2020’de Fas IP Adresi Nasıl Alınır

Al Aoula’daki en sevdiğiniz TV şovlarına ayak uydurmaya veya Fas banka hesabınıza Fas dışından erişmeye çalışırsanız, büyük olasılıkla erişim sınırlamalarıyla karşılaşırsınız veya coğrafi bloklarla karşılaşırsınız. Bu makalede, size nasıl erişebileceğiniz bir Fas IP adresi alacağınızı anlatacağız.


İster iş için ister tatilde Fas’ın dışına seyahat ediyor olun, kullandığınız çevrimiçi hizmetlerin bazılarına erişilemediğini görebilirsiniz, çünkü bu ülkelerle sınırlıdır.

IP adresiniz konumunuzu ve çevrimiçi olduğunuzda kullandığınız cihazı gösterir. Devlet ve finans web siteleri, akış platformları ve diğer çevrimiçi hizmetler, bulunduğunuz yere göre erişebileceğiniz ve erişemeyeceğiniz içeriği belirlemek için kullanır. Fas IP adresi olmadan, coğrafi olarak kısıtlanmış içeriğe erişmeye çalışırsanız bir hata mesajı alırsınız.

Örneğin, banka hesabınıza çevrimiçi olarak erişmek istiyorsanız ve Fas dışındaysanız, herhangi bir işlem yapmanıza engel olmak için kilitlenirsiniz. Bankalar bunu sahtekârlıkla mücadele etmek için yapar, ancak IP adresinizi değiştirirseniz, oturum açıp hesabınıza erişebilirsiniz.

Coğrafi engellemeli çevrimiçi hizmetin başka bir örneği Netflix’tir. Medya akış juggernaut’u, her biri kendi içerik kütüphanesine sahip 190’dan fazla ülkede bulunmaktadır. Bazı programlar her yerde kullanılabilir, ancak diğerleri dil veya kültürel farklılıklar nedeniyle dünya çapında bir kitle için uygun değildir ve bir ülkeye özel olabilir.

Netflix bunu bölgesel lisans kısıtlamalarına ve telif hakkı yasaları koşullarına uymak için yapar. Netflix VPN yasağını nasıl yenebileceğimiz hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Netflix Fas’ta film veya TV şovu izlemek istiyorsanız, bu kısıtlamaları atlamak için bir Fas IP adresine ihtiyacınız olacak.

İnternette devlet sansürünü atlamak veya çevrimiçi olarak devlet hizmetlerine erişmek istiyorsanız, Fas’tan bir IP adresine de ihtiyacınız olacaktır..

Fas IP Adresi Nasıl Alınır

Bir Fas IP adresi almanın birkaç basit yolu vardır. En kolayı proxy kullanmaktır, ancak bu kötü bir fikirdir. En iyi ücretsiz proxy’ler bile sizi korumaz, çünkü IP adresinizi açıkta bırakan güvenlikleri yoktur, bu da size geri izlenebileceği anlamına gelir. Daha fazla bilgi için VPN ve proxy ile Tor karşılaştırmamızı okuyun.

Sanal özel ağ kullanarak Fas IP adresi almanızı öneririz. Kullanımı kolaydır ve çevrimiçi etkinliklerinizi gizli tutan ve gerçek IP adresinizi gizleyen iyi güvenlik gibi özelliklerle yüklenir. 

En iyi VPN kılavuzumuzdan bir VPN alabilirsiniz, ancak size bir Fas IP adresi alacağından emin olmanız gerekir. Sağlayıcının Fas’ta sunucuları olması gerekir, aksi takdirde IP adresi alamazsınız..

Netflix peşinde olduğunuz şeyse, hizmetin akıllı VPN filtrelerini atlayabilecek bir sağlayıcı arayın. Çok azı bunu güvenilir bir şekilde yapabilir (bununla ilgili daha fazla bilgi için Netflix proxy hata parçamızı okuyun). Netflix için en iyi VPN kılavuzumuz, favori seçeneklerimizden beşini listeliyor, ancak size Fas’a erişimi olan ve güvenlik ve hız sunan üç tane vereceğiz.

HideMyAss

HideMyAss bir Fas IP adresi almanızı sağlayacaktır. Devasa sunucu ağı 190 ülkeyi kapsıyor ve Fas’ta iki sunucu içeriyor. AES 256 bit şifreleme, yerleşik bir öldürme anahtarı ve sağlam bir gizlilik politikası ile iyi bir güvenliğe sahiptir. Bununla birlikte, bağlantı ve bağlantı kesme günlüklerini 30 güne kadar tutar, bu da iyi değildir, özellikle de yetkililer tarafından isteniyorsa.

HMA-Slider1

HMA-slider2

HMA-slider3

HMA-slider4

Önceki

Sonraki

Hızları çoğu etkinlik için iyidir. Bant genişliğinde sınır yoktur ve çoğu akış hizmetine erişebilir. 

