2020’de Firefox için En İyi VPN: Kullanımı Kolay Güvenlik

Doğru VPN sağlayıcısını seçmek, dışarıdaki tüm seçenekler göz önüne alındığında imkansız bir görev gibi görünebilir. Genel olarak bir VPN arayışı içindeyseniz, en iyi VPN hizmetleri listemiz aramanıza başlamak için mükemmel bir yerdir. Ancak, aradığınız şey Firefox için özellikle en iyi VPN ise, o zaman doğru yere geldiniz.


Bir VPN’nin yaptığı her şeyin tam bir dökümüne ihtiyacınız varsa, bir VPN’nin ne olduğunu açıklayan makalemize gitmelisiniz. Kısaca, bir VPN tüm internet trafiğinizi alır, şifreler ve kimliğinizi, konumunuzu ve etkinliğinizi gizlemek için ayrı bir sunucu üzerinden yönlendirir.

İnternet sansürü tüm dünyada artıyorken, bir VPN kurmak kendinizi çevrimiçi korumanın önemli bir parçası haline geldi. Bilgisayarınıza bir VPN yüklemenin diğer nedenleri arasında torrent ve genel WiFi ağlarının tehlikelerine karşı kendinizi korumak bulunmaktadır.. 

Ayrıca, net nötrlük kesinliği azaldıkça, VPN, ISS’nizin çevrimiçi yaptığınız şeylere bağlı olarak bağlantınızı azaltmamasını sağlamanın tek yolu.

Google Chrome için en iyi VPN listemizle gördüğümüz gibi, Özel İnternet Erişimi, tweak ayarlarıyla dolu mükemmel tarayıcı uzantısı sayesinde Firefox’un açık kazananıdır.

Firefox 2020 için En İyi VPN

Bir VPN’i Firefox için En İyi Yapan Nedir?

Bu makalede, çeşitli VPN hizmetlerini geleneksel VPN incelemeleri için kullandığımız ölçütlerle değerlendiriyoruz. Bunun ötesinde, özellikle masaüstü uygulamalarını açmadan ve hatta yüklemeden en fazlasını yapmanıza izin veren tarayıcı uzantılarına yakından bakacağız..

ExpressVPN-Lütfen oturum açma özelliğini

Tarayıcı uzantılarının dışında, bu listedeki bir VPN için en önemli şey, herhangi bir günlük tutmamasıdır. Kapsamlı günlük kaydı VPN’yi hızlı bir şekilde işe yaramazdan daha kötü hale getirebilir, çünkü daha sonra yanlış bir güvenlik hissi verir. Hız da kritik derecede önemlidir, çünkü hiç kimse bir videonun arabelleğe alınması için yaşları beklemesi gerektiğini bulmak için VPN’lerine bağlanmak istemez.

Çok sayıda sunucu, özellikle de birçok farklı kıta ve ülke arasında dağılmışsa, büyük bir avantajdır. Birçok insan için VPN, Netflix veya BBC gibi coğrafi engelleme önlemlerini atlatmanın bir yoludur, bu nedenle seçim yapabileceğiniz geniş bir ülke seçimine sahip olmak bunu çok daha kolay hale getirir.

ExpressVPN-Sunucu-List

Verilerinizi düzgün bir şekilde korumayan bir VPN’nin cihazınızın disk alanına değmediği için şifreleme açıktır. Şifrelemenin önemi burada ayrıntılı olarak ele alınamayacak kadar büyük olsa da, çeşitli türlerin yanı sıra güçlü ve zayıf yönleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için şifreleme açıklamamıza gidin..

Yukarıdaki kriterler bir VPN’nin temellerini kapsasa da, iyi bir VPN’de görmeyi beklediğimiz birkaç güvenlik özelliği daha vardır. Bunlar arasında DNS sızıntı koruması, WebRTC engelleme ve IP gizleme bulunur.

Birçok kişi için, VPN, akış hizmetlerine veya konumlarında bulunmayan içeriğe erişmenin bir yoludur, bu nedenle Netflix VPN yasağını – akış listemizdeki en iyi VPN’deki hizmetler gibi – kandırmak da oldukça önemlidir..

