2020’de Japon IP Adresi Nasıl Alınır

İnternet, dünyadaki insanlarla bağlantı kurmak veya başka türlü erişemeyeceğiniz içerik bulmak için mükemmel olsa da, normal bağlantınız her şeyi bulamaz. İnternete bağlandığınızda, dünyadaki göreli konumunuzu not eden bir IP adresi atanır.


Bu IP adresine bağlı olarak, bazı web siteleri coğrafi engelleme olarak bilinen bir işlem tarafından engellenebilir. Bankalara ve devlet web sitelerine ek olarak, Netflix gibi birçok akış hizmeti, Netflix yasağını nasıl aşacağınıza dair kılavuzumuzda okuyabileceğiniz belirli kütüphaneleri belirli bölgelere ayırır.

Bununla birlikte, IP adresinizi başka bir konumdaymış gibi görünecek şekilde değiştirebilirsiniz. Japonca IP adresi alma hakkındaki bu kılavuzda, fiziksel olarak nereden bağlandığınıza rağmen, neredeyse Japonya’da olduğunuzu nasıl göstereceğinizi göstereceğiz. Yeni bir IP adresi almanın birçok yolu vardır, ancak bunu güvenli bir şekilde yapmanın yollarına odaklanacağız.

Akış platformları, bankalar veya alternatif eğlence türleri olsun, hangi Japon içeriğine erişmeye çalıştığınız önemli değil. Size Japonca IP adresi nasıl alacağınızı göstermenin yanı sıra, bir IP adresi kullanmanın potansiyel tehlikelerine de değineceğiz..

Japonca IP Adresi Nasıl Alınır

Belirli bir bölgede yeni bir IP adresi almak zor değildir. Siber güvenlik acemileri için, bölgede ücretsiz bir vekil bularak ve ona bağlanarak gerçekleştirilir. Bunları en iyi ücretsiz proxy kılavuzumuzda bulabilirsiniz. Proxy sunucusu, bilgisayarınız ile bağlandığınız her yerde duruyor ve IP adresinizi bu konumdaki bir IP adresiyle değiştiriyor.

Bilgisayarınızdan geliyormuş gibi görünmek yerine, bağlantı proxy sunucusundan geliyormuş gibi görünecektir. Yine de bu ideal bir kurulum değil. VPN ve proxy vs Tor kılavuzumuzda görebileceğiniz gibi, proxy sunucuları yavaş hızlar, kötü amaçlı yazılımlar ve bazen siber suçlar dahil her türlü rahatsızlık ile birlikte gelir.

Bu, proxy’lerin algılanmasının ve engellenmesinin kolay olduğu gerçeğini görmezden geliyor. Netflix proxy hatası kılavuzumuzda gösterildiği gibi, çoğu web sitesinde bir proxy kullanıldığında tanımlanabilecek algılama sistemleri bulunur. Basit rota izleme, bağlantının nereden geldiğini de gösterir.

Bunun nedeni, proxy’lerin bağlantınıza şifreleme eklememesi. Ne getirdiğiniz, sahip olduğunuz şeydir. Sanal özel ağ devreye giriyor. VPN’ler proxy’lere benzer şekilde çalışıyor. IP adresinizin yerini alan bir uzak sunucuya bağlanıyorsunuz. Proxy’lerin aksine, ilk bağlantınız bir VPN protokolü ile şifrelenir ve bağlantının kaynağını gizler.

VPN güvenlik kılavuzumuz ve şifreleme açıklamamız, sürecin teknik düzeyde nasıl sarsıldığını açıklamaktadır, ancak Japonca IP adresi almak için bilmeniz gereken tek şey bir VPN’nin zorunlu olmasıdır. Rota izlemeyi imkansız hale getirir ve en iyi VPN sağlayıcılarımıza bağlı kaldığınız sürece algılama sistemleri tarafından engellenmezsiniz.

Japonya’daki konumları olan üç öneri sunacağız, ancak neyse ki, Çin’deki en iyi VPN hizmetlerimizin aksine, Japonya’daki konumlar VPN’ler arasında yaygındır. Daha fazla seçenek istiyorsanız, VPN incelemelerimizi okuyun.

ExpressVPN

expressvpn-review-hız testi

ExpressVPN en iyi VPN’dir. En güvenli VPN ve Netflix kılavuzları için en iyi VPN’imizde ilk test ettiğimiz ve sıraladığımız en hızlı VPN’dir. Hızdan mahremiyete kadar her kategoride mükemmel olsa da, onu ayıran gerçek şey tutarlılıktır. Bağlantınızı nasıl kurarsanız veya hangi sunucuyu seçerseniz seçin, harika bir deneyim sunar.

Kullanımı da çok basit. TorGuard’ın (TorGuard incelememizi okuyun) yapılandırılabilirliğinin yeri olmasına rağmen, ExpressVPN’in aerodinamik yaklaşımı herkese hitap edebilir. ExpressVPN incelememizde daha fazla bilgi edinebilir veya 30 günlük para iade garantisi ile deneyebilirsiniz.

