2020’de iPad için En İyi VPN: Taşınabilir Koruyucular

Bir telefonla internete göz atabilir ve aradığınızı saniyeler içinde bulabilirsiniz, ancak ekran boyutu eksik olabilir, bu da tabletlerin devreye girdiği yerdir. Apple, iPad’lerin büyülü ve devrimci olduğunu, ancak güvenli olduklarını varsayarak kötü bir fikirdir. Bu yüzden iPad için en iyi VPN seçimlerimizin bir listesini hazırladık.


iPad’ler harika. Kullanımı basittir ve göz atma, okuma, oyun oynama ve daha fazlası için iyidir. Ayrıca, iPadOS’ları çalıştırdıklarında, genellikle diğer işletim sistemlerinden daha güvenli ve kötü amaçlı yazılımlara ve virüslere karşı daha az savunmasız oldukları düşünülmektedir.. 

Göründükleri kadar güvenli, sanal bir özel ağ kurmak iyi bir fikirdir. Hiçbir şey hacklenemez ve VPN, özellikle herkese açık WiFi kullanıyorsanız, siber suçlar gibi sizi yaratamaz. Bunu iyi bir antivirüs ile toplayın ve yolunuza devam edin. 

Çoğu VPN uygulaması iPhone için tasarlanmıştır, ancak tablet için özel uygulamaları olan bazıları da vardır. Apple telefonunuz için bir tane gerekiyorsa, iPhone için en iyi VPN parçamıza göz atın.

Üçüncü tarafların yine de iPad’inize yüklediğiniz uygulamalar aracılığıyla bilgilerinize erişebileceğini unutmayın. Verileriniz reklam şirketleri, arama motorları ve internet servis sağlayıcıları tarafından toplanabilir. Bu, sürveyans miktarından bahsetmiyor. Ayrıca, gizlilik ihlalleri söz konusu olduğunda sosyal medya en kötü suçlulardan biridir.

Güvenliğin yanı sıra VPN kullanmanın başka avantajları da var. Coğrafi bloklar gibi sizin için kısıtlamaları kaldırabilirler. Netflix’te aşırı eğlenceyi seviyorsanız, konumunuzu değiştirerek farklı ülkelerin kitaplıklarına göz atabilirsiniz. Özel bir VPN için Netflix için en iyi VPN parçamızı okuyun.

Neyse ki, birçok VPN sağlayıcısının iOS için istemcileri var ve iPad’i dahil ediyor, böylece VPN incelemelerimizden birini seçebilirsiniz, ancak iPad ile iyi çalışan bir tane seçmek en iyisidir. Onlarla birkaç dokunuşta bir VPN kurabilir ve kurabilirsiniz.

İPad 2020 için En İyi VPN

VPN’i iPad için En İyi Yapan Nedir

Birçok VPN iOS cihazlarını desteklese de, kullanıcı dostu ve iPad ile iyi çalışan birini seçmek iyi bir fikirdir. Bazıları konumunuz için en iyi sunucu olduğunu düşündüklerini seçerek hızlı bir şekilde bağlantı kurmanızı sağlar. Büyük bir sunucu ağına sahip olmak da iyidir, çünkü daha fazla içeriğin kilidini açmanızı sağlar. Manuel olarak bir sunucu seçmek de kolay olmalı. 

Güvenlik de listenizde en üstte olmalı, çünkü sizi meraklı gözlerden ve diğer tehlikelerden koruyacaktır. Gizlilik de önemlidir, bu yüzden katı bir kayıt tutmama politikası olduğundan emin olun.

Hızı dikkate almanız gereken başka bir şeydir. Hızlı bir VPN’e sahip olmak, kullanıcı deneyiminizin daha düzenli olacağı anlamına gelir. Bir yükleme ekranını izlemek eğlenceli değil, özellikle iPad’inizi akış için kullanmak istiyorsanız. Yapmak istediğiniz buysa, bunun da sınırsız bant genişliğine sahip olduğundan emin olmalısınız..