Firefox için En İyi VPN: Özel İnternet Erişimi

Özel İnternet Erişimi genel olarak bir VPN için mükemmel bir seçimdir ve sadece tarayıcı uzantısına baktığınızda daha da iyidir. Listedeki diğer sağlayıcılarla karşılaştırıldığında, PIA size tam uzantıda bir dizi ayar sunar ve masaüstü uygulamasını kullanmamanız, servisle ilgili bazı sıkıntılarımızı sistem tepsisine kilitli gibi atlamanız anlamına gelir.

PIA-Ayarlar

Güvenlik söz konusu olduğunda, PIA varsayılan olarak iyi olan AES 128 bit’tir. AES 256-bit’e geçerek savunmalarınızı güçlendirebilirsiniz, ancak bunu yalnızca masaüstü uygulamasında yapabilirsiniz. 

OpenVPN, PIA ile tek VPN protokolü seçeneğidir ve bunun ne anlama geldiği hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız VPN protokolü dökümümüzü inceleyin. Kısaca söylemek gerekirse, OpenVPN çok yönlü mükemmel bir protokoldür.

Özel İnternet Erişimi hızlı bir şekilde iyi sonuç verir ve 33 farklı ülkede 53 sunucu sunar. Bağlantı noktası iletme, masaüstü uygulamasının yanı sıra bir kill anahtarında da kullanılabilir, ancak bölünmüş tünelleme özellikle yoktur.

PIA-Sunucular

Tarayıcı uzantısı, çalacak üç farklı ayar kategorisi sunar. Güvenlik altında WebRTC engelleme, zorunlu HTTPS ve Flash engellemeyi etkinleştirebilirsiniz. 

Gizlilik altında PIA, Firefox’un mikrofonunuza, kameranıza ve konumunuza erişmesini engellemenizi sağlar ve ayrıca otomatik doldurma ve güvenli tarama gibi çeşitli tarayıcı ayarlarını devre dışı bırakmaya zorlar.

PIA-Güvenlik-Ayarlar

Bir sonraki adım, kötü amaçlı yazılım engelleyici olan MACE’yi etkinleştirebileceğiniz ve layman’ın terimleriyle web sitelerinin alanlarına bir bağlantıyı nereye tıkladığınızı söyleyemeyeceği anlamına gelen HTTP yönlendirmelerini devre dışı bırakabileceğiniz izleme. Bu menüde çerezler ve sosyal medya gibi engelleyebileceğiniz bir sürü izleyici de var.

PIA-İzleme-Ayarlar

Ne yazık ki, PIA akış için iyi bir seçim değil. Netflix’e erişebilse de, bununla ilgili ve BBC iPlayer, Hulu ve Amazon Prime Video gibi diğer büyük akış sağlayıcıları varlığını algılayabilir ve platformlarındaki herhangi bir içeriği izlemenizi engelleyebilir.

Özel İnternet Erişimini Sevdiğimiz Diğer Nedenler

PIA, aktivite günlüklerini tutmaz ve şirketin, PRISM programı ve Five Eyes casus ağı aracılığıyla – zorlama söz konusu olduğunda az sayıda rahatsızlık gösterdiği bir ülke olan ABD’de bulunduğu göz önüne alındığında bu iyi bir şeydir. şirketler kullanıcı bilgi taleplerini yerine getirecek.

Hangi işletim sistemini tercih ederseniz edin, Windows, macOS, Linux, iOS veya Android olsun, PIA kullanabilirsiniz. Aslında, Linux için en iyi VPN hizmetleri listemize ilk sırada yer aldı.

Tüm artılarını ve eksilerini tam olarak görmek için Özel İnternet Erişimi incelememize gidin. Ayrıca bir haftalık geri ödeme süresini kullanabilir ve kendiniz de kontrol edebilirsiniz..

ExpressVPN

ExpressVPN incelememizi okuduysanız, hizmetin büyük hayranları olduğumuzu biliyorsunuzdur. Aslında, genel olarak bir VPN için bir numaralı seçimimizdi ve burada da iyi bir performans göstermese de, hemen hemen her açıdan sağlam bir seçim..

