2020’de Mac için En İyi Tarayıcı: Safari’yi geride bırakmak

Birçok Mac kullanıcısı için, Apple’ın tarayıcısının tüm cihazlarında varsayılan olarak yer alması nedeniyle, “web tarayıcısı” terimi muhtemelen “Safari” ile eş anlamlıdır. Safari tarayıcısı Mac veya iOS için en iyi web tarayıcısından çok uzak olduğu için bu bir hatadır. Bu makalede, Mac ve iOS için en iyi tarayıcıyı keşfetmek için Apple’ın ekosistemine derin bir dalış yapacağız.


Kazanana doğrudan atlamak istiyorsanız, bu Cesur olurdu ve bir numaralı seçimimiz hakkında her şeyi öğrenmek için tam Cesur incelememizi okuyabilirsiniz. Kısacası Brave, çok sayıda özellik ve öğrenmesi ve gezinmesi kolay bir arayüz sunarken mükemmel performans, güvenlik ve gizlilik sunar.

Yine de kendimizden çok ileri gitmeden önce, bu sıralama için ölçütlerimizin nelerden oluştuğuna bir bakalım.

Mac 2020 için En İyi Web Tarayıcısı

Mac için En İyi İnternet Tarayıcısı Nedir?

Çoğunlukla, yarışmacıları tarayıcı incelemelerimizle aynı ölçütlere göre değerlendireceğiz, ancak tamamen Apple cihazlarındaki sürümlerine odaklanacağız. Bu nedenle, özellikler, kullanım kolaylığı, performans, güvenlik ve gizlilik ölçütlerimiz karşılaştırmamızın temelini oluşturacaktır..

Açıkçası, Tenta (Tenta incelememizi okuyun) ve Internet Explorer’ın (Mac için Internet Explorer’a sahip olmamanın neden bir olduğunu görmek için Internet Explorer incelememizi okuyun) iyi bir şey).

Beş kategorinin tümü eşit ağırlıktadır, ancak özellikle güvenlikle ilgileniyorsanız, hangisinin en çok koruma sunduğunu bulmak için en güvenli tarayıcı listemize göz atmalısınız (spoiler: bu Puffin ve Puffin’imizi okuyabilirsiniz. nedenini bulmak için inceleyin).

Mac için En İyi Tarayıcı: Cesur

Girişte belirttiğimiz gibi, Brave Mac ve iOS için en iyi seçimimizdir. Tarayıcı, yerleşik bir reklam engelleyici, HTTPS’ye otomatik yükseltme ve komut dosyası engelleme özelliklerine sahip etkileyici güvenlik sunar. Tüm bu ayarlara, üzerinde bulunduğunuz web sitesinde o anda engellenenlerin özetini gösteren “kalkanlar” menüsünden kolayca erişilebilir.

Cesur-Kalkanlar

Brave ayrıca kullanıcıların Google ve Facebook giriş düğmeleri dahil olmak üzere çeşitli sosyal medya içeriklerinin yanı sıra Twitter, LinkedIn ve Facebook’tan gömülü yayınları engellemelerine olanak tanır. Ayrıca, tarayıcının WebRTC’nin IP adresinizi açmasını engelleme ayarı da vardır, bu da başarmak için genellikle sanal bir özel ağa ihtiyacınız vardır..

BraveBlock-Sosyal-Medya

Hareket halindeyken yerleşik pek çok özellik yok. Bununla birlikte, Brave, Google’a yapılan geri aramalardan arınmış bir Chromium sürümüne dayandığı için, tarayıcının kullanıcı arayüzünde değişiklik yapmadığı sürece çoğu Chrome uzantısıyla da uyumludur. Bu, Chrome’un uzantı kitaplığı çok büyük olduğundan tarayıcıya her türlü işlevselliği ekleyebileceğiniz anlamına gelir.

Bununla birlikte, bahsetmeye değer bazı küçük özellikler var. Hem masaüstü hem de mobil cihazlarda, daha kolay okumayı kolaylaştırmak için gereksiz öğeleri bir web sayfasından kaldıran bir “damıtma sayfası” işlevi vardır. İOS’ta herhangi bir web sayfasını PDF’ye dönüştürebilirsiniz, ancak önce yukarıda belirtilen damıtma sayfası özelliğini kullanmadığınız sürece dönüştürme işlemi oldukça tehlikeli.

