2020’de Ganalı IP Adresi Nasıl Alınır

Seyahat ediyorsanız veya Gana’dan taşındıysanız, muhtemelen çevrimiçi yaptığınız bazı şeylere erişemeyeceğinizi fark etmişsinizdir. Elde ettiğiniz tek şey bir hata mesajı. Bunun nedeni, erişmeye çalıştığınız çevrimiçi hizmet veya web sitesinin Gana ile sınırlı olmasıdır. İçeriği görüntülemek için Ganalı bir IP adresine ihtiyacınız olacak ve size nasıl bir tane alacağınızı göstereceğiz. 


IP adresi, çevrimiçi olarak her kişiye özgü bir kimlik gibidir ve ziyaret ettiğiniz her çevrimiçi hizmeti veya web sitesini bulunduğunuz yeri, internet servis sağlayıcınızı ve tarayıcı bilgilerinizi bildirir. Bu ve lisans kısıtlamaları, fiziksel olarak orada olmadığınız sürece Gana ile sınırlı içeriği görüntülemeye çalıştığınızda coğrafi engellerle karşılaşmanızın nedenidir..

IP adresinizi değiştirmek, ülkenizde gibi görünmenize ve MultiTV, Viasat-1 veya GH One gibi sevdiğiniz Ganalı TV’lerin yanı sıra Netflix’te izleyemediğiniz Ganalı şovları izlemenize olanak tanır. lisans kısıtlamaları nedeniyle başka yerlerde. Netflix yasağı makalemizde daha fazlasını okuyun ve önerilerimiz için Netflix için en iyi VPN kılavuzumuza göz atın.

Ganalı bir IP adresi almanın bir diğer nedeni, bankaların insanların sahtekarlığa karşı bir güvenlik önlemi olarak diğer ülkelerden giriş yapmasını kısıtladığı için çevrimiçi bankacılık hizmetlerinize erişmektir. Yine de Ganalı bir IP adresiyle giriş yapmakta zorlanmayacaksınız. Ayrıca, kimliğiniz Ganalı hükümetinden, bilgisayar korsanlarından ve İSS’nizden gizlenecek.

Ganalı IP Adresi Nasıl Alınır

Proxy kullanmak, IP adresinizi değiştirmenin kolay yollarından biridir – en iyi ücretsiz proxy kılavuzumuz işlemi açıklar – ancak proxy’ler güvenlik özelliklerini içermez ve güvenilmez olabilir, böylece IP’niz herkesin bakması için açıkta kalır. Daha fazla bilgi için VPN ve proxy ile Tor karşılaştırmamızı okuyun.

Sanal bir özel ağ kullanmanızı öneririz. IP adresinizi değiştirecek, gerçek IP adresinizi koruyacak ve çevrimiçi ortamda daha güvende olmanız için daha iyi güvenlik sağlayacaktır. Ayrıca, etkinliğinizin kaydını tutmaz. 

En iyi VPN makalemizdeki sağlayıcıların çoğu size ihtiyacınız olanı sağlayacaktır, ancak bazıları Gana için diğerlerinden daha uygundur. Seçtiğiniz VPN’nin Gana’da sunuculara sahip olması gerekir, aksi takdirde Ganalı bir IP adresi alamazsınız.

Bazı VPN’ler, atlaması zor akıllı bir VPN algılama sistemine sahip Netflix gibi akış hizmetlerinin engellemesini kaldırma konusunda daha iyidir. Netflix proxy hatası ile ilgili makalemiz,.

Ivacy

Ivacy, Gana dahil olmak üzere dünya çapında 100’den fazla ülkede 1.000’den fazla özel sunucu sağlayan mükemmel bir orta ölçekli sunucu ağına sahiptir..

Ucuz bir hizmet, ancak Ivacy incelememizde açıkladığımız hızlarda yetersiz kalıyor. Bununla birlikte, güçlü güvenlik için AES 256 bit şifreleme, bir kill switch ve Netflix’e girme yeteneği içeren sağlam bir özellik kümesi sunuyor..

Ivacy-Slider1

Ivacy-slider2

Ivacy-slider3

Ivacy-slider4

Ivacy-Slider5

Önceki

Sonraki

Ivacy’nin kullanıcı gizliliğine adanmışlığı vardır ve kalite ve erişim kolaylığı açısından mükemmel müşteri hizmetleri sunmaktadır. 

Windows, macOS, Android ve iOS uygulamalarının yanı sıra Kodi için bir uygulamayı da destekler. Ivacy’yi Linux, BlackBerry, yönlendiriciler, akıllı TV’ler ve oyun konsollarında da yapılandırabilirsiniz.

Kusurları, tutarsız hızları ve sunucuları değiştirmek için bağlantıyı kesmenizi sağlar. Ayrıca garip tasarımı nedeniyle garip bir arayüze sahip. Bu alanlar sizi ilgilendiriyorsa, diğer seçeneklere bir göz atın.

HideMyAss

HideMyAss, diğer iki sağlayıcıdan çok daha fazla konum olan Gana dahil 190’ın üzerinde ülkeyi kapsayan 900’den fazla sunucuyu standart olarak AES 256 bit ile iyi bir güvenliğe sahiptir. Ekstra güvenlik için bir öldürme anahtarına, bant genişliği sınırlarına ve çoğu akış hizmetine girme yeteneğine sahiptir..