Akılda tutulması gereken diğer birkaç faktör, müşteri hizmetinin ne kadar iyi olduğu ve fiyatın bütçeniz dahilinde olup olmadığıdır..

1. iPad için En İyi VPN: ExpressVPN

Sadeliği ve olağanüstü güvenliği nedeniyle ExpressVPN’i iPad için en iyi VPN olarak seçtik. Piyasadaki en kullanıcı dostu VPN’lerden biridir ve özel iPad uygulaması hayal kırıklığına uğratmaz. Aerodinamik, karmaşık olmayan arayüzü Apple ile eşleşiyor.

Hızlı bir şekilde bağlantı kurmak için tek yapmanız gereken, doğrudan size bakan büyük “açık” düğmesine tıklamaktır. Bundan sonra, VPN konumunuzdaki akıllı sunucularından birine bağlanacaktır. Bununla birlikte, sahip olduğumuz bir sıkıntı, her zaman hız için en iyisini seçmemesidir. Neyse ki, “yer seçin” düğmesini tıklayarak sunucuları değiştirmek kolaydır.

ExpressVPN-Web sitesi

ExpressVPN-Kayıt

ExpressVPN-Speedtest

ExpressVPN-Tünel-Seçenekler

ExpressVPN-Tam App

Önceki

Sonraki

Güvenlik de göz ardı edilmez. Aslında, en güvenli VPN’dir. OpenVPN, L2TP / IPsec ve IKEv2 gibi birçok farklı protokol arasından seçim yapabilirsiniz. ExpressVPN çevrimiçi etkinliklerinizin kaydını tutmaz.

İOS uygulamasında, güvenilmeyen bir WiFi ağına katılır veya yeniden katılırsanız veya bağlantı kesilirse sizi otomatik olarak bağlayan bir otomatik bağlantı özelliği vardır. Bağlantı durumunu kontrol etmenizi, bağlanmanızı veya bağlantıyı kesmenizi sağlayan bir widget da var.

ExpressVPN’in muazzam bir sunucu ağı vardır, bu da ihtiyaçlarınıza uygun birini bulmakta sorun yaşamamanız gerektiği anlamına gelir. Aynı zamanda test ettiğimiz en hızlı VPN’dir. Bu, sınırsız bant genişliğine sahip ve çoğu akış platformuna girebilmekle birlikte, akış parçası için en iyi VPN’imizde ilk sırada yer almasına yardımcı oldu.. 

ExpressVPN’i Sevdiğimiz Diğer Nedenler

ExpressVPN’in müşteri hizmetleri iyi. Kendi kendine yardım için çevrimiçi olarak kullanışlı bir bilgi tabanı var. Ayrıca, 7/24 hizmet veren canlı sohbet veya e-posta yoluyla bir destek üyesine başvurabilirsiniz. Canlı sohbet en hızlı seçenektir, ancak daha teknik bir sorununuz varsa destekle e-posta yoluyla iletişim kurmak en iyisidir. Daha fazla bilgi için ExpressVPN incelememizi okuyun.

ExpressVPN’in bir dezavantajı yüksek fiyatıdır. Bununla birlikte, paraya değer mükemmel bir hizmet. Ayrıca, iOS kullanıcıları, sevdiğinizden emin olmak için kullanabileceğiniz yedi günlük ücretsiz bir deneme sürümü alır. Bundan sonra, 30 günlük para iade garantisi var. Bununla birlikte, iTunes üzerinden abone olursanız Apple Kimliği hesabınızın ücretsiz denemenin son gününde tahsil edileceğini unutmayın..

2. CyberGhost

CyberGhost, iPad için iyi bir seçimdir. Arayüzü yakın zamanda güncellendi ve iOS sürümü bundan faydalandı. Kaydolun, indirin ve “açık” anahtarını hızlıca kaydırın. Bunu yaptığınızda, CyberGhost sizi bulunduğunuz yere göre otomatik olarak en iyi bağlantıyla eşleştirir. ExpressVPN gibi, yine de her zaman doğru olmaz. 