ExpressVPN-Uzatma-Main-Panel

Ne yazık ki, tarayıcı uzantısı da masaüstü uygulamasını yüklemeden hiç çalışmıyor. Bu makaledeki tüm seçimlerimiz için her zaman özel uygulamaları yüklemeniz gerekse de, yine de bunu yapmadan bazı temel uzantı işlevlerinden yararlanmak istiyoruz.

Başka bir önemli sorun, birçok tarayıcı VPN’in sağladığı bir şey olan herhangi bir kötü amaçlı yazılım veya reklam engellemenin tamamen olmamasıdır..

Standart inceleme kriterlerimiz açısından ExpressVPN tüm temelleri kapsamaktadır. VPN çok hızlı ve en hızlı VPN hizmetleri listemizi tamamlıyor. Aynı zamanda akış için en iyi VPN’dir ve Hulu ve Amazon Prime ile mücadele edebilse de, Netflix ve BBC iPlayer’ı herhangi bir sorun olmadan izlemek için kullanabilirsiniz.

Şifreleme için ExpressVPN, altın standart olan AES 256-bit kullanır. Ayrıca dört farklı protokol sunar, ancak varsayılandan OpenVPN olanı değiştirmek için masaüstü uygulamasına gitmeniz gerekir. Bu harika bir protokoldür, bu nedenle çoğu kullanıcının bunu asla yapması gerekmez.

ExpressVPN-Masaüstü-Protokoller

Bir sunucuyu bağlamanın, bağlantısını kesmenin ve seçmenin yanı sıra, Firefox uzantısının kendisinde yapabileceğiniz çok az şey var. Değiştirebileceğiniz yalnızca üç ayar vardır: konum sahteciliği, WebRTC engelleme ve Her Yerde HTTPS. Bu ayarların mevcut olmasına rağmen, masaüstü uygulamasına güvenmeden daha fazla kontrole sahip olmak isteriz..

ExpressVPN-Güvenlik-Ayarlar

Bununla birlikte, sunucu seçimi söz konusu olduğunda hiçbir şikayetimiz yok, ExpressVPN sporları nedeniyle 94 ülkede 148 konuma yayılmış 2.000’den fazla sunucunun büyük bir listesi. Seçim miktarı korkutucu geliyorsa, ExpressVPN bir bölge (örneğin Avrupa) seçmenize izin verir ve uzantı bulunduğunuz yere göre en uygun sunucuyu seçer.

ExpressVPN’i Sevdiğimiz Diğer Nedenler

60.000’den fazla kullanıcıyla, ExpressVPN’in tarayıcı uzantısının Firefox kullanıcıları arasında popüler bir seçim olduğu açıktır. Bu popülerliğin olası bir nedeni, herhangi bir kayıt tutmamak ve abonelik amacıyla yalnızca az miktarda kişisel bilgi depolamak, gizliliğe olan büyük bağlılığıdır..

Ayrıca kredi kartı veya PayPal ile ödeme yapmaktan daha fazla anonimlik sağlayan bitcoin ile ödeme yapabilirsiniz..

Hizmet bu listedeki diğerlerinden biraz daha pahalı olsa da, kesinlikle sizin için ne ödeme yaparsınız ve ExpressVPN ayrıca kendiniz denemek istemeniz durumunda 30 günlük para iade garantisi sunar.

Windscribe

Windscribe incelememizde ele alındığı gibi, bu hizmet en iyi ücretsiz VPN için bir numaralı seçimimiz olan noktaya kadar cömert bir ücretsiz plan sunuyor. Bu muhtemelen Windscribe’ı bu listedeki beşten Firefox için en popüler VPN uzantısı yapan ve bugüne kadar 92.000’den fazla kullanıcısı olan şeydir..

Ücretsiz planın ayda 2 GB veri sınırı ve yalnızca 10 kullanılabilir sunucu gibi bazı sınırları olmasına rağmen, bir kuruş ödemeyeceğinizi göz önünde bulundurarak hala çok cömerttir. Ayrıca, e-postanızı onaylayarak kapağı 10 GB’a çıkarabilirsiniz..

