2020’de Gezginler için En İyi VPN: Yol Evinizse

Burada, Cloudwards.net adresindeki ekip üyelerinden biri tarafından ziyaret edilmeyen dünyanın bir köşesi var. Hepimiz hevesli gezginleriz, ancak yoldayken de çalışırken, bunu yaparken her zaman korunmamız gerekir. Bu nedenle, gezginler için en iyi VPN’i size bildirmek için mükemmel bir şekilde yerleştirildik.


Paranız için ExpressVPN en iyi seçeneğinizdir, ancak bu konu hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz veya en iyi VPN topluluğumuzdan bazı alternatifler bulmak istiyorsanız okumaya devam edin.

Yoldayken, bizim gibi çalışıyor olsanız ya da günlük zahmetinizden çok ihtiyaç duyulan bir moladan keyif alsanız da, internete bağlanırken sanal bir özel ağ kullanmak öder. Kısacası, bir VPN IP adresinizi gizlemenize izin verir, böylece dünyanın herhangi bir yerinde görünebilir ve ayrıca bağlantınızı daha fazla güvenlik için şifreler.

Seyahat ederken bunun birçok faydası vardır. Birincisi, Netflix’i her yerden izleyebilirsiniz, bu da tatildeyken sevdiğiniz şovun finali ortaya çıkarsa kullanışlı olur (Netflix VPN yasağını aşabilecek bir VPN’e ihtiyacınız olacak). Ayrıca, birçok banka yabancı bir IP ile erişmenize izin vermeyeceği için çevrimiçi bankacılık yapmanız gerektiğinde de yardımcı olur.

VPN kullanmanın en büyük nedeni güvenliktir. Dünyanın dört bir yanındaki birçok turistik mekanda, ziyaretçileri koparmak, bir otel işletmek veya bir restoran işletmek kadar bir endüstridir. Örneğin, çoğu turist, güvenlik görevlileri, halka açık WiFi’ye bağlanırken yakından ilgilenmiyor veya tanıdık pop-up’larda bulabilecekleri herhangi bir düğmeye körü körüne tıklamıyor.

Bunun da ötesinde, dünyadaki en popüler destinasyonların çoğu, yıldız sayısından daha az insan hakları kaydına sahip ülkelerdedir. İnternet sansürü bol miktarda bulunur ve VPN, herhangi bir kötü kanuna yanlışlıkla rastlamadığınızdan emin olmanın en kolay yoludur. Tayland için en iyi VPN parçamızı okuyabileceğiniz gibi, düşündüğünüzden daha sık oluyor.

Tüm bunlar hakkında çevrimiçi gizlilik kılavuzumuzda ayrıntılı olarak konuşuyoruz, ancak sonuç olarak, VPN, güvenlik üslerinizin çoğunu tek bir geçişte ele almanın en iyi ve en kolay yoludur. Seyahat ederken bir VPN’i özellikle kullanım için neyin uygun hale getirdiğine bakalım.

Seyahat için En İyi VPN 2020

VPN’i Gezginler için En İyi Yapan Nedir

Listede hangi VPN hizmetlerinin olacağına ve hangisinin kesintiye uğramayacağına karar verirken kullandığımız birkaç temel kriter vardı. Birincisi, sunucuların dünyaya yayılması. Tam sayı anlamına gelmediğimizi, ancak nasıl dağıldıklarını kastettiğimizi unutmayın, böylece her zaman birkaç yüz kilometre içinde bir tane olması garanti edilir.

İkincisi hızdır. Seyahat VPN’nizi akış için kullanacaksanız, size de iyi hızlar sağlayacağından emin olmanız gerekir. Başka bir neden, özellikle Asya ve Afrika’da bağlantıların oldukça yavaş olmasıdır, bu nedenle VPN’nizin bundan çok fazla çıkmasını istemezsiniz.

Üçüncüsü kullanım kolaylığıdır. VPN’nizin arayüzünün sezgisel ve kolay anlaşılır olmasını istiyorsunuz. Tatildesiniz ve çalışmamanız durumunda yazılımla uğraşmaktan daha iyi işleriniz var. 

Güvenlik konusunda da merak ediyor olabilirsiniz, ancak buna gerek yok: tüm seçimlerimiz en üst düzey VPN protokollerine sahiptir, kill anahtarları ve gelişmiş şifreleme vardır. Hangisi ile devam ederseniz edin, korunduğunuzdan emin olabilirsiniz.