Cesur-PDF

Brave’nin Mac sürümü, varsayılan olarak istediğiniz herhangi bir arama motorunu eklemenize izin verir, ancak maalesef bu, Google, Bing, DuckDuckGo, Qwant ve Startpage’in beş seçeneğiyle sınırlı olduğunuz iOS’ta geçerli değildir.. 

Cihazlar arası senkronizasyon, şu anda yalnızca yer imleriyle sınırlı olduğu için daha iyi olabilir, ancak artı tarafta, bir hesap gerektirmez.

Cesur-Arama-Motorları

Sekme yönetimi maalesef biraz eksiktir, sekmeleri gruplandırmanın ve yatay kaydırma yapmanın bir yolu yoktur. Yine de sekmeleri sabitleyebilir ve platform için alışılmadık bir özellik olan iOS’ta bir sekme çubuğunu etkinleştirebilirsiniz.

Cesur-iOS TabBar

Brave inanılmaz derecede hızlı bir tarayıcı olduğu için performans her açıdan birinci sınıftır, sadece Vivaldi Mac’te hız açısından daha iyi performans gösterir. İOS’ta bu kadar ileri değil, ancak yine de daha hızlı seçeneklerden biri. Ayrıca, özellikle Chromium tabanlı bir tarayıcı için RAM tüketimi şaşırtıcı derecede düşüktür.

Brave ayrıca gizlilik konusunda da ışıldar. Şirketin veri toplama politikası açıktır ve Brave’nin Google Güvenli Tarama gibi devre dışı bırakılabilecek üçüncü taraf hizmetleri hariç hiçbir veri toplamamasını belirtir.

Cesur-Gizlilik-Hizmetler

Cesur Olmamızın Diğer Nedenleri

Cesur Ödüller, çevrimiçi reklamcılığın çalışma şeklini değiştirmeyi amaçlayan iddialı bir girişimdir. Brave, kullanıcılarına reklam eklemek yerine, kişiselleştirilmiş reklamlar almayı seçmelerine olanak tanır ve sunulduğu her reklam için kullanıcıya kredi verilir. Bu krediler daha sonra programa kaydolan içerik oluşturuculara veya web sitelerine bağış olarak harcanabilir.

Cesur-Ödüller

Kullanıcının kaydolması gerektiğinden, reklamlar cihazlarında yerel olarak depolanan veriler kullanılarak özelleştirilir. Bu, üçüncü taraf izleyicilere olan ihtiyacı tamamen ortadan kaldırır, yani reklamlar size kişisel olarak uyarlansa da gizliliğiniz bozulmadan kalır.

Brave’nin masaüstü sürümü, yerleşik Tor Tarayıcı dışında başka bir tarayıcı (Tor incelememizi okuyun) bunu yapmadığından, yerleşik olması oldukça sıra dışı bir özellik olan Tor’u da destekliyor.

Cesur-Tor

Mozilla Firefox

Mozilla Firefox, Mac ve iOS’ta mükemmel bir tarayıcı seçeneğidir ve Cesur olmasaydı listemizin en üstünde yer alır. İkisi arasındaki fark çok küçük, ancak mükemmel güvenlik ve gizlilik kontrolleri için Brave’ye kenar verdik, ancak Firefox da bu konuda eksik değil.

Firefox Güvenlik Ayarları

Mac için Firefox, kullanıcıları kötü amaçlı web sitelerinden ve siber suçlulardan korumak için Google Güvenli Tarama’yı kullanır. Ayrıca, gizlilik denetimleri hangi izleyicilerin ve çerezlerin izin vereceği üzerinde ayrıntılı kontrol sağlar. 

Parolalar bir ana parolayla korunabilir, ancak maalesef bunun varsayılan olarak etkinleştirilmesi gerekir, eğer parolalarınızı fiziksel erişime sahip olmayanlardan korumasız bırakırsınız. Ana şifre iyi olmasına rağmen, en iyi şifre yöneticisini kurmak yerine geçmez.

Firefox Master Şifre

Firefox, tarayıcı güvenliğinin bir diğer önemli yönü olan çok sık güncellenir. Ayrıca, belirli güvenlik açıkları genellikle keşfedildikten bir veya iki gün içinde giderilir.

Sayısız tema ekleyebileceğiniz ve neredeyse her düğmeyi ve kullanıcı arabirimi öğesini istediğiniz konuma taşıyabileceğiniz için özelleştirme için birçok seçenek var. Cihazlar arası senkronizasyon mükemmeldir ve tüm tarama deneyiminizi Mac, iPhone ve iPad’iniz arasında sorunsuz bir şekilde taşımanıza olanak tanır.

