2020’de Katar IP Adresi Nasıl Alınır: Doha’ya Teslim

Katar’da ikamet ediyorsanız ve yurtdışına seyahat ederken Al Jazeera, BeIN Sports veya diğer hizmetlere erişmek istiyorsanız bir hata mesajı alabilirsiniz. Bu coğrafi engelleri atlamanın tek yolu IP adresinizi belirtilen ülkeye değiştirmektir. Size Katar’da nasıl IP adresi alacağınızı göstereceğiz.


Örneğin, Netflix IP adresinizi tarar ve göstereceği içerik türünü belirler. Bir IP adresi rastgele bir sayı kümesi gibi görünse de, temel olarak konum kimliğinizdir ve ziyaret ettiğiniz web sitelerine ve çevrimiçi hizmetlere nerede olduğunuzu söyler.

Bu kılavuz, bir Qatari IP adresi nasıl alacağınızı gösterecek, böylece en sevdiğiniz Qatari TV şovlarına ve Netflix’e erişmenin yanı sıra çevrimiçi bankacılık ve diğer hizmetleri de kullanabilirsiniz.

Katar IP Adresi Nasıl Alınır

Katar IP adresi almanın en kolay yolu bir proxy kullanmaktır – öneriler için en iyi ücretsiz proxy kılavuzumuza bakın – ancak bunu yapmanızı önermiyoruz. Netflix proxy hatası kılavuzumuzda gösterildiği gibi, tespit edilmesi ve engellenmesi kolaydır, düşük hızlara sahiptirler ve güvenli veya güvenilir değildirler. 

Bu, gerçek IP adresinizin korumasız olduğu ve sizi siber saldırılara karşı savunmasız bıraktığı ve çevrimiçi etkinliğinizin size geri izlenebileceği anlamına gelir. Bununla ilgili daha fazla bilgi için VPN vs proxy vs Tor’u okuyun.

Bunun yerine IP adresinizi değiştirmek için sanal bir özel ağ kullanmanızı öneririz. Proxy’lerin aksine, VPN’ler gerçek IP adresinizi korumak ve rota izlemeyi imkansız hale getirmek için ilk bağlantınızı bir VPN protokolüyle şifreler ve çevrimiçi etkinliğinizin kayıtlarını tutmazlar. En iyi VPN seçimlerimiz işi yapabilir, ancak Katar’daki sunucularla bir tanesine ihtiyacınız var yoksa sıkışmış olacaksınız.

Katar’da sunucuları olan ve iyi VPN güvenliği ve hızı sağlayan iki öneri vereceğiz.

VyprVPN

VyprVPN, Chameleon protokolü, bir öldürme anahtarı ve gizliliğinizi korumak için kayıt tutmayan bir politika da dahil olmak üzere mükemmel güvenlikli iyi bir hizmettir. Ayrıca, Katar dahil 60’tan fazla ülkede büyük bir sunucu ağına sahiptir ve bu da gezginler için en iyi VPN’imizde bir yer kazanmıştır. VyprVPN bazı rakiplerinden daha yavaş olmasına rağmen, hızları kötü değil ve bant genişliği sınırları yok.

VyprVPN-Slider1

VyprVPN-slider2

VyprVPN-slider3

VyprVPN-slider4

VyprVPN-Slider5

Önceki

Sonraki

Akış sırasında iyi performans gösterir, ancak subpar hızları akış seçimleri için en iyi VPN’imizden biri olmasını engellemiştir. Netflix, BBC iPlayer, Hulu ve Amazon Prime Video’ya yeniden bağlanmaya gerek kalmadan birden fazla sunucudan erişebilir. Al Jazeera istediğiniz şeyse, VyprVPN iyi bir seçimdir, ancak hızları da Al Jazeera seçimleri için en iyi beş VPN’imizi yapmasını engelledi.

VyprVPN’i Windows, macOS, Android ve iOS’ta kullanabilirsiniz, ancak geliştirilmiş bir arayüze sahiptir. Bununla birlikte, kurulumu kolaydır ve hızlı bir şekilde bağlanabilirsiniz. SSS bölümü, canlı sohbet ve e-posta da dahil olmak üzere farklı yöntemlerle destek alabilirsiniz.

VyprVPN makul bir aylık ücret sunar ve daha uzun bir plan seçerseniz indirim alabilirsiniz. Geri ödeme politikası yoktur, ancak üç günlük deneme sürümü mevcuttur, bu nedenle beğenip beğenmediğinizi görmek için deneyebilirsiniz. Hizmet hakkında daha fazla bilgiyi VyprVPN incelememizde bulabilirsiniz..