1. Gezginler için En İyi VPN: ExpressVPN

ExpressVPN, tüm VPN incelemelerimiz arasında en yüksek olanıdır ve iyi bir nedenden dolayı: hızlı, kullanımı kolaydır ve yüksek kaliteli sunuculardan oluşan büyük bir ağa sahiptir. Gezginler için de idealdir (özellikle bulut depolama hizmetinize yüklemek istiyorsanız). 

Aslında, editoryal ekibin çoğu kullanıcı. Sansürü atlatmak ve Moskova, Bangkok, Tel Aviv, Mexico City, Amsterdam ve Lizbon gibi çeşitli tünellerden Netflix’i izlemek için ExpressVPN’i kullandık.

Seyahat etmekten hoşlandığımızı söylemiştim.

Bir VPN’in nasıl çalışacağından endişe ediyorsanız, ExpressVPN en iyi seçim olabilir. Arayüzü temelde VPN’yi etkinleştiren büyük bir düğmedir, altında biraz daha küçük bir düğme bulunur, böylece belirli bir sunucuyu seçebilirsiniz. Seçenekleri de açıkça belirtilmiştir. Nasıl çalıştığını görmek için tüm ExpressVPN incelememizi okuyun.

ExpressVPN-Web sitesi

ExpressVPN-Kayıt

ExpressVPN-Speedtest

ExpressVPN-Tünel-Seçenekler

ExpressVPN-Tam App

Önceki

Sonraki

ExpressVPN, adına göre en hızlı VPN olduğu için doğru. Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca düzinelerce VPN hizmetini test ettik ve ExpressVPN, dünyanın diğer tarafındaki bir sunucuya bağlansanız bile, hızınızın yarısından fazlasını en kötü şekilde alarak daima zirveye çıkıyor.

Dünya genelinde sunucu bulmak da kolaydır. ExpressVPN’in her yerde sunucuları var gibi görünüyor ve ayrıca yüksek bir kapasiteye sahipler. Diğer VPN’lerin aksine, nadiren, aşırı yüklenmiş sunucular veya bunun gibi bir şey elde edersiniz. Bununla birlikte, kaydolmadan önce hangi ülkelere erişmeniz gerektiğini her zaman kontrol etmek gerekir.

ExpressVPN’i Sevdiğimiz Diğer Nedenler

ExpressVPN ayrıca çevrimiçi olduğunuzda sizi güvende tutmak için harika bir iş çıkarır. Bunu en güvenli VPN olarak bulduk ve muhtemelen daha da büyük bir güven oylaması da Çin için en iyi VPN olarak öneriyoruz. İnternette yasaklı şeyler yapmanın sonuçları – görüşünüzü ifade etmek gibi – Orta Krallık’ta çok gerçek olduğundan, bu büyük bir övgü.

Ayrıca, zaman zaman rakipler tarafından sık sık olsa da, tüm hizmetlere girerek akışla iyi performans gösterir. Yine de, genel olarak akış için en iyi VPN’dir, bu yüzden seri oyuncuların daha fazla bakmasına gerek yoktur.

Ancak, tüm bunlar gerçek bir fiyata geliyor: ExpressVPN ucuz değil, yılda yaklaşık 100 $ maliyet. Bununla birlikte, Benjamin size çok fazla VPN kazandırdığından, size uygun olup olmadığını görmek için 30 günlük para iade garantisini kullanarak kontrol etmenizi öneririz..

2. NordVPN

İkincisi, hızları olmasaydı kutup pozisyonunu alacak olan NordVPN. Mesele şu ki, bazı NordVPN’lerin sunucuları ExpressVPN’lerden daha hızlıdır, ancak bu, eğer çalışırsa, bazılarının çok daha yavaş olmasıyla dengelenir.. 

Bu tutarsızlık NordVPN’i hız testlerimizde ve dolayısıyla Netflix için en iyi VPN için olduğu gibi çok sayıda makalemizde de çok kötü bir şekilde öldü..

