edebilirsiniz ve gönül rahatlığı için 30 günlük sorunsuz bir geri ödeme penceresi vardır.

NordVPN

NordVPN’in güvenliği, VPN başarısız olursa sizi koruyan bir öldürme anahtarı ve bağlantınızı iki kez şifreleyen çift sekmeli sunucularla birinci sınıf güvenliktir. Kayıt tutmayan politikası ile gizliliğinizi de onurlandırır.

ExpressVPN’den daha fazla olan 5.000’den fazla sunucuya sahiptir ve 60 ülkeye yayılmıştır. Altısı Malezya’da, bu yüzden oradan içeriğe erişirken sorun yaşamamalısınız. Hizmet hakkında daha fazla bilgi edinmek için NordVPN incelememizi okuyabilirsiniz.

NordVPN-Slider1

NordVPN-slider2

NordVPN-slider3

NordVPN-slider4

NordVPN-Slider5

Önceki

Sonraki

NordVPN iyi hızlara ve sınırsız bant genişliğine sahiptir, ancak uzun mesafelere bağlanırken yavaş olabilir. Ayrıca hızlı bir sunucu geçiş süresi vardır ve bunu kolayca yükleyebilir ve Windows, macOS, Android ve iOS’a hızlı bir şekilde bağlayabilirsiniz. 

Müşteri desteği e-posta veya canlı sohbet yoluyla edinilebilir, ancak yardımcı bilgi tabanını kullanarak küçük sorunları kendiniz çözmeyi deneyebilirsiniz. 

NordVPN uygun bir aylık ücretle fiyatlandırılır, ancak daha uzun bir plana abone olmak size tasarruf sağlayacaktır. 30 günlük para iade garantisi sunar, böylece risksiz deneyebilirsiniz.

CyberGhost

CyberGhost iyi bir hizmet sunuyor ve ilk iki seçimimizi yenemese de, önyükleme için mükemmel güvenlik ve bir öldürme anahtarı sağlıyor. Günlük tutmaz, bu nedenle gizlilik konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.

60 ülkeyi kapsayan 4.500’den fazla sunucuya sahiptir. Malezya’da 10 tane var, bu yüzden seçim yapabileceğiniz çok şey var. CyberGhost incelememiz servise daha derinlemesine bir bakış sunuyor.

CyberGhost-Slider1

CyberGhost-slider2

CyberGhost-slider3

CyberGhost-slider4

CyberGhost-Slider5

Önceki

Sonraki

CyberGhost’un bant genişliği sınırı yoktur, bu nedenle ne kadar veri kullandığınız konusunda endişelenmenize gerek kalmaz. Artı, iyi hızları var, ancak NordVPN’ler gibi, uzun mesafelerde harika değiller. CyberGhost’u Windows, macOS, Android ve iOS’ta kullanabilirsiniz, ancak masaüstü istemcisinin garip dinamik döşeme arayüzünü çekici bulamayabilirsiniz.

Sorun giderme ipuçları için kapsamlı bilgi tabanını kullanabilirsiniz. Daha fazla profesyonel yardıma ihtiyacınız varsa, canlı sohbet veya e-posta yoluyla müşteri desteğiyle iletişime geçebilirsiniz. 

CyberGhost’un aylık paketi ekonomiktir, ancak nakit tasarrufu için daha uzun bir plana abone olabilirsiniz. Yedi günlük bir deneme sunuyor, bu yüzden taahhütte bulunmadan önce deneyebilirsiniz ve 45 günlük cömert para iade garantisi de var.

Malezya IP Adresi Kullanımının Tehlikeleri

Net İnternet Özgürlüğü raporuna göre, Malezya’nın İnternet’i, Malezya hükümetinin vatandaşlarını izlemesinin kapsamı nedeniyle “kısmen özgür”. Bu, web’e bir Malezya IP adresinden erişmeye çalışırsanız, içerik için ciddi sınırlamalar olduğu anlamına gelir. 

2016 yılında Başbakan Najib Razzak’ın yolsuzluk skandalları hakkında rapor verdikten sonra birçok haber sitesi, blog ve sosyal medya hesabı kapatıldı veya engellendi. Sonuç olarak, bazı web siteleri iş dışına çıktı ve Medium gibi yayın platformlarına erişim kısıtlandı.

Gizlilik korumaları genellikle zayıftır. Toronto Üniversitesi merkezli bir araştırma grubu olan Citizen Lab, Malezya’da dünyanın dört bir yanındaki sunucularda kullanılan müdahaleci bir gözetim yazılımı olan FinFisher’ı tespit ettiğini bildirdi. Daha fazla bilgi için Malezya için en iyi VPN’deki parçamızı okuyun. 

Bir VPN seçerken göz önünde bulundurulması gereken birkaç faktör vardır, ancak Malezya için, devlet gözetimi ve siber suç büyük sorunlar olduğu için büyük güvenlikli bir tane seçtiğinizden emin olmak istersiniz. Bu, verilerinizi çevrimiçi tehditlere karşı koruyacak ve sizi yetkililerden gizleyecektir.

Son düşünceler

Umudumuz, bu kılavuzun bir Malezya IP adresi alma sürecini kolaylaştırdığı ve en iyi üç VPN sağlayıcımızın kimliğinizi korurken ve bağlantınızı güvende tutarken sizi Malezya’ya sokabilmesidir..

Bunun gibi daha fazla makale ve çevrimiçi güvende kalma önerileri için çevrimiçi güvenlik arşivimize göz atın. Malezya’ya girmek için hangi VPN’i kullanıyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize anlatın. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me