HideMyAss

İkinci tercihimiz HideMyAss. Yeterli hızlar, standart AES 256 bit şifreleme ve bir kill switch ile iyi güvenlik sunar. Bir gizlilik politikası var, ancak sorun yaratıyor çünkü bağlantı ve bağlantı kesme günlüklerini 30 güne kadar sakladığını söylüyor. Yine de, Katar dahil 190 ülkeyi kapsayan diğer tüm sağlayıcılara kıyasla büyük bir sunucu ağına sahiptir..

HMA-Slider1

HMA-slider2

HMA-slider3

HMA-slider4

Önceki

Sonraki

HideMyAss, Windows, macOS, Android ve iOS’u destekler ve kullanımı kolay istemcilere sahiptir. Daha fazla teknik sorun için müşteri desteğine başvurmadan önce sorunu kendiniz çözmeye çalışmak istiyorsanız bir bilgi bankası mevcuttur. E-posta desteği canlı sohbetten daha yavaş.

HideMyAss incelememizde okuyabileceğiniz gibi, aylık fiyatı oldukça pahalıdır, ancak hizmeti test etmek için yedi günlük deneme sürümünü kullanabilirsiniz. Deneme süresinin bitiminden önce iptal ettiğinizden emin olun. Bunu yaparsanız, yedi günün tamamını kullanmaya devam edebilirsiniz. İptal etmeyi unutmanız durumunda 30 günlük para iade garantisi sunulmaktadır.

Katar IP Adresi Kullanmanın Tehlikeleri

Bir Katar IP adresi kullanmak uygun, ancak bilmeniz gereken bazı şeyler var. Sansür sorunu olan birçok ülke gibi Çin de iyi bir örnektir, Katar internetteki belirli içeriği politik ve dini görüşleriyle hizalamak için filtreler ve engeller.

Arkadaşlık, pornografi, LGBT sorunları veya cinsel sağlık sorunları ile ilgili her şey, hükümetin eleştirdiği veya İslam’dan nefret ettiği kabul edilen içerikler engellenir. Bazen, katı web siteleri de katı parametreler nedeniyle engellenir. Sonuç olarak, haber politikaları yayınlayan gazeteciler hükümet politikaları, İslam ve yönetici aile ile ilgili konularda sansür uygular.

Ancak garip bir şekilde, Katar bölgesel yönetimleri eleştirmekten çekinmeyen Al Jazeera’yı sübvanse ediyor çünkü yerel haberlere daha az, bölgesel ve uluslararası haberlere daha fazla odaklanıyor.

FaceTime, Skype, Viber ve Duo gibi VoIP hizmetleri de engelleniyor çünkü Katar hükümeti ülkede faaliyet göstermek için lisanslarının olmadığını söylüyor. WhatsApp çağrıları da engellendi, ancak üzerindeki yasağın kaldırıldığına dair raporlar var. 

Bununla birlikte, Katar’ın siber suç yasası ve ceza kanunu nedeniyle birinin itibarını zedeleyebilecek ifadeler yapmakta sorun yaşayabilirsiniz. Bu, sosyal medyada, e-posta veya WhatsApp aracılığıyla yapılan ve bir yıla kadar hapis cezası veya 100.000 riyale kadar para cezası (27.000 $) ile yapılan yorumları da içerir..

Katar’da belirli bir sürveyans raporu yok, ancak kanıtlar hükümetin vatandaşlarını gözetleyebileceğini gösteriyor. ABD Dışişleri Bakanlığı raporu, Katar’ın İnternet’i sansürlemek için bir proxy sunucu kullandığını ve internet servis sağlayıcılarının kullanıcı kayıtlarını bir yıl boyunca tutmasını ve ayrıca istenirse diğer kayıtları tuttuğunu açıkladı.

Kötü amaçlı yazılımlar ve virüsler gibi diğer çevrimiçi tehditler ve ücretsiz WiFi etkin noktalarıyla birlikte gelen tehlikeler, bağlantının ne kadar güvenli olduğunu bilmediğiniz için sizi siber saldırılara maruz bırakabilir. Bir VPN ile Skype gibi popüler VoIP servislerine erişebilirsiniz (Skype önerileri için en iyi VPN’imize göz atın) ve bu risklerden koruyun.

Son düşünceler

Şimdi bir Katar IP adresini nasıl güvenli bir şekilde alacağınızı umuyoruz. Bir VPN, IP adresinizi gizlediğinden anonim olarak göz atabilmeniz ve bağlantınızı güvenli hale getirebilmeniz için çevrimiçi güvenliğinizi sağlar. Ayrıca, akış hizmetlerinin engelini kaldırır.

VyprVPN bizim en iyi seçimimiz. Sizi güvende tutmak için yeterli güvenlik sunar ve Katar’da IP adresinizi değiştirebileceğiniz bir sunucu varlığına sahiptir. Çevrimiçi etkinlikleriniz hassassa, daha fazla seçenek için VPN kütüphanemizi ziyaret edin.

Katar’dan IP adresi alma konusunda deneyiminiz var mı? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize anlatın. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map