Windscribe-Data-Cap

Bunun yerine ücretli planı tercih ederseniz, size ücretsiz olarak sağlanan 10 yerine 62 ülkede 148 sunucuya erişebilirsiniz. Bu kadar fazla seçeneğe ihtiyacınız yoksa, ödeme planınızı ihtiyaçlarınıza uyacak şekilde özelleştirebilirsiniz, her bir ek konum aylık 1 ABD dolarıdır.

WindScribe-Sunucu-List

Varsayılan protokol IKEv2’dir, ancak masaüstü uygulamasını indirirseniz size OpenVPN, IPSec veya stunnel olarak değiştirme seçeneği sunulur.. 

Ne yazık ki, IKEv2 web sitelerinin tanıması oldukça kolaydır, yani Windscribe’i VPN’leri engelleyen bir hizmet için kullanmak istiyorsanız genellikle yeterli değildir. Varsayılan seçenek AES 256-bit olduğu için şifreleme hakkında herhangi bir şikayetimiz yok.

Windscribe, en azından indirmeler için mükemmel bir hıza sahiptir. Ne yazık ki, yükleme hızı ve gecikme süresi arzulanan bir miktar bırakıyor, bu da çevrimiçi oyun veya diğer yükleme yoğun görevler gibi etkinlikler için kötü bir seçim haline getiriyor..

“Profesyonel” sürüm, kötü amaçlı yazılım, sosyal medya, reklamlar, porno, kumar, izleyici, sahte haberler, tıklama yasağı ve kripto para göndericiler de dahil olmak üzere tüm engelleyicilere erişmenizi sağlar. Yine de R.O.B.E.R.T adlı sistemi ücretsiz planda etkinleştirebilmenize rağmen, yalnızca ücretli bir müşteri değilseniz kötü amaçlı yazılımı engeller.

Windscribe-Robert

“Bölünmüş kişilik” özelliği, kullanıcı ajanınızı otomatik olarak yeniler, bu da anonimliğinizi artırır ve WebRTC engellemeyi etkinleştirebilir ve VPN’nin GPS konumunuzu ve saat diliminizi taklit etmesini sağlayabilirsiniz..

WindScribe-Gizlilik

Windscribe ayrıca akış için mükemmel bir seçimdir ve Netflix’e erişmek için hizmeti kullanırken proxy hatalarıyla ilgili herhangi bir sorun yaşamadığımız için çok iyi çalışıyor gibi görünen Netflix için size özel çalışan sunucular sunuyor. Bu nedenle, Windscribe, Netflix için en iyi VPN için en iyi seçimlerimizden biri.

WindFlix

Masaüstü uygulamasında bir öldürme anahtarı olmasına rağmen, Windscribe’in en büyük zayıflıklarından biri olan hiçbir yerde bölünmüş tünel yoktur. Ancak, istediğiniz kadar cihaz bağlayabilirsiniz, bu da büyük bir bonus.

Windscribe Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Windscribe’in müşterileri üzerinde sakladığı tek bilgi toplam bant genişliği kullanımı, VPN protokolü kullanıcı adı, en son kullandığınız VPN sunucusu, kullandığınız veri miktarı ve ne kadar süredir bağlandığınızdır..

Toplam bant genişliği kullanımı hariç, tüm bunlar VPN oturumunuzu sonlandırdığınızda silinir ve bant genişliği sayısının korunmasının tek nedeni, ücretsiz kullanıcıların veri sınırlarını aşmamasını sağlamaktır.

NordVPN

NordVPN, en iyi VPN hizmeti için iki numaralı seçimimizdir. Ayrıca, NordVPN incelememizden, birkaç uyarı olsa da, performansından çok memnun olduğumuz açıktır ve genellikle parçalarımızda Windscribe beğenilerini yenmektedir (Windscribe vs NordVPN karşılaştırmamızı okuyun). 58.000’den fazla kişi Firefox uzantısını kullanıyor ve bu da tarayıcı için popüler bir seçim haline geliyor.

