2020’de Kenya IP Adresi Nasıl Alınır

Yurtdışında yaşayan ve Auntie Boss veya Kawangware’in Gerçek Ev Hanımları gibi en sevdiğiniz yerel dizileri izlemek için bir Kenyalıysanız veya bankacınızı çevrimiçi yapmak istiyorsanız, bir Kenya IP adresine ihtiyacınız olacak.


Bir IP adresi sadece rastgele sayılar kümesi değildir; konumunuzu web sitelerine veya çevrimiçi hizmetlere gösterebilecek gizli bilgilerle doludur. DSTV veya Showmax gibi abonelik hizmetleri de dahil olmak üzere Kenya ile sınırlı coğrafi engelli içeriği görüntülemek için Kenya’da olduğunuzu gösteren bir IP adresine ihtiyacınız vardır.

Medya akış devi Netflix, Kenya dahil yüzlerce ülkede, ancak farklı TV şovları için lisans yayınlama kısıtlamalarıyla dünya çapında operasyonlara sahiptir. Netflix VPN yasağı hakkındaki makalemizde bunun hakkında daha fazla bilgi edinebilir veya yalnızca erişim istiyorsanız Netflix için en iyi VPN için önerilerimize göz atabilirsiniz..

Birçok banka ve finans kurumu, hileli faaliyetlere karşı bir koruma olarak ülke dışından giriş yapmanıza izin vermez. IP adresinizi değiştirmenin kullanışlı olduğu yer burasıdır, çünkü çevrimiçi olarak banka hesabınıza erişmek için konumunuzu aldatmanıza olanak tanır.

Popüler M-Pesa hizmeti için işlem yapmak için bir Kenya IP adresine ihtiyacınız yoktur, çünkü Android ve iOS kullanıcılarının MS-Pesa Global hizmetine mySafaricom uygulaması aracılığıyla erişmelerine izin verir. Oradan Doğu Afrika’ya, Almanya, Çin ve Birleşik Arap Emirlikleri, Batı Birliği acenteleri (Kuzey Kore ve Suriye hariç) banka hesaplarına ve PayPal’a para gönderebilirsiniz..

Bununla birlikte, Kenya IP adresli sanal bir özel ağ alarak Kenyan şovlarına erişebilirsiniz. Size nasıl bir tane alacağınızı göstereceğiz.

Kenya IP Adresi Nasıl Alınır

Kenya IP adresi almak için daha kolay bir rota izleyebilir ve proxy kullanabilirsiniz, ancak bunlar güvenilir değildir ve trafiği şifrelemedikleri veya güvenlik özellikleri içermedikleri için sizi siber suçlara karşı savunmasız bırakabilirler. Ayrıca, en iyi ücretsiz proxy’ler bile IP adresinizi korumaz, yani izlenebilirsiniz. VPN vs. proxy vs Tor makalemizde daha fazlasını bulabilirsiniz.

Kenya IP adresi almak için kullanılacak en iyi araç sanal bir özel ağdır. Bir VPN, cihazınızın internet trafiğini şifreler ve sunucularından birine yönlendirir, böylece İnternet’e anonim olarak göz atabilir ve coğrafi olarak kısıtlanmış içeriğin engellemesini kaldırabilirsiniz. 

VPN’ler sizi anonim ve çevrimiçi tehlikelerden korur, ancak Kenya için en iyi VPN’i seçtiğinizden emin olun. Kenya’da, yalnızca bir avuç VPN tarafından atlanabilecek karmaşık bir VPN algılama sistemine sahip Netflix’e erişmenize yardımcı olacak bir VPN’e ihtiyacınız olacak.

ExpressVPN

ExpressVPN, Kenya IP adresi almak için mükemmel bir seçimdir. Nerede olursanız olun Kenya’daki gibi içeriğe erişmenizi sağlar ve sizi anonim tutar. Coğrafi kısıtlamalı içeriğin, özellikle Netflix gibi akış hizmetlerinin engellemesini kaldırmak harika. 

ExpressVPN-Web sitesi

ExpressVPN-Kayıt

ExpressVPN-Speedtest

ExpressVPN-Tünel-Seçenekler

ExpressVPN-Tam App

Önceki

Sonraki

Olağanüstü performansı, sınırsız bant genişliği ve yüksek hızları onu akış için en iyi VPN haline getirirken, AES 256 bit şifreleme ve DNS sızıntı koruması gibi güçlü güvenlik özellikleri gizliliğinizi ve hassas verilerinizi korur.

VPN, çoğu büyük platform için kullanımı kolay uygulamalar, 7/24 canlı sohbet ve sorunsuz 30 günlük para iade garantisi ile hızlı ve yardımsever müşteri desteği ile tartışmasız en kullanıcı dostu. Sağlayıcı hakkında daha fazla bilgi için ExpressVPN incelememizi okuyun.