Firefox Özelleştirme

Varsayılan arama motorunu istediğiniz herhangi bir şeye ayarlayabilirsiniz ve adres çubuğunun altındaki açılır menü, tüm alternatif arama sağlayıcılarınıza hızlı ve kolay erişim sağlar. Birlikte verilen ekran yakalama aracı, işletim sisteminde bulunan ekran görüntüsü aracı gibi şu an ekranda olanlarla sınırlı olmadığı için uzun web sayfalarını yakalamak için inanılmaz derecede kullanışlıdır..

Firefox Arama-Motorları

Bunların yanı sıra, tarayıcıda pişirilen pek çok özellik yok. Ancak, Firefox’un yalnızca Chrome’un ikinci programı olan kapsamlı bir eklenti kütüphanesi ile kutsanmış olması nedeniyle bu çok önemli değil..

Firefox da inanılmaz derecede hızlı ve hem iOS hem de Mac’te hız konusunda tarayıcıların üst kademesinde. RAM tüketimi oldukça yüksek olmasına rağmen, çok sayıda sekmeniz açık olduğunda nispeten düşük olur ve performansı daha da artırmak için sekmeleri hazırda bekletebilirsiniz. 

Sekmeleri belirsizliğe indirgemek yerine Mac için Firefox, sekme yönetimini ağrısız bir süreç haline getirmek için yatay bir kaydırma çubuğu kullanır.

Firefox Sekmeler

İOS’ta söylenecek çok şey yok, ancak belirtmeye değer birkaç küçük özellik var. Yerleşik bir QR kod tarayıcı var ve sağ alt taraftaki menü, sınırlı bant genişliğine sahip kullanıcılar için ideal olan tüm görüntüleri devre dışı bırakmanıza ve gece modunu etkinleştirmenize izin veriyor.

Firefox Mobile Özellikleri

Firefox’u Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Firefox’u gerçekten öne çıkaran şey, kullanıcıların gizliliğine uzun zamandır devam eden taahhüdü. Firefox’un arkasındaki şirket olan Mozilla, kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olduğundan, kişisel bilgileri satmaları veya gelişmeleri finanse etmek için reklam sunmaları gerekmediği için kullanıcı verilerini toplama konusunda çok az teşvik vardır.. 

Bununla birlikte, geliştirme amacıyla bazı küçük bilgiler toplanır, ancak bu bile kullanıcı tarafından devre dışı bırakılabilir. Firefox’un güçlü ve zayıf yönlerini tam olarak görmek için Firefox incelememizi okuyun.

Google Chrome

Kullanım numaraları açısından, Chrome web tarayıcılarının tartışmasız kralıdır. Kaynağınıza bağlı olarak, tüm web trafiğinin yüzde 45 ila 70’i Google’ın tarayıcısından geçer ve inanılmaz popülerliğinin birçok iyi nedeni vardır.

Her şeyden önce, Chrome tarayıcı özellikle kullanımı kolay ve iyi tasarlanmış bir tarayıcıdır. Popülerliği nedeniyle, birçok açıdan endüstri standardı haline geldi, yani kullanıcı arayüzü hangi tarayıcıdan geçiş yaptığınıza bakılmaksızın neredeyse tanıdık gelecek.

Krom-Mac-UI

Chrome’un en büyük gücü, oldukça büyük uzantı kütüphanesidir. Not alma ve virüs korumasından reklam engelleme ve güvenlik uzantılarına kadar her kullanım durumunu kapsayan binlerce uygulama indirilebilir. Hangi uzantıları indirmeniz gerektiğini merak ediyorsanız, en iyi tarayıcı güvenlik uzantıları listemize göz atın.. 

Tarayıcıda çok fazla gelişmiş özellik bulunmamasına rağmen, mevcut çok sayıda uzantı nedeniyle Chrome için bu kadar büyük bir anlaşma değil.

Cihazlar arası senkronizasyon mükemmel ve kurulumu daha kolay olamazdı. Tek yapmanız gereken Google hesabınızla oturum açmaktır ve Chrome gerisini halleder. Bu, Google’a önemli miktarda bilgi verir, bu nedenle gizlilikle ilgili olanlar, Google Chrome’u nasıl yedekleyeceğimize ilişkin kılavuzumuzu izleyerek manuel olarak senkronize etmek isteyebilir.