NordVPN-Slider1

NordVPN-slider2

NordVPN-slider3

NordVPN-slider4

NordVPN-Slider5

Önceki

Sonraki

Bununla birlikte, NordVPN gezginler için mükemmeldir, çünkü tüm dünyaya dağılmış 5.500’den fazla sunucudan oluşan devasa bir ağa sahiptir. Bu nedenle herhangi bir yerden neredeyse her yere bağlanabilirsiniz. 

Kullanım kolaylığına gelince, NordVPN’i ExpressVPN’in biraz altında değerlendiriyoruz çünkü tek tuşla yaklaşımı daha çok seviyoruz. Bununla birlikte, NordVPN’in grafiksel yaklaşımı, bazılarını beğenmekten daha fazlasıdır ve sunucunuzu seçmek için bir dünya haritası üzerinde gezinmenizi sağlar. ExpressVPN ve NordVPN makalemizde tartıştığımız gibi, her iki yaklaşım da etkilidir, ancak kişisel zevkinize dayanır..

NordVPN’i Sevdiğimiz Diğer Nedenler

NordVPN, bu listedeki diğer tüm VPN’ler gibi çok güvenlidir, ancak özellikle ekstra güvenlik, torrent veya Onion Over VPN gibi belirli görevleri hedefleyen “özel” sunucuların büyük hayranlarıyız. Bu ekstra dokunuşlar, NordVPN’in diğer şeylerin yanı sıra torrent için en iyi VPN’imiz olmasının nedenidir..

Fiyat açısından, NordVPN üç yıl boyunca 100 dolar çalıyor ve uzun vadede abone olmak istiyorsanız ExpressVPN’den üçüncü bir ucuza getiriyor. NordVPN incelememizin tamamını okuyarak veya hizmeti kendiniz için denemeye değer olup olmadığını öğrenin. 30 günlük para iade garantisi ile gelir, böylece kaybedecek bir şeyiniz olmaz.

3. CyberGhost

İlk üçünü kapatmak, en sevdiğimiz VPN’lerden biri olan CyberGhost’dur, ancak ExpressVPN veya NordVPN’i tahtından indirmek için yeterli değildir. Bu, kısmen, açıkça hayal kırıklığına uğrattığı hız testleri sırasındaki zayıf performansından kaynaklanmaktadır. Bununla birlikte, globetrotters için ilginç bir seçim haline getirebilecek birçok tasarruf cephesi vardır..

CyberGhost-Slider1

CyberGhost-slider2

CyberGhost-slider3

CyberGhost-slider4

CyberGhost-Slider5

Önceki

Sonraki

CyberGhost, arayüzüne kendi yaklaşımını benimseyerek, tanıdıkları bir şeyi gerçekten isteyen insanları memnun edecek Windows tarzı, karo tabanlı bir yaklaşım seçer. Bunun da ötesinde, CyberGhost, diğer girişlerimizden çok daha az el tutma gerçekleştirerek sizi akış, P2P ve güvenlik için en iyi sunuculara yönlendirir. Daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız CyberGhost incelememizi okuyun.

Sunucu ağına gelince, CyberGhost Avrupa ve Kuzey Amerika’da iyi temsil edilmektedir ve bunun dışında çok daha azdır. Bununla birlikte, Eski Dünya’daki ağ son derece iyi gelişmiştir, bu da CyberGhost’u bir cinch içinde Avrupa için en iyi VPN yapar. Oraya veya oradan seyahat ediyorsanız kesinlikle CyberGhost’a göz atmak istiyorsunuz..

CyberGhost’u Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Güvenlik söz konusu olduğunda, CyberGhost kalbinizin içeriğiyle ilgili ayarlarla uğraşmanıza izin vermez, ancak her zaman ağır şifreleme ve her zaman açık bir öldürme anahtarı şeklinde sağlam bir temel tutar. Aslında, ExpressVPN ve CyberGhost savaşımızda her şeyi okuyabileceğiniz ExpressVPN’den daha da özelleştirilebilir.

NordVPN gibi, CyberGhost da 100 $ ‘lık harika bir üç yıllık anlaşma sunuyor (bu planları NordVPN ile CyberGhost karşılaştırma parçamızda daha ayrıntılı olarak karşılaştırabilirsiniz). Kendi kararınızı vermeyi tercih ederseniz, CyberGhost mobil uygulamasında bir haftalık deneme süresinin yanı sıra 45 günlük para iade garantisi ile birlikte gelir, bu yüzden bir dönüş yapın ve sizin için uygun olup olmadığını görün.