HideMyAss incelememizde okuyabileceğiniz gibi, gizlilik politikası endişe vericidir çünkü kullanım günlüklerini bağlantı ve bağlantı kesme sürelerini 30 gün boyunca korur. Bununla birlikte, Gana’da bir sunucuya sahip olmak, bu konumla sınırlı içeriğe erişebileceğiniz anlamına gelir, bu da HideMyAss’ın bu listeyi yapmasının ana nedeni. 

HMA-Slider1

HMA-slider2

HMA-slider3

HMA-slider4

Önceki

Sonraki

HideMyAss Windows, macOS, iOS ve Android’i destekler. Yardıma ihtiyacınız varsa kullanımı kolay istemciler ve bilgi tabanından mükemmel destek sunar. Müşteri desteğine canlı sohbet veya e-posta yoluyla da başvurabilirsiniz.. 

Yedi günlük ücretsiz deneme sürümü mevcuttur, ancak sona ermeden iptal ettiğinizden emin olun, aksi takdirde 12 aylık bir abonelik için faturalandırılırsınız. İptalin ardından yedi günün tamamını kullanmaya devam edersiniz ve unutursanız 30 günlük para iade garantisi vardır.

PureVPN

PureVPN’i buraya eklememizin tek nedeni, Gana’da sunucuları olması. Sunuculara ihtiyacınız varsa ve etkinlikleriniz hassas değilse, bu adil bir seçimdir, ancak başka bir amaçla diğer seçeneklerden birini kullanın.

PureVPN-anasayfa-2018

Güvenliği iyidir, ancak şifrelemeyi 256 bit olarak ayarlamanız gerekir. Bir öldürme anahtarı da mevcuttur. Bununla birlikte, gizlilik politikası istiyor, çünkü kayıt tutmama politikasıyla çelişiyor. PureVPN incelememiz bunu daha fazla açıklıyor. Yine de, hızları iyi ve sınırsız bant genişliğine sahip. Windows, macOS, iOS ve Android’de kullanabilirsiniz, ancak kutucuk arayüzü harika değil.

Müşteri hizmetlerine canlı sohbet ve 7/24 e-posta yoluyla ulaşılabilir, ancak daha iyi olabilir. PureVPN de diğerlerinden daha ucuzdur ve 31 günlük para iade garantisi sunar. Bununla birlikte, fiyat burada belirleyici faktör değil.

Ganalı IP Adresi Kullanmanın Tehlikeleri

Gana, Afrika’da internete bağlanan üçüncü ülke oldu ve neredeyse sansürsüz erişime izin veriyor, ancak ülkedeki sınırlı sansür, VPN kullanmamanız gerektiği anlamına gelmiyor. 

Anayasa bilgi özgürlüğüne izin veriyor, ancak hiçbir yasa garantiyi uygulamıyor. 2017 Özgürlük Evi raporu, güvenlik yetkililerinin Nisan 2016’da Danimarkalı gazetecilerin ekipmanlarını ele geçirdiğini söyledi. Bir ay sonra, üst düzey bir polis yetkilisi, güvenliği sağlamak ve yanlış bilginin yayılmasını önlemek için yıl genel seçimlerinde sosyal medyayı engellemeyi önerdi, ancak bu olmak.

Bununla birlikte, Haziran 2016’da Ganalı hükümeti, resmi olarak Posta Paketlerine ve Telekomünikasyon Mesajlarına Müdahale Yasası olarak bilinen “casus faturasını” meclis değerlendirmesinden geri çekti. Yerel ve uluslararası hak gruplarının, özel iletişimde mahremiyet hakkını zayıflatma potansiyeli olduğunu söylediklerine karşı çıktığı hükümleri vardı..

Neyse ki, VPN bölge tarafından engellenen içeriği atlamanıza, WiFi bağlantınızı korumanıza, verilerinizi güvende tutmanıza ve verilerinizi gözetim ajanslarının ve siber suçluların ellerinden korumanıza yardımcı olabilir..

Son düşünceler

Gana’dan bir IP adresi almak için bir VPN kullanmanın önemini anlamanıza yardımcı olduğumuzu ve sizi uygun bir sağlayıcıya yönlendirdiğimizi umuyoruz. Yüksek güvenlikli, sağlam bir kayıt tutmama politikası ve yerleşik bir öldürme anahtarı ile bir tane seçin. Büyük bir sunucu ağı, blokları atlamanıza yardımcı olur ve ülkeye özel içerik istiyorsanız Gana’daki sunucularla bir ağa ihtiyacınız olacaktır.. 

Ivacy, gizlilik ve güvenlik için tüm kutuları işaretler. Ayrıca, aralarından seçim yapabileceğiniz mütevazı bir sunucu ağına sahiptir, ancak hızları tutarsızdır ve sunucuları değiştirmek zahmetlidir. Bunlar sizin için öncelikse, ne yaptığınız konusunda dikkatli olduğunuz sürece HideMyAss harika bir alternatiftir.

Gana’da VPN kullanma önerilerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bizimle paylaşın. Onları duymak isteriz. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map