VPN, kötü amaçlı yazılım ve reklam engelleyicinin yanı sıra WebRTC’yi devre dışı bırakma özelliğine sahiptir. Masaüstü uygulamasında bile bölünmüş tünelleme yoktur, ancak hangi uygulamaların kill anahtarını yoksayması gerektiğini belirleyebilirsiniz. Bu, bölünmüş tünele benzer, ancak hiçbir şekilde yeterli bir alternatif değildir.

Nord-Güvenlik-Ayarlar

NordVPN’in “özel” sunucuları, torrent için P2P sunucuları, Tor bağlantıları için Soğan sunucuları (bunun hakkında daha fazla bilgi için Tor incelememizi okuyun) ve bağlantınızı bir yerine iki sunucu üzerinden yönlendiren çift sekmeli sunucuları içeren masaüstü uygulamasındadır. güvenliğinizi ve anonimliğinizi etkili bir şekilde iki katına çıkarın. Bu özel sunucuların yanı sıra NordVPN, 62 ülkede 5.000’den fazla düzenli sunucu sunuyor.

Nord-Kontrol Paneli

Yine de, iyi bir haber değil, muhtemelen NordVPN’in bu listedeki dört numaralı konumundan tahmin edebilirsiniz. Hızı inanılmaz derecede tutarsız ve önerilen sunucu algoritması tamamen bozulduğu için, optimum sunucuyu manuel olarak avlamanız gerekiyor. 

NordVPN Netflix, BBC iPlayer, Hulu ve Amazon Prime Video’yu işleyebildiğinden, bu yalnızca akışını zorlaştırabilir, ancak yalnızca belirli sunucularda.

NordVPN’in gerçek Aşil topuğu, bu sıralama açısından, tarayıcı uzantısında belirli bir sunucu seçmenize izin verilmemesi gerçeğidir. Bunun yerine, size bir ülke listesi verilir ve NordVPN sizin için kesin sunucuyu seçer. Önerilen sunucu algoritmasının ne kadar kırık olduğu düşünüldüğünde, bu genel olarak büyük bir zayıflıktır.

Nord-Sunucu-List

Güvenlik için NordVPN varsayılan olarak her iki kategoride de en iyi seçenek olan OpenVPN ve AES 256 bit şifrelemeyi kullanır. Masaüstü uygulamasını indirirseniz IKEv2 olarak da değiştirebilirsiniz ve OpenVPN’i tercih etsek de, seçeneğe sahip olmak kesinlikle güzel.

NordVPN’i Sevdiğimiz Diğer Nedenler

NordVPN, etkinliğinizin hiçbir kaydını tutmaz ve daha da anonim olmak istiyorsanız, bitcoin aracılığıyla kaydolmak ve ödeme yapmak için kısa vadeli bir e-posta kullanabilirsiniz. Ancak, e-postanızı onaylamanız gerekir, bu nedenle kaydolduğunuz adresten mesaj alabileceğinizden emin olun.

Özellikle iki veya üç yıllık planı seçerseniz, fiyatlar da mükemmel. 30 günlük para iade garantisini kullanarak NordVPN’i kendiniz kontrol edebilirsiniz.

TunnelBear

TunnelBear, aylık 500MB veri ücretsiz sunan oldukça cömert bir ücretsiz plana sahip başka bir VPN hizmetidir (Windscribe ve TunnelBear parçamız, ikisinin ücretsiz planlarını karşılaştırır). Ancak, TunnelBear incelememizde belirttiğimiz gibi, sağlayıcıyla ilgili birkaç sorun var, yani bu listeye zar zor giriyor.

TunnelBear-Data-Cap

İlk olarak, iyi şeyleri ele alalım. Şifrelemesi sağlamdır, tek seçenek AES 256 bit’tir. İOS uygulamasının dışında, VPN, daha önce de belirttiğimiz gibi, en iyi seçim olan OpenVPN kullanıyor. Ayrıca test sırasında herhangi bir DNS sızıntısı tespit edemedik ve masaüstü uygulamasında bir kill switch var, ancak ne yazık ki herhangi bir şekilde bölünmüş tünelleme desteği yok.