CyberGhost-Slider1

CyberGhost-slider2

CyberGhost-slider3

CyberGhost-slider4

CyberGhost-Slider5

Önceki

Sonraki

Yine de, arayüzü farklı bir sunucu seçmeyi kolaylaştırır. Tek yapmanız gereken, ekranın alt kısmına yakın yer simgesinin yanındaki oka dokunmaktır. CyberGhost size mevcut ülkelerin bir listesini gösterecektir. Birine dokunduğunuzda, sizi o ülkedeki bir sunucuya bağlar. 58 ülkede 4.000’den fazla sunucuyla bir tane bulacağınızdan eminiz.

CyberGhost iyi bir güvenliğe sahiptir ve faaliyetlerinizin kaydını tutmaz. ExpressVPN kadar hızlı olmasa da, hala hızlı ve bant genişliği sınırı yok. Ayrıca farklı platformlardan akış için optimize edilmiş sunuculara sahiptir. Servise daha iyi bakmak için CyberGhost incelememizi okuyun.

CyberGhost’u Sevdiğimiz Diğer Nedenler

CyberGhost, gördüğümüz en iyi bilgi tabanlarından birine sahiptir, bu nedenle bunu bazı sorunları çözmek için kullanabilirsiniz. Bunu yapmazsanız, canlı sohbet veya e-posta yoluyla destek ekibiyle iletişime geçebilirsiniz. Canlı sohbet size en hızlı yanıtı verecektir ve basit sorular için harikadır. E-posta, daha karmaşık sorunlar için daha iyidir ve aynı zamanda hızlıdır.

Uzun vadeli bir plana abone olursanız CyberGhost ucuzdur. Ancak aylık oran iyi değil. Para iade garantisi ile test edebilirsiniz. Aylık planla 14 gün, fikrinizi değiştirmek için daha uzun planlarla 45 gün alırsınız. 

ExpressVPN gibi, Apple Kimliği hesabınız da deneme süresinin bitiminden itibaren 24 saat içinde ücretlendirilecektir, bu nedenle zamanında iptal ettiğinizden emin olun.

3. NordVPN

Sıradaki, kullanımı kolay bir arayüze sahip mükemmel bir hizmet olan NordVPN’dir. Yine de ilk seçimlerimizden farklı. Hızlı bağlanmak için büyük bir geçiş düğmesi yerine, bağlanmak istediğiniz sunucuyu seçebileceğiniz büyük bir haritaya sahiptir. Sizi önerilen bir sunucuya bağlayacak bir “hızlı bağlantı” düğmesi var, ancak daha küçük.

NordVPN-Slider1

NordVPN-slider2

NordVPN-slider3

NordVPN-slider4

NordVPN-Slider5

Önceki

Sonraki

Harita kolayca bir yer seçmek için iyidir. Bunu yaptığınızda, hangi sunucuya bağlanacağınızı seçeceksiniz. Bununla birlikte, kullanılabilir ülkeleri listeleyen ve her birinin yanında bir bağlantı düğmesi sunan bir “ülkeler” sekmesi de var. Düğmeye tıklamak sizi o ülkedeki bir sunucuya bağlar. NordVPN’in 5.000’den fazla sunucusu var ve size birçok seçenek sunuyor.

Bununla birlikte, iOS uygulaması ana istemcide aldığınız ayarlarla oynamanıza izin vermez. Genel kullanım ayarlarını değiştirebilir ve destek gibi bazı özelliklere erişebilirsiniz, ancak tercihlerinize göre ayarlayamazsınız. 

NordVPN’in güvenliği piyasadaki en iyiler arasındadır ve iOS uygulaması IKEv2 / IPSec protokolüyle güçlendirilmiştir. Ayrıca, sağlam bir kayıt tutmama politikası vardır. Bu hızlı bir hizmet, ancak uzun mesafelerde yavaşladığını görebilirsiniz. Bant genişliği için sınır yoktur ve gerçek zamanlı aktarım servislerine girmek için harikadır. Daha fazla bilgi için NordVPN incelememizi okuyun.