Krom-Sync

Bununla birlikte, gizlilik konusundaki kullanıcılar muhtemelen bu alandaki geçmiş kaydı korkunç olmadığından, Chrome tarayıcısından tamamen uzak durmalıdır. Sayısız gizlilik skandalı, yıllar boyunca şirketi rahatsız etti ve veri toplama politikası belirsiz ve rahatsız edici, çünkü kullanıcıları hakkında her türlü bilgiyi depolamayı kolayca kabul ediyor.

Google, söz konusu bilgileri satmadığını iddia etse de, reklamları kişiselleştirmek ve optimize etmek için kullandığını kolayca kabul eder. Google, kullanıcı geçmişinizi temizlemenin bir yolunu sunar; bu, Google geçmişinizi nasıl sileceğinizle ilgili makalemizde açıklanan adımları uygulayarak gerçekleştirebilirsiniz. Ancak, Google daha önce yalan söylemişti, bu yüzden gerçekten herhangi bir şeyi silip silemediğini kim bilebilir?.

Bununla birlikte, Google Chrome’u sık sık güncellediği ve keşfedildikleri anda güvenlik deliklerini hızlı bir şekilde yamaladığı için güvenlik iyidir. Google Güvenli Tarama varsayılan olarak etkindir, bu da sizi kötü amaçlı web sitelerine karşı korur. HTTP uyarısı da iyidir, çünkü bağlantınızın güvenli olmadığını açıkça belirtir.

Krom-HTTP Uyarı

Chrome hem Mac hem de iOS’ta hızlı bir tarayıcı olduğu için performans da sağlam. Ne yazık ki, korkunç gizlilikle birleştiğinde, Chrome’u listemizdeki ilk iki noktadan koruyan yüksek kaynak tüketimi ile mücadele ediyor.

Google Chrome’u Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Chrome, Google’ın çeşitli hizmetleriyle derinden entegredir, bu nedenle Google Drive veya Google Dokümanlar gibi uygulamaları sıkça kullanan kullanıcılar, bunların tarayıcıda olağanüstü iyi çalıştığını göreceklerdir. 

Buna ek olarak, varsayılan olarak web sayfalarını kolayca çevirmenizi sağlayan Google Çeviri varsayılan olarak dahil edilmiştir. Her zaman olduğu gibi, dökümün tamamı için Google Chrome incelememize göz atın.

Vivaldi

Vivaldi, genel olarak en iyi tarayıcılar listemizin açık bir galibiydi, ancak bu sıralamada dördüncü sırada yer alıyor. Bunun nedeni, şu anda Apple ekosisteminin üçte ikisini oluşturan tarayıcının iOS sürümü yok..

Bununla birlikte, Vivaldi Mac’te mükemmel bir tarayıcıdır. Vivaldi incelememizde ele alındığı gibi, tarayıcı, nasıl göründüğünü ve hissettiğini hemen hemen her yönünü değiştirmenize izin verdiği için özelleştirmesi rakipsizdir. Bu, çeşitli temaları, renkleri ve yazı tiplerini ve hemen hemen her düğmeyi ve menü öğesini ekranın farklı bir bölümüne taşıma yeteneğini içerir.

Vivaldi-Özelleştirme

Tarayıcı, not almaktan özel bir ekran görüntüsü aracına kadar küçük özelliklerle doludur. Notlarınız ve ekran görüntüleriniz birbirine bağlanabilir ve bir URL’ye bağlanabilir ve makaleleri daha kolay okumak için optimize eden bir okuyucu görünümü vardır.

Tüm yerel özelliklerin yanı sıra Vivaldi, Chromium’un üzerine kurulduğu için Chrome’un büyük uzantı kütüphanesinin çoğuyla da uyumludur (Chromium incelememizi okuyun).

Vivaldi, tarama deneyiminin her bölümünü cihazlar arasında senkronize etmenizi sağlar, ancak iOS’ta kullanılabilir bir sürüm olmadığından, Mac kullanıcıları için bu çoğunlukla tercihlerinizi ve geçmişinizi masaüstü cihazlar arasında taşımak için kullanışlıdır.

Vivaldi-Sync

Vivaldi senkronizasyonuna kaydolarak, bir e-posta ana bilgisayarına ve bir bloga da erişebilirsiniz, ancak her ikisi de oldukça basittir, bu yüzden en iyi e-posta barındırma sağlayıcıları ve alternatifler için en iyi web barındırma sağlayıcıları listemize göz atmalısınız. ilgileniyorsun.