4. VPNArea

Dördüncü sırada, kriterlerimizdeki her şeyi iyi yapan VPNArea’yı buluyoruz, ancak ilk üçe giren sağlayıcılara kıyasla biraz geride kalıyoruz. Örneğin, iyi bir yayılma ile iyi bir ağ sunar, ancak NordVPN veya hatta CyberGhost’unki gibi bir şey değildir..

Ayrıntılar için VPNArea incelememizi okuyun.


© Cloudwards.net

VPNArea-slider2

VPNArea-slider3

VPNArea-slider4

VPNArea-Slider5

Önceki

Sonraki

Bununla birlikte, VPNArea hız konusunda CyberGhost’u yeniyor, yüksek güvenliği korurken testlerimizde çok daha iyi yapıyor (yüksek hızların düşük güvenlikten kaynaklandığı bir sağlayıcı için Hotspot Shield incelememizi okuyun). ExpressVPN olmamasına rağmen, hala oldukça hızlı.

Kullanım kolaylığı söz konusu olduğunda, VPNArea çok hoş bir hizmettir. Harika bir genel bakış sunar ve ayarı açıkça düzenlenmiştir. Bununla ilgili söyleyebileceğimiz en kötü şey, bir sunucu bulmanın çok fazla kaydırma içermesidir, çünkü arkasındaki ekip çok temel, eski tip bir kullanıcı arayüzü seçti, ancak ağlamak da bir şey değil.

VPNArea’yı Sevdiğimiz Diğer Nedenler

VPNArea’nın güvenliği iyidir, standart protokoller ve şifreleme anahtarları sunar, bu yüzden endişelenmenize gerek yoktur, ancak Büyük Güvenlik Duvarının arkasında kullanmanın güvenli olup olmadığından emin değiliz. Torrent, çift VPN bağlantıları ve diğerleri gibi çeşitli etkinlikler için özel sunucularla birlikte gelir, bu nedenle bu kapsamdasınız.

Anlayacağınız gibi, VPNArea, yolun ortasıdır ve yılda 60 dolarlık mütevazı fiyatına yansır. Bu onu bir bütçe seçeneği haline getirmez, ancak böyle iyi bir VPN için çok uygun fiyatlı. Ne yazık ki, çok yıllı seçenek yok, ancak denemek için 30 günlük bir geri ödeme süresi alıyorsunuz. Denemenizi öneririz.

5. Windscribe

Beşinci sırada, sınırlı para ile yolda olabildiğince uzun süre kalmayı amaçlayanlar için muhtemelen en iyi bütçe seçeneği olan Windscribe’i buluyoruz (Windscribe ile NordVPN parçamızı da okumalısınız). Ancak, bunun bir bedeli var, çünkü Windscribe incelememizi bir araya getirirken arayüzü biraz sinir bozucu bulduk ve bu VPN’in bu sıralamada daha fazla yükselmesini engelledik.

windscribe arayüzü

windscribe tercihleri

windscribe tarayıcı uzantısı

windscribe gizlilik seçenekleri

windscribe kaçak testleri

Önceki

Sonraki

Sunucu yayılımı söz konusu olduğunda, Windscribe de iyidir. Birkaç düzine yerde bol miktarda sunucu var ve bu listedeki diğer VPN’lerin bazılarının övünç olduğu binlerce insanın aksine. Bununla birlikte, özellikle Windscribe’in uygun fiyatlandırması göz önüne alındığında size iyi hizmet etmelidir..

Hız söz konusu olduğunda, Windscribe çok çekici. Express olmasa da, hız testlerimizde CyberGhost’u kolaylıkla yeniyor ve dolaşabileceğiniz her yerde sizi iyi durumda tutmalı. 

Başarılarına ek olarak, Windscribe’in onu Hulu sıralaması için en iyi VPN’imize yapan nadir hizmetlerden biri olması ve kendinize bir yarışmacınız olması.

Windscribe Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Güvenlik açısından, Windscribe tüm doğru kutuları işaretliyor, ancak standart protokolü olarak IKEv2’ye güvenmesi ilk başta Cloudwards HQ’da bazı kaşları kaldırdı. Bununla birlikte, bu ayarlar menüsünde kolayca düzeltilir ve bilmeden önce güvenli bir şekilde göz atacaksınız. Dost güvenliği, İrlanda için en iyi VPN listemize girmesinin nedenlerinden biridir..