NordVPN

nordvpn-review-işaretleyici seçimi

NordVPN, onu en iyi köpeğimizin altına yerleştiren ExpressVPN kadar tutarlı değil. Bununla birlikte, belirli uygulamalar için çok daha iyi. Örneğin, torrent kılavuzunun en iyi VPN’imizde ExpressVPN’i geçmiştir. Japonya’da yaklaşık 100 sunucusuyla, Japonca IP adresi almak için de mükemmel bir seçim.

Ağ, Japonya’daki yüksek sunucu sayısını açıklayan çok büyük. Bununla birlikte, NordVPN, özel sunucular, yerleşik bir kötü amaçlı yazılım engelleme aracı ve daha fazlası dahil olmak üzere harika bir özellik listesiyle ayrılıyor. Özelliklerin tam listesini NordVPN incelememizde bulabilir veya 30 günlük para iade garantisi ile hizmeti deneyebilirsiniz.

CyberGhost

CyberGhost-review-genişletilmiş ui

CyberGhost hız söz konusu olduğunda mücadele eder. Buna rağmen, Japonya için en iyi VPN’imizde ve akış kılavuzları için en iyi VPN’de bir yer kazandı. Ağ NordVPN kadar büyük değil, ancak az sayıda ağ var. Yine de, CyberGhost Japonya’da 31 sunucu sunuyor.

NordVPN gibi, akış ve torrent için özel sunucuların yanı sıra, nereye gitmeniz gerektiğini bulmanızı sağlayan yeniden tasarlanmış bir arayüze sahiptir. CyberGhost incelememizde de görebileceğiniz gibi ucuz. Bu size ilginç geliyorsa, 45 günlük cömert para iade garantisi ile deneyin.

Japonca IP Adresi Kullanmanın Tehlikeleri

Çince IP adresi alma kılavuzumuzun aksine, Japonya’nın katı sansür yasaları yoktur. ABD gibi (ABD kılavuzu için en iyi VPN’imizi okuyun), Japonya’nın sansür yasaları, telif hakkıyla korunan materyallerin ve kötüye kullanım veya çocuk pornografisi gibi müstehcen içeriğin dağıtımına odaklanıyor.

Bununla birlikte, Japonya da vatandaşlarına casusluk yapabilmesi için ABD’ye benziyor. 2000 yılında Japonya, kolluk kuvvetlerinin mahkeme emri kapsamında telefon görüşmelerini izlemesini sağlayan bir telefon dinleme yasası çıkarmıştır. Başlangıçta sadece uyuşturucu, insan kaçakçılığı, cinayet ve ateşli silah dağıtımını içeren davalarda izlemeye izin vermesine rağmen, kanun 2016 yılında hırsızlık ve sahtekarlığı içerecek şekilde genişletildi.

2017’de sonuçlanan yaklaşık 11.000 telefon görüşmesi ve 61 tutuklama oldu. Suçu durdurmak için harika olsa da, Japonya’nın izlemesi kemerin üstüne çıkmıyor. Ordu geçmişte vatandaşları yasadışı olarak izlemiştir ve sızdırılmış bir 2013 belgesi, ABD’nin Japonya’ya XKEYSCORE’u sağladığını ve bu da çevrimiçi olarak yapılan hemen hemen her şeyi izleyebildiğini göstermektedir..

Japonya’da bir IP adresi kullanıyorsanız, aynı izleme potansiyeline maruz kalacaksınız. Bununla birlikte, ExpressVPN gibi güvenli bir VPN kullanıyorsanız hiçbir şey ifade etmez. Asıl sorun, örneğin en kötü ücretsiz VPN kılavuzumuzdan bir seçenek kullanıyorsanız geliyor.

En yüksek puanlı sağlayıcılarımızdan birini veya bu incelemeden bir seçeneği kullandığınız sürece, iyi olmalısınız. Bununla birlikte, yalnızca günlük olmayan bir politikaya sahip bir VPN kullanmak önemlidir, çünkü Japon hükümeti – veya başka biri – kim olduğunuzu gösteren talep edebilir (günlükleri tutan bir sağlayıcı görmek için HideMyAss incelememizi okuyun).

Son düşünceler

Bağlantınızı koruyan bir hizmet kullandığınız sürece, bir Japon IP adresi almakla ilişkili çok fazla tehlike yoktur. ExpressVPN, NordVPN, CyberGhost ve TorGuard hepsi sağlam seçeneklerdir, ancak Windscribe de kötü değildir (Windscribe incelememizi okuyun).

Bir VPN oluşturmadan onu kullanırken korunmanızı sağlamaya kadar her şey için VPN arşivimize göz atın. İncelemelere ve kılavuzlara ek olarak, bir VPN oluşturma ve doğru yapılandırıldığından emin olma hakkında makaleler bulacaksınız.

Japonca bir IP adresi için hangi VPN’i kullanıyorsunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin ve her zamanki gibi okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me