Vivaldi’nin kullanımı da son derece kolaydır ve sizi ziyaret ettiğiniz son alana (son web sayfasının aksine) geri getiren bir geri sarma düğmesi ve son arama geçmişiniz ve alternatif aramanızla birlikte bir açılır menü gibi kullanışlı gezinme denetimlerine sahiptir. sağlayıcılar. 

Sekmeleri birlikte “yığınlar” halinde gruplayabileceğiniz ve hatta ekranı aralarında bölebileceğiniz için sekme yönetimi mükemmel.

Vivaldi-splitscreen

Açtığınız ancak henüz bakmadığınız sekmeler okunmamış olarak işaretlenir ve ayrıca yanlışlıkla kapatılmaları için sekmeleri sabitleme olanağınız da vardır. Ekranın sol tarafındaki görev çubuğunda ayrı bir sekme menüsünün yanı sıra, “ctrl + sekme” ye basarak getirebileceğiniz bir sekme döngüleyicisi var. 

Ayrıca, belirli web sitelerini bu görev çubuğuna sabitleyebilirsiniz, bu da onlara özel sekmeler açmak zorunda kalmadan onlara hızlı bir şekilde erişmenizi sağlar..

Vivaldi-Sabitlenmiş-Web sitesi

Vivaldi ayrıca inanılmaz derecede hızlı, Mac’teki diğer tarayıcılardan daha iyi performans gösteriyor. Buna ek olarak, RAM tüketimini oldukça düşük tutarak, Google Chrome’dan ortalama yüzde 20 daha az ortalama ile yönetir. Sekmeleri hazırda bekletme seçeneği, Chromium tabanlı tarayıcılar için genellikle sorun olan kaynak tüketimini daha da azaltır.

Vivaldi Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Vivaldi’nin güvenliği ve gizliliği de mükemmel. Google Güvenli Tarama sizi kötü amaçlı web sitelerine karşı korur ve Vivaldi haftada bir kez güncellenir, bu da birinci sınıftır. Tarayıcı ayrıca HTTPS yerine HTTP üzerinden bağlanırken size net bir uyarı verir. 

Gizlilik için Vivaldi’nin veri toplama politikası çok iyi ve dahili amaçlar için yalnızca bazı küçük ve anonim bilgilerin toplandığını açıkça belirtiyor.

martı

Puffin, benzersiz güvenlik ve gizlilik ve mükemmel iOS sürümü nedeniyle bu listede bir puan alıyor. Ancak, Mac’te (ve genel olarak masaüstünde) zayıf gösterimi, listemizde daha yüksek olmaktan ziyade beşinci sırada yer alıyor..

Puffin, göz atmaya yönelik benzersiz bir yaklaşım kullanarak, ziyaret ettikleri tüm web sitelerini kendi sunucuları üzerinden “aktararak” kullanıcıları korur. Bu, web sitesi koduna yerleştirilmiş herhangi bir kötü amaçlı yazılımın makinenize asla ulaşamayacağı ve sizi izleyen herkesin Puffin sunucularından daha fazlasını yapamayacağı anlamına gelir.

İOS’ta bu yaklaşım aynı zamanda mükemmel bir hız ile sonuçlanır. Aslında Puffin, platformda test ettiğimiz en hızlı tarayıcıdır ve yerel Safari’den bile daha hızlıdır. Ayrıca, tarayıcı web sitelerini sadece temel öğelere ayırır, bu da önemli veri tasarrufu sağlar ve bu da sınırlı bant genişliğine sahip kullanıcılar için bir nimettir..

[thummb id = 40109 nocopy = true]

Ne yazık ki, büyük hız, Puffin’in genellikle yavaş ve halsiz olduğu ve bazen ciddi giriş gecikmelerinden muzdarip olduğu Mac’e uzanmıyor. Masaüstü sürümü için işleri daha da kötüleştirmek, bir web tarayıcısı için hiç kullanmak için bir abonelik ödemeniz gerektiğidir.. 

Ayrıca arama motorları için Google, Bing, Naver ve Yandex ile sınırlısınız, bu da biraz kısıtlayıcı.

Puffin-Arama-Motorları

Reklamları engellemek için Puffin Pro’yu 4,99 $ karşılığında satın almanız gerektiğinden, ücretsiz iOS sürümü de sınırlıdır, ancak Mac’in aksine en azından bu bir kerelik bir satın alma işlemidir. Ne yazık ki, Chromium’a dayanmasına rağmen, Puffin hiçbir Chrome uzantısıyla uyumlu değildir ve kendisinin hiçbirini sunmaz. Cihazlar arasında herhangi bir şey senkronize etmenin bir yolu da yok, bu da önemli bir dezavantaj.