CyberGhost

CyberGhost başka bir iyi VPN hizmetidir. 10’u Kenya’da bulunan 3.700’den fazla sunucusu var. Sıfır güvenlik politikası ile sıkı güvenlik özelliğine sahiptir ve gizliliğinize saygı duyar. Ayrıca, bant genişliğine büyük harf koymaz. 

CyberGhost-Slider1

CyberGhost-slider2

CyberGhost-slider3

CyberGhost-slider4

CyberGhost-Slider5

Önceki

Sonraki

CyberGhost ayrıca Netflix ve diğer akış hizmetlerinin engellemesini kaldırabilir ve çoğu büyük işletim sistemiyle uyumludur. Aynı anda yedi cihaza kadar kullanabilirsiniz, bu yüzden birden fazla cihaz için en iyi VPN’larımızdan biridir..

Diğer VPN’lerin aksine, CyberGhost çok cömert 45 günlük para iade garantisi sunuyor. Ücretsiz deneme kullanılabilir, ancak uzunluğu yüklediğiniz istemciye bağlıdır. Örneğin, Windows istemcisi için deneme yalnızca 24 saat sürerken, Android ve iOS uygulamaları yedi günlük deneme süreleri sunuyor.

Ivacy

Bu nispeten yeni ama ucuz bir VPN hizmeti. Özelliklerle doludur ve sizi Netflix’e götürebilir. Biri Kenya’da olmak üzere 450’den fazla sunucusu var, bu yüzden Kenya IP adresi alacağınızdan emin olabilirsiniz.. 

Ivacy-Slider1

Ivacy-slider2

Ivacy-slider3

Ivacy-slider4

Ivacy-Slider5

Önceki

Sonraki

Dezavantajı, kullanımınıza bağlı olarak değişen tutarsız hızlardır, bu nedenle en hızlı VPN sağlayıcılarımızdan yoksundur. Bununla birlikte, düşük fiyat etiketi, özel sunucu yelpazesi ve sağlam özellik seti ile bunu telafi eder. 

VPN’ye derinlemesine bakmak için Ivacy incelememizi okuyabilirsiniz. Size en iyi güvenliği sağlamak için bağlantınızda AES 256 bit şifreleme kullanır ve kullanıcı gizliliğine açık bir şekilde bağlı kalır.

Kenya IP Adresi Kullanmanın Tehlikeleri

Kenya, vatandaşlarının iletişimlerini sıkı bir şekilde takip etme ve iletişim araçlarını izleme konusunda kötü bir üne sahiptir. 2017 yılında Kenya hükümeti gözetim faaliyetlerine milyonlarca dolar harcadığını itiraf etti, ancak hepsi yanlış değil.

Kenya’daki korkunç siber güvenlik durumu, siber tehditlere karşı savunmasız bir ülke olarak zayıf sıralamasına katkıda bulundu. Aslında, 3 Haziran 2019’da Endonezya hacker grubu Kurd Electronic Team tarafından bir dizi hükümet web sitesi saldırıya uğradı.

İnternet sansür kılavuzumuzda okuyabileceğiniz gibi, dünya çapında birçok ülke interneti engeller veya kısıtlar. Bir Özgürlük Evi raporu Kenya’ya en az ve en az özgür ülke listesinde 100 üzerinden 32 puan verdi, bu yüzden hükümetin internet trafiğinizi gözetleme konusunda endişelenmeniz gerekiyor. Ayrıca hassas verilerinizi çalmak için bilgisayar korsanlarına ve siber suçlulara karşı dikkatli olmanız gerekir.. 

Kenya’da bir VPN kullanmak yasadışı olmasa da, Kenya IP adresi almak, siber suçluların bilgilerinizi çalmasını ve içeriğe erişmenizi engelleyebilecek coğrafi engelleme ve sansür kısıtlamalarını atlamanıza yardımcı olacak.

Son düşünceler

Konumunuz ne olursa olsun, çevrimiçi bir Kenya IP adresi ve koruması elde etmek için VPN en iyi seçenektir. Yukarıdaki üç VPN servis sağlayıcısından herhangi biri size ihtiyacınız olanı sağlayacaktır, ancak ExpressVPN en iyi seçimdir. 

Büyük sunucu seçimi, güçlü güvenlik, olağanüstü performans ve akış hizmetlerine girme yeteneği sayesinde, istediğiniz içeriği güvenli bir şekilde almak için ihtiyacınız olan her şeyi almalıdır. Ayrıca, soru sorulmayan 30 günlük para iade garantisi ile denememek için bir neden yok. 

Kenya IP adresi almak için önerilerinizi duymak isteriz. Aşağıdaki bölümde bir yorum bırakın ve okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me