Sunucu seçimi söz konusu olduğunda, TunnelBear’lar 22 farklı ülkede bulunur, ancak neredeyse diğer tüm VPN’lerin aksine, yalnızca ülkeyi seçebilir, belirli bir konumu veya sunucuyu seçemezsiniz. Ülkelerin çoğu Avrupa ve Kuzey Amerika’da, Asya, Güney Amerika ve Okyanusya’da çok az yer kaplıyor ve Afrika’da hiçbir şey yok.

TunnelBear-Sunucu-List

Hızları tutarsız, en iyi ihtimalle, hangi sunucuya (veya TunnelBear’ın durumunda olduğu ülkeye) bağlandığınıza bağlı olarak indirme oranları çılgınca değişiyor. Gecikme daha iyi değildir, bu da çevrimiçi oyun için kötü bir seçimdir. 

Akış için, en iyi akış platformlarını – Netflix, BBC iPlayer, Hulu ve Amazon Prime Video – bulduğumuzdan, VPN’den gelen bağlantıları tespit edip engelleyebildiğimizden daha iyi değil..

İnanılmaz seyrek olduğu için Firefox eklentisine baktığınızda daha iyi olmaz. Değiştirebileceğiniz hiçbir ayar yoktur ve mevcut tek işlev, bir ülke seçme ve bağlantı kurma veya bağlantıyı kesme yeteneğidir. Ayrıca, hizmetle ilgili bazı sorunların reddedilmesine yardımcı olacak kötü amaçlı yazılım veya reklam engelleyici dahil değildir.

TunnelBear-Ayarlar

TunnelBear’ı Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Bu listedeki diğer VPN sağlayıcıları gibi, TunnelBear da trafiğinizin kayıtlarını tutmaz. Ancak, işletim sisteminiz ve toplam bant genişliği gibi akılda tutulması gereken bazı veriler toplar. Ayrıca, size ekstra koruma sağlayan bitcoin ile de ödeme yapabilirsiniz..

Şaşırtıcı derecede kapsamlı olmak için bizim sorularına cevaplarını bulduğumuz gibi müşteri hizmetleri mükemmel. Canlı sohbet olmamasına rağmen, VPN ile karşılaşabileceğiniz sorunların çoğuna çözüm içermesi gereken kapsamlı bir bilgi tabanı vardır.

Fiyatlandırma açısından, TunnelBear, örneğin NordVPN tarafından sunulan anlaşmalarla karşılaştırıldığında, şeylerin pahalı tarafında biraz makulse makul. Bununla birlikte, daha rahatsız edici olan, geri ödeme süresinin tamamının olmamasıdır, yani bir miktar nakitle ayrılmadan “pro” planını kendiniz test etme şansınız olmayacaktır..

Son düşünceler

Artık Firefox için en iyi VPN listemizi okuduğunuza göre, sizin için doğru olanı seçmeye hazır olmalısınız. Özel İnternet Erişimi en iyi seçimimizdir, ancak çoğunlukla akışla ilgileniyorsanız, ExpressVPN veya Windscribe ile daha iyi servis edilebilir, bunlardan ikincisi de test etmeniz için mükemmel bir ücretsiz plan sunar.

NordVPN maalesef en iyi VPN’ler listemize kıyasla merdivenin birkaç basamağına düşüyor, çünkü çoğunlukla uzantıda belirli bir sunucuyu seçmenize izin vermediğinden ve inanılmaz derecede tutarsız performansından çok daha fazla sizin için bir sunucu seçmek için ona güvenirken kritik.

TunnelBear, tutarsız hızı, korkunç gecikmesi ve geri ödeme süresinin olmaması nedeniyle bu listenin en altına inse bile iyi bir seçimdir.. 

Listemizin sonuna geldiğimize göre, seçimlerimiz hakkında ne düşünüyorsunuz? Seçtiğiniz Firefox VPN uzantınızı dahil edemedik mi? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map