Windows, macOS, Android ve iOS’ta kullanabilirsiniz ve bir seferde en fazla beş bağlı cihaza izin verir. Test etmek için yedi günlük deneme süresinin yanı sıra 30 günlük para iade garantisi de mevcuttur. HideMyAss incelememizde hizmet hakkında daha fazla ayrıntı var.

Beni sakla

Faslı bir IP adresi almak için bir başka iyi seçenek Hide.me’dir. Sunucu konumlarının subpar yayılımı var, ama neyse ki Fas’ı içeriyor. Zengin özelliklere sahip VPN, iyi hızlara sahiptir ve bir öldürme anahtarı, bölünmüş tünelleme ve mükemmel güvenlik sunar. 

HideMe-review-arayüzü

HideMe-review-sunucu listesi

HideMe-review-Yedek

HideMe-review-özel komut

HideMe-review-kurulum-kılavuzları

Önceki

Sonraki

Hide.me, Windows, macOS, Android ve iOS dahil olmak üzere her büyük işletim sistemi için istemcilerin yanı sıra Mozilla Firefox ve Google Chrome için tarayıcı uzantılarına sahiptir. Ayrıca Windows Phone, BlackBerry ve Ubuntu ve Fedora dahil olmak üzere Linux’un birden çok sürümüne manuel olarak da yükleyebilirsiniz. Hide.me incelememizde servise bir göz atın.

PureVPN

Fas’taki üç sunucusu olmasaydı, PureVPN burada bir şey ifade etmezdi. Çevrimiçi etkinlikleriniz hassas değilse ve sunuculara ihtiyacınız varsa, konumunuzu aldatmak için iyi bir seçimdir. Şifrelemeyi AES 256 bit olarak ayarladığınız sürece güvenliği iyidir ve bir kill anahtarı vardır. 

PureVPN-anasayfa-2018

Bir gizlilik politikası mevcuttur, ancak günlükleri tutmadığını söylediğinde oldukça tutarsızdır ve kendisiyle çelişir. 

Windows, macOS, Android ve iOS’a yükleyebilirsiniz. Ayrıca Chrome ve Firefox tarayıcı uzantıları sunar ve aynı anda beş cihazda kullanabilirsiniz. Çoğu VPN hizmetinin aksine, PureVPN Afrika’yı ihmal etmez. Bu konuda daha fazla bilgiyi PureVPN incelememizde okuyabilirsiniz..

Fas IP Adresi Kullanmanın Tehlikeleri

Fas, 33 milyondan fazla insana ev sahipliği yapıyor ve çok sayıda güneş ve ziyaret edilecek güzel turistik yerleri olan hızlı gelişen bir ülkedir. Ne yazık ki, aynı durum ülkedeki internetin durumu hakkında söylenemez.

IP adresinizi değiştirme konusunda herhangi bir tehlike yoktur, ancak sunucu kullandığınız her ülkedeki yasaları bilmek iyidir, çünkü birinde kabul edilebilir olabilecek başka bir şeyde başınızı belaya sokabilir.

Şubat 2011’deki Arap Baharı’ndan sonra, Fas hükümeti şiddetli internet yasaları çıkardı ve bu da daralmaya ve içeriğin engellenmesine yol açtı. Google, YouTube ve Skype gibi İnternet hizmetleri de engellendi. Ülke ayrıca bu yasaları ihlal eden herkesi engeller, sansürler veya tutuklar.

Fas’ta yaşıyorsanız veya orada önemli bir zaman geçirdiyseniz, muhtemelen internet erişiminin zor ve düzensiz olabileceğini fark etmişsinizdir. Popüler web siteleri ve sosyal medya ağları, Fas’ın ana internet servis sağlayıcısının teknik hatalardan sorumlu olduğu düzenli olarak çevrimdışı görünüyor..

Birçok hükümet çevrimiçi gözetim altındadır ve Fas da bir istisna değildir. Kral veya ailesini “uygunsuz” gördükleri şekilde sunmak gibi önemsiz eylemler nedeniyle cezalandırılan birçok sivil ve muhabir vaka olmuştur.

Faslılar ayrıca cihazlarında depolanan veya aileniz ve arkadaşlarınızla paylaşılan verilerle birlikte siber suçlar konusunda endişelenmelidir. Herkese açık WiFi, kullanıcıların gizliliğine veya verilerine zarar verebilecek istismarlara ve güvenlik açıklarına da açıktır.

Böyle sert internet sansürü, hükümet gözetimi ve hız azaltma ile, en iyi seçenek bir VPN ile güvende kalmaktır.

Son düşünceler

Bu kılavuzu yararlı bulduğunuzu ve şimdi nasıl Fas IP adresi alacağınızı bileceğinizi umuyoruz. VPN bunu yapmanın en güvenli ve etkili yoludur. Gizliliğinizi ve verilerinizi korur, sizi müdahaleci gözetim ve sansürden kurtarır ve medya akış hizmetlerinin engellemesini kaldırır.

Faslı bir IP adresi almak için deneyiminizi ve önerilerinizi duymak isteriz. Bunları yorumlar bölümünde paylaşın. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me