Ancak Windscribe’ın en büyük satış noktası, cüzdan öğrencilerinin sırt çantasıyla gezilmesi için ideal olması gereken, cüzdanı kolay fiyatıdır. Aylık 10 GB bant genişliğine izin veren, tarama gereksinimlerinizin çoğu için yeterli olması gereken ve TunnelBear’ın ücretsiz planının size sağladığı şeyden daha fazla olan cömert bir ücretsiz planla birlikte gelir (Windscribe ile TunnelBear karşılaştırmamızı okuyun).

Ayrıca, yükseltmek yılda sadece 50 dolar. Bir koşuşturma vermenizi öneririz; sonuçta ücretsiz.

Mansiyonlar

Bu beşin yanı sıra, hareket halindeyken kullanıcılara fayda sağlayabilecek iki hizmet daha bulduk, ancak her ikisinin de ana kullanımdan men edilmesini engelleyen bazı sorunlar.

TorGuard

Birincisi, yıldırım hızları ve harika bir ağa sahip iyi bir hizmet olan TorGuard. Normal ağının üstünde, kendinize yoldayken çalışmak isteyen ciddi profesyoneller için kullanışlı olacak birkaç ekstra IP de satın alabilirsiniz. TorGuard, özel IP’lere sahip en iyi VPN listemizin başında gelir, bu yüzden istediğiniz bir şeye benziyorsa kontrol edin.

TorGuard-Slider1

TorGuard-slider2

TorGuard-slider3

TorGuard-slider4

TorGuard-Slider5

Önceki

Sonraki

Şimdi dezavantaj için: TorGuard, ne yaptığınızı bilmiyorsanız kullanmak için bir acıdır. TorGuard incelememizde ayrıntılı olarak açıkladığımız gibi, teknoloji ile uğraşmaktan hoşlanmıyorsanız, bu VPN hizmetine geniş bir yatak verin. Bununla birlikte, anahtarları değiştirmeyi seven tür sizseniz, TorGuard’ın haftalık geri ödemesini denemek isteyebilirsiniz.

HideMyAss

Sırada, onurlu bir söz olarak dahil ettiğimiz HideMyAss var, ancak onu da onursuz bir söz olarak eklemek istedik. Bu, HideMyAss’ın ciddi derecede tehlikeli gizlilik politikasından kaynaklanıyor ve bu da, hizmeti kullanarak kendisini tararken yasadışı eylemlerde bulunan bir kullanıcıya polis çağırmasına yol açtı. Bununla ilgili ayrıntılar için HideMyAss incelememize bakın.

HMA-Slider1

HMA-slider2

HMA-slider3

HMA-slider4

Önceki

Sonraki

Bununla birlikte, başka hiçbir hizmet ağını HideMyAss kadar geniş bir şekilde yayınlamadığı için ekliyoruz. Neredeyse her yerde sunucuları var gibi görünüyor, bu da seyahat eden veya konumlarını her türlü garip yere taklit etmesi gereken insanlar için ideal hale getiriyor.. 

Örneğin, bir Yemen IP adresi alma kılavuzumuzdaki tek girişimizdir. Bu, ihtiyacınız olana benziyorsa, bir haftalık ücretsiz deneme sunar.

Son düşünceler

Seyahat etmek eğlencelidir ve muhtemelen yasadışı veya tehlikeli maddelere dönüşmeden zihninizi genişletmenin en iyi yoludur. Bununla birlikte, çevrimiçi sürümlerini bir VPN kullanarak kolayca önleyebileceğiniz bazı benzersiz tehlikelerle birlikte gelir.

Yukarıdaki VPN hizmetlerinden herhangi biri yoldayken sizi koruyacak ve bunu iyi yapacak. ExpressVPN bizim en iyi seçimimiz, ancak diğerleri de sizi iyi yapacak.

Rehberimizi faydalı bulduğunuzu ve aradığınız her şeyi bulduğunuzu umarız. Seyahat edenler için en iyi VPN’iniz nedir? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin. Her zamanki gibi, okuduğun için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me