NordVPN’i Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Sorun yaşarsanız, NordVPN’in faydalı bilgi tabanına başvurabilirsiniz. Ayrıca 7/24 canlı sohbet ve e-posta da var. Canlı sohbet en hızlı seçenektir, ancak her iki şekilde de yardımcı olur.

NordVPN’in hizmeti paranızın karşılığını verir. Aylık plan kötü değil, ama iyi de değil. Daha uzun bir plan seçmek daha iyi olur çünkü sonunda paradan tasarruf edersiniz. 30 günlük geri ödeme penceresiyle de beğendiğinizden emin olabilirsiniz.

4. Windscribe

Windscribe, iPad için başka bir iyi seçimdir. Bunun nedeni sadece piyasadaki en iyi ücretsiz VPN planını sunması değil, aynı zamanda birçok özelliği içermesidir. Ücretsiz planla, e-posta adresinizi sağlayarak 10 GB’a çıkarabileceğiniz 2GB alırsınız. Ücretli plana geçin ve sınırsız bant genişliği elde edersiniz.

windscribe arayüzü

windscribe tercihleri

windscribe tarayıcı uzantısı

windscribe gizlilik seçenekleri

windscribe kaçak testleri

Önceki

Sonraki

Windscribe, tek bir dokunuşla bağlanmanızı sağlayan kullanımı kolay bir uygulamaya sahiptir. Mevcut en iyi sunucuya bağlanır, ancak sunucu listesini görebilir ve hangisini istediğinizi seçebilirsiniz. Basit bir uygulama, ancak NordVPN’de olduğu gibi, içinde gerçek ayar seçenekleri yok.

Güvenlik iyidir ve kayıt tutmama politikası vardır. Bununla birlikte, ne kadar bant genişliği kullandığınız ve etkinlik için zaman damgaları gibi bazı günlükleri tutar. Yine de asgari düzeydedir ve size geri izlenebilmelerinin bir yolu yoktur. Windscribe incelememizde daha fazlasını okuyun.

Windscribe’ın sunucu ağı diğer seçimlerimizle karşılaştırıldığında eksik, ancak yine de 55 ülkeyi kapsıyor. Bununla birlikte, bazı ülkelerin yalnızca ücretli planla kullanılabileceğini unutmayın. Profesyonel kullanıcılar Netflix proxy hatasını atlamak için oluşturulmuş özel Windflix sunucuları da alırlar. Bazı VPN’ler kadar hızlı olmasa da, Windscribe hala iyi.

Windscribe Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Windflix, küçük sorunlarda size yardımcı olacak bir sorun giderme kılavuzu, SSS ve kurulum kılavuzlarının yanı sıra bir alt düzenlemeye sahiptir. Canlı sohbet mevcuttur, ancak Windscribe’in AI temsilcisi Garry ile konuşacaksınız. Adil olmak gerekirse, test ettiğimizde iyi oldu. Bir insanla konuşmak istiyorsanız, e-posta da vardır. Her ikisi de 7/24 mevcuttur.

Aylık fiyat pahalıdır, ancak daha uzun planlar size para kazandıracaktır. Ücretsiz deneme yok, ancak ücretsiz planı bir tane olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca geri ödeme politikası yoktur, ancak satın alma tarihinden itibaren üç gün içinde bir tane talep ederseniz Windscribe.

5. VyprVPN

Son seçimimiz VyprVPN. İyi bir hizmettir ve arayüzünün kullanımı kolaydır. Sadece indirin ve mevcut olan en hızlı sunucuya bağlanmak için mavi “bağlan” düğmesine tıklayın. Ayrıca, hızlıca kaydırabileceğiniz ülkelerin listesini görüntülemek için “sunucular” sekmesini de tıklayabilirsiniz. Bir ülkeyi tıkladığınızda VyprVPN sizi oradaki bir sunucuya bağlar.