Doğrudan bulutta Dropbox, Google Drive ve OneDrive şeklinde kaydetme seçeneği de dahil olmak üzere tarayıcıya yerleştirilmiş birkaç düzgün küçük özellik vardır (Dropbox ile Google Drive ve OneDrive karşılaştırmasını okuyun). Bunların hepsi iyi seçeneklerdir, ancak Sync.com’u tercih ettiğimizden hiçbiri en iyi bulut depolama alanı için seçimimiz değildir (Sync.com incelememizi okuyun).

İOS’ta tarayıcı oyunları oynamak için mükemmel olan gamepad, klavye ve fare desteği de var. İOS sürümü ayrıca bir haber okuyucunun yanı sıra açık ve koyu temalara erişmenizi sağlar, ancak özelleştirme açısından budur.

Puffin-Kaydet-To-Bulut

Puffin’i Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Göz atma işleminizin çoğunu iOS’ta yaparsanız, Puffin sizin için en iyi tarayıcı olabilir. Ancak, cihazlar arası senkronizasyona ve masaüstünde sağlam bir tarama deneyimine ihtiyacınız varsa, başka bir yere bakmak isteyebilirsiniz.

Bununla birlikte, kullanıcılar tarama yaparken güvenlik veya gizliliklerinden endişe duyuyorlar, eksikliklerine rağmen Puffin’i ciddi bir şekilde düşünmelidirler, çünkü hiçbir tarayıcı bu özel arenada rekabet etmeye bile yaklaşamaz.

Mansiyonlar

Artık Mac ve iOS için en iyi beş tarayıcıyı kapsadığımıza göre, listemize girmeyen, ancak yine de onlara bir şey olan iki tarayıcıya bakma zamanı.

Opera

Opera hiçbir şekilde kötü bir tarayıcı değil ve aslında Opera incelememizde hem özelliklerde hem de kullanım kolaylığında mükemmel puanlar aldı. Ne yazık ki, gizliliği korkunç ve hem güvenlik hem de hız en iyi ihtimalle vasat. 

Bununla birlikte, Opera, Chrome’un devasa uzantı kütüphanesini desteklemenin yanı sıra yerleşik bir VPN ve sosyal medya entegrasyonu gibi çok sayıda küçük özelliğe sahiptir..

Opera-anasayfa-2019

Safari

Safari varsayılan tarayıcıdır ve hem iOS hem de Mac’e önceden yüklenmiş olarak gelir. Safari tarayıcısının büyük hayranları olmasak da, aradığınız tek şey düşük kaynak tüketimine sahip hızlı bir tarayıcıysa, iyi bir seçenektir. 

Bununla birlikte – Safari incelememizde ele aldığımız gibi – aynı zamanda bir dizi özellikten, sinir bozucu bir kullanıcı arayüzünden ve korkunç bir güvenlikten muzdariptir, bu yüzden ana listemize girmedi.

Safari-anasayfa-2019

Son düşünceler

Vivaldi genel olarak favori tarayıcımız olmasına rağmen, bir iOS sürümünün olmaması bu karşılaştırmada ciddi şekilde acıyor, ancak yine de Mac’te mükemmel gösterimi için bir yeri hak ettiğini hissetti. Bunun yerine, genel olarak ikinci favori tarayıcımız olan Brave, tüm Apple cihazlarında her kategoride üstün bir tarayıcı sunarak zaferi yakalar.

Firefox, Chrome ve Puffin de harika seçimlerdir, ancak çok farklı nedenlerle. Firefox çok yönlüdür, Chrome’un geniş uzantı kütüphanesi ve temiz kullanıcı arayüzü, gizlilik konusundaki korkunç kaydına ve RAM’e karşı telafi edilemez açlığa karşı bir denge görevi görür..

Bu arada Puffin, mükemmel performans, güvenlik ve gizlilik sağlayan benzersiz bir tarama yaklaşımından büyük ölçüde yararlanır. Ne yazık ki, iOS’ta çok iyi performans göstermesine rağmen, Mac’te çok farklı bir hikaye, çünkü genellikle halsiz ve yanıt vermiyor ve hatta kullanmak için bir abonelik ödemeniz gerekiyor. Yine de, mükemmel iOS sürümünün listemizde bir yer kazandığını hissettik.

Mac veya iOS aygıtınızda hangi tarayıcıyı kullanıyorsunuz? En sevdiğin şeyi dışarıda bıraktık mı? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me