VyprVPN-Slider1

VyprVPN-slider2

VyprVPN-slider3

VyprVPN-slider4

VyprVPN-Slider5

Önceki

Sonraki

Bunu yaptıktan sonra, VyprVPN’in web sitesinde iPad için tasarlanmış etkileşimli bir haritaya sahip olduğunu iddia ettik. Yine de, test için kullandığımız iPad 4’ten erişemedik. İOS’un en son sürümüne güncelledikten ve uygulamayı yeniden indirdikten sonra bile, etkileşimli bir harita mevcut değildi. Belki de daha yeni bir cihazla şansınız daha iyi olur.

Yine de, VyprVPN iOS uygulamasının kullanımı basittir. Yani, çok basit, aslında eksik. Bir “özelleştir” sekmesi var, ancak tıkladığınızda yalnızca otomatik bağlantı ayarlarını değiştirmek için seçenekler elde edersiniz. Bunun dışında, uygulama desteğe başvurmanıza ve oturumu kapatmanıza izin verir. Bu kadar. NordVPN ve Windscribe’de olduğu gibi, diğer ayarları değiştiremezsiniz.

VyprVPN’in günlüksiz bir politikası ve mükemmel güvenliği olduğunu biliyoruz, bu yüzden listemizi oluşturdu, ancak ne istediğinizi seçmenin bir yolu yok. Bu, tescilli Chameleon protokolü için de geçerlidir, bu da daha fazla koruma sağlar. VyprVPN, tüm cihazlarda mevcut olmadığını ve maalesef iPad’in sahip olmadığı bir cihaz olduğunu söylüyor. 

64 ülkeyi kapsayan sunucular vardır ve bunlar bazı sağlayıcıların sunduğu kadar yer değildir, ancak yeterli olmalıdır. VyprVPN’in hızları harika değil, ancak çoğu etkinlik için iyi olmalı ve sınırsız bant genişliğine sahip olmalı. Ayrıca çoğu akış platformuna girebilir.

VyprVPN Sevdiğimiz Diğer Nedenler

VyprVPN’in desteği iyileştirmeyi kullanabilir. Bir bilgi bankası var, ama harika değil. Ayrıca 7/24 kullanılabilen canlı sohbet ve e-posta da var, ancak bunlardan herhangi biriyle yardım kısa. Bununla ilgili daha fazla bilgi için VyprVPN incelememizi okuyun.

VyprVPN’in farklı fiyat katmanları vardır, bu yüzden fiyat ne istediğinize bağlı olacaktır. Örneğin, diğer cihazlarda da kullanmak istiyorsanız, Standart pakete aynı anda üç cihaz veya Premium pakete beş cihaz bağlayabilirsiniz. Her iki şekilde de ucuz. 

30 günlük para iade garantisini kullanarak beğenip beğenmediğinize karar verebilirsiniz. 

Son düşünceler

Özel iOS uygulamaları sağlayan birçok VPN hizmeti vardır ve birçoğu iPad düşünülerek tasarlanmıştır. Bununla birlikte, sadece birkaçı uygulamaya tam bir istemcinin tüm özelliklerini tıkıştırdı. Seçimlerimizin kullanımı kolaydır, ancak hangisini seçtiğinizi dahil etmek istersiniz.

İPad için en iyi VPN olarak ExpressVPN’i seçtik. Fantastik güvenlik ve gizliliğinin yanı sıra, iPad uygulaması hızlı bir bağlantı için yeterince basitken, ihtiyaçlarınız için özelleştirmek için yeterli özelliklere sahiptir. 30 günlük para iade garantisinden yararlanmamak ve denemek için hiçbir neden yok.

İPad’de iyi çalışan bir VPN için önerileriniz var mı? Yorumlar bölümünde bize bildirin. Mac için en iyi VPN parçamıza ve VPN arşivimize de baktığınızdan emin olun. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map